PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23

myszonik
14-11-2011, 08:20
anulo, nie wiem czy się witałam u Ciebie, ale podczytuję w miarę możliwości czasowych. Na wszelki witam się :wiggle:
Widzę, że masz w zabudowie sprzęt simensa i mam pytanie: czy piekarnik i mikrofala wyświetlają godziną na ten sam kolor? Bo u mnie choliba są inne odcienie i nie wiem czy moje sztuki tak mają, czy tak już jest (jeśli ta druga wersja to producent jest totalnym idiotą).

A garnki zamierzam kupić berghoffa - moja mama ma, ja ma patelnie i są rewelacyjne..

Balbina200
14-11-2011, 08:49
Anula, właśnie weszłam do Twoich komentów, a tu setna stronka!
Idziesz jak burza, nie tylko na budowie:)

azakrzew
14-11-2011, 10:37
Anula, daj proszę znać na priv ile Ci wyszła cena podłogi kamiennej - materiał i wykonawstwo. Dziękuję.

merenwen
14-11-2011, 12:33
Anula, budowę Twojego domu oglądam od początku i niezmiennie się zachwycam :) .
Ujawniam się i od razu z prośbą wyjeżdżam: jakiego producenta masz drzwi zewnętrzne? Mogłabyś dać mi jakiś namiar i, jeśli to nie tajemnica, podać cenę ?
A tego Meteora w końcu położyłaś, czy zastąpiłaś czymś innym? Jakoś nie mogę doczytać tego w dzienniku....
Pozdrawiam :)

martahp
14-11-2011, 15:48
Anula, mnie tez nie bardzo podobaja się te tańsze garnki z IKEA. Ale te o nazwie MEDAJL są naprawdę ładne i nadają się do indukcji. Pokaż mężowi.
Ja mam właśnie takie i jestem z nich bardzo zadowolona, mimo, ze mają dwa minusy: duży rondel (uwielbiam go) nie ma pokrywki, a przy przelewaniu z jednego garnka do drugiego zawsze się trochę rozleje. One mają bardzo kulistą formę i stąd taki mankament, ale są śliczne.


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90100444/

A te Berghoffa jak dla mnie za bardzo stylizowane do nowoczesnej kuchni.
Za to patelnie tefala (moje) na indukcji działają.

monsanbia
14-11-2011, 16:09
a przy przelewaniu z jednego garnka do drugiego zawsze się trochę rozleje

O, a to jest właśnie cecha moich berghoffów, za którą je uwielbiam. Każda ciecz, rzadka, gęsta przelewa się bez stresu.
Mają do tego specjalnie wyprofilowany brzeg
Stylizowane?

84885

Madeleine
14-11-2011, 16:58
Monia, a czy te termometry Ci się przydają?

monsanbia
14-11-2011, 17:20
Monia, a czy te termometry Ci się przydają?


:no:

Barbara74
14-11-2011, 18:22
Anula gratulacje ten pokoik wyglada cieplutko, ojej czekam na Twoją kuchnię jakby to miała być moja :).Cieszę się że jest to forum bo dzięki Wam łatwiej będzie mi kupić garnki, te Berghoffa Tulipy są fajne...
Aniu a czy dasz mi namiary na stolarnię w Katowicach?pisałam na priva, ale może przeoczyłaś...:(

martahp
14-11-2011, 23:55
Stylizowane?

84885[/QUOTE]


Stylizowana jest seria TULIP, te są fajniejsze.

anula05
15-11-2011, 20:36
anulo, nie wiem czy się witałam u Ciebie, ale podczytuję w miarę możliwości czasowych. Na wszelki witam się :wiggle:
Widzę, że masz w zabudowie sprzęt simensa i mam pytanie: czy piekarnik i mikrofala wyświetlają godziną na ten sam kolor? Bo u mnie choliba są inne odcienie i nie wiem czy moje sztuki tak mają, czy tak już jest (jeśli ta druga wersja to producent jest totalnym idiotą).


Cześć. Mąż mówi, że są trochę inne. Ale jeden zegar można wyłączyć i po kłopocie:)

anula05
15-11-2011, 20:39
Nie bierz tefala, on lubi buczeć na indukcji (garnki, nie patelnie). Podobnie z ikei garnki kupowane w zestawach (z serii 365+). Dobre są z ikei na sztuki.
Ja mam Berghoffa jak Monia i jestem nieodmiennie zachwycona, mają 6 lat, a wyglądają jak nowe.
I jeszcze mam Philipiuka duży zestaw, w prezencie dostałam.

A swoją drogą dlaczego nie miałaś zasłoniętych okien? Ja nie mówię, u mnie też były trochę brudne, ale trochę! Szyby zakurzone (nie umiem ładnie myć, więc trochę mazów ciągle jest), ale naprawdę malutko kropek od tynku itd.
Ale i tak Swietłanę popieram, zostaw ją sobie najlepiej na stałe.

Na prawdę Tefal buczy??? Jak to możliwe? Może to kwestia plyty, nie garnków. Wybraliśmy właśnie Tefal.

Miałam zasłaniane okna, ale "w międzyczasie" się odsłoniły ;) Wiesz, u mnie te okna mają "już" rok. I ja mam 140 m2 szkła. Nie byłam w stanie nad tym zapanować.

anula05
15-11-2011, 20:40
Anula, budowę Twojego domu oglądam od początku i niezmiennie się zachwycam :) .
Ujawniam się i od razu z prośbą wyjeżdżam: jakiego producenta masz drzwi zewnętrzne? Mogłabyś dać mi jakiś namiar i, jeśli to nie tajemnica, podać cenę ?
A tego Meteora w końcu położyłaś, czy zastąpiłaś czymś innym? Jakoś nie mogę doczytać tego w dzienniku....
Pozdrawiam :)

Czesc, niestety, nie polecę CI tego producenta drzwi zewn., mam zastrzeżenia.
Meteor - chodzi Ci o kafle? Tak, położyłam.



Aniu a czy dasz mi namiary na stolarnię w Katowicach?pisałam na priva, ale może przeoczyłaś...:(
Cześć, nie dam:) Niestety wyszedł z nimi totalny fuck up. Porażka po całości. Napiszę w Dzienniku.

anula05
15-11-2011, 20:44
W kwestii garnków - wybraliśmy (pod kątem designu) Tefala:
http://www.bishurt.nazwa.pl/images/proseries.JPG

I teraz nie wiem - czy rzeczywiście "BUCZĄ" jak pisała Madeleine?? Ktoś ma Tefala?

Berghoff, jak tu ktoś napisał, rzeczywiście są dla mnie jakby zbytnio "stylizowane". A mój mąż ma alergię na słowo BERGHOFF, bo kojarzy mu się z chińszczyzną;) więc Berghoffa nie mogę kupić. Chociaż ja nic przeciwko nie mam.

monsanbia
15-11-2011, 21:05
A mój mąż ma alergię na słowo BERGHOFF, bo kojarzy mu się z chińszczyzną

WHAT!?
WHY!?
Przecież to Belgijska firma

Chyba muszę mu dać pokorzystać z moich noży. Mają 7 lat, wyglądają jak nowe, designersko niezmiennie mnie (i nie tylko) zachwycają i co najważniejsze - kroją jak zuuueee!

