PDA

Zobacz pełną wersję : Lemet zestaw solarny



artart
30-05-2010, 20:24
WITAM
mam zamiar kupić w castoramie zestaw solarny firmy LEMET mam już wyprowadzone rury miedziane od kotłowni po dach oraz zasobnik 300l z dwoma wężownicami koszt bez zasobnika tego zestawu 5800zł
chciałbym usłyszeć opinie na temat tego zestawu od urzytkowników moja rodzina to 3 osoby dorosłe i jedno dziecko
koszty zwrucą się albo ... ale to i tak leprze rozwiązanie niż jak w okresie wioseno - letnio - jesiennym, wode ma z termy a rachunki za prąd bardzo wysokie 300 /mc
co prawda w domu jest wszystko na prąd łącznie z kuchenką i zamierzam włączyć drugą taryfrę energetyczą to i tak mocno się zastanawiam nad zakupem takiego zestawu i to w dodatku z castoramy
dodam tylko że mam w domu turbo kominek z płaszczem wodnym makrotermu więc wode jak i ogrzewanie w sezonie grzewczym mam z drewna

yaiba83
27-12-2010, 21:35
Witaj kolego!

Ja obecnie już wybrałem firmę na której oprę mój system solarny.
Przy okazji byłem dzisiaj w Castoramie i widziałem system o którym wspominasz - normalnie żal i porażka.
Jakość wykonania poniżej oczekiwań. Były 2 kolektory obok siebie - płaski i rurowy. Z rurowego od góry jakieś kleje wyciekały bez temperatury - strach pomyśleć co by było na dachy.
Dobrze ci radzę, przejdź się jeszcze raz i obejrzyj ten zestaw pod kątem jakości wykonania, bo ten co widziałem nie wiele był lepszy od tego co bym sam w garażu uspawał.

Dziwne, że na wystawę chociaż dla picu jakiś super sztuk z magazynu nie wybrali tylko taką antyreklamę walnęli (w Zielonej Górze).

Żałuję, że zdjęć nie zrobiłem - byłby dowód na potwierdzenie moich słów... może następnym razem jak będę to zrobię.