PDA

Zobacz pełną wersję : Firmy ubezpieczeniowe ... jak się zachowują po tej tragedi??



maryla54
29-05-2010, 10:56
Jak dotąd nie mam ubezpieczonego swojego domku (a powinnam!!), tragedia powodzi ... czy innego nieszczęścia jeszcze mnie nie dotknęła, chcę się ubezpieczyć ... w przyszłym tygodniu. TYM RAZEM NA 100%!! Powiedzcie proszę, którą firme wybrać? Którą omijać z daleka? Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Martyna1234
30-05-2010, 22:56
wiem, że PZU po powodzi wysłała do potrzebujących swoje mobilne jednostki
i maksymalnie ułatwiła procedury odszkodowań. Ludzie mogą im zgłaszać internetowo wszystko.

stefa1
31-05-2010, 12:19
Tez słyszałam o tych mobilnych jednostek bardzo dobrze że ułatwiają życie ludziom w tak ciężkich sytuacjach

mynia_pynia
01-06-2010, 10:11
Powiem tak, jak ubezpieczenie jest przymusowe i nic dla mnie nie wnosi typu OC to wybieram najtańszą firmę.
Jak ubezpieczenie jest dla mnie, to wybieram sprawdzone firmy i czytam dokładnie umowy.
Dom, mieszkanie mam ubezpieczone w PZU - na razie nic nam się złego nie stało więc nie wiem jak u nich wygląda likwidacja szkody, ale wielu znajomych dostawało od PZU odszkodowanie wielu też się sądziło o wyższe odszkodowanie i zawsze wygrywali.
A poza tym lubię mojego pana od ubezpieczenia PZU, zawsze można ponegocjować zniżki, zawsze jest jakaś promocja, coś dokupić taniej i mieć w sumie niższe ubezpieczenie - przez internet tego nigdy mi się nie udało załatwić.

mynia_pynia
01-06-2010, 10:36
Przeczytaj dokładnie umowę od czego się ubezpieczasz, bo może się okazać że jesteś ubezpieczona od tsunami, uderzenia UFO, a nie od powodzi, gradu, czy też pożaru od pioruna.

tsunami
02-06-2010, 23:27
Mam ubezpieczenie mieszkania (nie domu) w Warcie.
Mieliśmy zalane mieszkanie zimą przez topniejąca górę śniegu na dachu. Odszkodowanie (w satysfakcjonującej nas wysokości) załatwiliśmy na telefon. Nie było nawet odwiedzin rzeczoznawcy. Jednak była to szkoda o stosunkowo niedużej wartości (sufit i ściany do malowania).
Nie mam pojęcia jak będą traktować powodzian.
Przy podpisywaniu umowy należy dobrze wybrać opcje ubezpieczenia (np. co innego znaczy zalanie, co innego powódź) i dobrze zastanowić się nad kwotą odszkodowania (więcej niż max określony w umowie się nie dostanie).

Martyna1234
30-07-2010, 01:27
warto dokładnie czytać umowy
może i Warta niedługo przestawi się na obsługę on-line?
To chyba standard na Zachodzie,
że ludzie załatwiają większość spraw za pomocą internetu