PDA

Zobacz pełną wersję : STAROSTA komentarze



verterix
12-06-2010, 07:52
Witam i zapraszam do dyskusji

Archi100
12-06-2010, 09:44
Jak duża jest działka? Wygląda ładnie :) zresztą domek tez piękny :). ... To kiedy ruszamy z budową? Jakie plany?

verterix
12-06-2010, 09:59
działka ma 1062 m
bardzo prosta i na planie kwadrata
Na razie załatwiam papiery.
Mam projekt, mapkę do celów projektowych, warunki przyłącza wody i kanalizy. czekam na warunki z elektrowni ( chociaż skrzynka już stoi i tylko licznik trzeba założyć )
Ale wiadomo że Energa monopolista może sobie pozwolić na na olewanie klientów.
Planuje odłożyć kasę i jesienią wylać fundamenty.

Archi100
12-06-2010, 21:50
A czy macie już PnB?

verterix
12-06-2010, 22:19
jeszcze nie mam PnB. czekam na warunki z elektrowni

Archi100
13-06-2010, 13:27
A będziecie się wspierać kredytem? Bo ja tak :) a bez Pnb nie mogę ruszyć i również czekam jak na szpilkach :)

Archi100
17-06-2010, 21:11
Jutro, czyli w piątek idę złożyć wnioski do banków w Open Finance. Zgromadziłem już wszystkie potrzebne papierki, czy wszystkie to pewnie się okaże, bo już czytałem na forach jak to po złożeniu wniosku Banki co kilka dni wołają o doniesienie następnych :)
Liczę że za miesiąc już coś się z tego wykluje :)
A jak było u Was?

verterix
17-06-2010, 22:15
ja w styczniu tez bylem pełny optymizmu. chcieliśmy z zoną wziąć kredyt na działkę i dom za jednym razem. slyszelismy od znajomych sporo dobrego o millenium wiec tam się udaliśmy ( byłem oczywiście w innych bankach)
od razu mówię że ten bank to jeden wielki przekręt .
Wycenę zrobiłem na własny koszt bo pani z banku źle przekazała mojemu rzeczoznawcy jak to ma dla nich dokładnie wyglądać (operat)
na decyzje czekaliśmy 9 tygodni !
bez kitu!
naprawdę nie polecam tego banku. Decyzja pozytywna ale mieliśmy na dzień dobry wyłożyć 38tys na samą działkę.
Taka decyzja to mogli od razu powiedzieć że nie chcą dawać.
W międzyczasie mieliśmy decyzje z pkobp 1,5 tygodnia im starczyło na decyzje. Oczywiście pozytywna ale marża taka że dziękuję.
Ale ogólnie to bank ok.
następny był ING
Bank jak bank trochę długo czekaliśmy na decyzje ale warunki dobre marża niska i prowizja 0%
Po drodze był jeszcze wbk, ale oni mają jakieś dziwne wyceny. działkę wycenili na polowe tego co była warta. kazałem się zapytać faceta od operatu gdzie w mojej okolicy są takie tanie działki

mamy kredyt w ing na działkę 20% wkładu
zmieniłem pracę więc straciłem zdolność ogólnie to we wrześniu planuję wziąć kredyt gotówkowy resztę odłożyć i stan surowy zrobić w własnym zakresie. potem wykazać wkłąd własny w postaci stanu surowego i wziąć hipoteczny.

to tak w skrócie

muzindaa
27-02-2011, 19:26
Witam :)
Sama pamiętam jak się cieszyłam gdy przywieźliśmy materiały na działkę, to taka zapowiedź że zaraz coś zacznie się dziać :) tak samo ja Wy materiały zakupiliśmy w lutym a budowę rozpoczeliśmy w maju. Trzymam kciuki za szybkie nadejście wiosny i życzę powodzenia w budowaniu oraz zapowiadam że będę pogdlądać Wasze postępy.
Pozdrawiam

BasH
27-02-2011, 19:50
Cześć samorobni :)
Życzymy duuużo cierpliwości, dobrej pogody i niskich cen na materiały. My dotarliśmy samorobnie do SSO i jedziemy dalej. Zero ekip poza ciesielką. Grunt to pozytywne nastawienie i zimowa nauka teorii na kolejny sezon. POWODZENIA!!!

verterix
27-02-2011, 21:25
Dzięki BasH za wpis, śledzę Twój dziennik i wiem że nieźle Ci idzie. Nic tylko czekać na pogodę. Samorobni górą :) A propo ciesielki to mocno zastanawiam się czy też nie zrobić jej samemu ( w sensie mam w rodzinie szwagra co przy dachach robi i jednego kolegę co też w tej branży pracował) Zresztą do dachu jeszcze daleko ;)

Mmelisa
27-02-2011, 23:36
Witam, zapowiada sie ciekawie, tylko czekac na poprawe pogody, nim sie obejrzycie a juz daszek trzeba bedzie kryc :D
Trzymam kciuki i obiecuje zagladac i obeserwowac Wasze poczynania:D

BasH
01-03-2011, 06:27
A propo ciesielki to mocno zastanawiam się czy też nie zrobić jej samemu ( w sensie mam w rodzinie szwagra co przy dachach robi i jednego kolegę co też w tej branży pracował) Zresztą do dachu jeszcze daleko ;) Jeżeli masz kogoś, kto zna trochę tzw. "knyfów", chwytów, czarów pomocnych przy składaniu konstrukcji to czemu nie robić jej samodzielnie. Ja się na to nie dałem, bo w czasie kiedy miałem etap więźby nie mogłem poświęcić budowie tyle czasu a nie chciałem zostawiać bez dachu na zimę. Po drugie - nie lubię drewna, nie lubię i nie umiem za bardzo z nim pracować. Po trzecie - warto mieć przy ustawianiu krokwi nieco więcej osób. Po czwarte - ekipa która robiła mi ciesielkę będzie kładła dachówkę i wiedzieli, że robią pod siebie.

verterix
02-03-2011, 09:21
Wizja więźby musi jeszcze dojrzeć. Na razie skupię się na fundamentach. Z prognoz wynika że w okolicach 15 marca będzie można kopać. Mam jeszcze 10 dni starego urlopu do wykorzystania i to jest problem jeśli nie będzie wiosny w miarę szybko.

