PDA

Zobacz pełną wersję : Umieszczenie skrzynki na rozdzielacze...?



mr6319
18-06-2010, 07:59
Gdzie najlepiej i najrozsądniej w domku umieścić można skrzynki na rozdzielacze od Co i podłogówki?
Czy są jakieś miejsca, które są najbardziej do tego odpowiednie?
W jakich miejscach macie wy te skrzyneczki?

Castaway
18-06-2010, 08:06
Z tego co mi wiadomo,powinno się je umieszczać w takim miejscu, aby długość odejść wszystkich pętli była mniej więcej zbliżona - takie miejsce centralne.
U siebie zainstalowałem tą skrzynkę (na 12 obwodów) w pomieszczeniu gospodarczym przede wszystkim ze względu na jej wielkość.

Jarek.P
18-06-2010, 08:08
W holu, niemal dokładnie w geometrycznym środku domu, akurat tak mi pasowało i dzięki temu całe orurowanie CO rozchodzi mi się w ładną gwiazdę.
Ale myślę, że to jest akurat najmniej istotne, rury od CO nie są grube, w warstwach podłogowych ich się dużo zmieści, więc przede wszystkim się zastanów, gdzie chciałbyś mieć tą niemałą przecież szafę, gdzie nie będzie wadziła wizualnie. Bardziej istotne pewnie będzie, żeby była w miarę niedaleko kotła CO.

J.

mr6319
18-06-2010, 08:11
A możecie pokazać jakieś fotki pomieszczeń z tymi skrzyneczkami? Jak to wyglada już po montażu w pomieszczeniu w ścianie?

Jarek.P
18-06-2010, 10:03
Zdjęcia z rozdzielaczami w szafce "na surowo" (bez drzwi i wykończeń) znajdziesz w moim dzienniku.
Drzwiczki wraz z obramowaniem - standardowe, białe, póki co zdjęte, żeby się nie zniszczyły.
Jedyne, co tutaj dla mnie było problemem, to znalezienie szafki z drzwiczkami zamykanymi nie na kluczyk, a "na monetę" (zamek z czymś w rodzaju śrubki pod bardzo duży płaski śrubokręt, moneta do jego otwierania jest idealna). Kluczyk od takiej szafki albo by zaraz zginął, albo tkwiąc w zamku przez czas wykańczania się złamał i tylko problemy by były, tymczasem krajowi potentaci w produkcji takich (i innych metalowych szachtów) niestety w zamkach na kluczyk się lubują.

J.

Croolick
20-06-2010, 09:52
Zapytam przy okazji, jak często zagląda się do takiej skrzynki? Czy zastawienie jej n.p pralką to duży błąd?
Chce zostawić szafkę w kotłowni -pralni ze względu na jaj mało wyjściowy wygląd (szafki oczywiście).

Jarek.P
20-06-2010, 10:05
Myślę, że przy sprawnej instalacji CO możesz do niej nie zajrzeć nigdy :)

J.

Castaway
20-06-2010, 21:23
Tak to wygląda u mnie