PDA

Zobacz pełną wersję : Odnowienie elewacji tynk "baranek"



adilopez
03-06-2010, 09:53
Witam. Jak w temacie, chciałem prosić o pomoc. Chcę odświeżyć elewację budynku. Na elewacji jest baranek ( stary nawet bardzo ) Chciałbym uzupełnić braki w tynku a następnie pomalować najlepiej natryskowo by móc wykonać to samemu najlepiej z drabiny. Dom nie jest wysoki ( max 4m ). Właścicielem domu jestem od niedawna i nie mam dużych środków przygotowanych na remont. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

adilopez
05-06-2010, 19:45
Nie ma żadnego "starego" murarza? :)

piorom22
05-09-2010, 13:29
Nie ma żadnego "starego" murarza? :)

Jak już sam napisałeś {natryskowo} . W miarę dobrze wychodzi malowanie hydronetką . Do malowania są specjalne agregaty ale na pewno nikt ci tego nie pożyczy .
Pozostaje ustawić sobie drabinkę lub rusztowanko oraz uzbroić się w cierpliwość. Wyczyść elewację, zagruntuj i pomaluj wałkiem z długim włosiem lub dobrym pędzlem ławkowcem.


www.rembud.info.pl

maya007
11-09-2010, 13:25
Cześć,
Widze, ze temat "baranka" jest poruszany tylko w kontekście tynków zewnętrznych. Otóż ja mam pytanie o 'baranka" na ścianach w mieszkaniu. Pozostał mi on niestety w spadku po rodzicach i kompletnie nie wiem jak go "zutylizować" ;) Pewnie skuwanie nie wchodzi w rachubę - wolałabym go jakoś podrasować. Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w tej materii? Jak można byłoby go odświeżyć? Zaznaczam ze pewnie ma z 20 lat.
z góry dziękuję za rady!!

Vivia
11-09-2010, 19:40
Ale co się z nim dzieje? Popękał? Jest brudny? Czy spłowiały? W czym problem?

maya007
14-09-2010, 17:49
Generalnie nie ma z nim żadnego problemu, jest w bdb stanie, pytanie jak go mogę delikatnie mówiąc "upiększyć". Oczywiście mozna go pomalować, ale ciekawa jestem nowych pomysłów. Może ktoś już to u siebie przerabiał??