PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot opłaty za przyłączenie



eugenia
13-06-2010, 12:32
Witam,

tak się pechowo stało, że dostałam warunki przyłączenia na dom jednorodzinny (na rozdzielnię budowlaną i docelowo mieszkaniową), podpisałam umowę o przyłączenie i dokonałam już opłaty za przyłączenie (dostałam fakturę).

Jeszcze nie dostałam jednak drugiego podpisanego przez ENEĘ egzemplarza umowy o przyłączenie (upłynęły już dwa tygodnie od daty przekazania przeze mnie dwóch podpisanych egzemplarzy do BOKu).

W związku z tym, że w międyczasie zmieniły się moje plany odnośnie przyłączania (dom nie będzie budowany) - chciałabym odkręcić powyższą sytuację i dostać zwrot opłaty za przyłączenie.

Mam nadzieję, że podstawą do uzyskania zwrotu jest zmiana planów odnośnie budowy. Natomiast znając naszych dostawców prądu, a zwłąszcza ENEĘ obawiam się, że to może być za mało.

Czy mogę się dodatkowo powołać na to, że nie dostałam jeszcze umowy o przyłączenie ?

Jak to wszystko przeprowadzić sprawnie ?

marcin714
16-06-2010, 14:37
Część pieni ędzy pewnie ci oddadzą, część zatrzymają jako koszty manipulacyjne za zawracanie gitary. Działaj szybko bo czym dłużej będą siętwoja sprawą zajmować tym więcej policzą sobie za zawracanie gitary. Co do umowy to ty ja podpisałaś i to ty chcesz się z niej teraz wycofać. Znaczenie miało by to wtedy gdyby to ta strona się wycofywała która jeszcze umowy nie podpisała. Wtedy poprostu byś jej nie podpisała i tyle. Ale i tak zawsze przewagę ma ten co trzyma kasę.

eugenia
17-06-2010, 18:16
dzięki - już rozmawiałam, i zwrócą mi bo da się jeszcze wycofać umowę z podpisu. Potem zapłacę za nowę przyłączenie wg. nowych zasad.