PDA

Zobacz pełną wersję : Zapomniane Przedszkole w Orliskach - POMÓŻMY !!!



wizardus
30-06-2010, 23:27
Witam Wszystkich Forumowiczów

W dniu dzisiejszym po informacji od Anulki6 dotarłem do małej miejscowości położonej wśród łąk i zagajników. Widok był zatrważający małe domki z charakterystycznymi śladami po ustępującej wodzie miejscami sięgającej aż do pierwszego piętra budynków, wśród nich domek a na nim napis Przedszkole Filialne w Orliskach.


http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/1.jpg

Było to jedyne przedszkole w promieniu 10 km, do którego uczęszczało 18 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.


http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/6.jpg

Mieszkańcy tej miejscowości remontowali budynek i wyposażali go własnym sumptem, ze zdjęć przekazanych mi przez Panią Dyrektor wynikało, że przedszkole przed zalaniem tętniło życiem i było naprawdę wspaniale wyposażone.


http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/5.jpg

Powódź zabrała wszystko, jednak mieszkańcy równo dotknięci kataklizmem, od razu zakasali rękawy i zabrali się do roboty, poskuwali tynki i osuszają pomieszczenia – niestety Orliska są miejscem zapomnianym przez media i wszelka pomoc, jeżeli dociera to w szczątkowych ilościach. O przedszkolu zapomnieli wszyscy …

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/2.jpg
http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/3.jpg
http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/7.jpg

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc – pomóżmy tym dzieciom i ich rodzinom odbudować przedszkole a wraz z tym wiarę w drugiego człowieka.
Po konsultacjach z Panią Dyrektor ustaliliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy, w zasadzie jest to wszystko ….
- kąciki zabaw ( zabawki, maskotki, samochodziki, puzle)
- pomoce dydaktyczne np. kredki, flamastry, tablica korkowa, książeczki, segregatory, bloki rysunkowe, farbki układanki
- sprzęt AV (DVD, telewizor, radioodtwarzacz)
- Meble ( meblościanka, krzesełka, stoliki, szatnia przedszkolna)
- płytki ceramiczne
- Piec ( gazowy) C.O. , Terma
- gniazdka, włączniki, oprawy świetlówkowe
- farby, masy tynkowe ( wewnątrz)
- Okna
- Kostka brukowa
- plac zabaw ( huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia)
- Ogródek ( ziemia trawa kwiaty)

Kubatura budynku jest bardzo mała przedszkole zajmuje 3 małe pomieszczenia, a plac zabaw to ok. 3 ary – myślę, że sprostamy zadaniu.

Anulka6
01-07-2010, 12:25
:welcome:

Wszystkie dzieci są nasze

Pomożemy Wam.

Te dzieci liczą na nas-każda nawet najmniejsza pomoc się liczy. Uchylmy im serca.
Gdyby ktoś potrzebował przypomnę nr konta:

Nr konta m-bank : 12 1140 2004 0000 3002 0575 8875, koniecznie dopisek Przedszkole w Orliskach , nick z forum, ewentualnie cokolwiek identyfikującego wpłacającego.
Wizardus jak zwykle całym sobą się zaangażował:)
A zdjęcia mówią same za siebie....

wizardus
01-07-2010, 22:06
Witam
Dziękujemy za pierwszą wpłatę na rzecz przedszkola w Orliskach Panie Edycie z Radymna
Pozdarwiam

wizardus
02-07-2010, 19:57
Anulka6 - wielkie dzięki za wpłatę, no nic skoro Ania to i ja. Deklaruje połowę mojej premii kwartalnej na rzecz przedszkola ( nie mogę powiedzieć ile bo byście za duzo wiedzieli ;)
Pozdrawiam

Anulka6
03-07-2010, 18:04
Anulka6 - wielkie dzięki za wpłatę, no nic skoro Ania to i ja. Deklaruje połowę mojej premii kwartalnej na rzecz przedszkola ( nie mogę powiedzieć ile bo byście za duzo wiedzieli ;)
Pozdrawiam

Wizardus-dziękujemy bardzo! No pięknie!:wave:
U mnie to też nie koniec-na razie mogłam tyle:rolleyes:

Chętnie oddam do przedszkola nową umywalkę firmy Laufen - ale wpuszczaną w blat (u mnie wydłużające się w czasie plany remontowe-a dzieci przynajmniej już skorzystają:)).
Musiałaby zostać obudowana płytkami lub jakimś blatem z płyty, drewna. Co Ty na to?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Anulka6
09-07-2010, 22:16
Witam Wszystkich Forumowiczów i Gości,

Niestety przez parę dni byłam nieobecna-problemy techniczne z komputerem.

