PDA

Zobacz pełną wersję : grzejniki z Leroy Merlin



mAgnes
23-02-2004, 12:58
Czy kupowac tam (maja dobra cene)? Jak z ich jakoscia?
Gdzies ktos napisal, ze ogladal Purmo w LM i slabo wygladaly.

tom soyer
23-02-2004, 13:27
to dobry sklep dla majsterkowiczow.
kupuj solidnie i taniej w renomowanych hurtowniach

inwestor
23-02-2004, 13:44
Zgadzam się z Tomem Soyerem kupowanie w LM to nie jest dobry pomysł.
Zdecydowanie polecam zakup w jakiejś hurtowni sanitarnej. Na Purmo dostałem prawie 25% rabatu od ceny cennikowej. Do tego jeszcze taki sam rabat na wszystkie pozostałe elementy jak armatura, głowice, rury itp.
Pozdrawiam

ADAMOS48
23-02-2004, 17:03
Inwestor ma rację mozna dostać w hurtowni 25% rabatu a jak ktoś potrafi dobrze zagadać to powinien i 30% na grzejnik dostać ,ale na armaturę już nie.

niezły
23-02-2004, 19:26
Ja tez nie jestem zwolennikiem robienia zakupów w marketach

23-02-2004, 19:39
Kupuj w marketach. Boli ich to, ze prowizja nie jest dla nich.
Ostatnio elektryk kupowal dla mnie kable w hurtowni 3x1,5 YDY z zajebistym upustem 45% po 140 złotych za 100m.
Ten sam dokładnie kabel kosztował w Castoramie 78 zł.
Nie wierz postom, jedz i analizuj - jak Purmo to Purmo
Kupuj taniej dobre rzeczy i nie daj sie zwieść instalatorom z forum- Fakt oni też chcą zarobić

ADAMOS48
23-02-2004, 19:53
Gościu jeszcze nie wiesz co byś kupił i czy instalacja nie spaliła się po włączeniu mikrofali. Myślisz zę co jest tanie to dobre to zaprosze cie do siebie i pokaże ci towary tanie a jak wyglądają dobre .Z chwilą dobrej ceny kończy sie jakość bo nasze polskie firmy nie są znowu takie pazerne na pieniadze jak myślisz .Trzeba nauczyć się rozróżniać towary markowe od podrób i świecidełek tylko podobnych .Dlaczego gościu nie kupisz profesjonalnej wiertarki za 39zł ,szlifierki za 50 zł bo tu już potrafisz rozróżniać ,ale co z resztą ,muszisz przekonać się sam i potem pisać .

23-02-2004, 19:58
adamos zgadzam sie z Toba , tylko wyjasnij mi prosze co ma sie zepsuc w takich grzejnikach .

23-02-2004, 20:03
[quote="ADAMOS48"]Gościu jeszcze nie wiesz co byś kupił i czy instalacja nie spaliła się po włączeniu mikrofali.

bez zartow mam cala instalacje z marketu i jakos wyobraz sobie dziala.
Nie bede z siebie robil idjoty, walczac o rabaty w hurtowni, jak w sklepie kupie to samo z niewielka doplata.
A malo jest hurtownikow skorwysynow, ktorzy tylko czekaja na zapracowanych, zabieganych inwestorow by wcisnac im najgorsze i najdrozsze gowno w dodatku z 20 % rabatem.
Trzeba byc obiektywnym.

GregGreg
23-02-2004, 20:07
Adamos 48 ja mowie o dokladnie tym samym wyrobie, a mianowicie kabel telefoniki z 11.2003 roku YDY 3x1,5 cana hurtownia z upustem 45% - 140 złotych, Castorama 78 złotych. Wiem, ze boli utrata prowizji, ale taka jest prawda. Instalatorzy biora za robocizne + upusty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ADAMOS48
23-02-2004, 20:14
Widzisz 5,6 lat temu była sobie firma co robiła grzejniki stalowe i instalatorzy montowali je bo były tanie .Miały tylko jeden problem farba z grzejnika schodziła razem z folia .Więc intalatorzy mieli dość i zaprzestali je montować .W tamtym roku firma ta jak fenix reaktywowała sie w hipermarketach .Mojej kuzynce co chciała wodę sprzedawać do tesko powiedziano taką cenę że pompując ją z Wisły nie byłaby wstanie produkowac .To jeszcze nie problem bo jak człowiek chce sie truć to jego wola . Ale nitkt mi nie powie że 70gr z butelka można coś dobrego nalać. Kupiłem u dobrego hurtownika deskę barlinecką jatobe za 50złm2 a ta sama deska w promocji w hipermarkecie 72.90,Do zakupów w hipermarketach musimy dorosnąć bo nie to złoto co sie świeci i potrafmy rozróżnić ziano od plew i nie tylko cena będzie jedynym kryterium naszej decyzji

GregGreg
23-02-2004, 20:17
Powtarzam Ci jeszcze raz Adamos kupiłem dokładnie ten sam towar (etykiety do wglądu)

ADAMOS48
23-02-2004, 20:20
Gościu ten istalator podejrzewam był tydzień przed pana robotą górnikiem ,może tokarzem i prosze nie przenosić złości za jednego nieudacznika na pozostałą społecznośc ludzi uczciwie pracujących.Są również zmiany cen ,końcówki serii, wysprzedaż danego asortymentu itp.

