PDA

Zobacz pełną wersję : Zapomnieli o przepuście



Pegas
10-06-2010, 01:17
Ekipa budując ściany fundamentowe zapomniała o przepuście na kanalizację. Ściany są z pustaków szalunkowych, już zalane betonem.
Brak mi słów, ale proszę o info co teraz. Jak wygląda PROFESJONALNE załatwienie takiej sprawy.

cienki66
10-06-2010, 07:41
Trzeba wykuć dziurkę - najlepiej młotem.

Pozdro

andk
10-06-2010, 07:46
Jeśli był w projekcie to niech szanowna ekipa go wykonuje - teraz...:)

Darek G
10-06-2010, 08:23
Żaden problem - wykują i po sprawie. Na pocieszenie - będą większe i poważniejsze problemy w trakcie budowy.

Jarek.P
10-06-2010, 08:46
Jak wygląda PROFESJONALNE załatwienie takiej sprawy.

Bierze się profesjonalny mesel i profesjonalny młotek i wykuwa przepust. I tyle. Amatorzy i dyletanci mogą sobie tu pomóc młotowiertarką ;)

I jak już ktoś tu napisał - będą większe problemy. Z pewnością. Takim jak ten nie ma się co przejmować ponad miarę.

J.

fenix2
10-06-2010, 08:55
Trzeba wykuć dziurkę - najlepiej młotem.

Pozdro


Tak wkuć dziurę młotem, młotowiertarką albo użyć C4. :stirthepot:

Niech jeszcze go dobrze potem uszczelnią .

robertsz
10-06-2010, 17:05
Profesjonalne załatwienie sprawy to przewiert z użyciem wiertnicy i uszczelnienie z wykorzystaniem specjalnych zapraw i mas.
Półprofesjonalne załatwienie to wykucie przy pomocy elektronarzędzi i zamurowanie przepustu.
Amatorskie załatwienie to majzel + młotek a na koniec zapiankowanie, przysypanie ziemią i unikanie tematu.

Wybór należy do tego, kto ma za to zapłacić (czyt. kto ma się narobić).

Pegas
10-06-2010, 19:34
I jak już ktoś tu napisał - będą większe problemy. Z pewnością. Takim jak ten nie ma się co przejmować ponad miarę.
J.
Dzięki, uskrzydlacie mnie :-D

Piotr G
10-06-2010, 19:35
Z doświadczenia instalatora dodam, że jak murarze się biorą za zostawianie przepustów to i tak w 80 % są na złej wysokości lub nie w tym miejscu - lepiej jak nic nie ma wtedy się kuje i tyle.

Nie przejmujcie się takimi pierdołami - instalatr sobie wykuje i tyle.

pzdr

Piotr

sacha
11-06-2010, 08:54
Ekipa budując ściany fundamentowe zapomniała o przepuście na kanalizację. Ściany są z pustaków szalunkowych, już zalane betonem.
Brak mi słów, ale proszę o info co teraz. Jak wygląda PROFESJONALNE załatwienie takiej sprawy.

Nie zapomnieli tylko nie mieli pustych butelek aby włożyć w beton, a to dlatego że inwestor nie postawił na rozpoczęcie budowy.

Jarek.P
11-06-2010, 09:18
Na przepust do kanalizy, to by chyba musiała być beczka, nie butelka...

J.

Kazik123
11-06-2010, 14:53
A ja w podobnej sprawie tylko trochę innej. U mnie za to zapomnieli włożyć rury PE od wody. Niby nic takiego ale teraz mam do pokonania 3,5m szerokości schodów i to na głębokości ok. 1,5m (dom podpiwniczony). Orientujecie się jak taki przewiert wykonać? można wiercić z piwnicy w kierunku studni lub podkopać się przy schodach i w kierunku piwnicy. Pomocy!

Jarek.P
11-06-2010, 15:04
Zostaw to wodociągowcom, oni mają sprzęt i doświadczenie, a liczyć i tak będą od metra. U mnie kombinowałem jak koń pod górę ze zmieszczeniem wodociągu między domem a drzewem, a wodociągowcy wzięli kreta i się pod tym drzewem przebili.

J.