Dla tych którzy może jeszcze nie wiedzą -ORLISKA są maleńką miejscowością (wioską) pod Sandomierzem.
Dramat tego terenu potęguje fakt, że jego mieszkańcy utrzymują się z upraw, które tegoroczna powódź nawiedziła dwukrotnie (19 maja i 6 czerwca)
(sandomierskie zagłębie sadownicze, pomidorowe, truskawkowe itd.)


Poniższe zdjęcia:
1. zdjęcie-na mapie terenu zaznaczono obszar powodzi (orientacyjnie) oraz położenie Orlisk
2. zdjęcie-ten sam obszar zalanego Sandomierza i okolic widziany z kosmosu

Anulka6
10-07-2010, 23:01
Witam wszystkich,
Przypomnę, że akcja pomocy poszkodowanym powodzianom spod Sandomierza nadal trwa....
Na Forum Muratora zainicjował ją wątek pomocy jednej z forumowiczek, który przerodził się w ogólnopolski zryw forumowiczów!!!
Akcja pomocy przerosła chyba oczekiwania-ludzie naprawdę solidarnie i z ogromnym zaangażowaniem robili co mogli by pomóc.
Jednak pomoc nadal jest potrzebna. Potrzebna głównie chemia, poduszki, kołdry-ale przede wszystkim ręce do pracy (zajrzyjcie proszę tu): http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100709/KRAJ/34376625
Media już praktycznie zapomniały o powodzi a dla tych ludzi nastał najtrudniejszy czas….

Osobą, która bez reszty oddała się pomocy poszkodowanym był Wizardus
Dla niewtajemniczonych przypomnę, że to osoba, która dla tych ludzi robiła rzeczy wręcz niemożliwe!!! Dla nich to nie tylko koordynator i pomocna dłoń ale też otucha i podpora w tych ciężkich chwilach Ma dla nich oprócz rzeczy do przekazania od forumowiczów-zawsze chwilę na rozmowę, na zrzucenie nagromadzonego balastu emocji.
Na bieżąco spisuje potrzeby rodzin i stara się im sprostać-również dzięki zaangażowaniu forumowiczów! Przypomnę, że gdy pojawiał się problem z transportem rzeczy dla powodzian osobiście jeździł po całej Polsce poświęcając swój wolny od pracy czas.
Forumowicze znają Go dobrze z wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161014-Powódź-u-Kachny28-POMOCY!!!!/page20
chętnych zapraszam do odwiedzenia wątku.


Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że razem próbujemy coś zdziałać dla NASZEGO już Przedszkola (choć dzieli nas kilkaset kilometrów!).
Liczymy, że nasi forumowicze mają wielkie serca i nie zostawią nas samych....
Już kiedyś pisałam "Razem możemy więcej"!!!!


16247

Anulka6
10-07-2010, 23:32
Witam!

Gorąco zachęcamy firmy oraz osoby indywidualne do niesienia pomocy dzieciom z powyższego przedszkola.
Zaznaczam, że sytuacja Przedszkola jest nadal DRAMATYCZNA (brak środków finansowych, materiałowych)

Przypomnę co jest nadal potrzebne:
-okna (2 szt) (150/150cm)
-drzwi (2 szt) (8o/205 cm)
-niska miska ustępowa
-nieduże lustro
-bateria umywalkowa
-lampy
-wykładzina dziecięca 5m/4m
-farby na ściany
-płytki
-klej do glazury
-gładzie (szpachle gipsowe)
-kostka brukowa
-karnisze
-firany
-piec C.O. (gaz), terma
-gniazdka
-włączniki

Potrzebni wykonawcy:
-do gładzi
-płytkarz
-malarz

W ramach wyposażenia kącika zabaw potrzebne (tak jak w pierwszym poście pisał Wizardus) przede wszystkim:
-zabawki, klocki
-książeczki, kolorowanki
-muzyka dziecięca (płyty CD)
-sprzęt do odtwarzania
-instrumenty muzyczne
-tablice
-układanki, gry, puzzle, szachy
-papier kolorowy, bibuła, nożyczki, klej, dziurkacze, farbki, pędzelki, kredki, flamastry
- ryzy papieru A4 (do rysowania)

Potrzebne również mebelki:-do szatni
-stoliki, krzesełka
-meblościanki

oraz plac zabaw zewnętrzny (huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica itd)
Z pewnością tego nie wiecie ale tuż przed powodzią Rodzice dzieci z NASZEGO Przedszkola chcąc zrobić swoim dzieciom piękny prezent zamówili u miejscowego stolarza nowy, drewniany plac zabaw. Nie zdążyli niestety przekazać tego prezentu swoim dzieciom.........
Popłynął wraz z falami powodzi :eek: :eek::eek:

Deklaruję, że każda pomoc zostanie tu na forum zauważona i doceniona.
Będziemy na bieżąco informować o postępach prac.
Nie wahajmy się pomóc- każda nawet najmniejsza pomoc jest na miarę istnienia tego Przedszkola!!!