No, niebrzydkie chyba, co? :rolleyes:

85328

ps. thanks god, że mój mąż siedzi tylko w swoich informatyczno-samolotowo-elektroniczno-motoryzacyjno-audiofilskich tematach ;)

Madeleine
15-11-2011, 21:10
Nie mam pojęcia, dlaczego, przeczytałam cały wątek nt. doboru AGD na forum (no, prawie, ale on ma chyba 130 stron czy jakiś inny kosmos). I wnioski są takie, że głośność indukcji zależy od a) płyty b) garnków. Ponoć, nie wiedzieć czemu, hałasują (czyli wpadają w większe wibracje) garnki z ikei (ale tylko z zestawów) i z tefala. Ale nie wiem już, czy garnki-garnki, czy ten śmieszny zestaw pt. ileś garnków, jedna rączka.
Ale oczywiście to hałasowanie jest względne, subiektywne i tak czy siak niezbyt głośne (zwłaszcza, jeśli się człowiek przyzwyczai albo płyty nie używa ;) )

anula05
15-11-2011, 21:13
ps. thanks god, że mój mąż siedzi tylko w swoich informatyczno-samolotowo-elektroniczno-motoryzacyjno-audiofilskich tematach ;)

Masz szczęście kobieto. Mój też tylko w takich "siedzi", ale przed każdym zakupem DOMOWYM muszę mieć jego "błogosławieństwo", a czepliwy jest jak cholera ;)

anula05
15-11-2011, 21:14
Nie mam pojęcia, dlaczego, przeczytałam cały wątek nt. doboru AGD na forum (no, prawie, ale on ma chyba 130 stron czy jakiś inny kosmos). I wnioski są takie, że głośność indukcji zależy od a) płyty b) garnków. Ponoć, nie wiedzieć czemu, hałasują (czyli wpadają w większe wibracje) garnki z ikei (ale tylko z zestawów) i z tefala. Ale nie wiem już, czy garnki-garnki, czy ten śmieszny zestaw pt. ileś garnków, jedna rączka.
Ale oczywiście to hałasowanie jest względne, subiektywne i tak czy siak niezbyt głośne (zwłaszcza, jeśli się człowiek przyzwyczai albo płyty nie używa ;) )

Ale te "nasze" to jakaś najnowsza linia - myślisz, że nie rozwiązali tego problemu?

salik
15-11-2011, 21:15
Monsanbia - noże jak noże, pokazałabyś raczej ostrza, bo co tam rękojeść :)
Mnie niestety Berghof też nie przekonuje, ale na szczęście w kuchni spędzam czas głównie z dala od kuchenki ;-)

Madeleine
15-11-2011, 21:22
Ale te "nasze" to jakaś najnowsza linia - myślisz, że nie rozwiązali tego problemu?Nie mam pojęcia, nie zgłębiałam tematu, bo nawet, jeśli moje berghoffy kiedyś padną, to mam w zanadrzu philipiaka.
Zresztą, aby było słychać buczenie, to w domu musiałaby być cisza. Przy dwójce dzieci nie wiem, jak to jest, a wieczorami nie gotuję ;) No ale kwestia czepliwości i wrażliwości. Głupio w sumie mieć poczucie, że przy inwestycji na miliony się poskąpiło kilkaset złotych i ma coś totalnie irytującego, ale z drugiej strony nie wiem, czy to się Wam przydarzy. Nie wiem ile te garnki kosztują, zawsze możesz je za rok wywalić i kupić droższe. Zdążysz.

Swoją drogą podobnie jak Monia kupiłam garnki, hmmm, 6 lat temu? kosztowały wtedy dla mnie majątek, chyba 450pln. Nie sądziłam, że będzie to taka dobra inwestycja.

tofee
15-11-2011, 21:26
No, niebrzydkie chyba, co? :rolleyes:

85328


Monia i Ty masz też ich aż tyle??????????

monsanbia
15-11-2011, 21:28
Masz szczęście kobieto. Mój też tylko w takich "siedzi", ale przed każdym zakupem DOMOWYM muszę mieć jego "błogosławieństwo", a czepliwy jest jak cholera ;)

A czy tak było zawsze? ;)
Bo zaczyna mi świtać, że mojemu dogłębne analizowanie kolejnych wyborów narasta z każdym rokiem jakby :yes:

Salik - te noże kute są*z jednego kawałka stali chromowo-molibdenowo-wanadowej hartowanej lodem i utwardzanej żelazem
Styknie?
Użytkowane są*jak się domyślasz codziennie i intensywnie, po 7 latach jak nowe

goobo
15-11-2011, 21:29
Witam, przepraszam, ale mam tak zapchaną skrzynkę, że nie ogarniam. Wszystkich, którym nie odpisałam, przepraszam.

O których stolarzy chodzi? Od czego? Mam kilku.

Dobry wieczór!:) Chodzi mi o tych stolarzy z płd. Warszawy, tych młodych chłopaków w pakiecie z teściową/mamą:)

Madeleine
15-11-2011, 21:31
Monia, ale noże myjesz ręcznie, jak Bóg przykazał? Czy w zmywarce? szukam cudu, czyli noży, które nie będą tępe po pół roku, ale żeby je myć w zmywarce.

monsanbia
15-11-2011, 21:33
Swoją drogą podobnie jak Monia kupiłam garnki, hmmm, 6 lat temu? kosztowały wtedy dla mnie majątek, chyba 450pln. Nie sądziłam, że będzie to taka dobra inwestycja.

Zgadzam się z każdym słowem (nawet cena i wiek się zgadza ;))

A może to brzęczenie to jest kwestia lekkości?
Te np Tefalowe z odpinaną rączką są leciutkie (cieniutkie dno)
Może o to chodzi?

Tofee :yes: wszystkie i często mi brakuje ;) Dlatego do nowego domu dokupię na sztuki te których najczęściej używam (szefa, uniwersalny duży i średni i kozik do owoców i warzyw)

salik
15-11-2011, 21:33
Monsanbia - mówiłem Ci już kiedyś że mogłabyś pracować w marketingu? ;-)
Niestety nic się nie dowiedziałem z tego Twojego opisu noży, poza tym że są super-hiper wypasione i wykonane w technologii kosmicznej :D
Ale ostatecznie wszystko sprowadza się do tego samego - aby nóż kroił :)
Wiem wiem, mam kolegów co mają fioła na punkcie noży i potrafią kupić jeden nóż za 800zł, ale dla mnie to niestety pasja dosyć odległa.

anula05
15-11-2011, 21:38
Nie mam pojęcia, nie zgłębiałam tematu, bo nawet, jeśli moje berghoffy kiedyś padną, to mam w zanadrzu philipiaka.
Zresztą, aby było słychać buczenie, to w domu musiałaby być cisza. Przy dwójce dzieci nie wiem, jak to jest, a wieczorami nie gotuję ;) No ale kwestia czepliwości i wrażliwości. Głupio w sumie mieć poczucie, że przy inwestycji na miliony się poskąpiło kilkaset złotych i ma coś totalnie irytującego, ale z drugiej strony nie wiem, czy to się Wam przydarzy. Nie wiem ile te garnki kosztują, zawsze możesz je za rok wywalić i kupić droższe. Zdążysz.

Ponad 600 zł! CHyba tyle samo co Berhoff ?

monsanbia
15-11-2011, 21:38
Monia, ale noże myjesz ręcznie, jak Bóg przykazał? Czy w zmywarce? szukam cudu, czyli noży, które nie będą tępe po pół roku, ale żeby je myć w zmywarce.

Noże myję różnie, częściej ręcznie (bo musiałabym mieć przy moim użytkowaniu ze 4 takie komplety - zmywarkę puszczam czasem raz na 2 dni)
Ja uwielbiam ostrzyć. Zresztą w zestawie jest profesjonalna z diamentową powłoką ostrzałka, sama przyjemność. No i ta czynność mnie jara ... jest w tym coś z magii (wiem, jestem pokręcona). Jak mam zly czas idę czasem do kuchni i odprężam się ostrzeniem wszystkich noży ;)

anula05
15-11-2011, 21:39
A czy tak było zawsze? ;)
Bo zaczyna mi świtać, że mojemu dogłębne analizowanie kolejnych wyborów narasta z każdym rokiem jakby :yes:


:yes: :yes: :yes:

3 x yes
takie mam wrażenie. A mój nieco starszy niż Twój, co?:) No więc be careful :)

anula05
15-11-2011, 21:39
Noże myję różnie, częściej ręcznie (bo musiałabym mieć przy moim użytkowaniu ze 4 takie komplety - zmywarkę puszczam czasem raz na 2 dni)
Ja uwielbiam ostrzyć. Zresztą w zestawie jest profesjonalna z diamentową powłoką ostrzałka, sama przyjemność. No i ta czynność mnie jara ... jest w tym coś z magii (wiem, jestem pokręcona). Jak mam zly czas idę czasem do kuchni i odprężam się ostrzeniem wszystkich noży ;)

O matko! Nie wyglądasz:)

anula05
15-11-2011, 21:40
Dobry wieczór!:) Chodzi mi o tych stolarzy z płd. Warszawy, tych młodych chłopaków w pakiecie z teściową/mamą:)

Bogmar 609569643

goobo
15-11-2011, 21:41
Bardzo dziękuję! I gratuluję cudownego domu:)

Madeleine
15-11-2011, 21:42
Ponad 600 zł! CHyba tyle samo co Berhoff ?
no ja piszę o porządnych garnkach, takich nie kupisz za sześć stów. No wiesz, zeptery i inne.
Ale uczciwie powiem, że jak kucharka słaba, to żadne garnki nie pomogą ;) (to o mnie) Nie doktoryzuj się, kup tego tefala i z głowy. Jak będzie indukcja buczała (a będzie, coś jak stary kineskop), podkręcisz radio czy tv.

