PDA

Zobacz pełną wersję : PIWNICA: Tynki i wylewki, kilka pytań.



dziubek25077
03-06-2010, 20:35
Witam
MAm kilka pytań odnośnie piwnicy.
Jestem na etapie wykonanej instalacji elektrycznej w całym domu, okienka już sie robią, więc czekam jeszcze jakiś miesiąc na nie.
Wpadłem na pomysł że chyba dobrze będzie (jak sie myle to poprawcie) wykonać przed zrobieniem CO i instalacji WOD-KAN, wylewki i tynki w piwnicy.
Powiem jak to teraz wygląda.
Mam wylane 10 cm betonu B-20 na pierwszą warstwę w piwnicy. Nie planuje żadnych rurek i nic z tych rzeczy robić pod wylewką w piwnicy. DLatego myśle ze to dobry moment.
I teraz tak, czy dobrze będzie jeśli zrobie tak: na ten beton położe pape termozgrzewalną fundamentową, na to folie budowlaną, potem 5 cm styropianu, znowu folia budowlana i ok 7-9 cm wylewki betonowej B-20 z gruchy (tak żeby w otworach drzwiowych uzyskać wys. 210 cm)???
Mnie sie wydaje że to dobry pomysł z uwagi że jak wniose do piwnicy piec o niemałej wadze to potem będzie cieżko mysleć o wylewkach, jak powstanie gąszcz rurek itd to tynkarze albo zwariują albo będe miał wszysko zapaćkane zaprawą i ja zwariuje :).
Dlatego potwierdźcie moje przypuszczenia czy dobrze zrobić wylewki i tynki w tym momencie czy może czegoś nie uwzględniłem ??
Buduje systemem gospodarczym, stąd te pytania ;)
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdro !!!

Zbigniew100
04-06-2010, 07:49
Witam
MAm kilka pytań odnośnie piwnicy.
Jestem na etapie wykonanej instalacji elektrycznej w całym domu, okienka już sie robią, więc czekam jeszcze jakiś miesiąc na nie.
Wpadłem na pomysł że chyba dobrze będzie (jak sie myle to poprawcie) wykonać przed zrobieniem CO i instalacji WOD-KAN, wylewki i tynki w piwnicy.
Powiem jak to teraz wygląda.
Mam wylane 10 cm betonu B-20 na pierwszą warstwę w piwnicy. Nie planuje żadnych rurek i nic z tych rzeczy robić pod wylewką w piwnicy. DLatego myśle ze to dobry moment.
I teraz tak, czy dobrze będzie jeśli zrobie tak: na ten beton położe pape termozgrzewalną fundamentową, na to folie budowlaną, potem 5 cm styropianu, znowu folia budowlana i ok 7-9 cm wylewki betonowej B-20 z gruchy (tak żeby w otworach drzwiowych uzyskać wys. 210 cm)???
Mnie sie wydaje że to dobry pomysł z uwagi że jak wniose do piwnicy piec o niemałej wadze to potem będzie cieżko mysleć o wylewkach, jak powstanie gąszcz rurek itd to tynkarze albo zwariują albo będe miał wszysko zapaćkane zaprawą i ja zwariuje :).
Dlatego potwierdźcie moje przypuszczenia czy dobrze zrobić wylewki i tynki w tym momencie czy może czegoś nie uwzględniłem ??
Buduje systemem gospodarczym, stąd te pytania ;)
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdro !!!

Wszystko OK, tylko wylewka w piwnicy z zaprawy cementowej i zbrojenie z siatki zgrzewanej, z betonu trudna do wykonania ale możliwa

lukasz860910
04-06-2010, 20:35
dobrze myślisz... styropian na przekładkę połóż np. 3cm + 2 cm

heavyk
24-11-2010, 12:31
dobrze myślisz... styropian na przekładkę połóż np. 3cm + 2 cm

A ten styropian w piwnicy jest konieczny ?

edde
24-11-2010, 19:31
jeżeli ogrzewana to tak, jeżeli nie - to nie

fubek84
05-12-2010, 17:44
Wylewka Ale cementowo piaskowa 1do 3 A tak poza tym wszystko ok. Styropian lepiej dac w piwnicy i ją ogrzewać póżniej już na stropie styropian jest zbędny, ewentualnie maty pod podłogówkę 3cm