PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D53 SPOKOJNY



Strony : 1 [2] 3

Wanios
29-06-2005, 11:22
Witam!

trochę się pogubiłem...
kotłownie też dobudowujecie poza projektem 'gotowym' ?
Czy jest to pierwsze pomieszczenie widoczne na tym foto? (pozwoliłem sobie wstawić link z Waszej www .
http://eclsoft.no-ip.info/domek/wieniec/DSCF0229.html

Przed tym pomieszczeniem będzie garaż ?
A może przedstawicie na foto rzut domu ? :)

Pozdrawiam
Wanios

lopi
29-06-2005, 16:58
tak, kotłowania też jest dobudowana, tak, jest to pomieszczenie widoczne na zdjęciu i do niego doklejony będzie garaż :)

darby
30-06-2005, 17:51
lopi dobry człowieku już do ciebie gnam!!!
W sobotę będę przejeżdżał koło Piotrkowa Tryb - właściwie to ciagle tam przejeżdżam.
A ja tak się napaliłem na ten domek, że w poniedziałek odwiedziłem Chotomów i "spokojną budowę mika99.
Słuchajcie jaki jest piękny ten dąb stojący koło tarasu. Idealnie komponyje się z domkiem i całą działką.
Muszę przyznać, że po tejk wizycie żona zaczyna sie troche "łamać" i jest bliska decyzji o wyborze tego projektu.
Koniecznie musimy zobaczyć zmiany jakie wprowadziłeś bo też mamy parę pomysłów, może już jakieś z nich zrealizowałeś.
mik99 bardzo dziękujemy za umożliwienie obejrzenia Waszego domku i poświęcenie nam swojego, jakże przecież cennego teraz czasu.
lopi nie pytam o szczegóły bo wierzę, że się niedługo zobaczymy.

Pozdrawiam Was Spokojni Budowniczy

mik99
04-07-2005, 07:40
dzięki :wink:

lopi
04-07-2005, 08:28
rzut parteru http://eclsoft.no-ip.info/domek/przekroje/rzut.parteru.html

Enio
06-07-2005, 11:00
Witam,

szybkie pytanko:
muszę do WZiZT - podać wysokość domku, jaka jest w D 53 ?

pozdr.
Enio

lopi
06-07-2005, 11:09
wysokość jest podana na stronie projektu http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=65, jest to 6 m w kalenicy, wysokość parteru to 2,75

Enio
06-07-2005, 18:40
Faktycznie;)
ale - wielkie dzięki...
(bazowałem na projekcie zamieszczonym w drukowanym muratorze;) )

Pozdr.

Enio

JACKIE P
06-07-2005, 20:31
help, help, help - może mi ktoś doradzi /dokładnie opisze jak można dorzucić do postu fotki - krok po kroku, bo też chcielibyśmy się pochwalić tym co już wybudowaliśmy.
:( :( :( :( pozdrovka

nie_spokojni
15-07-2005, 16:57
Czesc! W przyszlym tygodniu skladamy wniosek o wydanie zezwolenia na budowe, oczywiscie nie moze byc inaczej - wybralismy SPOKOJNEGO!
Spokojnie jeszcze w tym roku zaczniemy budowe.

Jutro w spokoju samodzielnie wycinamy pare drzewek w naszym sadzie gdzie stanie SPOKOJNY

Spokojnego likendu,
Bacha i Wojtek

Enio
16-07-2005, 13:24
Hej nie_spokojni..
miło słyszeć że ktoś będzie tak blisko budował "Spokojnego".
Chętnie się kiedyś wproszę poogladać.
My na razie złożyliśmy wniosek o WZiZT..czyli daleka droga..

Pozdrawiam

Enio

JACKIE P
19-07-2005, 21:07
hallllllooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
czy ktoś mi podpowie jak moge umieścić foty z naszej budowy na forum, ale tak proszę od podszewki krok po kroku??????
przy okazji pozdrovki dla spokojnych i niespokojnych :D :D :D

Enio
20-07-2005, 20:47
hej..
ja sie postaram..
poszukałem za Ciebie ;)
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30921&highlight=zdj%EAcia+forum

Pozdr.. czekamy na zdjęcia

Enio

Wanios
21-07-2005, 11:35
Mik, Lopi, inni spokojni (i nie spokojni) - jak postepy w budowie ?
Co u Was, jakies problemy?

Pozdrawiam
Wanios

JACKIE P
21-07-2005, 20:54
dzięki enio, postaram się coś zdziałać, przy okazji pozdrawiam i życze postępów na budowie.
pozdrovka

PS - chociaż dziś pogoda typowo angielska /deszcz, szaro ,ponuro, zimno, wietrznie/ dalej ciągniemy spokojnego.

lopi
22-07-2005, 08:45
Walczymy z papierkologią czyli składamy wniosek o kredyt.

W połowie przyszłego tygodnia mają się pojawić na palcu belki stropowe i panowie którzy to położą na właściwym miejscu ;) mam nadzieję.

Przy okazji pytanie: co sądzicie o pokazaniu belek w pokoju dziennym i jadalni?

Wanios
23-07-2005, 13:58
Przy okazji pytanie: co sądzicie o pokazaniu belek w pokoju dziennym i jadalni?

Witam!

Dla mnie bomba - bardzo podobaja mi sie drewniane sufity, a z belkami 'na wierzchu' to juz calkiem :)
Powodzenia zycze!

Pozdrawiam
Wanios

lopi
27-07-2005, 09:21
Dzięki Wanios :)

Zamówiliśmy już specjalne belki tzn trochę grubsze i gładkie.

Sufit między belkami bedzie z KG podobno tak wygląda najfajniej.

Wanios
01-08-2005, 09:16
Witam!

Brzmi super :)
Ma to dodatkowo zaletę, że łączenia płyt g-k można ukryć nad belkami - zawsze to mniej potencjalnych miejsc do pękania gipsu na łączeniach.
Informuj o postępach - może jakiś nowe foto ? :)

Powodzenia!
Wanios

mik99
01-08-2005, 11:08
Na mojej budowie trwają prace związane z tynkami i pierwsze efekty widać, a i ekipa całkiem pozytywnie wypada (wrto było trochę poczekać), w sumie opóźnienie mam 6-cio tygodniowe, ale "...budowa to nie zawody pływackie...", pociesza mnie kochana żona.

pozdrowienia dla budujcych i wypoczywajcych 8)

mik99
01-08-2005, 14:27
A tak w Ogóle to pozdrowienia dla naszego "spokojnego klubu" i życzenia takiej pogody kiedy temperatura 25 st. nie przekracza, bo ostatnio tj od 5 dni mam niemiłosierny upał w dzień i extremalnie silne burze w nocy. Korzyść z tego taka, że po tak silnych opadach mam wyczyszczone rynny ze śmieci jakie nagromadziły się tam od jesieni.

Niebawem nowe fotki zamieścić mam zamiar. :wink:

mik99
08-08-2005, 12:35
Tynkarze dziś kończą.

JACKIE P
11-08-2005, 20:09
a u nas już po tynkach zewnętrznych i wewnętrznych, mamy załozone okna, instalacje, dziś kopiemy studnię do podlewania zieleni, zaczynam ocieplenie stropu.
pozdrovka dla wszystkich niespokojnych, jeszcze troszke cierpliwości i zdjątka trafią na forumek
jeszcze raz pozdrovka i napierajcie do przodu. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

mik99
12-08-2005, 08:46
We wtorek rozliczyłem się z tynkarzami za robotę.
Jestem bardzo zadowolony z jakości prac miło sobie na koniec pogawędziliśmy, to była super ekipa...
w sumie z rachunkiem wyszło mi 21 pln za metr.

Na przyszły poniedziałek mam zaplanowane rozkładanie folii, styropanu, układanie podłogówki, tak by w sobotę 27 sierpnia brydada z miksokretem mogła działać przy jastrychach.

JACKIE P
12-08-2005, 20:27
no, widzę, że kolega też pogania - miło, miło. Życzę dalej takiego tempa, oby jak najlepiej i szybko szły wszystkie zaplanowane prace
pozdrovka :D :D :D

mik99
12-08-2005, 21:10
dzięki :P

ile dajesz wełny na strop?
jaki producent?
po ile?

JACKIE P
13-08-2005, 12:08
co prawda w projekcie jest warstwa 17cm, ale ja daję najpierw warstwę 20cm /URSA/ w cenie ok. 20zł/m2 pomiędzy wiązary, a potem w poprzek, aby zlikwidować ewentualne mostki termiczne, wełnę 5cm ISOVER /termomata/ w cenie ok. 5zł/m2. Wszystko to zawieszam na siatce /takiej jaką stosuje się przy oceipalniu styropianem - jest po prostu b. mocna, a potem daję jeszcze od spodu folię paroizolacyjną/
Myślę, że to chyba będzie wystarczające.

JACKIE P
13-08-2005, 12:09
wełnę w tej cenie kupowałem w sieci Leroy-Merlin.

mik99
13-08-2005, 15:09
ciekawe rozwiązanie
pomyślę u siebie nad takim

dzięki

JACKIE P
13-08-2005, 18:08
wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest najbardziej optymalnym /no może nie najtańszym/, ale przecież najwięcej ciepła ucieka przez źle wyizolowane stropy - sądzę, że warto teraz wydac więcej pieniędzy jednorazowo, niż potem to dokładac do rachunku za gaz. A wiadomo, że inwestycje dociepleniowe zwracają się w dwójnasób.
pozdrawiam
Jeżeli będziesz miał inne dylematy, pytaj, chętnie odpowiem jak robiłem to u siebie.
Nie ukrywam, że cały czas wertuję wypowiedzi ekspertów muratora, konfrontując je z praktyką i opisami technicznymi używanych materiałów. :P

mik99
13-08-2005, 20:03
Jasne
dzięki :wink:

JACKIE P
14-08-2005, 20:30
a tak btw - przykładowo 1m bieżący rury pexal /do ciepłej wody do podłączenia grzejników/ u nas w hurtowni kosztował ok. 5,25 zł/mb, a sieci leroy-merlin /taka sama produkcji metrix o tych samych parametrach/ kosztowała 2,95zł/mb - tak więc warto pomyszkowac tu i ówdzie.
pozdrovka

mik99
14-08-2005, 20:38
Metrix to PRC, czyli Chiny.
Na mojej budowie raczej bez szans.
Będzie Herz lub Wavin
Po negocjacji w podobnej cenie: 2,60 netto.

JACKIE P
14-08-2005, 21:53
ja mam metrixa US ale made in canada, nie PRC :D :D :D , jest to kolosalna różnica.

JACKIE P
14-08-2005, 21:58
ewentualnie wchodził w grę KISAN, podobno też niezły.

JACKIE P
14-08-2005, 21:59
a te rury pexal co kupowałem, to dokładnie są US Metrix \made in canada/

mik99
14-08-2005, 22:03
... :-? a to w porządku http://www.kp.pl/gfxdod/beczka_pilsner.jpg

mik99
14-08-2005, 22:04
Kisan, też pod uwagę biorę, ale to już patriotyzm :lol:

JACKIE P
14-08-2005, 23:00
czy ja wiem???????

mik99
21-08-2005, 20:31
Jestem po zakupach:

Podłogówkę robię z rur Purmo, a cały osprzęt Kan.
Zaprzyjaźniony hydraulik zaczynać na we wtorek po południu.