BasH
02-03-2011, 19:30
Muszę cię chyba trochę zmartwić - po takich mrozach jak były to ziemia potrzebuje sporo czasu na odmarznięcie. 2 lata wstecz przy podobnej pogodzie miałem kłopot w kwietniu kopać głębiej niż sztych łopatą !

verterix
02-03-2011, 20:10
może być i tak jak piszesz. w razie czego jak wrócą mrozy biorę urlop i jadę na ryby na lód :)

MusiSieUdac
18-03-2011, 10:30
No to zaczynamy razem, my tez w marcu Samorobni, na razie czekamy az przestanie padac:) Jako dobra wrozka przylazlam tu powiedziec ze musi sie Wam udac i zycze powodzenia:)

nazwa12
20-03-2011, 09:34
Witam Was życzę dużo cierpliwości.My też SAMI,dacie radę inni też dali,to i Wy dacie.Wiadomo że będzie ciężko budowa,budowa i jeszcze raz budowa.Zostanę tu u Was i będę śledzila Wasze budowanie:bye:

verterix
20-03-2011, 19:12
Dzięki za słowa wsparcia. Jak by co to pomoc przy kopaniu mile widziana ;)

Pozdrawiam :)

netbet
20-03-2011, 19:15
... starzeję się... i refleks siada.... bo dopiero dziś wpadam z wizytą .... ale za to jak już wpadam to nie z pusta ręką:cool:

wiec łode mnie flacha .... po szklanie i na rusztowanie jak to gadają...i wytrwałości życzę!!!!

pozdro
NETbet

verterix
21-03-2011, 21:25
No proszę NETbet wpadł nawet do mnie ;)

1970
22-03-2011, 01:52
Pozdrawiam was serdecznie i życzę wam wytrwałości,miłych urzędników ,klawego kierownika budowy,dobrych rabatów na materiały budowlane no i przede wszystkim dużo szczęścia.Ja buduję też sam od 2 lat i mam w tej chwili SSZ, w tym momencie skończyła się kasa ale powolutku zawsze się coś zrobi.Narazie udaje się mi budować bez kredytu hipotecznego (lichwa!!!)i mam nadzieję ,że uda się tak dalej ciągnąć (raz na kiedy wspieram się kredytem np.na okna).Życzę wam powodzenia i uporu w dąrzeniu do celu.

MusiSieUdac
22-03-2011, 14:20
Taki wykop to i ja bym chciala miec, ale ja mam dol jak wyrwa po bombie
Baj de łej tez bedziemy teraz prad podlaczac ...:)

verterix
25-03-2011, 10:26
Przy fundamentach może brat pomoże po szkole no i na ojca mogę liczyć.

adamoos
25-03-2011, 17:24
Nie no, kopara mi opadła jak widzę ręczne ściąganie humusu w pojedynkę. My też jedziemy z budową własnymi rękami, ale aż takimi hardkorami nie jesteśmy. Z drugiej strony żałuję, że nie ściągałem sam, bo miałem na to całe lato a kopara mi zrobiła na działce taką rozpierduchę, że chyba dopiero za 3 lata to uprzątnę. Z perspektywy czasu to bym chyba ściągał humus ręcznie. Wytrwałości życzę, tym bardziej, że chatka większa niż nasza. Będę podglądał, pozdrawiam.

verterix
25-03-2011, 21:49
Hardcore to był w zeszłym roku jak równaliśmy działkę (słowa Żony) :)

Inż.
28-03-2011, 12:25
Też pragne sie przywitać...
Właśnie zaczoł się najlepszy okres w waszym życiu...
Życzę powodzenia...


P.S.
Co raz częściej dochodze do wrażenia, że tylko ja nie mam dziennika założonego:)

netbet
28-03-2011, 13:52
Co raz częściej dochodze do wrażenia, że tylko ja nie mam dziennika założonego:)


...no właśnie...

BasH
28-03-2011, 17:38
no właśnie - Inż. to podobnie jak tomraider (przy caaaaałym wielkim szacunku) - doradza, a nie ma u nich gdzie pomarudzić...

verterix
30-03-2011, 20:59
No właśnie Inż. czemu nie masz dziennika? :) A po marudzić możecie u mnie w komentach.

MusiSieUdac
31-03-2011, 08:26
Hej, pogoda Ci sobote popsula tak jak u nas- tez padal snieg na przemian z deszczem i sloncem, ale nic to ladnie lecicie dalej. Lawy sie robia jak nic:)

Lilianette
31-03-2011, 10:30
Witam budowlańców, piąteczka za odwagę budowania samemu, zawsze to taniej a budowa idzie jak trzeba bez niespodzianek.

Trzymajcie się, będę zaglądać :)

Inż.
31-03-2011, 12:00
Wiem, wiem spokojnie, już chyba nie długo coś urodzi się w kwestii dziennika...
Będziecie mogli pomarudzić...
A propo pogody... dochodzę do wniosku, że ciekawym zjawiskiem jest to, że u was śnieg a ja w sobotę próg pod drzwi wylełem, i nadproże nad dzwiami (innymi), a później jak szron zszedł z deskowania dachu garażu:) to postawiłem rusztowanie na dach, żeby zacząć wykończenie szczytu budynku...
Dobra, dobra wiem... Załuż wreście dziennik Inż.!!! (to sam do siebie)

Mmelisa
31-03-2011, 23:09
Pieknie to wszystko u Was wyglada, i jak rowniutko kopane:) Robi sie coraz ciekawiej,oj tylko czekac na zdjecia z prac na placu boju :popcorn:

Inz z mila checia poczytalabym Twoj dziennik budowy,ktorego nie ma ;)

MusiSieUdac
03-04-2011, 09:34
Zone masz taka jakbys szesc zon mial, tak Ci sprytnie kreci zbrojonko. Tak trzymac-powodzenia:)

Inż.
03-04-2011, 11:55
Dziennik już jest... stopka

verterix
03-04-2011, 19:57
Żonkę mam SUPER :) Ze strzemionami to się spisała.

MusiSieUdac
03-04-2011, 20:55
No pieknie Panie, pieknie:) Niech Wam pogoda dopisze we wtorek:)

Nam sie akurat udalo kupic pogieta stal w cenie stali na metry, wiec jak nie widac roznicy to po co wyginac:cool:, tak czy siak swojego zbrojenia nawet w 50 h sami bysmy nie ukrecili. Potem zbrojarz sie na nas zalil ze gdyby wiedzial ze takie trudne to by nie bral..


