PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Elena76
23-08-2011, 15:32
tak, robiliśmy badanie i generalnie nasza woda jest paskudna, mamy kilkustopniowe oczyszczanie wody i m.in. zmiękczanie

zastanawiam się, czy jeszcze raz jej nie przebadać, zwłaszcza że sąsiad jakiś czas temu po nocy wylewał szambo na działkę sąsiadującą z naszą....

aneta s
23-08-2011, 18:03
Anula ja mam SIEMENS KI 40FP60
- chlodziarke, tyle ze na gorze mam malenki zamrazalnik, mam tez magiczne szuflady na dole i tak sie zastanawiam jak ja wczesniej bez nich zylam;), sa poprostu rewelacyjne, marchewka po 2 tygodniach jest swierza, jak dla mnie rewelacja .generalnie z lodowki jestem bardzo zadowolona:wiggle:
co do zmywarek mam AEG i mam swiatelko na zewnatrz na podlodze no i mam ledowe wewnatrz, ktoro swieci po otwarciu drzwiczek;). z tym niedomywaniem przez zmywarki to podobno problem dosc czesty:rolleyes:

monika996
23-08-2011, 20:22
I jak się*sprawdza?
Trochę tańsza od miele (której jeszcze nie kupiłam), a wąż w kieszeni coraz dłuższy
Ja mam teraz wiecznie niedomywającego electroluxa (45), nic gorszego :(

a ja mam zelmer . super domywa.ja miałam wcześniej zanussi z 2000r. nigdy nie domywała!!!!!
teraz zawsze pilnuje soli i nabłyszczacza, a tabletki dzielę na pół, bo mam bardzo miękką wodę. ( zmiękczacz)
Anula rozmawiałaś z moimi kostkarzami?

olgusieniunieczka
23-08-2011, 20:30
Co do zmywarek to 45 gorzej myją niż 60. Szersze są po prostu bardziej symetryczne i "łopatka" z wodą wszędzie sięga. Moja 45 tez miała problemy z domywaniem, dopóki nie zamienilam tabletek na oldschool, tzn. osobno sól, nabłyszczacz i stary, poczciwy proszek. No i wszystko z jednej rodziny, tzn, tej samej marki.
Co dziwne, 10 letnia Miele moich rodziców jakoś nigdy nie miała takich problemów...no ale cena...

Balbina200
23-08-2011, 20:56
Ja ze zmywarek przetestowałam Bosha (był najbardziej ok), Wirpoola (był najgorszy), AEG, a dwa lata temu do nowego domu zakupiłam wypasionego Siemensa (sam ustawia program, dobiera ilość wody, temperaturę i takie tam bajery, jak niebieskie światło wewnątrz, super cicha praca - do otwartej kuchni, zmywarka bezobsługowa - wystarczy wcisnąć start).
I potwierdzam: żadna nie jest idealna, choć Bosh i Siemens STANOWCZO lepsze niż pozostałe.


U mnie rozwiazaniem jest lodowka 70cm plus dodatkowa lodowka badz zamrazalka w garazu wlaczana wg potrzeb :)

Markoto - a jakie masz 70 cm-owe chłodziarki???

anula05
23-08-2011, 22:33
Chyba zawężę poszukiwania do Siemens/Bosch, bo nie ogarniam.
Jak się człowiek zacznie wgryzać w szczegóły to zawsze wychodzi na to, że powinien wziąć te najdroższe modele, bo tym tańszym zawsze czegoś brakuje.
Wkurza mnie to, że np. mikrofala do zabudowy byle jaka kosztuje 1500 zł. CO to kurde jest? Nie potrzebuję tam 10 programów. Dranie.
Może mi polecicie jakąś ładną, prostą i tanią mikrofalę?

Monika, nie rozmawiałam jeszcze. Jutro spotykam się z poleconym człowiekiem z W-wy, jeśli się nie dogadamy, zadzwonię do Twoich.

adk
23-08-2011, 22:50
Nie potwierdzam, że małe nie domywają. Moja mama ma małą, daje pół kostki , najkrótszy program (i sama jestem w szoku) wszystko się domywa. Myślę, że jeszcze woda ma znaczenie.
Aaaaleeee......................................... . (zawsze jest jakieś ale) moja mama duże gary zmywa ręcznie "bo szkoda miejsca" :-).

Balbina200
23-08-2011, 22:51
Chyba zawężę poszukiwania do Siemens/Bosch, bo nie ogarniam.
Jak się człowiek zacznie wgryzać w szczegóły to zawsze wychodzi na to, że powinien wziąć te najdroższe modele, bo tym tańszym zawsze czegoś brakuje.


Nie potwierdzam:cool:
Mój pierwszy Bosh (który mył najlepiej) był jakiś trochę droższy niż inne boshowskie modele, ale bez szaleństw. A ostatni Siemens był najdroższy z dostępnych (kupiłam bo bylo akurat "bez VAT-u" więc grzechem by było przepuścić taką okazję;)), oczekiwałam więc super jakości. A tu lekkie rozczarowanie: zdarza mu się umyć nie idealnie:rolleyes:.

markoto
24-08-2011, 06:23
Balbina ja mam z bosha ale siemens tez ma.
http://www.megamedia.pl/chlodziarko-zamrazarka-bosch-kgn-49h70.php?off=35
http://www.megamedia.pl/chlodziarko-zamrazarka-siemens-kg-49nh90-coolmax.php?off=80

Ja z zapytaniem po co swiatelko wewnatrz zmywarki??

efilo
24-08-2011, 07:46
po to samo co wewnątrz pralki. niby nic ale jednak łatwiej zajrzeć.
chociaż teraz się zreflektowałam że nie do końca to to samo bo przecież zmywarke łąduje się i rozładowuje na zewnątrz zmywarki a nie w środku ;)

ania
a jaki chcesz piekarnik? może od tego wyjdź. wiesz że mikrofala ja ci nie pomoge bo uwazam ze kombi lepsze.

Moni_ta
24-08-2011, 08:07
Anula nie wiem czy decyzja w sprawie wyspy zapadła, ale załączam inspirację z podobną. http://www.trendir.com/house-design/timber-and-glass-house-ode-to-the-outdoors.html#more

Moni_ta
24-08-2011, 08:09
http://www.trendir.com/house-design/timber-and-glass-house-ode-to-the-outdoors.html#more

http://www.trendir.com/house-design/timber-and-glass-house-ode-to-the-outdoors.html#more

markoto
24-08-2011, 08:29
po to samo co wewnątrz pralki. niby nic ale jednak łatwiej zajrzeć.
chociaż teraz się zreflektowałam że nie do końca to to samo bo przecież zmywarke łąduje się i rozładowuje na zewnątrz zmywarki a nie w środku ;)



no wlasnie o to mi chodzilo, ze laduje sie przeciez wyciagajac szuflade to po kija mi to swiatelko w srodku ??

efilo
24-08-2011, 08:33
nie wiem marta
ja nie mam światełka. ale w pralce tez nigdy nie mialam i w zyciu bym nie powiedziala ze jest potrzebne a teraz jak mam uwazam ze jest super. wiec może dziewczyny napisza kiedy sie z tego korzysta i co to daje.

markoto
24-08-2011, 08:36
no to czekam bo jestem bardzo ciekawa :)

aneta s
24-08-2011, 08:56
Dziewczyny nie wiem po co swiatelko, mysle ze to taki bajer, podobnie jak z tym w pralce;). jedyna zalete jaka dostrzegam to to, ze wieczorem kubek po herbacie albo lampke po winie moge wlozyc bez swiecenia swiatla w kuchni;), no i jeszcze jak mam umyte naczynia i otworze zmywarke to jakos tak czysciej i ladniej wygladaja:lol2:

efilo
24-08-2011, 08:58
:lol2: ten drugi argument mnie przekonuje :lol2:

sheenaz
24-08-2011, 09:11
To są zmywarki bez swiatelka wewnatrz?
Mielismy 3 do tej pory i kazda miala, wiec myslalm, ze to standard.
Moje zwmywarki mialy swiatelko zawsze na tylnej sciance, wiec zmywarka byla cala oswietlona.


Swiatelko musi byc, bo zmywarka to tak jak lodowka, rozne szpargaly tam sie wklada i jak to tak bez swiatelka wyszukiwac np. ulubiona lyzeczke dziecka.
Do tego u nas zmywarke sie zwykle zapelnia wieczorem, a wtedy w domu zwykle panuje polmrok, sa tylko niezbedne swiatla, czyli w kuchni zazwyczaj tylko podszafkowe jest wlaczone, a do zapelnienia zmywarki musialabym gorne lampy zapalac.

Poza tym widac kiedy nalezy oprozniac filtr, kiedy ewentualnie ptrzetrzec zmywarke. Ogolnie mam wrazenie, że ma sie wieksza kontrole nad zabrudzeniem tego urzadzenia. No i mam takie wrazenie, ze urzadzenia ze swiatelkiem z srodku jakies takie przyjazniejsze sie wydaja, zwlaszcza noca. Nie wyglada to wtedy jak wielka czarna dziura :)

salik
24-08-2011, 09:13
Czasami się zerka do zmywarki już po załadowaniu żeby coś sprawdzić - jak nie ma światełka, to trzeba wyciągać cały wózek żeby sprawdzić albo np. dołożyć sztućce, czy talerz z brzegu.
Poza tym nie wiem jak u Was, ale u mnie często przy ładowaniu zmywarki świeciło się tylko światło pod szafkami i światło w zmywarce bardzo ułatwiało jej załadunek.
Wszystko pewnie zależy od tego kto gdzie ma zmywarkę w kuchni i czy raczej ma zapalone wszelkie możliwe światła w domu, czy też nie :)

efilo
24-08-2011, 09:15
ja nie mam szafek do których bym mogła przyczepić podszafkowe oświetlenie może dlatego nie ma u mnie tego problemu :rotfl:

a łyżeczka jest na szufladzie na sztućce - dopóki jej nie wyciagne i tak nie moge tam zajrzeć :)

nie ulega wątpliwości że fajnie by było gdyby było, skoro jest czyściej i przyjaźniej. ale jak nie ma to nie ma tragedii.

monsanbia
24-08-2011, 09:18
No to już znamy zdanie rodziny M.

:lol2:

Do tej pory nie zwracałam na to uwagi, zacznę :yes:
Co prawda zmywarka to nie to samo co lodówka, ale jestem skłonna uwierzyć w przydatność jej oświetlenia. Pewnie nie jest niezbędne, ale ułatwia obsługę

markoto
24-08-2011, 09:24
Sorki ale nie trafiaja do mnie argumenty, ze latwiej wsadzic talerz z brzegu jak sie ma swiatelko :)
Rozumiem, ze sie przydaje ale bez tego tez sie da zyc :) i wlozyc talerz z brzegu bez wlaczania swiatla :) bo jak juz dotarlismy do kuchni to znaczy ze cos tam widac bo wychodzac z zalozenia ze jest calkiem ciemno to musielibysmy isc z latarka i po co nam wtedy swiatelko w zmywarce :D

sheenaz
24-08-2011, 09:49
Monsanbia, bywamy zgodni :) Great minds think alike ;)

Markoto, chodzimy nocą w zupełnych ciemnościach po domu bez zapalania światła, na zasadzie od ściany do ściany. Lubimy :)
Bywa, że wtedy wyciągamy coś ze zmywarki, podjadamy z lodówki, wiec światełko się przydaje.

Efilo, co to jest ta magiczna pólka na sztućce?

anula05
24-08-2011, 09:55
sheenaz, no to miałaś dotychczas tylko wypasione modele zmywarek:)
Mój mąż powiedział dziś, że światło to jedyny niezbędny element w zmywarce ;)
Ja miałam takie i takie i fakt, komfort użytkowania ze światłem jest wyższy. Argumenty podała sheenaz. Ja też często obsługuję zmywarkę w nocy i nie trzeba zapalać światła. Oczywiście nie jest to niezbędne. Ale jest przecież milion cech w sprzęcie ad, które niezbędne nie są, a są bajerami podnoszącymi komfort użytkowania.

efilo
24-08-2011, 10:07
jaka magiczna?

no teraz chyba wszystkie ;) zmywarki robią z szuflada na sztućce

http://img577.imageshack.us/img577/4954/szuflada.jpg

powiem Wam że luby był przerażony tą perspektywą (to on ładuje i rozładowuje zmywarke) a teraz za chińskiego boga nie dałby soebie tego wyrwać

aneta s
24-08-2011, 10:18
Efilo ale w czym ona jest wedlug Ciebie lepsza od koszyka?ja mam jedno i drugie ale szuflade zdemontowalam bo koszyk wyjmuje i ide z nim do szuflady...

sheenaz
24-08-2011, 10:21
Anula, jedna zmywarka była z wyzszej półki (vZug), a reszta to normalne Siemens i Electrolux, ale światełko to podstawa :)

Efilo, dzięki za półke, nie widziałam takiej i w żadnej zmywarce nie miałam.
Miałam tylko koszyki na sztućce i chyba nie widzę potrzeby posiadania półki. W koszykach się wszystko mieściło i nie wymagało układania tylko zebrania garścią ze zlewu i wrzucenia do nich.
Minuta w załadowawywaniu zmywaki oszczędzona ;)

Dla mnie za to priorytetem w zmywarce (poza światełkiem) jest ilość dB. Miałam 2 otwarte kuchnie i w jednym przypadku zmywarka takie odgłosy z siebie wydawała (a właściwie przelewana woda), że nie dało się tv oglądać bez podgłośnienia.

adk
24-08-2011, 10:29
Ja nie mam światełka ani w zmywarce ani w pralce i szczerze mówiąc po kiego grzyba mi to? Przecież jak wyciągam z pralki (też najczęściej robię to późną nocą więc po ciemku co by rodziny nie obudzić) to żeby sprawdzić czy nic nie zpstało wkładam rękę i już :-). Co do zmywarki - również najczęściej ładuję ja w nocy (raczej dopełniam, bo wkładam na bieżąco co jest w zlewie, przynajmniej się staram) - i przy światełku jednym w szafce w środku spokojnie wszystko widzę.
Nie mam półki na sztućce tylko koszyk (z przegródkami), półki mam dwie po bokach, ale używam ich dla chochli, wielkich łyżek do sosów itp,

A czy to światło świeci podczas prania/zmywania? Bo pewnie kiedyś czeka mnie wymiana. Nie dopłaciłabym za takie bajery ale jakby było w standardzie i nie miałabym wyboru to pytanie czy to nie przeszkadza.

