PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o radę w sprawie wyboru pieca gazowego



adammo29
16-06-2010, 12:45
Dom 236 m (36 m garaż), ściany 3 warstwowe, poddasze użytkowe, energooszczędne okna (U 0,6), Ocieplenie poddasza (wełna 25 cm), ocieplenie podłogi (Ecotherm 10 cm), 130 m podłogówki + 70 m parkiet (będą grzejniki), będzie rekuperacja z odzyskiem ciepła.
Planuję piec gazowy zasilany gazem z zbirnika podziemnego (nie mam gazu z sieci), solary, kominek z płaszczem wodnym (c.o), bufor biwalentny (piec +solar) 300-400 l.
Myślę o piecu: Viessmann lub Immergas ze wskazaniem na ten drugi bo: gwarancja (5 lat), tańszy serwis i części.
Co o tym sądzicie???

Ketiw
16-06-2010, 14:15
Od pieca ważniejsze jest poprawne wykonanie instalacji grzewczych zwłaszcza gdy łączonych jest kilka systemów grzewczych.
Jeśli to rozwiążesz poprawnie to piec jest mało istotny - w razie czego wymienia się go łatwo - instalacji -> NIE ...

Zapoznaj się dokładnie z warunkami gwarancji na co jest te 5 lat ...

Pozdrawiam

Piotr G
17-06-2010, 18:30
Rozwiązanie brzmi prawie dokładnie jak mój prywatny dom - tyle zej ja zrezygnowałem z gazu na rzecz kotła stałopalnego z buforem - po pierwszym sezonie rewelacja

Wybór kotła - Viessman moim zdaniem jest trochę przereklamowany - immergas jest ok decyzję najlepiej podjąć analizując dostępność sewisu.

ważne aby zgrać wszyskto razem i dobre sterowanie do tego zrobić.

bufor biwalentny - jest to sprytne rozwiązanie ale nie jestem zwolennikiem
Po co solary mają grzać latem wode w buforze często całość nie osiągnie temp i kocioł będzie się załączał niepotrzebnie

Ja u siebie mam zasobnik do solarów 300l i bufor 500

Przy ogrzewaniu gazowym bufor jest zbędny szczególnie przy podłogówce która ma dużą bezwładność

Pytaj chetnie odpowiem na wszystkie pytania

Piotr

jacekaqua
17-06-2010, 22:28
taki bufor biwalentny ma tez zalety:
---upraszcza podłaczenie róznych żródeł ciepła
---zajmuje mniej miejsca w kotłowni (wszystko w jednym)
--- do solarów plus jak jest mały rozbiór wody a upał kilka dni
-- solary wykorzystywane są w nim do grzania c.o.

Piotr G
18-06-2010, 07:21
Jacku zgadza się jednak zawsze jest ALE
-aby wykorzystać solary do grzania CO w sezonie grzewczym to juz musi być solidna bateria kolektorów standardowy zastaw 2 3 płyt to mało do grzania CWU w pażdzierniku listopadzie czy marcu.

są zwolennicy takiego rozwiazanie - ja nie

Piotr

orko
18-06-2010, 07:31
Z solarami największy problem jest taki, że dają ciepłą wodę wtedy kiedy jest najmniej potrzebna.