PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącza oraz przepusty w domu drewnianym



barek
02-06-2010, 16:33
Witam
Zamierzam kupić gotowy letniskowy domek gospodarczy (25 m²) postawić go na działce i wyposażyć w media.
Mam pytanie dotyczące przyłączy elektrycznych wodnych i kanalizacyjnych od strony domku oraz przepustów w domu drewnianym.
Jak w praktyce je wykonać (chodzi głównie o wyprowadzenie z domku)?
Czy przyłącza wody kanalizacji i prądu muszą być rozdzielone?
Czy można je wykonać we własnym zakresie bez projektów i uprawnionych fachowców?

maciej74
02-06-2010, 20:34
jeśli chodzi o elektro to jak masz mieć licznik to trzeba do tego fachowca co ma papiery i w sumie to się tyczy skrzynki bezpiecznikowej instalację możesz wykonać sam zresztą to jest ta sama papirulogia co byś budował dom a jeśli chodzi o wodę to u mnie w gminie przy podłączeniu do głównej nitki miał być przedstawiciel ale w efekcie sam się wgryzłem w rurę i telefonicznie potwierdziłem podpięcie po dwóch miesiącach przyszedł pan i zaplombował mi dopiero licznik czyli wodę możesz wykonać sam do miejsca przyłącza.
O kanalizie to nie wiem bo mam szambo .
Nie wiem co znaczy rozdzielenie lub złączenie tych że przyłączy
co do projektów to elektro na pewno będzie naniesione na mapę a reszta nie wiem .

barek
03-06-2010, 06:47
Sprecyzuję
Domek gospodarczy do25 m2 buduję na zgłoszenie i bez projektu. Licznik prądowy będzie w ogrodzeniu. Woda ze studni głębinowej i szambo.
Nie będę miał fundamentów, domek posadowiony na bloczkach. Czy żeby wprowadzić do domku wodę od hydroforu w studni, prąd od ogrodzenia i odprowadzić do szamba ścieki poprostu wycinam w podłodze dziurę?

maciej74
03-06-2010, 08:51
po prostu wycinasz dziurę jeśli twoja studnia szambo jest na twojej działce to można bez projektu musisz pamiętać o dobrym zaizolowaniu wody bo w miejscu wejścia do domku lubi przymarzać dobrze jest puścić kabel grzewczy by później nie chuchać na zimno .