PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SZACH 2G pracownia DOMINANTA



kasia_k72
05-06-2010, 21:13
Witam! Szukam ludzi zainteresowanych projektem SZACH 2G... Osoby które chcą zrobić adaptację tego projektu... Może ktoś już go buduje... Przeszukuje neta i nic...

hucu5
06-06-2010, 18:37
Witam!
Projekt już otrzymaliśmy, za kilka dni oddajemy do adaptacji. W necie rzeczywiście nic nie ma - też kopałam. Jest to nowy projekt, pojawił się chyba w marcu więc nie będzie chyba nikogo kto go wybudował. Cieszę się, że jest ktoś zainteresowany, można wymienić się chociażby pomysłami. Zamierzamy budować w woj.pomorskim.
Pozdrawiam!

kasia_k72
07-06-2010, 14:54
Heja! Napisz do jakich zmian sie przymierzacie... My jesteśmy po wstępnych rozmowach z architektem. Oto nasze wstępne pomysły na zmiany:
1. powiększenie kuchni (i tutaj raczej pójdziemy w wydłużenie domu, bo poszerzenie to zmiana konstrukcji dachu...)
2. likwidacja łazienki na rzecz tylko wc... zmiany po tej stronie budynku, (nie wiemy jeszcze dokładnie jakie) ma tu być pomieszczenie gospod. i spiżarnia no i wc

jesli chodzi o górę to tam raczej niewiele się zmieni.

My będziemy budować w Bydgoszczy.

Pozdrowionka

hucu5
07-06-2010, 22:08
Hej! W Bydgoszczy to niedaleko, my w Starogardzie Gdańskim. Nie wiemy jeszcze kiedy bo musimy wcześniej sprzedać mieszkanie a z tym jest zastój.
Co do zmian to kosmetyczne. Mi też marzy się przynajmniej o metr dłuższa kuchnia bo to akurat im w projekcie nie wyszło ale niestety nie możemy wydłużyć bo w działkę go potem nie wpasuję. Już wstępnie obmyśliłam jak ją umebluję. Jest spiżarka więc pół biedy.
Powiększam okno kuchenne a te przy jadalni do samego dołu, żeby więcej światła było.
Na klatce schodowej w ramach oszczędności zamiast tych czterech kolankowych okienek mamy zamiar zrobić jedno dachowe.
Też chcemy zrobić tylko WC i powiększyć gospodarcze o jakieś 1,5 m. U góry pozbywam się łazienki przy sypialni na rzecz większej garderoby.
I to byłoby na tyle tak na szybko. Pewnie jeszcze się kilka rzeczy zmieni po drodze.
Kiedy zamierzacie zacząć?

mawiola
08-06-2010, 10:12
Witam.
Nam również projekt przypadł do gustu. Wstępnie konsultowaliśmy go z architektem, nie bardzo podobało mu się umiejscowienie schodów.
My koniecznie chcemy wygospodarować dodatkową sypialnie na poddaszu kosztem gardoroby+łazienki. Martwi nas bardzo wąski garaż.
Czy ktoś jest może w posiadaniu kosztorysu dla tego projektu?

Pozdrawiam

hucu5
08-06-2010, 13:13
U nas będzie póki co parkował 1 samochód więc z garażem nie powinno być problemu ale na 2 auta jest rzeczywiście trochę ciasnawo.
A co jest nie tak ze schodami?
Przyznam, że nam nie pasowało wejście z salonu i kombinowałam, żeby postawić tam normalną ściankę albo przestawić w miejsce łazienki ale nie bardzo się da bo po.1 nie chcę takiej zamkniętej "klatki" a po.2 robi się problem z kominami. Dla mnie jest to bardziej dylemat związany z użytkowaniem więc jestem ciekawa co nie pasuje architektowi.

mawiola
08-06-2010, 14:09
Architekt zwrócił uwagę że dla niektórych może być uciążliwe że komunikacja odbywa się przez salon, czyli teoretycznie miejsce służące do odpoczynku.

