PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącza do pustej działki - aktualizacja



rafalfp
17-06-2010, 07:14
Witam wszystkich !
Przeszukałem całe forum w mojej sprawie i chciałem zaktualizować swoje informacje (posty w tej sprawie są z 2005 2006 roku ).
Posiadam pustą działkę bez ogrodzenia, bez żadnych pozwoleń na budowę. Do wszystkich mediów jest odległość ok. 50, 60 m. Chciałem podłączyć w pierwszej kolejności prąd , wodę i przygootować instalację pod gaz i kanalizację. Na tym etapie prad i woda potrzebne mi są aby np. wykosić trawę i podlewać nie wiem np drzewka i warzywa ?!. Ważną informacją jest że działka położona jest na terenie jeszcze nie zatwierdzonym planie zagospodarowania przestrzennego i na terenie Uzdrowiska( tylko w strefie najdalej oddalonej - STREFA "C".). Najbliższe domy sąsiadów oddalone są od mojej działki o jakieś 10 ,15 m ( w pełni uzbrojone ).
Czy na tym etapie można podłączyc prąd i wodę bez pozwolenia na budowę ?

kedod
20-07-2010, 21:12
U mnie bylo ciezko. Zajelo mi ca 7 lat. Dzialka to stare siedlisko na terenie parku krajobrazowego. Po "2 duzych teczkach korespondencji" mam wode i prad. Planowana wlasna oczyszczalnia. Zeby dostac warunki zagospodarowania trzeba bylo miec warunki przylaczenia do mediow, a potem elektrycy nie chcieli dac przylacza bo wg nich "nidgy tam sie nic nie wybuduje" i im sie nie oplaca. Powodzenia :-)

robertsz
21-07-2010, 13:33
Jeśli chodzi o prąd.
Wystąp do energetyki o wydanie Warunków Technicznych Przyłączenia.
W ciągu 30 dni dostaniesz odpowiedź. I albo zaakceptujesz te warunki (koszty, czas realizacji) albo nie zaakceptujesz.
W każdym bądź razie warunki otrzymasz bezpłatnie.

Energetyce zależy na sprzedaży energii więc w mojej opinii zgodę na prąd otrzymasz bezproblemowo.

południowa
04-08-2010, 17:12
witam, jestem na początku drogi ... oby nie przez mękę :)) Mam działke budowlana i chciałabym ja uzbroic przed budowa, która planuje na jesien 2011r (mam nadzieje , ze uda sie załatwic media w rok:) -media po drugiej stonie działki za droga szutrowa, wiec niedaleko to plus . Wiem , ze musze wynstapic o warunki techniczne przyłaczy wod-kan, gaz , prad do dostawców. Jako, ze jestem początkująca mam pytanie do tych co juz maja to za soba - JAK WYPEŁNIC WNIOSEK DO ENION-u
1. moc przyłaceniowa ??? dla domu 120 m, ogrzewanie gaz, kuchnia gaz , bez zadnych urzadzen typu spawarki, silniki - czy ok 14 kw
2. roczne przewidywane zapotrzebowanie energii - ????
3. czy zawsze trzy fazy???
4. znajomy mi mówił, ze na poczatek jesli pusta działka to prad budowlany albo od sasiada?.czy uzbrajajac tylko działke moge wystapic juz o stały odbiór pradu czy musze starac sie o prad budowlany - tego raczej chce uniknąc ze wzgledu na cene!!!???
5. słyszałam , ze gaz dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowe???
i co potem po uzyskaniu tych warunków technicznych???
pozdrawiam wytrwałych budowniczych

robertsz
02-09-2010, 23:57
witam, jestem na początku drogi ... oby nie przez mękę :)) Mam działke budowlana i chciałabym ja uzbroic przed budowa, która planuje na jesien 2011r (mam nadzieje , ze uda sie załatwic media w rok:) -media po drugiej stonie działki za droga szutrowa, wiec niedaleko to plus . Wiem , ze musze wynstapic o warunki techniczne przyłaczy wod-kan, gaz , prad do dostawców. Jako, ze jestem początkująca mam pytanie do tych co juz maja to za soba - JAK WYPEŁNIC WNIOSEK DO ENION-u
1. moc przyłaceniowa ??? dla domu 120 m, ogrzewanie gaz, kuchnia gaz , bez zadnych urzadzen typu spawarki, silniki - czy ok 14 kw
2. roczne przewidywane zapotrzebowanie energii - ????
3. czy zawsze trzy fazy???
4. znajomy mi mówił, ze na poczatek jesli pusta działka to prad budowlany albo od sasiada?.czy uzbrajajac tylko działke moge wystapic juz o stały odbiór pradu czy musze starac sie o prad budowlany - tego raczej chce uniknąc ze wzgledu na cene!!!???
5. słyszałam , ze gaz dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowe???
i co potem po uzyskaniu tych warunków technicznych???
pozdrawiam wytrwałych budowniczych
Lepiej późno niż wcale... odpowiedzieć na zadane pytania:
1) Zakłady Energetyczne mają swoje przeliczniki, powiedz że chcesz docelowo bezpieczniki 25A, oni wstawią moc po swojemu.
2) Pozostaw puste, wstawią j.w.
3) Teraz już zawsze, chyba że występujesz o zasilanie garażu, albo kiosku RUCHu....
4) Znajomy dobrze mówi, najpierw prąd budowlany potem po wybudowaniu i odbiorze przejście na taryfę gospodarczą G11. Na czas budowy ogranicz moc, spokojnie wystarczy Ci 6-10A na fazę do momentu tynkowania.
5) Na gazie się nie znam.....