PDA

Zobacz pełną wersję : tynki odchodzą pod swieżymi gładziami



bytom2010
29-05-2010, 16:49
Witam

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

mam mieszkanie w bytomiu w starej kamienicy - stare tynki były oczyszczone - częsciowo odpoadły, to co mocniej sie trzymalo zostalo na nowo zatynkowane i uzuepłnione tynkami cementowo wapiennymi, zaraz po zakończeniu tynkowania (4-5 dni schniecia) były kładzione gładzie - 1 warstwa gipsu szpachlowego, 3 warstwy gładzi - w chwili obecnej - 3 tygodnie po zakocnzeniu szlifowania gładzi na scianach pojawily sie małe peknięcia - w mijscach tych po opukaniu sa głuche odgłosy - niczym na starych tynkach przed ich zrzucaniem. Co w takiej sytuacji należałoby zrobić ? na nowo kłaść na tych obszarach tynki i gładzie? czy na obecną gładź można kłaść kolejną warstwe gładzi tym razem wzmacniając to jeszcze siatką ? czy samo zamalowanie wystarczy (farby lateksowe). Dodam że gładzie między kolejnymi warstwami byly dosuszane przez wykonawce piecem i grzałkami. pęknięcia pojawiły się teraz (3 tygodnie po zakończeniu). w jednych pomieszczeniach obszary z pęknięciami są minimalne, w innym to głuche miejsca nawet 30% powierzchni, nie na calej ścianie a plackami o powierzchniach do o,5 m2.

Proszę o pomoc.

robertsz
29-05-2010, 17:46
Nie jestem specjalistą, ale może:
- brakuje podkładu (szprycu),
- brakuje gruntowania,
- za szybko była nakładana druga warstwa (gips),
- może trzeba było dać wyschnąć naturalnie a nie dogrzewać na siłe (schło nierównomiernie).

Farba nie pomoże, farba jedynie zamaskuje....
Jeśli robisz to dla siebie to chyba warto to skuć i położyć od nowa pod nadzorem fachowca?

tlalken
03-06-2010, 19:39
Witaj,
Podstawowy błąd, a moze błędy, jeśli skuwasz stare tynki nie w całosci to wypadało by pozostałość zagruntować kiklakrotnie, jeśli tynkujesz metoda tradydycją to należy poczekać az tynk wyschnie, a nie od razu gipsować. Nowonałożone tynki (całość ścian, po wyschnięciu) należy zagruntować przed gipsowaniem. I podstawowa sprawa, ja (nie jestem guru ne tym forum) na stare tynki zawsze daje na dwie pierwsze warstwy dobry twardy i solidny gips Dolina Nidy, a wykończenie robie masą akrylową Mastermas.
Z tym osuszaniem to ktoś wymyślił - albo jakiś włókiennik albo filozof, bo raczej nikt doświaczony.
Ja bym skuł tam gdzie nie trzyma i zrobił jak powyżej, grunt nie taki drogi, gips też a piasek i cement to tylko troche ciężki

Powodzenia

salmon969
08-06-2010, 05:08
skuwanie częściowe to pozostawienie sobie pracy na później a tego zapewne nie chcesz .Kup grunt C17 Ceresitu i zagruntuj zwłaszcza głuche miejsca kilka razy i zostaw do wyschnięcia min 1 tydzień . I sam ocenisz czy doraźna pomoc pomogła czy skuwasz odrazu wszystko czy zostawiasz to sobie na później bo grunt zadziałał .