ADAMOS48
23-02-2004, 20:42
Nie chciałem tego pisać ,ale jestem zmuszony. Nie sprzedaję kabelków i proszę nie posądzać mnie o jakieś złe zamiary i chęć wzbogacenia się lub tp.rzeczy.Napisze o tym na czym się znam i wiem g,dzie i czego szukać i co jest możliwe w oszukańczym procederze.Grzejnik stopowy al dobrej jakości posiada 2.5 % miedzi w stopie , i posiada moc 194w przy delta t 60. Można go stosować do wszystkich instalacji .Kupując 10 żeberek notabene posiada pan moc 1940w ,ale płaci pan 290zł .Idzie pan do hipermarketu bo jest taniej i kupuje pan grzejnik ,którego żeberko ma tylko 160w ,ale kosztuje 25zł więc za 10 zapłaci pan 250 zł .W tym przypadku proszę zwrócić uwage na moc bo ana jest wykładnikiem porównawczym w naszej kwesti ponieważ to moc zaintalowana nam służy nie żeberko .spróbujmy policzyć 1940w za 290zł podzielmy to przez moc 160w to daje nam 12.125 żeberka x25zł=303.125zł. Dokładając do tego jeszcze jakośc bo w tych drugich nie ma miedzi tylko wiecej krzemu i w dalszej eksploatacji musi pan kupić inhibitor korozji eletrolitycznej daje panu obraz kupienia taniej.Z wyrazami szacunku Adam P.s. Domyślam się że w innych dziedzinach jest podobnie.

tom soyer
24-02-2004, 07:49
Kupuj w marketach. (...)
Nie wierz postom, jedz i analizuj - jak Purmo to Purmo
(...)

niestety wiekszosc produktow dla "Marketow" jest robiona tylko dla nich bo kryterium wyjsciowym jest cena. Tak robi wiele(!) firm, nie tylko Purmo. Podobnie produkuje sie rurki miedziane, welne, plyty gk, profile stalowe do tychze gk, grzejniki wodne i elektryczne, przedluzacze, oprawy oswietleniowe, kable, drzwi itd itd ...

Przekorek
24-02-2004, 09:18
Ja tam nie wiem. Kupilem grzejniki stalowe w Leroy Merlin - firmy Calore i na caly dom zamiast 6500 (Purmo), dałem 4,500. I działają i mają się dobrze. Wszystkie one mają gwarancję 5 lat, w Polsce jest 2 producentów tej konkretnej blachy stalowej na grzejniki i wszystkie wytwornie bazują na tym samym.

24-02-2004, 12:42
Eee tam. Akurat moja (tzn, w której pracuję :wink: ) firma produkuje elementy wykończenia wnętrz w ilościach przeogromnych i nic nie jest dzielone na jakość dla marketu i jakość dla hurtownika / dużego inwestora. Byłoby to po prostu zbyt klopotliwe produkcyjnie i logistycznie.

Co innego jakieś tam marki własne np. "elektronarzędzi".

24-02-2004, 12:46
[/quote]
niestety wiekszosc produktow dla "Marketow" jest robiona tylko dla nich bo kryterium wyjsciowym jest cena. Tak robi wiele(!) firm, nie tylko Purmo. Podobnie produkuje sie rurki miedziane, welne, plyty gk, profile stalowe do tychze gk, grzejniki wodne i elektryczne, przedluzacze, oprawy oswietleniowe, kable, drzwi itd itd ...[/quote]

Dokładnie tak jest! Zwykle sa to odrzuty z produkcji, towar II kategorii.

Jasne, że grzejniki za 4500 beda działały tak jak te za 6500... do czasu.

Tak samo mozna jeździc maluchem, ale po co skoro stać kogos na mercedesa.

Lukins
24-02-2004, 13:05
Luuuuuuuuuuudzie! Co wy bredzicie z lewa i prawa! Co ma piździernik do wiatraka! Czy wiertarka "Elektronarzędzie" kupiona w hurtowni o 30 zł drożej będzie lepsza od wiertarki "elektronarzedzie" kupionej w LM, OBI czy innym markecie? Porównujcie ten sam towar w różnych sklepach, a nie przymierzajcie różnych jakościowo towarów! Padł przecież przykład kabla telefoniki! Czy BOSH kupiony w Castoramie jest gorszy od kupionego w hurtowni? Kupiłem siekierę w LM - 30 zł. Wiem, że nie jest to mistrzostwo świata, ale potrzebowałem już, zaraz. Działa 6 miesięcy. I na tyle mi wystarczyła. Teraz kupię wypas za 2 stówy bo mnie stać i potrzebuję. Przykładajmy miarę odpowiednią do rzeczy, inaczej robi się mętlik. Albo grzejniki - dobry przykład. Jeśli są grzejniki marki "grzejniki" to wiadomo o co chodzi, ale już np. Stelrad'y nie są różnicowane na jakość (tak samo jak BOSH w elektronarzędziach) bo marka na to nie pozwala. Chyba, że pojawia się SKIL, i już! Mówmy o tym co dobre, ale nie drogie, nie sztuką jest drogo kupować. Mnie osobiście porażają rabaty typu 20% na wejście. A już 30%? I nikogo to nie dziwi? Ile kupiliście przewodów żeby dostać taki rabat? 100 kilometrów? 200? I co, to jest w porządku? Polityka cenowa hipermarketów jest jasna - tanio ale DUŻO. Nie bronię ich, ale niech patrzą gały co biorą. Towar dobrego producenta MUSI być dobry, bez względu na to gdzie się go kupuje, inaczej marka nie ma sensu.