Anulka6
10-07-2010, 23:58
Tym razem napiszę Wam o czymś bardzo pozytywnym.
Nie brakuje odruchów serca.
Chciałabym w tym miejscu gorąco podziękować Pani Michalinie P. za ogrom serca włożony w pomoc w propagowanie akcji:)
Również Panu Dyrektorowi OPP, Pani Kieronik OWI w Mikołowie za przychylenie się do akcji.

A teraz najważniejsze:):
Artykuł o naszej akcji ukaże się w najbliższym numerze Aktualności Powiatu Mikołowskiego:)- i tutaj podziękowania składam na ręce Pana Starosty oraz Wydawcy: Starostwa Powiatowego w Mikołowie.
Dziękuję również Pani Dyrektor, Paniom z Przedszkola nr 12 oraz Rodzicom, którzy odpowiedzieli na apel pomocy powodzianom i wsparli ich swoimi darami.
Panie z Przedszkola zapewniły mnie, że akcję pomocy Przedszkolu w Orliskach wznowimy we wrześniu (w okresie wakacyjnym przedszkole jest nieczynne)

yaco181
11-07-2010, 14:28
Ja chetnie zrobie gladz i pomaluje przedszkole aby dzieci nadal mialy swoje gniazdko. Musze tylko znac date kiedy mialbym to zrobic bo terminy mam dosc napiete. Ale mam nadz, ze uda sie jakos wygospodarowac czas na ten szczytny cel..

Anulka6
11-07-2010, 18:48
YACO 181- OGROMNE DZIĘKI w imieniu Przedszkola!:wave:
Wiedziałam,że jesteś WIELKI!:cool:
To się uda dzięki takim właśnie ludziom jak TY!:hug:
Mam nadzieję,że uda nam się dopasować termin :) Szczegóły dogramy na prive
Pozdrawiam!

wizardus
11-07-2010, 21:15
Wow
Ania Ty to masz dar przekonywania
Yaco równiez wielkie dzieki jutro porozmawiam z P Dyrektor
Pozdrawiam

Anulka6
11-07-2010, 21:26
Kochani, jutro wieczorem mamy transport do Sandomierza (ze Śląska) nie ostatni:rolleyes:- gdyby ktoś chciał coś przekazać dla Przedszkola lub Powodzian (potrzebna gł. chemia: Domestosy, inne środki myjące, odkażąjące, dezynfekujące, proszki do prania). Przy okazji- jest taki specjalistyczny środek do dezynfekcji, usuwania grzybów, pleśni i glonów głównie ze spoin pomiędzy płytkami -Sann Profi.
Pozdrawiam

yaco181
11-07-2010, 22:44
Wow
Ania Ty to masz dar przekonywania
Yaco równiez wielkie dzieki jutro porozmawiam z P Dyrektor
Pozdrawiam

Prosze o jak najszybsze podanie daty kiedy moglbym zaczac obiecane prace bo musze ustalic terminy - ewentualnie jakos przesunac to co mam juz umowione (o ile sie da). Ale mam nadz, ze wspolnie cos ustalimy.

Anulka6
13-07-2010, 10:37
Olek jest właśnie w drodze do Sandomierza - trzymamy kciuki za szczęśliwą podróż.
Olek, jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy :rolleyes:

olek.k
13-07-2010, 23:38
Olek jest właśnie w drodze do Sandomierza - trzymamy kciuki za szczęśliwą podróż.
Olek, jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy :rolleyes:

Dotarliśmy szczęśliwie do Sandomierza choć z małą przygodą (poluzowały się śruby w kołach chyba z powodu obciążenia, a jednak nie tylko to moje niedopatrzenie), nie ma za co dziękować, zawsze do usług. Serdecznie dziękujemy Wizardusowi i Jego rodzinie za bardzo miłe przyjęcie, i ogromny szacunek za to co robicie !!! Jeszcze raz dziękujemy Basia & Olek

wizardus
14-07-2010, 12:18
Witajcie
Olek, Basia, Anulka Dziękuje za wszystko i z wrodzoną sobie bezszczelnością ;) proszę o jeszcze :)
Pozdrawiam

jamles
14-07-2010, 12:46
Olek dzięki za sms-a, odczytałem dopiero krótko przed północą :oops: i już nie odpisywałem ;)