Czy jest ktoś w stanie podać wysokość ścianki kolankowej na poddaszu?

hucu5
08-06-2010, 15:06
Właśnie o to mi chodzi (komunikacja przez salon) ale jest nas 3 więc chyba jakoś przeżyjemy.
Ścianka kolankowa ma 90 cm. Napisaliśmy do "Dominanty" i przysłali nam przekroje - mogę je przesłać mailem.

kasia_k72
08-06-2010, 16:47
My jesteśmy umówieni z architektem pod koniec czerwca... Przekroje też by nam się przydały... [email protected] jeśli mogłabym prosić :) Będziemy musieli poszerzyć elewację do 9 m. Tak jest w planach zagospodarowania przestrzennego...
O schodach nasz architekt też coś mówił... Jeśli chodzi o kuchnię to w projekcie jest rzeczywiście malutka. My spiżarnię przerzucimy na drugą stronę i przez to pozbędziemy się drzwi i zyskamy dodatkową powierzchnię blatu. Marzy nam się kominek widoczny z przynajmniej dwóch stron a w projekcie jest przy schodach i nie bardzo go można przemieścić... Będziemy też zmieniać wiatrołap.

mawiola
08-06-2010, 18:45
Proszę o przesłanie przekrojów na maila mawiola(at)wp.pl.

hucu5
08-06-2010, 21:35
wysłałam - mam nadzieję, że przeszło
Próbowałam na wszystkie strony kombinować ze schodami, powiększać kuchnię itp. ale za każdym razem miało to wpływ na coś innego co też mi nie pasowało, pojęcia nie mam tak to rozwiązać. Domu nie będziemy powiększać bo nie mogę więc mam większą zagwozdkę - właśnie 1 metra długości lub szerokości mi brakuje. Jeżeli ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie niż w projekcie bez powiększania fundamentów to proszę o info.

kasia_k72
16-06-2010, 14:49
wysłałam - mam nadzieję, że przeszło
Próbowałam na wszystkie strony kombinować ze schodami, powiększać kuchnię itp. ale za każdym razem miało to wpływ na coś innego co też mi nie pasowało, pojęcia nie mam tak to rozwiązać. Domu nie będziemy powiększać bo nie mogę więc mam większą zagwozdkę - właśnie 1 metra długości lub szerokości mi brakuje. Jeżeli ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie niż w projekcie bez powiększania fundamentów to proszę o info.

...a gdyby zabudować klatkę schodową, zrezygnować z łazienki, na rzecz toalety... i przekombinować to co zostanie na wc, pom. gosp, i spiżarnię... albo pójść w niewielka piwnicę...
W tym projekcie naprawdę niewiele jest możliwości zmian... chociażby dla nas "laików" :)

hucu5
18-06-2010, 14:00
kasia_k72 dzięki za podpowiedź, ale:
- właśnie rezygnuję z łazienki na rzecz małego wc, reszta musi być pomieszczeniem gospodarczym bo mąż coś kombinuje z solarami i będzie potrzebne miejsce na jakieś zbiorniki,
- o zabudowaniu schodów myślałam i zrezygnowałam bo przez te kominy będziemy wchodzić "w tunelu" a tego nie chcę,
- spiżarkę wolałabym bezpośrednio przy kuchni
- piwnica powiększa nam koszty a ja niestety muszę się liczyć "z każdym pustakiem"

Na razie chyba zostaje jak jest, tylko szukam ciekawych aranżacji wnętrz "coby" np. ten kominek pod schodami po ludzku wyglądał.
Wszędzie "wnętrz" pełno a jak człowiek potrzebuje coś konkretnego to oczywiście nie może trafić...

mawiola
12-07-2010, 21:00
Zastanawiał się ktoś może nad rozmieszczeniem szafek kuchni, planujemy przedłużyć kuchnie o ok. 60 cm i powiększyć okno do kształtu kwadratu (np. 140*140) i trochę nie pasuje nam okno przy zlewie (niepraktyczne). Ma ktoś jakieś pomysły w tej kwestii?

kasia_k72
07-08-2010, 19:18
...zmieniliśmy osobę adaptującą nasz projekt na kompetentną :-) Wstępnie zrezygnowaliśmy z kominka na rzecz solarów, które zmniejszą nam koszty eksploatacyjne budynku. Z kominka raczej rzadko sie korzysta... "Ładny" sporo kosztuje i dużo z nim zachodu (dodatkowy kurz, problemy z drewnem itp). Chcemy też wodne ogrzewanie podłogowe... Poszerzamy budynek o 1 m i chyba zrobimy mały wykusz w kuchni... Poszerzenie budynki spowoduje podwyższenie ścianki kolankowej. Czy ktoś z was ma już kosztorys? Ile nasze domki będą nas kosztować? My jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu gdyż wahaliśmy się przez moment.
Jak będziemy mięli już pełną dokumentację to oczywiście napiszę. Pozdrawiam!

kasia_k72
07-08-2010, 19:41
Zastanawiał się ktoś może nad rozmieszczeniem szafek kuchni, planujemy przedłużyć kuchnie o ok. 60 cm i powiększyć okno do kształtu kwadratu (np. 140*140) i trochę nie pasuje nam okno przy zlewie (niepraktyczne). Ma ktoś jakieś pomysły w tej kwestii?