Monia, ale przecież noża do chleba z ząbkami nie naostrzysz. Przyjedź do mnie z ostrzałką

monsanbia
15-11-2011, 21:44
Niestety nic się nie dowiedziałem z tego Twojego opisu noży


zapytaj kolegów od fioła na punkcie noży, na pewno wyjaśnią :lol:

i nie w technologii kosmicznej, a "zgodnie z tradycyjną sztuką kowalską" (lata świetlne dzielą te określenia, co nie? :p)

monsanbia
15-11-2011, 21:48
No więc be careful :)

Zaczynam obmyślać plan jak zatrzymać czas :lol:


O matko! Nie wyglądasz:)

Na zmywarkę puszczaną raz na 2 dni??? ;)


Monsanbia - mówiłem Ci już kiedyś że mogłabyś pracować w marketingu? ;-)


ciężko by było.
Jeśli coś mnie nie zachwyci i nie spełni moich wygórowanych oczekiwań - nie zostawiam suchej nitki :p


No więc be careful :)

Zaczynam obmyślać plan jak zatrzymać czas :lol:


O matko! Nie wyglądasz:)

Na zmywarkę puszczaną raz na 2 dni??? ;)




Monia, ale przecież noża do chleba z ząbkami nie naostrzysz. Przyjedź do mnie z ostrzałką


A tego akurat nie myję w zmywarce :no:
Jeśli kiedyś się stępi (7 lat działa tak samo) wymienię tę sztukę

salik
15-11-2011, 21:49
Monsanbia - technologia kosmiczna, czy kowalska - who cares :)
Jedno i drugie to tylko marketing :D
A tak na serio - my używamy od wielu lat tych samych noży, przez kilka lat się myły w zmywarce, co jakiś czas trzeba je naostrzyć i... nadal działają.
No ale nie wyglądają tak fajnie na zdjęciu jak Twoje i dlatego je trzymamy w szafce/szufladzie.
Ale też kroją :)

monika996
15-11-2011, 21:49
Noże myję różnie, częściej ręcznie (bo musiałabym mieć przy moim użytkowaniu ze 4 takie komplety - zmywarkę puszczam czasem raz na 2 dni)
Ja uwielbiam ostrzyć. Zresztą w zestawie jest profesjonalna z diamentową powłoką ostrzałka, sama przyjemność. No i ta czynność mnie jara ... jest w tym coś z magii (wiem, jestem pokręcona). Jak mam zly czas idę czasem do kuchni i odprężam się ostrzeniem wszystkich noży ;) boże kobieto

monika996
15-11-2011, 21:53
ANIAkawał roboty za tobą . super te ledy tak wysoko. czy jak je zaświecisz to widać na zewnątrz??
a okna rany. musiały być baaardzo zaciapciane:offtopic:
i masz małżeństwo ukrainskie?
a z tymi szafkami. kurcze skąd ci ludzie się biorą???:(

Balbina200
15-11-2011, 21:55
Wiem wiem, mam kolegów co mają fioła na punkcie noży i potrafią kupić jeden nóż za 800zł, ale dla mnie to niestety pasja dosyć odległa.

Myślę, że to może działać w dwie strony i oni mogą nie rozumieć Twoich zapędów do super wypasionego styropianu:cool:

monsanbia
15-11-2011, 21:57
Jedno i drugie to tylko marketing :D


Dla mnie to czy nóż jest wykuty z jednego kawałka czy rękojeść i ostrze są dwiema osobnymi częściami świadczy o jego jakości i nijak się ma do marketingu.
Dla mnie

Zdarza mi się używać noży które kroją, czasami sama sobie muszę naostrzyć, i mimo że naostrzę i tną apaszkę jedwabną jak ten ge costnera, to mam ochotę rzucić takowym przez okno (z uwagi na bezpieczeństwo przechodniów powstrzymuję się)
Nóż nie musi tylko kroić, musi mieć odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, musi być odpowiednio ciężki, poręczny. A to już nie każdy li tylko krojący ma :P

No i może przestańmy już śmiecić u Ani, bo dziewczynie pewnie mdło się robi jak to czyta ;)

monsanbia
15-11-2011, 21:58
ANIAkawał roboty za tobą . super te ledy tak wysoko. czy jak je zaświecisz to widać na zewnątrz??
a okna rany. musiały być baaardzo zaciapciane:offtopic:
i masz małżeństwo ukrainskie?
a z tymi szafkami. kurcze skąd ci ludzie się biorą???:(

No i z tego wszystkiego coś przegapiłam!
Pędzę lecę i nie gadam już o głupotach ;)

monika996
15-11-2011, 21:59
Myślę, że to może działać w dwie strony i oni mogą nie rozumieć Twoich zapędów do super wypasionego styropianu:cool: no Balbina ale przygadałaś:)

monsanbia
15-11-2011, 22:01
2. Mąż Svietłany, Wasyl:)[/IMG]


:lol2: :lol2: :lol2:
I tu zakończył się mój research. Umarłam ze śmiechu (nie wiem dlaczego, bo pewnie innym nie wydaje się to nawet zabawne)

monika996
15-11-2011, 22:03
monia ratunku dlaczego śmiejesz się z pięknego imienia:cool:

salik
15-11-2011, 22:08
Myślę, że to może działać w dwie strony i oni mogą nie rozumieć Twoich zapędów do super wypasionego styropianu:cool:
Dokładnie tak, dlatego rozmawiam ze znajomymi o domu tylko kiedy zapytają ;-)

monsanbia
15-11-2011, 22:10
monia ratunku dlaczego śmiejesz się z pięknego imienia:cool:

Moni, rozbawiło mnie jak Ania to napisała. Może to, że nie trzeba było pisać i wszyscy by zgadli ...
Taki żart sytuacyjny wyszedł
(nie z samego imienia :p)

Anka! Żesz cholera. Jaka genialna ta łazienka!!!! Boska boska boska!
Z meblami jakaś wtopa kurcze. Ale najważniejsze, że nie musiałaś się stresować, i ża facet sam zadeklarował naprawę :yes:
Możesz mi na priv napisać who is it?
Moja projektantka też*poleciła mi jakiegoś gościa, był u mnie na pomiarach. I coś kojarzy mi się, że Twoi byli z okolic Pruszkowa (bo mój na pewno)! :eek:

Ledy na 7-miu metrach ... fiu fiu. Nie pozwól mężowatemu myśleć o grzebaniu w nich - ever!

Trzymaj tego Wasyla.
Ale by mi się taki człowiek przydał ... Tyle mam piachu do rozplantowania i ziemi za chwilę
Ile mu płacisz i skąd oni są?

monika996
15-11-2011, 22:12
wiedziałam monia ,że jesteś zazdrosna ,że Ania ma tego Wasyla:p:rotfl:

monsanbia
15-11-2011, 22:26
wiedziałam monia ,że jesteś zazdrosna ,że Ania ma tego Wasyla:p:rotfl:

:lol:

jeszcze go nie widziałam, ale fakt - już jestem! :yes:

anula05
15-11-2011, 22:41
Svietłana harda baba, nie odda Wasyla:) Ona grubsza, on taka mizerota. Ale taczek ze sto dziennie wozi.
Nie ma pracy chłopina, więc pewnie u Ciebie chętnie dorobi. Są z Sękocina.


DOBRANOC!

pasie
15-11-2011, 22:51
:goodnight:

nilaf
16-11-2011, 07:23
Witam się po raz pierwszy u Ciebie:) Mogę odrobinę pomóc w temacie garnków, gdyż sama niedawno też stałam przed tym problemem, milion pytań, czytania opinii...ostatecznie zdecydowałam sie na OLKUSZ. Tak jak Ty najbardziej obawiałam się "buczenia", jeżeli chodzi właśnie o dziwne efekty dżwiekowe - OLKUSZ najbardziej polecany. Niestety nie używałam jeszcze i swoim doświadczeniem sie nie podzielę, ale może chociaż pomogłam w ten sposób. Pozdrawiam:)

monika996
16-11-2011, 07:27
Svietłana harda baba, nie odda Wasyla:) Ona grubsza, on taka mizerota. Ale taczek ze sto dziennie wozi.
Nie ma pracy chłopina, więc pewnie u Ciebie chętnie dorobi. Są z Sękocina.


