PDA

Zobacz pełną wersję : wnęka na drewno przy kominku?



anpola
26-05-2010, 13:09
Przy kominku mam wnękę ścianie na drewno, która jest pomalowana farbą w kolorze ścian. Niestety nie pomyślałam o tym wcześniej ale strasznie się brudzi. Co sezon trzeba ją malować na nowo. Kompletnie nie wiem czym ją zabudować. Brałam pod uwagę szkło ale boję się że popęka przy wkładaniu drewna do wnęki.

Może macie jakieś pomysły. Jak to jest rozwiązane u Was?

xtr
26-05-2010, 22:12
Ja bym to wylozyl plytka klienkierowa, ale taka o gladkiej powierzchni. Wystepuje w wielu kolorach wiec jest w czym wybierac.

racer
27-05-2010, 11:11
Szkło może być hartowane.

Kominki.fm
27-05-2010, 20:21
Jeżeli kominek jest wykonany z kamienia, to warto dołożyć "parę złotych" i wyłożyć tą wnękę także kamieniem (tym samym).

gonzo93
31-05-2010, 09:13
Ja tak właśnie mam:
http://foto0.m.onet.pl/_m/78c5a0f3c6286423b1aa05c63ae942e8,10,19,0.jpg
Drewna jeszcze nie wkładałem, ale pewnie niedługo zapełnię.

Kominki.fm
04-06-2010, 22:01
Kominek ładny i praktyczny (łatwy w utrzymaniu czystości). Zastosowany kamien marmur Forest Green bardzo ciekawy (ciekawe czy w polerze, czy szczotkowany).

Pozdrawiam i życzę soędzenia miłych chwil przy kominku.

racer
07-06-2010, 22:38
Daniel ile bierzesz za szczotkowanie m2?

gonzo93
08-06-2010, 08:54
Kominek ładny i praktyczny (łatwy w utrzymaniu czystości). Zastosowany kamien marmur Forest Green bardzo ciekawy (ciekawe czy w polerze, czy szczotkowany).
Pozdrawiam i życzę spędzenia miłych chwil przy kominku.
Dzięki ;) Kamień szczotkowany.

Kominki.fm
17-06-2010, 21:27
Moja firma nie szczotkuje slabów kamiennych. Kupujemy slaby już wypolerowane lub szczotkowane lub antykowane lub płomieniowane. Pozdrawiam.

Miłeczka
17-06-2010, 21:47
Ja tak właśnie mam:
http://foto0.m.onet.pl/_m/78c5a0f3c6286423b1aa05c63ae942e8,10,19,0.jpg
Drewna jeszcze nie wkładałem, ale pewnie niedługo zapełnię.

Ja może troche nie na temat ale nie mogłam sie powstrzymać ! Gonzo bardzo podoba mi sie Twoja podłoga ! To chyba deska parkietowa - dobrze zgaduje ? Możesz mi napisać jaka firma , kolor ? Ciekawi mnie też co to za wnęka w podłodze przy drzwiach do tarasu ? Będę wdzięczna za odp baaardzo =)

Pozdrawiam ciepło
Miłeczka

gonzo93
18-06-2010, 07:14
Ja może troche nie na temat ale nie mogłam sie powstrzymać ! Gonzo bardzo podoba mi sie Twoja podłoga ! To chyba deska parkietowa - dobrze zgaduje ? Możesz mi napisać jaka firma , kolor ? Ciekawi mnie też co to za wnęka w podłodze przy drzwiach do tarasu ? Będę wdzięczna za odp baaardzo =)
Pozdrawiam ciepło
Miłeczka
Podłoga to IROCO deska parkietowa mix długości od 1200 do 600. Teraz jest mocno urozmaicone ale ściemnieje. Iroco podobno bardzo ciemnieje do koloru takiego jaki jest najciemniejszy na zdjęciu (a nam się podoba tak jak jest teraz :/).
Wnęka przy drzwiach tarasowych to kaloryfer kanałowy JAGA (bez wentylatorów). Okno ma 5m szerokości, a kaloryfer 2X2,5m. Sterowania od kaloryferów (pokrętła) są wyciągnięte obok okna tarasowego po obu stronach. Na wnękę kaloryfera nakładane są kratki które widać zwinięte przy kominku. Kratki w komplecie były dębowe, ale zrobię listwy z resztek parkietu i też będą IROCO. Schody też mamy IROCO.
Pozdrawiam.

Margoth*
18-06-2010, 09:42
Anpola, ja u siebie taką półkę na drewno mam wykończoną marmolitem. Twardy jak kamień, nieraz już dostał polanem, ale trzyma się nieźle. Ani odprysku.

Miłeczka
18-06-2010, 20:04
Podłoga to IROCO deska parkietowa mix długości od 1200 do 600. Teraz jest mocno urozmaicone ale ściemnieje. Iroco podobno bardzo ciemnieje do koloru takiego jaki jest najciemniejszy na zdjęciu (a nam się podoba tak jak jest teraz :/).
Wnęka przy drzwiach tarasowych to kaloryfer kanałowy JAGA (bez wentylatorów). Okno ma 5m szerokości, a kaloryfer 2X2,5m. Sterowania od kaloryferów (pokrętła) są wyciągnięte obok okna tarasowego po obu stronach. Na wnękę kaloryfera nakładane są kratki które widać zwinięte przy kominku. Kratki w komplecie były dębowe, ale zrobię listwy z resztek parkietu i też będą IROCO. Schody też mamy IROCO.
Pozdrawiam.

Bardzo dziękuje Gonzo ! Twoja podłoga od dzis jest juz chyba tez moją podłogą . Decyzja podjęta =)
Pozdrawiam =)

ddeexx
07-01-2012, 09:24
Mam pytanie - Szukałem wszędzie cen takich kaloryferów ? mam rozumieć ze nie jest on elektryczny ? Możesz powiedzieć mniej więcej jaki koszt jest tego typu kaloryferów ?

eniu
07-01-2012, 09:33
Mam pytanie - Szukałem wszędzie cen takich kaloryferów ? mam rozumieć ze nie jest on elektryczny ? Możesz powiedzieć mniej więcej jaki koszt jest tego typu kaloryferów ?


Szukaj raczej odpowiedzi w dziale OGRZEWANIE . Tu odgrzałeś
starego kotleta...

niktspecjalny
08-01-2012, 07:14
Szukaj raczej odpowiedzi w dziale OGRZEWANIE . Tu odgrzałeś
starego kotleta...

Dlaczego?2 lata temu klient zapytał o rodzaj deski na podłodze to dziwisz się ,że drugi klient pyta o "kalafiory":D;) ???