Anulka6
14-07-2010, 14:46
Wizardus,
A żebyś wiedział, że będzie jeszcze!! !Hi, hi.
Aż nam powiesz- ludzie, wystarczy!;)

Olku!
Dzięki Bogu nic się Wam nie stało! To dobrze, że się zorientowaliście-bo mogło się skończyć różnie:(
Ktoś nad Wami czuwał-a swoją drogą to obciążenie faktycznie było przesadne-widziałam jak odjeżdżałeś. Wracajcie szczęśliwie do domu- najlepiej poślijcie jakąś wiadomość jak już dotrzecie, bo się martwimy.
Brawa dla Olka!

nikita1
14-07-2010, 17:23
Czy mogłyby być zabawki,pluszaki w b.dobrym stanie (choć używane) oraz gry? Już oddawałem do przedszkola (po uprzednim wypraniu) i było ok.

wizardus
14-07-2010, 22:37
nikita1 - oczywiście że mogą być - wszelkiego typu ukadanki i gry na wagę złota
Jamles - dzięki wielkie za przesyłkę, książeczki i kasety - pierwsza klasa - juz są u Pani Dyrektor
Pozdrawiam

Anulka6
14-07-2010, 23:12
Od Pani Dyrektor otrzymaliśmy zdjęcia - więc podzielimy się nimi z Wami.
To wszystkie marzenia dzieci utopione w szlamie...
Myślę, że słowa tym razem są zbędne, więc pozwólcie, że pomilczę...

http://images35.fotosik.pl/169/f13c69c44073f4fdmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/315/94acc20a0d5cdc8amed.jpg

http://images40.fotosik.pl/311/626cee5e727ec8c1med.jpg

http://images50.fotosik.pl/315/c797c1096776c0b5med.jpg

http://images39.fotosik.pl/311/ebd7f621ddf489dcmed.jpg

http://images35.fotosik.pl/169/f60728bcd65b9847med.jpg

http://images37.fotosik.pl/310/12b5a79763fa1603med.jpg

http://images45.fotosik.pl/315/fa053ebf8a48f684med.jpg

http://images37.fotosik.pl/310/c17ec3dcda09f2e9med.jpg

http://images35.fotosik.pl/169/88b758eaf1e123b0med.jpg

" Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu-
O tym jak żyć, co robić, jak postępować i współżyć z innymi,
Patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć, i wyobrażać sobie lepszy świat "
(Robert Fulghum)

olek.k
14-07-2010, 23:46
Wizardus,
A żebyś wiedział, że będzie jeszcze!! !Hi, hi.
Aż nam powiesz- ludzie, wystarczy!;)

Olku!
Dzięki Bogu nic się Wam nie stało! To dobrze, że się zorientowaliście-bo mogło się skończyć różnie:(
Ktoś nad Wami czuwał-a swoją drogą to obciążenie faktycznie było przesadne-widziałam jak odjeżdżałeś. Wracajcie szczęśliwie do domu- najlepiej poślijcie jakąś wiadomość jak już dotrzecie, bo się martwimy.
Brawa dla Olka!

Dotarliśmy do domu szczęśliwie, okazało się że to nie od obciazenia, było w normie, więcej woziłem ;-) tylko koła były zdejmowane w trakcie małego remontu u mechanika, po nim powinienem był po jakimś czasie sprawdzić dokręcenie śrub. Jak będzie potrzeba to zgłaszam się na ochotnika do przewiezienia kolejnej porcji.
Pozdrawiam

Anulka6
15-07-2010, 14:13
Olek- świetnie!
Cieszymy się, że dotarliście bezpiecznie do domu! Tam Was ciepło wspominają:)
Myślę i mam nadzieję, że będzie jeszcze co przewozić! W razie czego będziemy w kontakcie.Przyjemnego powrotu do codziennych zadań;)
Pozdrawiam serdecznie

flash_2006
15-07-2010, 16:22
witam,
jaki jest stan na 15 lipca, czy jest jeszcze cos do zrobienia, prosze o zamieszczenie listy potrzeb.

nikita1
15-07-2010, 16:45
nikita1 - oczywiście że mogą być - wszelkiego typu ukadanki i gry na wagę złota
Jamles - dzięki wielkie za przesyłkę, książeczki i kasety - pierwsza klasa - juz są u Pani Dyrektor
Pozdrawiam