Kuchnia jest tragiczna do umeblowania... Może postawcie murek pomiędzy kuchnią i jadalnią, zyskacie przez to miejsce na szafki stojące. Mam takie rozwiązanie obecnie w mieszkaniu i chcemy to przenieść do naszego domu. ...a zlew może jakiś narożnikowy?

MartekB30
14-08-2010, 10:47
witam wszystkich,

czy kotoś ma kosztorys budowy? właśnie czekam na projekt Szacha:)

mawiola
04-10-2010, 14:53
Witam

W kwestii kosztów budowy, otrzymaliśmy następującą odpowiedź od firmy budowlanej (śląsk):

"Dziękuję za zainteresowanie naszą firmą i przesłanie zapytania ofertowego.
Koszt budowy domu w stanie wykończonym (bez płytek, parkietów oraz malowania,białego montażu ) zamknąłby się w granicach 1860-2000zł/m2. Czyli ok. 300000 zł. Cena zależy od wybranych wspólnie z Panem materiałów konstrukcyjnych oraz wykończeniowych."

Od innej ekipy budowlanej uzyskaliśmy wycenę za stan surowy, na pewno bez dachu i elewacji ok. 40 tys (sama robocizna).

mawiola
04-10-2010, 14:57
Nasz Szach po adaptacji:
- garaz wydluzony o 0,5 m
- kuchnia wydłużona o 0,8 m
- likwidacja kominka i kominów (zostaje tylko komin w pom. gosp)
- duza sypialnia, przerobiona na dwa pokoje (wiekszy i mniejszy)
- likwidacja balkonu z tylu domu
- zmiany okien.

hucu5
03-11-2010, 19:49
mawiola - te "kominy" między kuchnią a spiżarnią całkiem wyrzuciliście? bo tam są chyba jakieś kanały wentylacyjne...
powiedzcie mi jeszcze proszę gdzie macie wejście do spiżarki (te osoby co przerzuciły ją na drugą stronę)

zenog
16-11-2010, 08:11
hucu5 - mogę prosić o przekroje na adres: [email protected].
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

kasia_k72
18-11-2010, 21:14
Witam! Za kilka dni odbieramy gotowy projekt po adaptacji. Poszerzyliśmy budynek o 1 m, zrezygnowaliśmy z tarasu (zabudowaliśmy go przesuwając jadalnię i powiększając kuchnię), zrezygnowaliśmy z kominka. Poszerzenie wymusiło podwyższenie ścianki kolankowej o parę cm co powiększyło powierzchnię użytkową. Wyszło tego... UWAGA!!! ok 170 m... Byliśmy w lekkim szoku.
Architekt wstępnie oszacował ten budynek na ok 350 tyś. Będziemy budować w Bydgoszczy.

hucu5
18-11-2010, 21:34
kasia_k72 - no piękna powierzchnia Wam wyszła, zazdroszczę dużej kuchni i jadalni ale tarasu chyba nie chciałabym się pozbawiać. My mamy już dość dawno pozwolenie na budowę i tylko czekamy na wiosnę. Ja domu nie powiększałam bo za duża góra by nam wyszła a nas tylko 3. Tak wstępnie chciałabym tylko pomniejszyć spiżarkę i w to miejsce zrobić szafę przesuwną na płaszcze, zyskam przez to ściankę w kuchni a spiżarkę chcę przenieść do gospodarczego. Nie bardzo tylko wiem jak rozwiązać kwestię wejścia do tej spiżarki blisko kuchni. Niestety nikt się nie odezwał a pojawiły się wcześniej takie pomysły.
Pozdrawiam!

macio_23
22-11-2010, 23:50
Witam, ja także poszukuję projektu "w tym klimacie". Szach jest bardzo fajny tylko ta kuchnia....
Mocno zastanawiam się też nad tym projektem: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tunbergiach/m4a6028cbf3d72
Podstawowa zmiana jaka bym wprowadził to przeniesienie kuchni do pomieszczenia nr 8 (bez scianki działowej - kuchnia otwarta na jadalnie, a czesc wypoczynkowa w obecnej kuchni) Można wydłużyć kuchnie do wysokości kominka to i spiżarka od strony garażu sie zmieści.
Sory za OT, ale pomyslałem ze jest to jakas alternatywa dla tych, którzy planują poszerzac Szacha,

Pozdrawiam.

kasia_k72
27-11-2010, 22:18
Witam, ja także poszukuję projektu "w tym klimacie". Szach jest bardzo fajny tylko ta kuchnia....
Mocno zastanawiam się też nad tym projektem: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tunbergiach/m4a6028cbf3d72
Podstawowa zmiana jaka bym wprowadził to przeniesienie kuchni do pomieszczenia nr 8 (bez scianki działowej - kuchnia otwarta na jadalnie, a czesc wypoczynkowa w obecnej kuchni) Można wydłużyć kuchnie do wysokości kominka to i spiżarka od strony garażu sie zmieści.
Sory za OT, ale pomyslałem ze jest to jakas alternatywa dla tych, którzy planują poszerzac Szacha,

Pozdrawiam.

