PDA

Zobacz pełną wersję : suszarnia



una
31-05-2010, 13:22
Witam!
Dom mam w zasadzie starannie przemyślany, poza jedną rzeczą. Nie bardzo wiem gdzie suszyć pranie. Wstępnie suszarnię i pralnię planuję umieścić w pomieszczeniu gospodarczym gdzie będzie kocioł gazowy z zasobnikiem. Będzie to pomieszczenie oczywiście wentylowane....ale nie może być wentylacji mechanicznej, więc czy wentylacja grawitacyjna poradzi sobie z taką ilością wilgoci? Jak to wpłynie na kocioł? (nie zacznie rdzewieć?). Czy można zwiększyć przekrój komina wentylacyjnego bez ryzyka dla podciągnięcia spalin z kotła do wewnątrz tego pomieszczenia?
Dodam, że nie przewiduję rekuperatora . Pomieszczenie gospodarcze będzie miało doświetlające okno do garażu i ewentualnie przez to okno mogę wypuścić nadmiar wilgoci do garażu (garaż dośc duży, dwustanowiskowy) - ale pranie będzie cuchnąć ....
Mogę co prawda wieszać pranie na poddaszu, ale szkoda mi przeznaczać na suszarnię osobne pomieszczenie.
Rozważam też częściową zabudowę tarasu nad garażem na ten cel (w projekcie zadaszony tylko dachem, jest z tyłu domu, więc niewidoczny z frontu domu). Wieszanie prania w łazienkach nie wchodzi w grę.

Jak sobie z tym radzicie?

zorrk
31-05-2010, 19:42
Może zupełnie inne rozwiązanie:
Suszarka elektryczna(ale osobna, nie pralko suszarka)
Kupiłem taką - w ciągu dnia jestem prać co dwie godziny- bez rozkładania. Wszystko od razu suche... Wygoda jak zmywarka przy zmywaniu.
Bez ekstra pomieszczenia,bez kłopotu z wentylacją.
Polecam
Tylko prondu rzere :)

una
01-06-2010, 07:36
Może zupełnie inne rozwiązanie:
Suszarka elektryczna(ale osobna, nie pralko suszarka)
Kupiłem taką - w ciągu dnia jestem prać co dwie godziny- bez rozkładania. Wszystko od razu suche... Wygoda jak zmywarka przy zmywaniu.
Bez ekstra pomieszczenia,bez kłopotu z wentylacją.
Polecam
Tylko prondu rzere :)

Mam w bloku pralkosuszarkę. Nie używam opcji suszenia z uwagi właśnie na wysokie zużycie prądu, a także dlatego, że pranie w suszarce strasznie się mnie i potem ciężko to doprasować.

Trociu
01-06-2010, 08:26
Dodatkowo rzeczy się podobno niszczą przy suszeniu w suszarkach elektrycznych - ale to tak samo jak z zastawą w zmywarkach - coś za coś.

Myślę, że jeżeli będzie odpowiednio działająca wentylacja grawitacyjna, to nic się dziać nie będzie. Wiele z nas ma przecież pralki i suszarki w łazienkach, gdzie oprócz wilgoci z prania jest jeszcze wilgoć z mycia. I jest ok.

Trociu
01-06-2010, 08:29
A jak pranie z łazienki będzie się "dostawać" do pralni??

una
02-06-2010, 21:18
A jak pranie z łazienki będzie się "dostawać" do pralni??

Z łazienki na parterze brudne ubrania trzeba będzie przenosić do pralni (rano :) ).
Z łazienek na poddaszu użytkowym zaprojektowany jest zsyp bezpośrednio do tego pomieszczenia gospodarczego :yes:

Trociu
03-06-2010, 20:19
Z łazienki na parterze brudne ubrania trzeba będzie przenosić do pralni (rano :) ).
Z łazienek na poddaszu użytkowym zaprojektowany jest zsyp bezpośrednio do tego pomieszczenia gospodarczego :yes:
No właśnie w kierunku tego zsypu pytałem, ale widzę, że już zaplanowany