Tatarak
24-08-2011, 10:33
Jeszcze pytanie o rozmieszczenie tych pól koło siebie, czy da się w ogóle postawić kilka dużych garnków koło siebie. Czy raczej płacisz za możliwość wyboru, co gdzie postawić.



wrócę na chwilę do indukcji, ok? w tej chwili mam mastercooka na 4 pola i nie ma szans, żeby równocześnie ustawić dużą patelnie i średni garnek na polach które są jedno nad drugim (nie po przekątnej), bo zawsze jedno drugie spycha "z kółeczka". myślałam, żeby wziąć jakiś model z 3 polami, bo i tak nigdy nie gotuję na 4 fajerki. czy to dobry pomysł, czy raczej szukać płyt o szerokości 80 cm, czy po prostu mastercook ma jakoś niehalo te odległości i u innych producentów nie ma tego problemu? trudno mi będzie z prywatnymi garnkami po sklepach latać i robić przymiarki - doradźcie coś :)

adk
24-08-2011, 10:35
A tak decybele najważniejsze obok domywania oczywiście.
Półka na sztućce niefunkcjonalna była u nas bo jak ktoś z za dużą energią wysuwał kosz (zwykle dzieci) to sztućce spadały, błeeee.

Tatarak
24-08-2011, 10:35
A

Dla mnie za to priorytetem w zmywarce (poza światełkiem) jest ilość dB. Miałam 2 otwarte kuchnie i w jednym przypadku zmywarka takie odgłosy z siebie wydawała (a właściwie przelewana woda), że nie dało się tv oglądać bez podgłośnienia.

Sheenaz, gdzieś czytałam, że zmywarka musi mieć osobne podłaczenie do kanalizy, bo jak jest podłączona przez syfon zlewu to zawsze będzie robić hałas. ja ma teraz osobne odejście i jest raczej ok.

markoto
24-08-2011, 10:42
A propos dB to czy mialas zmywarke podpieta do syfonu w zlewie czy miala osobne wejscie do kanalizy??? Bo z pierwszym rozwiazaniem to chocby zmywarka byla cichutka jak myszka to najwiekszy halas jest przy wylewaniu wody ze zmywarki przez syfon czyli te bulgoty :)

edit:
spoznilam sie :)

adk
24-08-2011, 10:43
Tataraku - nie tylko od tego zależy.
Moja mama ma do syfonu - i jak nie zajrzę do zmywarki nie wiem czy zmywa jest tak cichutka. Nasza cicha ale nie tak bardzo, mogło by być lepiej.
Słychać m.in. odgłosy wody odbijającej się od naczyń, i takie szumy.

monsanbia
24-08-2011, 10:54
Aniu, mogę się uśmiechnąć do Ciebie o wycenę u Twojego źródła kilku opraw?
Chodzi mi o:
1. Aquaform Squares przysufitowa podwójna czarna 408122 6szt
2. Aquaform Squares wpuszczana podwójna czarna 319122 2szt

3. Nie pamiętam czy Chorsy też, ale gdyby, to Chors Optique OPT-D2-S-C01 aluminium 2szt

efilo
24-08-2011, 10:58
my mamy zmywarke na parterze wiec i tak jej nie byloby slychac ;)
aleście wsiadły na tą szufladę. :lol2: sztućce są posegregowane (ale my nie trzymamy brudnych sztućców w zlewie więc nie mam co włożyć garścia), nic się nie rysuje, za to wszystko ładnie domywa. poza tym jest pojemniejsza. a szuflade ze sztućcami mam pod ręką więc nigdzie bym i tak nie wybierala sie z koszyczkiem. ale ja nie don kichot, więc EoT

Tatarak nie wiem czy wszystkie tak maja ale ja też miałam ten problem, poza tym zawsze kombinowałam jak się dobrać da garnków z tyłu. stąd decyzja o pola w lini i wybór teki.

Tatarak
24-08-2011, 11:12
Efilo, możesz podać typ swojej płyty?

Barbara74
24-08-2011, 11:13
A ja mam pytanie odnośnie czasu układania sztucców w szufladzie to chyba dużo czasu zajmuje, czy można je tak po prostu wrzucić na tę szufladę?

aneta s
24-08-2011, 11:27
u mnie szuflada na sztucce odpada bo jedna szuflade ze sztuccami mam w wyspie od strony jadalni a druga przy zmywarce. u mnie jest kosz ale do wkladania sztuccow pojedynczo i tez sie domywaja,

sheenaz
24-08-2011, 11:33
A propos hałasu. Nie mam pojęcia jak były podpięte tamte zmywarki, wynajmowałam mieszkaniu z calym osprzętem i nie interesowałam się jakie rury itd.

Natoamiast mam pytanie apropos tego podpięcia. My mamy teraz jedna rurę do zmywarki i zlewu, ale ta rura sie rozgałęzia (wygląda to jak proca, jedno ramię do zlewu, drugie do zmywarki). Czy to wystarczy, żeby hałasu ze zmywarki nie było słychać?

efilo
24-08-2011, 11:36
ten co opisywalysmy z ania jako jeden z potencjalnych typow GKST profi 90-35 i4 czy jakos tak - podaje z pamieci

efilo
24-08-2011, 11:38
Natoamiast mam pytanie apropos tego podpięcia. My mamy teraz jedna rurę do zmywarki i zlewu, ale ta rura sie rozgałęzia (wygląda to jak proca, jedno ramię do zlewu, drugie do zmywarki). Czy to wystarczy, żeby hałasu ze zmywarki nie było słychać?

wszystkie rury kanalizacyjne w końcu kiedyś się łączą :) najistotniejsza jest kwestia umiejscowienia syfonu ze zlewu

Tatarak
24-08-2011, 11:42
dzięki, tak mi łatwiej wyszukać :) bo w sklepach nie ma kategorii "z polami w szeregu" :)

efilo
24-08-2011, 11:44
nie ma takiej kategorii bo są może z trzy cztery takie na rynku. jak ja kupowalam to wlasciwie ta była jedyna. poza tymi bananami które mi sie nigdy nie podobały.

anula05
24-08-2011, 11:50
Ja wolę koszyk na sztućce, ale jak jest światełko, to nie ma koszyka ;) I tak w kółko.
Może ktoś mi po prostu poleci zmywarkę, która ma światełko, koszyk, proste programy, nie jest badziewna, nie kosztuje 4 tysie, nie hałasuje, ma ukryty panel?

Monia, moje źródło jest na urlopie do końca września:( Ale możesz sobie porównać z innymi na podstawie rabatu - tu 28%. Na chorsy nie mam dobrej ceny.

efilo
24-08-2011, 11:54
SN66T095EU
nie kosztuje 4 tys :P

salik
24-08-2011, 11:55
Anula - przy Twojej wyliczance by się chciało powiedzieć klasyczne 'pick two', ale u Ciebie więcej opcji niż 3 :)
Obawiam się że albo te funkcjonalności które wymieniłaś albo niska cena...

anula05
24-08-2011, 12:00
OK, wezmę tę za 3,5 albo kolejna awantura z mężem. Co wybrać?:)

minkapinka
24-08-2011, 12:01
Swietne te inspiracje dzieciece! Mnie najbardziej podobają sie takie nautralne pokoje.
Biale drzwi bardzo ładne. Masz juz wykonawcę?

efilo
24-08-2011, 12:02
ania

a na jakiej wysokosci macie blat? bo jak wysoko to jeszcze namieszam....

sheenaz
24-08-2011, 12:06
Ta ma i koszyk i światełko.
Do tego to jedna z moich ulubionych marek.
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/977913


[edit]

i ta też
http://www.ceneo.pl/6471830

Madeleine
24-08-2011, 12:10
A propos hałasu. Nie mam pojęcia jak były podpięte tamte zmywarki, wynajmowałam mieszkaniu z calym osprzętem i nie interesowałam się jakie rury itd.

Natoamiast mam pytanie apropos tego podpięcia. My mamy teraz jedna rurę do zmywarki i zlewu, ale ta rura sie rozgałęzia (wygląda to jak proca, jedno ramię do zlewu, drugie do zmywarki). Czy to wystarczy, żeby hałasu ze zmywarki nie było słychać?
nie. Ale szczerze, to chyba funkcja zmywarki. Miałam zawsze jakieś lepsze modele, teraz taniutką w wynajmowanym (fakt, że Bosch) - i uuuuuuch, jak płucze, to hałasy potworne.

Marzę o szufladzie na sztućce, nie znoszę tych półeczek po bokach. Światełko ponoć jeszcze działa odprężająco:wiggle:

anula05
24-08-2011, 12:22
ania

a na jakiej wysokosci macie blat? bo jak wysoko to jeszcze namieszam....
kuchenny? niżej niż bym chciała. miało być 93, a wyszło 88 chyba (ograniczeniem jest okno)

monsanbia
24-08-2011, 12:23
Do tego to jedna z moich ulubionych marek.


A widzisz, ja znów jestem do electroluxa uprzedzona.
Teraz mam zmywarkę - do tyłka, i lodówkę - też do tyłka
A mojej znajomej właśnie kilka dni temu urwała się rączka w nowej lodówce. Jak byłam u niej nie mogłam jej otworzyć, taka była przyssana i wykrakałam to co się stało

anula05
24-08-2011, 12:23
Ta ma i koszyk i światełko.
Do tego to jedna z moich ulubionych marek.
http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/977913


[edit]

i ta też
http://www.ceneo.pl/6471830
ooo, muszę przeanalizować. Co prawda nie brałam pod uwagę Electroluxa (zmywarka kojarzy mi się tylko z marką BOSCH), ale w sumie to czemu nie?

ESL68070R (http://www.electrolux.pl/Products/Zmywarki/Zmywarki_do_zabudowy/Zmywarki_XXL_(Real_Life)/ESL68070R)

sheenaz
24-08-2011, 12:29
Monsanbia, no wlasnie wszystko zalezy od doswiadczen :)
Ja mialam zmywarka i plyte ceramiczna.
Zmywarka, fakt, ze nietania bo kilka lat temu kosztowala ok 4k, ale swietna i bardzo cicha, płyta to jedna z tych , ktore najwygodniej sie czyscilo. Kiedys mi nawet na nia nóż ostra strona spadl i sladu nie bylo.
Mimo intensywnego uzywania wygladala jak nowa.

Wiecej do czynienia nie mialam z tym sprzetem, ale tyle mi wystarczy by miec dobre zdanie :)

monsanbia
24-08-2011, 12:29
Do października urlop??? :bash:
Dobra, wyceniam u siebie. 28% w stosunku do czego? Bo może się okazać że warto poczekać

Co do brukarza. Napisz mi proszę jak wychodzi cenowo to odwodnienie, z materiałem, rurami, tymi studniami (one będą takie zwykłe rozsączkowe?) Cały czas szukam wykonawcy, czekam teraz na 2 wyceny. Koszt ok 10 tys to dla mnie zdecydowanie za dużo (a tak słyszałam)

Bierz tę za 3,5 i nie wojuj z mężem. Ludzie mają zmywarki za 2,5 i są zadowoleni

anula05
24-08-2011, 12:32
Nie do października, do końca sierpnia.
Kosztu odwodnienia jeszcze dokładnie nie znam. Ale na pewno nie 10 tys! Ja mam 2 studnie chłonne, koszt położenia samej rury to pewnie z 20 zl/mb, do teo studzienki rewizyjne. Mam nadzieję, że nie wyjdzie drożej niż 5tys.
Kostka 160 zł/m na gotowo, kostka 8/11.
Zmywarkę chciałam za 2,5, jak ludzie :)

monsanbia
24-08-2011, 12:36
Nie do października, do końca sierpnia.
Kosztu odwodnienia jeszcze dokładnie nie znam. Kostka 160 zł/m na gotowo, kostka 8/11.
Zmywarkę chciałam za 2,5, jak ludzie :)

:lol2: i jeszcze chcesz wojować?
Wybierz złoty środek

Nooo, jak do końca sierpnia to ok, napisałaś że do końca września. Przypomnę się. Chyba że już jakiegoś*maila można wysłać, czu cuś i niech czeka

A o to odwodnienie jesteś się w stanie dowiedzieć?
Nawet dla siebie. Tofee ostatnio robiła odwodnienie ze swoją ekipą i jak przyszło płacić to trochę ich zaskoczyło

anula05
24-08-2011, 12:43
będę znała cenę w tym ty, dam znać, o lampkach napisze - czy to juz wszystkie (tak mało???):)

monsanbia
24-08-2011, 12:46
będę znała cenę w tym ty, dam znać, o lampkach napisze - czy to juz wszystkie (tak mało???):)

Mało, bo resztę już mam, zamawiałam w homelight, tyle że to były chorsy

Spirea
24-08-2011, 16:47
zaskoczyliście mnie tym światełkiem w zmywarce. Nie wpadłabym na to, że może być potrzebne. Zwykle ładujemy naczynie wieczorem, ale po to mam światło w kuchni.
Zastanawia mnie ta szuflada. Z jednej strony wydaje się super rozwiązaniem, bo tak jak napisała Efilo - domyje wszystko dokładnie. Poza tym koszyk nie zabiera miejsca na inne rzeczy. Obawiam się tylko tego bawienia z układaniem. Odkąd mąż robi załadunek, to powyciągał przegródki z koszyka, żeby wrzucić sztućce garściami. Muszę spytać jakie rozwiązanie woli, bo to jego działka.

Anula, robiłam sobie wczoraj zestawienie zmywarek na ceneo i można znaleźć sensowne w okolicach 2,5k. Mają 44dB, zużycie na programie eco (bo on jest zawsze podawany jako referencyjny) 7l. Siemensy i Bosche mają VarioSpeed, co skraca czas. Panele ukryte. Są i z koszami i szufladami. Ładowność 13-14 kompletów. Nie sprawdzałam tylko tego światełka w środku, bo do dzisiaj żyłam w nieświadomości ;) Brałam jednak do porównaniu tylko Siemens i Bosch. Jeśli chodzi o zmywarki jakoś nie mam do innych firm zaufania. A nie widzę sensu ekonomicznego płacić majątek za Miele.

anula05
24-08-2011, 17:00
Jeśli chcesz światełko + Bosch/Siemens to wydatek 3300 :(

masud
24-08-2011, 17:13
Hej. Witam powakacyjnie i pourlopowo! Po dwutygodniowej nieobecności wracam na front wykończeniowy.

