PDA

Zobacz pełną wersję : wkład Turbo Fonte Eliseo - czy to dobry wybór?



Wujor
21-06-2010, 14:04
witam,

Czy ten wkład będzie odpowiedni (15kW) dla domku około 150m2. Mam zamiar zrobic grawitacyjne rozprowadznie ciepłego powietrza. No i dośc ostro dorzucac do pieca :) zimą, wiosną, jesienią a jak tak dalej pójdzie to i w lecie trzeba będzie palic...
Wogóle - jaką renomę ma ta firma?

Wujor
23-06-2010, 12:34
naprawdę nikt nie ma pojęcia o tych wkładach??

lecho*ski
03-07-2010, 11:36
całkiem do rzeczy choc troche moim zdaniem zbyt drogi, bo to jednak konstrukcja starszego typu, nie powinienes go popsuc, wdziałem 2 takie ,który od palenia budowlanców zmieniły kolor , ale zaden nie pękł. szyber z dziwaczną emaliowaną rączką, bez szybra spalanie zbyt szybkie.

Wujor
04-07-2010, 09:59
Dzięki za odpowiedź.
Znalazłem ten wkład za 3200PLN. Jak mam rozumiec, że jest to "konstrukcja starszego typu"? Czym wyróżniają się nowe konstrukcje - i jaki ewentualnie wkład za podobną kwotę jest godny polecenia. Potrzebuje wkjaldu do ciągłego palenia.

grigo
07-07-2010, 11:43
Witam.
Widze że nie ma chętnych do pomocy to może ja coś napiszę. Kominek moim zdaniem powinien posiadać następujące cechy:
* Doprowadzenie powietrza z zewnątrz - przy dzisiejszych konstrukcjach domów szczelnych jak termos, króciec do powietrza z zewnątrz powinien być standardem. Wyobraź sobie że palisz w kominku, na dworze , mocny wiatr, w kuchni włączony okap. Przy takich fatalnych warunkach nie będzie się chciało palić a może dojść nawet do cofki spalin w kominie, bo będzie brakowało powietrza.
* Wyłożenie komory spalania szamotem lub wemikulitem - mają to wszystkie stalowe konstrukcje i nowsze żeliwne. Daje to większą temperaturę spalania. mniej brudzi się szyba
* System dopalania spalin - gazy powstające podczas spalania drewna dopalają się uwalniając dodatkową energie (do 30% w drewnie) Więcej ciepła za free. Normalnie uciekł by w komin.
Widziałem ostatnio na żywo wkład francuski chazelles HP700. Żeliwny, ma nowoczesną fasadę, wemikulit w środku, system dopalania spalin, możliwość podpięcia powietrza z zewnątrz, automatyczny deflektor otwierający się wraz z otwieraniem drzwiczek, wysoką sprawność78%, niską emisją C.O. 0,09%. Emisja spalin mówi bardzo dużo o jakości urządzenia. Zauważ że nie chwalą się nią firmy z niskiej półki, bo nie mają czym. Ten wkład kosztuje ok 5 tys. Jeśli chcesz taniej wspieaj polski rynek Arysto 10 wygląda na niezłą konstrukcję, jak na 3500zł. Takie ksero spartherma.
Mam nadzieje że trochę pomogłem

Wujor
07-07-2010, 17:20
Tak, pomogłeś. Dzięki za te wskazówki.

lukaszekkr
03-12-2011, 01:40
Witam
Jeśli trzeba chętnych do pomocy to Ja już jestem :)
A poważnie to kolega grigo wspomniał że wkład chazelles HP700
jest taki świetny a ma 78% sprawności
Potwierdzam kolega ma rację 78 % jest to super sprawność chazelles HP700
Ale Eliseo 77 firmy Turbo Fonte ma 81,6 (to chyba lepiej)
Eliseo 77 to naprawdę dobry wkład
Ja zajmuję się sprzedażą kominków od 2001 roku
iW ofercie mam różne wkłady ale Jeśli chodzi o Turbo Fonte
to nigdy nie miałem problemów

M***ki
03-12-2011, 06:59
Jeśli sprzedajesz wkłady .. to fajnie .... witamy kolejnego kolegę z branży .

bla
06-12-2011, 11:14
Witam!
Jestem na kupnie wkładu kominkowego, czytam, szukam, rozmawiam ze sprzedawcami i oczywiście każdy chwali co innego.
Na początku chwalono Jotula - zastanawiałem się nad 530fl, następnie spotkałem Pana który stwierdził poco przepłacać Turbo fonte Eliseo 77 dużo lepszy i dużo tańszy - rozpływał się wręcz nad nim, Potem KFd Eco 70, ktoś polecał też Hajduki, ostatnio wpadłem znów na gościa od Jotula I 18 panorama - chociaż wolał bym z płaską szybą no i cena tez wyższa - tyle że czasem lepiej dołożyć.
Czy ktoś może coś powiedzieć o tych wkładach, coś doradzić.

