PDA

Zobacz pełną wersję : Renta Planistyczna-pytanie



seia85
16-06-2010, 20:32
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w temacie renty planistycznej,pokrótce przedstawie sytuacje:

Działka była przekształcona z rolnej na bud. w 2006 r. także jeszcze nie upłyneło 5 lat od zmiany zagospodarowania przestrzennego (nie upatruje w tym swoich szans na zniesienie renty plan.).W 2009 roku zostały wydzielone pomniejsze 3 działki i droga wew.(było to już robione na mój koszt).1 z nich zbyłem.Ostatnio dostałem decyzje o ustaleniu wysokości renty planistycznej od tej pojedynczej działki.I tu pytanie do Państwa czy mogę odwołać się od tej decyzji?
Chciałbym jeszcze dodać że przy wyznaczaniu działek został około 1 ar skrawek ziemi,gmina stwierdziła,że przejmie tą część za symboliczną sumę której jeszcze nie wpłąciła :/
Czy mógłbym ubiegać się o to by odliczyli kwotę tego jednego ara od wysokości ustalonej renty planistycznej?
Czy może jest jakiś inny sposób na pomniejszenie opłaty?
Licze na odp.

Tatarak
18-06-2010, 10:45
Jakiś czas temu drążyłam temat rent planistycznych i z tego co udało mi się ustalić, zawsze można się odwoływać. Można wnioskować o obniżenie renty.Wypadałoby tylko mieć jakieś sensowne uzasadnienie. Albo rozliczenie jej w postaci rzeczowej - tego jednego ara? Tylko nie wiem, czy to jest formalnie wykonalne. Bo że gmina całkiem zrezygnuje z renty, to raczej nie łudźmy się.

Najlepiej byłoby zrobić tak, by przed sprzedażą działki wystąpić do gminy o ustalenie wysokości renty i potem o stosowną kwotę zwiększyć cenę sprzedaży - wtedy sprzedający zarabia tyle, ile chce. Pod warunkiem, że znajdzie kupca gotowego zapłacić tę wyższą kwotę.

Pisz odwołanie i powodzenia!