Potem miksokret: kupiłem plastyfikator + 6 woreczków z włóknami zastępującymi zbrojenie jastrychu.

mik99
23-08-2005, 20:56
Trzech hydraulików na budowie: kończą instalacje C.O. i rozkładają całą podłogówkę. materiału tyle co w małej hurtownii.... w sobotę miksokret.

Oj będzie się działo!!!

A meczyk ogladacie?

mik99
29-08-2005, 19:09
Na mojej budowie w sobotę profesjonalna ekipa wykonała jastrychy na całej powierzchni. Z wykonanej pracy jestem zadowolony. Pięciu ludzi od 6.25 rano do 13.00 i po sprawie.

JACKIE P
04-09-2005, 21:49
no witam po pewnej nieobecności, podziwiam kolegę, tak ttrzymaj, ja mam już ocieplony stropodach, teraz wchodzą ludzie z sufitami g-k, płytkarze, potem instalacja co na ścianie itp/ :D :D

mik99
07-09-2005, 16:05
szczerze Ci zazdroszczę

podałbyś mi może specyfikacjęmateriałow na jakie się zdecydowałeś i ilośći co? a ceny to byłoby super.

z góry dziękuję

JACKIE P
07-09-2005, 20:36
miku!!!!!! po prostu pędze przed siebie, bo buduję częściowo z kredytu hipotecznego i jest mi szczerze żal każdego dnia, tym bardziej mając ambicję zamieszkania na święta wigilijne, a co do specyfikacji podaj mi dokładnie na co i jakie materiały by Cię interesowały konkretnie?????
Cały czas od początku budowy prowadzę dokładny spis czego ile i za ile i gdzie itp.
Pytaj o wszystko, co mogę to odpowiem, aktualnie przystępuję do kładzenia płytek w "sraczyczkach" jak mawiał Ferdek Kiepski, oraz w pomieszczeniu gospodarczym, a potem ok. 21.09.2005 startuję z sufitami, w przyszłym tygodniu kładę już tynk elewacyjny i biorę się za wykanczanie tarasu oraz podestu wejściowego, aby potem móc spokojnie całą resztę grzebać wewnątrz, wydaje mi się, że jest to jak na moje skromne zdanie rozwiązanie dość optymalne. Jak na razie to stoję tylko przed powaznym dylematem co do wyboru pieca gazowego C.O. Co prawda mamy już zainstalowany kominek i ok. miesiąca temu poraz pierwszy go odpalaliśmy, ale nadal biję się z myślami czy wybrać kocioł Junkers, Viessmann czy Buderus? W przypadku tych dwóch ostatnich zastanawia mnie zaskakująco niska cena /2-funkcyjny z zamkniętą komorą spalania/ i jakieś tam ciągłe super hiper promocje? Co o tym sądzicie szanowni forumowicze?
Pozdrovka dla wszystkich i czekam na info jak u Was posuwają się prace.
PS - niebawen już naprawdę będą zdjątka z naszej budowy do wglądu.
jackie :D :D :D :D

mik99
08-09-2005, 19:11
izolacja termiczna stropu w szczegółach najdrobniejszych, pilnie
konstrukcja+płyty na czały sufit, dwa tez pilnie.

czekam i pozdrawiam

JACKIE P
08-09-2005, 20:23
a więc po kolei - izolacja termiczna stropu - pomiędzy wiązary weszła ładnie docięta /z zapasem 2 cm/ wełna mineralna Ursa rozprężna o gr. 20cm, potem w poprzek wiązarów przez całą długość budynku na tej wełnie układałem wełnę Isover termomata gr 5cm, aby zlikwidować ewentualnie mostki termiczne. Wełnę umocowałem w ten sposób, że wiązary w dół przedłużyłem o kolejne 11 cm, uzyskując w ten sposób przestrzeń o wys. 23 cm /wiązar ma wys. 12 cm/, od spodu przymocowałem tackerem siatkę taką jak stosuje się do styropianu oraz na całej powierzchni dałem również folię paroizolacyjną. A więc patrząc od spodu to: paroizolacja, siatka, wełna między wiązarami i w poprzek termomata. Na wiązary od góry / w poprzek wiązarów/ dałem deski o gr. 3 cm uzyskując przestrzeń do wełny 5cm, po czym na te dechy po położeniu termomaty, przykręciłem płytę wiórową o gr. 18mm, jako podłogę służącą do chodzenia i połozenia niewielkich ciężarów.
Sama wełna Ursa na całą powierzchnię kosztowała ok. 2150 zł /średnio rolka ok. 85 zł/, a isover termomata gr 5cm kosztowała ok. 700 zł, deski pod płyty 460 zł, płyty wiórowe 1100 zł, łączniki, wkręty itp ok. 500zł + cała robocizna ok. 3000zł. W sumie w granicach 8000zł. W tej chwili mogę Ci Mik z całą odpowiedzialnością powiedziec, że opłacała się ta inwestycja, gdyż w czasie upałów /pomimo tego, że jeszcze nie mamy założonych drzwi wejściowych i nie opuszczamy na noc rolet zewnętrznych, okna mamy drewniane Urzędowski/ temperatura utrzymuje się na stałym poziomie 19 stopni, a na poddaszu piekarnia. Tak więc super. Co prawda w projekcie przewidziano wełnę tylko o gr. 15cm, ale mój kierownik budowy powiedział, że aktualnie na takie stropy daje się 20cm, a w skrzyzowaniu z termomatą w poprzek uzyskuje się wynik optymalny.
Wolę potem płacić mniejsze rachunki za gaz co miesiąc, niż oszczędzić na ociepleniu i potem tego gorzko żałować !!
Pytanka inne - wal.
Pozdrovka :D :D :D :D

mik99
12-09-2005, 17:41
Kto z WAs myślał lub muśli o przydomowej oczyszczalni ścieków?
Bo ja się bardzo poważnie zastanawiam...

mik99
12-09-2005, 17:42
a więc po kolei - izolacja termiczna stropu - pomiędzy wiązary weszła ładnie docięta /z zapasem 2 cm/ wełna mineralna Ursa rozprężna o gr. 20cm, potem w poprzek wiązarów przez całą długość budynku na tej wełnie układałem wełnę Isover termomata gr 5cm, aby zlikwidować ewentualnie mostki termiczne. Wełnę umocowałem w ten sposób, że wiązary w dół przedłużyłem o kolejne 11 cm, uzyskując w ten sposób przestrzeń o wys. 23 cm /wiązar ma wys. 12 cm/, od spodu przymocowałem tackerem siatkę taką jak stosuje się do styropianu oraz na całej powierzchni dałem również folię paroizolacyjną. A więc patrząc od spodu to: paroizolacja, siatka, wełna między wiązarami i w poprzek termomata. Na wiązary od góry / w poprzek wiązarów/ dałem deski o gr. 3 cm uzyskując przestrzeń do wełny 5cm, po czym na te dechy po położeniu termomaty, przykręciłem płytę wiórową o gr. 18mm, jako podłogę służącą do chodzenia i połozenia niewielkich ciężarów.
Sama wełna Ursa na całą powierzchnię kosztowała ok. 2150 zł /średnio rolka ok. 85 zł/, a isover termomata gr 5cm kosztowała ok. 700 zł, deski pod płyty 460 zł, płyty wiórowe 1100 zł, łączniki, wkręty itp ok. 500zł + cała robocizna ok. 3000zł. W sumie w granicach 8000zł. W tej chwili mogę Ci Mik z całą odpowiedzialnością powiedziec, że opłacała się ta inwestycja, gdyż w czasie upałów /pomimo tego, że jeszcze nie mamy założonych drzwi wejściowych i nie opuszczamy na noc rolet zewnętrznych, okna mamy drewniane Urzędowski/ temperatura utrzymuje się na stałym poziomie 19 stopni, a na poddaszu piekarnia. Tak więc super. Co prawda w projekcie przewidziano wełnę tylko o gr. 15cm, ale mój kierownik budowy powiedział, że aktualnie na takie stropy daje się 20cm, a w skrzyzowaniu z termomatą w poprzek uzyskuje się wynik optymalny.
Wolę potem płacić mniejsze rachunki za gaz co miesiąc, niż oszczędzić na ociepleniu i potem tego gorzko żałować !!
Pytanka inne - wal.
Pozdrovka :D :D :D :D


Profesjonal!
Dzięki :wink:

lopi
13-09-2005, 20:58
Witam,

Świetny pomysł. My też będziemy montować oczyszczalnie.

A na razie chyba udało się załatwić kredyt i ruszamy dalej do boju.... cieśle czekają :)

mik99
15-09-2005, 09:19
...
Świetny pomysł. My też będziemy montować oczyszalnie..

Jak na razie szukam dobrej jakości po przystepnej cenie, jednak pierwsze kryterium jest dla mnie istotniejsze.

lopi
15-09-2005, 10:30
też się rozglądam, ale wybór jest nie łatwy, bo i nie znam się na tym. Skąd mam wiedzieć czy dana oczyszczalnia jest dobra? Czy jeśli jest droższa to jest faktycznie lepsza czy tylko więcej kasy wydam?

Jak rozpoznać dobrą oczyszczalnie?

JACKIE P
29-09-2005, 20:22
no co tam u Was???????????? Ja już jadę z sufitami podwieszanymi, niebawem będę gipsował ściany. Za dosłownie kilka dni prawdopodobnie na przełomie najbliższej soboty i niedzieli umieszczę na forum większość moich zdjęć z kolejnych etapów budowy.
Pozdrawiam :D :D :D

frydland
04-10-2005, 20:09
Witam witam witam !!!! - nie było mnie tu od stycznia albo lutego 2004 - teraz juz mieszkam w spokojniaczku - choć jeszcze dużo do zrobienia !!!
na dniach musze zrobić ocieplenie... -wcześniej nie dałem rady ( bo musielismy przegiąć nasz budżet w strone nowych mebli.. - Pewnie chcecie wiedzić jak się mieszka ?? - SUPER SUPER SUPER I SUPER !!
mieszkamy od kwietnia - i niestety wprowadzaliśmy się na "wariata' - nie miałem nawet podbitki z desek . ale powoli wiele wykończyłem sam we własny m zakresie . w tym roku mam jeszcze w planie popracować przy upiększaniu i potem -oby do wiosny !!!(mik - miałeś rację ztą wentylacją pod kominkiem - sprawdzona w 100 %
pozdrawiam KIELBIK/FRYDLAND

JACKIE P
05-10-2005, 22:13
no to serdecznie Koledze gratuluję, fajnie, że jest to projekt, który się sprawdza, ja obecnie na etapie gipsowania ścian i sufitów jestem zmuszony delikatnie popalać kominkiem, ale powiem szczerze, że nie żałuję inwestycji w mury z porothemu ani w drogą izolację stropodachu o gr. 25 cm. Po prostu jest fantastycznie ciepło, pomimo tego, że nie mamy jeszcze drzwi zewnętrznych i nie grzejemy CO. Okna "Urzędowski" zdają egzamin, porotherm i wełna mineralna również. Jan na razie super. Oby tak dalej frydland.
Pozdrovka dla wszystkich :D :D :D

mik99
07-10-2005, 14:14
Witam grupowiczów!

