PDA

Zobacz pełną wersję : Brama segmentowa firmy LEGBUD



WOJSKI
30-05-2010, 22:20
Czy ktoś używa tę bramę lub czy porównywał je z innymi bramami. Mam wycenę tej bramy, całkiem przyzwoita kwota i zastanawiam się nad jej zakupem.
Jak się ma ta brama do Wiśniewskiego, Hormana czy też Normstahla.

będę wdzięczny za opinie

WOJSKI
02-06-2010, 05:57
Hmm nie ma nikogo kto zna bramy tej firmy?

finlandia
02-06-2010, 14:08
Łęgbud "słynie" z najtańszych bram uchylnych. O segmentową bym ich nawet nie posądzał... a jednak świat się rozwija.. ?

pawel2905
03-06-2010, 09:11
witam jeżeli ci chodzi o firmę legbud garguła z Wojnicza to znam sprzedajemy bramy tej firmy wykonanie jest ok.
dużo zależy od ekipy która będzie ci tą bramę montowała

WOJSKI
05-06-2010, 19:45
Łęgbud "słynie" z najtańszych bram uchylnych. O segmentową bym ich nawet nie posądzał... a jednak świat się rozwija.. ?

tak, robią bramy segmentowe. No i chodzi mi oczywiście o jakość tych bram. Pomijam montaż, wiem że ważna ekipa. Kupując hormana czy normstahla z montażem marnej ekipy możemy nabawić nerwicy nie wspominając o stracie kasy.

Praktycznie nie pisze się na forach o tych bramach stąd mój post. Firma jak wyczytałem działa od początku lat 90-tych więc jak by szmelc produkowali to by już ich nie było na rynku.

Możesz coś napisać więcej na temat tej firmy? Co znaczy że robią najtańsze bramy? Czy tanie i dobre, czy szmelc?

Szerze mówiąc poszukuję taniej i dobrej bramy o wymiarze 450x225, za hormana muszę zapłacić koło 8000, a legbuda mam ofertę za około 6000.

pawel2905
06-06-2010, 09:03
wszystkie informacje techniczne masz na stronie
http://www.legbud.pl/bramy-garazowe-segmentowe.html
mam nadzieje ze mówimy o tej samej firmie

pawel2905
06-06-2010, 09:06
jak byś mógł napisać więcej na temat oferty co wchodzi w zestaw tej bramy i jaki rodzaj

WOJSKI
09-06-2010, 20:40
brama segmentowa, przetłoczenia panelowe, automat z jednym pilotem (BFT) całość z montażem za 5700 (VAT oczywiście 7%)

WOJSKI
18-06-2010, 06:45
Chciałem odświeżyć temat, dalej poszukuję odpowiedzi.

bwojtek
18-06-2010, 07:53
Dla porównania podam ceny katalogowe bramy G60 Normstahla:
4500x2250, model line, automat, kolor biały lub brązowy - 4557 netto
Inne kolory (w tym dekory) - 4822 netto.
4500x2250, model trend i style, automat, kolor biały lub brązowy - 4910 netto
Inne kolory (w tym dekory) - 5260 netto.
Nie napisałeś o jaki kolor chodzi ale jeżeli będzie biały lub brąz to myślę, że bez problemu znajdziesz firmę, która sprzeda Normstahla z montażem w cenie tego legbuda. Przy modelu line także 5700 brutto za dekor jest do przeskoczenia.

