PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja WC w pionie odpowietrzenia kanalizacji



yaro672
26-06-2010, 15:57
Czy mogę jak w tytule zrobić wentylację wc ?

Jarek.P
26-06-2010, 20:41
Jeśli nie będzie ci przeszkadza smród kanalizacji w łazience, to czemu nie?

Chociaż... napisz dokładniej, co to jest ten pion odpowietrzenia kanalizacji, bo brzmi to dziwnie. Chodzi o pion kanalizacyjny, normalną rurę od kanalizy, która kończy się na dachu odpowietrzeniem? Czy kanał wentylacyjny, w który jest wstawiony pion od kanalizy?

J.

ryhu82
26-06-2010, 22:08
Czy mogę jak w tytule zrobić wentylację wc ?

Nie możesz.

yaro672
27-06-2010, 13:54
Chodzi o kanał wentylacyjny z rura kanalizacyjną wyprowadzoną ponad dach

ryhu82
27-06-2010, 15:16
Chodzi o kanał wentylacyjny z rura kanalizacyjną wyprowadzoną ponad dach

Precyzyjniej:
1. Kanał wentylacyjny wykonany z rury kanalizacyjnej?
2. Kanał wentylacyjny wyprowadzony do tej samej rury co kanalizacja?
3. Dwa osobne kanały wentylacyjny i kanalizacyjny wyprowadzone ponad dach?
4. Inne: Jakie?

edde
27-06-2010, 16:28
odradzam, miałem tak przez pewien czas (kilka m-cy) ze względu na etap budowy, i tak: nie cały czas, sporadycznie, zależnie chyba od pogody ale za to bardzo uciążliwie cofka smrodem, o do tego zima skraplanie odpowietrzania kanalizacji powoduje namakanie kanału wentylacyjnego i ściekanie tego (gdzie i jak zależy od materiału i usytuowania kanału)

Darpiot
27-06-2010, 22:40
Pytanie trochę źle sformułowane bo nie wiadomo o co chodzi. Ale jeżeli pomoże to:
na etapie budowy komina systemowego z pustaków kominowych z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, puściłem tym kanałem rurę PCV jako napowietrzenie kanalizacji. Rura wystaje ponad betonową czapę komina i jest zakończona wywieką. Jako że kanał jest o przekroju prostokątnym i dość duży (12x24cm) to jest on wykorzystywany jako wentylacyjny w kotłowni. Otwory wywiewne są po obu stronach komina powyżej połaci dachu. Smród nie ma szans być zaciągany do tego kanału.