tom soyer
24-02-2004, 13:43
Lukins
no to zapytaj np w Isoverze czy welna w LM (itp) jest ta sama welna co na ich stronie internetowej.
no to zapytaj np w Elektroluxie czy ich grzejniki w LM (itp) sa tymi samymi ktore sprzedaja hurtownie elektryczne
no to zapytaj np w Agni i DeLonghi czy ich ogrzewacze sprzedawane w LM (itp) sa tymi samymi co w katalogu
no to zapytaj np w Zalomie czy kable sprzedawane w ...

Lukins
24-02-2004, 14:48
O.K., zapytam, ale pytałem o farby, płyty GK, wełnę URSA, wiertarki BOSH i sprzęt Deckera, sanitariaty KOŁO, ROCA, CERSANIT, GEBERIT (o dziwo) i wychodzi, że O.K. I wychodzi, że jak zwykle, trzeba pytać.

Ale kontynuując drugą część mojego pytania 30% rabaty w hurtowniach są ok.? I też Cię to nie dziwi?

tom soyer
24-02-2004, 15:26
Ale kontynuując drugą część mojego pytania 30% rabaty w hurtowniach są ok.? I też Cię to nie dziwi?

dziwi mnie bardzo ... ale sposob krowania cen. wydaje mi sie ze hurtownie nas "probuja" - za ile moznaby to wcisnac ? jesli klient jest naiwny i slaby to kupi po cenie wywolawczej. ja mam takiego kumpla ktory kiedy ostatnio kupowalismy piwko na spora impreze wytargowal w monopolowym upust :)) - robi to genianie i jak twierdzi bez rabatu nie kupuje. moze to tez temu sluzy: lepiej chyba kupic cehle za 2 zlote po 30% rabacie niz za 2 zlote bez rabatu - wg tej zasady pewnie dzialaja nasze hurtownie :)

mnie jednak generalnie chodzi o jakosc. ta gorsza czesto jest ukrywana pod okreslona marka i sprzedawana w cenie podrobki.

Lukins
24-02-2004, 20:41
O.K. zgadzam się, trzeba uważać. Niemniej jednak trzeba uważać na generalizowanie - może być zgubne, czyli: "wszystko co z hurtowni dobre bo wszystko co z LM to syf" może odbić się czkawką...

A swoją drogą - rabat w monopolowym? Tego nie trenowałem... :cry: I jakie niespodziewane to nauki z Forum Muratorum
:lol: :lol:

ADAMOS48
24-02-2004, 20:48
W monopolowym 5% można uzyskać

25-02-2004, 05:32
no, no, widzę Adamie, że jesteś stałym klientem monopolowego :-)

ale dla przykładu Tyskie butelka 0,5l, cena kat. chyba 2,25 lub 2,35. "Stokrotka" do niedawna sprzedawała po 1,79 zł, a w sklepie niedaleko mojego domu sprzedają po 2,00 zł.

te 5% to chyba wciąż niedużo (jeśli ceną wyjsciową będzie cena kat.)

podr.

busstop niezalog

25-02-2004, 06:33
wIDZĘ KOLEDZY ,ŻE JAKBYŚCIE SIĘ NA RINGU SPOTKALI TO BYŁABY NIEZŁA JATKA!
aLE JA NIE O TYM.pRACUJE W SKLEPIE HYDRAULICZNYM I OSTATNIO WIEDZIONY "ZBOCZENIEM ZAWODOWYM" BĘDĄC W CASTORAMIE OGLADAŁEM RÓZNE ARTYKUŁY I JE PORÓWNYWAŁEM Z TYMI KTÓRE SPRZEDAJĘ.
NO I NP GRZEJNIKI PURMO TO CHYBA JAKIEŚ 10 GATUNKU - JAKIES TAKIE KRZYWE,Z WYRAŹNIE WIDOCZNYMI SPAWAMI ,ŻE JUZ NIE WSPOMNĘ O TYCVH NAJTAŃSZYCH(ZGROZA).
PORÓWNAŁEM KOLANKA PCV I CO?DROŻEJ O OK.100-200%!
POWAGA!TAK ,ŻE JAK CHCECIE KUPOWAĆ TO RADZĘ TROCHĘ POSZUKAĆ.
NARKA

25-02-2004, 06:36
ależ jaki ring, toż to tylko żarty

adamos jest jednym z niewielu fachowców i ekspertów na tym forum!

podr.

busstop