Jak widzę, mamy bardzo podobną listę AGD ;) a ekspress na pewno ten sam. Jak chcesz lodówkę Liebherra to tylko z komorą biofresh i żeby nie był made in italy, bo podobno się psują (mam obecnie niemieckiego inox i mogę go polecić). Siemens ma podobny system i IMHO lepiej wykonane wnętrze :)

Czy mógłbym dostać namiar na ekipę od żywicy w garażu - po obejrzeniu fotek z realizacji chyba się zdecyduję na to rozwiązanie...
Dzięki za podpowiedź z elewacją też biorę ceresit silikon - kolor nebraska 1

anula05
24-08-2011, 17:36
Czesc, mam dla Ciebie wycene lamp, ale musze miec adres e-mail, bo to cała tabela w excelu.
Tynk jest super - bardzo ładny kolor. Ekipa od żywicy: 603033537

A widziales tego Siemensa i Liebherra na zywo?
Jaka zmywarka, skoro idziemy podobnym tropem?

tutli_putli
24-08-2011, 18:23
no widzisz tutli putli
a ja zdecydowałam się na tekę opierając się właśnie na opiniach dotyczących niezawodności :rolleyes:

Kurcze ale Wy pędzicie z tym pisaniem. ;) ja nie mam czasu w ogóle ostatnio na pisanie na forum
Może jednak zaryzykuje i odpowiem. Tak jak pisałam może to akurat mój pech...mianowicie 3 lata temu zakupiłam sobie płytę Teka, też opierając się na opiniach o niezawodności. Niestety w obecnym mieszkaniu nie mam siły i musiałam kupić płytę gazową - tzn. na szkle montowane palniki gazowe
Takie cudo sobie kupiłam: teka CZ LUX 90 5G AI AL TR
Po kilku miesiącach użytkowania zaczął przeskakiwać i strzelać iskrownik i do tego wszystkie palniki były pod napięciem (tzn kopały prądem po dotknięciu) Płyta na gwarancji więc wezwałam serwis - panowie przyjechali po 3 dniach (do tego czasu musiałam ją sama odłączyć od prądu) Stwierdzili, ze ten model płyty ma kiepskie uszczelki i podczas mycia czy gotowania (jak coś się wyleje na płytę) to płyn podcieka do palnika i powoduje zwarcie w iskrowniku. Po naprawie płyta działała jakieś 4 miesiące po czym powtórka z rozrywki. Ponownie przyjechali panowie, pokiwali głowami pouśmiechali się pod nosem wymienili to co trzeba i tak do następnego razu. Podczas trzeciej wizyty wkurzyłam się i zapytałam czy nie można dać lepszych uszczelek lub coś w tym stylu ...jednak panowie stwierdzili rozwalając mnie tym już na amen, że to taki urok tych płyt (źle skonstruowany iskrownik przy palnikach) i że sytuacja będzie się powtarzać (nie tylko ja mam z tym problem, mają dużo takich zgłoszeń) i najlepiej to ten iskrownik odłączyć i zapalać ręcznie. I dużo się nie pomylili - tyle co gwarancja się skończyła bach słyszę strzelający iskrownik! Został od niego odłączony prąd i mam płytę zapalaną ręczną zapalarką! Dla mnie to straszne g..o ta płyta a firma Teka przereklamowana i tyle, jeśli dali ciała z tak ważną częścią. Więcej się nie dam naciągnąć na niby niezawodny sprzęt. I do nowego domu z pewnością już z Teki nic nie zakupię. Ale oczywiście to moje odczucia i przygody, może reszta sprzętu jest ok a ja miałam pecha i tyle?

dakula
24-08-2011, 20:32
Odnośnie firmy Teka to też już nic od nich nie kupię. Mam płytę gazową i taki wielki wyciąg. Na szczęście się nie psuły nigdy ale wykonanie jest takie byle jakie. Tu trochę krzywo, tu coś nie pasuje dokładnie, słabo się domywa i rysuje. Ale to tylko moja opinia oparta na tych dwóch sprzętach. Od 7 lat mam natomiast zmywarkę Boscha i choć nie dbam o nią wcale nadal jest jak nowa. Była z tych droższych około 3.000 za nią dałam.

dakula
24-08-2011, 20:41
Anula mam jeszcze pytanie odnośnie okien aluminiowych, bo masz podobne podziały (naświetla) jak u mnie. Czy któreś z twoich okien to HS albo okna przesuwane typu patio, czy wszystkie masz tradycyjnie otwierane. A jeśli masz jakieś przesuwane, to czy skrzydło się łatwo przesuwa, czy trzeba użyć sporej siły. Mam problem z dużym otwieranym oknem w kuchni, które ma się szeroko i łatwo otwierać, po zamknięciu licować na równo i jednocześnie mieć naświetla.

I druga sprawa w moim nieotwieranym oknie w salonie 4,5 m (dzielone na 2 części) fabryka widzi konieczność zastosowania w słupku dodatkowego wzmocnienia. Jest ono zintegrowane z ramą ale wystaje nawet do 5 cm. Też tak masz gdzieś?

monika996
24-08-2011, 20:51
ja mam zelmer nie hałasuje, domywa super., tania niecałe 2 tys.kupiłam taniej -był dzień bez vatu, ma koszyk, proste programy.......ale nie ma światełka. chyba z prowincji jestem, bo dopiero na forum dowiedziałam się, ze takie są. aż poszłam i sprawdziłam:)

Basia_KRK
24-08-2011, 21:49
Światełko w zmywarce super sprawa, zwłaszcza wieczorem. To jest Miele w wieczornym świetle :p (u góry szuflada na sztućce, do tej pory nie mam zdania na jej temat, przez kilkanaście lat używałam koszyka i ciężko mi się przestawić - chyba dłużej trwa wykładanie ich i wyjmowanie... Ale na pewno nowe sztućce nie są tak porysowane, jak przy używaniu koszyka - to na plus i są naprawdę dokładnie wymyte) :
http://img33.imageshack.us/img33/621/24082011071.jpg

Co de ekspresu, to my wybraliśmy Bosch TCC78K750.
http://www.awa24.pl/data/gfx/pictures/medium/6/9/10896_1.jpg

Lodówkę i chłodziarkę wybierzemy na pewno Liebherr. Wg mnie to potentat w branży chłodniczej. Nie mam jeszcze wybranego modelu, bo to cały czas się zmienia. Na pewno do zabudowy i wys. 178cm - bo takie mamy zaprojektowane szafki. W lodówce obowiązkowo komora BioFresh, a chłodziarka tylko ze schowaną kostkarką ;)

sheenaz
24-08-2011, 22:03
To ja jeszcze pytanie dot. podłączenia zmywarki.
Czy do zmywarki odpływ kanalizacyjny musi być przy podłodze czy może być na wysokosci odpływu zlewowego, czyli w naszym przypadku ok. 60cm nad podłogą?

Balbina200
24-08-2011, 22:08
Ojej! Ale namieszałam tym światelkiem:oops:
Nam się "obskoczyło" przypadkowo, bo było w wybranym modelu i to takie bajerancie: świecące na niebiesko.
Faktycznie wszystko się wydaje czystsze:), ale ja je wyłączyłam, bo u mnie wprowadza jakiś wewnętrzny niepokój:cool:

monika996
24-08-2011, 22:09
[QUOTE=Basia_KRK;4870100]Światełko w zmywarce super sprawa, zwłaszcza wieczorem. To jest Miele w wieczornym świetle :p (u góry szuflada na sztućce, do tej pory nie mam zdania na jej temat, przez kilkanaście lat używałam koszyka i ciężko mi się przestawić - chyba dłużej trwa wykładanie ich i wyjmowanie... Ale na pewno nowe sztućce nie są tak porysowane, jak przy używaniu koszyka - to na plus i są naprawdę dokładnie wymyte) :

ja mam koszyk i moje sztućce nie są porysowane...a na ryski jestem uczulona

Basia_KRK
24-08-2011, 22:11
Anula, jeszcze coś o młynku. U nas normalna kanalizacja, więc młynek obowiązkowo musi być. Z resztą teraz używam i to jest straszne przyzwyczajenie, nie wyobrażam sobie pracy bez młynka. Wszystko robię w zlewie i potem wszystko mielę. Nie mówiąc o tym, że nagle ilość naszych śmieci DRASTYCZNIE! zmalała!
Używam insink erator evolution 100. Kupiłam na allegro i taki sam kupię też do naszej nowej kuchni :) Polecam wszystkim niezdecydowanym, bo bardzo ułatwia pracę w kuchni (zwłaszcza przy robieniu sałatek - wtedy zawsze mam najwięcej do zmielenia).
http://allegro.pl/mlynek-ise-in-sink-erator-evo-100-evolution-i1768798690.html

Basia_KRK
24-08-2011, 22:13
ja mam koszyk i moje sztućce nie są porysowane...a na ryski jestem uczulona
Monika, moje "stare" sztućce miały nieźle porysowane "rączki" - wydaje mi się, że właśnie od wkładania i wyjmowania z koszyka zmywarki, ale może niekoniecznie.

monika996
24-08-2011, 22:14
basia ja nie mam, al;e może jeszcze nie za pozno?

monika996
24-08-2011, 22:16
Basia ja lubię sztućce z Ikei. zniszczą się kupuję nowe. te stare srebne nie myję w zmywarce tylko ręcznie.... więc rzadko używam, bo jestem leniwa. może tylko w święta Bożego Narodzenia:)

anula05
24-08-2011, 22:58
Światełko w zmywarce super sprawa, zwłaszcza wieczorem. To jest Miele w wieczornym świetle :p (u góry szuflada na sztućce, do tej pory nie mam zdania na jej temat, przez kilkanaście lat używałam koszyka i ciężko mi się przestawić - chyba dłużej trwa wykładanie ich i wyjmowanie... Ale na pewno nowe sztućce nie są tak porysowane, jak przy używaniu koszyka - to na plus i są naprawdę dokładnie wymyte) :
http://img33.imageshack.us/img33/621/24082011071.jpg

Co de ekspresu, to my wybraliśmy Bosch TCC78K750.
http://www.awa24.pl/data/gfx/pictures/medium/6/9/10896_1.jpg

Lodówkę i chłodziarkę wybierzemy na pewno Liebherr. Wg mnie to potentat w branży chłodniczej. Nie mam jeszcze wybranego modelu, bo to cały czas się zmienia. Na pewno do zabudowy i wys. 178cm - bo takie mamy zaprojektowane szafki. W lodówce obowiązkowo komora BioFresh, a chłodziarka tylko ze schowaną kostkarką ;)
Basia, dzięki za pożyteczne informacje, szczególnie za typ młynka.
Co do chłodziarki i zamrażarki, to pewnie skończysz na tym co ja, skoro chcesz Biofresh i kostkarkę i 178 i do zabudowy to zostaje Ci TYLKO ten wybór (chyba, że o czymś nie wiem):
http://www.aged.com.pl/pl/liebherr/produkty/sprzet-do-zabudowy/zamrazarki/236-ign-2566.html
oraz
http://www.megamedia.pl/chlodziarka-liebherr-ikb-3660-premium-plus.php?off=32

A napiszesz mi jeszcze dlaczego ekspres Bosch a nie Siemens? Jaką ma przewagę?
Pamiętaj, że do zamrażarki z kostkarką potrzebujesz doprowadzenia wody. Ja zapomniałam

martahp
24-08-2011, 23:21
No to ja tez jestem z prowincji ;), bo tutaj dopiero dowiedziałam się o swiatełku w zmywarce i ...pralce!!! To juz prawdziwy kosmos. Ale i tak jestem ze sprzeętu zadowolona - zmywarka i piekarnik wóżkowy bosch, pralka ariston super silent. Ale lodówki aristona, gdyby ktoś planował zakup zdecydowanie nie polecam!

Basia_KRK
24-08-2011, 23:30
A napiszesz mi jeszcze dlaczego ekspres Bosch a nie Siemens? Jaką ma przewagę?
Pamiętaj, że do zamrażarki z kostkarką potrzebujesz doprowadzenia wody. Ja zapomniałam
Anula, jeżeli chodzi o Liebherra, to na dzień dzisiejszy jest dokładnie tak jak piszesz.
Zrobiłam podprowadzenie wody pod kostkarkę ;)

Co do Boscha, to dlatego wybraliśmy ten ekspres, ponieważ jest u nas zabudowany w zestawie trio sprzętów. Z jednej strony obok będzie piekarnik też Bosch, a z drugiej strony zamiast mikrofalówki wybraliśmy parowar Bosch. Pod parowarem i pod ekspresem, aby wyrównać poziom do piekarnika będą szuflady grzewcze. Docelowo ma to wyglądać tak:
http://img543.imageshack.us/img543/2637/472zbarriquezoom05a.jpg

dlatego zależy mi, żeby wszystko było z jednej linii stylistycznej :)

Spirea
25-08-2011, 00:03
ale to światełko bajerancko wygląda :)

adk
25-08-2011, 00:16
Co do Boscha, to dlatego wybraliśmy ten ekspres, ponieważ jest u nas zabudowany w zestawie trio sprzętów. Z jednej strony obok będzie piekarnik też Bosch, a z drugiej strony zamiast mikrofalówki wybraliśmy parowar Bosch. Pod parowarem i pod ekspresem, aby wyrównać poziom do piekarnika będą szuflady grzewcze.

Co to jest szuflada grzewcza? Jakieś dodatkowe urządzenie?

Kamka
25-08-2011, 07:00
Światełko w zmywarce super sprawa, zwłaszcza wieczorem. To jest Miele w wieczornym świetle :p (u góry szuflada na sztućce, do tej pory nie mam zdania na jej temat, przez kilkanaście lat używałam koszyka i ciężko mi się przestawić - chyba dłużej trwa wykładanie ich i wyjmowanie... Ale na pewno nowe sztućce nie są tak porysowane, jak przy używaniu koszyka - to na plus i są naprawdę dokładnie wymyte) :
http://img33.imageshack.us/img33/621/24082011071.jpg

Co de ekspresu, to my wybraliśmy Bosch TCC78K750.
http://www.awa24.pl/data/gfx/pictures/medium/6/9/10896_1.jpg

Lodówkę i chłodziarkę wybierzemy na pewno Liebherr. Wg mnie to potentat w branży chłodniczej. Nie mam jeszcze wybranego modelu, bo to cały czas się zmienia. Na pewno do zabudowy i wys. 178cm - bo takie mamy zaprojektowane szafki. W lodówce obowiązkowo komora BioFresh, a chłodziarka tylko ze schowaną kostkarką ;)

Basia ja uzytkuje expres boscha od prawie 2 lat i dziala bez zarzutow :) Robi pyszna kawe :)

efilo
25-08-2011, 07:04
tak adk to urządzenie które ma za zadanie podgrzać zawartość, np talerze. albo podtrzymać temperature potraw. w zależności od modelu z tego co pamiętam można też tam piec np pizze, ale nie wiem czy nie sciemniam bo rozwazalismy je dawno temu.

ania
tak jak pisałam bosch i siemens to to samo, różnią się tylko wyglądem zewnętrznym więc wybór firmy zależy od dizajnu

Madeleine
25-08-2011, 08:02
ad światła w zmywarce:



EmotionLight - wbudowane diody, emitujące niebieskie, łagodne światło, niebieski blask wypełnia wnętrze zmywarki i emanuje z urządzenia intrygującą poświatą zaraz po uchyleniu drzwi :wave:

Po prostu ma intrygować ;)

markoto
25-08-2011, 08:03
no i wszystko jasne :)

Tatarak
25-08-2011, 08:20
a ja głupia myślałam, że intrygująca to ma być zagadka w dobrym kryminale :D :D :D :D

adk
25-08-2011, 09:18
tak adk to urządzenie które ma za zadanie podgrzać zawartość, np talerze. albo podtrzymać temperature potraw. w zależności od modelu z tego co pamiętam można też tam piec np pizze, ale nie wiem czy nie sciemniam bo rozwazalismy je dawno temu.


