PDA

Zobacz pełną wersję : jabłonki - problem



alektyc
27-05-2010, 09:27
Witam

Mam problem z jabłonkami wsadzonymi wczesną wiosną. Wypuściły nawet kwiatki (papierówka, koksa nie), a od 2 tygodni najpierw na koksie a teraz na papierówce coś się zaczyna dziać z liścmi. W niedzielą były popryskane na grzyba ale to nie poprawiło sprawy. Na koksie liście już w połowie zbrązowiały, na papierówce zaczynają się zwijać. Obok posadzone są gruszki morele i czereśnie, u nich nie widać żadnych objawów. Czy możliwe że mają za mokro?

Elfir
27-05-2010, 10:53
zwijanie się liści to rzadziej grzyby a częściej mszyce lub gąsienice motyli.

Mymyk_KSK
27-05-2010, 11:09
Może to być też efekt zmasowanego ataku mszycy jabłoniowo babkowej - nie masz mszyc na tych jabłonkach przypadkiem?

Jeśli są to teraz ratuje Cię chyba tylko oprysk Pirimorem... ewentualnie Mospilanem (zalatwi też zwójkę)

alektyc
27-05-2010, 14:22
Dzięki. Nie zauważyłm mszyc ale może za słabo się przyglądałam bo w ogrodzie na innych drzewach mam mszyce i walcze z nimi ale nie pomyslalam żeby owocowe też popryskać, w sumie nie wiem czemu zgoniłam to na grzyba. ide popatrzeć na drzewka. Tylko czemu zaatakowało tylko jabłonki a innych nie? chyba że to kwestia czasu i przejdzie i na inne

jaki
27-05-2010, 17:59
przejdzie jak nic