Odnosnie poziomu, to my nabijalismy gwozdzie. Zlapalismy szlaufwaga gorny poziom lania w narozach, potem rozciagnelismy zylke pomiedzy, ponabijalismy gwozdzie co 1,5m i sciagnelismy zylke. Gwozdzie daly nam poziom.
Tasma moze Ci sie odkleic. Tak czy siak wlasnie pada i sie nam podlewa, zycze tego samego farta, Slonca przy zalewaniu i deszczu zamiast podlewania:cool:

BasH
03-04-2011, 21:26
... a wieczorem jeszcze raz teść i tata ( znaczy TATY czy jakoś tak BasH nazywa taki miks). ...
Pozdrawiam Vert

Ło matko Dyrettorko. Cytują mnie, prawie jak łojca Dyrretora od dziecioka spod Łodzi :) A tak w ogóle dopiero spojrzałem, że my prawie krajany, bo ty kaszebskie a ja borowiackie plemie. Nie tak daleko jakby co. Pozdro!

verterix
04-04-2011, 06:59
No my prawie ziomki jesteśmy ;) A cytować trzeba trafne określenia co by potomni nie pozapominali.

kalio
04-04-2011, 09:03
Ja tak z rewizytą

Ale kaszuby to maja powera zeby samemu odchumosowywac to hohooo

klaudiuszozo
04-04-2011, 20:08
Cholercia, chciałbym już być na waszym poziomie, ale ciągle czekam na pozwolenie na budowę :/
Pozdrawiam i życzę owocnej budowy :)

verterix
04-04-2011, 20:29
Cholercia, chciałbym już być na waszym poziomie, ale ciągle czekam na pozwolenie na budowę :/
Pozdrawiam i życzę owocnej budowy :)

Spokojnie ja miałem to samo w zeszłym roku. tyle ze wtedy to nie pozwolenie mnie blokowało tylko brak kasy :(

MusiSieUdac
04-04-2011, 21:15
Powodzenia i pelnych portek:) Niech Wam idzie zalewanie szybko i bezproblemowo:)

BasH
04-04-2011, 21:44
Pewnie - na tym etapie chociaż widać władowaną kasę - piątaka na beton na strop czy inne bajery... Najfajniejszy okres budowy :)

Mmelisa
04-04-2011, 23:00
O rety, to juz jutro :D trzymam kciuki!!! wieczorkiem wejde zobaczyc jak tam bylo, mam nadzieje,ze fotorelacja bedzie z placu boju :D

MusiSieUdac
05-04-2011, 20:43
Zalali???

verterix
05-04-2011, 20:52
Zalali :D

Mmelisa
05-04-2011, 21:34
Jak bylo? juz pedze do dziennika :D

MusiSieUdac
05-04-2011, 21:42
Naprawde wyglada hiper super. I macie jeden plus - nie musicie nic rozszalowywac:) Dobra robota majster

MusiSieUdac
05-04-2011, 21:46
A rzucilo mi sie w oczy, czemu tak plytko wyciagnales slupy??Bo to chyba slupy wystaja (albo oslepłam), jak zrobisz Majster zaklad??

Mmelisa
05-04-2011, 21:48
Naprawde wyglada hiper super. I macie jeden plus - nie musicie nic rozszalowywac:) Dobra robota majster


Podpisuje sie pod tym postem obiema rekoma,ale dodalabym cosik wiecej.... zaje%&@ robota :D '
Te wykopy sa dla mnie rewelacyjne, kilka razy przegladalam zdjecia z niedowierzaniem ze takie rowniutkie :)


MusiSieUdac, ja to chyba jak cien za toba podazam, bo gdzie ty tam ja, albo i odwrotnie, gdzie ja chce tam ty jestes. chcesz byc pierwsza i tym sposobem mnie wyprzedzasz:lol2::lol2::lol2:

MusiSieUdac
05-04-2011, 22:00
EEE tam od razu pierwsza, po prostu szybsza:lol2:

Mmelisa
05-04-2011, 22:46
EEE tam od razu pierwsza, po prostu szybsza:lol2:

To zwolnij troche bo ja nie nadazam, juz sapie jak jakas stara lokomotywa :lol2: jeszcze troche to zylek na czole dostane od tego biegania po forum:rotfl::rotfl:

verterix
06-04-2011, 06:58
A rzucilo mi sie w oczy, czemu tak plytko wyciagnales slupy??Bo to chyba slupy wystaja (albo oslepłam), jak zrobisz Majster zaklad??

Tam będą cztery cokoły pod kolumny. W projekcie nie ma zbrojenia w cokołach a kolumny też nie są zaprojektowane jako słupy betonowe, tylko jako gotowe elementy.
Zamierzam za zbroić cokoły a potem z nich wypuścić zbrojenie na kolumny. Zakładu starczy.

MusiSieUdac
06-04-2011, 07:46
Tam będą cztery cokoły pod kolumny. W projekcie nie ma zbrojenia w cokołach a kolumny też nie są zaprojektowane jako słupy betonowe, tylko jako gotowe elementy.
Zamierzam za zbroić cokoły a potem z nich wypuścić zbrojenie na kolumny. Zakładu starczy.

Tak sie zapytalam, bo rzucilo mi sie w oczy i zaciekawilo:)

verterix
06-04-2011, 11:17
Tak sie zapytalam, bo rzucilo mi sie w oczy i zaciekawilo:)

Masz wnikliwe OKO ;) Niestety mój projekt będzie mi służył jedynie do odczytywania ważniejszych wymiarów resztę muszę przeliczyć samemu. Zmieniłem materiał na ściany i strop z systemowego na monolit.

MusiSieUdac
08-04-2011, 10:54
Masz wnikliwe OKO ;)
Ale tylko prawe :P

Tez musimy sie zabrac i podlaczyc wode i prad, ale jakos brakuje mi mobilizacji do tego. Przylacza juz mamy, tylko pozakladac liczniki

Inż.
13-04-2011, 06:50
Widzę, że doszedłeś do momentu w którym się człowiek przekonuje, że jak sam nie zrobi to mu spierd...
Rób resztę sam, dasz rade... Zapytaj fachury samoroby a zobaczysz jak się sypną pomysły:)

Pozdro
Inż.

P.S.
A ile za tę fuchę biorą u ciebie?

verterix
13-04-2011, 11:40
narzynke 3 lata temu zakładała jakaś firma która wygrała przetarg. co do kanalizy zgłosiłem problem i mam czekać. Będzie interwencja u wykonawcy. Przyłącze wody zrobiłem samemu, po co przepłacać. tylko doszedł koszt koparki bo droga musiała być szybko przejezdna.