WOJSKI
19-06-2010, 18:06
bwojtek dzięki za informację, ten legbud za 5700 to cena za komplet już z montażem, sama brama kosztuje 3714,5 netto. Prawie 1k różnicy pomiędzy legbudem a cenami na normstahla, które podałeś więc z punktu widzenia oszczędności kasy opłacałby się zakup.
Biorąc pod uwagę że muszę się liczyć z groszem (chyba zresztą każdy :D) tak się dopytuję czy ta brama jest coś warta. Nie znalazłem żadnych postów na temat tej bramy a przecież firma istnieje od początku lat 90-tych więc kilka bram już wyprodukowała.
Skoro nikt źle o nich nie pisze więc to nie może być jakieś "dziadostwo".

jeżeli chodzi o szczegóły to otwór mam o wymiarach 4500x2250, brama segmentowa w kolorze "złoty dąb"

bwojtek
19-06-2010, 18:51
ten legbud za 5700 to cena za komplet już z montażem, sama brama kosztuje 3714,5 netto
Chcesz powiedzieć, że kasują ponad 1700zł za montaż???

WOJSKI
21-06-2010, 15:31
trochę mi się palec omsknął, wycena wygląda następująco:
3714,5 + 773,5+ VAT =4802,16 (brama +automat)
856 brutto montaż
razem w zaokrągleniu 5700

bwojtek
21-06-2010, 16:14
Czyli tak na prawdę różnica do Normstahla g60 line w kolorze złoty dąb wynosi 350zł... Warto ryzykować?

WOJSKI
21-06-2010, 16:57
Czyli tak na prawdę różnica do Normstahla g60 line w kolorze złoty dąb wynosi 350zł... Warto ryzykować?

Hmm w zasadzie masz rację, różnica niewielka.
Ciekawe jak z jakością tego legbuda, szkoda że nikt z użytkujących się nie odezwał i nie wyraził swojej opinii.
Do zakupu chciałem trochę patriotycznie podejść :).


Może masz namiary na jakąś tanią i solidną firmę montującą normstahla w okolicach Piaseczna, gdybyś kogoś mógł polecić to na PW poproszę

Pozdrawiam

bwojtek
21-06-2010, 17:40
Z Piaseczna masz rzut beretem do siedziby Normstahla w Zielonce a przedstawicieli wokół Warszawy od groma http://www.normstahl.pl/pl/126/127.html
Moim zdaniem najprościej będzie zadzwonić do siedziby Normstahla i poprosić o kontakt do przedstawiciela handlowego obsługującego twój rejon. Później zadzwoń do niego, zagraj w otwarte karty i spytaj czy może wskazać dealera, który zamontuje taką a taką bramę w takim budżecie jaki masz. Spodziewam się 99% szans na powodzenie tej metody. Tym bardziej, że chodzi raptem o kilka procent rabatu.
Sam czasem realizuję taniej niż zwykle zlecenia dla jakiegoś "znajomego królika" i wiem, że mimo wszystko warto bo jak się dobrze coś zrobi i klient będzie zadowolony to odpłaci dobrą opinią i poleceniem wśród znajomych.

bwojtek
21-06-2010, 17:47
A teraz ciekawostka:
http://www.allegro.pl/item1075664952_normstahl_4500x2250_zloty_dad_orzec h_mazowsze.html
Tylko lojalnie informuję, że sprzedawcy nie znam więc jak by co to radzę się spytać w centrali czy można mu zaufać (ja bym chyba za tą kwotę nie sprzedał...).

WOJSKI
23-06-2010, 07:10
Wiesz, ja patrzę z punktu widzenia kasy dla mnie cena atrakcyjna, tylko pytanie czy brama nie jest z odrzutu albo jakiś drugi gatunek, no i ważne też jaki montaż.
Niby komentarze ma pozytywne, nic podejżanego.
Facet albo ma pewnie dobre rabaty albo jest zdesperowany :D

bwojtek dzięki za rady, kupię normstahla :P
pozdrawiam
też wojtek :D

finlandia
23-06-2010, 10:45
W Piasecznie znany jest dystrybutor bram konkurencyjnych, Wiśniowskiego. Stobram - jeśli dobrze pamiętam nazwę - polecał mi ich człowiek od producenta, chociaż nie jeszcze skorzystałem.
A metody Wojtka - jak najbardziej w porządku.

