PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana po 10 latach (foto), prośba o radę



oqurius
24-06-2010, 00:56
Ściana, styropian na klej i kołki, siatka zatopiona w kleju, pomalowane środkiem gruntującym. Potem miał być na tym tynk, ale mineło 10 lat i tynku nie ma, Dzisiaj chcę położyć tynk, ale co z tym zrobić?
Z góry dziękuje za podpowiedź.

jea
24-06-2010, 01:25
Witaj, zeszlifuj a później grunt i tynk:)

Scyzor
24-06-2010, 07:28
siemka... robie w tym zawodzie juz jakies 10 lat i powiem ci jak to trzeba fachowo zrobic...:
1.. caly nalot musisz usunac z kleju( ze scian)... mogles to od razu zagruntowac i nie mialbys takiego problemu...
2..potem nalezy zagruntowac sciany... ( grunt powinien byc piaszczysty- to podstawa, zaden tam tytan czy inne dziadostwo)
osobiscie polecam Greinplasta badz Baumit ewentyalnie fasta
3. po zagruntowaniu... jesli masz pieniadze mozesz polozyc sobie Tynk( czyli popularna strukture)
sa rozne rodzaje tynku... zalezy ile masz pieniedzy( jest akrylowy, silikatowy silikatowo -silikonowy. no i silikonowa( najdrozszy i moim zdaniem najlepszy) no ale nie kazdego stac na silikonowy tynk
4.. co do marki tynku to tez polecam greinplast... lub baumit.. akamit tez nie jest zly...
tak zrobiony dom bedzie ci sluzyl na lata... pozdrawiam... mam ndzieje ze moje wskazowki przekonaly cie... pozdrawiam
Scyzor

leszeq
24-06-2010, 20:13
Kiepsko wygląda ta ściana...
Musisz koniecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Na elewacji widać miejscowe rozwijanie się glonów lub grzybów.
Przeszlifuj i umyj dokładnie elewację, a potem zastosuj jakis preparat do dezaktywacji powstałych osadów.
Dopiero na tak przygotowanej powierzchni możesz położyć tynki, po wcześniejszym zagruntowaniu, odpowiednim do stosowanego tynku gruntem.

fighter1983
24-06-2010, 20:21
leszeq powiedzial jak, ja dodam czym :)
zabicie glonow i grzybów: Capatox
gruntowanie: Putzgrunt610
wyprawa elewacyjna: MineralLightPutz + farba / Capatect FassadenPutz / Sylitol FassadenPutz / Amphisilan FassadenPutz

oqurius
27-06-2010, 21:17
Witam, dziękuje za wszystkie podpowiedzi w tym problemie.
Pozdrawiam

Kuba Dąb
28-06-2010, 16:03
A na przyszłość polecam tynk mineralny. Jest naturalny i lepiej się starzeje, będzie z nim mniej problemów.