MusiSieUdac
15-04-2011, 08:33
Hejka, no niech sie mury pna do gory:)

PS. Jak zamierzasz zaizolowac poziomo folia tam gdzie masz wystające prety????

verterix
16-04-2011, 08:14
zasmaruje dysperbitem kilka razy. powinno wystarczyć

MusiSieUdac
19-04-2011, 21:47
Wodzu jak skonczysz to zapraszam do siebie, mam pole do popisu- sciany piwnicy:)

klaudiuszozo
19-04-2011, 21:53
Widzę, że również samemu ciągniesz ;) congratsy ;)

Mmelisa
19-04-2011, 21:57
Pieknie, coz moge wiecej powiedziec :D sciany rosna w gore, sa rowne.....oj maly pomocnik spisuje sie na medal, ale wszystko to sie udaje za zasluga dwoch inwestorek-inspektorek, bo gdyby nie one to bylaby na pewno jakas usterka ;)
nie ma to jak pomocne oko kobiety na budowie :P:D

verterix
20-04-2011, 06:50
Inwestorki są najpotrzebniejsze :) A młody pomocnik jest świetny. Pokazałem mu jak się używa poziomnicy. Potem latał po budowie i sprawdzał czy prosto ;) Nagle woła do mnie tata ale tu jest krzywo! Raz drugi trzeci w końcu poszedłem zobaczyć a on patrzał na oczko od mierzenia kąta 45 stopni :D
Wesoło musi być :D

Mmelisa
22-04-2011, 13:00
http://img7.staticmn.pl/images/fbfiles/images/Jajka_1.jpg

MusiSieUdac
23-04-2011, 17:35
Wesołych:)
http://images35.fotosik.pl/625/6297a504789ebde7med.jpg

MusiSieUdac
28-04-2011, 22:15
To teraz chudziak:) Z pompy czy z betuniary???

BasH
29-04-2011, 05:53
To teraz chudziak:) Z pompy czy z betuniary???

... przydałoby się jeszcze chociaż trochę zasypać i ubić :)

MusiSieUdac
29-04-2011, 07:15
... przydałoby się jeszcze chociaż trochę zasypać i ubić :)

Ale to sama przyjemność przecież:)

verterix
01-05-2011, 19:53
Ale to sama przyjemność przecież:)
:) MusiSieUdac Ty to jesteś naprawdę w gorącej wodzie kąpana ;) Narazie skłąniam się ku temu żeby jednak wziąć gruchę. 8m3 betonu to nie w kij dmuchał , a tyle wejdzie

BasH
03-05-2011, 21:31
Bierz gruchę - bez zap%$^%nia bezsensowanego z taczkami a i jakość jakby lepsza. Z szrocika to można sobie płocik zalewać albo mały górny wianuszek pod więźbę. Reszta gruchowana.

8 kubłów to prawie duża grucha - spoko.

verterix
04-05-2011, 09:24
Bierz gruchę - bez zap%$^%nia bezsensowanego z taczkami a i jakość jakby lepsza. Z szrocika to można sobie płocik zalewać albo mały górny wianuszek pod więźbę. Reszta gruchowana.

8 kubłów to prawie duża grucha - spoko.

8 m3 to prawie pełna grucha , cena 1500zł nie ma co się szarpać z betoniarką. Ekonomicznie to nawet się nie opłaca

BasH
05-05-2011, 06:23
Oczywiście.

MusiSieUdac
11-05-2011, 19:42
Bierz gruchę - bez zap%$^%nia bezsensowanego z taczkami a i jakość jakby lepsza. Z szrocika to można sobie płocik zalewać albo mały górny wianuszek pod więźbę. Reszta gruchowana.

8 kubłów to prawie duża grucha - spoko.

Cwaniaki, my mielismy ponad 4 kubiki i cene za to 1500 zl za beton z gruchy + pompa+transport ( brak min. logist), wiec nie uwazam ze nasze latanie z taczkami bylo bezsensowne, bo zaplacilismy niecalą polowe tego, a jakosc tez dobra, bynajmniej nic nie kruszy i nie odpryskuje a sporo juz na tym chudziaku sie dzieje.

Verterix gratuluje samorobnego stanu zeru

BasH
11-05-2011, 20:58
Mieszkam w głębi borów, a betoniarnie zabijają się o każdego klienta - nie macie beczek 6,5 kubika? Pompa na chudziak niepotrzebna - wystarczy taśma wożona na niektórych gruchach.

zaraz zaraz - pisałaś o 4 kubikach, wcześniej gdzieś tam że masz pół mojego stropu więc powiedzmy podobnie z podłogą na chudziaku - czyli licząc nawet 70 metrów kwadratowych lałaś 6 cm chudziaka?

MusiSieUdac
11-05-2011, 21:48
Nie do konca, moj jeden strop ma lekko ponad 60 m kw, a chudziak wyszedl ok 4 - 4,5 m3, musisz pamietac ze tam gdzie lawy to nie lejemy przeciez ( a sama szerokosc lawy to 60cm), a przy stropie lejesz calosc.
Ja mam do najblizszej betoniarni 30km i wcale sie o nas nie zabijaja jak widać. Nie wiem jaki zasieg ma taka tasma, bo akurat u mnie grucha podjezdza jakies 20 m od budowy, blizej nie da rady. Nie zawsze wszystko jest oczywiste, i jasne ze gdybym miala 7 kubikow to wzielabym ta gruche a nie bujała się betoniarka dwa dni, ale nie miałam, nie chcialam placic za to ze nie mam pelnej gruchy, a za zaoszczedzona kase zaplacilam za cement do murowania

BasH
11-05-2011, 21:59
No z 20 metrów to nie da rady taśmą... Szrocik (lub pompa :) ) górą :D pozdro

MusiSieUdac
12-05-2011, 07:18
No baaaa, wszystko powyzej min, logistycznego tylko z gruchy, nawet zaoszczedzona kasa na waciki nie daje tyle przyjemności co pompa:D:D

verterix
13-05-2011, 06:56
Faktycznie, muszę się zgodzić z tym że ceny niektórych betoniarni powalają na kolana. Tak jest u mnie. Najbliższy węzeł 18 km ale ceny średnio 40 zł więcej na metrze niż u konkurencji która ma węzeł 30km ode mnie. A "szrociki" dają dużo przyjemności ;) z zalewania. Przy pompie to rach ciach i do domu. A przy betoniarce to piwko można sobie wypić nie jedno. :P

MusiSieUdac
13-05-2011, 10:07
A przy betoniarce to piwko można sobie wypić nie jedno.
Nie było czasu załadować do taczki, a co dopiero pifko wypić:D



Na ostatnim zdjęciu wygląda jakby Ci brzoza rosła w chudziaku:)

verterix
13-05-2011, 11:09
https://lh3.googleusercontent.com/_5uJ61HAZBAc/TczOdyF_foI/AAAAAAAAAkY/4COIhpxDecM/s640/IMAG0071.jpg

o fack(-t) faktycznie brzoza :P Czego to oni teraz dolewają do tego betonu!? ;)

BasH
22-05-2011, 06:53
Cześć. Niech się mury pną do góry. Aby nie zasysało w 5 sekund, klej się nie "spalił" (jak się muruje w upały) i dla mocniejszej spoiny warto pare minut przed jechaniem spoin spryskać bloczki wodą.

verterix
22-05-2011, 20:42
faktycznie z tą wodą może być metoda na szybkie schnięcie kleju. w poniedziałek sprawdzę

BasH
23-05-2011, 18:52
Wolniejsze schnięcie w upały poprawia też siłę spajania. Ja dosłownie musiałem z węża co chwilę lać bloczki tak wysychały. Na koniec klejenia jeszcze lałem po całości, aby klej miał co pić z bloczka.

http://images46.fotosik.pl/353/6ef9c95b527e6bbfmed.jpg

BasH
26-05-2011, 12:09
I jak postępy? Lejesz wodę? :D

verterix
26-05-2011, 21:58
Już nadrabiam zaległości :) W tym tygodniu nie było tak gorąco. Padało przy tym dosyć często więc nie było potrzeby polewać.