DOBRANOC! jak Rumcajs z Hanką:):):)
Ania na pewno ktos z forum będzie go potrzebował do ogrodu . taki ktos jest pomocny- koszenie , przystrzyganie , porządkowanie itp.
a Swietłanę zostawiasz u siebie? sprawdzila się?

Spirea
16-11-2011, 08:10
Wasyl kojarzy mi się z taką bajką z dzieciństwa o misiach. Strasznie bałam się tego Wasyla.

Anula, łazienka wyszła świetnie. Ta podłużna część na ścianie to tylko panel czy jest tam ukryta szafka?

Tatarak
16-11-2011, 08:33
Jak mam zly czas idę czasem do kuchni i odprężam się ostrzeniem wszystkich noży ;)

ubawiłam się do łez :D :D

acha, mam garnki na indukcję z ikei i nie hałasują. czasami coś tam pyka, ale zależy, na którym "biegu" mam płytę. i mam też jeden wielki noname kupiony w electroworld i nie pyka, ale ma bardzo solidne dno i w ogole taki masywny jest i ciężki. a dużą patelnię mam dla odmiany lekką i brzęczy - faktycznie chyba istotny jest ciężar naczynia. była tania i jest badziewna, ale nie mogę mamy nauczyć, że się po powłokach nie skrobie metalowymi sztućcami, więc patelnie u mnie podlegają szybkiej rotacji, to w nie nie inwestuję ;)

Aggula
16-11-2011, 09:17
Ja też się wpisuję do kolejki po Wasyla i jego pomoc w wożeniu piachu:lol: Niezła jesteś, Aniu, w wyszukiwaniu specjalistów od wszystkiego ;)

Anula, nie chcę zaśmiecać Ci wątku, ale jak się już o garnkach rozpisałyście, to proszę napiszcie, czy na płycie indukcyjnej jest szansa przyrządzać dania tak, jak w woku? Mój M się uparł, że on musi mieć choć jeden palnik gazowy, bo jajecznica mu inaczej nie smakuje, no i nie da się robić żarełka z woka, bo to musi być na gazie :bash: Chodzi pewnie o specjalne naczynie i "ostrość" grzania. A ja za wszelką cenę nie chcę prowadzić gazu do domu (mamy w ogrodzeniu, ale jakoś mi gaz w domu poczucie bezpieczeństwa psuje ;)) No i prowadzić całą instalację tylko po to, żeby był jeden palnik... to trochę głupie ;)

e-mól
16-11-2011, 10:18
To ja jeszcze pośmiecę, macie jakieś dobre patelnie na indukcję?

Madeleine
16-11-2011, 11:54
ja miałam z ikei, ale o ile dwie były ok, to trzecia miała mikronierówności w dnie i przez drgania porysowała mi płytę :/
Też szukam.

myszonik
16-11-2011, 13:10
Ja mam patelnie berghoffa i je uwielbiam, ale na razie używane na zwykłej płycie ceramicznej. takiej serii
http://www.akcesoria-kuchenne.pl/patelnia-cast-line-24-cm-30l-z-pokrywka-berghoff-2306109-id-85.aspx

Basia_KRK
16-11-2011, 14:05
Anula, drzwi w klubowej łazience świetne!!

Tatarak
16-11-2011, 17:37
Aggula - na indukcji można uzyskać bardzo dobrą "ostrość grzania", ale z wokiem to raczej nie wyjdzie.

anula05
16-11-2011, 18:10
A ja dostałam wok w prezencie do płyty indukcyjnej (?!) więc jak wypróbuję to dam znać.
Dzięki za pochlebne opinie:) Tak Spirea, to jest "ukryta" szafka.

e-mól
16-11-2011, 19:45
Super ta czerń z drewnem!!!!
Masz jakieś ciekawe, nietypowe płytki w pamięci? Niestandardowych wymiar, kształt, faktura, no ale cena tak max 300.
Pamiętasz o servo dla mnie, jak nie masz głowy to daj namiar, sama przedzwonię.

anula05
16-11-2011, 20:14
e-mól, pytasz o cenę servo? Pisałam Ci. Czy o coś innego? Gubię się ;)
Płytki super extra ma Rex Ceramiche. To są jedne z moich ulubionych (Extra Light, różne kolory - widziałam u znajomej - bomba):

http://www.rex-cerart.it/public/images/5921.jpg
http://www.rex-cerart.it/public/images/5983.jpg
http://www.rex-cerart.it/public/images/5985.jpg

No i oczywiscie Mutina (mnóstwo: dechirer, bolded, pico), ale nie wiem jak z cenami:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTcUaT41D2A0OwpYE6RjUtIasnLW7V7N oFQVbs1bnnAXL_uIBMF
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo7zIyW0irQrbUh1itXrO3VjbTh9La7 723ZPndVBrKtppNYd58MA
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_34NWbbhE_-H1QeiiBP0oJT8y9Zn_Ya8E_QOm3iaIcMXdg1OVgQ

e-mól
16-11-2011, 20:24
Cenę mi podas, ale chciałam się dowiedIec czy to promocja tylko w tym salonie, czy jak.

Extra lighty bardzo mi się podobają, ale tam chyba wiecej fugi niż kółek, zalozylam ze za rok bedą się słabo prezentować. Planuje z nich rownież podłogę w br dziki, myślisz ze się nadają?
Znajomi maja który kolor, maja je np pod prysznicem, jak długo? Podpowiedź jeszcze gdzie zamawiać rex'y?
Mutina piękna oczywiście diabelsko ale sceptycznie nawet cen nie będę próbowała szukać.

anula05
16-11-2011, 20:34
Wiesz co, ja to servo drive mam od stolarza, który ma je od kolegi, który kupił gdzieś w promocji kilka sztuk. Moge go przy okazji zapytac. Ile sztuk potrzebujesz?

Znajomi mają na ścianach i obudowie wanny.
Rexy mozesz zamawiac tam, gdzie ja, czyli w Sanitbuy.

e-mól
16-11-2011, 20:38
Potrzebuje na jedna szeroka szuflade z wielkim frontem, same prowadnice i jakiś tam system pod szuflade mam ponoć odpowiedni do servo, wiec interesu je mnie tylko "elektryka"

Aggula
16-11-2011, 21:11
Anula, beznadziejna wtopa z lustrem, ale reszta zdjęć "działających" rzeczy ją przyćmiewa :yes:
Taaa, też się czasem zastanawiam, jak to będzie z myciem okien, ale potem myślę sobie, że to nie będzie mój problem, tylko jakiejś Ukrainki ;) Świnka jestem ;)
No ale zawsze przed świętami możesz dzwonić po Wasyla :cool:
U mnie na szczęście nie ma okien "na wysokości", ale jest ich taka masa, że patrząc na rzuty ledwo widać ściany zewnętrzne :lol2: Jakoś to będzie ;)
Cały czas trzymam kciuki za elektryków...

e-mól
16-11-2011, 21:33
To że wszystko śliczne to pal licho, ważne że zaczyna Cię coś cieszyć.
Oby coraz więcej tych radości było niż nerwów.
Możesz przy okazji strzelić dokładniejsze fotki drzwi zlicowanych z zewnątrz, a otwieranych do wewnątrz, framuga, uszczelki? zawiasy, pięknie proszę.

monsanbia
16-11-2011, 21:43
Pięknie!
Wszystkie szafki masz w łazienkach w fornirze?
Coś ostatnio dziewczyny zaczęły straszyć fornirem w wilgotnych pomieszczeniach (chodziło im o kuchnię), a że też*mam, zaczęłam nad tym intensywnie myśleć

Z tymi oknami niezła jazda
To kiedy następne mycie? :p Bo chyba za długo z zakurzonymi szklanymi ścianami nie pociągniesz :p
Dobra, już się nie znęcam. Dobrze że masz tę Swietłanę (i szczęście):yes:

adk
16-11-2011, 21:53
Trochę mnie nie było, a tu już okna umyte !!!!

GRATULACJE!!! Mycie wielkich okien to straszna robota - chylę czoła.

