PDA

Zobacz pełną wersję : Ciesle poszukiwani! /// Parterowy, czy z poddaszem???



Deryl
20-06-2010, 19:04
Witam Wszystkich.
Planuje budowe domu kolo Warki z plazow min 22[cm] grubych(a chetnie 25-30[cm]). Pow uzytkowa 120-150[m2]

Czy mozecie polecic Ekipy/pojedynczych Ciesli ktorzy zbuduja powyzsze, zalatwiajac rowniez drewno?
Mam juz namiary na dwie ekipy z Podlasia(ale zawsze warto porownac, chocby, zeby relacje cen znac...), a moze rowniez Gorale?

Nie zdecydowalem sie na typ(wiem tylko, ze ma byc prosta bryla: prostokat, dach dwuspadowy, bez wykuszy, lukarn, itp...).
Jak kosztowo wychodzi "dom parterowy" vs "z poddaszem uzytkowym"
W parterowym m/innymi wiekszy fundament i pow dachu
W 1,5 pietrowym strata pow kolo scianki kolankowej na poddaszu i pow na schody...; ale roznic jest o wiele wiecej...; czy sa robione jakies ogolne porownania, czy tylko, co kto uwaza...???
Pozdro.

bartbudowniczy
10-02-2014, 15:18
Mogę polecić Ci pewną niewielka firmę która wykonuje takie domy z bali. Pochodzą z Beskidu Żywieckiego wiec to górale. Nie chciałbym być posądzony o robienie reklamy wiec bezpieczniej napisz na prywatny.

DANIEL SIS
10-02-2014, 16:40
dom parterowy z bala....mozna, ale to żadna tradycja. Raczej takie domy a przede wszystkim dachy robione są z wiazarów bo po co inaczej?
Dom z poddaszem uzytkowym to inna bajka tym bardziej dwuspadowy. Scianka kolankowa nie jest problemem, sztuka ciesielska nakazuje wypuscic głowice belek stropowych poza oczep, na głowicach murłata i dach staje sie bardziej piekny, okazały a przede wszystkim eliminujesz problem skosu i braku miejsca.
pzdr