PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor rolet zewnętrznych ?



kocza
22-02-2004, 11:33
Witam,

ciekaw jestem jakiego koloru rolety zewnętrzne mają Forumowicze, proszę pochwalcie się !

[email protected]

bilbo
22-02-2004, 13:46
My jeszcze w trakcie realizacji, ale będą to rolety firmy "Ideal" - brązowe. Od początku nie mielismy żadnych wątpliwości co do koloru, zaś nie chciałabym oglądać po kilku latach jak wyglądają białe czy beżowe.
Justa

kocza
22-02-2004, 20:58
oki, oki... my też myślimy o brązowych, tyle tylko, że gdzieś ktoś pisał, że brązowe bardzo źle wyglądają od wewnątrz jak są opuszczone...

Sprawdzaliście to gdzieś???

I jeszcze jedno... zastanawialiście się, czy czasem takie duże, ciemne powierzchnie zbytnio się latem nie nagrzewają? Jak to odczuwa się wewnątrz domu???

Pozdrawiam,

[email protected]

ara
23-02-2004, 08:19
Miałam mieszkanie w bloku z białymi roletami.Wydawałoby się - nonsens, zwłaszcza w mieście.
Owszem, myć trzeba je było częściej, po latach nieco zszarzały. Ale za to nie nagrzewały się i nie przykuwały wzroku,wtapiając się w biel balkonu.
pozdr.

bilbo
24-02-2004, 11:57
My okna będziemy mieli drewniane, ciemną elewację i nie wyobrażam sobie by rolety były inne niż brązowe! Sąsiedzi też mają takie i nie skarżyli się, zaś po zamknięciu wyglądają świetnie! Białe zaś, nie tylko że trzeba częściej myć ale z czasem może okazać się to mało skuteczne. Brud wejdzie na tyle głęboko, że żadne proszki czy płyny nie pomogą.
Justa

Marbo
24-02-2004, 12:01
My w sąsiedztwie (dalszym) mamy dwa domy z roletami. Jeden z brązowymi ( jak cała stolarka i dach) - drugi z roletami w kolorze tynku (dach ceglasty, koloru stolarki nie pamiętam) - oba wyglądają dobrze, choć gdyby zamienić je roletami nie wyglądałyby chyba równie dobrze. Trzeba więc patrzeć na całość elewacji.

kocza
29-02-2004, 20:26
Ostatecznie wybieramy pomiędzy roletami brązowymi, a roletami w kolorze ciemnego drewna (tak to się nazywa). Dach Rupp Ceramika Sirius jasny brąz, okna (będą) złoty dąb, elewacja (będzie) jasna, odcienie beżu.

Pozdrawiam.

duduś
29-02-2004, 21:38
mam zielony dach i jaśniutko żółtą elewację - rolety daję też żółtawe tak żeby po spuszczeniu pasowały do tynku (mogły by być zielone - ale? lepiej nie)

Rethman
30-03-2004, 12:57
Najlepiej jak kolor będzie dopasowany do kolorystyki elewacji i okien oraz ... waszych gustów i zasobności kieszeni 8)

MEDYK
30-03-2004, 21:05
Będąc we Włoszech mieszkałem w kilku róznych domach i mieszkaniach i wszędzie były brązowe rolety zewnętrzne i w południe było bardzo przyjemnie gdy były opuszczone, a temperatury letnie we Włoszech to nie nasze Polskie. Także jeśli chodzi o funkcję przeciw nagrzewaniu latem to raczej kolor nie ma większego znaczenia. Moim zdaniem przy wyborze trzeba się kierować estetyką, kasą no i chęcią częstszego lub rzadszego ich czyszczenia.
pzdr

woprz
31-03-2004, 15:30
1. ma brązowe - od południowej strony nie zauważyłem żeby się nagrzewały
2. kwestia gustu czyli tego jak wyglądają w połąceniu z otoczeniem
3. spece od bezpieczeństwa twierdzą, że lepsze są jasne bo w nocy lepiej widać jak ktoś się przy nich kręci

magi
31-03-2004, 19:03
będą brązowiutkie

adru
05-04-2004, 06:24
Rolety kawa z dużą ilością mleka (beżowe) okna złoty dąb,elewacja jaśniejsza od rolet, dach ceglasty. Na mój gust wyglada dobrze od wewn. i na zewn. Jeżeli roleta jest aluminiowa to zawsze się nagrzeje w pewnym stopniu, ale tragicznych skutków nie ma.

Alis
05-04-2004, 23:16
Rolety będą brązowe-czyli takie jak dach. Okna mahoń i podbitka również mahoniowa.

PRO
08-04-2004, 21:44
Ja chyba będęmiał białe okna a roleta kawa z mlekiem co Wy na to?