Madeleine
16-11-2011, 22:01
Anula, szafa z uchwytami wygląda uroczo! Wasza łazienka faktycznie robi wrażenie, ale czekam na lepsze zdjęcia.

pasie
16-11-2011, 22:33
Anulko coraz cudniej się robi:) ja też czekam na lepsze fotki łazienkowe bo zapowiada się superowo:yes:

nilaf
17-11-2011, 06:46
Oj najmocniej Cię przepraszam nie zauważyłam, że w galerii tylko zdjęcia-obiecuje poprawę;)

monika996
17-11-2011, 07:45
Ania już prawie koniec. czekamy na kuchnię . ale miałaś wczoraj sajgon. no tak bywa -wszystko na raz przed przeprowadzką.
a okna zawsze cos tam porysują nie ma szans , żeby nie:offtopic:
lustro przytną na pewno szybko.
mała ma śliczne uchwyty. pasują do kropeczek:) na ścianie
a okna to bedziesz myć dopiero po zimie. jak masz już kostkę:) to już tak się nie będzie kurzyć.
za ciebie to nie ma nawet po co trzymać kciuków. tak jesteś zorganizowana:)
jak mąż?/ kiedy mu ściągają pancerz?

e-mól
17-11-2011, 11:52
pewnie wiesz że są samochodowe kocyki i kołderki?

http://www.madeindesign.co.uk/prod-rush-hour-knitted-blankett-ferm-living-ref9008-ferm.html#

http://www.madeindesign.co.uk/prod-rush-hour-baby-bedlinen-70x100-cm-ferm-living-ref8004-ferm.html

A ja na te przezroczyste gałki nie mogę trafić nigdy, trzy podejścia robiłam, a do ikea mam 200km

tofee
17-11-2011, 13:22
pewnie wiesz że są samochodowe kocyki i kołderki?

http://www.madeindesign.co.uk/prod-rush-hour-knitted-blankett-ferm-living-ref9008-ferm.html#

http://www.madeindesign.co.uk/prod-rush-hour-baby-bedlinen-70x100-cm-ferm-living-ref8004-ferm.html

Niezła cena jak na kocyk dla niemowlaka :eek:

rasia
17-11-2011, 14:10
Niezwykłe postępy w niezwykłym domu...:cool::lol:. Mycia i skrobania nie zazdroszczę, bo wiem coś o tym;)

anula05
17-11-2011, 20:56
Pięknie!
Wszystkie szafki masz w łazienkach w fornirze?
Coś ostatnio dziewczyny zaczęły straszyć fornirem w wilgotnych pomieszczeniach (chodziło im o kuchnię), a że też*mam, zaczęłam nad tym intensywnie myśleć


Wszystkie. Część rzeczy jest ze sklejki wodoodpornej, cigąnięte jakąś super wodoodporną chemią




jak mąż?/ kiedy mu ściągają pancerz?

dzisiaj zdjęli! dwa dni temu miał tomograf. jest ok. Teraz nosi gorset ;)

anula05
17-11-2011, 21:00
pewnie wiesz że są samochodowe kocyki i kołderki?

http://www.madeindesign.co.uk/prod-rush-hour-knitted-blankett-ferm-living-ref9008-ferm.html#

http://www.madeindesign.co.uk/prod-rush-hour-baby-bedlinen-70x100-cm-ferm-living-ref8004-ferm.html

A ja na te przezroczyste gałki nie mogę trafić nigdy, trzy podejścia robiłam, a do ikea mam 200km

Wiem, wiem, może kiedyś zapoluję na szare poduszki...
A po gałki wybrałam się na Targówek, koniec świata, ale mają mnóstwo. Zawsze sprawdzaj na stronie dostępność.

Spirea
17-11-2011, 21:20
właśnie ta dostępność w Ikei mnie zaskoczyła. Okazało się, że sporo rzeczy, które chciałabym zobaczyć, a potem ewentualnie kupić jest niedostępnych we Wrocławiu. Dopiero są w Katowicach lub Poznaniu.

Anula, jest coraz piękniej. Niedługo będzie tak jak u Mazo w komentarzach, wszyscy po kolei będziemy już tylko wzdychać do Twoich wnętrz :)
Gałki wyszły świetnie, i sierściuch też :)

anula05
17-11-2011, 21:26
Dzięki Spirea. W weekend zdejmuję zasłony podłóg i strzelę lepsze foty. Za tydzień przewozimy rzeczy.

lullaby
17-11-2011, 21:31
Ania, zazdroszczę, że jesteście już na finiszu :)
Kiedy pokażesz Waszą małżeńską łazienkę? ;)

monsanbia
17-11-2011, 21:32
Już prawie koniec
:wave:

To jest po prostu niesamowite!
Powinnaś na parapetówce dostać medal najbardziej zaradnej budowczyni

A ja ślamazary i pierdoły :lol2:


Z żywicą*u mnie będzie na pewno to samo.
Jak sobie pomyślę ile buciorów z piachem tam się*przewinęło ...
Mam tylko nadzieję że na wiosnę zaproszę moich (naszych) łódzkich przemiłych chłopaków i naprawią to co zostało budowlanie zniszczone.
W sumie tę żywicę powinno się chyba na końcu robić. Co za problem? Przecież jest do użytku tego samego dnia

Spirea
17-11-2011, 21:44
Anula, naprawdę jesteś niesamowita. Gratulacje :)

anula05
17-11-2011, 21:46
Nie mamy małżeńskiej łazienki ;)

Spirea
17-11-2011, 21:47
dobre, przez moment myślałam, że te fotki to już u Ciebie ... ale coś mi ta szyba na całą wysokość nie pasowała :)

monsanbia
17-11-2011, 22:00
Nie mamy małżeńskiej łazienki ;)

No ja nie wiem jak mogłaś???
Przy obecnych trendach - małżeńska+dziecięca+gościnna :p
Po moim domu ludzie chodzą i pytają o dziecięcą.
Jakby mi dwie łazienki do sprzątania mało było. Czy tam Swietłanie ...

anula05
17-11-2011, 22:05
My nie chcieliśmy takiej łazienki. Póki dzieci są małe i tak jest jeden wielki bałagan. A my nie lubimy wanny tylko szybki prysznic. Po co mi osobna łązienka? Mamy opcję przerobienia części pralni na łązienkę dziecięcą - kiedyś, jak dzieci już będą nastolatkami i zapragną mieć własną. Ale nie sądzę.

monika996
17-11-2011, 22:08
Ania super . :)
dobrze,że mąż ok.:)moj jeszcze utyka:) uczę go chodzić , bo zapomniał. tak sie przyzwyczaił do tego kaczego chodu:cool:
a te szafki fornirowane to będą w łazience na gorze wspólnej. masz tam okna?

monsanbia
17-11-2011, 22:15
masz tam okna?

:lol2:
Pytanie godne moni
Zyta wrrrróć - czy Ania może nie mieć gdzieś okien, i to wiadomo 5-krotnie większych niż ustawa przewiduje????
myśl moni, myśl :p

monika996
17-11-2011, 22:17
:lol2:
Pytanie godne moni
Zyta wrrrróć - czy Ania może nie mieć gdzieś okien, i to wiadomo 5-krotnie większych niż ustawa przewiduje????
myśl moni, myśl :p
no dobrze ma:) więc nie musi sie martwić o wilgoć w łazience. łatwo przewietrzyć.możesz mieć Ania szafki fornirowane. ja mam w łazience bez okien:)

monsanbia
17-11-2011, 22:20
no dobrze ma:) więc nie musi sie martwić o wilgoć w łazience. łatwo przewietrzyć.możesz mieć Ania szafki fornirowane. ja mam w łazience bez okien:)

To czemu tak dziewczyny ostatnio o nierobieniu forniru w kuchni z powodu wilgoci gadały (u myszonik chyba)
Też*mam, też*mam okno, mogę spać spokojnie?

lullaby
17-11-2011, 22:23
No ja nie wiem jak mogłaś???
Przy obecnych trendach - małżeńska+dziecięca+gościnna :p
Po moim domu ludzie chodzą i pytają o dziecięcą.
Jakby mi dwie łazienki do sprzątania mało było. Czy tam Swietłanie ...


A kto wyznacza te trendy?

W każdym razie, Aniu, miałam na myśli łazienkę "nie-klubową", tę drugą, a jak zwał, tak zwał ;)

monika996
17-11-2011, 22:25
no coś ty fornir w kuchni nie może być??? pierwsze słyszę????

monsanbia
17-11-2011, 22:27
no coś ty fornir w kuchni nie może być??? pierwsze słyszę????