BasH
30-05-2011, 21:24
Normalnie inwestorka ma cichobiegi jak ta lala - jak jej spadnie coś na stopę, to od razu na normalne obuwie zamieni :D

BasH
31-05-2011, 19:02
... ulaaalaaa... Widzę, że szanowna małża pozazdrościła MSU robót - ale u Twojej i technika cięcia i behape lepszejsze :D

verterix
31-05-2011, 21:49
no wiesz BasH było by niedobrze jak by sobie ałka zrobiła :P Zapał kobita ma. byłem w szoku że się elektronarzędzi nie boi.

BasH
21-06-2011, 06:44
Jaki planujesz piec/sposób podłączenia dymnego? Masz bardzo wysoko trójnik.

verterix
22-06-2011, 11:18
celowo trójnik jest tak wysoko. mam małą kotłownie i w dodatku komin jest za blisko narożnika. (gdybym go przesunął na pietrze komin był by na środku łazienki) w planach mam zamiar kupić piec na pellety ale życie pokaże. Na pewno będzie to piec z wyjściem kominowym do góry.

Ewerolka
29-06-2011, 16:24
Normalnie pod wrażenie jestem :) Nieźle Wam idzie :)
Ja mam dwie siostry, mąż jedną, syna jeszcze nie mamy więc musieliśmy ekipę zatrudnić. (Za to mam z kim na zakupy chodzić :D).
Pozdrawiam i życzę dużo sił.

MusiSieUdac
30-06-2011, 07:24
Fajnie poszło, a kolumny lepiej niz flachowcy. Brawo

Co do dzieciow, nasz mlody jezdzil z nami prawie codziennie dopoki ostatnio wlazł na strop i stal na scianie 24cm, po rowni ktora sobie polozylismy do przenoszenia zeber zbrojeniowych. To była doslownie chwila naszej nieuwagi. Myslalam, ze umre ze strachu. Od tej pory jezdzi z nami, tylko jak bierzemy ze soba babcie do pilnowania go. Doslownie chwila nieuwagi i nieszczescie gotowe

verterix
30-06-2011, 22:09
Mój syn ma 6 lat i naprawdę nie ma z nim kłopotu na budowie, siedzi w piasku albo buduje domki z odpadów :) Interesuje się wszystkim ale trzyma się z daleka od rusztowań.

MusiSieUdac
01-07-2011, 06:55
Mój syn ma 6 lat i naprawdę nie ma z nim kłopotu na budowie, siedzi w piasku albo buduje domki z odpadów :) Interesuje się wszystkim ale trzyma się z daleka od rusztowań.

Z naszym tez nie ma klopotow i z reguly tak samo sie bawi na budowie, bierze wszystkie swoje koparki, wywrotki itd i bawi sie w piachu, przewozi kamyki i takie tam. No ale tym razem wyobraznia podpowiedziala cos innego, zreszta jak dziecko.

verterix
02-07-2011, 07:45
Co racja to racja. Prawo "ograniczonego zaufania" :)

BasH
04-07-2011, 16:56
celowo trójnik jest tak wysoko. mam małą kotłownie i w dodatku komin jest za blisko narożnika. (gdybym go przesunął na pietrze komin był by na środku łazienki) w planach mam zamiar kupić piec na pellety ale życie pokaże. Na pewno będzie to piec z wyjściem kominowym do góry.

Widziałeś AKM defro? Fajny do małej kotłowni - tyle, że są o nim różne opinie.

http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm


... i podobny ze stalmarka:
http://www.stalmark.pl/pl/kotly-z-podajnikiem-tlokowym-typu-stalmark



nasz mlody jezdzil z nami prawie codziennie dopoki ostatnio wlazł na strop i stal na scianie 24cm,

Wziął przykład z wujka BasH'a ze zdjęcia kilka postów wyżej :D

MusiSieUdac
01-08-2011, 13:05
Zonka - Zuch kobita, kibicuje i pozdrawiam. Kiedy plany zalewania??

verterix
03-08-2011, 06:59
Zalewamy w piątek. Ale znając życie to wypadnie we wtorek ( żeby tradycji stało się zadość) :)

BasH
04-08-2011, 19:11
https://lh5.googleusercontent.com/-ObNmlwPaEtY/TjZnoWGtEWI/AAAAAAAAA3Q/qsKibqGIKyA/s640/IMAG0476.jpg

Powiąż sobie wiązałką te deseczki ze zbrojeniem i/albo nie wal w nie bezpośrednio z pompy bo ci rozepchnie. Na obwodzie też radziłbym lepiej pomocować.

aha - jeszcze coś zobaczyłem:

komin powinien być zdylatowany:
https://lh3.googleusercontent.com/-SI5zqzh1LYM/TjZnbzgdWgI/AAAAAAAAA2I/i4vYuyfZmH8/s640/IMAG0458.jpg

BasH
05-08-2011, 20:56
Oj Michał Michał... Byłeś online a tu zero komentarza... Zalaliście?

verterix
08-08-2011, 06:52
niekoniecznie to bylem ja :) może moja żonka. ale to nie ważne. strop zalany, dziś będzie relacja.

BasH
22-08-2011, 12:58
Piękny, równy strop - u mnie niestety mam większe farfocle - zalewałem w +30 stopniach i nie nadążaliśmy sciągać...


Zaprawa mieszana w betoniarce to dobra zaprawa (klei się, można bez problemu zarzucać dziury i szczeliny) . Gdy pomyślę o mieszaniu w taczce lub kaście od razu mnie wzdryga. Taką zaprawą nie da się murować. Myślę że to wynika z napowietrzenia, ale nie znam się na tym. .

Oj niech tylko to nasz mistrz taczkomieszania spod Łodzi przeczyta. Będzie się działo :D


W efekcie zrobiło się czysto w przejściu.