...tylko, że ten projekt z archonu jest na garaż jednostanowiskowy...

kasia_k72
30-12-2010, 14:58
Mamy pozwolenie na budowę!!! Zaczynamy robić wyceny poszczególnych robót... Może ktoś z Was ma już jakieś wyceny? Piszcie. Przypominam, że my budujemy w Bydgoszczy.

hucu5
02-01-2011, 21:17
wycen konkretnych nie mamy ale zaczynamy jak tylko śnieg stopnieje,
jest za to pierwszy zakup - przestraszyliśmy się podwyżek i kupiliśmy na zaś okna dachowe ( i tak z wrażenia na tyłek usiadłam - chodzi oczywiście o cenę, robi wrażenie...)

kasia_k72
06-01-2011, 10:39
...a kiedy macie w planach zacząć budowę? Na naszej działce rosną jeszcze drzewa... Czekamy na pozwolenie na wycinkę. Jak tylko dostaniemy papier to wycinamy :-) Myślę, że po niedzieli będziemy mięli wycenę od murarza i cieśli. Tyle, że nasz dom jest o 1 m szerszy. Chcielibyśmy zacząć prace na działce jak tylko zima nas opuści...

Jeśli chodzi o okna... to chcemy zamiast podwójnych w pokojach wstawić większe ale pojedyncze. Cieśla podpowiedział nam, żeby okna nie były większe niż odległości między krokwiami... bo trzeba by je wzmacniać a to są dodatkowe koszty. Rezygnujemy z okien w garderobach... a do łazienek są podobno z dodatkową wentylacją...

Cieślę mamy zaufanego... trochę się nasłuchaliśmy jakie proste mury stawiają murarze!!! Szok!!! Trzeba uważać, szukać najlepiej z polecenia i oglądać wcześniejsze roboty fachowców.

Poczytałam wcześniejsze wpisy... zerknęłam na projekt... kiepsko widzę bliskie wejście do spiżarni przeniesionej do pom. gosp. Chyba, że wystarczy wam wc na dole i zrobicie to kosztem części łazienki... Myślę tak na szybko...

Pozdrawiam!

kasia_k72
06-01-2011, 10:46
...zapytam jeszcze jak będziecie mieli usytuowany budynek? Nam wychodzi wejście od wschodu... kuchnia i jadalnia są więc od północy... Chcieliśmy lustrzane odbicie ale architekt nam odradził z racji usytuowania budynku...

hucu5
07-01-2011, 19:24
chcemy zacząć jak tylko będzie można grzebać w ziemi, jeżeli zima szybko odpuści to nawet w marcu

budynek musieliśmy usytuować dość niefortunnie bo mamy trójkątną działkę z wjazdem od południa, więc wyboru specjalnie nie miałam, żeby mieć doświetlone pomieszczenia gdzie najczęściej będziemy przebywać wzięłam właśnie lustro (kuchnia i salon od południowego zachodu, inaczej miałabym taras na północnym wschodzie)

właśnie zrezygnowaliśmy ze spiżarki na rzecz bardziej ustawnej kuchni; na dole chcemy tylko WC więc wyszło nam obok dość "poręczne" wejście do gospodarczego/spiżarki

co do okien u góry to mamy podwójne; trochę się bałam, że nie będą doświetlone pokoje bo te szczytowe drzwi są częściowo zasłonięte dachem
zaciekawiło mnie jakie wymiary będziecie mieli tych pojedynczych większych bo rozstaw krokwi jest ok. 96 cm i właśnie takie okna są w projekcie (mamy kupione 94 cm);
w garderobie zostawiłam sobie jedno okno, bo jednak chciałabym czasem tam wywietrzyć i nie zawsze palić światło

cieśli jeszcze nie mamy ale murarza już umówionego tak (to prawda, że strach się bać tych fachowców), widziałam jak budował dwa domy i nie mam się do czego przyczepić

pozdrawiam!