Łęgbud produkując tanie rzeczy nie "dorobił się" jeszcze grona Klientów, którzy by wybrali bramy segmentowe - stąd cisza wśród użytkowników...

bogdan59620
30-12-2010, 12:44
Odradzam wszelkiego rodzaju bramy firmy Legbud Garguli !!! Nie dbają o klienta! Kupiłem u nich bramę uchylną ocieplaną wraz z montażem przez JEDYNKĘ, latem jeszcze nieźle, ale zima tragedia, wszystko zamarza, wchodzę bocznymi drzwiami i odmrażam suszarką !!! Reklamacji nie uwzględniono, a wszelki moje próby wyegzekwowania rekompensaty lub wymiany, są ignorowane. NIGDY WIĘCEJ TEGO DZIADOSTWA !!!

bogdan59620
30-12-2010, 12:50
witam jeżeli ci chodzi o firmę legbud garguła z Wojnicza to znam sprzedajemy bramy tej firmy wykonanie jest ok.
dużo zależy od ekipy która będzie ci tą bramę montowała
Komu ten kit ? Bramy z tej firmy to ostatnie dziadostwo, a traktowanie klienta poniżej zera, kompletny brak profesjonalizmu !!! Mnie zamontowała ekipa z Jedynki i w sumie zrobili to jako tako, ale sama brama kompletne dziadostwo i nikomu nie polecam !!! Będę omijał tę firmę całe życie !!!

WOJSKI
30-12-2010, 19:56
Czyli jednak dobrze, że nie zdecydowałem się na zakup Legbuda. :)
Zbyt mało a w zasadzie brak było opinii na temat tych bram dlatego zdecydowałem się na zakup innej bramy (oczywiście porady forumowych ekspertów :) także mi bardzo pomogły)
Koniec końców zakupiłem bramę Wiśniowskiego, dostałem namiar na zaufanego sprzedawcę, który zaproponował dobrą cenę.
Opóźnienie w dostawie i montażu bramy zostało zrekompensowane przez producenta dodatkowym rabatem :D.
Na razie mam zbyt krótko żebym mógł się wypowiedzieć na temat samej jakości bramy, ale:
garaż nie jest ogrzewany i stojące tam jabłka i ziemniaki nie przemarzły mi więc ocieplenie bramy musi być skuteczne.
Pomimo tego że już mam bramę ciekawy jestem czy jednak znajdzie się jakiś użytkownik który mógłby coś powiedzieć o tej bramie.
No i może ktoś z LEGBUDA dostrzeże problem bogdana i poczuje się do tego by mu pomóc rozwiązać problem.
Pozdrawiam

jaacko
04-04-2011, 10:04
Witam!

Potwierdzam słowa bogdan59620, kupiłem bramę Legbuda w zeszłym roku (listopad 2010), nity nie poodciągane,uszczelki nie dociskają do powierzchni skrzydła a jak zareklamowałem produkt oczywiście łaskawie panowie z legbudu pojawili się po 2óch miesiącach i wszystko zwalili na błąd montażu (montowała firma polecana przez sprzedawcę), jakaś kpina z klienta. Naprawdę nie polecam tego SZMELCU Z LEGBUDU. Omijajcie ich z daleka.

slaku
10-04-2011, 09:44
widze, że konkurencja się nudzi i pisze jakieś dziwne posty:D akurat sprzedaję bramy od Garguli i całkiem dobrze działają. Tak samo jak bramy W..., N..... i pochodnych;) Uchylne mają tanie i dobre, więc o jakość jestem spokojny. Segmentówki też niczego sobie i nie jest prawdą, że są produkowane z jakiś odpadów itp rzeczy. To, że cena jest niższa od innych nie znaczy, że jest to gorszy produkt.

WOJSKI
11-04-2011, 17:51
widze, że konkurencja się nudzi i pisze jakieś dziwne posty:D akurat sprzedaję bramy od Garguli i całkiem dobrze działają. Tak samo jak bramy W..., N..... i pochodnych;) Uchylne mają tanie i dobre, więc o jakość jestem spokojny. Segmentówki też niczego sobie i nie jest prawdą, że są produkowane z jakiś odpadów itp rzeczy. To, że cena jest niższa od innych nie znaczy, że jest to gorszy produkt.

