PDA

Zobacz pełną wersję : dysperbit jako podkład pod papę termozgrzewalną



kobi033
27-06-2010, 21:00
witam

zostały mi chyba dwa wiadra disprobitu z tytana po malowaniu ścian fundamentowych, teraz mam do zrobienia taras nad garażem i zastanawiam się czy można użyć tego disprobitu jako podkład pod papę termozgrzewalną

warstwy
- podkład
- papa termozgrzewalna
- styropian
- folia
- wylewka

fighter1983
27-06-2010, 21:02
mozna

szdar77
01-07-2010, 22:13
co do warstw
ja dałbym
dysperbit
papę
folię
styropian
folie
wylewkę

podejrzewam że styropian z papą się pogryzą

miplomar
22-04-2011, 04:55
Czy Izoplast Dysperbent można zastosować jako środek gruntujący pod papę termozgrzewalną SBS na wieńcu i betonie chudym ?

Urtica
22-04-2011, 21:30
W praktyce wszyscy stosują.
Ale.... ten produkt nie ma atestu na stosowanie do pomieszczeń przeznaczonych do stałego pobytu ludzi. Można oficjalnie zastosować do garazu, na taras, do piwnicy. Ale nie do pokoi itp.
Jestem świeżo po przerobieniu tego tematu, nic w praktyce nie ma atestu, nawet dedykowane pod papę produkty Icopala. Ja się ugięłam i zastosowałam Akryfol - podkład pod papę biały, mleczny, do betonu i innych podłoży. Papa już leży porządnie przygrzana. Na razie leży, nie zwinęła się ;-)

adam_mk
22-04-2011, 21:39
Papa to się nie zwinie...
Styropian się "zwinie" (może zgasnąć, bo to piana)
Adam M.

miplomar
23-04-2011, 04:46
http://www.adw.com.pl/produkty-23.html
cytuję:
IZOPLAST DYSPERBENT jest ekologicznym, nowoczesnym, wodorozcieńczalnym środkiem do wykonywania wszelkich typów izolacji wodochronnych pionowych i poziomych na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.
oraz:
ZALETY PRODUKTU:
- nie zawiera rozpuszczalników organicznych
- produkt „na zimno” – gotowy do stosowania
- prosty w użyciu – minimalny nakład pracy
- możliwość laminowania z użyciem wkładek zbrojących z tkanin technicznych
-nie wchodzi w reakcje ze styropianem
więc atest chyba ma i styropianu "nie zwinie" :)
Zdrowych i Wesołych...:)

Urtica
26-04-2011, 21:01
Też czytałam tą stronę producenta przed decyzją o zakupie środka. W końcu zadzwoniłam do nich i usłyszałam, że do wnętrz może być, ale takich, jak piwnice, garaże, czyli takich nie przeznaczonych do stałego pobytu ludzi. W sumie myslę, że co by człowiek nie zrobił - jakoś będzie i już. Ja wzięłam Akryfol, Ty weźmiesz Izoplast Dysperbent i też żył będziesz, jak i ja. Mam nadzieję.....
A na papę położę folię, co by styropianowi nie zaszkodziła.