Będę gotowy z paczką (paczkami??) na początku tygodnia (19-21.07). Jak planujecie jakieś transporty via Kraków to dajcie znać: [email protected] przy węźle wielickim więc dobry dojazd.Ewentualnie mogę gdzieś podrzucić.

olek.k
15-07-2010, 22:03
Będę gotowy z paczką (paczkami??) na początku tygodnia (19-21.07). Jak planujecie jakieś transporty via Kraków to dajcie znać: [email protected] przy węźle wielickim więc dobry dojazd.Ewentualnie mogę gdzieś podrzucić.
W przyszłym tygodniu mnie nie będzie, ale później mam nadzieję że coś się znowu nazbiera, i będę jechał do Sandomierza przez Kraków. Jak by co to pisz na priv.
Pozdrawiam
Olek

Anulka6
19-07-2010, 23:02
Witam Wszystkich
Pewnie jesteście ciekawi jak postępy prac w Przedszkolu.
Otóż spieszę donieść, że dzięki operatywności i znanemu nam zaangażowaniu Wizardusa na miejscu działają osuszacze:)
Na tymczasem to już wiele.
Nadal potrzebne wsparcie w pozostałych zakresach. Małymi krokami dociera pomoc- na razie w fazie deklaracji (ale to już coś).
Potrzebne materiały remontowo-budowlane -jeśli ktoś jest w stanie pomóc w tym zakresie prosimy o kontakt (kleje, farby i wiele wiele innych).
Może jest tu na forum jakaś zdolna osoba, która przemieniłaby ten dziecięcy azyl w krainę bajek (mam na myśli namalowanie na wybranej ścianie postaci z bajek np. Kubusia Puchatka czy innych).
Pozdrawiam

Anulka6
20-07-2010, 19:34
Dziękujemy Serwisowi Muratordom za "podniesienie" naszego wątku do strony głównej:)

Bhm
29-07-2010, 21:16
jestem z Łodzi i mogłabym pozbierać trochę zabawek książeczek i innych rzeczy do przedszkola, natomiast nie bardzo miałaby jak je dostarczyć w tamte okolice. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to czekam na informacje.
serdecznie pozdrawiam

Anulka6
29-07-2010, 22:18
Witamy Bhm!
Proponuję nadanie rzeczy autokarem PKS z Łodzi do Katowic.
Ja ze swej strony mogę zaoferować odbiór z dworca w Katowicach. Szykujemy kolejny transport rzeczy do Sandomierza (w tym dla przedszkola w Orliskach) więc mogłyby już stąd pojechać razem (nieoceniony Olek.k po raz kolejny zaoferował transport!).
W ten sposób rzeczy poda też inna forumowiczka ale z innego miasta i do Gliwic (pozdrawiam Shell !)
W razie czego proszę o kontakt na prive.
Pozdrawiam

Anulka6
29-07-2010, 23:19
Niestety, niedobra wiadomość:
Starosta Sandomierski ogłosił w dniu dzisiejszym stan pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze powiatu sandomierskiego i w kilku pobliskich gminach-stan wody w Wiśle ponownie sie podniósł.
Oby skończyło się tylko na ostrzeżeniu.....

Anulka6
05-08-2010, 19:51
KOCHANI!

W imieniu dzieciaków z Przedszkola w Orliskach dziękuję nieocenionej Shell (Asi i jej dzieciom), która podała dla nich autobusem piękny rowerek, kilka kartoników książeczek, gier itp.
Rzeczy te odebrałam z dworca i następnie pojadą wraz z transportem mebli do Sandomierza.
Kochani - jesteście wspaniali:wave:
Dla takich osób jak Wy (Shell i dzieci) chciałoby się jechać choćby na koniec świata:):):)

altager
05-08-2010, 23:07
Anulka6 napisz kilka słów jak idą prace przy porządkowaniu przedszkola? i jak radzi sobie Wizardus w Sandomierzu?

wizardus
06-08-2010, 08:47
Witam

Przepraszam za tak długa nieobecność – musiałem uporządkować kilka dość istotnych spraw związanych z moja działalnością – w bieżąca sobotę wybieram się na 10-dniowy wypad nad morze ( mój syn nie wybaczył by mi niedotrzymania obietnicy z zeszłego roku :) ), wszystkie sprawy przekazałem w ręce moich nieocenionych rodziców – którzy będą trzymać rękę na pulsie. W przedszkolu trwa obecnie osuszanie, remont zaczyna się lada chwila. O postępach będę Was informował w miarę rozwoju sytuacji. Jestem wstępnie umówiony z Olkiem na transport 22.08.
Pozdrawiam Serdecznie
Grzegorz

Anulka6
06-08-2010, 21:34
Wizardus!
Wracaj pełen sił z zasłużonego urlopu:)

Altager-Wizardus już mnie wyręczył w odpowiedzi;)
Jak coś będzie wiadomo więcej-napiszemy.
Pozdrawiam!

magda72
11-08-2010, 20:45
Proszę napiszcie jakie są aktualne potrzeby przedszkola. Mieszkam na Warmii więc to trochę dla mnie za daleko, ale mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym więc coś zdatnego dla przedszkola, a jeszcze zachomikowanego, znajdę na pewno.

