PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup działki z 3ma słupami



Mariox30
26-06-2010, 23:36
Witam wszystkich, zastanawiamy się z żonką nad zakupem działki w pow. gliwickim. Ceny działek zaczynają się tam od. ok.140 zł m2 nawet do 200 zł m2
Ta działka ma ok.825 m2 w kształcie prostokąta szer.25 -dł.33 m, jest położona w samym centrum miejscowości, szkoła, przedszkole itd. super dojazd w każdą stronę.
Tylko jest problem, na początku działki stoją 3 słupy w tym od drogi na jednym jest transformator - do tego idzie linia od drogi -niskie napięcie 6KW-przez całą miejscowość (to nie problem ) ale od tego transformatora linia 20 KW na wjeździe i wzdłuż działki - ogólnie nie ma przeciwwskazań na budowę naszego domku (szkieletowy do 110m2 z poddaszem) dowiadywałem się w gminie i ZE -śą wydzielone pasy ochronne ale mamy duży zapas z budową (domek stał by na końcu działki na początku te słupy ) byłem też u potencjalnej firmy budującej domki i mówili że też nie ma problemu, że słupy odgrodzimy i posadzimy sobie np. żywopłot :) problem by był jakby to było przynajmniej 110 KW. Zastanawia mnie trochę pole elektro-magnetyczne od tego 20 KW podobno znikome i nie szkodliwe w takiej odległości - pomiar kosztuje od 1000-1500 zł
Sam już nie wiem czy pakować się w to ?????? koszt działki to ok.90.000 woda przy działce a prąd też :)
Poradzicie co robić ??? czy cena jest jeszcze za wysoka ? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

P.S. Jeśli to możliwe proszę o przeniesienie tematu na :
Domy i działki - na sprzedaż i do kupienia

pjr
15-07-2010, 21:12
1. Ja bym jeszcze sprawdził u architekta czy można tam dom postawić.
2. Kupując nieruchomość trzeba się liczyć z jej sprzedażą. Odpowiedz sobie na pytanie: czy kupił byś dom posadowiony na działce z takimi słupami i liniami energetycznymi? Z mojego doświadczenia wiem, że takie nieruchomości słabo się sprzedają (kwestia ceny). Inna sprawa, że energetyka może swój majątek wrzucić pod ziemię (raczej nie licz na to, że zrobi to na swój koszt ).

Mariox30
02-08-2010, 22:30
witam wszystkich. Chyba weźmiemy rzeczoznawcę i nam wyceni działkę czy faktycznie jest warta 90.000 czy może mniej , koszt takiej usługi to ok. 450-500 zł jeśli chodzi o te nieszczenne słupy to myślę że nie będzie problemu, siatka i żywopłot załatwi sprawę :). Pojeździliśmy po znajomych i mają czasem jeszcze gorzej np. kilka metrów transformator od schodów albo linię nad dachem . Tylko może faktycznie jest mniej warta, tak jak wcześniej pisałem zgoda na budowę jest i w gminie i w energetyce . Mamy kupca na mieszkanko to trzeba się rozglądać już na poważnie za działkami :) pozdrawiam Jakby ktoś coś jeszcze napisał będę wdzięczny :)