PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż drzwi zewnętrznych po ociepleniu domu



odaro
26-05-2010, 17:23
Tak mi niestety wychodzi że najpierw muszę zrobić ocieplenie domu nie piszę gotową elewację ale ocieplenie na którą pójdzie siatka i klej a tynk strukturalny pójdzie w drugi etapie najpewniej w następnym roku a dopiero będę miał gotowe drzwi zewnętrzne.

Jak dotychczas wyszczy mi odradzali takie rozwiązanie ale już niestety nie mogę czekać.

Ale dzisiaj stolarz który ma wykonać drzwi twierdzi że o wiele lepiej jest jak najpierw jest wykonana elewacja a dopiero później montaż drzwi.

Proponuje przygotowanie węgarka z cofnięciem drzwi do środka z dokładnym wyprowadzeniem pionu na listwie.

To wszystko ma spowodować że ościeżnica będzie lepiej ocieplona i montaż okien będzie ładniej wyglądał.

Co sadzicie o takim rozwiązaniu.

Ekipa od ocieplenia chce koniecznie drzwi.

Stolarz wolałby montować drzwi już po wykonaniu ocieplenia.

Charlie
26-05-2010, 18:55
można tak zrobić ale ekipa od docieplenia musi się wykazać wręcz finezją przy wyprowadzaniu miejsca pod drzwi w strefie ościeża. Byle kto tego nie zrobi - myśleć trzeba a z tym może byc problem :)
W.g mnie skucha murowana znając ekipy latające na dociepleniach :))
Możesz im pomóc - wyciągnij od stolarza dokładną grubość ościeżnicy, następnie odległość pomiędzy skrzydłem a końcem ościeżnicy czyli szerokość strefy ościeżnicy wolnej po zamknięciu skrzydła drzwi - rozumiem, ze otwierane na zewnątrz będziesz miał drzwi.

odaro
26-05-2010, 19:33
można tak zrobić ale ekipa od docieplenia musi się wykazać wręcz finezją przy wyprowadzaniu miejsca pod drzwi w strefie ościeża. Byle kto tego nie zrobi - myśleć trzeba a z tym może byc problem :)
W.g mnie skucha murowana znając ekipy latające na dociepleniach :))
Możesz im pomóc - wyciągnij od stolarza dokładną grubość ościeżnicy, następnie odległość pomiędzy skrzydłem a końcem ościeżnicy czyli szerokość strefy ościeżnicy wolnej po zamknięciu skrzydła drzwi - rozumiem, ze otwierane na zewnątrz będziesz miał drzwi.

Na zewnątrz a lepiej jak się otwierają do wewnątrz?

A co to jest szerokość strefy ościeżnicy???


A można zrobić tak że tymczasowo kończę ocieplenie powiedzmy 40cm od otworu na drzwi. Ocieplenie jest zaciągnięte klejem i siatką.

A jak już będą drzwi wtedy robimy obróbkę drzwi łącząc się z wcześniej wykonanym ociepleniem?

Można tak?

leszeq
26-05-2010, 19:33
Nie słuchaj stolarza, tylko wstaw w pierwszej kolejności drzwi i okna! To co proponujesz jest do zrobienia, ale i tak na koniec będzie to wymagało poprawek w okolicach glifów.

leszeq
26-05-2010, 19:36
A można zrobić tak że tymczasowo kończę ocieplenie powiedzmy 40cm od otworu na drzwi. Ocieplenie jest zaciągnięte klejem i siatką.

A jak już będą drzwi wtedy robimy obróbkę drzwi łącząc się z wcześniej wykonanym ociepleniem?

Można tak?
Można tak.

odaro
26-05-2010, 19:50
Można tak.

A można również tak że obróbkę otworu drzwiowego robimy tak jak wyżej czyli 40cm wokół otworu i glify ze styropianu a resztę ocieplenia wełna fasadową?

odaro
26-05-2010, 19:51
Nie słuchaj stolarza, tylko wstaw w pierwszej kolejności drzwi i okna! To co proponujesz jest do zrobienia, ale i tak na koniec będzie to wymagało poprawek w okolicach glifów.


Okna na szczęście już mam:)

leszeq
26-05-2010, 20:00
A można również tak że obróbkę otworu drzwiowego robimy tak jak wyżej czyli 40cm wokół otworu i glify ze styropianu a resztę ocieplenia wełna fasadową?
Jeśli już będziesz wstawiac te drzwi później, to nie musisz kończyć ocieplenia w dużej odłegłości od otworu. Możesz dokleić wełnę/styropian do krawędzi otworu i pozostawić nieobrobiony glif. W ten sposób nie będzie to przeszkadzało w obsadzeniu drzwi, i będzie można wykonać prawidłowo glif po zamknięciu otworu. Przy ocieplaniu elewacji wełną, do ocieplenia glifu/szpalety okiennej stosuję się cienkie paski styropianu.

odaro
26-05-2010, 20:25
Jeśli już będziesz wstawiac te drzwi później, to nie musisz kończyć ocieplenia w dużej odłegłości od otworu. Możesz dokleić wełnę/styropian do krawędzi otworu i pozostawić nieobrobiony glif. W ten sposób nie będzie to przeszkadzało w obsadzeniu drzwi, i będzie można wykonać prawidłowo glif po zamknięciu otworu. Przy ocieplaniu elewacji wełną, do ocieplenia glifu/szpalety okiennej stosuję się cienkie paski styropianu.

A myślisz że zastosowanie tego nowego, szarego styropianu który jest bardziej ciepły warto zastosować do obróbki glifów okiennych.

Jakiej grubości paski styropianu stosujesz?

leszeq
27-05-2010, 21:19
Na obróbkę glifów zużyjesz najwyżej 1m3 styropianu, więc zakup styropianu grafitowego nie podnosi w znaczny sposób kosztów ocieplenia. Z drugiej jednak strony, wełna elewacyjna ma zbliżone parametry cieplne do popularnych styropianów EPS70 040. Jednak moim zdaniem warto jest zainwestować w "cieplejszy" styropian, choćby ze względu na to, że glif okienny jest najbardziej narażonym miejscem na straty ciepła.
W systemach ociepleń, nie powinno się stosować do ocieplenia glifu styropianu cieńszego niż 2 cm. Z powodzeniem możesz wkleić 3,4 lub 5 cm.