PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki maszynowe gipsowe w łazience



wnuczek99
28-06-2010, 13:09
Witam,

Zakupilismy mieszkanie i w mieszkaniu były kladzione tynki maszynowe gipsowe. Położono je także w łazience. Czytam teraz na rożnych portalach i forach ze to zle-powinno sie zostawic gole sciany.Teraz moje pytanie czy taka jest prawda ze nie powinno sie nakladac tych tynkow w lazienkach??
Jesli faktycznie zle zrobiono to co teraz mam wykonać aby w przyszlosci plytki nie odpadaly :/... Za wszelkie info bardzo dziekuje....

pozdrawiam

Vafel
28-06-2010, 13:19
Ja mam tynki gipsowe w łazience. Na to dałem folię w płynie (dwukrotne malowanie) i na to płytki. Mam nadzieję, że będzie OK, ale na razie jeszcze nie mieszkam, więc sam się dopiero przekonam jak będzie.

darroo
28-06-2010, 20:51
Na co dzień wykonuje tynki gipsowe knaufa ,również w łazienkach jedyne miejsca gdzie robimy tynk cementowo wapienny to wnęki prysznicowe lub te miejsca gdzie ma znajdować się wanna ,cała reszta jest w gipsie. Częstą przyczyną zawilgocenia łazienek jest kiepska wentylacja lub jej całkowity brak a jeśli chodzi o gips to tak jak post wyżej 2x folia i na to płytki a jak bez płytek to grunt i 2x dobra farba silikonowa.

wnuczek99
29-06-2010, 06:39
Witam,

Dziekuje za wasze odpowiedzi. Mam kolejne pytanie czy te folie w plynie nakładać na wszystkie sciany plus posadzka i sufit czy tylko na sciany? Kolejne moje pytanie ... Jak juz wczesniej pisałem w calym mieszkaniu mam tynki maszynowe gipsowe , prosze o porade czym to teraz wyszpachlowac? Sciany sa w miare gladkie i ja chce szpachlowac aby je tylko utwardzic .

Vafel
29-06-2010, 10:50
Ja w łazience smarowałem folią wszystkie ściany i podłogę. Sufitu nie, bo sufit mam z zielonych płyt GK. Co do szpachlowania tynków to się nie wypowiem, bo ja swoje tylko podszlifowałem taką tarką z siatki i właśnie trwa malowanie.

wnuczek99
29-06-2010, 11:50
gdyby u mnie bylo dosc grubio tynku nalozone to pewnie tez bym tylko docieral... ale jak to w budownictwie blokowym jechali po materiale jak sie dalo i teraz boje sie ze jakbym przycieral to moglbym dotrzec do przewodow... Czyli u mnie musze smarowac tez sufit bo nie mam plyt g-k ...

Vafel
29-06-2010, 11:58
Ale to moje szlifowanie to jest max 1-1,5 mm... A tynku masz pewnie co najmniej 1 cm, żeby przykrył przewody (chyba, że chciało im się robić bruzdy na przewody), więc nie powinno być problemu...

wnuczek99
29-06-2010, 13:09
o bruzdach to ja moglem sobie pomarzyc.... a tynku to powinno byc od 0,7mm do 12 mm ... POWINNO ... a jest miejscami 2mm nad przewodami :/...

Vafel
29-06-2010, 15:44
Hmm... no to nie wiem co Ci poradzić. Nawet jak zrobisz gładzie, to przy 2 mm nad przewodami po pewnym czasie może zacząć być te przewody widać... Może wypowie się ktoś mądrzejszy w tym temacie...

Sp5es
14-07-2010, 11:01
Farba silikonowa, parodyfuzyjna do pomieszczeń wilgotnych ????
Silikonowa bfarba zasadniczo nie ma podstaw do stosowania wewnątrz.
Elementarny błąd.

Pomieszczenia wilgotne winny byc robione farbami akrylowymi o wysokiej zawartości spoiwa np. tzw farby lateksowe., czyli względnie szczelne.
Stosuje sie nawet dwukomponentowe farby wodne epoksydowe (typowe zastosowanie przemysłowe). Wadą tego ostatniego
że w zależności od producenta może być to lekko polyskująca powierzchnia

Sp5es
14-07-2010, 11:05
Witam,

Dziekuje za wasze odpowiedzi. Mam kolejne pytanie czy te folie w plynie nakładać na wszystkie sciany plus posadzka i sufit czy tylko na sciany? Kolejne moje pytanie ... Jak juz wczesniej pisałem w calym mieszkaniu mam tynki maszynowe gipsowe , prosze o porade czym to teraz wyszpachlowac? Sciany sa w miare gladkie i ja chce szpachlowac aby je tylko utwardzic .

Tynk gipsowy ma wytrzymałość 1-1,5 Mpa, Szapachlówka wzmacniaj aca nie może być za mocna bo odspoi sie na połączeniu gispu i szpachli. radzę zastosować biały klej do ociepleń np. Prince Color KAM BASF lub Caparol 290 (biały!)