kasia_k72
12-01-2011, 08:19
...jeśli chodzi o te okna... no może rzeczywiście masz rację... nie sprawdzałam na projekcie odległości między krokwiami. My w mieszkaniu mamy okna dachowe, pojedyncze, od południa i od północy... i z doświetleniem nie ma problemu. Mamy właśnie trochę większe veluxy. Nasz dobry cieśla to brat bratowej męża i do tej pory dobrze nam odradzał. O oknach też nam mówił o wzmocnieniach jeśli wymiar będzie inny... Zobaczymy.
Zapytam o dachówkę... Jaką zamierzacie położyć? Nam podobają się płaskie creatona... Znaleźliśmy też podobną francuską... ale ceny są zabójcze. Sama dachówka + akcesoria kosztowałaby nas ok.25000 jeśli nie więcej...

hucu5
12-01-2011, 20:38
dachówki jeszcze nie mamy wybranej ale po takich pobieżnych oględzinach też podobają nam się płaskie; przy zakupie okien z grubsza zapytałam o dach i powiedzieli nam dokładnie to samo - nie mniej niż 25.000; przy takich cenach wszystkiego jakoś cienko widzę tę budowę :(

kasia_k72
12-01-2011, 21:43
odezwał się do nas przedstawiciel creatona, który zrobił dla nas wycenę z projektu i zaproponował 15% rabat!!! na dachówkę...

hucu5
20-01-2011, 21:06
Nam zaproponowano dachówkę w promocji koramic L-15 , cena przystępna ale naczytałam się o nie najlepszej jakości tej dachówki. Na razie odpuściliśmy dach, może później trafi się inna promocja a jak nie to namyślimy się nad lepszą blachą (ułożenie tańsze i nie wygląda najgorzej)

kasia_k72
11-02-2011, 14:36
...w głowach się przewraca od tych wycen robót. Budujemy w Bydgoszczy. Oto kilka z nich
1. murarz I - Za wszystkie roboty murarskie jeden murarz wyliczył sobie 45500 - doliczył sobie trochę za silkę bo z tego chcemy budować

2. Murarz II
Ławy 3500
Fundamenty (bloczki, izolacje, ocieplenie styr., chudy beton) 85
Parter 11000
Strop, schody 11000
Poddasze (wieniec, kominy) 10000

Razem 44000

Dach 265 m kw x 72 zł/m kw = 19080 (z orynnowaniem, z krokwiami struganymi i boazerią, obróbki blacharskie, bez okien dachowych)

Razem 63000

3. Murarz III - Za wszystkie roboty murarskie 39000 z vat

4. Cieśla I - 44000 - robocizna(21000) + materiał(23000) - więźba z suszonego drewna (może uda mi się później wrzucić jego dokładną wycenę)

5. Cieśla II - sprawdzamy - ale dużo mniej...

Przypominam, że my mamy szach o 1m szerszego!!!

Jak sprawy się mają u Was

kasia_k72
17-02-2011, 20:51
...obudźcie się z zimowego snu :D

Lutz
22-02-2011, 08:57
Witajcie,

Właśnie jestem w trakcie zakupu projektu SZACH 2G.
Bardzo interesują mnie właśnie koszty budowy, bo nie wiem, czy podołam tej budowie :D Dzięki temu wątkowi forum, widzę, iż koszt samej robocizny to ok 60 tys. zł. To bardzo dużo. Nie podoba mi się funkcja budowy przez firmę dziada murarza lat 60 z czerwonym nosem. Chyba poświęcę sporo czasu, ale skompletuje ekipę sam. Stan surowy tego domu powinien wynieść około 140-170 tys. z materiałem. Sam byłem na kilku budowach, i jakoś zaprawa w postaci zupki instant, oraz ułożenie równo cegły nie warte jest takich pieniędzy. Tym bardziej budując silikatem, parothermem lub ytongiem. Tutaj się płaci więcej za materiał, ale jest to technologia o wiele szybsza i łatwiejsza w robocie, a co za tym idzie, robocizna powinna być tańsza - ale jak majstry nigdy nie widziały takich rzeczy na oczy....

Zastanawiam się nad kupnem najpierw kosztorysu inwestorskiego a potem projektu... Muszę wiedzieć ile będą kosztować materiały.