No serio, zaraz Ci znajdę

o masz, 3 posty pod rząd
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156748-Pomarańczowy-zawrót-głowy-Myszy-i-Niedźwiedzia-komenty-)&p=5001945&viewfull=1#post5001945

Lullaby, nie wiem kto, nie wgłębiam się, bo ja mam dwie sztuki ;)
Ale trend ku liczbie mnogiej pow 2 jest zauważalny

monika996
17-11-2011, 22:35
ja się poddałam i mam 4:)
jutro poczytam o fornirach:goodnight:

e-mól
17-11-2011, 22:35
Wiem, wiem, może kiedyś zapoluję na szare poduszki...
A po gałki wybrałam się na Targówek, koniec świata, ale mają mnóstwo. Zawsze sprawdzaj na stronie dostępność.

No tak ale to jest mix za pierwszym razem jak byłam to były tylko czarne, ale dostępne
za drugim były wszystkie poza przezroczystymi, czyli również dostępne, jutro męża specjalnie do Gdańska wysyłam, z kilkoma zwrotami (OSTRZEZENIE!! na trzy komplety firan żaden nie ma spójności wzoru w lewej i prawej części) i po miliard pierdułek, może tym razem uda się kupić.

No i gratulacje!!!

e-mól
17-11-2011, 22:49
no coś ty fornir w kuchni nie może być??? pierwsze słyszę????

U mnie była wymiana forniru, szafki montowane były, po pierwszym budowlanym sezonie grzewczym całą wiosnę lato i jesień było ok, a jak zaczęliśmy znowu grzać to jednak wylazło widocznie jeszcze sporo wilgoci, bo fornir popęczniał.

minkapinka
18-11-2011, 10:48
Ale Wam fajnie, ze finiszujecie :) Pokaz lepsze zdjęcia łazienki.
Zawsze marzyłam, zeby miec w domu osobną łazienkę, zeby dziecię mi w niej nie bałaganiło :)

anula05
18-11-2011, 11:59
Ja mam pół domu w fornirze. Powiem Wam za rok co się z nim dzieje (czy w ogóle). Mam fornir w łazienkach, sypialni, kuchni, salonie, holu, nawet stół zamówiłam z forniru.
Zdjęcia zrobię w weekend. Będę sprzątać i fotografować :)

Dziś wyjechała ekipa wykończeniowa. Jedna z nielicznych godnych polecenia. I rozliczenie przyjemne - robili gładzie, malowanie, tapety, kompletnie łazienki, setki drobnych rzeczy, obrabiali balustrady, i wyszło całkiem OK jak na mój gust. Ufff.

monsanbia
18-11-2011, 12:28
Mam fornir w łazienkach, sypialni, kuchni, salonie, holu, nawet stół zamówiłam z forniru.


Tu wiem, tam wiem, ale ... co masz w sypialni z forniru? Coś mi świta, ale nie do końca ...

anula05
18-11-2011, 12:43
łóżko i szafki nocne:)

monsanbia
18-11-2011, 13:52
łóżko i szafki nocne:)

Jakieś nowe w końcu?
Pokazywałaś je kiedyś?

anula05
18-11-2011, 14:18
Nieeee, stare, nie ma co pokazywac:)

minkapinka
18-11-2011, 14:44
a jaki stół zamówiłas? Pochwal się.

pasie
18-11-2011, 15:52
Ja mam pół domu w fornirze. Powiem Wam za rok co się z nim dzieje (czy w ogóle). Mam fornir w łazienkach, sypialni, kuchni, salonie, holu, nawet stół zamówiłam z forniru.
Zdjęcia zrobię w weekend. Będę sprzątać i fotografować :)


chętnie zobaczę - bo jakoś się do forniru przekonać nie mogę:oops: a miałam nawet kiedy pomysł żeby ścianę klatki schodowej właśnie w fornirze zrobić....

Balbina200
18-11-2011, 18:45
Gratuluję rychłej przeprowadzki!
I piękne inspiracje pokazujesz:)
A im dłużej patrzę na sierściucha tym bardziej mi się podoba (na początku wcale:eek:), i zaobserwowałam, że od początku budowy po oglądaniu inspiracji bardzo zmieniło mi się to co lubię:cool:

A dzisiaj na Gruperze (http://gruper.pl/x.php/1,10863/Twoja-Firma-DoniceStalowe.pl-1-z-5-zestawow-donic.html?utm_source=newsletter-twojafirma-2011-11-18&utm_medium=e-mail&utm_term=twojafirma&utm_campaign=201ba480f6e7baf083e58473167d0f1d&grid=8720734)pojawiła się oferta na donice stalowe.
To w nawiązaniu do dyskusji, która była niedawno u Ciebie. Tu je obejrzałam i spodobały mi się czarne kwadratowe.
Akurat są w ofercie:) Nabyłam na taras.

http://www.donicestalowe.pl/images2.php?maxw=440&maxh=350&img=/userimages/donica-12-2.jpg

Ale jest więcej modeli.

monika996
18-11-2011, 19:01
U mnie była wymiana forniru, szafki montowane były, po pierwszym budowlanym sezonie grzewczym całą wiosnę lato i jesień było ok, a jak zaczęliśmy znowu grzać to jednak wylazło widocznie jeszcze sporo wilgoci, bo fornir popęczniał. ja miałam kiedyś drewniane robione na zamówienie i one po sezonie sie powyginały od ciepła piekarnika. i na frezach, bo to była kuchnia w stylu angielskim , popękała. i tak zostawiłam, była a'la stara:cool:

martas_sa
18-11-2011, 20:54
Obejrzalam dziennik i jestem pod wrazeniem pieknie. Mam pytanie czy w domu macie basen ??? gdzies mi przemknelo zdanie na ten temat i pytam.

Aggula
18-11-2011, 22:19
Kurcze, nigdy nie słyszałam o problemach z fornirem... Ja mam ofornirowaną całą kuchnię (łącznie z frontem zmywarki oraz wszystkimi słupkami obok piekarnika), stół jadalniany stojący praktycznie w kuchni i szafkę w łazience pod umywalką. Nic się z fornirem nie dzieje od 5 lat, nawet jak dzieciaki leją prysznicem po całej łazience ;)

Balbina, szperam właśnie w Grouperze za tymi donicami, ale nic nie widzę... :(

Też w pierwszej chwili myślałam, że na zdjęciu to Anuli salon :lol2: Jestem pewna, że po wykończeniu będzie tak samo piękny :)

Podejrzewam, że nastolatkom będziesz jednak musiała wydzielić osobną łazienkę, bo inaczej sie do tej jednej nie dopchasz :lol2:

Balbina200
18-11-2011, 22:55
Balbina, szperam właśnie w Grouperze za tymi donicami, ale nic nie widzę... :(

Był link:): kliknij tu (http://gruper.pl/x.php/1,10863/Twoja-Firma-DoniceStalowe.pl-1-z-5-zestawow-donic.html?utm_source=newsletter-twojafirma-2011-11-18&utm_medium=e-mail&utm_term=twojafirma&utm_campaign=201ba480f6e7baf083e58473167d0f1d&grid=8720734)

Asia**
19-11-2011, 10:28
anula05 powaliły mnie Twoje drzwi ze zdjęcia łazienki - brązowe. Co to za cudo, z czego i jaki kolor? To drewno nie jest z litej płyty czy mi się wydaje, że jest jakby ze "sztachetek" klejone? Jeśli można prosić o jakieś wyraźniejsze zdjęcia.. :)

Spirea
19-11-2011, 12:57
Ania, podałaś farby - m.in Parę i Kabe - czy na ścianie widać różnicę? Czy malarze porównywali ich jakość?

kakusek
19-11-2011, 13:00
Anula miłego sprzatania i gratuluje rychłej przeprowadzki :)

Aggula
20-11-2011, 21:32
Aniu, dziękuję za dzisiejszą gościnę :) Mam nadzieję, że mimo mojego gadulstwa dokończyłaś to, co miałaś dzisiaj posprzątać ;)

Słuchajcie, ten domek jest jeszcze sto razy ładniejszy w realu niż na zdjęciach :) Wspaniała przestrzeń, niesamowite przeszklenia! Po wizycie u Ani przestałam się bać swojej ilości okien, bo ona ma ich chyba dwa razy więcej :yes:

anula05
20-11-2011, 22:06
Czesc, ja na chwile, z telefonu. Odpowiem krotko:
- nie mam basenu
- drzwi pomele sapele czy jakos, fornir
-stol fornir debowy
- kabe/para - para lepsza, bardziej wydajna, ale droga wiec na jedno wychodzi
- dzieki Agnieszka za wizyte, dosc chaotyczna, ale bylam dzis w amoku sprzatania, dodatkowo zdenerwowana akcja z kamieniem... U Ciebie zapowiada sie tez cudnie, trzymam kciuki, bede pomagac
- uciekam, mam jutro wazne spotkanie, musze sie wyspac. Zdjecia mam, ale dzis juz chyba nie dam rady. Jutro dzwonie po Svitlane, jednak sama nie dzwigne tematu...

monika996
20-11-2011, 22:26
pa Anula.nieżle zakręcona jesteś. :) widzę ,że to już końcówka:)

e-mól
22-11-2011, 00:13
Czekałam, czekałam i się doczekałam, ale odpicowane wszystko, się napracowałaś dziewczyno i jest efekt, gratulacje.