Uprzejmie WAS informuję, że zdjęcie jakie widzicie jest jak najbardziej nieaktualne, ponieważ od 30 września jestem podwójnym ojcem. Tak urodził mi się drugi syn - Stanisław " Stasiek" na 10 pkt i 60 cm waga: 3840g. Cała rodzinę mam już w domu i czas wracać na forum i do budowy

Cieszcie się razem ze mną.

JACKIE P
07-10-2005, 22:24
no to serdecznie gratuluję i w te pędy do pracy aby jak najszybciej zamieszkać spokojnie. pozdrovka :D :D :D :D :D

lopi
12-10-2005, 21:11
Witam,
Pytanko: Jaką powierzchnię ma dach spokojnego.

Pozdrawiam

JACKIE P
13-10-2005, 19:49
wedle moich i dekarza obliczeń to wyszło w sumie jakieś 220m2, trochę więcej niż w projekcie. Koszt takiego dachu, tu w Wielkopolsce wyniósł:
- więźba dachowa /system wiązarowy/ - realizowany przez firmę z Odolanowa - Burkietowicz - tu ukłony w stronę niezwykle solidnej firmy - ok. 14000 zł z montażem i transportem, impregnacją i elementami łącznikowymi
- dachówka Braas cementowa wraz z orynnowaniem Lindab /rynny stalowe/ - materiał + robocizna na gotowo - ok. 25000zł
pozdrovka :D :D :D

lopi
13-10-2005, 21:07
dzięki za wyczerpującą informację :) jak się okazało mój daszek jest troszkę większy 285 m2
fajną miałeś cenę za więźbę z wiązarów, w okolicach Łodzi chcieli za nasz dach od 25 do 30 tys. :( więc zamówiliśmy cieśli, którzy właśnie skończyli koszt około 14 tys

Wiewia
14-10-2005, 22:05
Cześć,

Chcielibyśmy zapisać się do klubu spokojnych :)
Jesteśmy już prawie po kosmicznych przejściach z architektem. Chcieliśmy coś indywidualnego... i tak przez partacza zawalilismy jeden sezon :(

Teraz wybór padł na Spokojnego, ale:
- czy ktoś buduje go na działce ze spadkiem?
My mamy spadek ok. 12 st. w stronę zachodnią, wjazd od strony wschodniej i wydaje się, że Spokojny idealnie będzie leżał w układzie północ-południe z tarasem na południe. Ale to oczywiście tylko nasze "wydaje się" :)
Co o tym sądzicie?
I jeszcze jedno pytanie o koszty Waszych inwestycji?
Czy ktoś już mieszka na gotowo i może coś przybliżyć?

Pozdrawiamy :)

JACKIE P
16-10-2005, 20:51
hi wiewia !!!!!!!!!!

idealnym rozwiązaniem dla spokojniaka jest orientacja na osi wschód zachód, nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że jedna ściana budynku ma malutkie okienko i pełną ścianę, ą vis a vis, czyli po przeciwnej masz wspaniały taras z olbrzymimi oknami. Pomyśl, idealnie jest usytuowac budynek małym okienkiem od wschodu, aby tracić jak najmniej energii, a tarasem zwrócić ku zachodowi, masz najdłużej słońce, mnie tracisz na ogrzewaniu - oczywiście ta opcja jest optymalną. Ponadto w Twoim układzie, przynajmniej jedno wielkie okno od salonu /zgodnie z projektem/ oraz od dwóch pokoi zwrócone będą dokłądnie na wschód - czyli narażone będą na znaczną ucieczkę ciepła.
Przemyśl to sobie, ale oczywiście decyzja należy do ciebie. Pozdrovka.
PS - tak wypowiadają się eksperci, ja też tak zrobiłem.

Wiewia
17-10-2005, 19:01
Cześć:)

Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie usytuowanie budynku bo mam spadek w str. zachodnią ok. 12 stopni i musiałabym zrobić ogromny nasyp.
Ale nie jest źle (moim zdaniem), bo to małe okno mam po stronie północnej, taras po stronie południowej, od wschodu 1 sypialnia, od zachodniej 2 sypialnie.
Mam dylemat co do okien w salonie ...
Mam taką wizję : zostawię główne drzwi tarasowe (prawdopodobnie je poszerzę) natomiast dodam jeszcze jedno duże okno 180x 220 na str. zachodnią (jedno już jest w projekcie). Myślę, że oba te okna mogą być nieotwierane (witryny), a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestowałabym w przesuwne drzwi tarasowe... Co Wy na to?

Mam wrażenie, że nie opłaca się dawać dużych okien przy drzwiach tarasowych, bo dach i tak je zacieni...

Pozdrawiam wszystkich Spokojnych :)

Wiewia
17-10-2005, 19:04
Dla ścisłości: mam na myśli lustrzaną wersję Spokojnego ....

JACKIE P
17-10-2005, 22:14
cześć wiewia!!!!!!!!!
dzięki za info, dokładnie masz rację co do przypadku w wersji lustrzanej, my mamy te duże okna przy tarasie i muszę Ci powiedzieć, że dach nad tarasem naprawdę okien tych nie zacienia, wręcz przeciwnie, gdy słońce chyli się ku zachodowi, przez okna te wpada dużo ciepłego światła, wbrew pozorom living-room jest jasny i doświetlony. No ale cóż każdy ma swój wybór, trzeba zawsze wybrac wersję optymalną dla siebie, a więc POWODZENIA W BUDOWIE.
pozdrovka, dużo radości przy budowie, a przy tym dużo odporności. :D :D :D :D :D

JACKIE P
18-10-2005, 18:49
no wreszcie udało mi się umieścić fotkę z naszej budowy pod moim pseudo na forum. Jeszcze troszkę i będzie dostepny skrótowy album z kolejnych etapów budowy naszego spokojniaka.
pozdrovka :D :D :D

lopi
18-10-2005, 19:03
świetny domek :) a co na taras?

Wiewia
18-10-2005, 21:43
Dziękuję za doping :D
Czy ktoś budował spokojnego na płycie Legalett ? Zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem... Jednak zanim się zdecydujemy udam się do przdstawicielstwa tej Firmy po wycenę...bo wiem, że nie jest to tania inwestycja, ale podobno opłacalna:)
Pozdrawiam wszystkich Spokojnych :)
Jackie P. - fajnie jest mieć prawie gotowy domek:) Zazdroszczę !!! ale tak pozytywnie, bo po prostu się z tego cieszę:) Kiedy przeprowadzka?

JACKIE P
18-10-2005, 22:43
skromnie planujemy na wigilię, ale nie sądzę abyśmy w 100% wykończyli dom od a do z.
pozdrawiam wszystkich

mik99
20-10-2005, 07:05
JACKIE P ładnie ten domek wyglada :wink:

JACKIE P
20-10-2005, 19:04
proszę jeszcze naprawdę o dwa dni cierpliwości - albumik będzie do wglądu, a tak przy okazji bardzo dziękujemy z żonką za ciepłe słowa pochwały, bardzo się na razie staramy i nasze ekipy również.
Pozdrawiam :D :D :D

mik99
23-10-2005, 19:35
no to czekam :wink:

JACKIE P
24-10-2005, 21:01
no i wreszcie są fotki
link: http://voila.pl/3ko5t
pozdrovka :D :D [/u]

JACKIE P
24-10-2005, 21:35
te fotki zostały zrobione w okresie listopad 2004 /fundamenty/ i od 30 marca 2005 do mniej więcej 20 sierpnia 2005. Niebawem następne fotki z wykończeniówki
pozdrovka :D :D :D

lopi
25-10-2005, 10:57
JACKIE P oglądam i podziwiam tempo prac budowlanych :)

Też gonimy z robotami chcąc zamieszkać jak najszybciej, a tu niektórzy żeby nie powiedzieć wszyscy straszą nas pękającymi ścianami i wilgocią jeśli mury nie przemarzną :o

Co o tym sądzisz, nie boisz się wilgoci i pękających tynków? :roll:

mik99
25-10-2005, 12:09
te fotki zostały zrobione w okresie listopad 2004 /fundamenty/ i od 30 marca 2005 do mniej więcej 20 sierpnia 2005. Niebawem następne fotki z wykończeniówki
pozdrovka :D :D :D


Super!

JACKIE P
25-10-2005, 18:59
dzięki za słowa uznania, nie obawiam się specjalnie pękania tynków itp. ponieważ tynki i posadzki miałem skończone już w czerwcu, tak więc myślę, że okres dobrych 4 miesięcy był wystarczającym. Obecnie przepalam kominkiem aby dosuszyc ściany po gipsowaniu, ale praktycznie wilgoć była odczuwana tylko w okresie ok. tygodnia, fakt, że w pierwszy i drugi dzień po szybach okien leciały strużki wody, ale szybko to przeszło.
Faktem jest, że wszystko jak to mówią wychodzi w praniu.
pozdrovka :D :D :D

JACKIE P
25-10-2005, 22:52
nie wiem czy zauważyliście, ale rolety zewnętrzne założyłem od zewnątrz przed oknami, uniknąłem w ten sposób kolejnych mostków termicznych, w ogóle budując ten dom unikałem jak mogłem mostków. Myślę, że sztuka ta udała się.

spokojny tom
30-10-2005, 13:10
Witam po długiej nieobecności. Chcę wam przedstawić owoce mojej pracy. Oto kilka fotek mojego domku. Pozdrawiam wszystkich ,,SPOKOJNYCH" i życzę sukcesów w dalszej pracy.

http://img437.imageshack.us/img437/2069/skanuj00078iy.jpg
http://img474.imageshack.us/img474/7350/skanuj00411th.jpg
http://img476.imageshack.us/img476/8493/dom10101bl.jpg
http://img496.imageshack.us/img496/476/dom10647mo.jpg
http://img459.imageshack.us/img459/1028/dom0054sm.jpg
http://img462.imageshack.us/img462/3073/dom0171bk.jpg
http://img465.imageshack.us/img465/3540/dom0341iv.jpg
http://img495.imageshack.us/img495/2285/szczawnica0439pk.jpg
http://img452.imageshack.us/img452/9384/szczawnica0545cy.jpg
http://img454.imageshack.us/img454/128/szczawnica0557hn.jpg

JACKIE P
30-10-2005, 21:13
serdecznie koledze gratuluję, zazdrościmy Wam tego otoczenia.
pozdrovka :D :D :D

frydland
01-11-2005, 11:14
Witam po długiej nieobecności !!!
przeglądajac wasze komentarze widzę że wszyscy ostro budują
Zostało mi jeszcze wiele do zrobienia w około domu,jeszcze elewacja...
sporo roboty - większość robię już sam.
zamieszczam kilka fotek - choć dotycza one okresu wcześniejszego - na dzien dzisiejszy mam o wiele więcej zrobione.
Pozdrawiam wszystkich ...
tu sa fotki
http://voila.pl/bc5sz

JACKIE P
02-11-2005, 18:11
a oto kolejne foty z budowy
http://voila.pl/bqrqo
pozdrovka :D :D :D

mik99
04-11-2005, 08:02
Witacie Wszyscy!