NIE dajcie się robić w bambuko przez tych zdzierców...

mawiola
02-04-2011, 21:58
do hucu5

Wyrzucilismy kominy poniewaz zamierzamy zastosowac wentylacje mechaniczna (z rekuperatorem), nie bedzie tez w kuchni gazu.

kasia_k72
15-04-2011, 21:59
...zaczynamy w poniedziałek!!! A jak tam Wasze budowy?

hucu5
17-04-2011, 07:51
a my w poniedziałek robimy chudziak

fiodorr
22-04-2011, 21:38
Witam.Jestem zainteresowany projektem Szach 2g. Czy ktos już buduje ten domek? jezeli tak to moze mógłby podzielic sie fotkami ?
chciałbym połączyc kuchnie ze spiżarka czy to możliwe? Czy garaż nie wydaje sie wam za krótki? Czy łazienke na górze można połączyc z pralnią?
Prosze o rade :) mam wąska działke 17,5x 65 m i mam problem ze znalezieniem projektu.wszelkie info można tez wysłac na [email protected]
Z góry dzieki

kasia_k72
15-10-2011, 21:38
...domek stoi :-) mamy wstawione okna... robią się instalacje... Przed nami sporo wyborów!!! Oby zimna przyszła do nas późno!

waldek1978
16-10-2011, 19:30
Hej,

My właśnie adaptujemy Szacha i na wiosnę zaczynamy budowę. Czy ktoś z Was może przesłać zdjęcia z realizacji projektu? Chętnie zobaczylibyśmy jak domek się na żywo prezentuje. Adres: [email protected]
Pzdr


...domek stoi :-) mamy wstawione okna... robią się instalacje... Przed nami sporo wyborów!!! Oby zimna przyszła do nas późno!

darek.5
17-10-2011, 07:57
Ja tez zacząłem budowę tego domu. W tej chwili wymurowane są bloczki fundamentowe a w tym roku mam nadzieję dojdę stropu i stropodachu. Po adapatacji dom jest wydłużony o 0.5 m i okna dachowe na poddaszu z lewej strony są podniesione do góry tak aby zachować odległość od granicy 4 m. Szerokość działki 15.22m.Lokalizacja Dęblin. Gdyby ktoś mógł się podzielić fotkami z realizacji tego projektu. [email protected] Pozdrawiam

kasia_k72
13-11-2011, 22:07
Witam wszystkich zainteresowanych!!!

Otrzymujemy sporo e-maili z pytaniami dotyczącymi budowy, kosztów itp. Postaram się w miarę możliwości czasowych odpowiedzieć na wasze pytania.

Nasze zmiany w projekcie to:
- poszerzenie budynku o 1 m
- zabudowa tarasu - podcienia, co pozwoliło nam powiększyć kuchnie i jadalnię do "funkcjonalnych rozmiarów"
- rezygnacja z drugich okien dachowych, oraz okien w garderobach
- zabudowaliśmy klatkę schodową

Zdjęcia są z różnych etapów budowy. Mamy instalację elektryczną, część hydrauliki, kończymy tynki i modlimy się żeby zima przyszła jak najpóźniej.

Stan surowy otwarty z pokryciem dachu i oknami dachowymi to ok 180 tyś razem z robocizną. Dorobilismy taras, wstawiliśmy onka z roletami i bramą garażową, mamy już alarm. To już jest poza podaną kwotą
84755847568475784758

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, czekam na nie na forum. Obiecuję, że będę częściej na nie zaglądać...

Później reszta zdjęć...

kasia_k72
14-11-2011, 21:41
...zapomniałam dodać,że stan surowy otwarty + okna dachowe wyniósł nas ok 190 tyś... Budowaliśmy z silki, strop to teriva, dachówka ceramiczna, niemiecki nelskamp

Gest
13-12-2011, 08:22
Witam,
czy mógłbym prosić o aktualizację zdjęć z budowy?
Czy tak duża kubatura (820m3) jest prawidłowo obliczona dla tego budynku?
Pozdrawiam budujących

darek.5
23-12-2011, 10:17
Tak w chwili obecnej wygląda mój szach2G

kasia_k72
23-01-2012, 20:30
970649706597066970679706897069

Przedstawiamy dalszych ciąg naszej realizacji...

kasia_k72
23-01-2012, 20:30
...przepraszam, ale mam problemy z wrzucaniem zdjęć na tą stronkę...

kasia_k72
23-01-2012, 20:31
Teraz chyba wejdą zdjęcia z tynkami i posadzkami

kasia_k72
23-01-2012, 20:33
970729707397074

kasia_k72
23-01-2012, 20:35
9707597076

Gest
13-04-2012, 10:48
No Szachiści :) chwalić się wiosennymi postępami prac na budowie!

DDP
30-04-2012, 10:34
No Szachiści :) chwalić się wiosennymi postępami prac na budowie!

