PDA

Zobacz pełną wersję : wyczystka - komin zewnętrzny



q-bis
30-06-2010, 07:44
Witam,
komin od kominka mam wybudowany na zewnątrz budynku. Jest podwójny, z możliwością wybudowania grila czy kominka od strony tarasu. Na dole są dwa podejścia do wyczystek. Goście od komina nie montowali mi drzwiczek do wyczystek bo skończyli przed tynkowaniem. Po tynkach, zostały dwa otwory w kominie (aha, komin systemowy - otwory oryginalne w przewodzie kominowym) i dwie pary drzwiczek. Drzwiczki metalowe, jakieś 15x30cm.
Pytanie - jak je zamontować?
Czy wystarczy na jakąś zaprawę, jaką?
Czy potrzebne jest jakieś specjalne podejście do tematu?
Z góry dziękuję.

q-bis
30-06-2010, 08:42
13-05-2008 23:03
freetask

Domyślnie Wyczystka - uszczelnienie dojścia

Wyczystkę z komina od kominka mamy umieszczoną w sąsiednim pomieszczeniu (przez ścianę). Nadchodzi etap wykańczania - jak wykończyć ten element? Ściana to porotherm 25cm, więc jest kawałeczek pomiędzy samym kominem a powierzchnią ściany w sąsiednim pomieszczeniu. Zakładam, że normalnie drzwiczki są mocowane i jakoś przy montażu uszczelnione. Jak to wykonać w naszym przypadku? Czy wystarczy zatynkować przejście przez ścianę? Czy może cały ten odcinek uszczelniać? Jeśli tak to czym?

Nie pierwszy jestem, który o to pyta...
Freetaskowi nikt nie poradził...

M K
30-06-2010, 10:44
Drzwiczki powinny być z ramką.
Ramkę można zamontować używając do tego uszczelniacza/kleju na który montowane były poszczególne elementy kamionkowe komina.

q-bis
30-06-2010, 12:55
Drzwiczki powinny być z ramką.
Ramkę można zamontować używając do tego uszczelniacza/kleju na który montowane były poszczególne elementy kamionkowe komina.

A czy można tu użyć silikonu do wysokich temperatur ?
Mam na myśli połączenie rewizji z kominem ?
Bo samą ramkę do muru to chyba wystarczy połączyć na jaką zwykłą zaprawę (zewnętrzną)...