Anulka6
11-08-2010, 22:12
Magda72
Witam, dziękuję za zainteresowanie,
Potrzeby przedszkola są nadal ogromne w zakresie wyposażenia-potrzebne jest w zasadzie wszystko co służy dzieciakom w przedszkolu a więc poczynając od tablic korkowych, mebelków (tu niestety potrzeba jest trudna do przeskoczenia bo potrzebne mebelki do 2 salek, stoliki i krzesełka dla każdego dziecka oraz meble do szatni-przypomnę dzieci było osiemnaścioro). W tym zakresie to mogłyby pomóc raczej firmy niż osoby fizyczne.
Potrzebne wszelkiego rodzaju układanki, puzzle, gry, klocki, tablice magnetyczne, tablice do rysowania, klocki lego, płyty CD z muzyką dla dzieci, słuchowiskami, książeczki, kolorowanki, papier do rysowania (papier do drukarek),segregatory, kredki, flamastry, farby, pędzle, pojemniki na wodę, nożyczki dla maluchów, kleje, ciastolina, do prac ręcznych: włóczka, materiały, bibuła ;
zabawki,
sprzęt audio-video, odtwarzacz CD-Radio,
kuchenka mikrofalowa, czajnik bezprzewodowy, mała lodówka, zestaw naczyń dla dzieci.
Może ktoś ma dostęp do takich piankowych naklejek ściennych- to szybki, bezpieczny i piękny sposób dekoracji ścian. Zakupiłam kilka sztuk jednak potrzeba ich znacznie, znacznie więcej aby udekorować wszystkie ściany. Efekt- wspaniały!
Potrzebne również 2 duże dywany dziecięce, lampy.
Być może o czymś zapomniałam;)
Wiem, że to dużo-ale wymieniłam wszystko (bynajmniej prawie wszystko ) co jest niezbędne do wyposażenia, aby każdy zainteresowany mógł przeczytać.
Jeśli możesz pomóc w jakimś zakresie-byłoby świetnie.
Pozdrawiam wszystkich

Anulka6
17-08-2010, 21:53
Kochani!


W dniu dzisiejszym
Grupa Muszkieterów
(zrzeszenie sieci sklepów:
BRICOmarche` -sieć supermarketów "dom i ogród" i
INTERmarche` -sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych)
oficjalnie przekazała dla przedszkola w Orliskach panele podłogowe:wave:
Pragnę tu podziękować Panu Dyrektorowi Sprzedaży za reakcję pełną serca:)
Myślę, że możemy nadać Muszkieterom wirtualny order uśmiechu:):):)

wizardus
31-08-2010, 15:54
Witam

Po długim niebycie na tym wątku forum na początek wspaniała wiadomość, firma IMMERGAS POLSKA SP. Z O.O. z Łodzi :wave: w ubiegły weekend zainstalowała w przedszkolu piec c.o. wymieniła wszystkie grzejniki, skuła tynki. Wspaniali Pracownicy firmy wykonali w przeciągu tych dwu dni tyle pracy, ze przeszło to moje najśmielsze oczekiwania – wielki szacunek i podziękowania za bezinteresowny dar serca tych Ludzi.


http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/im2.JPG

Pozdrawiam

Anulka6
31-08-2010, 17:20
Ale cudny widok!!!
SUPERGRUPO! - brak słów jak wyrazić Wam podziękowanie:welcome:
Zrobiliście tak wiele w darze serca! A widok dziewczyn w tym fachu?-cóż, WIELKI SZACUN!!!
Aż żałuję, że mnie tam nie było;)
Pozdrawiam wszystkich

vc6300
02-09-2010, 00:17
Witam
jestem tu pierwszy raz ale zadne słowa nie wyrażą tego co być tam i zrobić choć kawałek roboty , tak nie wiele trzeba by tak wiele ciepłych słów usłyszeć , pozdrawiam , jeszcze tu wdepnę a i pewnie jeszcze w przedszkolu zawitam , wielki szacun dla Grzegorza za profesjonalizm , pozdrówcie REKSIA - to wielki pies !