Witajcie Szachiści :))))

Mamy nadzieję, że już niedługo do wątku będziemy mogli zamieścić także nasze zdjęcia :) W marcu zostały złożone papiery o wydanie pozwolenia na budowę, ekipę już mamy - czekamy :D

Szach będzie w wersji odbicie lustrzane, praktycznie bez większych zmian, minimalnie inaczej 'na górze'.

Budowany będzie z porothermu na piankę.

Pozdr!

kasia_k72
12-05-2012, 20:53
Witajcie! U nas w domku już zaczęły się prace wykończeniowe... Ekipa wychodzi w lipcu. Domek będzie gotowy do zamieszkania!!! Jak zrobimy aktualne zdjęcia to je zamieszczę...

DDP
04-07-2012, 21:20
Narazie mamy tyle naszego Szacha :) W piątek zalewają strop, potem tydzień przerwy i reszta :D

123864123865123866

darek.5
10-07-2012, 08:12
Stan obecny mojego szacha z zewnątrz. Ocieplenie będzie w październiku. Jeżeli ktoś zwracał się do mnie wcześniej na adres e-mail podany w profilu to niestety cos jest nie tak na wirtualnej polsce i listy nie docierają.Zaktualizowalem profil podając inny adres e-mail.Pozdrawiam wszystkich budujących i mających zamiar wybudować szacha.

waldek1978
03-11-2012, 13:58
Mój Szach już stoi, Teraz czas na wybór okien i przegląd firm instalatorskich.
Zrobiliśmy kilka zmian: Zrezygnowaliśmy z tarasu, powiększyliśmy kotłownię kosztem łazienki na parterze i jeszcze kilka mniejszych. Proszę obejrzeć fotografie.

DDP
15-11-2012, 20:59
148494148491148538148492148539Witajcie wszyscy budujący! :) ostatnie zdjęcia wrzucaliśmy w lipcu - od tego czasu sporo się zmieniło :) Szach jest już pod deską i blachą, ma wstawione okna, w środku zrobiona elektryka i tynki! :)

jeśli ktoś mówi, że ma wąską działkę to się myli :) my budujemy na działce o szerokości 14 m i kilu cm :D dlatego z jednej strony jesteśmy odsunięci od granicy 1,5 i w związku z tym ściana ta pozbawiona jest okien (są luksfery: dwa słupki 40x100 cm w garażu, taki sam w kotłowni, kolejny w łazience i pasek tyle że w poziomie zrobiliśmy na klatce schodowej). Przy dużych oknach w jadalni, salonie ilość światła jest zupełnie wystarczająca, nawet w pochmurny dzień. Siłą rzeczy musieliśmy zrezygnować też z okien dachowych po tej stronie - wpłynęło to na zmianę układu pomieszczeń na poddaszu - generalnie bez rewolucji, ale zrezygnowaliśmy z łazienki w sypialni, połączyliśmy łazienkę z pralnią - tak jak na załączonych schematach

DDP
15-11-2012, 21:04
na czerwono zaznaczone zmiany, czarne prostokąty to nowe umiejscowienie kominów (tak mniej więcej :))

karla25
22-11-2012, 17:20
Witam
My również jesteśmy zainteresowani projektem szach 2g. na razie jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów i mamy nadzieję na wiosnę ruszyć z budową. W projekcie martwi nas trochę mała kuchnia dlatego gdyby ktoś mógł nam przesłać zdjęcia z budowy, a nawet z ukończenia już domu na adres [email protected] to bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Gest
13-12-2012, 08:30
Cześć
Od kilku dni głowię się nad znalezieniem dogodnego miejsca na zrobienie małego podpiwniczenia w Szachu, w ramach spiżarki. Czy ktoś z budujących coś takiego robił? Macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam

darek.5
14-12-2012, 07:58
Cześć
Od kilku dni głowię się nad znalezieniem dogodnego miejsca na zrobienie małego podpiwniczenia w Szachu, w ramach spiżarki. Czy ktoś z budujących coś takiego robił? Macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam

W spizarce jest naprawde malo miejsca zeby zrobic podpiwniczenie, ja zrobilem piwnice tylko pod tarasem

Gest
14-12-2012, 10:56
W spizarce jest naprawde malo miejsca zeby zrobic podpiwniczenie, ja zrobilem piwnice tylko pod tarasem

I nie ma problemów z wilgocią, wentylacją i przemarzaniem?

darek.5
14-12-2012, 19:30
nie ponieważ piwnica pod tarasem jest odizolowana od strony domu 15 cm styropianem

Gorzata
16-03-2013, 12:27
Witajcie Szachowicze/ Szachiści... :)
Jest ktoś może z Was na etapie urządzania wnętrz?
Do stanu deweloperskiego jeszcze trochę mi brakuje, ale zaczęłam się już zastanawiać co i gdzie ustawię. Musze przyznać, że nie mam pomysłu jak zaaranżować parter. Chciałabym na całości mieć płytki, ale nie mam zupełnie pomysłu jak podzielić parter na strefy żeby wszystko ładnie wyglądało.
Może macie jakieś pomysły, albo macie to już za sobą?