O to super urządzenie. Muszę się zainteresować tematem w takim razie.
I niech mi mąż powie, że niepotrzebnie spędzam tyle czasu na forum!

efilo
25-08-2011, 09:21
O to super urządzenie. Muszę się zainteresować tematem w takim razie.
I niech mi mąż powie, że niepotrzebnie spędzam tyle czasu na forum!

oczywiscie że niepotrzebnie, pomyśl ile byś zaoszczędziła gdyby nie FM :lol2:

markoto
25-08-2011, 09:27
jakbys nie spedzala to kase za szuflade mialabys na cos innego :D

edit:
znowu sie spoznilam :D

sheenaz
25-08-2011, 09:47
Basia_KRK, a nie lepiej zamiast klasycznego piekarnika kupić kompaktowy (będzie mniejszy), wtedy na szufladach zaoszczędzisz :)

Ja z tych co uważaja, że to zbędny wydatek.

adk
25-08-2011, 10:10
Och dziewczyny! :D

masud
25-08-2011, 11:57
Czesc, mam dla Ciebie wycene lamp, ale musze miec adres e-mail, bo to cała tabela w excelu.
Tynk jest super - bardzo ładny kolor. Ekipa od żywicy: 603033537

A widziales tego Siemensa i Liebherra na zywo?
Jaka zmywarka, skoro idziemy podobnym tropem?

Dzięki, maila wysłałem ci na priv. Zmywarka SN 66 M 095 EU, lodówka siemens KI 42 FP 60. Okap to zagadka miało być ciarko black diamond, ale koncepcja jest płynna...

Lodówki widziałem, Siemens robi lepsze wrażenie w środku.

malgol
25-08-2011, 13:11
witam serdecznie :)
pisałam już że skośna wyspa jest świetna? nie wiem, czy to była inspiracja, ale skojarzyła mi się z Twoim projektem :) baardzo pozytywnie. Szafki przy oknie widziałabym jednolite, z odrębną materiałowo półką- szafką, w tym przypadku szare - góra dół, fornir na niskiej - chociaż odwrotnie pewnie byłoby praktyczniej, acz raczej zbyt "ciężko". Na szczęście mogę zaręczyć, że szary wysoki połysk dobrze sprawdza się w kuchni - mam, używam, czyszczę - daję radę :)
Liebher - mój ulubiony sprzęt chłodniczy. Jeszcze mi się nie zdarzyło czegoś nie zmieścić do chłodziarki :) te wspomniane wcześniej do zabudowy też się sprawdzają bez zarzutu.
pozdrawiam, Małgosia

malgol
25-08-2011, 13:35
w ogóle to w sierpniowym Elle napisali o
http://www.redpoppy.pl
dla mnie cudo.
Może do sypialni?...

Basia_KRK
25-08-2011, 15:30
Basia_KRK, a nie lepiej zamiast klasycznego piekarnika kupić kompaktowy (będzie mniejszy), wtedy na szufladach zaoszczędzisz :)

Ja z tych co uważaja, że to zbędny wydatek.

Ale ja chcę szuflady :) dlatego tak też została zaplanowana kuchnia. A piekarnik tylko duży, tzn. standardowy. Ale o tym już była dyskusja na FM ;)

monsanbia
25-08-2011, 18:18
Basia, ja też*tylko duży piekarnik. Innego sobie nie wyobrażam
Kiedyś miałam z pomocą kompaktowego przygotować kolację. Panika

anula05
25-08-2011, 20:29
Czy ktoś z Was zna jakies cudowne urządzenie, które zgniatałoby śmieci? Taka mała prasa... Mój mąż widział coś takiego pod zlewem u ludzi w USA kilka lat temu. Przeszukałam net i nie mogę znaleźć. Widziałam tylko urządzenia do zgniatania puszek...

markoto
25-08-2011, 20:37
http://zgniatarka.eu/

anula05
25-08-2011, 20:56
Dzięki, ale właśnie to nie to.
Tu chodzi o jakieś urządzenie, które zgniata nie butelkę czy puszkę, tylko całą zawartość śmieci (może bez bio), takie elektryczne COŚ, naciskasz i ściska w dół, mąż nie pamięta czy był to element kosza na śmieci czy nie.

monika996
25-08-2011, 20:58
Anula fajnie wychodzą te balustrady. ja mam chyba białe, nie takie zielonkawe. mam szkło klejone. jutro zrobie zdjęcie.
a tak w ogóle już fajnie.... płytki

mayland
25-08-2011, 21:03
Anula moze to?
http://www.zgniatarkadosmieci.com.pl/strony/produkty.html

Balbina200
25-08-2011, 21:13
Balustrady wyglądają świetnie! A stabilne są lub będą?
Też rysuję na budowie kolorowymi kredami:)

monika996
25-08-2011, 21:14
ja miałam tylko białą!!!!

anula05
25-08-2011, 21:16
Anula moze to?
http://www.zgniatarkadosmieci.com.pl/strony/produkty.html

To może być to. Muszę pokazać M. Kurcze, droga sprawa. Nie słyszałam, żeby w PL ktoś tego używał w domu.. Hmm...

Balustrady stabilne.

mayland
25-08-2011, 21:20
W Polsce jest obowiązek segregacji śmieci i głównie butelki i puszki się zgniata co zmniejsza objętość odpadów stałych.
Biomasę w domkach częsciowo się kompostuje a reszta śmieci i tak zazwyczaj jest objęta ryczałtem (przynajmniej w gminach choc Wy stolica więc moze byc inaczej).

dakula
25-08-2011, 21:22
Anula widziałaś moje pytanie o okna ?

Kamień piękny, też taki chcę :)

aneta s
25-08-2011, 21:23
niezla taka zgniatareczka! a u nas smieci waza - naklejamy kody kreskowe i placimy za utylizacje kazdego kilograma, oczywiscie te przesegregowane - plastik, szklo etc zabieraja za darmo.

anula05
25-08-2011, 21:31
A u nas (gmina LESZNOWOLA) przy stolicy tego kraju - nie ma segregacji! Nie ma pojemników do segregacji, żeby wywieźć samemu NIDZIE. Jest pod Urzędem gminy, ale jak się podjedzie to wzywają Policję. Słabo????
Każdy 120 litrowy worek to koszt 18 zł.
Jak ja bym chciała segregować śmieci. Tylko nikt mi w tym nie pomaga.
Stąd pomysł ze zgniatarką.

dakula, a gdzie to pytanie o okna?
Kamień kładą za 1,5 tyg, przyjedziesz, obejrzysz i kupisz:)

aneta s
25-08-2011, 21:40
Anula to faktycznie nie do pomyslenia...My dostajemy kolorowe worki, ktore tylko musimy zapelnic i wystawic przed posesje w dniu okreslonym w harmonogramie...

Elena76
25-08-2011, 21:45
Trochę nas zaskoczył kolor szkła. Jest jakby zielonkawe. Po zbadaniu tematu okazało się, że tak wygląda szkło hartowane, to wina ołowiu (?). Jeśli miałoby być zupełnie bezbarwne to koszt wzrósłby x 3. Potwierdziły nam to 3 różne osoby. Mam nadzieję, że to nie jakaś ściema. Hmmm....

Anula, szko bezbarwne jest rzeczywiście sporo droższe, tylko nie jestem pewna, czy aż trzykrotnie... Aż poszukam swojej wyceny :rolleyes:

dakula
25-08-2011, 21:58
Wczoraj pisałam ale tyle się u ciebie dzieje :)


Anula mam jeszcze pytanie odnośnie okien aluminiowych, bo masz podobne podziały (naświetla) jak u mnie. Czy któreś z twoich okien to HS albo okna przesuwane typu patio, czy wszystkie masz tradycyjnie otwierane. A jeśli masz jakieś przesuwane, to czy skrzydło się łatwo przesuwa, czy trzeba użyć sporej siły. Mam problem z dużym otwieranym oknem w kuchni, które ma się szeroko i łatwo otwierać, po zamknięciu licować na równo i jednocześnie mieć naświetla.

I druga sprawa w moim nieotwieranym oknie w salonie 4,5 m (dzielone na 2 części) fabryka widzi konieczność zastosowania w słupku dodatkowego wzmocnienia. Jest ono zintegrowane z ramą ale wystaje nawet do 5 cm. Też tak masz gdzieś?

anula05
25-08-2011, 22:08
Mam jedno przesuwne okno (ok. 2,3mx1,8 szer.), nad nim jest naswietle wys. 60 cm. Chodzi w miarę ok. Nie wystarczy pchnąć paluszkiem, ale jakoś strasznie siłować się nie trzeba.
Z tym wzmocnieniem nie bardzo wiem o co chodzi:(

dakula
25-08-2011, 22:10
Ale 1,8 ma skrzydło czy całe okno? I rozumiem, że to nie jest HS.

A jaką masz maksymalną wielkość tafli szkła, bo u mnie będzie 2,2 x 2,10 + 55 cm naświetla i przy tym wymiarze o jakiś wzmocnieniach na środku mi powiedzili, które od zewnątrz można zrobić.

anula05
25-08-2011, 22:23
O rany, trudne pytania:) Tak to wygląda:
https://lh3.googleusercontent.com/-Cr7vXCiRBd8/Tla9NGO04MI/AAAAAAAAEbQ/oWnM4D0xBbM/okno%252520HS.jpg

dakula
25-08-2011, 22:42
Czyli to wymiar skrzydła, więc u mnie będzie nawet mniejsze więc powinnam sobie z otwieraniem poradzić.

Odnośnie tego wzmocnienia to myślę że to może być to co widać na tym zdjęciu.

https://lh3.googleusercontent.com/-U4TjVUq5SO8/Te4_kdILGTI/AAAAAAAADlU/DROy2AqBY-8/s720/zdje%2525CC%2525A8cie.jpg

Tylko u mnie będzie musiało być od środka, bo od zewnątrz będę miała prowadnicę od rolety.

Spirea
26-08-2011, 00:34
Anula, jak już ładnie u Ciebie. Zgrabne te sufity i otwory na światła. Też trzeba będzie się do tego zabrać.
Zgniatarka - super sprawa. Ale cena koszmarna. Nie wiem, ile się płaci za wywóz śmieci i ciekawe, kiedy by się zwróciła.
Napisz mi proszę, jaką masz wykość balustrady. Mamy zamówioną na 110, ale mąż i rodzice namawiają na wyższą, bo jest za wysoko i niebezpiecznie. Wydaje mi się, że 120, to już za dużo. Z drugiej strony, bezpieczeństwo ważniejsze.

Cały czas zapominam napisać, że te tapety z fakturą tkaniny są piękne. O wiele ładniejsze i ciekawsze niż te z imitacją sierści. A ta z sierścią była chyba w czerwcowym Domu i Wnętrze.

markoto
26-08-2011, 06:45
To ja sie dziwie, ze taka gmina funkcjonuje, zrobcie jakis raban bo przeciez trabi sie o segregacji, placi sie duze kary za niesegregowane smieci. Sprobuj poszukac jakichs informacji moze gmina ma obowiazek segregacji ale go nie wypelnia?? Moze mozecie podpisac umowe na wywoz smieci z roznymi firmami nie tylko gminna i wtedy moze wywoza te segregowane?? U nas tez mamy worki na segregowane smieci i to odbierane jest przez firme od smieci za darmo, za te wszytskie pozostale za kosz 240l placimy 22zl

Aniu tu masz wykaz firm zajmujacych sie wywozem smieci moze ktoras odbiera tez segregowane
http://www.lesznowola.pl/index.php?id=226&lan=pl

efilo
26-08-2011, 06:51
marta
u mnie też nie ma segregacji. ta sama firma wywozaca smieci we wrocławiu na życzenie podstawia bezpłatnie kubeł na tekture (ja musze hm... kombinowac). niestety jak zadzwoniłam do firmy o cos takiego to mi pani powiedziala że oni zainwestowali w centralna 'segregatornie' i wszystko jest dzielone u nich na miejscu.

markoto
26-08-2011, 07:01
a masz tylko jedna firme do wywozu smieci??? u nas jezdza 3 firmy . Jaki masz koszt wywozu smieci?? Z tego co wiem gmina ma obowiazek wystawic te dzwony do seregacji w dostepnym miejscu ale czy chcialoby ci sie jezdzic ze smieciami??

aneta s
26-08-2011, 07:10
Dziewczyny to poprostu skandal z ta segregacja u Was...Tak sobie mysle moze by zadzwonic do ludzi odpowiedzialnych za wywoz smieci u Was i postraszyc ich troche, tzn poinformowac, ze rozglosnicie sprawe...kurcze naprawde nieprawdopodobne. Ja myslalam, ze to juz wszedzie funkcjonuje, przeciez takie czyste, posegregowane smieci to sa wymierne korzysci finansowe dla gminy...Polska to jednak dziwny kraj...

dakula
26-08-2011, 09:27
Myślę, że gminy maja wszędzie obowiązek segregacji, tylko wypełniają go podpisując umowę z firmą, a później przymykają oczy na fikcję w postać jakieś sortowni, której nikt nie widział. U nas dają trzy spore worki, które zabierają co 4 tygodnie. Na szkło i plastik to wystarcza ale papieru mogę uzbierać znacznie więcej.

anula05
26-08-2011, 09:46
Dowiedziałam się tyle, że w mojej nowej gminie, gmina "zrzuciła" tę sprawę na firmy wywożące nieczystości. Firma do której zadzwoniłam (największa, najbliżej mnie) pobiera opłatę 8 zł za 120 litrów posegregowanych śmieci. Lepsze to niż nic, choć uważam, że powinni to zabierać na darmo.
Niby obowiązek jest, ale nikt tego nie kontroluje, nie wymaga, nie zachęca ani nie ułatwia.

aneta s
26-08-2011, 09:52
Anula moze sprobuj zadzwonic gdzie indziej...powinni odbierac za darmo, przeciez oni potem to sprzedaja...