Chciałem kominek który będzie dobrze grzał i długo utrzyma żar, aby wracając do domu po pracy (ok 10h) można było tylko dorzucić klocka a nie rozpalać od nowa - czy w ogóle coś takiego istnieje?
Chciałem tez rozprowadzić ciepłe powietrze do 4 pomieszczeń grawitacyjnie.

Dom
projekt Gracjan (gdyby ktoś chciał spojrzeć na lokalizacje kominka)- ok 160m
wentylacja grawitacyjna
do kominka doprowadzone 2 rury fi 50mm (trochę chyba mało) - powietrze z zewnątrz
ciepłe powietrze chciałem doprowadzić do pomieszczeń 2, 3+4 połączone w jeden pokój, 5,7.
Najdłuższa odległość do 2 i 3+4 ok 5m- czy rozprowadzenie grawitacyjne zadziała?

Wiem, że zadałem dużo pytań, część pewnie powinno się znaleźć w innym temacie, ale jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

eniu
06-12-2011, 11:31
Witam!
Jestem na kupnie wkładu kominkowego, czytam, szukam, rozmawiam ze sprzedawcami i oczywiście każdy chwali co innego.
Na początku chwalono Jotula - zastanawiałem się nad 530fl, następnie spotkałem Pana który stwierdził poco przepłacać Turbo fonte Eliseo 77 dużo lepszy i dużo tańszy - rozpływał się wręcz nad nim, Potem KFd Eco 70, ktoś polecał też Hajduki, ostatnio wpadłem znów na gościa od Jotula I 18 panorama - chociaż wolał bym z płaską szybą no i cena tez wyższa - tyle że czasem lepiej dołożyć.
Czy ktoś może coś powiedzieć o tych wkładach, coś doradzić.

Chciałem kominek który będzie dobrze grzał i długo utrzyma żar, aby wracając do domu po pracy (ok 10h) można było tylko dorzucić klocka a nie rozpalać od nowa - czy w ogóle coś takiego istnieje?
Chciałem tez rozprowadzić ciepłe powietrze do 4 pomieszczeń grawitacyjnie.

Dom
projekt Gracjan (gdyby ktoś chciał spojrzeć na lokalizacje kominka)- ok 160m
wentylacja grawitacyjna
do kominka doprowadzone 2 rury fi 50mm (trochę chyba mało) - powietrze z zewnątrz
ciepłe powietrze chciałem doprowadzić do pomieszczeń 2, 3+4 połączone w jeden pokój, 5,7.
Najdłuższa odległość do 2 i 3+4 ok 5m- czy rozprowadzenie grawitacyjne zadziała?

Wiem, że zadałem dużo pytań, część pewnie powinno się znaleźć w innym temacie, ale jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Idź do Cebudu na Balickiej . Oni się na tym znają , co Cię
interesuje . Nie daj się tylko oskubać , bo mają też
sporo "kosmosu" :D . Na poziomie Jotula coś dobierzesz.

grigo
06-12-2011, 13:23
Witam
Jeśli trzeba chętnych do pomocy to Ja już jestem :)
A poważnie to kolega grigo wspomniał że wkład chazelles HP700
jest taki świetny a ma 78% sprawności
Potwierdzam kolega ma rację 78 % jest to super sprawność chazelles HP700
Ale Eliseo 77 firmy Turbo Fonte ma 81,6 (to chyba lepiej)
Eliseo 77 to naprawdę dobry wkład
Ja zajmuję się sprzedażą kominków od 2001 roku
iW ofercie mam różne wkłady ale Jeśli chodzi o Turbo Fonte
to nigdy nie miałem problemów

Nie wiem czy rozmawiamy o tym samym wkładzie. Dla mnie to pudełeczko z żeliwa do którego nawet nie zmieści uczciwy kawałek drewna (głębokość 39cm).
1, Nie widzę szczelnego dolotu powietrza z zewnątrz a regulacja na drzwiczkach z przodu pokazuje że ze szczelnością ten wkład wiele wspólnego nie ma.
2, Ciekawe co za systemy podnoszące sprawność mogą się zmieścić w takim niskim czopuchu. Bo sprawność 82% skądś się musi wsiąść.
3, Mógłbyś opisać którędy dostaje się powietrze do systemu czystej szyby (część wkładów nie ma po prostu uszczelki w górnej części szyby)

Nie mam zamiaru się spierać który z wkładów jest lepszy. Jeśli można kupić dobre Polskie urządzenie to wole do francuza. U nas jest w czym wybierać. Patrząc na ten wkład mam wrażenie że nie dopisałeś. Handluje wieloma firmami ale największą prowizję mam w Turbo fonte.

bla
12-12-2011, 08:57
Witam!
Udałem się do Cebudu. Panowie w moim przedziale cenowym ok 5000 doradzili mi Hajduka volcano 1VT (ale w sumie jeśli o wkłady chodzi to byli tak średnio zorientowani w ogule). Generalnie skupili się na materiałach akumulacyjnych które sprzedają twierdząc ze wkład to drugorzędna sprawa. Mnie polecali system CMA- fajny tylko dość kosztowny:(.
Generalnie najpierw chciałem się skupić na wkładzie. O hajdukach różnie piszą... Teraz podobno te volcano unowocześnili (brak automatycznego szybra), tyle , że o jotulu słyszałem TYLKO dobre opinie.
Osobiście stać mnie ewentualnie na jotula i530fl - cenowo ta sama półka co to volcano1vt.
Czy ktoś coś może doradzić. Może ktoś miał do czynienia z oboma tymi wkładami.

