PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Bramy Wiśniowski - napęd w słupku?[/b]



magdah
19-02-2004, 21:52
W systemach ogrodzeniowych Wiśniowski napęd bramy jest umieszczony wewnątrz słupka. Z jednej strony na pewno nikt go nie ukradnie ale co będzie kiedy się popsuje? Co o tym myślicie? Może ktoś ma taką bramę?

Tomasz M.
20-02-2004, 11:10
Oglądałem dziś taką bramę. Słupek bardzo łatwo otwiera się kluczem (zamek "patentowy"). W środku jest silnik (sprzedawca twierdził, że taki sam jak do wycieraczek w ciężarówkach star) i trochę elektroniki. Po zwolnieniu blokadu brama ładnie się przesuwa ręcznie. Nie sądzę żeby awaria silnika była większym problemem niż przy innych rozwiązaniach, a ukraść ze słupka trudniej niż z zewnątrz.

ariel
20-02-2004, 11:13
Jakie są ceny takich napędów ?

Tomasz M.
20-02-2004, 11:16
Nie pytałem o napęd oddzielnie. I niestety nie pamiętam ceny całej bramy - mam zapisaną, ale w domu.

Bezdomny
20-02-2004, 18:04
Też jestem ciekaw kosztów takowej bramy - przynajmniej słupka z automatyką.

Teska
20-02-2004, 19:49
Tomasz

i to własnie jest problem...silniczek od wycieraczek do napedu bramy....mi montazysta od Wisniowskiego stwierdził ze to jest np badziew...maja bardzo duzo zgłoszen reklamacyjnych...cos sie z nimi dzieje po okolo pół roku...

swoja droga..ile silniczek od wycieraczek moze razy otworzyc ciezka brame??

magdah
20-02-2004, 20:45
taka brama w wymiarach 1,75m * 4m kosztuje 2310+7%, napęd 1200+7% . Brama w standardzie jest ocynkowana ogniowo i ma kolor srebrny. Za malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety Ral trzeba dopłacić ok. 30%.

_ZBYCH_
20-02-2004, 21:16
Tomasz

i to własnie jest problem...silniczek od wycieraczek do napedu bramy....mi montazysta od Wisniowskiego stwierdził ze to jest np badziew...maja bardzo duzo zgłoszen reklamacyjnych...cos sie z nimi dzieje po okolo pół roku...

swoja droga..ile silniczek od wycieraczek moze razy otworzyc ciezka brame??

Teska

Spójrz na to z drugiej strony. Może montażysta od Wiśniowskiego miał w tym co powiedział własny interes. Może zamontował Tobie bramę z osobnym napędem, bo dla niego było to bardziej opłacalne, a nawet jeśli nie zarobił u Ciebie na osobnym napędzie, to ty rozpowszechnisz jego opinię i inni nie będą tak chętnie montowali fabrycznych napędów Wiśniowskiego.

Znana włoska firma NICE również produkuje napędy z takimi silnikami. Tylko Wiśniowski wpadł na pomysł ukrycia napędu w słupku bramy.
Napęd do bramy, to nie sam silnik, ale również przekładnia. To przekładnie padają szybciej w napędach, niż silniki. Nawet jeśli się zdarzy, że padnie silnik, to na pewno taniej będzie wymienić silnik w napędzie Wiśniowskiego niż NICE czy innej firmy. W dodatku silnik do napędu Wiśniowskiego (jak również inne elementy)będzie dostępny od ręki w Polsce. Nie bez znaczenia jest również kwestia zabezpieczenia napędu przez kradzieżą (w ostatnich czasach częste przypadki). Napędu Wiśniowskiego nie da się ukraść.

Wiśniowski stosuje silniki od wycieraczek nie od dziś. Kiedyś robił napędy do bram, które wyglądały jak samoróbki zrobione przez majsterkowicza w garażu (tandetna obudowa wyginana z blachy). Teraz firma Wiśniowskiego niesamowicie się rozrosła, do zakładu wkroczyły nowe technologie, nowe możliwości (i bardzo dobrze - miło popatrzeć jak polska firma dobrze sobie radzi, szczególnie w dzisiejszych czasach).

Mam klientów, którzy eksploatują z powodzeniem takie napędy od kilku lat. Mam też klientów, którzy mają takie bramy nowe. I jedni i drudzy chwalą bramy i napędy. Jedyną wadą, ale nie samego napędu, a układu zdalnego sterowania jest kiepski zasięg pilotów. Dlatego polecam stosować do wszelkich napędów sterowniki firmy NICE model SMILO. Doskonały zasięg i ciekawe wzornictwo pilotów.

mik99
20-02-2004, 21:24
Taką bramę na Budmie w Styczniu oglądałem i nic mnie nie zapokoiło.
Zamawiam bramę garażową i tegoż producenta i taką samą ogrodzeniową, lepszej do tej pory za rozsądne pieniądze nie znalazłem.
Aha biorę ocynk po trzech altach sam sobie pomaluję, jak wszystko wokoło domu zrobię i wolną sobotą mieć będę.