Madeleine
22-11-2011, 07:10
Anula, ślicznie :D Kurczę, pierwsze, co przyszło mi na myśl, to że to ładniejsza wersja Cullen House.
A swoją drogą widać, gdzie panowie korzystają z toalety, bo deska podniesiona. Opuszczaj do zdjęć!
Najmniej mówi do mnie łazienka rodzinna - ściana z sedesem i bidetem. Mimo wszystko dosyć ciężko, w przeciwieństwie do strony z wanną - bajka. Pokoje dzieci urocze.

myszonik
22-11-2011, 08:52
Anula, ślicznie :D Kurczę, pierwsze, co przyszło mi na myśl, to że to ładniejsza wersja Cullen House.


Genialne skojarzenie:)

Oliwka 29
22-11-2011, 09:40
Anula no coz moge powiedziec ....Bomba ... gratulacje :) :) :)

monika996
22-11-2011, 09:52
Ania zaniemówiłam. ślicznie:)

Balbina200
22-11-2011, 10:04
No i kończysz Kochana budowę:cool:
Co ja mówię - to już nie budowa, a dom:yes:
Piękny dom, warty tych wszystkich starań!
Te wyglansowane podłogi to Swietłana?
I tapeta u syna świetnie się komponuje z kolorem ścian:cool:

A tak na marginesie - sprawę elewacji zewnętrznej masz już zamkniętą czy nie powinnam pytać?
I przymierzałaś się już do bidetu?
Bez problemu można z niego korzystać? Jaką masz odległość między ceramiką?

anula05
22-11-2011, 10:17
Dzieki dziewczyny.
Madeleine, łazienka górna jeszcze nie skończona. Nie ma kabiny, szafek mieszy ceramiką, lustra, regału. MNóstwa rzeczy.
Podłogi to ja:) Ale do czystych to im jescze daleko. Jeszcze z 5 myć i może będzie w miarę czysto... Biały pył jest nie do ogarnięcia.

Sprawa elewacji? Pan W. z firmy GOTHART nie odebrał 3 poleconych pism z kancelarii prawnej, więc teoretycznie jakby odebrał. Zatem prawie skończona.
Firma-widmo. Numer konta od czapy - bo nie jest to firmowe konto, tylko konto jakiejś kobiety. A skoro poleconych nie odbiera, to albo adres dla zmyły, albo nie odbiera z założenia, bo nie jestem jedyną, która takie pisma wysyła....

Na bidecie jeszcze nie siedziałam:) Odległości nie pamiętam.

pasie
22-11-2011, 10:41
Boszszsz jak extra:yes::):)

monsanbia
22-11-2011, 10:52
Co się będę rozpisywać ... pięknie jest
i czysto

monika996
22-11-2011, 10:53
Boszszsz jak extra:yes::):)no nie:):):)

pasie
22-11-2011, 10:55
no nie:):):)

nooooo :D a miałam Anulę kiedyś odwiedzic przy okazji wizyty u Moni aleeee chyba lepiej nie bo potem bedę musiała sobie chyba jakieś leczenie wykupić ;)

monika996
22-11-2011, 10:56
oj Aga przestań. :)
zresztą ten błysk:cool: wszechobecny

monsanbia
22-11-2011, 10:56
nooooo :D a miałam Anulę kiedyś odwiedzic przy okazji wizyty u Moni aleeee chyba lepiej nie bo potem bedę musiała sobie chyba jakieś leczenie wykupić ;)

wpadaj do mnie, po mnie jesteś zdrowa :lol2:

pasie
22-11-2011, 10:58
wpadaj do mnie, po mnie jesteś zdrowa :lol2:

nie mów hop;)

adk
22-11-2011, 11:01
A tak na marginesie - sprawę elewacji zewnętrznej masz już zamkniętą czy nie powinnam pytać?
I przymierzałaś się już do bidetu?
Bez problemu można z niego korzystać? Jaką masz odległość między ceramiką?

O to samo miałam pytać.

Dom (nie będę twórcza) wygląda pięknie!. Oby się w nim dobrze i wygodnie mieszkało.
Mnie niezmiennie najbardziej zachwyca podłoga z kamienia i tapeta u Córeczki.
Pozdrawiam - a sprzątanie pyłów to faktycznie masakra.

Balbina200
22-11-2011, 11:07
Mnie niezmiennie najbardziej zachwyca podłoga z kamienia i tapeta u Córeczki.

A mnie szafa u córeczki!
Z tego oszołomienia zapomniałam napisać:sick:;)

Basia_KRK
22-11-2011, 14:12
Dziś znowu nie mam siły pisać, więc wrzucę kilka fotek i komentarz jutro...

Anula, pięknie! a komentarz zbędny :D
Zachwycam się łazienkami. Ta duża projektowana jest przez Magdę?

dakula
22-11-2011, 18:21
Nie będę odkrywcza pisząc, że jest super.
Moje ulubione elementy to, podłogi, górna łazienka i tapeta u synka (może odgapię :)).
Nie do końca w moje klimaty trafia dolna łazienka, ale oczywiście jest bardzo stylowa.

Masz już jakiś pomysł na osłonę okien?

e-mól
22-11-2011, 20:24
Najważniejsze to ogrom usmiechow w ostatnim wpisie. Wreszcie Ci chyba stres odpuszcza, czy pokazesz kiedyś (choć na chwilke) ogrodzenie?

Margula
22-11-2011, 20:36
Witam po długim czasie:) CO robiłaś, jak CIę nie było?:)
Czy jestem zadowolona z Żywicy to Ci powiem jak zamieszkam:)

...Mam strasznie mało czasu na uczestniczenie na bieżąco w tych ważnych momentach, które tutaj się wyprawiają ;( ale muszę powiedzieć,że wieczorkiem jak tylko mogę, to wpadam i się zachwycam ;) ANKA... cudo u ciebie powstaje ;) ale fajnie oko nacieszyć ;) świetnie - kibicuję z ukrycia ;) i życzę wspaniałych snów pierwszej nocy na nowych włościach ;) ...
co do mnie, to mam małą Olę, która pochłania czas...mega,zresztą komu ja to piszę ;), do tego zajęcia + też budowa,ale pomalutku nam idzie, staramy się na bieżąco lecieć - dlatego - zazdroszczę wszystkim w takich momentach kiedy mamy przestój tych kredytów i możliwości popychania roboty jednej za drugą ;)...Jak wygospodaruje więcej czasu, to wlepię nasz przybytek ;) Pozdrawiam cieplutko!!

monsanbia
22-11-2011, 20:57
Ania, ile entuzjazmu :yes:
Nawet o zabarwieniu kamienia bez jednego słowa na ka, cha dałaś radę :lol:

Właśnie mi uświadomiłaś, że wypadałoby coś mieć w łazienkowych oknach (nigdy nie miałam okna w łazience :rolleyes:)
Co planujesz?

Jak to kuchnia jutro przyjeżdża?
Jeszcze jedna? :lol2:

Skąd wzięłaś czarną szczotkę? Inne akcesoria też masz czarne?

Tatarak
22-11-2011, 21:01
Pozostaje nam mieć nadzieję, że Anula jesteś tak samo uzależniona od forum jak cała reszta i po przeprowadzce do Nowego Domu nagle nie znikniesz :)

p.s.
to oczywista oczywistość, ale coraz piękniej u Ciebie.

