PDA

Zobacz pełną wersję : ile zapłacić za garaż wolnostojący?



Njord
30-06-2010, 12:47
Chciałbym postawić na swojej posesji garaż wolnostojący według projektu http://www.projekty.garazy.pl/projekt-zg-45
ile taki garaż powinien kosztować?

Zastanawiałem się czy stawiać garaż w technologii murowanej czy szkieletowej (drewnianej).
Dostałem ofertę od firmy, która budownictwem szkieletowym się zajmuje na kwotę 25'000,- PLN
przy czym projekt był by lekko zmodyfikowany - tzn. garaż przedłużony o jakieś 4-5m2 na pomieszczenie gospodarcze - wiata wtedy oczywiście również.

Nie wiem tak naprawdę, czy to dużo, czy mało i czy w technologii murowanej nie było by lepiej. Myślałem o szkieletowej, bo dom jest w takiej technologii wykonany.

Moglibyście mi coś poradzić?

XX
27-10-2010, 20:16
jak przedłużony o 5m to prawie 2x taki....
nic nie piszesz o kosztach fundamentów i podłóg- czy w tym są czy nie a to wbrew pozorom spory koszt
Ja chcę postawić u siebie garaz dwustanowiskowy plus pom. gospodarcze , policzyłam, że najtaniej będzie postawić na płycie betonowej (ale to akurat u mnie tak jest - ze względu na już mocno utwardzony i przygotowany teren) która jednocześnie będzie posadzką. W moim przypadku będzie to garaż 6x9, dach - prosty z minimalnym spademw jednym kierunku, osb plus gont. ściany od wewnątrz osb, potem styro między belki konstrukcyjne (drewniane) od zewnątrz osb/lubfolia i deska elewacyjna.
brama dwustanowiskowa biała z napędem..
Wyszło mi około 25000- 30000 na gotowo. Duzy koszt w tym stanowi brama.
W wersji murowanej i dachem - blachodachówką wychodziło mi około 40000zl.

Kuba Dąb
03-11-2010, 16:09
Ja wiem, że na niewielki, najprostszy garaż na samochód i ewentualnie miejsce na jakieś półeczki dostałem kiedyś cenę 15.000 i było to dużo. Hmm chyba 15k, już nie pamiętam dokładnie.