anula05
26-08-2011, 10:01
Nie odbierają za darmo. Rozmawiałam z urzędniczką w gminie. Powiedziała, że gmina zlikwidowała kontenery do darmowej segreacji, bo "ludzie nie umieli z nich korzystać". Teraz obowiązek seregacji spoczywa na obywatelu a nie gminie i mogę segregować na warunkach określonych przez firmy, a te pobierają opłaty jak wyżej. Od stycznia 2012 r wejdzie w życie ustawa o tym, że obowiązek przechodzi na gminy. Gminy mają 1,5 roku na wcielenie ustawy w życie i nałożenie opłaty na rzecz gminy na mieszkańców. Wtedy będą tego pilnować.

markoto
26-08-2011, 10:07
Ja sie dziwie, ze firmy wywozace smieci nie maja interesu w odbieraniu segregowanych odpadow. U nas gmina nawet stojaki rozdawala na smieci segregowane

Elena76
26-08-2011, 10:13
Mam nadzieję, że gminy zajmą się też w końcu dzikimi wysypiskami śmieci. Mnie na maska wkurzają śmieci wywalane do puszczy :mad: za sąsiada mam radnego, teraz startuje na posła a nic dla lokalnej społeczności nie zrobił. widać woli udzielać się w "tańcu z gwiazdami"...
Chyba powinien być obowiązek nałożony na ludzi, aby każdy dom miał umowę na wywóz śmieci.

anula05
26-08-2011, 10:14
i porządne kary za brak segregacji, tak jak to jest np. w Niemczech

aneta s
26-08-2011, 10:18
Elena temat rzeka niestety...u nas tez jest problem bo choc posegregowane odbieraja za darmo to te pozostale licz za kazdy kilogram, niby ludzie maja podpisane umowy ale pelno smieci jest wywalanych przy lesie i przy rzece, chodze z dzieciakami na spacery i krew mnie na to zalewa...smieci sie walaja a gmina szczyci sie tym, ze to jest najtanszy, najuczciwszy i najkorzystniejszy system dla mieszkancow...

aneta s
26-08-2011, 10:22
mnie jeszcze dobija szklo i fakt ze w Pl jest takie marnotrastwo. W No w kazdym sklepie jest automat przyjmujacy butelki szklane , plastikowe po napojach i puszki a u nas wszystko w kosz...taz to wola o pomste do nieba!troche sie zdziwilam bo pp przyjezdzie kupilam hurtowo piwo - przekonana ze w zwrotnej butelce i dupa blada...mam caly worek butelek do wyrzucenia...ale to tak jak pisalam temat rzeka i dlugoby dywagowac nad marnotrastwem w naszym kraju...tylko przykro mi jest ze tyle sie mowi o przyrodzie i jej ochronie a robi sie tak malo...

Spirea
26-08-2011, 10:50
We Wrocławiu też nie ma obowiązkowej segregacji. Jeśli ktoś chce segregować, to sam musi szukać kubłów na plastik etc. Ale powiem Wam większy numer - usłyszano w radio w ub. tygodniu. 4osobowa rodzina - jest jakiś przelicznik, jaka ma być pojemność kosza na osobę. Facet miał mniejszą, bo z firmy brał dodatkowe worki właśnie do segregacji na plastik, szkło, papier. Łącznie pojemność przekraczała normę. Przyszła Straż MIejsca i wlepiła mandat 200 zł, bo ma za małą pojemność kubła. Nie interesowało ich, że mnóstwo śmieci idzie do segregacji.
Paranoja.

markoto
26-08-2011, 10:59
Masakra, nie dziwne, ze nam ciagle wlepiaja kary za brak postepu w segregowniu smieci

Basia_KRK
26-08-2011, 14:48
Anula, mam pytanie o rurki z wodą, te ze zdjęcia - to do umywalki? Dlaczego są tak nisko? U mnie właśnie hydraulicy robią i ich końcówki są wyżej :sick:

https://lh4.googleusercontent.com/-qZCo3Cnn1IM/TlajM4nGYjI/AAAAAAAAEZA/JuOtj3Jz01Y/IMGP0841.JPG

Basia_KRK
26-08-2011, 14:58
U nas na osiedlu jest segregacja "Żółty worek na czyste śmieci" - wywożą bezpłatnie. http://www.segregacjampo.pl/ Uważam, że to świetne rozwiązanie.

anula05
26-08-2011, 15:10
jeśli chodzi o te przy samej podłodze to do bidetu

mayland
26-08-2011, 15:27
Hmmm dziwi mnie to co piszecie o śmieciach.U nas gmina musiała zrobić przetarg i wybrać firmę wyworzącą śmieci. Nawet jak tej firmy nie było to i tak mieszkańcy wsi musieli sami wybrać sobie firmę komunalną.
Aż mi sie wierzyc nie chce, ze to w duzych miastach taki problem jest a na naszej wiosce działa to w miarę dobrze od kilku lat.

anula05
27-08-2011, 09:32
Anula, jak już ładnie u Ciebie. Zgrabne te sufity i otwory na światła. Też trzeba będzie się do tego zabrać.
Zgniatarka - super sprawa. Ale cena koszmarna. Nie wiem, ile się płaci za wywóz śmieci i ciekawe, kiedy by się zwróciła.
Napisz mi proszę, jaką masz wykość balustrady. Mamy zamówioną na 110, ale mąż i rodzice namawiają na wyższą, bo jest za wysoko i niebezpiecznie. Wydaje mi się, że 120, to już za dużo. Z drugiej strony, bezpieczeństwo ważniejsze.

Cały czas zapominam napisać, że te tapety z fakturą tkaniny są piękne. O wiele ładniejsze i ciekawsze niż te z imitacją sierści. A ta z sierścią była chyba w czerwcowym Domu i Wnętrze.

Wysokość balustrady sprawdzę. Wydaje mi się, że 120, ale nie jestem pewna.

robert skitek
27-08-2011, 09:57
Strasznie wysokie robicie te balustrady...
Wg przepisów w domu jednorodzinnym wystarczy 90cm. W budynkach wielorodzinnych i użyteczności publicznej to 110cm - i to już jest naprawdę dużo.
Ja preferuję wysokość ok 95cm. Oczywiście mówimy o wysokości od wykończonej podłogi.

anula05
27-08-2011, 10:35
No właśnie nie jestem pewna, czy u mnie nie jest to wymiar od stropu, sprawdzę

monsanbia
27-08-2011, 10:43
cześć sąsiadko
zazdrościłaś mi pool party?
Dopiero dziś powstałam na nogi. Wczorajszy dzień to był jakiś kosmos. Nie było go w zasadzie ;)

Ale pędzicie.
Już balustrady! My mamy mieć jakieś szklane elementy i stolarz zapewniał, że szkło nie będzie zielone. Ale to nie dotyczy balustrad

Biała łazienka wygląda ślicznie. Już teraz. Będzie piękna

Masz człowieka od garderób?

anula05
27-08-2011, 11:11
Cześć,
oj tam, oj t am, kosmos. Zawsze jest kosmos po dobrym party:) A co z Małą zrobiłaś, że udało Ci się przeżyć?

Kiedy kuchnia? Masz jakieś servo drive w kuchni?

Garderoby zeszły na dalszy plan. Tzn. jak zamówię już tę kuchnię, to pogadam czy mi też zrobi garderoby, ale jest tak obłożony pracą, że nie bardzo chce. Będę go męczyć.

monsanbia
27-08-2011, 11:31
Dziecko wstało najpierw o 12, potem zajmowała się*sama sobą - malowała, oglądała książeczki, bajki, o 19 padła

Kuchnia już jest. A my przedłużamy termin montażu.
Raczej nie mam servo-drive. Właśnie sobie uświadomiłam, że tego w ogóle nie ustalałam :rolleyes:

efilo
27-08-2011, 11:42
ania prosze cie bardzo

największe co znalazłam - po lewej monstrualna patelnia, po prawej gar 6L
http://img84.imageshack.us/img84/7512/garyz.jpg

i normalna patelnia
http://img844.imageshack.us/img844/5493/gary2.jpg

a tu oceń sobie na szerokość
http://img713.imageshack.us/img713/5528/gary31.jpg

anula05
27-08-2011, 11:54
Wow, efilo, Ty na prawdę jesteś nieoceniona. Dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas. Bardzo.
:hug::hug::hug:
Mam jednak pewien "problem" bo mąż się upiera przy białym Siemensie ;)
http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/6116/siemens-eh-879sc11.jpg

Im dalej w las tym większy mętlik :(

PS> A Ty masz jakieś servo drive?

monika996
27-08-2011, 12:17
ANULA co do blatu, dla mnie odpada nieodpornośc na plamy. zawsze w kuchni coś się rozleje i ta nieodnawialność:eek:
coraian znow się rysuje , kurcze nie ma czegoś odporniejszego. chyba granit jest ok szlifowany, ale czy jest biały nie wiem. Efilo ma palisander i na nim kroi:eek: ja mam granit szczotkowany i nie jest idealny , na pewno na nim nie kroję , rysuje si e od przesuwania niklowanych rzeczy np. mam taką tacę. niechcący pani sprzątająca ją przeszorowała po blacie i powierz\chniowo to srebne wtopiło sie w granit:eek: i jest nieodnawialny!!!

monika996
27-08-2011, 12:18
PS> A Ty masz jakieś servo drive?[/QUOTEa co to takiego?

efilo
27-08-2011, 12:19
W koszu. Ale tylko jeśli nie pod zlewem.

Tez chciałam białe AGD ale wkurzal mnie ich zielony odcień.

anula05
27-08-2011, 12:29
Nie ma białego granitu.
A ja właśnie chciałam servodrive to kosza, a ten jest pod zlewem - ...? Wyjaśnisz pls?
Jak to zielony odcień? Muszę gdzieś to zobaczyć na żywo w takim razie, tylko gdzie?

monika996
27-08-2011, 12:31
dalej nie wiem co to servodrive?

anula05
27-08-2011, 12:38
http://www.youtube.com/watch?v=XJfBpo8J2ak

efilo
27-08-2011, 12:39
Pisze z kom wiec wybacz lakonicznosc. Przy korzystaniu ze zlewu ciagle by Ci się kosz odsuwal. W ogóle kosz pod zlewem to imho nietrafiony pomysł ;)

monsanbia
27-08-2011, 12:46
Aniu, co do zgniatarki
Jeśli mamy na myśli to samo miejsce w US, w którym byli nasi mężowie, to mój potwierdza że było to dokładnie coś takiego :yes:

Tamto było stare, ale też oparte na elektronice i samo co jakiś czas dogniatało nowe śmieci.
Obawiamy się jednak, że same worki (one były jakieś kosmiczne, tkane) mogą miesięcznie kosztować tyle co wywóz wszystkich śmieci

W US 10 lat temu to był standard w każdym domu, u nas teraz dalej jest luksusem

monsanbia
27-08-2011, 12:50
Jeśli chodzi o servodrive. Myślałam że pytasz o ten system, do górnych szafek (ten co otwierasz dotknięciem i zamykasz przyciskiem, tzn Ty naciskasz a ona sama sie zamyka).
Jeśli chodzi o dolne szafki - odradzam. I to poważnie. Kuchnia we Wrocławiu miała szafki dolne otwierane na dotyk. Masakra. Nic nie mogłam zrobić przy zlewie, bo one caly czas odskakiwały, w łazience to samo. Połowę czasu spędzałam na zamykaniu

anula05
27-08-2011, 14:47
Dzięki dziewczyny. To cenna informacja.
A z tą zgniatarką - dyby cena była inna, to bym się uparła i kupiła. Ale za droga sprawa.

monika&szymon
27-08-2011, 15:28
Witam,
od jakiegoś czasu podglądamy Wasz dziennik :) Piękny dom! Chcieliśmy zapytać o koszt posadzki żywicznej, bo zastanawiamy się nad nią w garażu i pomieszczeniach gospodarczych. Mamy jeszcze jedno pytanie, mianowicie jakie płytki podłogowe są na Waszej wizualizacji kuchni? Z góry dziękujemy za pomoc :)

Pozdrawiamy

anula05
27-08-2011, 15:56
Cześć!
"chropowata" ok. 60 zł/m2, połysk ok. 120 /m2.
To nie płytki, tylko kamień, marmur.
Pozdro!

olgusieniunieczka
27-08-2011, 17:28
Hmm, niedobre rzeczy piszecie o servo drive pod zlewem. A ja właśnie tylko tam planowałam, właśnie do kosza... Piszecie, że przy zlewie odpada, bo ciągle się samo otwiera. Rozumiem, że to kwestia "pozycji" przy zlewie? Stałam właśnie przez 10 min przy zlewie, nawet się poświęciłam i co nieco umyłam ręcznie :D i faktycznie, trudno przez 10 min. nie pieprznąć kolankiem lub biodrem w szafkę... A kabelek elektro już podciągnięty :( Efilo, to jeśli nie pod zlewem, to gdzie umieściłaś kosz? masz tam servo driva?

Anula, jak twoja żywica? Chodziłaś już po niej? Bo Twoja ekipa to chyba z Łodzi była? Cena w sumie fajna. Kiedyś marzyłam o betonie na podłodze w kuchni, ale może by tak żywicę? Tylko, że gdzieś czytałam, że się rysuje. Czy wg Ciebie, taka podłoga nadaje się do kuchni?

Spirea
27-08-2011, 17:52
Anula, na forum morfeusz1 ma kuchnię i całą łazienkę (chyba nawet włącznie ze ścianami) zrobioną ze staronu. Nie wiem, czy bywa na forum, ale możesz napisać. Przejrzyj jego posty, to trafisz na zdjęcia. Kuchnię mozna też zobaczyć na stronie projektantki www.todo-home.pl (http://www.todo-home.pl)

efilo
27-08-2011, 19:09
Olgusia
Po skrajnie lewej. Wbrew pozorom mam tam zewsząd blisko

anula05
27-08-2011, 19:14
Hmm, niedobre rzeczy piszecie o servo drive pod zlewem. A ja właśnie tylko tam planowałam, właśnie do kosza... Piszecie, że przy zlewie odpada, bo ciągle się samo otwiera. Rozumiem, że to kwestia "pozycji" przy zlewie? Stałam właśnie przez 10 min przy zlewie, nawet się poświęciłam i co nieco umyłam ręcznie :D i faktycznie, trudno przez 10 min. nie pieprznąć kolankiem lub biodrem w szafkę... A kabelek elektro już podciągnięty :( Efilo, to jeśli nie pod zlewem, to gdzie umieściłaś kosz? masz tam servo driva?