Założyłem ten temat żeby wysądować czy są użytkownicy bramy z L..., niestety nikt specjalnie się nie rozpisywał nad zaletami czy też wadami bramy. Generalnie szukałem jakichkolwiek informacji na temat tych bram i w zasadzie nikt się nie odzywał dlatego też zdecydowałem się na zakup bramy W... od poleconego mi sprzedawcy, od jesieni brama jest zamontowana i na razie nie żałuję a zapłaciłem niewiele więcej.
Może i bramy L... nie są złe a stosunek ceny do jakości jest korzystny jednak wolałem zaufać opinii znajomych którzy mi polecili sprzedawcę.

slaku
13-04-2011, 21:30
Znając podejście do klienta, często wybiera markę bardziej znaną, także mnie to nie dziwi. Sam mam takich klientów, którzy jeśli słyszeli o jakiejś firmie to chcą tylko jej wyroby. Zresztą czasami każdy z nas tak właśnie nabywa pewne towary;)

tlalken
03-05-2011, 09:23
Ja wybrałem bardziej znanego Hormanna, wyszedł zonk z wysokością prowadnic i teraz i Hormann i dystrybutor mają mnie gdzies.
Brama nie została nawet rozpakowana na palecie. Teraz chce dopłacić i wymienić na wyższy rozmiar, ale i Hormann i dystrybutor olewają mnie i nie odpowiadaja na maile

WOJSKI
04-05-2011, 20:49
Ja wybrałem bardziej znanego Hormanna, wyszedł zonk z wysokością prowadnic i teraz i Hormann i dystrybutor mają mnie gdzies.
Brama nie została nawet rozpakowana na palecie. Teraz chce dopłacić i wymienić na wyższy rozmiar, ale i Hormann i dystrybutor olewają mnie i nie odpowiadaja na maile

Szkoda, że podczas pomiaru nie poinformowali cię o tych prowadnicach. Wymiarujący powinien cię o tym poinformować.

tlalken
04-05-2011, 21:34
Ehh, szkoda gadać, chyba ich oleje, całą zaliczke i zamówie dobrą brame u innego agenta Hormann.
Za montaż H z wyższą prowadnicą zażyczyli sobie 1000

bwojtek
04-05-2011, 21:41
Jak rozumiem wpłaciłeś tylko zaliczkę i teraz chcesz się wycofać z zamówienia? A czy wiesz, że niekoniecznie zwania to od zapłaty pełnej wartości umowy? Oczywiście nie znam treści tej umowy tylko ostrzegam przed pochopnym krokiem.

tlalken
05-05-2011, 08:55
Nie nie, żebyśmy się dobrze rozumieli, ja z niczego nie chce sie wycofywać, ja poprostu chce dopłacić i dostać taką brame, aby reszte życia nie walić głową wchodząc z kotłowni do garażu.
Tak, wpłaciłem zaliczkę, ale i tak wiem, że tą brame można wymienić, przy odrobinie dobrej woli i zaangażowaniu kogoś na odpowiednim stanowisku.
mamy jeszcze Kodeks Cywilny i prawo konsumenckie i wiele organów przyjaznych konsumentom.
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Inspekcja Handlowa.
Tylko do dziś nie rozumiem postępowania firmy w której chce kupić jeszcze - parapety wew. drzwi wejściowe z aluminium oraz drzwi stalowe antywłamaniowe?

