PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie dachu płaskiego karpiówką



Larix1
01-06-2010, 10:46
Jak wykończyć ładnie dach karpiówką potrzebuję fotki. Boki wiem zrobię dachówką 3/4 1 1/4 boczna góra pulpitową ale nie bardzo jest pulpitowo boczna.

nocturne
01-06-2010, 12:29
Jeżeli kończysz układanie przy wyższym ogniomurze, to i tak musisz mieć tam obróbkę z taśmy lub blachy.W takim przypadku spokojnie można dociąć dachówkę tarczą diamętową (nie będzie i tak widoczna). Natomiast jeżeli kryjesz z dachówkami tzw. krajnymi to nie wiem w czym tkwi Twój problem.
To jest proste, o ile się wie jak się do tego zabrać :)
Napisz dokładnie o co Ci chodzi.

ps.
co znaczy płaski dach- mały kąt nachylenia, czy może równą połać dachu(bez lukarn, bawolich oczu itd)

Larix1
01-06-2010, 12:58
Dach ma jednostronny spadek, boki tak jak pisałem skrajnymi a czy są skrajne na szczyt tego dachu coś w rodzaju pulpitowej ale z boczkiem w dwu przypadkach tak aby pary jak i lewy róg był ładnie obrobiony. Coś w zamian gąsiora.

Kalenicowa stosuje się do krycia kalenicy dachu pulpitowego (jednospadowego). Dachówki kalenicowo-szczytowe umożliwiają połączenie krawędzi pulpitowej ze szczytami dachu. Gdy lewa krawędź dachówki styka się z elementami wystającymi ponad dach oraz oknami dachowymi stosuje się dachówkę zamykającą.

Ale czy karpiówka taka jest bo jakoś nie mogę znaleźć

Larix1
01-06-2010, 13:08
http://www.e-dach.pl/zdjecia/artykul/detale_art_3.jpg

nocturne
01-06-2010, 14:40
Nie spotkałem się z takimi dachówkami, i bardzo wątpię czy takowe istnieją.
Ja odciąłbym bok z innej dachówki, przyciął odpowiednio z długości, i przykleił na jakimś kleju do płytek do boku dolnej dachówki.
Na góre obróbka taśma (nie polecam), bądż z blachy, i po problemie.

Andrzej Wilhelmi
01-06-2010, 21:32
Musisz tak ustawić dachówki aby ostatni rząd, na którym leżą pulpitowe zaczynał się 1/4. Położysz na niej pulpitową licując się z krawędzią i będzie wszystko OK. Pozdrawiam.

nocturne
01-06-2010, 23:16
??

DACxxxAZ
02-06-2010, 18:15
Proponuje upewnić się czy do dachówki którą będziesz zamawiać dostaniesz dachówki pulpitowe akurat w tym samym kolorze.

Andrzej Wilhelmi
02-06-2010, 20:34
??

Zadałeś jakieś pytanie bo nie widzę? Pozdrawiam.

nocturne
03-06-2010, 09:23
Musisz tak ustawić dachówki aby ostatni rząd, na którym leżą pulpitowe zaczynał się 1/4. Położysz na niej pulpitową licując się z krawędzią i będzie wszystko OK. Pozdrawiam.

A jak panie Andrzeju niby ma to zrobić? Zaczynamy układanie od krajnej, i kończymy również krajną. To nie klocki lego.
To ma wyjść ładnie bez żadnych kombinacji.

Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
04-06-2010, 19:03
Tak mi się wydaje, że nieuważnie przeczytałeś ten wątek albo nie wiesz o czym piszę. Pozdrawiam.

nocturne
05-06-2010, 23:40
Tak mi się wydaje, że nieuważnie przeczytałeś ten wątek albo nie wiesz o czym piszę. Pozdrawiam.

Istotnie, -nie wiem o czym piszesz:(.
1. Pomijając te klocki lego: Andrzej Wilhelmi -'Musisz tak ustawić dachówki aby ostatni rząd, na którym leżą pulpitowe zaczynał się 1/4."
2. Jak napisał Larix1: "ale nie bardzo jest pulpitowo boczna." - i tu ma Larix1 problem, ponieważ takowej nie ma
3.Andrzej Wilhelmi- "Położysz na niej pulpitową licując się z krawędzią"- a z boku przy gerlandzie też będzie wszystko ok? -chyba nie.
4. Niemniej najbardziej prawdopodobne jest to, że nieuważnie przeczytałem ten wątek :bash:i przepraszam... "NAJLEPSZEGO DORADCE NA TYM FORUM!!!"
Pozdrawiam:D

Andrzej Wilhelmi
06-06-2010, 20:45
Teraz to ja nie rozumiem za co mnie przepraszasz? Z boku będzie wszystko OK choć nie wiem co to jest "gerland". Pozdrawiam.

nocturne
11-06-2010, 22:22
Teraz to ja nie rozumiem za co mnie przepraszasz? Z boku będzie wszystko OK choć nie wiem co to jest "gerland". Pozdrawiam.

Za Pańską niewiedzę:).
Pozdrawiam