Martach
20-02-2004, 21:29
Mik99
Popieram w zupełności.
Dajcie mi jakiś namiar na stronę tej firmy to se oblukam i może też bym sprawił taki rarytas dzieciom (żeby mi nie musiały bramy otwierać jak będę wracałz pracy) :D :lol:

mik99
20-02-2004, 21:48
Mik99
Popieram w zupełności.
Dajcie mi jakiś namiar na stronę tej firmy to se oblukam i może też bym sprawił taki rarytas dzieciom (żeby mi nie musiały bramy otwierać jak będę wracałz pracy) :D :lol:


www.wisniowski.pl
tel. 018 / 44 77 240 małopolska
tel. 018/ 44 77 200 podkarpacie

powodzenia :wink:

_ZBYCH_
20-02-2004, 22:20
Taką bramę na Budmie w Styczniu oglądałem i nic mnie nie zapokoiło.
Zamawiam bramę garażową i tegoż producenta i taką samą ogrodzeniową, lepszej do tej pory za rozsądne pieniądze nie znalazłem.
Aha biorę ocynk po trzech altach sam sobie pomaluję, jak wszystko wokoło domu zrobię i wolną sobotą mieć będę.

Wiesz co, z tym ocynkiem, to nie tak do końca. Świetnie się spisuje jako materiał antykorozyjny, ale raczej podkładowy. W ciągu trzech lat może już korodować. Wystarczy popatrzeć na dachy dawniej kryte blacha ocynkowaną, a teraz obciekające korozją. Takich przykładów korodujących elementów ocynkowanych jest sporo. Zewnętrzne kasety do domofonów - niby ocynkowane, a z czasem korodują. Stalowe ocynkowane listwy zębate do napędów bram przesuwnych - też korodują. Ocynkowana siatka ogrodzeniowa...

W każdym razie brama oczywiście ocynkowana, ale pomaluj jak najszybciej.

mik99
21-02-2004, 10:05
Taką bramę na Budmie w Styczniu oglądałem i nic mnie nie zapokoiło.
Zamawiam bramę garażową i tegoż producenta i taką samą ogrodzeniową, lepszej do tej pory za rozsądne pieniądze nie znalazłem.
Aha biorę ocynk po trzech altach sam sobie pomaluję, jak wszystko wokoło domu zrobię i wolną sobotą mieć będę.

Wiesz co, z tym ocynkiem, to nie tak do końca. Świetnie się spisuje jako materiał antykorozyjny, ale raczej podkładowy. W ciągu trzech lat może już korodować. Wystarczy popatrzeć na dachy dawniej kryte blacha ocynkowaną, a teraz obciekające korozją. Takich przykładów korodujących elementów ocynkowanych jest sporo. Zewnętrzne kasety do domofonów - niby ocynkowane, a z czasem korodują. Stalowe ocynkowane listwy zębate do napędów bram przesuwnych - też korodują. Ocynkowana siatka ogrodzeniowa...

W każdym razie brama oczywiście ocynkowana, ale pomaluj jak najszybciej.

W takim razie za radą Kolegi _ZBYCH_z malowaniem zwlekać nie będę, tylko odtłuścić powierzchnię, chyba trzeba?

_ZBYCH_
21-02-2004, 15:39
Do ocynku potrzeba specjalny podkład, bo bez niego będzie farba złazić.

21-02-2004, 16:37
Własnie z forum wróciłem, fajnie było... i bardzo kameralnie, na to liczyłem.

mik99
21-02-2004, 16:38
sorki gość to ja

Tomasz M.
23-02-2004, 09:26
Wracając jeszcze do Wisniowskiego, cena katalogowa bramy szerokości 3,5 m z napędem i malowaniem proszkowym to niecałe 3 tys. zł. Nie rozmawiałem jeszcze o rabatach, bo może będę brał od nich parę innych rzeczy.

kordzik
12-05-2013, 16:17
Temat widnieje na forum niemal 10 lat.
Jakoś nikt się nie wypowiedział.
Myślę, że przez tyle lat uzbierało się trochę forumowiczów, którzy to rozwiązanie eksploatują.
Mi także zaoferowano bramę z takim napędem i nie powiem jestem lekko zaniepokojony.
Skoro to takie rewelacyjne rozwiązanie to dlaczego inni producenci jakoś masowo tego nie oferują?
Czy ktoś (wykluczam partnerów handlowych firmy Wiśniowski) mógłby zabrać głos w tej kwestii?
Jak to się sprawdza w eksploatacji?

Markota
12-11-2014, 13:53
Mam napęd w słupku Wiśniowskiego. NIE POLECAM!

20 dni po montażu, napęd przestał działać. Upłynęło sporo tygodni nim napęd został naprawiony - niby spalone fotokomórki. W 20-dniowym napędzie? Średnio w to wierzę.

Niestety po roku, napęd znowu nie działa. Oliwy do ognia dolewa stanowisko producenta, który palcem nie kiwa by sprawę rozwiązać pozytywnie. Sprzedawcą jest bowiem nierzetelna firma monterska Tom-San i liczyłam choć, że Wiśniowski pomoże. Niestety. Od ponad 3 tygodni sama otwieram co dnia ręcznie bramę, bowiem do tej pory nie zdiagnozowano nawet usterki, gdyż nikt nie pokwapił się by przyjechać na oględziny.

Słowem - może szukajcie innych firm?

wojtas122
14-11-2014, 21:03
Może to nie wina napędu tylko złego montażu? Znam kilka napędów w tym systemie i chodzą poprawnie. Sam nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań bo do serwisu są nie wygodne.