bwojtek
05-05-2011, 10:53
Tak, wpłaciłem zaliczkę, ale i tak wiem, że tą brame można wymienić, przy odrobinie dobrej woli i zaangażowaniu kogoś na odpowiednim stanowisku.
mamy jeszcze Kodeks Cywilny i prawo konsumenckie i wiele organów przyjaznych konsumentom.
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Inspekcja Handlowa.
Jest jeszcze CBA, CBŚ, premier, papież i Trójca Święta. Tylko nie powiedziałeś do tej pory kto odpowiada za rozmiar tej bramy. Jeżeli taką zamówiłeś osobiści i taką dostałeś to nie mieszaj teraz do tego "organów nacisku".
Co do dobrej woli i zaangażowania to oczywiście masz trochę racji - możliwość pewnie są - brak pewnie motywacji.
A swoją drogą ja bym się nie zdecydował na węższą bramę bo będzie niepraktyczna. Już lepiej dopłacić za prowadzenie "H".

tlalken
05-05-2011, 20:31
Ja chce wymienić na rozm. 2500*2375 wtedy bede miał idealnie

_FIX_
05-05-2011, 21:19
Ja chce wymienić na rozm. 2500*2375 wtedy bede miał idealnie
Skoro masz możliwość zmiany i dopłaty tylko/aż 1000 zł to po co pakować się w dodatkowe koszty zamawiając nową(inną) bramę ?

tlalken
05-05-2011, 21:34
Skoro masz możliwość zmiany i dopłaty tylko/aż 1000 zł to po co pakować się w dodatkowe koszty zamawiając nową(inną) bramę ?

Fix a możesz jaśniej bo z całym szacunkiem nie rozumiem o co Ci chodzi

_FIX_
05-05-2011, 21:42
Do zamówionej bramy możesz dopłacić 1000 zł za zmianę prowadnicy i problem będzie rozwiązany. Ale Ty wolisz kupić bramę o innym wymiarze u innego sprzedawcy, a za tą mniejszą i tak będziesz musiał zapłacić (tak ja to zrozumiałem).

bwojtek
06-05-2011, 05:49
Ja chce wymienić na rozm. 2500*2375 wtedy bede miał idealnie
To dlaczego pisałeś:

Zamówiłem brame Hormann 2500*2000
i dalej

Poprosiłem pracownika o wymianę bramy na rozmiar 2375*2000
Jak to w końcu jest z tymi wymiarami? No i kto mierzył tą bramę?

tlalken
06-05-2011, 21:41
Witam znowu.
Bramę zmierzył handlowiec przy okazji pomiaru okien. Sam otwór.2500*2000
Niestety nie dogadaliśmy sie co do tego prowadzenia górnego. Ja nie pytałem, on nic nie mówił.
Mam garaż obniżony wzgledem domu i drzwi z kotłowni do garażu wpadają na prowadnice górna.
Nie zwale nigdy winy na handlowca, bo poprostu nie jestem świnią, a to nie jego wina, że Hormann ma klientów w d.. Ja nie z tych.
Teraz sobie marze o wymienie bramy na 2500*2375, ale Hormann sie nie zgadza,
bo nie ma w zwyczaju wymieniać bram zamówionych
Centrala TMT Wadowice ma moją zaliczke więc też sie nie kwapią do rozwiązania problemu.
Więc czekam na razie może brama się sprzeda, wtedy zamówie 2500*2375,
jeśli bedzie to długo trwać to może dopłace do prowadzenia H ten 1000, może dadzą jakiś lepszy upust - ale nie licze.
Jestem umówiony na pomiar parapetów i jeszcze chce dopytać o prowadzenie jakieś N, ono podobno podwyższa prowadnice o 15 cm a to już jest coś.

bwojtek bardzo Cie prosze nie wyciągaj zdań z kontekstu - dobrzeDzięki

tlalken
06-05-2011, 21:44
To dlaczego pisałeś:

i dalej

Jak to w końcu jest z tymi wymiarami? No i kto mierzył tą bramę?

Mam zamówioną2500*200, ale logiczne, że jakby wymienili mi na 2500*2375 to prowadnice bedą wyżej Prawda?
Tyle tylko, że jeden panel bedzie wchodził na nadproże od wnetrza garażu