Anulka6
04-09-2010, 23:24
VC6300

Cieszę się, że tu do nas zajrzałeś:)
Dzięki temu, że są jeszcze wśród nas ludzie chcący bezinteresownie wspomóc innych (Przedszkole i innych poszkodowanych) Ci ludzie maja szansę powrotu do normalności. Trudno to sobie wyobrazić ale są miejsca, rodziny do których niestety żadna pomoc nie dotarła (rządowa czy organizacyjna-bo nie mieli np statusu powodzianina z powodu braku zameldowania). Wizardus opisał tą sytuację w wątku Kachny:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161014-Powódź-u-Kachny28-POMOCY!!!!/page24
- zachęcam do odwiedzenia.
Tym bardziej cieszę się, że pomogliście jednej z takich rodzin:)
Myślę, że Wasze działania na wielu osobach zrobiły niesamowite wrażenie - niektórzy będą Was wspominać do końca życia:cool:- w końcu takie rzeczy nie zdarzają się co dzień;)
Pozdrawiam, a innych którzy jeszcze się zastanawiają czy warto pomóc mam nadzieję, że Twoja wypowiedź przekonała do działania:)

Anulka6
09-09-2010, 23:10
Witam Wszystkich!

Pragnę podzielić się z Wami kolejną pozytywną informacją!
W Przedszkolu nr 8 w Mikołowie trwa zbiórka zabawek, pomocy dydaktycznych dla "naszego" przedszkola:wiggle:
Akcję te zawdzięczamy mojej Przyjaciółce, która z własnej inicjatywy zorganizowała tę zbiórkę:) (dziękuję Aga;)).
Dziękuję Pani Dyrektor tegoż Przedszkola za natychmiastowe przychylenie się do akcji, Paniom Przedszkolankom które tę akcję prowadziły i prowadzą:welcome:
W dniu wczorajszym otrzymałam naprawdę sporych rozmiarów dary, a wśród nich zabawki, książeczki, klocki, pomoce dydaktyczne, kredki, farbki itd.-nie sposób wymienić wszystkiego;)
Rozmiar zbiórki szczerze mówiąc przerósł moje najśmielsze oczekiwania:rolleyes:
W najbliższych dniach rzeczy te przekażę Pani Dyrektor Przedszkola w Orliskach!

Dziękuję z serca Rodzicom dzieci z Przedszkola nr 8 w Mikołowie, którzy aktywnie włączyli sie do akcji i wsparli dzieci z Przedszkola w Orliskach darami:wave:

olek.k
10-09-2010, 01:28
Witam Wszystkich!

Pragnę podzielić się z Wami kolejną pozytywną informacją!
W Przedszkolu nr 8 w Mikołowie trwa zbiórka zabawek, pomocy dydaktycznych dla "naszego" przedszkola:wiggle:
Akcję te zawdzięczamy mojej Przyjaciółce, która z własnej inicjatywy zorganizowała tę zbiórkę:) (dziękuję Aga;)).
Dziękuję Pani Dyrektor tegoż Przedszkola za natychmiastowe przychylenie się do akcji, Paniom Przedszkolankom które tę akcję prowadziły i prowadzą:welcome:
W dniu wczorajszym otrzymałam naprawdę sporych rozmiarów dary, a wśród nich zabawki, książeczki, klocki, pomoce dydaktyczne, kredki, farbki itd.-nie sposób wymienić wszystkiego;)
Rozmiar zbiórki szczerze mówiąc przerósł moje najśmielsze oczekiwania:rolleyes:
W najbliższych dniach rzeczy te przekażę Pani Dyrektor Przedszkola w Orliskach!

Dziękuję z serca Rodzicom dzieci z Przedszkola nr 8 w Mikołowie, którzy aktywnie włączyli sie do akcji i wsparli dzieci z Przedszkola w Orliskach darami:wave:

Oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba służę pomocą w transporcie

Anulka6
14-09-2010, 09:40
Olku, dziękujemy!
Z pewnością skorzystamy-napewno nie zabiore się z tym w moim aucie-mam jeszcze sporo rzeczy dla powodzian.
Za jakiś czas prawdopodobnie wyklaruje sie kolejny (3-ci) transport z meblami, wiec wszystko pojechałoby razem:)
Odezwę się jak już wszystko będzie gotowe do drogi;)
Pozdrawiam