Dla Was wszystkich mam po jednym numerze nowego tytułu z wydawnictwa Murator, który jest poświęcony budowaniu domu. Dostaniecie go do domu bezpłatnie. Wszytkich zainteresowanych proszę o kontakt: [email protected]
Do numeru będzie dołączona krótka ankieta dotycząca pisma, każdy, kto ją wypełni i odeśle dostanie kolejny numer tego tytułu bezpłatnie oczywiście. Ogólnie chodzi o zrecenzowanie nowego tytułu Muratora.

JACKIE P
04-11-2005, 21:22
hi mik !!!!!!!!
oczywiście wchodzimy w to, pozdrovka :D :D :D

JACKIE P
09-11-2005, 18:39
witam ponownie. Czy może mi ktoś doradzić jak się zabrać z efektem za firmę Pana Urzędowskiego z Ziębic, aby wreszcie mieć zrobione drzwi wejściowe? Ktoś już to przerabiał, bo mnie już ręka świerzbi aby zrobić z niedotrzymania terminów użytek w mass mediach, zwrócić się o pomoc do biura ochrony /czy też federacji ochrony konsumenta/ wrzucić coś na ogólnopolskie gazety itp. To już jest skandal, bo mój regionalny przedstawiciel jest całkowicie bezsilny wobec poczynań firmy U.
Nie dość, że jakaś niedouczona panienka odbiera telefony w recepcji, łączy z niekompetentnymi osobami, to jeżeli już uda się skontaktować z kimś w miarę odpowiedzialnmym za ten stan rzeczy, to od półtora miesiąca /minęły 4 m-ce od złożenia zamówienia/ ciągle tylko słyszymy, że drzwi jeszcze nie ma ale są w produkcji, potem, że drzwi już są ale jeszcze trzeba im zrobiś "szlify" /chyba nie generalskie/ itp.
Mam nadzieję, że te posty również czyta ktoś, kto ma kontakt z Panem U., a może ktoś z Muratora zrobi też z tego użytek?
pozdrovka :evil: :evil: :evil:

mik99
12-11-2005, 19:10
Drzwi wejsciowe wybrałem z firmy: dziadek, raczej bez problemów ( na razie), a stolakę okienną mam z profili: aluplast, też :wink:

JACKIE P
17-11-2005, 23:00
a ja jeszcze do dziś nie dostałem katalogu, może to tylko dla wybranych ?????????????
pozdro :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
dostałem natomiast ze trzy maile, że mam wypełnić ankietę do piątku godz. 16.00 ale do czego ? może ktoś mi pomoże ??????????

JACKIE P
02-12-2005, 21:17
no co jest, budowy stanęły ?????????????????? :( :( :(

Loxia
03-12-2005, 09:18
Ładny ten Wasz domek.i metrażowo by mi pasował.
jaki jest mniej więcej koszt do stanu surowego?

JACKIE P
03-12-2005, 23:32
ok. 2:1

spokojny tom
04-12-2005, 16:53
u nas nie stanęły,tylko że jesteśmy tak rozleniwieni przy naszym nowym piecu na drzewo że zapomnieliśmy o Bożym świecie.POZDROWIENIA Z CIEPŁEGO SPOKOJNEGO

Loxia
04-12-2005, 20:54
JackieP chodziło mi raczej o kwotę jaką wydaliście na doprowadzenie budowy do stanu surowego.

JACKIE P
05-12-2005, 23:05
ok. 150 tys zł

_Beti_
07-12-2005, 18:17
witam właśnie przeczytałam że masz okna o profilu aluplast jestem ciekawa czy jesteś z nich zadowolony ile komorowe kupiłeś???

JACKIE P
07-12-2005, 21:23
to nie są żadne aluplasty itp, chyba się pomyliłaś, my mamy okna drewniane "urzędowski"

_Beti_
08-12-2005, 21:00
sory za pomyłke mik99 wybrał okna z profilem aluplast :oops:

JACKIE P
09-12-2005, 21:47
ok ok tylko nie trzeba się było tak od razu czerwienić, pozdrovka :D :D :D

JACKIE P
26-12-2005, 20:24
no i jak budowniczowie minęły Wam święta ? Bo coś zamilkło od 09 grudnia 2005 na naszym forum.
pozdrovka, życzę wszystkim jak najszybszego zamieszkania w wymarzonym "M" :D :D :D

hector
11-01-2006, 08:36
projekt jest wzorowany na d53, jest nieco przedłużony + podpiwniczony
pozdrawiam

mik99
12-01-2006, 20:39
Witajcie po długiej nieobecości!

1.Teraz aż do przeprowadzki: czerwiec/lipiec 2006 mam permanentmy dostęp do interentu to pisać więcej będę.

2.Kupuję w tym miesiącu aparat cyfrowy i fotki coraz ciekasze zamieszczać, planuję.

3.W minioną sobotę wybrałem kominek: tarnava comfort 16kw.

4.Prace wykończeniowe ruszają u mnie 15 marcalub wcześniej bo rodzinka do domku wprowadzać się chce koniecznie.

A Wy? :wink:

lopi
13-01-2006, 10:06
Witam,

Nam udało się w grudniu zrobić: tynki, wodę i c.o., wylewki i ocieplić strop. Teraz ostro suszymy i czekamy na cieplejsze dni żeby zrobić POŚ.

Planujemy przprowadzkę w okolicach lutego.... ale czy się uda :o

Pozdrawiam

JACKIE P
13-01-2006, 20:49
dom z zewnątrz wykończony od A do Z, w środku kończymy układać płytki, podłogi już leżą od grudnia, ogrzewanie już funkcjonuje, po płytkach jeszcze malowanie i można powoli mysleć o jako takim wchodzeniu na swoje :D :D :D

spokojny tom
15-01-2006, 10:32
my jesteśmy na etapie szukania płytek posadzkowych-"zbyt duży wybór"-ale może do wiosny coś wybierzemy

hector
16-01-2006, 16:09
do wszystkich szczęśliwych "spokojnych" i posiadaczy aparatów cyfrowych, czy mógłby ktoś umieścić fotkę kominka, ciekawi mnie jak to zostało u Was rozwiązane

mik99
18-01-2006, 20:50
hektor: jestem w przede dniu zakupu kominka i najprowdopodoabniej zabuduję go tak:


Kurcze podoba mi sie ta tarnava.... ale nam się marzy kominek z dwiema szybami (front i bok)... macie coś godnego polecenia? (albo hihihi znowu nam się marzenia odmienią tak jak z projektem domu i dachówką :wink: )

może takie coś:http://bank.muratordom.pl/images/Vol0002/17480.jpg

nam podoba się taka zabudowa:http://bank.muratordom.pl/images/Vol0002/17540.jpg

ale chyba zrobimy taką:http://bank.muratordom.pl/images/Vol0001/4894.jpg
tylko w okrojonej wersji (bez boków) i bardziej oszczędną w formie.

mik99
18-01-2006, 20:56
Wkład juz wybrałem 16kw tarnava comfort za 3600 w cenie jest stojk z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, ale montaz mam gartis (w ramach upustu)
http://www.tarnavakominki.pl/pliki/sklep/wkladyKominkowe/comfort16.jpg

mik99
18-01-2006, 21:01
dom z zewnątrz wykończony od A do Z, w środku kończymy układać płytki, podłogi już leżą od grudnia, ogrzewanie już funkcjonuje, po płytkach jeszcze malowanie i można powoli mysleć o jako takim wchodzeniu na swoje :D :D :D
Brawo!!!

:oops: ja mam to smamo w planie , ale za pól roku :wink:

hector
19-01-2006, 07:46
... za te fotki, kominek przede mna jeszcze kilka ładnych miesięcy, na razie trwa casting na ekipę budowlaną

JACKIE P
19-01-2006, 20:39
hi mik !!!!!!!
nie rozpaczaj, bo w tej chwili prace posuwają się znacznie wolniej, gdyż wykańczanie czasem może trwac dłużej jak sama budowa, może nie do końca pod względem finansowym, ale czasowym. Niestety tak perfekcyjnie już nie idzie dobrać ekip, gdyz wykończenia pochłaniają zdecydowanie więcej czasu.
Ja sam byłem w lekkim szoku, że np od końca marca do 10 czerwca udało mi się postawić mury, nakryć dom dachem i wstawić okna. Ale to było faktycznie preludium i przedsmak tego co nas dalej czekało, chociaż musze przyznać, że satysfakcja nie jest obecnie nic mniejsza z kolejnych zakończonych etapów. Tak więc don`t worry :D :D :D
pozdrovka dla wszystkich

mik99
20-01-2006, 21:13
Świeta prawda.
My Inwestorzy indywidualni, musimy być twardzi!

mik99
21-01-2006, 17:53
... za te fotki, kominek przede mna jeszcze kilka ładnych miesięcy, na razie trwa casting na ekipę budowlaną

Hector: powodzenia... dziś o prawdziwych fachowców trudno, a "miglancy" jest bez liku... :wink:

Gdybym miał budować drugi raz pewnie od razu brałbym pod uwagę jedynie system gospodarczy: Inwestor, Majster + pomocnik.

Nasz dom można postawić 1 miesiąc roboczy. Urlop 1 etap i fundamenty, przerwa technologiczna i ponownie urlop i reszta. Potem specjalistów od więźby, dachu, elewacji, okien....

mik99
10-02-2006, 20:35
Mam pomysł na ożywienie naszej klubowej stronki,
zapraszam wszystkich chętnych do zamieszczania fotek z budowy.

Podzielcie się swoimi sukcesami! :wink:

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/1_348.ts1139552135591.jpg
Tak widzą nie sasiedzi, działka od południa 8)

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/4_348.ts1139552166465.jpg
Moja budowa od frontu.


http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/3_348.ts1139552157432.jpg

Żona inwestora, najważniejszy "element" podczas budowy :wink:

JACKIE P
10-02-2006, 21:47
wow!!!!!!!!! jestem pod wrażeniem, gratuluję Mik!!!!!!, podpowiedz tylko jak wrzuciłeś foty na post?

hector
11-02-2006, 08:17
ekipa juz wybrana - Pan Darek cena 14 500 (moj ma piwnicę ponad 70 m2)
ułożenie konstrukcji dachu 2000 zł - to juz pan Kazio
+ 40 m3 drewna sosnowego z lasu po 220
+ 2 m3 deski dębowej na podlogi po 1700
+ kierownik budowy 500 (połowa)
i czekamy na ciepłe dni

mik99
11-02-2006, 08:28
hector brawo i do przodu, odpisałem na prv.

JACKIE P
to proste: kopiujesz z właściwości cały adres np. "http://www.onet.pl/_m/2cc54ebfe4f3fc7977bb4624925d9099.jpg"
i klejesz w treść swojej wypowiedzi poprzedzając i kończysz .
i wychodzi tak:
http://www.onet.pl/_m/2cc54ebfe4f3fc7977bb4624925d9099.jpg.

magi
11-02-2006, 18:03
Mik pięknie się prezentuje Twój ''Spokojny''. Mieszkacie już?

mik99
12-02-2006, 18:39
Mik pięknie się prezentuje Twój ''Spokojny''. Mieszkacie już?

meeg kupę lat!

