PDA

Zobacz pełną wersję : robimy ogrzewanie



alusia i bartuś
31-05-2010, 20:53
Witam
sytuacja wygląda tak: domek z piwnicą parterem i poddaszem,

piwnica grzejniki, w trzech pomieszczeniach,
parter i poddasze podłogowe po 5 obwodów
za źródło ciepła będzie robił kociołek na ekogroszek, z ślimakiem :)

i pytanie czy taki rozdzielacz http://allegro.pl/item1045925501_rozdzielacz_5_z_ukladem_mieszajacym _przeplywom.html
będzie okey, da rade z ekogroszkowcem współdziałać ,może są lepsze, jak mniemam muszą być dwa na parter i poddasze, nie będą
się gryzły przepływy cieczy przy dwóch pompkach, czy może dać na parterze 10 obwodowy i pociągnąć 5 obwodów na poddasze z parteru.
w piwnicy również grzejniki z pompki zaraz za kotłem będą napędzane

niepokoją mnie te pompki, czy nie będą się gryzły wzajemnie, trzy sztuki mi wychodzą, czy to tak ma być, wszystko to układ otwarty
a i jeszcze czym te rozdzielacze wysterować, są do nich siakieś sterowniki na podstawie czujnika temperatury np. w holu

z góry dziękujemy za pomoc, bo chcemy sami wykonać ogrzewanko, zawsze to troche taniej
pozdrawiam

Tamaryszki 4

Bassai
01-06-2010, 12:45
jest to pół środek co do podłogówki.
Polecał bym Ci mieszacz z siłownikiem sterowny pogodowo. Są na rynku takie rozwiązania sam je montuje i ludzie są zadowoleni.

W zależności od pogody, od tenperatury w podłogę powinien iść inny parametr a tu musisz to robić recznie.

Jeżeli chcesz mogę podeśłać Ci ofertę na takie rozwiązanie.

Grzesiek13
02-06-2010, 10:30
z góry dziękujemy za pomoc, bo chcemy sami wykonać ogrzewanko, zawsze to troche taniej
pozdrawiam

Tamaryszki 4

Na zdrowiu, czy życiu bliskich Wam nie zależy, sorki, ale nie da się tak "zrobić poprzez kilka postów ogrzewania, kotłowni, jeszcze na paliwo stałe", tam są wymagane zabezpieczenia, obliczenia i inna potrzebna wiedza. Bądźcie poważni.
Pozdrawiam

alusia i bartuś
02-06-2010, 13:38
Na zdrowiu, czy życiu bliskich Wam nie zależy, sorki, ale nie da się tak "zrobić poprzez kilka postów ogrzewania, kotłowni, jeszcze na paliwo stałe", tam są wymagane zabezpieczenia, obliczenia i inna potrzebna wiedza. Bądźcie poważni.
Pozdrawiam

kocioł już zamontowany w ubiegłym roku i w zimie grzał grzejniki w piwnicy bo mamy tam warsztat i pracować trzeba w ciepełku, a teraz zabieramy się resztę domku i
chcemy wyjść z ogrzewaniem na wyższe kondygnacje i z grzejnikami nie było by problemu, ale umyślała sie podłogówka i właśnie jaki mieszacz, rozdzielacz i sterowanie zastosowac bo narazie drąże temat, zapotrzebowanie już policzone, rozstaw rurek jest, ułożyć to nie problem,.

Bassai podeślij oferte jak możesz

Grzesiek13
02-06-2010, 13:54
W jakim układzie macie instalacje z kotłem - zamknięty czy otwarty?

alusia i bartuś
02-06-2010, 14:01
układ otwarty , zbiornik wyrównawczy będzie przeniesiony na poddasze

Grzesiek13
02-06-2010, 14:29
Wstawcie w układ kotła wymiennik i zróbcie instalacje w układzie zamknietym. W takim układzie dopiero róbcie grzejniki czy podłogówkę - mniejsza korozja, większe ciśnienie w instalacji na dopływie do pomp (kawitacja), mniejsze ubytki wody, gwarancja na grzejniki itp.