Czyść czyść. Na piątek się przyda ;)

verterix
22-08-2011, 21:22
A no się przyda w piątek :P A jak u Ciebie porządki? Mi szczerze to szkoda poświęcić popołudnie na koszenie trawy :) Ale jutro obiecuje że się zmobilizuje. Co do zaprawy to taczko mieszacz z centralnej polski się nie obrazi (chyba) :D

netbet
23-08-2011, 06:45
Oj niech tylko to nasz mistrz taczkomieszania spod Łodzi przeczyta. Będzie się działo :D


Co do zaprawy to taczko mieszacz z centralnej polski się nie obrazi (chyba) :D

czytał...czytał...

mieszania innej zaprawy niz gotowej w worach to i ja sobie nie wyobrażam...:lol:

...uderz w stół, a nożyce się odezwą..;)

BasH
23-08-2011, 07:01
A no się przyda w piątek :P A jak u Ciebie porządki?

No właśnie słabo. Od soboty nic nie robiłem, dziś na bank też nie będzie czasu, zresztą... Najwyżej murator w fotoszopie wyretuszuje bałagan :) Wsadzi się komputerowo jakieś drzewka jako zasłonę i będzie git :)

verterix
23-08-2011, 10:08
Ja będę kosił trawę nie dla redakcji tylko dlatego bo mi zbrojenie przerosło trawą ;) i nie mogę fi12 wyciągnąć z łączki. O fi 6 już nie wspomnę.

P.S. Spróbuje mieszadłem mieszać zaprawę w kaście. może będzie lepiej.

BasH
25-08-2011, 21:14
Ja będę kosił trawę nie dla redakcji tylko dlatego bo mi zbrojenie przerosło trawą ;)

No mnie redakcja zmotywowała do wywiezienia kilku przyczepek śmieci z działki - i tak trzeba było to zrobić... Teraz walczę z CO. Podejścia pod grzejniki + rozdzielacz.

Inż.
26-08-2011, 13:49
Michał, planujesz do zimy założyć wieźbę i jakieś przykrycie, czy raczej zostawiasz mury na zimę?

BasH
26-08-2011, 19:48
Jak tam Michał po wizytacji? Uszy mnie trochę piekły - ktoś mnie obgadywał? :D pozdro!

verterix
27-08-2011, 09:45
A wizyta bardzo przyjemna :D Nagadaliśmy się sporo. Musiałem na Ciebie donieść że nie chcesz wpaść do mnie na grila ;) Co do dachu temat otwarty. przygotuje wszystko pod więźbe i będe walczył o fundusze na dach. Przeraża mnie wizja zniszczonych ścian i stropu po zimie:( jak tego nie przykryję.

BasH
27-08-2011, 16:23
Heh - z tym grilem to wiesz jak u samorobów ciężko z wyrwaniem czasu. Właśnie pożegnałem wizytatora Andrzeja - dobrze się rozmawiało. Co do dachu - pewnie, że dobrze jakby się udało zrobić, ale w jakbyś się kasowo nie wyrobił zawsze pozostaje zabezpieczyć foliami i plandekami... Też się da. pozdro

BasH
04-09-2011, 21:25
Fajna zabawa tym wiaderkiem...

Powiedzmy. Ja podobną ilość na swój górny wieniec wciągałem bez bloczka ręcznie... Barki miałem jak kulturysta :)
Potem znalazł się bloczek i elki na szczytach zalewaliśmy już jak ty. A co wy tak w czapkach działacie? Tak u was na wybrzeżu dmucha?

verterix
05-09-2011, 13:42
A chłopakom było zimno w uszy :P

Inż.
03-11-2011, 12:11
To ja będę pierwszy...
GRATULACJE !!!
Pięknie wam ta więźba wyszła...
Wiecha arcydzieło...

Podziel się uwagami z montażu...
ile osób, jak zacząć, co najgorsze w trakcie...

verterix
18-11-2011, 10:45
To ja będę pierwszy...
GRATULACJE !!!
Pięknie wam ta więźba wyszła...
Wiecha arcydzieło...

Podziel się uwagami z montażu...
ile osób, jak zacząć, co najgorsze w trakcie...


Dzięki wielkie. W dzienniku naskrobałem kilka przemyśleń. Inż. a co u Ciebie zaglądam tam i pustka. MSU i BasH też protest jakiś mają na wpisy do dziennika. Netbet się wycofał. Co to się dzieje?

Inż.
20-11-2011, 19:10
Cześć, nie protestujemy...
Jeśli mogę za siebie odpowiedzieć...
To zwalę całość na to,
że zawsze jak pojadę na budowę to albo nie mam aparatu,
albo mam aparat tylko baterie akurat szlak trafił...

U mnie wszystko powoli dąży do zabudowy poddasza...
Już niedługo (jeszcze jedna sobota) będę miał jeden pokoj zrobiony...
Z doświadczeń mogę powiedzieć, że podstawa to urządzenie dogrzewające...
W kwestiach wykonastwa to pracochłonność wychodzi:
1,2 dni - wytyczenia, wieszaki, konstrukacja stalowa,
1 dzień - wełna, folia
1,2 dni - płyty k-g
Wiec 5 dni, tylko że ja robię tylko w soboty więc wychodzi miesiąc...

rafal1983
10-12-2011, 05:31
Verterix ile ci wyszło kubików na więźbę ?? same krokwie i belki, nie licząc łat i kontrłat ??


No i gratulacje przykrycia domku :-)

verterix
10-12-2011, 07:50
Więźba po odchudzeniu 7m3. bez desek czołowych, okapowych, łat i ozdobników. dodałem dwa słupy pod płatew i zwiększyłem grubość płatwi z 14x14 na 16x14. Ale cieśla i tak mówił że tych krokwi sporo jest jak na taki dach. A i cena dosyć znośna 750zł m3

Kamila i Marcin
10-12-2011, 10:20
Gratulacje postępów na budowie.. u nas jeszcze etap dachówka (też sami budujemy), troszkę czasu zeszło nam się z więźbą.. ale jeszcze tylko dachówka i wchodzimy do środka..

verterix
10-12-2011, 11:12
Dzięki:) Ale widzę że Wam też robota się klei. Jeszcze troszkę i macie pozamykane domek. Pozdrawiam

Kamila i Marcin
23-12-2011, 09:23
http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2011/11/choinkas1.gif

Kiedy gwiazdka zabłyśnie na niebie
każdy złoży życzenia od siebie,
łamiąc się opłatkiem nawzajem
każdy wtedy ciepło podaje.
Tak prosto do serca słowami
ze świątecznymi życzeniami.
I siadamy do stołu wokoło
kolędy śpiewamy wesoło,
choinka migocze lampkami
przybrana kolorowymi bombkami.