Pozdrawiam

bat
03-01-2012, 11:27
Witam,

odświeżę temat, gdyż jestem dokładnie w tym samym momencie, a mianowicie od kilku tygodni chodzę od sklepu do sklepu, od forum do forum i szukam odpowiedniego wkładu do swojego salonu. Ostatnio w jednym zachwalali wspomniane Turbo Fonte. Wcześniej sprzedawca zachwalał swoje Chazelles HP800 proponując cenę o 1000 zł większą niż na we własnym sklepie internetowym :-/ (uczciwość wobec klienta - bezcenne). Jeszcze wcześniej Laudel. Wszędzie można wyczytać dobre informacje na temat każdej firmy i modelu, jak również znajdą się takie gdzie ktoś trafił na trefny model i klapa, jedzie po firmie, że ciężko to czytać.

Chcieliśmy kominek z DGP do domku niespełna 100m2, gdzie rozprowadzenie miałoby być doprowadzone do 3 pokoi, łazienki i oczywiście salon. Czy kierować się tym co mówią sprzedawcy, że do tak małego domku to wszystko będzie dobre? I że spokojnie jak wrzucę o 22:00 drewno to następnego dnia o 10:00 spokojnie tylko dorzucić i samo palić dalej się będzie? Czy istnieją takie rozwiązania i cuda we wkładach do 5000 zł?

Jaki wybrać? Niby takie małe pytanie, ale jak trudne i ciężkie.

lukaszekkr
14-02-2012, 23:36
Witam
odnosząc się do wkładu Turbo Fonte Eliseo
jest to dość skomplikowana konstrukcja
sprawność bierze z przemyślanej konstrukcji wkładu
(bardzo duży i zaawansowany deflektor)
Też nie chcę się spierać który wkład jest najlepszy
bo każdy chwali swoje i to temat rzeka :)
Na początek musimy podzielić wkłady
na wkłady żeliwne i stalowo-szamotowe
Wkłady stalowo-szamotowe
to wkłady w których ładniej się pali
większy płomień
są to wkłady widowiskowo dekoracyjne
Spalają troszkę więcej drewna
grzeją rozpromieniście
tego rodzaju wkłady polecam do ciepłych obudów
np. kaflowych
najpopularniejsze marki:
Hark
Hajduk
Spartherm

Wkłady żeliwne grzeją grawitacyjnie
takie wkłady polecam jeśli wykonujemy DGP
Najlepiej z płaską szyba bez podnoszenia
są to wkłady grzewcze
Nie ma tak efektownego płomienia jak we wkładach stalowo-szamotowych
ale posiadają duże możliwości grzewcze przy małych wymiarach

Jeśli dobieram wkład to dobieram indywidualnie dla każdego
klienta bo każdy ma inne wymagania i oczekiwania
co do wkładu
Nie patrzę na czym mam największą prowizję bo to jest na krótką metę
Eliseo to bardzo dobry wkład mocny i wydajny ale nie każdy ma 4000 na zakup wkładu
jeśli szukacie czegoś tańszego to polecam Kratki np Oliwia
to połowa kosztów niższa sprawność
mniej skuteczny system czystej szyby ale to dobry mocny wkład
nie jakiś marketowy chłam

lukaszekkr
14-02-2012, 23:43
Kolego
Jeśli mowa o rozprowadzeniu to wszystko ok ale bez łazienki
a długość czasu spalania jednego załadunku drewna
nie zależy tylko od wkładu
Duże znaczenie ma komin i koniecznie wkład musi być wyposażony w szyber
no i drewno porządne suche liściaste sezonowane (chodzi o wilgotność)
polecam graba

Rikmen
20-02-2012, 16:59
Witam
odnosząc się do wkładu Turbo Fonte Eliseo
jest to dość skomplikowana konstrukcja
sprawność bierze z przemyślanej konstrukcji wkładu
(bardzo duży i zaawansowany deflektor)
Eliseo to bardzo dobry wkład mocny i wydajny ale nie każdy ma 4000 na zakup wkładu


102182
Przedstawiam przekrój graficzny wkładu Eliseo i poproszę autora tekstu o wyjaśnienie tej dość skomplikowanej i przemyślanej
konstrukcji wkładu dla ew. przyszłych użytkowników.Pzdr RiK.