PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo tymczasowe - jak zminimalizować koszty



magangs
03-06-2010, 09:20
1. Jaki może być minimalny koszt kupna i wstawienia szamba dla 2-3 osób?
2. Jak się go później pozbyć, ewentualnie "zagospodarować"?

Dom już prawie wykończony, chcę się niedługo wprowadzać, mieszkanie sprzedane i trzeba się wynosić, a tu gmina jeszcze nie wyrobiła się z uruchomieniem kanalizacji i muszę wstawić na kilka miesięcy szambo, po to by niedługo wpiąć się do gminnej kanalizy. Jak podejść do tematu, żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów?

pablitoo
03-06-2010, 13:21
1. Jaki może być minimalny koszt kupna i wstawienia szamba dla 2-3 osób?
2. Jak się go później pozbyć, ewentualnie "zagospodarować"?

Dom już prawie wykończony, chcę się niedługo wprowadzać, mieszkanie sprzedane i trzeba się wynosić, a tu gmina jeszcze nie wyrobiła się z uruchomieniem kanalizacji i muszę wstawić na kilka miesięcy szambo, po to by niedługo wpiąć się do gminnej kanalizy. Jak podejść do tematu, żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159571-budowa-szamba-z-my%C5%9Bl%C4%85-o-kanalizacji

Ostrożnie z tymi kilkoma miesiącami w których gmina się wyrobi z budową kanalizy - ja juz czekam ze 4 lata - a tez kanaliza miała być za kilka miesięcy ...
Takoż bardzo często takie "tymczasowe" zbiorniki muszą się sprawdzić przez wiele lat ...

KrzysztofLis2
06-06-2010, 17:32
Zagospodarować później jako zbiornik na deszczówkę. Nie dość, że pozwala ograniczyć odpływ wody z działki (powodzie!), to jeszcze zmniejsza rachunki za wodę do podlewania ogrodu.:)