BasH
24-12-2011, 11:24
http://img835.imageshack.us/img835/9941/swieta2011.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/swieta2011.jpg/)

Mat&Domi
01-02-2012, 22:23
Witam:)
Właśnie przeleciałem pobieżnie wasz dziennik:) naprawdę kawał dobrej roboty zrobiliście:) a domek bardzo sympatyczny...taki w sam raz:) Powodzenia w nadchodzącym sezonie...będę podglądać:)

BasH
14-03-2012, 20:45
Hej - sezon ruszył - jak tam plany?

madric
23-03-2012, 15:29
:) Też buduję z synem 6letnim :D. W sumie bardziej te szkraby przeszkadzają ale zabieram go, bo nie ma kiedy z nim spędzać czasu.
Pozdrawiam i gratki.

Kamila i Marcin
31-03-2012, 12:08
Ooooo to teraz dziennik znów ruszy pełną parą.. co w najbliższym czasie planujecie robić?

verterix
31-03-2012, 21:32
Za dwa tygodnie wstawiam okna i drzwi. w miedzy czasie chcę zrobić ocieplenie fundamentu. ogólnie pracy pełno

Kamila i Marcin
06-04-2012, 18:25
http://img100.imageshack.us/img100/6320/wielkanoco.jpg

MusiSieUdac
16-04-2012, 09:41
Witam

Fajnie, ze znow jest wpis w dzienniku. Szacun za samodzielny montaz, no i wnioskujac z obrazkow gratuluje nastepnego potomka badz potomkini:)

Kamila i Marcin
16-04-2012, 09:50
Pogratulować montażu okienek.. sprawnie Wam to poszło.. i gratulacje dzidziusia:) zdrówka dla żony

verterix
17-04-2012, 07:05
a dziękuje ,dziękuje . Żona również dziękuje za życzenia :)

rkowal79
18-07-2012, 04:32
Witajcie samoroby :) z całkiem bliskich Kaszub.
Gratulujemy postępów w budowie i powiększaniu rodzinki :)
Mam pytanie: jaką papę kładliście na dach? Pytałem też o to samo Bash-a więc nie osądzajcie mnie o trolowania hahah. Mam dylemat czy wydać 3,5-4 tys zł za modyfikowaną SBS termozgrzewalną na tkaninie szklanej typu G200 S3-4 czy wydać jakieś 1200-1400 zł za zwykłą W400/1200 czyli tą na tekturze do przybijania papiaków. Pierwszą radzi Wilhelmi a drugą ma np Netbet u siebie.
Czym impregnowaliście nadbitkę?? mieliście drewnochron (ten z rudą wiewiórą na puszce)?
Jesteśmy na etapie kładzenia więźby (końcówka) i następnie czeka nas deskowanie i papowanie. Odwazyliśmy się kłaść więźbę samodzielnie podobnie jak deskowanie. Na szczeście kierownik zaufał i odebrał więźbę ( śmiał się że na kościołach takie grube krokwie dają).

Pozdrawiamy.
Małgosia, Radek i dziecioki w liczbie 3 :)

verterix
20-07-2012, 11:01
Ja przybijałem zwykłą W400/1200. Papa jak papa na krótki czas może być, ale no właśnie ale. U mnie jest skucha bo deski były surowe jak się na wiosnę rozeschły to sie zrobiły miedzy nimi szczeliny około 7 mm. A bite były na ścisk. Wiadomo w takiej sytuacji papa się porozrywała przy papniakach. I teraz leci mi. na szczęście za tydzień zaczynam kłaść dachówkę. Zwykła papa minimum papniaków i zasmarować wszystko sbs-em. na łączeniach i w miejscach blaszek. powinno wytrzymać.

rkowal79
18-08-2012, 13:30
Muszę wyskoczyć do Ciebie na praktykę z kładzenia struktury - nowa sprawnośc przyda się na wiosnę lub lato, gdy będę elewację robił.
Co do elewacji - polecam to robić conajmniej w 4 osoby - jedna miesza w wiadrze i donosi wam, 2 osoby nakładają na ścianę i ostatnia zaciera na gotowo.
Pytałem conajmniej kilku osób które kładły strukturę i taki system jest powszechnie stosowany. Jak nie zrobisz całej ściany w sposób ciągły to potem będą ślady i nierówności. Ale jest Was conajmniej 4 osoby więc dacie radę :):)
Sami wstawialiście okna?? było taniej?? Czy okna się odlicza od Vatu jak masz kupione na 8% z montażem?? Nie orientowałem się w tym temacie.

Pozdrawiam
Radek

PS. żonę to Ty teraz podwójnie głaskać musisz :p :p :p

BasH
19-08-2012, 21:28
Hej, jak sprawa z piecem? Zdecydowałeś już?

verterix
20-08-2012, 06:52
Z ta strukturą to masz rację że 4 osoby potrzebne. Podpytałem fachowca co i jak.
Wiadomo że jak zawsze będzie problem z rusztowaniami :( Ale do wiosny jest czas więc może coś wymyślę.


Hej, jak sprawa z piecem? Zdecydowałeś już?

A no przerobiłem temat pieców i mam DEFRO DUO 15kW. Rurki połączone, został sterownik do podłączenia. Planuje go dziś odpalić. Ale czy się wyrobie to nie wiem. Chciałem się wybrać do Ciebie ale czas tak goni że nie ma się kiedy wyspać a co dopiero inne rzeczy. No i gratulacje córeczki :D ! My tez czekamy na córcie. :)

rkowal79
21-08-2012, 07:01
Hej chopy i kobity.
Mam dla was pytanie za 1000pkt
Jakie typy instalacji CO i H2O kładliście u siebie?
Musze zacząć mysleć nad tym tematem.
Interesuje mnie producent oraz rodzaj (na klej, na złączki skręcane, zgrzewane), i w związku z tym materiał (PEX/ALU/PEX, butylowe, PEX, miedź itp)
Proszę odp w moich komentach lub na PW co bym nie szukał za długo.
Z góry dzięki
Radek

BasH
22-08-2012, 06:52
A no przerobiłem temat pieców i mam DEFRO DUO 15kW. Rurki połączone, został sterownik do podłączenia. Planuje go dziś odpalić. Ale czy się wyrobie to nie wiem. Chciałem się wybrać do Ciebie ale czas tak goni że nie ma się kiedy wyspać a co dopiero inne rzeczy. No i gratulacje córeczki :D ! My tez czekamy na córcie. :)

No córy są fajne - gratuluję :) Dziś 22 sierpień, więc teoretycznie jesteś po odpaleniu pieca. Jak wrażenia?

verterix
25-08-2012, 08:43
dobra dziś coś maznę w dzienniku. Piecyk elegancja. Za te pieniądze to musi być LALA. dziś go wygaszam, już dosyć wygrzał posadzki.

