PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ma sens instalacja klimatyzacji w mieszkaniu?



Michał_KrK
01-06-2010, 13:31
Chciałem zapytać czy posiada ktoś klimę w bloku oraz to czy warto ją posiadać, czy się sprawdza, czy koszty nie przewyższyły planowanego zysku itp. Pozdrawiam

orko
01-06-2010, 14:47
Zysk z klimatyzacji to chyba tylko dobre samopoczucie dopóki bakterie w rurach/filtrach nie namnożą się :)

odaro
01-06-2010, 20:50
Sorry za OT ale czemu ten dwu postowy wątek ma ocenę na 6 gwiazdek czyli doskonały?????

zibi465
01-06-2010, 21:16
Zysk z klimatyzacji to chyba tylko dobre samopoczucie dopóki bakterie w rurach/filtrach nie namnożą się :)

Się nie namnożą ,jak się okresowo serwisuje ,ale orko już na samym początku pożałował na servis

Michał_KrK
02-06-2010, 08:58
Czyli mam rozumieć że warto inwestować w takie cudeńko tylko nie żałować potem na serwis bo "chytry dwa razy więcej płaci" :) Tylko teraz kwestia tego jakie urządzenie wybrać? Znalazłem taki klimatyzator (http://www.marax.pl/klimatyzator-mcquay-m5cm015erm5lco15cr-chlodzeniegrzanie-38kw35kw-podsufitowoprzypodlogowy-p-1172.html?cPath=124_133_135). Będzie odpowiedni? Istotna uwaga: mieszkanie ma 55 m.kw i niestety duży pokój jest nasłoneczniony.

mynia_pynia
02-06-2010, 09:18
U rodziców mojego męża kuchnia jest od południowego zachodu - efekt ukrop w porze gotowania obiadu.
On jeszcze jako kawaler szarpnął się i zainstalował mamie klimę w kuchni, która działa bez zarzutu już 10 lat - oczywiście jest serwisowana.
My mamy mieszkanie od północy i jest git.
Jak widzę jako atut przy sprzedaży słoneczne mieszkanie to zawsze mam uśmiech na twarzy, szczególnie jak u sąsiadów z naprzeciwka w ciągu lata wiecznie rolety zasłonięte - i co im po tym słonecznym mieszkaniu ;).

Dom mamy tak ułożony że od południowego zachodu jest garaż, łazienka, garderoba. Kuchnia północny wschód, to samo taras, jadalnia, salon jedną ścianą na południe - no ale nie można mieć wszystkiego.

godul1
02-06-2010, 11:10
Szukaj jak najcichrzego klimatyzatora, a że to ma byc w bloku to zwróc uwagę także na hałasliwośc jednostki zewnętrznej bo sąsiedzi, który nie mają klimy beda latem słuchali twojego wiatraka dzień i noc.

zibi465
03-06-2010, 18:59
Czyli mam rozumieć że warto inwestować w takie cudeńko tylko nie żałować potem na serwis bo "chytry dwa razy więcej płaci" :) Tylko teraz kwestia tego jakie urządzenie wybrać? Znalazłem taki klimatyzator (http://www.marax.pl/klimatyzator-mcquay-m5cm015erm5lco15cr-chlodzeniegrzanie-38kw35kw-podsufitowoprzypodlogowy-p-1172.html?cPath=124_133_135). Będzie odpowiedni? Istotna uwaga: mieszkanie ma 55 m.kw i niestety duży pokój jest nasłoneczniony.

jesli chcesz chłodzić całe mieszkanie 2-3 pokoje to raczej coś takiego ,np.http://www.fujielectric.pl/?/content/czytaj/system_multi oczywiście koszt jest dużo większy.Klimatyzator który pokazałeś spokojnie da radę w dużym nasłonecznionym pokoju

jareko
03-06-2010, 21:20
wszystko zalezy od temperatura jakie osiagane sa w mieszkaniu
ja nie zaluzje ze wydalem na przewymiarowana klime i co moze zdziwi - doceniam ja najbardziej w okresie przejsciowym, tak do minus 5 stopni. Technika poszla z lekka do przodu i teraz w pawilonie wymienie kilkuletnia klime na nowa, z minimalna temperatura na zewnatrz minus 15

Michał_KrK
04-06-2010, 08:20
czyli sprzęt który podałem będzie zbyt słaby?Nie chodzi mi o to aby przy temp. 30stopni C. na zewnątrz, utrzymać w domu 15 stopni. Chce po prostu aby w domu w lecie było około 20-22stopni, do tego aby klimatyzacja nie pożerała zbyt wiele prądu. Łatwo zamontować coś mocnego, ale później koszty eksploatacji są pewnie nie do zniesienia.

jareko
04-06-2010, 08:52
przewymiarowanie było efektem popełnionego przeze mnie błędu ale.... ale daje komfort niesamowity, szybkie schładzanie czy podgrzewanie wnętrza. Jak nas nie ma w domu klima wyłączona i po wejściu dosłownie w ciągu kilku minut mam na 70 mkw juz efekty jej działania, włącza sie rzadziej i na krócej, per saldo wychodzi to za grosze. Zwłaszcza ogrzewanie wychodzi za śmieszne, naprawdę śmieszne pieniądze.

zibi465
04-06-2010, 20:19
Michał ,nie wiem jak duży masz pokój,jaka powierzchnia okien ,okna na wschód może południe...Wydaje mi się że do pokoju to 3,8 kw mocy chłodniczej wystarczy za świat na 30-35 m2Przy tem.na zewnątrz 30 stopni w mieszkaniu nie powinieneś schodzić poniżej 24-25 stopni.to i tak będzie duży komfort,no chyba że chcesz mieć katar

Michał_KrK
08-06-2010, 13:02
W takim razie dokonam chyba zakupu ;) dzięki za pomoc :yes::yes::yes::yes:

wyposaza*
12-06-2010, 20:30
Zobacz czy W Leroy jeszcze nie ma promocji na klimatyzator Equation - kupiłem niedawno za ok 750 zł duży klimatyzator w promocji (cena przed promocją ok 1200 zł), który jako jedyny ma również funkcję grzania. Bardzo dobrze się sprawdza przy tych upałach (oczywiście do chłodzenia ;)), naprawdę value for money.

jareko
12-06-2010, 20:53
jasne :) kup a jakże, najlepiej sam sobie go sobie zamontuj tylko pamiętaj o jednym
Tak jak w oknach, poprawianie po innych zawsze kosztuje więcej tak samo tutaj.
Per saldo wyniesie cie więcej ale cóż.... CCC ;)

zibi465
16-06-2010, 22:16
Zobacz czy W Leroy jeszcze nie ma promocji na klimatyzator Equation - kupiłem niedawno za ok 750 zł duży klimatyzator w promocji (cena przed promocją ok 1200 zł), który jako jedyny ma również funkcję grzania. Bardzo dobrze się sprawdza przy tych upałach (oczywiście do chłodzenia ;)), naprawdę value for money.

Jakiej jest mocy ten klimatyzator,acha i zobacz na pobór prądu...promocja

kryzys
04-02-2019, 07:57
Zegarek systemowy mi sfiksował czy co ?