Dom jest w stanie deweloperskim, od września (w tedy urodził się nam drugi syn) i zdecydowaliśmy, że nie wprowadzamy się na święta (małe dziecko + świeży dom :-? ) i prace wykończeniowe ruszają od 15 marca i wprowadzać się chcemy w lecie.

Nawiasem mówiąc co za zbieg okoliczności: tuż przed czytaniem Twojego posta oglądałem Waszą stronkę z kominkiem....ładnie.

mik99
12-02-2006, 18:56
http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/2_348.ts1139552147198.jpg

Jeszcze jedna odsłona: taras.

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/5_348.ts1139770246846.jpg

To mój starszy syn: Franek.

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/6_348.ts1139770258628.jpg

I Żona, przyjacółka moja i młodszy synek: Stasiek.

magi
18-02-2006, 15:53
:o Oooo Gratulacje!!!
No proszę, syn /nawet dwóch/, dom, a drzewo??? :lol:
Trzymam kciuki za lato!!! :D

mik99
18-02-2006, 15:58
Hej,

Posadziłem rok temu orzecha włoskiego, przyjął się, puścił liście, ale obawiam się że tegorocznych mrozów nieprzetwał.

Mamy piękną pogodę. Dopiero wróciłem z działki. Ogromna masa śniegu zaczyna się topić. Zmierzyłem (dla przecyzyjnego wyniku) z kilku mniejscach: pokrywa sięga 40cm!

mik99
22-02-2006, 21:45
Na Tarnawę 16KW z montażem, wytargowaliśmy w grupie dobrą cenę: 3'500!
Jak Wy płaciliście za konikkowe wybory?

hector
28-02-2006, 19:18
120 letnie sosny przestały szumieć i zamienią sie w konstrukcje dachu

mik99
13-03-2006, 12:16
zapadliscie w sen zimowy, chyba?

JACKIE P
13-03-2006, 22:07
Hi Mik !!!!!!! a wyobraź sobie, że nie zapadliśmy w zimowy sen tylko w zimową gorączkę prac wykończeniowych. Obecnie jestesmy po montażu drzwi wewnętrznych i ich wykończeniu, następnie jeszcze listwy podłogowe, potem malowanie i można wchodzić mieszkać. A u Was jak daleko prace ?????????? :D :D :D
pozdrovka dla wszystkich

mik99
14-03-2006, 19:32
Na mazowszu zima w pełni :-?
prace wykończeniowe na mojej budowie: ocieplenie i cały sufit podwieszany, od najbliższego poniedziałku, ruszyć mają.

JACKIE P
14-03-2006, 22:09
no to jest co się uwijać, ale za to jakie widoczne efekty - to cieszy oko.
pozdro i szybkiego zamieszkania. :D :D :D

JACKIE P
29-03-2006, 21:22
no co taki zastój????? ptaszki się juz budzą, trawka powoli zielenieje, i czas dalej ciągnąć budowy. Co u Was??? Ja już jestem po malarzach, jeszcze dosłownie kilka tygodni i będziemy mieszkać. A WY ????????
pozdro dla wszystkich :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

lopi
30-03-2006, 19:18
witam,

ja już mieszkam, od 8 marca :)

Pozdrawiam

JACKIE P
30-03-2006, 20:43
no to szczere gratulacje, miłego i spokojnego mieszkania
:D :D :D :D :D :D

lopi
02-04-2006, 13:25
dzięki
mieszka się spokojnie bo w dziczy ;) tylko sarenki i zające biegają za oknem

mik99
09-04-2006, 16:35
Dawno tu nie zaglądałem, ale praca na budowie od świtu: 6.50 do nocy, pochłania mnie bez reszty.

Aktualnie: ekipa wcześniej wymienianego Wojtka Felisiaka, wykonuje kompleskowo dociplenie drewnianego stropu razem z podwieszeniem sufitu, a w przerwach technologicznych, panowie "jadą" z elewacją. Tak mam front prac rozciągnięty, że z cudem organizuję terminowość dostaw kolejnych materiałów.
Do świąt większość kluczowych tematów, jednak będę miał dopiętych , potem pozostanie tynkowanie.



ja już mieszkam, od 8 marca Gratulacje!!!


mieszka się spokojnie bo w dziczy tylko sarenki i zające biegają za oknem
może kiedyś wpadnę???

lopi
09-04-2006, 20:42
Zapraszam!!!

mik99
13-04-2006, 06:07
Czy robiliście juz podbitkę?
Jaki materiał?
Jakie koszty musieliście ponieść?

lopi
13-04-2006, 10:05
oczywiście, że nie mam podbitki ;) ale planujemy mieć PCV chyba białą.
Z przyczyn technologiczno-finansowo-bankowych mieszkamy prawie w
stanie surowym :evil:
Mogę powiedzieć ile kosztowały tynki gipsowe wew., co i c.w.u., wylewki itp

życzę miłych i zielonych Świąt

mik99
13-04-2006, 20:13
kolor mojej będzie brązowy, a tynki i wylewki też już mam :wink:

lopi
26-04-2006, 15:55
Masz już może wstępną wycenę podbitki?
Jak duży jest okap w orginalnym projekcie?
Ja mam 80 cm.

mik99
30-04-2006, 11:10
Niebawem wkleję kilka fotek z otynkowanym domem.... wygląda super!!!
Teraz szybko podbitę: drewno/pcv nie wiem?

JACKIE P
30-04-2006, 22:50
czołem mik!!!!!!!!
Na podbitę tylko drewno - ma wygląd, jest naturalne, co prawda wymaga zabiegów konserwacyjnych, ale cóż to jest natura. Ja mam świerk - środek do impregnacji kupowałem w Niemczech - w markecie budowlanym Hornbach - cenowo porównywalny z produktami w Polsce, ale jakościowo jest super /produkt sygnowany przez Hornbach/ Polecam.

JACKIE P
02-05-2006, 23:26
a oto moje postępy [/url]http://voila.pl/nhef5
pozdro dla wszystkich

JACKIE P
02-05-2006, 23:27
jeszcze raz podaje namiary na foto
http://voila.pl/nhef5

hector
03-05-2006, 13:45
kibelek mam zbudowany - dzisiaj skonstruowalem drzwi

deski na szalunek są
prąd jest
woda jest
humus zdjety
budynek wytyczony
jutro kopię dziurę pod piwnicę
bo moj jest podpiwniczony

hura !!!

lopi
04-05-2006, 11:11
kibelek mam zbudowany - dzisiaj skonstruowalem drzwi

deski na szalunek są
prąd jest
woda jest
humus zdjety
budynek wytyczony
jutro kopię dziurę pod piwnicę
bo moj jest podpiwniczony

hura !!!

G R A T U L A C J E !

mik99
06-05-2006, 11:00
jeszcze raz podaje namiary na foto
http://voila.pl/nhef5


kuchnia klasa

JACKIE P
06-05-2006, 22:51
dzięki mik za słowa uznania, jakoś sie staramy, czego Wam też życzymy i jak najszybciej w swoim "M"

hector
10-05-2006, 13:16
wybrałem ziemie na piwnice , jej ale jej duzo !!!! chociaz mam działkę ponad 1000 m to musiałem pozyczyć sąsiednia na skladowanie
jak obliczylem wykop pod piwnice to okolo 240 m3 ziemi

hector
06-06-2006, 17:57
a tylko ja zostałem budujący, uprzejmie donoszę, że mam polowicznie piwnicę zrobioną tzn nie ma jeszcze stropu i ocieplenia
ale pogoda ma od piątku sprzyjać wiec teraz to będzie sie działo !!!!

hector
17-06-2006, 15:38
Piwnica została prawie ukonczona, ma powierzchnie 74 m2, koszt wybudowania wynisł razem z lawami fundamentowymi, ociepleniem fundamentow itd okolo 20 000, chyba wiec sie opłacało za 74 m dodatkowej powierzchni

JACKIE P
18-06-2006, 22:59
no coooooo jeeeest ? tylko jest hector na tym forum, jak mik, jak inni????
My mieszkamy w spokojnym już od 03 czerwca, wspaniale.
pozdrawiam :D :D :D :D

JACKIE P
01-07-2006, 23:19
halllllllllooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
no co nikt więcej nie buduje d53 spokojnego? Co euforia juz minęła ????

JACKIE P
30-07-2006, 22:16
no co przez miesiąc nikt nic nie buduje ? :cry: :cry: :cry:

JACKIE P
27-08-2006, 21:51
eeeeeeeee przeginacie

mik99
07-09-2006, 21:01
Nie wiem, dlaczego taki zastój... ale jestem.

na mojej budowie:
- łazienki się wykańczają (płytki, ceramika, wanna...)
- kotłownia i podłogi już wyklejone,
- ściany i sufity wygładzone, zagruntowane, pomalowane raz,
- dogadany parkieciarz ma być jescze we wrześniu,
- meble kuchenne mamy gotowe, ale montaż jeszcze trzy tygodnie,
- na zewnątrz tynki, podbitka, rynny, schody, taras, wylewka w garażu,
- gaz w końcu też nam podłączyli,


Kiedy zdjęcia wkleję to... mam nadzieję, że również WAM się spodoba.

JACKIE P
07-09-2006, 21:48
witaj mik wśród żywych, pozdro :D :D :D

mik99
08-09-2006, 08:24
Ja również pozdrawiam,
a jak znajdę chwilę to zdjęcia domku powklejam.

mik99
10-09-2006, 11:16
Witajcie!

Ciekawy jestem ilu z nas (forumowiczów) buduje spokojnego?

JACKIE P
10-09-2006, 22:46
sądzę że niezbyt wielu, gdyż jest to budynek głównie na wąską działkę, nie każdy lubi taką bryłę, my akurat tak, bo bardzo nam się podoba bryła typu bungalow i nie zamienilibyśmy na żadną inną. Obecnie po lekturze dostepnych projektów Muratora, nadal wybieram D53 SPOKOJNY. :D :D :D :D
PS - mieszkamy od 03.06.2006r - jest suuuper :D :D :D

mik99
11-09-2006, 08:30
Ja, przeprowadzki, doczekać się nie mogę.

JACKIE P
11-09-2006, 17:47
to fajny moment gdy lądujesz u siebie :D :D :D :D

mik99
13-09-2006, 08:23
Teraz z kotłownią walczyć muszę.

jaki masz kocioł?
jakie grzejniki?
czy podłogówkę w części domu zakładałeś?