BasH
28-08-2012, 20:59
35 DNI do przeprowadzki.

Coś mi się widzi, że mamy wyznaczony ten sam termin :) pozdro

verterix
31-08-2012, 07:11
Jeśli tym dniem jest 29 wrzesień 2012 to faktycznie mamy takie same terminy ;)

rkowal79
08-09-2012, 02:45
Teraz trochę o technice ocieplania.
Pozostałe kontr łaty poprzecinałem wzdłuż i przykręciłem do desek zaraz przy krokwi. Potem rozpiąłem membranę wysoko paro-przepuszczalną wywijając ją lekko na krokwie w ten sposób między deskami a membraną są 2 cm szczeliny wentylacyjnej. potem wełna 15, sznurowanie, wełna 15 , profile, folia aluminiowa ekranowa , płyta k-g.
Dobre rozwiązanie ze szczeliną wentylacyjną.
Nam też zostało sporo kontrłat i zdobię podobnie jak Ty ale dam jeszcze 1 listew po srodku między krokwiami i na wkręty do deskowania przykręcę. W naszym domku rozstaw między krokwiami to ponad 80cm więc wełna może przycisnąć siatkę (membranę) do deskowania od spodu czego nie chcę.
Robicie wloty wentylacyjne pod okapami dachu w izolacji elewacji dla tej szczeliny wentylacyjnej?
Mi A.Wilhelmi tak doradził i jeszcze do tego zaproponował w kalenicy usunąć po 5cm desek i papy, nabić na krokiew kontrłatę i na to membranę, aby powietrze ze szczeliny pod deskowaniem a nad wełną uchodziło do góry. Dodatkowo kazał zabezpieczyć wloty stalową siatką na owady.
co Ty na to?

rkowal79
08-09-2012, 03:00
Coś mi się widzi, że mamy wyznaczony ten sam termin :) pozdro
Termin ciekawy.
U nas to trzeba wasz licznik (no tak na oko teraz 21) pomnożyć przez 25 lub 30 hahah.
Tak więc planujemy w 2014 roku na jesień się wprowadzić chyba że MANNA z nieba spadnie to na wiosnę

verterix
08-09-2012, 08:24
Ja przykręcam te łaty do desek od spodu wkrętami. Też chciałem najpierw dawać jeszcze łatę na środku ale wtedy by mi materiału zabrakło. Plan jest taki że membranę wywijam aż za elewację. Potem podbitka ją zasłoni. A z tymi otworami w kalenicy to racja. lepsza cyrkulacja będzie. W tym roku stryszku nie ocieplam. Zobaczę jak będzie się drewno zachowywać przez ten sezon. potem się upcha 15 wełnę i jakieś płyty na krokwie przykręci.

BasH
30-09-2012, 07:17
Jeśli tym dniem jest 29 wrzesień 2012 to faktycznie mamy takie same terminy ;)

I jak? Udało się? U nas tygodniowy poślizg - stolarz z kuchnią nie dojechał w czwartek...

Kamila i Marcin
17-10-2012, 12:43
Gratulacje przeprowadzki i rozrośnięcia się rodziny.. to chyba przez to malowanie:)

powolutku i wykończycie resztę:)

MusiSieUdac
17-10-2012, 13:09
I kolejni u siebie. GRATULACJE :)

Zycze samej dobrej energii w nowym domu, zdrówka i przede wszystkim jak najwspanialszego mieszkania w Waszym miejscu:)
Powodzenia:):)

rafal1983
18-10-2012, 05:24
A no pogratulować :)

teraz te zaległe prace to sie dopiero będą ciągły :P

Ale nie ma to jak na swoim, nie musi być wszystko dopięte na ostatni guzik


No to mieliście ostrą jazdę bez trzymanki przed przeprowadzką

verterix
19-10-2012, 13:40
Fajnie że zaglądacie :rolleyes:. Mieszka się rewelacyjnie. Plusem tego ze nie wprowadziliśmy się do 100% gotowego domu jest to że każda drobna rzecz codziennie cieszy. Wczoraj np już po 22:00 założyłem pierwszą klamkę w środku i jak radocha była.
Pozdrawiam

AgaCz
28-10-2012, 18:41
Witam i gratulacje śledzimy Twój dziennik juz ponad rok ;) mój Bart nazywa Cię HARDKOREM :) za pierwsze zdjęcie to jest jak kopałes łopatą w szczerym polu.
Pozdro dla super Żony i Dzieciuffów :)

verterix
29-10-2012, 13:19
Witam i gratulacje śledzimy Twój dziennik juz ponad rok ;) mój Bart nazywa Cię HARDKOREM :) za pierwsze zdjęcie to jest jak kopałes łopatą w szczerym polu.
Pozdro dla super Żony i Dzieciuffów :)

dziekuję za pozdrowienia na pewno przekaże. W prawdzie nie ma już jakiś hardcorowych prac na budowie :p nie mniej będę dalej dzielił się wrażeniami z budowania.

Mmelisa
23-12-2012, 21:49
https://lh4.googleusercontent.com/-DUyx7KLxvVw/UNd5si72r4I/AAAAAAAAAeU/Gvg9tLKkqxk/s640/28017_567973839882855_295890899_n.jpg

Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu szczęśliwych chwil, sukcesów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku Zyczy Mmelisa z Rodzinka :)

Kamila i Marcin
24-12-2012, 20:10
Najserdeczniejsze życzenia
Cudownych świąt Bożego Narodzenia,
Ciepła i wielkiej radości,
Miłych oraz hojnych gości,
Pod choinką dużo prezentów,
A w Waszych sercach wiele sentymentów.
życzą Kamila i Marcin wraz z rodziną

MusiSieUdac
24-12-2012, 22:56
http://img28.imageshack.us/img28/8426/kartka1c.jpg

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

verterixowa :)
06-01-2013, 23:59
:welcome:

Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich forumowiczów, szczególnie dla tych którzy złożyli nam życzenia świąteczne. :)
Wspominamy dzisiaj mędrców ze Wschodu, którzy w Betlejem spotkali Króla wieków. Życzę wszystkim właśnie takiej wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów.

158857

Przy okazji, w najbliższym czasie, obiecuję nadrobić zaległości w naszym dzienniku :rolleyes:

gosiakmala
07-03-2013, 18:49
woow! jestem pod wrażeniem! ogromnym wrażeniem!

Kamila i Marcin
29-03-2013, 20:10
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób szczerze życzą Kamila i Marcin z rodziną