PDA

Zobacz pełną wersję : "Wiór Osikowy", "jak zabezpieczyc Ppoż"



Deryl
12-06-2010, 18:35
Witam All.
Powaznie sie zastanawiam nad pokryciem dachu Wiórem Osikowym ! Rozważam dwa projekty - w jednym kąt nachylenia to 30[stopni], a w drugim 42[stopnie].
Alternatywą byłaby prawdopodobnie dachówka cementowa - dokladna, latwa do polozenia(tanie i praktyczne pokrycie?), a do tego ciezka, dzieki czemu dom z bala "szybciej sie uklada"
Mam juz fachowcow ktorzy sie tym zajmuja; niestety nie sa przekonani do zabezpieczen Ppoz. Moze by mi nawet powyzsze nie bylo niezbedne, ale boje sie, ze w razie pozaru Ubezpieczalnia moze uzyc argumentu, ze dach nie byl zabezpieczony i odmowic odszkodowania...
Pls o Wasze doswiadczenia! Jak sie taki Wiór zabezpiecza?
Napiscie prosze inne Wasze doswiadczenia z dachem pokrytym wiórem - w literaturze jest bardzo niewiele na temat... :-(
a moze znacie jakas publikacje, gdzie bedzie wystarczajaca ilosc info?
Pozdro

shorcik
28-12-2010, 19:19
Witam konkurencyjna firma posiada certyfikat niepalności pokrycia z wióra osikowego ---> http://www.naturalnepokryciadachowe.pl/download/itb_r_klasyfikacyjny.pdf

Pozdrawiam Paweł Makarewicz
wior-dek.pl

shorcik
27-01-2012, 19:47
Witam, wiem wiem troszkę odkopałem temat ale to dla dobra wszystkich ;) Jeśli chodzi o zabezpieczenie wióra Ppoż to każdy mój klient na życzenie taki dokument otrzyma...