Kuklinscy
14-09-2010, 21:32
Super pomysł, aż znajomych z roboty napędzę :-)

wizardus
20-12-2010, 13:15
Witam
Na wstępie dziękuje pracownikom BS w Skaryszewie - ONI wiedzą za co :)
W dniu dzisiejszym odwiedziłem przedszkole w Orliskach - naprawdę jest co podziwiać :)
Przedszkole zaczęło funkcjonować pełną parą - w styczniu w porozumieniu z Panią Przedszkolanką planujemy zorganizować małe jasełka na których będą wręczane dla maluchów paczki od Was drodzy Forumowicze ( przepraszam Mikołajowie ;) ) - relacje przedstawie zaraz po zakończeniu.
Poniżej fotorelacja z dnia dzisiejszego


http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/orliska2.jpg

Moment budowy pokaźnego zamku


http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/orliska1.jpg

Kiedy inni budują "pokaźna" grupa przedszkolnych malarzy zajmuje się twozeniem arcydzieł specjalnie dla Forumowiczów, prosze o zwrócenie uwagi na najbardzej zaangazowaną najmłodszą przedszkolaczkę twórczynie 2 tęczowych prac :)

A poniżej galeria prac dla uzytkowników Forum Muratora

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/or1.JPG

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/or2.JPG

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/or3.JPG

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/or4.JPG

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/or5.JPG

http://www.sandomierz2010.x.wp.pl/orliska.jpg
POZDRAWIAMY I DZIĘKUJEMY


Pozdrawiam

Anulka6
21-12-2010, 20:56
Kochani!
Wchodzę dziś na wątek aby coś napisać a tu taka niespodzianka od Grzegorza-wymarzona przeze mnie FOTORELACJA!!!
W ostatnich dniach rozmawiałam telefonicznie parokrotnie z Panią Dyrektor-stąd też wiem, że Przedszkole właśnie ruszyło. Miałam nawet w planie ponowne odwiedziny przedszkola ale niestety pogoda pokrzyżowała moje plany.
Dzieci oraz Dyrekcja są wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego przedsięwzięcia. To dzięki Wam wszystkim Drodzy Forumowicze nasza misja się powiodła!!!

Tuż przed otwarciem na nowo Przedszkola udało nam się przetransportować zebrane dla Przedszkola rzeczy. Była kolejna akcja -zbiórka zabawek i pomocy dydaktycznych w Przedszkolu nr 12 w Mikołowie. Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy przyłączyli się do naszej akcji! Paniom, które tę akcję koordynowały, a szczególnie zaangażowanej w to sercem Pani Ani Ch.

Jest to też moment na podsumowanie tego, co dało się tutaj osiągnąć.
W tym szczególnym czasie przedświątecznym z przyjemnością wspomnę ciepło tych, którym nieobojętny był los tych wspaniałych dzieci z "naszego" Przedszkola:

Muszkieterowie-panele podłogowe do Przedszkola;
Immergas Poska Sp. z o.o. z Łodzi -piec c.o. wraz z całą instalacją, wykonanie prac remontowych (skucie tynków);
Polska Misja Katolicka w Luxemburgu-po przeczytaniu naszego wątku przeprowadziła akcję zbiórki pieniędzy i przekazała środki finansowe na zakup nowego placu zabaw;
Przedszkole nr 8 w Mikołowie-zbiórka zabawek i pomocy dydaktycznych;
Przedszkole nr 12 w Mikołowie-zbiórka zabawek i pomocy dydaktycznych;
oraz wiele osób, które po odwiedzeniu naszego wątku postanowiły wspomóc rzeczowo Przedszole, m. in. Shell (Asia) z Opola, P. Asia z Krakowa, P. Ania z Mikołowa, P. Agnieszka z Mikołowa, P. Basia z Mikołowa, Pan z Krakowa (imienia niestety nie pamiętam:() Dziękuję też naszemu drogiemu Olkowi, który kilkakrotnie pokonywał trasę 600 km aby dostarczyć zebrane dary:hug:
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam-jeśli tak to przepraszam. Cieszę się tym bardziej, że dzięki temu wątkowi miałam przyjemność poznać wspaniałych ludzi -m. in. Grzegorza i Olka.
Grzegorz-fotorelacja pokazuje jak szczęśliwe są wreszcie dzieci w swoim świecie:yes:
A ich prace pokazują, że to naprawdę mali artyści!!! Pięknie!

Wszystkim wielkie DZIĘKUJĘ!!!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim Drodzy Forumowicze aby promienie bożej chwały ogrzały Wasze serca, a radość i nadzieja z Narodzenia Pana odsunęła wszelkie troski i kłopoty.
Niech Wasze ciepłe serca dodają wiary i nadziei tym, którzy ich potrzebują.
Życzę Wam z całego serca zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Anna