JACKIE P
13-09-2006, 20:56
cześć mik !
Ja mam założony kocioł viessmann vitopend 100 turbo z zamkniętą komorą spalania - sprawuje się fantastycznie, jak na razie bez problemów od 22 grudnia 2005r, grzejniki założyłem z KFA /krakowska fabryka armatur - akuminiowe z 15-letnią pisemną gwarancją/ jak na razie także bez uwag, do grzejników załozone termostaty z valvexa /polskie/, ja po prostu zaufałem polskim markom, nie zakładałem żadnej włoszczyzny, tylko rurki CO PEX-Al mam z US Metrixa, reszta w domu KFA, Valvex, poza piecem CO naturalnie, podłogówki nie zakładałem, mają znajomi i mogę tylko powiedzieć, że ma dużą bezwładność cieplną, długo się nagrzewa, jest dość duży rozrzut temperatur, tylko to jest fajne że grzeje w stópki. Ja mam tradycyjną podłogę z dębu - tradycyjne klepki dębowe gr.22mm x dł. 50cm x szer. 7cm z poza gatunku /sklep VOX-Vitar Biadki w cenie 19,50 zł/m2/ Jeżeli coś więcej - pytaj, chętnie odpowiem.
PS - mieszkamy od 03 czerwca 2006r. :D :D :D :D

mik99
14-09-2006, 11:02
dziękuję Ci Stary,

W temacie pieca: jestem przy Vaillancie.

Parkiet jesionowy będę miał, ale mam pytanie:
koszty chemii (kleje, lakiery) do parkietu; koszty położenia (cena parkieciarza).

Carmen to ja!
18-09-2006, 20:35
Kochani fanii domu D-53.Planuje budowe tego domu na wiosne 2007. Budowa w okolicy Poznania i mam pytanie ,czy jest ktos w tej okolicy kto wybudowal ten domek lub jest w trakcie budowy i chcialby na zywo pochwalic sie tym -cudem, porozmawiac o kosztach, doradzic.Jestem samotna mama i chcialabym wiedziec czy z moim stanem konta ,nie porywam sie jak z motyka na slonce. Pozdrawiam i mam nadzieje bywac na forum czesto. Carmen

hector
20-09-2006, 18:38
w sobote przychodza fachowcy od dachow, pierwsza lopate wbilem 9 maja, tempo wiec takie sobie - srednie, moj SPOKOJNY jest podpiwniczony ma 74 m2 a parter ma 115 m2, koszt budowy jak do twej pory to okolo 55-60 tys zl.
Mam zamiar zalozyc ogrzewanie i wykonczeniowke robic w zimie, pozdrawiam

mik99
02-10-2006, 22:06
Na mojej budowie....

pada deszc chyba nie przesadzę jak powiem zę od 6 tygodni, a po za tym

1. wszystkie płytki w hallu, wiatrołapie i wszędzie tam gdzie podłogówka czyli poza sypialniami mam ułożone :lol:

2. od godziny na kupionym wcześniej parkiecie jesionowym pracuje na Wiesław i za trzy dni będę miał parkietową podłogę w pokojach, ale dopiero po miesiącu cuklinowanie i lakierowanie :-?

3. w srodę mają być na pomiarach magicy z Porty i może będziemy zamawiać drzwi.

4. kotłownia będzie z otwartą komorą spalania na kotle atmosferycznym, po przeliczeniu oszczędności zwróciłyby się w stosunku do kondensata po 9-11 latach, a wtedy no może 15 kocioł trzeba wymieniać.

tyle u mnie a co u WAS?

hector
04-10-2006, 19:39
mialem cholerny dylemat jakie okna wybrać, poczatkowo myslalem o PCV ale dopłata w wys. 20-30 % za kolor to skandal i zdzierstwo. W cenie drogich PCV mam drewniane w kolorze na jaki sie zdecydowalem czyli grafit, drzwi tez od tego samego producenta, dach i rynny tez beda w tym samym kolorze. Co do podłogi to w salonie dębowa deska lub szeroki parkiet w takijm staropolskim wzorze widzianym w pewnym podlaskim dworku. Od jakiegos czasu interesuje sie drewnem na podłogę, najtaniej jesyt kupowac u okolicznych chłopów (nie pytając skąd to mają) do rozważenia jest tez długa klejona deska dębowa, długość dowolna, grubość wystarczająca cena ok 140 zl za m2, kolega poleca parkiet brzozowy !!!!! po odpowiedniej obróbce ma niesamowity kolor, bez sęków, jednolity jasny, i wcale nie miekki jakby wydawalo sie na pierwszy rzut oka

JACKIE P
08-10-2006, 21:40
ja też wybrałem w końcu opcję drewnianych okien - dostałem dobre okna urzedowskiego w cenie plastiku - mam 1,5 roku /galux/ i na razie ok, jestem z nich zadowolony

mik99
09-10-2006, 10:15
Mam opcję na wysokiej klasy parkiet: jesion/dąb w rozmiarach od 200 do 500 i grubości 22mm. chętnie WAM pomogę przy zakupie.

pozdrawiam

mik99
15-10-2006, 18:32
ZNOWU COŚ ZAMARŁO zapadliście w sen zimowy:)

JACKIE P
19-10-2006, 21:24
hi mik !
Wszystko gra, tylko czasu za mało, gonimy w piętkę, ale forum śledzimy. Nowa wiadomośc z muratora - będą pisac artykuł interwencyjny w sprawie f-my Urzędowski.

krzysztof.ka
17-11-2006, 12:17
Proszę was o opinie na temat tego projektu!
http://www.twojprojekt.pl/projekty/spokojny

krzysztof.ka
17-11-2006, 14:23
to jest link do rzutów projektu domu,który sobie upatrzyłem:

http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=65&IdKolekcji=&action=showRzuty

Miałbym taką opcje,żeby zamknąć garderobe(5) tzn.żeby z korytarza nie bylo wejścia do garderoby, podzielić ją na dwie części i zrobić wejścia z pokoi (6,4)!
Natomiast część tarasu przerobić na ogród zimowy!

JACKIE P
16-12-2006, 23:27
no co tam w branży, mik?
Mieszkacie już ???

mik99
19-12-2006, 20:52
Miło, że pamiętasz...

niedługo święta,

JACKIE P
22-12-2006, 22:17
co za cisza ?????
Skoro nie ma innych na nasłuchu, to starrym zwyczajem dla wszystkich budujących D53, szczególnie dla ciebie Mik /jako jednego z niewielu tu aktywnych/ radości na święta i nowy rok, a także radości z nowego mieszkanka.
Pozdro :D :D :D

mik99
23-12-2006, 19:13
...faktycznie, cisza jak "makiem zasiał", co?

ale wczoraj Forumowy kolega: Stary zamontował w moim domu rolety, dzięki nim możemy poczuć się wewnątrz bardziej intymnie, zwłaszcza po zamroku. Kasia wybrała kolory. Jesteśmy bardzo zadowoleni tak z rolet, jak z cen i fachowego montażu.

polecam tego fachowca :wink:

JACKIE P
25-12-2006, 23:24
no a jak po świętach? przejedzeni? jak wychodzisz z ogrzewaniem? jakie masz CO - gaz czy inne? jakie koszty w skali miesiąca?

mik99
26-12-2006, 19:06
święta, święta.. i już po :wink:

Mam gaz ziemny, i cichą nadzieję, że z powodu jesiennych temperatur w ostatnich tygodniach, faktura będdzie niska, a czas pokaże, jak zima "zagra" na termometrze.

Co u Was?

JACKIE P
27-12-2006, 22:59
ciekawi mnie także inne pytanie - na ile zmienialiście oryginalny projekt muratora? My przesunęliśmy tylko ściankę łazienki o 0,5 na jej korzyść,kosztem pomniejszenia narożnego pokoju oraz zrezygnowaliśmy z wejścia do kuchni z hallu, utworzyliśmy aneks z wejściem z salonu.

mik99
28-12-2006, 07:40
Hej,

http://foto.onet.pl/2te1s,o4ao6oo83s35,62j9y,u.html#62j9y widok na dom od południa.

http://foto.onet.pl/2te1s,o4ao6oo83s35,62j9y,u.html#62jak widok od południa, z tą różnicą że masz pogląd na "moje tyły"

http://foto.onet.pl/2te1s,o4ao6oo83s35,63feh,u.html widok od północy i wjazdu

http://foto.onet.pl/2te1s,o4ao6oo83s35,62j9y,u.html#62jbs schowek za garażem

Tak, łazienka mała to podstawowa zmiana, ale jeszcze nie mamy garderoby i okienka między pokojami, ale ściankę która rozdziela oba pokoje i tworzy tym samym dwie szafy wnękowe. Do naszej kuchni też nie wchodzimy z wiatrołapu tylko z halu.

spokojny tom
29-12-2006, 20:01
witam po dłuższej przerwie i życzę wszystkim posiadaczom d 53 przyjemnego mieszkania w Spokojnym. Ja mieszkam od 14 lipca 2006. przyspieszyłem prace wykończeniowe, gdyż chciałem się nacieszy latem we własnym domu. po wprowadzeniu miałem jeszcze sporo prac wewnątrz typu: wiatrołap, garderoby z których nie zrezygnowałem i sądzę że są wspaniałym rozwiązaniem w tak małym domu, oraz mnóstwo pracy w olbrzymim ogrodzie. mieszka się wspaniale, pełen komfort, tym bardziej teraz zimą gdy można korzystac z kotłowni gazowej. w małym domu nie są również uciążliwe bieżące porządki. po intensywnym okresie budowy miło teraz wypoczywac przy kominku. dla osób budujących i wykańczających służę wiedzą i doswiadczeniami. zdjęcia przy okazji. pozdrowienia

mik99
01-01-2007, 16:50
witam po dłuższej przerwie i życzę wszystkim posiadaczom d 53 przyjemnego mieszkania w Spokojnym.Zdjęcia przy okazji. pozdrowienia

czekamy

"Spokojni" wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2007!

mik99
03-01-2007, 20:01
Hej Spokojni,
zapadliście w sen zimowy?

JACKIE P
03-01-2007, 20:43
no, Mik, coś Ty ? My czuwamy cały rok.
BTW - wszystkiego dobrego w nowym roku :D :D :D :D :D :D :D :D

hector
04-01-2007, 20:42
ciekawi mnie także inne pytanie - na ile zmienialiście oryginalny projekt muratora? My przesunęliśmy tylko ściankę łazienki o 0,5 na jej korzyść,kosztem pomniejszenia narożnego pokoju oraz zrezygnowaliśmy z wejścia do kuchni z hallu, utworzyliśmy aneks z wejściem z salonu.

