PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór instalacji C.O.



Pyniol76
21-06-2010, 17:12
Witam,
Zleciłem firmie wykonanie projektu oraz wykonanie instalacji gazowej i centralnego ogrzewania w mieszkaniu.

Instalacja została wykonana - wykonawca ma zamiar wystawić fakturę, jednak nie mogę w chwili obecnej jej sprawdzić ze względu na to, że nie jest jeszcze podłączony licznik gazowy w związku z tym mam pytanie: czy wykonawca nie powinien przed odbiorem prac wykonać uruchomienia kotła oraz instalacji żebym miał okazję sprawdzić czy wszystko działa poprawnie?

Wykonawca tłumaczy, że on instalację wykonał da próbę szczelności i tyle...

Wydaje mi się, że najpierw muszę zrobić odbiór kominiarski zamontowanego systemu kominowego, uruchomić kocioł, sprawdzić poprawność wykonania instalacji a dopiero potem uregulować zobowiązanie.

Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam.

Piotr G
21-06-2010, 18:19
Wszystko zalezy jek się umówiłeś i jak długo będą trwały formalności - dobrym rozwiazaniem dla mnie było by zapłacenie za meteriały i dużą część robocizny i zostawić sobie jakąś kwotę dla zabezpieczenia swoich interesów

Podstawowa sprawa - takie detale powinny być ustalone przed roborą

Obiektywny nie jestem z wiadomego powodu sam jestem wykonawcą

Piotr

Grzesiek13
23-06-2010, 10:26
Z prawnego punktu widzenia powinieneś zapłacić wykonawcy za usługę. Jeśli będziesz miał zastrzeżenia bo wyjdą usterki lub coś trzeba poprawić, wyregulować, to wzywasz wykonawcę do poprawki - istnieje pojęcie gwarancji i rękojmi za pracę.
Nie polecam Ci zatrzymywania części wynagrodzenia, jeśli nie było to uzgodnione - wykonawca może skarżyć Cię za niewywiązanie z umowy. Umowa obowiązuje dwie strony Ty płacisz - a wykonawca robi usługę.