Anula, jak twoja żywica? Chodziłaś już po niej? Bo Twoja ekipa to chyba z Łodzi była? Cena w sumie fajna. Kiedyś marzyłam o betonie na podłodze w kuchni, ale może by tak żywicę? Tylko, że gdzieś czytałam, że się rysuje. Czy wg Ciebie, taka podłoga nadaje się do kuchni?

w sumie to sensowne co piszą dziewczyny... ja mogłabym dać kosz obok, ale wtedy nie mogłabym otworzyć kosza i zmywarki jednocześnie, a to chyba dość często się zdarza...:(
Żywica - chodziłam po niej:) W garażu i kotłowni jest tak brudna, że nic nie widać:( W pralni sobie leży. Nie potrafię Ci nic napisać nt użytkowania dopóki nie pomieszkam trochę. Mam znajomych, którzy mają w całym domu i fakt, rysuje się. Ale wygląda super. Myślę, że w kuchni byłoby OK< pod warunkiem, że nie będziesz płakać nad każdą ryską.
SPIREA, dzięki, napiszę do morfeusz1.

anula05
27-08-2011, 19:28
Dziewczyny, gdzie ja w W-wie mogę pojechać i obejrzeć sprzęt AGD, chodzi mi głównie o płyty TEKI, Siemensa i chłodziarki Liebherra i Siemensa. Gdzie są największe ekspozycje? Help.

Elena76
27-08-2011, 19:39
Płyty Teki to najlepiej chyba na Bartyckiej 26 - mieli tam sklep firmowy (w tym głównym pawilonie na Ip.). A Siemensa jeździłam oglądać do ... Siemensa :) W siedzibie firmy w al. Jerozolimskich mają ekspozycje różnych sprzętów i w sumie nieźle potrafią doradzić.

Edit: z Liebherrem może byc gorzej. My jak już zdecydowaliśmy się na model to zadzwoniłam do dystrybutora w Pruszkowie i pytałam gdzie mogę wybrany model obejrzeć

salik
27-08-2011, 19:54
Anula - ze zgniatarką jest taki problem, że o ile gmina nie motywuje Cię i nie nakazuje segregacji u Ciebie, to kiedy użyjesz zgniatarki, uniemożliwiasz odzyskanie czegokolwiek ze swoich śmieci.
Oczywiście dla Ciebie to wygodne, ale jedyne co się potem da zrobić z Twoimi śmieciami to je spalić...

Co do servo drive - w żadnym mieszkaniu nie miałem tego wynalazku i myślę że w obecnym się też obejdę :)
No i nie mając servo drive można bezproblemowo zamontować kosz pod zlewem :)

Za to podstawą będzie taki kosz na śmieci który pozwoli na wstępną segregację odpadów (organiczne/pozostałe/etc).
Zresztą kiedyś mieszkałem w miejscu gdzie maksymalna segregacja odpadów była obowiązkowa (osobno szkło brązowe, białe, zielone, gazety, kartony/tektura, odpadki organiczne, pety, kartony od mleka) i szczerze mówiąc brakuje mi tego tutaj.

Elena76
27-08-2011, 19:59
Anula, i jeszcze o dylematach blatowych poczytałam w dzienniku. Czy pisząc bezpieczna grubość blatu masz na myśli cały blat, razem z płytą stolarska podklejaną pod spodem, czy tylko grubość płyty kompozytu?
Wydaje mi się też, że cenowo korzystnie może też wyjść Kerrock. Na Kłobuckiej 8 w tych pawilonach jest jeden przedstawiciel. A drugiego masz na Puławskiej 603, bo sie nie mogli dogadać razem na tej Kłobuckiej i się rozdzielili.

anula05
27-08-2011, 20:03
Wiesz co, ale jakoś te pseudo coriany do mnie nie przemawiają. Gdyby nie mąż, to nawet nie spojrzałabym na tego Starona. Także Kerrock, czymkolwiek jest, sobie odpuszczę. Ale dzięki za info.
A jeszcze o koszu - w sumie to chyba wyodne byłoby mieć o obok zlewu, nie pod zlewem.Zmywając, nie trzeba byłoby się odsuwać :rolleyes:

Elena76
27-08-2011, 20:08
No to jeszcze w temacie kosza na śmieci się poudzielam :rolleyes: u mnie akurat jest pod zlewem i nie wyobrażam sobie, żeby był gdzieś indziej, bo najczęściej z niego korzystam jak coś robię przy zlewie. no ale to zależy oczywiście od przyzwyczajeń domowników. nie mam servo, ale kupiłam ostatecznie kosz Samba Peki - okazało się, że wcale nie musi być z tym okropnym pedałem i jestem z niego zadowolona. dla mnie idealne jest rozwiązanie z trzema opcjami uchylania/ otwarcia kosza - w zależności od potrzeb.

mariomili
27-08-2011, 20:08
Aniu wyczytalam ze planujesz forniry w lazience orientujesz sie moze czy sa one odporne na wilgoc?

Elena76
27-08-2011, 20:12
Anula, ale to nie jest pseudo corian, to jest znana marka na tym rynku i za corian płacisz więcej chyba tylko dlatego, że oni byli prawdopodobnie pierwsi. Masz jeszcze Rausolid firmy Rehau - ten jest juz droższy.

Cokolwiek wybierzesz, to uważaj, żeby nie wylać na to acetonu.

anula05
27-08-2011, 20:14
Aniu wyczytalam ze planujesz forniry w lazience orientujesz sie moze czy sa one odporne na wilgoc?

Tam, gdzie będą miały styczność z wodą - np. na obudowie wanny, będą potraktowane jakąś specjalną chemią i kilkoma warstwami lakieru.

A jaki kosz najlepiej wybrać do szuflady (80cm), żeby można było sortować wstępnie, jak pisze salik?

monika&szymon
27-08-2011, 20:47
Dziękuję Anula za ceny posadzki :)

azakrzew
30-08-2011, 13:01
pytałaś o baterię do kuchni http://www.lazienkaplus.pl/pl/jednouchwytowa-bateria-kuchenna-zucchetti-isy-zp1266,400492,116,i.html
pasuje?

monsanbia
30-08-2011, 13:07
Zdecydowanie polecam baterię giętką. Mega praktyczna. Ja wybrałam blanco culina

efilo
30-08-2011, 13:10
monsanbia a je da się naciągnąć? jakbyś chciała np. nalać wode do wiadra stojącego na podłodze? przepraszam za OT ale szukam jakiegoś sensownego rozwiązania na zaplecze do zlewu (oczywiscie w tańszej wersji)

monsanbia
30-08-2011, 13:21
Ja jej do takich czynności używać nie będę (Obok kuchni mam kotłownię z wanną i baterią wannową z zestawem prysznicowym)
Ale tak, ma wyciąganą wylewkę.
Dla mnie najważniejsze jest, by była giętka, można nią było manewrować we wszystkich kierunkach (łatwo spłukać zlewozmywak, a będzie on spory, duży gar, patelnię)

efilo
30-08-2011, 13:53
że też weszłam obejrzeć tą culinę w google :bash:

monsanbia
30-08-2011, 14:08
że też weszłam obejrzeć tą culinę w google :bash:

a widziałas ten filmik? http://www.youtube.com/watch?v=-Ard1rV6qXM

dawno przed i długo po nic mnie tak nie zachwyciło.
To jest mój ideał połączenia praktyczności z fajnym designem

efilo
30-08-2011, 14:17
ech....

monsanbia
30-08-2011, 14:33
ech....

rozumiem


:wiggle:

mnie też się podoba i cieszę się jak głupia że na nią trafiłam. Inaczej byłoby coś na siłę (a ze sprężynówek się dawno wyleczyłam)

Spirea
30-08-2011, 15:35
bardzo ładna ta Culina. Po kilku opiniach ludzi z forum też dałam sobie spokój ze sprężynami w wylewce. Z uwagi na cenę szukam czegoś innego. Na razie znalazłam coś takiego

czarny wężyk
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40154811 za 699

i z białym wężykiem

Kludi Esprit od 849 zł

http://gamainstal.pl/kludi-esprit-bateria-kuchenna-my-style-568599140-bialychrom-p1478.html


nie wiem tylko, jak z wytrzymałością tych wężyków.

anula05
30-08-2011, 15:49
No piękne rzeczy pokazujecie, ale drogie:( W ogóle w tych domach to macie same wypasy z tego co widzę, ja postawiłam na porządne rzeczy "niewymienialne" typu podłogi i teraz baterie za 2,5k czy zmywarki za 4 tys. to niestety nie przejdą:(
A ta Culina to ma przecież sprężynę (tak Monia?)
http://www.megamedia.pl/_p/92/n/baterie-zlewozmywakowe-stojace-blanco-culina-s-chrom-p92342.jpg
Tu wygląda jak sprężyna. Ja nie jestem przekonana czy taką sprężynę to łatwo po paru latach utrzymać w tak nienagannym wylądzie... Czy się mylę?
Monia, a zlewozmywak jaki masz, bo piszesz, że duży. Też chcę duży. Ale jeśli masz za 4 tysie to mnie nawet nie denerwuj:)

Czy uważacie, że sprawdzi się duży, szeroki zlewozmywak i zamiast małej dodatkowej komory, taka nakładana, głęboka odsączarka?

http://static1.skapiecstatic.pl/136054-1-1-0.jpg
Czy młynek może być zainstalowany w jednokomorowym zlewie?
Kuchnia nadal nie zamówiona, mam powoli dość tych wyborów:( Dzieci jęczą :(

Spirea
30-08-2011, 16:01
Anula, jakis czas temu analizowałam identyczny problem. Jeśli decydujesz się na młynek, to lepiej wziąć chociaż 1 1/2. Tam, gdzie jest młynek nie można wlać nic gorącego - nie wylejesz więc wody z makaronu czy gorącej oliwy. Chyba Efilo mi kiedyś o tym pisała. U nas będzie jedna komora, więc młynek odpadł. Odpadł teź dlatego, że mamy szambo, ale o tym już chyba pisałam.
Wybraliśmy jedną komorę, bo taki nam się bardziej podoba i wydaje się być bardziej wygodny w użytkowaniu. Jest to jednak kwestia przyzwyczajeń. Nasz typ ma 52 x 46
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29896343 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ikea.com%2Fpl% 2Fpl%2Fcatalog%2Fproducts%2FS29896343)

Ty pewnie bierzesz podwieszany, zobacz sobie Franke Planar albo Teka Linea. Ale to są stalowe.

anula05
30-08-2011, 16:07
Czytałam o tym wlewaniu gorącej wody i ludzie pisali, że leją i nic się nie dzieje i że to przesada - ostrożność producentów. Sama nie wiem co zrobić z tym młynkiem. Mam znajomą, która ma młynek i szambo i jest zachwycona tym wynalazkiem.
Też chciałabym jedną wielką komorę. Stalową. Popatrzę na to co proponujesz.
A czemu wzięłaś Ikeę a nie Tekę?

Spirea
30-08-2011, 16:17
zdecydowaliśmy się zamówić całą kuchnię w Ikei. Nie oszczędzaliśmy na materiałach w trakcie budowy i teraz musimy zacząć :) Do tego mąż przekonuje mnie na stalowe fronty, a takie są w Ikei. Wtedy wzięlibyśmy wszystko od nich. Mamy nieskomplikowaną zabudowę pod ścianą, a system ikeowskich szuflad to podobno blum. Indywidualnie zamówimy chyba tylko zabudowę wnęki. Ten ikeowski jest montowany na równi z blatem. Nie będziemy mieć ani kamienia ani corianu i pochodnych, więc podwieszane odpadają (np. Linea czy Planar). Jest jeszcze Teka Frame 1B Plus. Ten model jest jednak bardziej rozbudowany, bo bateria montowana jest na zlewie. Ikeowski obejrzeliśmy na żywo i bardzo nam się spodobała stal. Jest jeszcze model szerszy do 80-tki szafki, ale wtedy wyjdzie nam za mało blatu.

monsanbia
30-08-2011, 16:26
Ania, to zdjęcie jest jakieś przekłamane. Ta sprężynka wygląda tak

72410 i to jest co innego niż to co widzę na zdjęciu które dodałaś

Pisząc o sprężynowych miałam na myśli te z grubą metalową sprężyną nawiniętą*na wężyk z tworzywa. Wyobrażasz sobie to czyścić z kurzu?

Nie przejmuj się, ja też po czasie zła jestem na siebie, że włożyliśmy tyle kasy w rzeczy z początkowych etapów budowy (niektórych nawet nie widać). Nie zdawałam sobie z tego sprawy. Dopiero kiedy u kogoś w wątku czytam że dany etap podobnego metrażowo domu wyniósł go połowę mniej niż nas to do mnie dociera.

Zlewozmywak mam Blanco Metra XL 6s. Musiał być z jak największą komorą (szeroka i głęboka). Szlag mnie trafia jak muszę u siebie w zlewie umyć dużą patelnię, gęsiarkę, brytfannę albo gar kilkunastolitrowy. Zawsze marzyłam o dużej komorze. Na drugiej mi nie zależało i wybrałam jedną wielką zamiast średniej i malutkiej.
Nie, nie kosztował 4 tys
Culina też*nie kosztuje 2,5 :D

markoto
30-08-2011, 16:34
Dziewczyny ja mam taka baterie ze sprezynka, szczerze to w ciagu 2 lat chyba raz wymiotlam tam jakis kurz, nic sie z nia nie dzieje :) , nie brudzi sie :) za moich czasow nie bylo takich culin :D

monsanbia
30-08-2011, 16:37
A ja jeszcze muszę mieć ociekacz przy zlewie. Jak coś myję to teraz odkładam na ścierkę którą rozpościeram obok. Nienawidzę tego.
Ale to już są indywidualne upodobania

monsanbia
30-08-2011, 16:40
Dziewczyny ja mam taka baterie ze sprezynka, szczerze to w ciagu 2 lat chyba raz wymiotlam tam jakis kurz, nic sie z nia nie dzieje :) , nie brudzi sie :) za moich czasow nie bylo takich culin :D

Za Twoich czasów, ba! jeszcze kilka mies temu na pewno bym też taką kupiła i pewnie przesadzam z tym kurzeniem się.
Ale podoba mi się teraz ta culina i będzie culina :yes:

Spirea
30-08-2011, 16:48
Markoto, a czy osadza się kamień na tych sprężynach. Teraz dookoła baterii zbiera mi się kamień. Nie wiem, jaką mam wodę w przysżłym domu, ale obawiam się tego kamienia na sprężynach i zacieków. Mnie się podoba Franke Sentinel. A jaką Ty masz?

anula05
30-08-2011, 18:07
Ania, to zdjęcie jest jakieś przekłamane. Ta sprężynka wygląda tak

72410 i to jest co innego niż to co widzę na zdjęciu które dodałaś

Pisząc o sprężynowych miałam na myśli te z grubą metalową sprężyną nawiniętą*na wężyk z tworzywa. Wyobrażasz sobie to czyścić z kurzu?

Nie przejmuj się, ja też po czasie zła jestem na siebie, że włożyliśmy tyle kasy w rzeczy z początkowych etapów budowy (niektórych nawet nie widać). Nie zdawałam sobie z tego sprawy. Dopiero kiedy u kogoś w wątku czytam że dany etap podobnego metrażowo domu wyniósł go połowę mniej niż nas to do mnie dociera.

