PDA

Zobacz pełną wersję : wycena reku



szymek.1
28-05-2010, 11:00
Dot. System wentylacji mech. + rekuperacja ciepła
WSTĘPNA OFERTA WYKONAWSTWA
Dziękujemy za skierowanie zapytania ofertowego na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła do naszej firmy.
Na podstawie dostarczonej dokumentacji technicznej i w oparciu o katalog wyrobów firmy ECOZEFIR oraz DOSPEL i innych sporządziliśmy następującą ofertę:

SYSTEM WENTYLACJI Cena netto
Centrala ECOZEFIR RP-700 (wymiennik przeciwprądowy,wyd. 700m3/h z automatyką) 11 370 zł
Nagrzewnica wodna 3,7kW-1 890 zł
System kanałów i kształtek o przekr.okrągłym (stalowe – ocynk) + zakończenia went. 11 739 zł
Mat.pomocnicze (taśmy uszczelniające,obejmy,zawiesia ,mat.łączne itp. 1 550 zł
Mat.izolacyjne (dot.tylko kanałów montowanych w korytach technolog.i w garażu) 1 736 zł
Montaż,rozruch,regulacja układu 9 000 zł
Razem (netto) 37 285 zł


dostalem wlasnie takla oferte. troche duzo jak na moj gust
dom 340mkw
parter 235 i gora ktora nie bedzie praktycznie uzywana(pokoj goscinny) 105mkws
kubatura 1300-1400
co to za ekozerir?
jaki reku inny polecacie?
czy nie za duzy 700m3 jak gora malo uzywana
czy nie wystarczy 500m3/h?
jaki 500 poleciaie?

szymek.1
28-05-2010, 11:16
nie wiem jak dlugo trwa montaz reku,ale zakladam ze okolo 2 tyg max wiec cena za robocizne powinna byc na pol
cena za centrale tez za wysoka

grabnianin
28-05-2010, 16:41
Pamietaj ze wszyscy podwykonawcy leca metrazem przekonalem sie juz nie raz...duza chata to siedzi na "miedzi"

gruchot
28-05-2010, 20:18
Jeżeli mam Ci polecić to na pewno sprawdź parametry centrali nie kieruj się cena do końca.
Popytaj się kilku instalatorów. Miej kilka ofert.
Podzwoń do dystrybutorów.

Nie daj się namówić na kanały elastyczne tzw. flexy ( zazwyczaj najtańsze oferty)

kangaxx
29-05-2010, 07:54
Pamietaj ze wszyscy podwykonawcy leca metrazem przekonalem sie juz nie raz...duza chata to siedzi na "miedzi"

a niby czym mają się kierować jak nie kubaturą, głębokością bałtyku ?

przy doborze centrali najważniejszym parametrem jest kubatura i dopracowując jej wielkość jest jeszcze sporo aspektów przemawiających za jej zwiększeniem a mała ich ilość za zmniejszeniem, czy firma robiąca ci wycenę dostała od ciebie projekt lub plan budynku czy też podali cenę z
"czapki"?
jeśli to drugie to szukaj innej firmy bo z tą mogą być kłopoty

ekozefir robi swoje własne centrale montując je na podzespołach innych producentów, dotyczy to także wymienników, stosują krzyżowe będące raczej lichą konstrukcją tyle że montują te od heatexa, ładniej wykonane ale niewiele lepsze, nie wiem jaki przeciwprądowy w twojej wmontowali więc nie wypowiem sie ale ten jest sporo lepszy od krzyżowego chociaż w zimie też lubi zamarznąć o czym oni wiedzą czego dowodzi chęć montażu nagrzewnicy

szymek.1
29-05-2010, 09:53
dzieki za odpowiedzi
bede wymagal kanalow metalowych.
firma dostala projekt,byla tez na budowie ogladac.

tez nie jestem przekonany do ecoszefir.
wolalbym firmowego reku
jakiego mozecie polecic o wydajnosci 500-700 m3/h ?
GWC nie montuje

szymek.1
29-05-2010, 09:58
niby jest duzo firm montujacych reku
ale oni wola proste zadania-zwykly domek o pow 120-150mkw
dajesz im trudniejsze zadanie i sie gubia
kazdy gada co innego
rozmawialem z 4-5 firmami
kazdej wyslalem rzuty i projekty
to co niektorzy gadaja to szok
zostaly na placu 2 firmy-obie ogladaly plac i obie gadaja do rzeczy- z nich musze wybrac

grabnianin
29-05-2010, 10:11
do KANGAXX-chodzi mi dokladnie o to ze kazdy patzry na to jaki duzy dom stawiasz i czym wiekszy tym wiecej placisz za usluge(roboczogodzine,itd...)wiec cena podobnego towaru do "biedniejszego"domku jest inna jak dla duzej willi i nie zaglebiam sie teraz w wydajnosci,parametry itd po prostu nastawienie jest juz od samego poczatku na duze stawki...Pozdrawiam