DDP
16-03-2013, 21:00
W naszym Szachu na parterze na całości będzie podłogówka + jednakowy gres we wszystkich pomieszczeniach. Ponieważ salon, jadalnia, kuchnia i korytarz są nie jako otwartą przestrzenią to wymyśliliśmy że to będzie najlepsze rozwiązanie. Bez łączenia kolorów :)



Witajcie Szachowicze/ Szachiści... :)
Jest ktoś może z Was na etapie urządzania wnętrz?
Do stanu deweloperskiego jeszcze trochę mi brakuje, ale zaczęłam się już zastanawiać co i gdzie ustawię. Musze przyznać, że nie mam pomysłu jak zaaranżować parter. Chciałabym na całości mieć płytki, ale nie mam zupełnie pomysłu jak podzielić parter na strefy żeby wszystko ładnie wyglądało.
Może macie jakieś pomysły, albo macie to już za sobą?

michael_28
16-05-2013, 10:48
Hey! A kupowaliście Szacha przez pośredników, czy bezpośrednio na http://www.dominanta.pl/ ?

Pozdrawiam szachistów zapalonych :)

Gest
17-05-2013, 08:03
Hey! A kupowaliście Szacha przez pośredników, czy bezpośrednio na http://www.dominanta.pl/ ?

Pozdrawiam szachistów zapalonych :)

Ja kupiłem od mojego architekta adoptującego projekt.

waldek1978
19-05-2013, 12:40
Ja kupiłem w firmie Extradom - odradzam stanowczo współpracę !

michael_28
21-05-2013, 11:32
Ja kupiłem w firmie Extradom - odradzam stanowczo współpracę !
Mi się tak właśnie wydaje, że najlepiej kupić projekt bezpośrednio u twórców danego projektu. Przecież to oni znają go najlepiej. O projekcie Opałek na przykład pojawił się niedawno taki fajny artykuł u nich:
http://www.dominanta.pl/blog/?postid=89
Pozdrawiam z Lublina!

anetaanna
10-06-2013, 12:26
Witam. Mam małe pytanie. Czy powiększał Pan okna na parterze, czy są wg projektu?

Ja tez zacząłem budowę tego domu. W tej chwili wymurowane są bloczki fundamentowe a w tym roku mam nadzieję dojdę stropu i stropodachu. Po adapatacji dom jest wydłużony o 0.5 m i okna dachowe na poddaszu z lewej strony są podniesione do góry tak aby zachować odległość od granicy 4 m. Szerokość działki 15.22m.Lokalizacja Dęblin. Gdyby ktoś mógł się podzielić fotkami z realizacji tego projektu. [email protected] Pozdrawiam

anetaanna
10-06-2013, 12:28
Witam. My mamy przewidziana piwnicę pod garażem. z pomieszczenia gospodarczego zrobiona jest klatka schodowa.
Pozdrawiam
Cześć
Od kilku dni głowię się nad znalezieniem dogodnego miejsca na zrobienie małego podpiwniczenia w Szachu, w ramach spiżarki. Czy ktoś z budujących coś takiego robił? Macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam

anekubr3
04-07-2013, 09:02
Witam. My mamy przewidziana piwnicę pod garażem. z pomieszczenia gospodarczego zrobiona jest klatka schodowa.
Pozdrawiam

Witam
My też zaczynamy budowę naszego szacha może ktoś ma już jakieś zdjęcia z wnętrza salon kuchnia piętro w stanie surowym jak to wygląda to bardzo proszę o wrzucenie jak nie na forum publiczne to na mojego maila jestem z Sosnowca.Zastanawiam się czy nie podnieś ścianki kolankowej czy nie będzie za nisko w pokojach na piętrze. pozdrawiam aneta [email protected]

piotrdwojak
23-10-2019, 17:22
Witam! Szukam ludzi zainteresowanych projektem SZACH 2G... Osoby które chcą zrobić adaptację tego projektu... Może ktoś już go buduje... Przeszukuje neta i nic...

Witam serdecznie,

Jestem zainteresowany budową SZach 2G+, czy Państwo już zbudowali do? I czy ewentualnie mozna go obejrzeć

Pozdrawiam

Piotr