Zlewozmywak mam Blanco Metra XL 6s. Musiał być z jak największą komorą (szeroka i głęboka). Szlag mnie trafia jak muszę u siebie w zlewie umyć dużą patelnię, gęsiarkę, brytfannę albo gar kilkunastolitrowy. Zawsze marzyłam o dużej komorze. Na drugiej mi nie zależało i wybrałam jedną wielką zamiast średniej i malutkiej.
Nie, nie kosztował 4 tys
Culina też*nie kosztuje 2,5 :D

OK< ale czy to jest nadal sprężyna, tylko węższa? Czy to jest sprężyna osadzona w gumowym wężyku? Może to jakaś podróba albo są różne rodzaje tego modelu?? Możesz napisać, ile zapłaciłaś? Bo wklepałam w oole i wyskakuje ok. 2-2,5 tys, jak bardziej poszukałam to znalazłam za 1600, ale właśnie taką jak na tym zdjęciu.
Gdzie to można zobaczyć LIVE?

Ja ociekacz też koniecznie, ale chyba po prostu wyrobią mi go w blacie.

monsanbia
30-08-2011, 18:31
Może to jakaś podróba albo są różne rodzaje tego modelu??

Znalazłaś ją na stronie megamedia?
Jeśli tak, to zobacz, powiększ zdjęcie i ona wtedy "robi się" inna. Tam jest jakieś przekłamanie

To jest taka spężyna, ale ściśle skręcona, cieniutka. Myślę że nie będzie problemu z utrzymaniem czystości jej.

Jak wklepiesz w google to wyskakuje jako pierwszy sklep nasz piastowski mizar. Tam chromowana jest za 1178. Można zadzwonić i zapytać czy mają (niby jest naisane, że dostępna, ale wiadomo jak z tą dostępnością zwykle jest) Byłam tam oglądać kolory zlewozmywaków

markoto
30-08-2011, 19:29
Spirea nie ma na niej zadnego kamienia bo niby skad??? woda do gore nie leci :)
Ja mam teke ale taka joystikowa i nie polecam takiego rozwiazania ale sama sprezynka jest super :)
tu widac kawalek
http://i704.photobucket.com/albums/ww42/markotomurator/DSC_8273.jpg

Madeleine
30-08-2011, 19:40
Spirea, a oglądałaś tę baterię w IKEI? też to był mój typ, ale być może ze względu na to, że to ekspozycja, bateria wygląda nieciekawie (tzn. wąż sprawia wrażenie, jakby miał najlepsze lata za sobą).


Markoto, a czemu nie polecasz?

monsanbia
30-08-2011, 19:45
Marta, jakie masz ładne korzenie powietrzne u Ph :yes:
A ten z lewej to tylko na zdjęciu ma taki jaskrawo różany kolor?

Właśnie!
Coś mi się przypomniało dzięki temu zdjęciu.
Już dawno miałam zaprawione w bojach o to pytać.
Teraz się tak maluje na kolory, że się zostawia od góry biały pasek? Widzę że wszyscy tak robią. To jest teraz standard? Chodzi o optyczne podwyższenie pomieszczenia, czy o co?

markoto
30-08-2011, 19:48
Za kazdym razem trzeba do pionu ten uchwyt odstawic zeby nie lala sie woda, wiec za kazdym razem trzeba ustawiac temperature wody jaka sie chce uzywac, no i splywa woda po tym patyku i gdyby nie to, ze mam matowa, to kamien bylby tam non stop, nie wyobrazam sobie tej baterii w wersji chrom :)

markoto
30-08-2011, 19:50
Monia u mnie glownie sa korzenie bo mam je od strony polnocnej :) Ten rozowy to taki raczej ciemny, a teraz mi wypuscil na jednej galazce zaczatek nowego ph i nie wiem co z tym poczac :)

A propos malowania u nas powodem bylo to, ze tak sie latwiej maluje :D przyklejasz tasme i nie malujesz po suficie a malowalismy sami wiec szlismy na latwizne :)

malkul
30-08-2011, 20:18
Ja w sprawie baterii zlewozmywakowej , wybrałam w typie monsabi o taką
http://allegro.pl/tres-cuadro-bateria-zlewozmywakowa-1-07-487-new-i1660319066.html to TRES CUADRO bateria zlewozmywakowa kod 1.07.487 koszt ok. 900zł
http://www.szejtan.ayz.pl/allegro/tres/nowosci/106487.jpg
Z ciekawych jest jeszcze taka:
http://www.opal24.pl/images/franke/franke_maxxis_spray_bat_kuchenna_wn_1150150260_fot o.jpg
to Franke Maxxis Spray koszt ok. 650zł

malkul
30-08-2011, 20:33
A zlewy też kiedyś patrzyłam więc proszę:
Zlewozmywak-LQ 862F smeg , niestety cena powala tak jak urok tego cudeńka ok. 3.990,00
http://www.hipermarket.pl/product/image/16614/1_3db5b0858bcc.jpg
i delej:Zlewozmywak Planar PPX 651 franke ok. 1700
http://www.frankesinks-franketaps.co.uk/ekmps/shops/frankeonline/images/franke-planar-ppx-651-sink-333-p.jpg
kolejny w grupie cenowej ok 1700zł. to Zlewozmywak Franke Epos 661-EOX 661 1700zł.
http://www.lazienkoweklimaty.pl/userdata/gfx/6b9a159f29f220ea80730e842b9ed24b.jpg
Kolejne cudo to Zlewozmywak Blanco ZEROX 700-IF stal ok.1900zł.
http://www.mixkuchnia.pl/product/image/7094/ZEROX_700_IF.jpg
i co by nudno nie było dalej Zlewozmywak Blanco ZEROX 340-F
http://www.hipermarket.pl/product/image/11378/5_5ff690e13eda.jpg
cos tańszego Zlew Cuadro 45 B-CN teka ok. 670zł
http://e.sklepybonus.pl/media/catalog/product/cache/1/image/6279c07bc5e255ee670a93976df0f296/c/u/cuadro_1.jpg
jeszcze jeden z teki Teka, Pento, stalowy, jednokomorowy, 100 x 50 cm, 3799 zł
http://kitchenideas.com.au/sink/teka_pento_sink.jpg
I to na tyle. Ja jeszcze nie wybrałam :eek:

anula05
30-08-2011, 21:07
Dzięki!

Ja potrzebuję podwieszony. Więc szukam zestawu wielka komora (min. 40 cm) + wąska komora, coś jak to:
http://www.agd-rtv.net/images/img_sr/astris45.jpg
http://www.agd-rtv.net/images/img_bg/astris1740.jpg
tylko to jest jakiś Astris i kosztuje 2600... Wolałabym wydać mniej.

Ewentualnie jedna, ale gigantyczna komora, nie wiem, z 60 cm? i do tego nakładana odsączarka. Ale nie mam pojęcia jak by się to sprawdziła w praktyce.

monsanbia
30-08-2011, 21:10
Nie lubię stalowych zlewozmywaków, bo ciężko je utrzymać w czystości, trzeba wycierać do sucha by ładnie wyglądały, ale ...

jeśli bym miała wybierać to ten zerox jest świetny. Wielki, poręczny. Reszta takie jakieś takie ni w 5 ni w 9

anula05
30-08-2011, 21:17
a mi się właśnie wydaje (zawsze miałam), że stalowy najłatwiej utrzymać w czystości :eek:
Kiedyś miałam jakiś taki beżowy kamienny i to była masakra

No i absolutnie nie powinien mieć kątów prostych, tylko od wewnątrz obłe, choć proste wylądają pięknie, to są mega niepraktyczne

Madeleine
30-08-2011, 21:20
no bo jeśli kamienny, to wyłącznie czarny. NIC KOMPLETNIE, ABSOLUTNIE na nim nie widać, choćby był nie wiadomo jak uświniony.

anula05
30-08-2011, 21:21
Jeszcze przy okazji coś takiego ładnego znalazłam:
http://www.mizar.pl/img/towary/duze/36399_84133.jpg
http://www.mizar.pl/Blanco/36399

Spirea
30-08-2011, 21:34
Malkul, super baterie wkleiłaś, dzięki.
Madeleine, właśnie widziałam tę ikeowską w sklepie. Nie podobało mi się to, że ten wężyk był zgięty już. Pytałam, czy ta guma może się poprzecierać czy popękać. Pani powiedziała, że nie, ale mało przekonywująco. Dlatego rozważam ten Esprit albo jeszcze coś innego (musze sprawdzić te Malkulowe).
Anula, sprawdź tę Lineę Teki. Można dobrać dużą i drugą wąską komorę, a cena jest chyba w normie.

mayland
30-08-2011, 21:56
Anula szkło jak szkło ale jaki efektowny cień się w drzwiach odbił! ;) :D

monsanbia
30-08-2011, 22:07
Anula szkło jak szkło ale jaki efektowny cień się w drzwiach odbił! ;) :D

co prawda to prawda :yes:

Coraz większą mam ochotę pojechać do Ciebie na wycieczkę :yes:

Masz rację z tymi kantami w zlewozmywakach Anula
Ja miałam zlewy takie i takie. Ze stalowymi się dogadać nie potrafię. Jak nie wytrę do sucha, to wygląda tragicznie, a wycierać mi się nie chce, bo jestem leń patentowany.
Ale taka 60-tka. Musi być bosko z takiego korzystać. Do tego koszyczek. Ja bym poszła w tym kierunku :yes:

Spirea
31-08-2011, 00:25
no odbicie niezłe ;)
Anula, dzięki za wymiar balustrady. Coraz ładniej u Ciebie. Ale chyba bym stała nad głową nad kolejnymi wykonawcami, żeby mi szyb nie poniszczyli.

Monsanbia, własnie jednokomorowe duże to tylko stalowe. Nam akurat tylko stal pasuje więc wszystko gra :)

malgol
31-08-2011, 01:02
Siemens oraz Elica mają okapy o szerokości ok. 80 cm, z zabudową da to 90 cm, tak jak potrzebujesz.

Basia_KRK
31-08-2011, 06:21
Anula, super wyglądają te barierki. Fajnie, że taka sprawna ekipa Ci się trafiła :D

Różowa hulajnoga na zdjęciu - bezcenna ;)

Basia_KRK
31-08-2011, 06:41
Wiesz co, ale jakoś te pseudo coriany do mnie nie przemawiają. Gdyby nie mąż, to nawet nie spojrzałabym na tego Starona. Także Kerrock, czymkolwiek jest, sobie odpuszczę. Ale dzięki za info.
A jeszcze o koszu - w sumie to chyba wyodne byłoby mieć o obok zlewu, nie pod zlewem.Zmywając, nie trzeba byłoby się odsuwać :rolleyes:
U nas kosze (4 sortowniki) są obok zlewu. Ze względu na młynek nie ma szans, aby zmieściły się pod zlewem. Sortowniki robi firma:
Franke:
http://img11.imageshack.us/img11/9279/sortowniki.jpg

Ninka:
http://img153.imageshack.us/img153/2594/abfallgross.jpg

Blanco:
http://img29.imageshack.us/img29/6472/sortowniknasmieciblanco.jpg

efilo
31-08-2011, 06:52
Anula
jak napisałaś że chcesz mieć stalowy zlew to zaczęłam się zastanawiać skąd ta decyzja. Ale ok - your choice. W życiu jednak bym nie przypuszczała że powodem może być utrzymanie czystości. Chyba nie ma trudniejszego zlewu (no może Twoim starym jasnym przebarwiającym się konglomeratem, ale umówmy się że teraz już nikt w to nie idzie)

Jeżeli mogłabym się wtrącić to obejrzyj sobie podwieszaną serię ceramiczną z Blanco

http://www.agd-rtv.net/images/img_sr/subline500.jpg

Madeleine
31-08-2011, 08:11
U nas kosze (4 sortowniki) są obok zlewu. Ze względu na młynek nie ma szans, aby zmieściły się pod zlewem. Sortowniki robi firma:
Franke:
http://img11.imageshack.us/img11/9279/sortowniki.jpg

Ninka:
http://img153.imageshack.us/img153/2594/abfallgross.jpg

Blanco:
http://img29.imageshack.us/img29/6472/sortowniknasmieciblanco.jpg
i jeszcze poczciwa Ikea

markoto
31-08-2011, 08:18
Mozna tez powstawiac dowolne kosze do szuflady z wysokim frontem wtedy ma sie bardziej pojemne kosze :) duuuzo taniej ale troche mniej estetycznie ;):D
http://i704.photobucket.com/albums/ww42/markotomurator/DSC_0285.jpg

efilo
31-08-2011, 08:27
no i peka

http://www.peka.pl/zdjecia/body/oferta/06_kosze_na_smieci/06_02/06_02_pulboy_premium_01_duze.jpg

mayland
31-08-2011, 08:30
A mnie zastanawia takie sortowanie......czy to wogóle sie sprawdza? Chodzi mi głównie o zapachy. O ile moge zrozumieć oddzielne trzymanie pojemnika na papier i plastik (czysty a nie np. po tłuszczach) to nie mogę sobie wyobrazić sortownika w szafce na np. puszki po konserwie. Przecież na drugi dzień to będzie smierdzieć jak diabli. Trzeba wynieść. I wtedy co? Każdego dnia zapitalam do innego sortowanego kosza z tymi małymi sortowniczkami z szafki?
Ja wiem, ze moze moje uwagi podytkowane sa faktem, że ja nie mam sortownika w szafce bo własnie nie widzę sensu takiego rozwiazania. Na butelki, puszki, papier mam duży stojak z workiem firmy utylizacyjnej poza kuchnią i tam to odrazu sie wynosi. No nie przemawia do mnie trzymanie pod zlewem puszki po rybach kilka dni aż uzbieram sortownik z puszkami do wyniesienia. No chyba, ze tak jak napisałam, ktoś biega codzinnie z tymi wszystkimi sortownikami i wynosi je do śmietnika... Pewnie jestem nieobiektywna bo nie praktykuje sortowania w szafce wiec nei mam porównania. Sortuje ale nie pod blatem.