1/ wydluzylem do o jeden metr (łazienka byla za mala)
2/ popiwniczenie
3/ wejscie do piwnicy jest tam gdzie oryginalnie byl kibelek
4/ podloga w salonie jest obnizona o 24 cm
5/ drugie wejscie (do biura)
6/ garderoba na koncu korytarza
7/ słupy podtrzymujące ganek i daszek nad wejsciem sa betonowe (drewniane jakos tak racjitycznie wygladaly)

mik99
05-01-2007, 08:34
Hector poszalałeś...

może wkleisz zdjęcia, chętnie bym obejrzał.

mik99
06-01-2007, 16:48
Nasza, w zasadzie Kasi Kuchnia jeszcze nie skończona, ale coś pokazać można:
http://foto.onet.pl/2te1s,o4ao6oo83s35,68ntl,u.html?D=1,

poglądowe zdjęcie i komin "bez kominka"
http://foto.onet.pl/2te1s,o4ao6oo83s35,68ntd,u.html?D=1

Chłopaki wklejcie wasze wyczyny.

hector
06-01-2007, 17:17
[quote="mik99"]Hector poszalałeś...

http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323925.jpg

hector
06-01-2007, 17:28
Hector poszalałeś...

może wkleisz zdjęcia, chętnie bym obejrzał.
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323906.jpg

hector
06-01-2007, 17:29
Hector poszalałeś...

może wkleisz zdjęcia, chętnie bym obejrzał.
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323905.jpg

hector
06-01-2007, 17:30
Hector poszalałeś...

może wkleisz zdjęcia, chętnie bym obejrzał.
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323904.jpg

hector
06-01-2007, 17:31
Hector poszalałeś...

może wkleisz zdjęcia, chętnie bym obejrzał.
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323935.jpg

mik99
06-01-2007, 19:10
:o

dobre dawaj więcej,
rodzinne chyba najlepsze;
ładne to kudłate na czterech,
czekamy.

hector
07-01-2007, 08:59
:o

dobre dawaj więcej,
rodzinne chyba najlepsze;
ładne to kudłate na czterech,
czekamy.

moj domek jest nieco wyniesiony, ale zostanie obsypany ziemią, ładnie bedzie wygladał na płaskim terenie bo ma przecież taki nieco "dworkowy" charakter, wczoraj elektrycy zakładali instalacje, pojade zaraz sprawdzić postęp prac, i przywioze jakies fotki całości
może taego dokładnie na fotkach nie widać - bo pochmurno i robione są kamerą mini DV a wiec tylko 800 tys. pix. - kolor dachu jest szary mat, takie same rynny i framugi okien i drzwi, kominy jakiś odcień żółtego, ściany mają byc jasniejsze
Te kudłate to Fafik (polski owczarek nizinny) jak sie wprowadzimy już to dokupimy ma jakiegos koleżkę

hector
07-01-2007, 13:42
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323933.jpg
oto moj jednodniowy syn
bylo dla kogo budowac dom

http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i323938.jpg
oto Fafik - 5 letni PONek

http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i324639.jpg
dzisiejsza fotka

[/img]http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i324637.jpg
dzisiejsza fotka 2

http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i324636.jpg
dzisiejsza fotka 3

i zapewniam, że juz bede milczał co najmniej przez kilka dni, bo widzę nieco swoją nadreprezentacje w temacie d53

mik99
09-01-2007, 20:48
Gratuluję Tato!

http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/003/327.jpg

mik99
09-01-2007, 20:53
http://foto.m.onet.pl/_m/3ead325b898ae7086275eb14ee51d1ba,3,19,0.jpg

To zdjęcie z wakacji, ale moich "dwóch" można poznać, myślę

mik99
13-01-2007, 11:26
Spokojni

Dom stoi.

Teraz zabieram się za czytanie tematów zwiiązanych z ogrodem. Koncepcji jego nie mam żadnej, moja żona polega na moim wyczuciu sprawy. Od kliku dni z uwagą czytam i czytam i nawet się wciągnąłem...

Opiszcie swoje dokonania na tym polu, dla mnie zupełnie dziewiczym. Może czas na wynianę doświadczeńz zakresu " botaniki"?

hector
jak malec?
daje WAM pospać?
wybraliście imię?

hector
13-01-2007, 19:25
Spokojni

Dom stoi.

Teraz zabieram się za czytanie tematów zwiiązanych z ogrodem. Koncepcji jego nie mam żadnej, moja żona polega na moim wyczuciu sprawy. Od kliku dni z uwagą czytam i czytam i nawet się wciągnąłem...

Opiszcie swoje dokonania na tym polu, dla mnie zupełnie dziewiczym. Może czas na wynianę doświadczeńz zakresu " botaniki"?

hector
jak malec?
daje WAM pospać?
wybraliście imię?

imie jego :Aleksander, zdrobniale Olek lub Bubolek
nadalismy nazwe dla ciąży, (jeszcze wtedy nie znalismy płci) ciążą nazywała się Józio, trochę ciężko było się przestawić na właściwe imię

co do ogrodów

to co mnie najbardziej kręci w prywatnym domu to chyba właśnie ogród, nie myślałem że mnie to kiedyś trafi na stare lata ale cóż, stało się.
Moim błędem bylo to, że po zakupie działki postanowiłem ją zadrzewić już miesiąc później. Posadziłem kilkanaście drzewek kupionych w szkółce i wykopanych z lasu, i tak :
wierzbę mandzurską - trafił piorun
drzewka owocowe zjadły zajace w czasie zimy
dęby sie nie przyjeły
gruszki okazało się, że podadziłem w nietrafionym miejscu
sosny są OK
i tylko one ocalały, resztę rozjeździły buldożery
ale przynajmniej związałem się emocjonalnie z działką zanim dom zacząłem budować

generalnie podoba mi się ogród w stylu japońskim i do tego bede dążył
czyli :
jak najmniej kostki brukowej
duzo naturalnych powierzchni
stare kamienie
powalone pnie
mech
i tym podobne klimaty

mam kilka książek

taki pokazowy ogród w stylu japońskim jest w Dobrzycy koło Kołobrzegu (można zwiedzać) byłem w poblizu, ale że z psami nie wpuszczają to nie mogłem skorzystać

mik99
13-01-2007, 20:57
1. Aleksander... można mówić wiele, ale very OK!

2. Przestawiam się w czytaniu (od tygodnia) na wszystko o otoczeniu naszego domu.

3. Ogród japoński: miałem już dwa podejścia do zwiedzania wrocławskiego (podobno best of), a bonsai to jest to.

4. Miło się dowiedzieć o podobnych zainteresowaniach, ale nie wiem czy zdecyduję się na taki wariant ogrodu w domu?

5. Na razie wiem, że zamiast sadzić żywopłotów z tui (żonie kojarzy się z cmentarzami), na jednej ze stron będzie kosodrzewina, jako alternatywa dla ww.

tyle u mnie,

pozdrowienia dla najbliższych

hector
13-01-2007, 22:13
1. Aleksander... można mówić wiele, ale very OK!

2. Przestawiam się w czytaniu (od tygodnia) na wszystko o otoczeniu naszego domu.

3. Ogród japoński: miałem już dwa podejścia do zwiedzania wrocławskiego (podobno best of), a bonsai to jest to.

4. Miło się dowiedzieć o podobnych zainteresowaniach, ale nie wiem czy zdecyduję się na taki wariant ogrodu w domu?

5. Na razie wiem, że zamiast sadzić żywopłotów z tui (żonie kojarzy się z cmentarzami), na jednej ze stron będzie kosodrzewina, jako alternatywa dla ww.

tyle u mnie,

pozdrowienia dla najbliższych

no mojej lepszej połowie tuje też kojarzą się z cmentarzem, wiec nic z tego

mik99
14-01-2007, 07:55
Jaki zatem żywopłot planujesz sadzić?
Z czego?

spokojny tom
14-01-2007, 11:21
WITAJ MIK! Gratuluję finiszu.Widzę że w dośĆ ciekawy sposób zmieniłeś funkcjonalnośc pomieszczeń.szczegulnie podoba mi się rozwiązanie wiatrołapu.My mieliśmy dylemat czy duży wiatrołap-czy duza przestrzeń otwarta przedpokoju, wygrało to drugie.Kiedy planujesz zamieszkaĆ?

mik99
14-01-2007, 11:53
... jeszcze dzień, najwyżej dwa..."

Może wpadniecie z wizytą?
zapraszam :wink:

hector
19-01-2007, 11:20
Jaki zatem żywopłot planujesz sadzić?
Z czego?

sosna, modrzew, cis

mik99
19-01-2007, 19:19
Żywopłot jest temaem złożonym ponieważ mam kilka granic i chciałbym je obasdzić: głównie myślę o zimnozielonych: Cis, kosodrzewina, ale jest też pomysł podwojnego ( od ulicy przed ogrodzeniem: dereń). A może pożniej dołem będę jeszcze sadził tawułę i berberys...

sam widzisz

mik99
27-01-2007, 08:07
Spokojni!
zdjęcia jakie niżej zobaczycie pokazują otoczenie domu (jeszcze bez śniegu) dane z 23.wtorek.2007

http://foto0.m.onet.pl/_m/9bbdc352596fcb249a5db7295915bbb0,3,19,0.jpg
http://foto.onet.pl/2te1s,oc4hsz4qsczc,6n8e0,u.html

http://foto1.m.onet.pl/_m/2298e3bd8c8fe71d5f8567a5ad6a9249,3,19,0.jpg
http://foto.onet.pl/2te1s,oc4hsz4qsczc,6n8e0,u.html#6n8e4

http://foto2.m.onet.pl/_m/d4dfeda0952e0db244d9d71ef19f344a,3,19,0.jpg
http://foto.onet.pl/2te1s,oc4hsz4qsczc,6n8e0,u.html#6n8eb

http://foto0.m.onet.pl/_m/d3d1573838cf9135eac3b07c2256e4ac,3,19,0.jpg
http://foto.onet.pl/2te1s,oc4hsz4qsczc,6n8e0,u.html#6n8ef

http://foto3.m.onet.pl/_m/f292d0168e8f9c347773fe8a27547047,3,19,0.jpg
http://foto.onet.pl/2te1s,oc4hsz4qsczc,6n8e0,u.html#6n8ed

mik99
31-01-2007, 19:02
Jackie P:
pochwal się swoim okapem.

lopi:żyjesz chłopie?

Hector:
jak maleństwo?

spokojny tom
co u ciebie?

wklejajcie zdjęcia

JACKIE P
31-01-2007, 22:43
hi mik! poradź mi jak najłatwiej wkleić foto - jestem w tym temacie laikiem, napiszmi krok po kroku jak to zrobić nie zakładając tam jakiegoś http czy www. Chętnie podzielę się swoimi osiągnięciami.

mik99
01-02-2007, 05:30
Ok.

1. Twoje Fotografie na serwer (darowych jest masę, ale np. na onecie zrób sobie fotoalbum, gdzie powklejasz zdjęcia)

2. Nastepnie w trakcie pisania tekstu na forum, otwierasz sobie swój album, prawym klawiszem myszki wchodzisz we własciwości danago zdjęcia, kopiujesz ten ciąh alfanumeryczny do tekstu na forum.