kangaxx
30-05-2010, 20:05
no wiesz, duży dom to większa centrala i tyle, chyba że ktoś lubi szkłem dupsko podcierać, w ogromnym uproszczeniu cena roboty to materiały bez centrali minus 10-20%, ale jak mówię w uproszczeniu, każdy ma w domu to co chce, musi albo lubi i ma do tego prawo, ja zacząłem od tego że u siebie w domu wcisnąłem bartosza i mimo że drogi to kredyt z bosia na 1% zachęcił mnie do niego dodatkowo, z perspektywy czasu mogę powiedzieć że innego nie chcę, nie mam gwc bo dom mam już wiekowy i wszystko wokół urządzone więc rozkopywanie podwórka dobrowolnie sobie odpuściłem ale to urządzenie nigdy mi nie zamarzło a nie mam w nim żadnego systemu antyzamrożeniowego, dodatkowo jest to jedyna firma która miała odwagę potwierdzić własne kadzenie reklamowe w AGH, spytaj jakiegokolwiek innego producenta czy handlarza czym może potwierdzić to co wypisuje na własnych reklamach, od razu odpowiem na pytanie, nie pracuję w bartoszu ani nie mam zamiaru, natomiast mam zamiar własną firmę otworzyć i montować wm w domkach bo mam kontakty i wiedzę jak mi się wydaje no i par,ę takich robót za sobą, po prostu ich konstrukcja przekonuje mnie i tyle

grabnianin
30-05-2010, 20:25
fajnie ze jestes przekonany-ja nie zwlaszcza do zasyfionych kanalow po jakims czasie(za przyklad niech robia kanaly klimy w autach).Kazdy robi to i jak chce...Pozdrawiam

gruchot
31-05-2010, 08:48
ja bym Tobie polecał skandynawskie rozwiązania.
Producenci z tych krajów nie prześcigają się w marketingowych sprawnościach odzysku.
Moim zdaniem maja największe doświadczenie w tym temacie.

kangaxx
31-05-2010, 12:13
fajnie ze jestes przekonany-ja nie zwlaszcza do zasyfionych kanalow po jakims czasie(za przyklad niech robia kanaly klimy w autach).Kazdy robi to i jak chce...Pozdrawiam

no i masz prawo do tego co uważasz za słuszne, nie potrzebnie tylko wiążesz wm z klimą w aucie, bo to 2 rożne sprawy i całkiem inaczej pracują i jak to określiłeś syfią, ale i do takiego błędnego przekonania również masz prawo :)

szymek.1
31-05-2010, 13:47
dziesiatki lat zudzie zyli z wentylacja grawitacyjna i jakos nie slyszalem aby komus przeszkadzaly zasyfione kanaly

nie slyszalem rowniez aby ludzie czyscili te kanaly

orko
31-05-2010, 14:00
Zapominasz o jednym drobiazgu.
Przy wentylacji grawitacyjnej zasyfionymi kanałami powietrze wydostaje się z domu!
Czyste powietrze wchodzi szczelinami w oknach, które zazwyczaj są w miarę czyste.

szymek.1
31-05-2010, 16:04
a przy mechanicznej co sie dzieje z zasyfionym powietrzem?

KrzysztofLis2
01-06-2010, 10:18
Koledzy, logiki trochę!

Skąd się ma brać ten syf w wentylacji mechanicznej w kanałach nawiewnych?

Powiecie, że osadzać się będzie z powietrza za filtrami. Nawet jeśli, to on się tam będzie w tych kanałach OSADZAĆ. A skoro się będzie OSADZAĆ, to nie będzie PODRYWANY przez strumień powietrza. Bo jak?

AM***L
03-06-2010, 12:48
niby jest duzo firm montujacych reku
ale oni wola proste zadania-zwykly domek o pow 120-150mkw
dajesz im trudniejsze zadanie i sie gubia
kazdy gada co innego
rozmawialem z 4-5 firmami
kazdej wyslalem rzuty i projekty
to co niektorzy gadaja to szok
zostaly na placu 2 firmy-obie ogladaly plac i obie gadaja do rzeczy- z nich musze wybrac

Witam!


Jeśli potrzeba wycena - proszę o kontakt na priv. Robimy tez większe domki. największy miał 1200m2.
Pozdrawiam serdecznie

Maciej Kosowski

kangaxx
04-06-2010, 20:46
mnie to o tym legendarnym syfie w kanałach nawet gadać nie chce,

pamiętaj że trzeba...,
wymaga...,
okresowe czyszczenia...,

słodziutkie pierdzenie kolesi którzy gdzieś coś przeczytali i wydaje im sie że rozumki pożarli, w prawidłowo wykonanej instalacji i prawidłowo używanej nie ma prawa nic śmierdzieć i kropka

racer
07-06-2010, 22:53
Widziałem system kanałów wywiewnych rozebrany po 6 latach, był lekko zabrudzony zaraz przy anm, dalej żadnych śladów zabrudzeń. Szkoda że foto nie mam

kangaxx
07-06-2010, 23:06
Widziałem system kanałów wywiewnych rozebrany po 6 latach, był lekko zabrudzony zaraz przy anm, dalej żadnych śladów zabrudzeń. Szkoda że foto nie mam

a po co ta fota, przekonanego nie przekonasz

racer
08-06-2010, 15:01
Zastanawiam się z czego takie przekonania wynikają. Nie wiem po co sieją zwodniczą propagandę, jeśli materiał sprawdza się od lat.

kangaxx
10-06-2010, 09:34
wynikają z legend o nieznanym źródle

racer
15-06-2010, 08:49
Problem z termofleksami (ich brudzeniem) występuję jedynie przy źle wykonanej DGP, gdzie turbina pcha przegrzane powietrze często nawet bez filtra.

kangaxx
15-06-2010, 16:40
zjawisko znane i występujące nawet bez wentylacji, wystarczy źródło ciepła, tyle że jak kto nie wie a zdaje mu sie że wie to potem "syfią się kanały"

Diakon
21-09-2010, 11:42
Może ktoś polecić jakąś firmę od WM z kujawsko-pomorskiego? Dobfrze byłoby gdyby chcieli mmniej niż 10 tys., mówię o cenie samej instlacji bez projektu i reku bo ten mam.