W sklepach dla stolarzy jest całe mnóstwo koszy, markowych lub nie.
http://www.dacter.pl/sortowniki.htm

markoto
31-08-2011, 08:31
Kurcze chyba musze jakies ladniejsze zdjecie zrobic bo wyglada to koszmarnie :D

May ja mam sortowanie na plastiki i papier, plastiki w stylu drobne rzeczy, folie pcv itd, butelki plastikowe, szklane i puszki ukladam na blacie i wynosze wieczorem :) aha nie wiem czy sie przyznawac czy nie coby nie zostac wysmiana :D ale ja puszki plucze przed wyrzuceniem, podobnie jak plastikowe pojemniki po smietanie np wtedy nie smierdzi jak jest skladowane :)

efilo
31-08-2011, 08:36
maylandzia
wydaje mi się że jeśli pominiesz puszkę po rybie (jak często ma się tego typu śmierdzący śmieć?), którą najlepiej zawinąć szczelnie w reklamówkę, to cała reszta papierów, plastików, szkła i puszek np. po napojach nie stanowi takiego problemu.
moja znajoma jest zawziętą sortowniczką i choć u niej nie ma takich pojemników to zbiera te wszystkie plastiki puszki i szkla w JEDNYM pudełku a potem przed kolorowymi koszami wyjmuje po jednej rzeczy i wrzuca w odpowiednie miejsca. Z tego raczej wynika że nie tylko z jej śmieci nie śmierdzi ale też większość tych odpadów jest czysta.

efilo
31-08-2011, 08:37
Kurcze chyba musze jakies ladniejsze zdjecie zrobic bo wyglada to koszmarnie :D


jak zobaczyłam zdjęcie to padłam ze śmiechu - dałaś niezły argument za dedykowanym sortownikiem :rotfl:

mayland
31-08-2011, 08:43
No ja nie rozdzielam bo u mnie na papier, szkło i metal jest jeden worek i tak firma odbiera. Nie rozdzielamy tego juz tak szczegółowo.
Ale odbiór śmieci mam raz w miesiecu i stąd wiem, ze nawet takie segregowane śmieci śmierdzą ;) Dlatego nie chciałabym trzymać ich w kuchni.
Fakt, konserwa rybna to ekstremalny śmieć ale kartony po mleku czy tłuszczach też capią po kilku dniach.

markoto
31-08-2011, 08:46
Wiem, ze nie wyglada to najlepiej ale nie chcialbym miec typowej segregacji, co pol godziny bym latala do smieci z tymi segregowanymi rzeczami :)
U mnie zbieraja segregowane osobno plastik papier metal i szklo

mayland
31-08-2011, 08:50
Dawaj to zdjecia na pw bo ja go nie widziałam ;)

I jeszcze tylko wyjasnie, ze ja nei namawiam do rezygnacji z sortowników. Dzielę sie tylko swoimi uwagami bo moze ktoś inny ma podobne przyzwyczajenia jak ja. Nie uważam też, ze moje zwyczaje są idealne. U nas akurat tak praktykujemy bo to wiąrze się też z innymi rzeczami które kazdemu myślę, narzucą jakiś sposób przechowywania smieci. Chodzi glównie o zwyczaje i częstotliwość odbioru smieci. U mnei jest raz w miesiącu odpady komunalne tzw. mokre w koszu i raz odpady stałe, bez rozdzielania na rodzaje i w worku firmy utylizacyjnej.

markoto
31-08-2011, 08:53
May jeszcze jest na poprzedniej stronie ale chyba zaraz je wywale :D

mayland
31-08-2011, 08:57
Prawda jest taka, że jak w te systemowe sortowniki powkłada sie worki, czesto w roznych kolorach i jak powrzuca swoje smeici a nie myte, równo przyciete puszki jak na zdjeciach z katalogów to wyglądać to bedzie całkiem podobnie jak u Ciebie markoto :D
Czy my czasem nie zwiekszamy niepotrzebnie liczby śmieci tymi woreczkami z kazdej przegródki? ;) Likwidujemy reklamówki w sklepach a w domach dodajemy woreczki.... Ot, taka refleksja mnie naszła ;)

Ale ok, chyba za długo trwa ta dyskusja. Robi się kolejna taka jak o deskach wolnoopadajacych czy bidetach ;)

markoto
31-08-2011, 08:59
woreczki moga byc wielokrotnego uzycia ;):D

anula05
31-08-2011, 10:13
Anula
jak napisałaś że chcesz mieć stalowy zlew to zaczęłam się zastanawiać skąd ta decyzja. Ale ok - your choice. W życiu jednak bym nie przypuszczała że powodem może być utrzymanie czystości. Chyba nie ma trudniejszego zlewu (no może Twoim starym jasnym przebarwiającym się konglomeratem, ale umówmy się że teraz już nikt w to nie idzie)

Jeżeli mogłabym się wtrącić to obejrzyj sobie podwieszaną serię ceramiczną z Blanco

http://www.agd-rtv.net/images/img_sr/subline500.jpg

efilo, no pięknie. Tylko czy jesteś pewna, że to praktyczne? Jak taki ceramiczny zlew zachowa się, kiedy wrzucę do niego widelec, nóż, jakieś metalowe naczynie? Przecież ceramikę łatwo porysować, zbić.
Jakoś nie widzę tego w kuchni.

Cudowna dyskusja o sortowaniu :)))

markoto
31-08-2011, 10:15
Anula raczej watpie zbey taki zlew odpryskiwal czy pekal od uderzenia widelcem

anula05
31-08-2011, 10:27
no może nie pękał od widelca, ale porysować się chyba może

monsanbia
31-08-2011, 10:34
Anula raczej watpie zbey taki zlew odpryskiwal czy pekal od uderzenia widelcem

mam znajomą która rzuca czym popadnie w co popadnie (w nerwach oczywiście)
Jak Ania ma takie same zapędy to zlew może tego nie znieść :lol:
Widelec, to wersja light

markoto, fajny masz sortownik :lol:

anula05
31-08-2011, 10:37
a tak w ogóle to Dzien Dobry:stereo:

Monia, moj mąż chyba zapałał miłością (wirtualną na razie) do Twojej baterii:)

kocimieta
31-08-2011, 10:37
Cóż za zgrabna postać odbija się w drzwiach łazienki ( zarąbiste zresztą :eek:, że tak się wyrażę)

Jak z czołówki u Wojewódzkiego - postać, nie drzwi ;)

Spirea
31-08-2011, 10:37
Grunt, że sortownik spełnia swoją funkcję :)
Przeraża mnie, że piszecie o wywózce śmieci raz na miesiąc!

markoto
31-08-2011, 10:45
Przy sortowaniu smieci w miesiac robi sie 240l smieci, mozna to wywiezc raz w miesiacu albo 2x po 120 :) u nas chyba nawet czesciej nie jezdza

markoto
31-08-2011, 10:46
Grunt, że sortownik spełnia swoją funkcję :)
Przeraża mnie, że piszecie o wywózce śmieci raz na miesiąc!
i tego sie trzymajmy :D

markoto
31-08-2011, 10:47
mam znajomą która rzuca czym popadnie w co popadnie (w nerwach oczywiście)
Jak Ania ma takie same zapędy to zlew może tego nie znieść :lol:
Widelec, to wersja light

markoto, fajny masz sortownik :lol:

to ja sie obawiam ze nawet stalowy nie da rady :D

anula05
31-08-2011, 10:47
Cóż za zgrabna postać odbija się w drzwiach łazienki ( zarąbiste zresztą :eek:, że tak się wyrażę)
Jak z czołówki u Wojewódzkiego - postać, nie drzwi ;)

co Wy wszyscy z tym cieniem - nie miałam jak inaczej zrobić tego zdjęcia, próbowałam ;)

monsanbia
31-08-2011, 10:47
Ania, nie dziwię się ;)

Szukałaś stalowych czy chromowanych? Coś mi nie pasuje, bo te które ja znajduję, wszystkie są po ok 1200. Ciężko mi znaleźć za ponad 1,6 (chyba że stalowe)

anula05
31-08-2011, 10:58
Zlewów? Stalowych.
Czemu się nie dziwisz? Czy ja jestem nieprzytomna (mam prawo, bo moje dziecko wstaje o świcie, a ja szukając zlewów zasypiam o 1) czy o co chodzi

rasia
31-08-2011, 11:07
Barierki Twoje Aniu są CUDNE!!!:cool::cool::cool: Ogromnie podoba mi się ta absolutna czystość formy... po prostu booosko!

monsanbia
31-08-2011, 11:07
Zlewów? Stalowych.
Czemu się nie dziwisz? Czy ja jestem nieprzytomna (mam prawo, bo moje dziecko wstaje o świcie, a ja szukając zlewów zasypiam o 1) czy o co chodzi

Nie dziwię się mężowi (że zapałał miłością)

Stalowych baterii culina

za szybko klepiecie :p z Tobą OK :yes:

anula05
31-08-2011, 11:12
Dzięki rasia
Chyba nie OK< bo myślałam, że nie dziwisz się, że próbowałam zrobić zdjęcie drzwi z innej pozycji... Oszalałam ?!? Chyba powoli tak.
Baterii chromowanych. Znalazłam w mizarze. Spróbuję pojechac. Ja nawet nie wiem czy powinna być chromowana czy stalowa. Taka gładka, żeby się lepiej czyściła:) A Twoja jaka

monsanbia
31-08-2011, 11:18
Nie fatyguj się*do mizara, zadzwoniłam (jedziemy dziś w kierunku Ursusa a to jest po drodze), nie mają (mimo że napisali że jest na stanie :evil:)
Ja mam chromowaną, tak samo jak dozownik. Chociaż pewnie stalowa wygląda lepiej (ale dopłacać tysiąc? bez sensu)

Spirea
31-08-2011, 11:22
Dzięki rasia
Chyba nie OK< bo myślałam, że nie dziwisz się, że próbowałam zrobić zdjęcie drzwi z innej pozycji... Oszalałam ?!? Chyba powoli tak.


ja też myślałam, że o to chodzi... ale ja poszłam spać o 4.15... usiłowałam zrozumieć co to są siły łamiące, które uniemożliwiają naszemu ślusarzowi złapanie się schodami słupa.... a dziecko do przedszkola na 9.

monsanbia
31-08-2011, 11:26
usiłowałam zrozumieć co to są siły łamiące, które uniemożliwiają naszemu ślusarzowi złapanie się schodami słupa....

:jawdrop:

A moja mama stuka się w głowę kiedy jej mówię że muszę kupić klej, fugę czy wybrać tynk zewnętrzny :lol2:

aneta s
31-08-2011, 13:48
Ja o zlewie chcialam, wedlug mnie stalowe sa najtrudniejsze w utrzymaniu czystosci i baaardzo sie rysuja. Ja mam ceramiczny z 1 duza i mala komora z VB model subway - sa wersje nablatowe i podwieszane u mnie debowy blat wiec jest nablatowy. Jak dla mnie rewelacja, bardzo wygodny - w duzej komorze mam mlynek do mniejszej odcedzam wszystko z goracej wody, zreszta ja jestem zwolenniczka zlewow 1,5 komorowych. Co do rysowania nie tak latwo go porysowac - zdarzylo sie kilka sytuacji kiedy przy myciu duzych garnkow myslalam, ze sie porysowal ale przetarlam gabka i cifem i wyglada jak nowy. Na prawde polecam biale, ceramiczne zlewy, pieknie wygladaja i nie wymagaja duzo pracy. Co do bialych baterii, tez taka chcialam miec w kuchni wlasnie ale sympatyczny pan w jednym ze sklepow z armatura szczerze mi odradzal, podobno juz po 2 latach kazda biala bateria przestaje byc piekna, na dowod pokazal mi sluzbowa lazienke, w ktorej byla podobna no i widok mnie wyleczyl - nie stac mnie na wymiane baterii co 2,3 lata...
Fajne te sortowniki, ja musze pokombinowac bo koniecznie musze miec smietnik pod zlewem - poprostu sie przyzwyczailam do takiego ukladu no a mlynek mocno mnie ogranicza, na razie mam prowizorke - powkladane kuwety...

monsanbia
31-08-2011, 13:55
Fajne te sortowniki, ja musze pokombinowac bo koniecznie musze miec smietnik pod zlewem - poprostu sie przyzwyczailam do takiego ukladu no a mlynek mocno mnie ogranicza, na razie mam prowizorke - powkladane kuwety...

No dobra, to teraz proszę o wyjaśnienia.
U mnie młynek odpadł między innymi dlatego, że wybrałam sortownik pod zlewem. W studio kuchennym pan powiedział, że albo młynek albo sortownik.
No to o co chodzi?

efilo
31-08-2011, 14:07
monsanbia

troche miejsca taki młynek zajmuje. i to POD zlewem, możesz zmieścić sortownik pod ociekaczem jak masz szeroką szafkę na zlew, ale to w praktyce tak jakbyś miała dwie niezależne szafki

http://www.e-mlynek.pl/mlynki_foto/12.jpg

anula
to myślenie schematyczne kochana. wbrew nazwie i pozorom zlewy ceramiczne są bardzo trwałe i odporne na zarysowania. i... piękne. moja forumowa frendzia ma i zazdroszcze strasznie

markoto
31-08-2011, 15:38
ja też myślałam, że o to chodzi... ale ja poszłam spać o 4.15... usiłowałam zrozumieć co to są siły łamiące, które uniemożliwiają naszemu ślusarzowi złapanie się schodami słupa.... a dziecko do przedszkola na 9.

a moze sily tnace?? :)

aneta s
31-08-2011, 17:44
Monsabia calego zestawu nie zmieszcze, u mnie caly odplyw od mlynka jest z tylu, ja mam jedna duza szuflade i przed mlynkiem moge zmiescic 2 wysokie na ok 50 nawet cm ale waskie pojemniki a reszta bedzie plytka zeby weszla pod mlynek....gotowca nie ma dlatego beda kombinacje

KWG
01-09-2011, 10:39
Anula05, czy może mi podać namiary na Twoich szklarzy. Jeżeli to nie tajemnica to poproszę na priva info ile płaciłaś za metr szklanej balustrady. Mam do zabudowania schody i antresolę, metrów dużo, a ceny za metr szkła są spore...

monika996
02-09-2011, 07:56
to ja sie obawiam ze nawet stalowy nie da rady :D
tak sądzę. mam stalowy i rysuję się od widelców. ja uważam, a mąz nie. muszę kupić taką siatkę na dno, jak w Prl.gdzie takie się kupuję?

monika996
02-09-2011, 08:09
Super wyszły te balustrady!!!!! szkoda,że u mnie tak mało tych balustrad wychodziło. my mamy bez schody. zdjęcie zrobię....potem.
barerie do zlewu są fajne z paffoni i dobre w utrzymaniu. zawsze jak sie zniszczy można zmienić, żadne pieniądze. ja miałam 3 lata poprzednią inic sie nie działo.
Anulamoj szklarz powiedział,ze kolor szkła zależy od producenta. ja mam białe

Tatarak
02-09-2011, 08:20
tak sądzę. mam stalowy i rysuję się od widelców. ja uważam, a mąz nie. muszę kupić taką siatkę na dno, jak w Prl.gdzie takie się kupuję?

widziałam niedawno w "gminnym" sklepie z artykułam gospodarstwa domowego (nie mylić z AGD ;)) - takim jak w prl :) jak będę przy okazji mogę Ci kupić i podesłać - jakiś kolor preferujesz?