PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zagwarantować wspólną drogę



wq3
04-06-2010, 23:49
Witam. Wystąpiliśmy z sąsiadem o WZ na podział dwóch działek rolnych pod zabudowę mieszkaniową.W celu zapewnienia większej szerokości wydzielonych działek poprowadzimy środkiem wspólną drogę.Jakie rozwiązanie zastosować aby uniknąć problemów w przyszłości .

honefoss
05-06-2010, 09:53
Współwłasność drogi.

boratom
05-06-2010, 10:17
Mnie najprawdopodobniej czeka również współwłasność drogi. Jakie są obowiązki i prawa współwłaścicieli drogi?

mpudlo
05-06-2010, 13:38
Współwłasność drogi.

Najwieksze nieszczescie, jakie moze spotkac wlascicieli dzialek, to wspoludzial w drodze.

Moja rada - sprzedac gminie, jak nie bedize chciala, to nawet oddac. Swiety spokoj.

pozdro,
mp

perm
05-06-2010, 18:52
Najwieksze nieszczescie, jakie moze spotkac wlascicieli dzialek, to wspoludzial w drodze.

Moja rada - sprzedac gminie, jak nie bedize chciala, to nawet oddac. Swiety spokoj.

pozdro,
mp
Ja mam współwłasność ale właścicieli będzie tylko dwóch (dojazd do dwóch działek). Droga jest pomiędzy innymi działkami i jest "ślepa". Gmina to przejmie? Czemu właściwie to ma być nieszczęście?

honefoss
05-06-2010, 20:37
Dróg wenętrznych gminy nie chcą przejmowac nawet za darmo nie mówiąc już o zapłacie, więc raczej nie warto polecać takiego rozwiązania. Ale oczywiscie, złozyć wniosek do gminy zawsze można... Na pewno tak jest najkorzystniej.

temi5
05-06-2010, 20:57
Witam. Wystąpiliśmy z sąsiadem o WZ na podział dwóch działek rolnych pod zabudowę mieszkaniową.W celu zapewnienia większej szerokości wydzielonych działek poprowadzimy środkiem wspólną drogę.Jakie rozwiązanie zastosować aby uniknąć problemów w przyszłości .

Droga we wspolwlasnosci, to najlepsze rozwiazanie w tym przypadku.

wq3
05-06-2010, 22:05
Witam.Jeśli współwłasność to na jakim etapie jest ona realizowana .WZ ,geodeta ,wydzielenie działek budowlanych i do celów komunikacyjnych ,notariusz ???

perm
06-06-2010, 09:12
Witam.Jeśli współwłasność to na jakim etapie jest ona realizowana .WZ ,geodeta ,wydzielenie działek budowlanych i do celów komunikacyjnych ,notariusz ???

Podobna sytuacja była u mnie. Właściciel występuje do urzędu o podział większej całości wskazując jednocześnie drogę dojazdową do nowo wydzielonych działek (mapka z podziałem i drogą). Urząd wyraża zgodę, w katastrze zostaje zapisany nowy podział wraz z oznaczeniem nowych działek (np budowlana pusta). Stosunki własnościowe się nie zmieniają. Jeżeli był jeden właściciel to on nim pozostaje, nie tworzy się tez nowej KW dla każdej działki. Mają one dalej jedną, starą KW tak jak przed podziałem. Do notariusza idzie się i nowe KW tworzy jeżeli zmienia się właściciel albo ktoś nabywa udziały we współwłasności.