3. aha całość oznaczasz IMG: na początku i na końcu.

to proste, na pwewno sobie poradzisz, czekam na fotki :wink:

JACKIE P
03-02-2007, 23:47
dzięki Tobie wielkie :wink: :wink: :wink:
Myślę, że zatrybię. Dzis już niedziela, myślę, ze do południa coś pooglądasz
Pozdro jacek

mik99
04-02-2007, 07:35
dzięki Tobie wielkie :wink: :wink: :wink:
Myślę, że zatrybię. Dzis już niedziela, myślę, ze do południa coś pooglądasz
Pozdro jacek

no to jesteśmy, cała rodzinka ... i nic

JACKIE P
04-02-2007, 22:59
po prostu nieprzewidziany wyjazd, dopiero teraz wróciłem do domu. Obiecuję, że foty będą możliwie szybko do obejrzenia :oops: :oops: :oops:

mik99
05-02-2007, 07:59
Zimo wróć!

kilka dosłon mojego "spokojnego" w zimowej szacie:

1. Elewcja zachodnia, wejsćie do domu, (z sąsiedniej, jescze niezabudowanej działki)

http://foto3.m.onet.pl/_m/8b6b7ddd32b94f52206cec73875ddb47,5,19,0.jpg

2. Nasz 40 letni dąb i taras, wychodzi na południe, latem będzie chronił od upału.

http://foto2.m.onet.pl/_m/875b4dacc8508eedc1c6fde24df6e4b6,5,19,0.jpg

3. Za domem, ściana wschodnia

http://foto2.m.onet.pl/_m/e1cf53ea0028a0824af584e79b92cf52,5,19,0.jpg

4.. Wolostojący garaż, od pólnocnej strony:

http://foto3.m.onet.pl/_m/9f6b4d15eac7d0d95280caaeb56f3033,5,19,0.jpg

JACKIE P
06-02-2007, 21:26
to jest pierwsza próba - zima 24 stycznia 2007
http://foto.onet.pl/eaf8n,78wcg46gs80w,6vhkq,u.html
http://foto.onet.pl/eaf8n,78wcg46gs80w,6vhkq,u.html#6vhks

myślę, że udana

pozdro mik

JACKIE P
06-02-2007, 21:31
próbuję jeszcze raz

http://foto.onet.pl/eaf8n,78wcg46gs80w,6vhkq,u.html[/img]

JACKIE P
06-02-2007, 21:34
i dalej nic robię wg wskazówek[/img]

JACKIE P
06-02-2007, 21:50
jeszcze raz
http://foto.onet.pl/eaf8n,78wcg46gs80w,6vhkq,u.html#6vhkq
http://foto.onet.pl/eaf8n,78wcg46gs80w,6vhkq,u.html#6vhks

JACKIE P
06-02-2007, 21:51
a jak te fotki wkleic na forum?

JACKIE P
06-02-2007, 22:36
znów próbuję
http://voila.pl/x1wj9/index.php?mid=1&f=1

mik99
07-02-2007, 07:18
a jak te fotki wkleic na forum?

może tak:

http://foto0.m.onet.pl/_m/1204d489232a0d25a86841def42b291c,5,19,0.jpg

i tak

http://foto3.m.onet.pl/_m/3cb2d5918a8d97e0390ecef48b6feb27,5,19,0.jpg

co Ty na to?

mik99
07-02-2007, 07:30
Jackie P Domek masz piękny.

Słowo.... takiej wersji nie widziałem jeszcze, bardzo mi się podoba. Tradycyjny syl, bardzo tu pasuje. Bardzo ciekawa kolorystyka, fajnie pomyślełeś o konstrucji drewnianych słupów.

więcej zdjęć, koniecznie też pokaż środek

JACKIE P
07-02-2007, 07:37
dokładnie jest to wersja wiernie zrobiona wg projektu. Nic więcej.
A propo napisz mi na priva jak faktycznie można powklejać fotki na forum jak ty to zrobiłeś, gdyż wg twojego opisu w poprzednim poście nijak to nie wchodzi. Poumieszczałem fotki na albumie onetu, przy pisaniu postu skopiowałem ciąg znaków z właściwości fotki i wkleiłem ograniczając na początku i koncu img.

mik99
07-02-2007, 07:52
nie można wklejać dużych formatów,
skup się na miniaturkach i do przodu :wink:

czekam, mik

mik99
07-02-2007, 08:19
Możecie mi pogratulować.

Jestem pełnoprawnym obywatelem Chotomowa.
Zameldowałem się i czekam na dowód.
Miłe uczucie, wierzcie mi.

stawiam wszystkim:

http://www.tullamore-dew.de/img/insidetop_depth.jpg

moja ulubiona

http://www.tullamore-dew.de/img/insidetop_mellow.jpg

JACKIE P
07-02-2007, 08:28
no to obywatelu gratuluję, a wracając do tematu - mówiąc o miniaturkach to jaką wielkość obrazków masz na myśli, ile pixeli?

JACKIE P
07-02-2007, 08:36
nie poddaję się i.....
http://foto0.m.onet.pl/_m/4351756eba0389e073826b25719d8494,5,19,0.jpg

JACKIE P
07-02-2007, 08:40
qrde - chyba załapało. Dzięki Mik, teraz będę mógł coś zdziałać
http://foto.m.onet.pl/_m/1577aceba9fcbcc925277f3bc4a7e263,3,19.jpg

mik99
07-02-2007, 10:09
no to obywatelu gratuluję, a wracając do tematu - mówiąc o miniaturkach to jaką wielkość obrazków masz na myśli, ile pixeli?

przed wysłaniem do onetu zmniejszam do rozmiaru 400\300 i zapisuję w jpg

mik99
07-02-2007, 14:41
Jackie P

Mam pomysł na twój Awatar:
http://foto0.m.onet.pl/_m/1204d489232a0d25a86841def42b291c,5,19,0.jpg
Co ty na to? By mieć taki wizerunek pod nickiem.

JACKIE P
07-02-2007, 16:25
zaraz spróbuję

mik99
07-02-2007, 21:08
No proszę...dla mnie bomba.

JACKIE P
07-02-2007, 22:14
odnalazłem błąd, który robiłem chcąc umieścić fotki na forum, po prostu kopiowałem ciąg znaków ale już po powiększeniu fotki z albumu, a tak nie nada.
Ale już teraz jestem oświecony, że ho ho :wink: :wink: :wink:
pozdrowka, niebawem zrobię album całości do podglądnięcia w onet-foto

mik99
08-02-2007, 07:22
ok :wink:

u mnie wszystko na biało, a u Was pada?

JACKIE P
08-02-2007, 21:45
hi mik! Jest teraz 22.44 - od godzin popołudniowych sypie śnieg, ale jest 0 st.C. Do rana chyba stopnieje, chociaz jest teraz jaśniutko na dworze i tak jakoś czysto.
A u Was ?????

mik99
08-02-2007, 22:19
23.17

sypie z małymi przerwami od rana, ale temp. jest -1st.
Cały świat wygląda jak na Twoim awaratku, dla mnie to chyba prezent urodzinowy.

mik99
09-02-2007, 07:17
8.15 zima dziś:

ciepły kubek kawy;
własny domek pod lasem,
cały świat pod śniegiem i cisza.... ta cisza

mik

hector
09-02-2007, 16:34
Jaki zatem żywopłot planujesz sadzić?
Z czego?

dla wszystkich przyszłych ogrodników polecam stronę

www.krzewy.pl

firma z mojej okolicy, dla Was za daleko, ale warto popatrzeć, są , np: ciekawe zestawienia typu : atrakcyjne dla ptaków, zwisające gałęzie, na cmentarze !!!
itp

mik99
12-02-2007, 07:50
Jaki zatem żywopłot planujesz sadzić?
Z czego?

dla wszystkich przyszłych ogrodników polecam stronę

www.krzewy.pl

firma z mojej okolicy, dla Was za daleko, ale warto popatrzeć, są , np: ciekawe zestawienia typu : atrakcyjne dla ptaków, zwisające gałęzie, na cmentarze !!!
itp

coś "nie łapię"

JACKIE P
13-02-2007, 09:02
musze hector przyznać, że jest to naprawdę fajna strona i świetna oferta :D :D :D

hector
13-02-2007, 19:10
Jaki zatem żywopłot planujesz sadzić?
Z czego?

dla wszystkich przyszłych ogrodników polecam stronę

www.krzewy.pl

firma z mojej okolicy, dla Was za daleko, ale warto popatrzeć, są , np: ciekawe zestawienia typu : atrakcyjne dla ptaków, zwisające gałęzie, na cmentarze !!!
itp

coś "nie łapię"

hmm... czego nie łapiesz ?
to może tak spróbuj

http://www.krzewy.pl/zestawienia.htm

może sie przydać

hector
13-02-2007, 19:25
wczoraj podpidsalem akt notarialny sprzedazy mieszkania, musimy sie wyprowadzic do konca lipca, jutro pojade sprawdzic stan konta :)
uczcilismy to z żoną butelką gino rossi
"krasnalowi" wyrósł pierwszy ząbek
przyszli hydraulicy do roboty
mam wstepną wycenę ze sklepu hydraulicznego, kurcze !!! 16000 !!! za materiały czyli kaloryfery i rury itp, wszystko bez pieca, mialem nadzieje na nieco mniej

a poniżej krasnal
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i359769.jpg

hector
13-02-2007, 19:27
wczoraj podpidsalem akt notarialny sprzedazy mieszkania, musimy sie wyprowadzic do konca lipca, jutro pojade sprawdzic stan konta :)
uczcilismy to z żoną butelką gino rossi
"krasnalowi" wyrósł pierwszy ząbek
przyszli hydraulicy do roboty
mam wstepną wycenę ze sklepu hydraulicznego, kurcze !!! 16000 !!! za materiały czyli kaloryfery i rury itp, wszystko bez pieca, mialem nadzieje na nieco mniej

a poniżej krasnal
http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i359769.jpg

hector
13-02-2007, 19:33
pozdrowienia od jednozębnego

http://th.interia.pl/50,gcc37dd061765969/i359778.jpg

mik99
14-02-2007, 07:15
hmm... czego nie łapiesz ?
to może tak spróbuj

http://www.krzewy.pl/zestawienia.htm

może sie przydać

wchodzi,
strona bardzo ok
musiałem miec chilwe problemy z siecią

mik99
23-02-2007, 07:18
Chyba zima WAM łącza zamroziła

U nas rano było -13 st, teraz po 1,5 H mamy -12st. i piekne niebo :wink:

JACKIE P
23-02-2007, 22:30
nic nie zamroziła, czuwamy 2h/dobę. U nas w tej chwili tj. 23.29 jest dokładnie -5 st.C. /płd. wlkp./
Ale nie jest źle, bo w kominku buzuje ogieniek, a w żyłach buzuje Nemiroff

mik99
24-02-2007, 16:00
nic nie zamroziła, czuwamy 2h/dobę. U nas w tej chwili tj. 23.29 jest dokładnie -5 st.C. /płd. wlkp./
Ale nie jest źle, bo w kominku buzuje ogieniek, a w żyłach buzuje Nemiroff

U nas podobnie... od trzech tygodni mamy niekończącą się imprezkę z kategorii: parapetowych,

JACKIE P
24-02-2007, 19:09
no to koledze z jednej strony nie zazdroszczę :wink:

mik99
25-02-2007, 09:17
no to koledze z jednej strony nie zazdroszczę :wink:

...a tak, masz rację,
na ropę do mojego diesla prawie nie wydaję, bo.... nie jeżdżę :lol: z powodów wiadomych :lol:

hector
01-03-2007, 18:55
mam te Tullamore Dew- jest ok, podobne troche w smaku do JIM BEAMa
jak dobrze mieć kolegę podróżującego na wschód, tam litrowa butelka tylko 50 zł kosztuje

nie mogę się oprzeć, dzisiaj znalazłem

http://c.wrzuta.pl/wi18470/7ebb7c500022006645e4b4fe/m%C5%82ody%20wojew%C3%B3dzki?type=i&key=hSrmM8Riaz&ft=f[/i]