PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki gipsowe



slagor
23-02-2004, 10:51
Czy należy układać tynki gipsowe w łazienkach. Mam propozycję naklejania płytek na gazobeton. Kto tak robił i jakie były efakty. Może lepiej nie tynkować gipsem pod płytki??

dimas
24-02-2004, 10:29
też sie nad tym zastanawiam ścianki są wymurowane prosto !

Przekorek
24-02-2004, 16:06
W dawnych czasach, za komuny, nie tynkowało sie ścian pod płytki wcale, ale też nie bylo klejów więc kładło się je na grubej zaprawie. Jak było bardzo nierówno, to obtłukiwało się co większe nierówności, a potem dawało się tylko tzw obrzutke (w slangu budowlańców "szprycę") - z bardzo rzadkiej zaprawy i chyba nawet bez wapna - taka, ot, betonowa biegunka. :)
U mnie, juz w terażniejszości budowlaniec zrobil tak samo. Drugi przyszedl - i stwierdził, że sciana równa i że nie trzeba. Myslę, że brak tego nie jest krytyczny, a szpryca co najwyżej wyrównuje powierzchnie, gdy trzeba. Zastanowilbym sie natomiast nad zagruntowaniem (Unigrunt i temu podobne) - co zmniejsza nasiąkliwość i umożliwia związanie kleju za ścianą.

Paty
24-02-2004, 16:16
Moim zdaniem szkoda wydawać forsę na tynki gipsowe a potem je okładać płytkami.
Na tynki cementowo wapienne to raczej norma. Nie spotkałam sie aby ktoś w obecnej dobie budownictwa nie tynkował łazienek i kładł płytki bezpośrednio na mur ( ale może zbyt mało jeszcze wiem).

Paty.

24-02-2004, 18:13
gazobeton gazobetonowi nie równy :wink:

kaltam
25-02-2004, 06:04
Jeżeli ściany są w miarę równe to wystarczy je zagruntować i zaimpregnować folią w płynie.