PDA

Zobacz pełną wersję : Chce kupić działkę w małym mieście. Ile to może mnie kosztować ?



m4rsh4ll
30-05-2010, 16:51
Witam, mam pytanie do forumowiczów. Chciałbym kupić 4-5 arów działki budowlanej w małym mieście Radymno. Liczba mieszkańców 5710.
Działka na wzgórzu. Może mi ktoś doradzi w jakiej cenie można nabyć taką działkę, żeby nie przepłacić. Jaka jest przypuszczalna cena za ar ?
Może ktoś doradzi. Bo ludzie piszą że wszystko zależy od miejsca, a to mała miejscowość.

bowess
30-05-2010, 18:41
Napiszę z własnego przykładu, że wszystko zależy od popytu. My również kupiliśmy działkę w niewielkiej miejscowości. Działki do sprzedaży oferowała wówczas gmina. Nasza kosztowała ok. 30 zł za m2 w sierpniu 2007. Ponieważ na przetargach pojawiali się ciągle nowi chętni, a o niektóre działki nawet ostro się licytowano, gmina postanowiła podążyć za ogólną zwyżką cen nieruchomości. Sąsiedzi, którzy nabyli działkę na początku roku 2009 zapłacili już około 45 zł za m2.

Kolejna kwestia to "walory" działki. Kiepski kształt (nieustawność), nieciekawe sąsiedztwo, brak mediów - jednemu będzie przeszkadzał cmentarz w sąsiedztwie, a drugiemu nie, analogicznie np. z kościołem albo jakąś ruiną, jeden inwestor chętnie poszuka projektu na wąską działkę, a dla innego podstawowe kryterium wyboru to minimum 30 m szerokości. Trzeba wtedy sprzedającemu przedstawić swoje argumenty i przystąpić do targów. :)

Radzę szukać, dowiadywać się i uzbroić w cierpliwość. W małych miejscowościach często najciekawsze wieści rozchodzą się pocztą pantoflową. :)

Monita84
11-06-2010, 17:53
Poszperałam trochę po internecie i średnie ceny działki budowlanej w tym miasteczku to 7000zł/ar, oczywiście wszystko zależy od miejsca.
Powiem szczerze że w mojej miejscowości (1000 mieszkańców) cena ara działki budowlanej to ponad 20000zł i ciągle rośnie.