PDA

Zobacz pełną wersję : GWC płytowy opinie



pako
30-05-2010, 15:04
Witam


najpierw chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum.
Chociaż forum czytam od jakiegoś czasu nie logowałem się, bardzo proszę szanownych forumowiczów o pomoc a mianowice:

zamierzam założyć gwc płytowe provent geo 400 , instalator zaproponował położenie gwc w fundamentach garażu, jak powiedziałem znajomemu o takim rozwiązaniu to powiedział, że to po pierwsze najgorsze gwc jaki wybrałem a po drugie jak go umieszcze w fundamentach to tragedia, gdyż taki wymiennik to musze czyścić raz na 6 lat, będę miał tam wodę i bedzie mi smierdzieć, jak dom mi "będzie siadał" to zgniecie to gwc, takie gwc nie będzie się mogło regenerować bo nie bedzie miało bezpośredniego kontaktu z gruntem i nie będzie działać itp, jesli już się zdecydowałem na ten gwc płytowy to żebym lepiej umiescił go obok domu

Bardzo proszę o opinie czy to co mi powiedział ma sens, bo ja pierwsze słysze o czymś takim.
mam podpisywać niedługo umowę i nie wiem co mam zrobić.

Pro-Vent
13-12-2019, 10:24
Szanowny Panie,

Jako polska firma, która wymyśliła ideę płytowego gruntowego wymiennika ciepła i jednocześnie producent tego autorskiego rozwiązania, zdecydowaliśmy się zabrać głos w niniejszym wątku.

Następuje tutaj pewna insynuacja, która nie doczekała się reakcji innych Internautów, dlatego aby nie wprowadzać w błąd Użytkowników szukających rzetelnych informacji, warto wyjaśnić kilka kwestii.

+ relacja do innych rodzajów GWC: liczbę pracujących na rynku płytowych GWC PRO-VENT GEO należy liczyć już w tysiącach. Proszę zauważyć, że przy tak dużej liczbie instalacji trudno znaleźć w Internecie negatywne opinie rzeczywistych użytkowników (w przeciwieństwie do użytkowników konkurencyjnych rozwiązań). Są to z reguły rozważania osób, które jeszcze same nie miały okazji doświadczyć komfortu jaki daje płytowy GWC PRO-VENT GEO. Jak do tej pory zdecydowana większość naszych Klientów jest z uzyskanych efektów bardzo zadowolona, a duża część wręcz zachwycona (dokładnie tak to artykułują). Wśród nich są również instalatorzy, którzy w praktyce poznali różne rozwiązania i w swoich własnych domach postawili właśnie na GWC PRO-VENT GEO.

+ montaż w obrysie fundamentów: jak najbardziej jest to akceptowalne rozwiązanie, wręcz zalecane przez nas jako najwygodniejsze z punktu widzenia montażu, efektów działania, a także oszczędności miejsca i kosztów. Bardzo duży procent wymienników GWC PRO-VENT GEO jest montowany w obrysie fundamentów i nie odnotowaliśmy z tego tytułu żadnych problemów. Najlepszym przykładem jest wymiennik zamontowany pod naszą halą produkcyjną, z którego sami korzystamy na co dzień i który osiąga co roku znakomite wyniki skuteczności (jako jedyny producent chwalimy się pomiarami skuteczności na żywo: https://www.wymiennikgruntowy.pl/pomiary-skutecznosci/ ).

+ czyszczenie: najstarsze płytowe wymienniki GWC PRO-VENT GEO działają nieprzerwanie już kilkanaście lat i nigdy nie było potrzeby ich czyszczenia. Idea wymiennika bezprzeponowego płytowego polega na bezpośrednim kontakcie powietrza z odpowiednio przygotowanym gruntem. Dzięki budowie otwartej wymiennik GWC PRO-VENT GEO nie ma możliwości ulegać zanieczyszczeniu, co więcej, w naturalny sposób sam oczyszcza przepływające powietrze (badania zewnętrzne przeprowadzone przez PZH wykazały redukcję bakterii o 86% i grzybów o 97%). Jedyny element wymienny w układzie GWC PRO-VENT GEO to filtr powietrza który znajduje się na czerpni powietrza (przed GWC).

+ zapachy: nie ma możliwości, aby w wymienniku płytowym pojawiły się jakiekolwiek nieprzyjemne zapachy (oczywiście jeśli sam teren nie jest w jakiś sposób zanieczyszczony). Ze względu na budowę otwartą, nadmiar wody opadowej w wymienniku płytowym zawsze odprowadzany jest w naturalny sposób prosto do gruntu, dlatego nie mają w nim miejsca żadne niezdrowe zastoje wody.

+ "osiadanie domu": osiadanie budynku dotyczy fundamentów, na których znajdują się ściany nośne, tymczasem GWC zawsze montowany jest w obrysie fundamentów, powyżej poziomu posadowienia budynku. Posadzka pod którą zamontowany jest GWC PRO-VENT GEO jest więc elementem niezwiązanym z konstrukcją budynku i zgniecenie płytowego GWC jest po prostu fizycznie niemożliwe. Poza tym, wytrzymałość płyt wynosi aż 10 ton / m2. Pośród setek instalacji pod budynkiem nie mieliśmy ani jednej takiej sytuacji, a były to zarówno domki jednorodzinne, jak i duże obiekty przemysłowe. Z powodzeniem projektuje i wykonuje się duże układy wymienników pod posadzkami hal czy płytami fundamentowymi całych budynków.

Warto zdać sobie sprawę, że na rynku istnieją zupełnie różne rodzaje GWC, znacznie odmienne pod kątem budowy i zasady działania. Nie można więc wad domniemanych dla jednego rodzaju wymiennika przypisywać wszystkim innym. Płytowy GWC PRO-VENT GEO w praktyce okazał się znakomitym rozwiązaniem, dającym zdrowy mikroklimat i niezwykły komfort przebywania w budynkach. Ze względu na bardzo dobrą skuteczność wymiany ciepła z gruntem sprawdza się z powodzeniem również w istniejących budynkach energooszczędnych, a nawet pasywnych, będąc często jedynym dolnym źródłem dla pomp ciepła, gdzie oprócz wentylacji zapewniają pełne pokrycie na potrzeby ogrzewania i chłodzenia całych budynków.

Osoby, które poszukują rzetelnych informacji i chciałyby zgłębić wiedzę o płytowym GWC, zachęcamy do dalszej lektury: https://www.pro-vent.pl/baza_wiedzy/wybor-gwc-pro-vent/

Pozdrawiamy serdecznie,
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
438166

Maly1115
16-12-2019, 15:40
Nie ma strachu ;) ja mam już 7lat nie zgniło i ne śmierdzi zakopane pod salonem na etapie kopania fundamentów.Obecnie temp.z gwc to ok.13st .A co dla mnie najważniejsze to jak sasiedzi smrodzą,ja mam czyste powietrze,i wilgotnośc ok 45.