MagdaZZZ
22-11-2011, 21:25
Ania, ile entuzjazmu :yes:
Nawet o zabarwieniu kamienia bez jednego słowa na ka, cha dałaś radę :lol:



Też jestem pod wrażeniem tego stoickiego spokoju:o

Przepiękny dom Aniu!!! Jestem strasznie ciekawa co dalej z podłogą... mocno trzymam kciuki aby kamieniarze dali radę - bo jestem wieeelka fanką tej kmiennej posadzki:lol:

Aggula
22-11-2011, 21:31
Aniu, cudnie, choć na żywo i tak powala na nogi jeszcze bardziej :) Zdjęcia nie oddają do końca tej przestrzeni i kolorów!
Nie mogę się doczekać aż wkleisz zdjątka z meblami i wyposażeniem :)

Panowie od kamienia profesjonalni - liczę, że pomogą Ci się pozbyć odbarwień... Swoją drogą naprawdę super ekipa, dzwonisz - masz :)

Czekam na zdjęcia nowej kuchni, tym razem we właściwym kolorze ;)

Aggula
22-11-2011, 21:35
Aniu, jeśli chodzi o firanki i przeróżne okienne kombinacje, to swojego czasu przyjaciele z Łodzi polecali nam panią Śliwińską - www.sliwinska.com.pl
Podobno wielki wybór, świetne inspiracje i konkurencyjna cena. Osobiście nie testowałam, do tego etapu dojdę za parę lat :lol2:

azakrzew
22-11-2011, 21:49
ale finisz, normalnie Tour de France się chowa, gratulacje!

pasie
22-11-2011, 22:03
Anulka rolety w miarę szybko to z sieciówek typu: www.stylus.pl albo www.dekoria.pl

ale ja wcześniej zamawiałam próbki materiałów...

monika996
22-11-2011, 22:23
ANIA KURCZE STRASZNIE MNIE ZMARTWIŁAS TĄ PODŁOGĄ. mam nadzieję,że da sie te plamy i zabarwienia usunąć.DLACZEGO TEN FILC BARWIŁ. MOŻE MOKRY BYŁ???
a na kuchnię już czekam:)
ja też mam czarne szczotki do wc( w liczbie sztuk 2).:)
rolety zwijane zamów w salonach z żaluzjami . najlepiiej , będziesz miała na wymiar.

martahp
22-11-2011, 22:53
Anula, jesli szukasz karniszy drogich, dizajnerskich, to nie pomogę. Ale jeśli tańszych, to zobacz tu:
http://www.laura-styl.pl/karnisze/karnisz-elite-napoli-pojedynczy-chrom-mat/1274 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.laura-styl.pl%2Fkarnisze%2Fkarnisz-elite-napoli-pojedynczy-chrom-mat%2F1274)

lub tu

http://karnisz.net/do/cat/manhattan/Manhattan



O ile dobrze pamiętam, to którys z tych sklepów miał w tamtym roku grudniową promocję - przesyłka gratis. Wiem, że to kropla w morzu twoich wydatków, ale zawsze coś :D

Jest jeszcze cos takiego, jak karnisze elektryczne, o których mozesz przeczytać tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173278-Elektryczne-karnisze


Mam nadzieję, że uda się usunąć te nitki z podłogi marmurowej, choć obawiam się, że to dopiero początek kłopotów z tą podłogą :(. Bardzo chciałabym się mylić (!!!) bo wygląda super.

tafun
23-11-2011, 07:53
cześć!
Wprawdzie na samym finiszu ale dołączę się do wątku. Dom bardzo mi się podoba, gratuluję. Sam jestem na etapie wstawiania okien i podobnie jak u Ciebie też mam duże przeszklenia.
Widzę, ze zrobiłaś podłogówkę w całym domu. Ja też jestem nastawiony na takie rozwiązanie chociaż wiele osób twierdzi, że przy takich dużych oknach może wystąpić duże roszenie od wewnątrz. Lepiej podobno stosować np. grzejniki kanałowe pod oknami. Tworzą coś w rodzaju kurtyny powietrznej ogrzewając szybę od wewnętrznej strony i minimalizują roszenie. Z tym, że kanałowe są kosmicznie drogie i mało wydajne. :-(
Pewnie ruszyłaś już z grzaniem u siebie, temperatury tez są niższe, napisz proszę jak to się zachowuje.
Dziękuję.

Elena76
23-11-2011, 10:05
Anula, a kamień był impregnowany? W każdym razie przeszlifowanie powinno pomóc, jeśli ten barwnik jest tylko na powierzchni.

Nie będę oryginalna - podoba mi się wszystko :cool: pomele sapele plus czarne kafle = rewelacja

super, że kuchnia tuż tuż :yes:

merenwen
23-11-2011, 10:11
Anula, mam prośbę, choć nie wiem, czy nie nazbyt śmiałą. Czy mogłabym zobaczyć na żywo te Twoje meteory, drzwi wewnętrzne i parkiet dębowy? To te z elementów, które sama planuję mieć w domu. O ile parkiet mogę zobaczyć gdzie bądź, o tyle meteora widziałam szt.1 na Bartyckiej, a drzwi lualdi tylko w necie. Wiem, że na weekend planujecie przewożenie mebli i nie chciałabym przeszkadzać, ale jeśli znalazłabyś z 20 min. na okazanie mi tych elementów - będę bardzo wdzięczna.

e-mól
23-11-2011, 13:00
Ja tez z prośbą. Bardzo mi jest potrzebna dokładna fotka tych drzwi

https://lh4.googleusercontent.com/-K-ud8AAkZvE/TrRCikClHNI/AAAAAAAAFDs/_P9mzkFy4ZU/s640/IMGP1713.JPG
Jak wyglądają z bliska oscieznice, uszczelki, zawiasy, felc zdaje sie jest na oscieznicy, bo widzialam tez fotke tego typu drzwi, gdzie zadnych felcow ani uszczelek raczej nie bylo. Stolarza znalazłam, ale wymyslamy teraz jak najlepiej to zrobić, podaj może namiary na firmę która ci je robiła może telefonicznie kilka detali uda mi ustalić.

to jest drewno, malowane, lakierowane, mdf? Orientujesz się?

anula05
23-11-2011, 15:08
Witam wszystkich, jestem notorycznie w niedoczasie, dlatego mało piszę. Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Dzięki Monia za dzisiejszą wizytę :hug: Przepraszam za pośpiech i chaos :((((
Postaram się odpowiedzieć na pytania:

Anula, pięknie! a komentarz zbędny :D
Zachwycam się łazienkami. Ta duża projektowana jest przez Magdę?
Nie


Ania, ile entuzjazmu :yes:
Skąd wzięłaś czarną szczotkę? Inne akcesoria też masz czarne?

No jasne, że czarne:) Nie pokazałam CI szczotki!:) Musisz przyjechać znowu:) To Gedy, seria Rainbow, a reszta będzie Tiger Bold black. Najładniejsze jest Gedy Lounge, ale ceny nie do przyjęcia.



Najważniejsze to ogrom usmiechow w ostatnim wpisie. Wreszcie Ci chyba stres odpuszcza, czy pokazesz kiedyś (choć na chwilke) ogrodzenie?

Nie wiem, może, na razie nie jest skończone, czekamy na drewno...

anula05
23-11-2011, 15:09
ANIA KURCZE STRASZNIE MNIE ZMARTWIŁAS TĄ PODŁOGĄ. mam nadzieję,że da sie te plamy i zabarwienia usunąć.DLACZEGO TEN FILC BARWIŁ. MOŻE MOKRY BYŁ???

Kamień był mokry, po impregnacji. I się zakisiło ;)
Będą froterować i jeszcze ponownie mpregnować.

anula05
23-11-2011, 15:10
cześć!
Wprawdzie na samym finiszu ale dołączę się do wątku. Dom bardzo mi się podoba, gratuluję. Sam jestem na etapie wstawiania okien i podobnie jak u Ciebie też mam duże przeszklenia.
Widzę, ze zrobiłaś podłogówkę w całym domu. Ja też jestem nastawiony na takie rozwiązanie chociaż wiele osób twierdzi, że przy takich dużych oknach może wystąpić duże roszenie od wewnątrz. Lepiej podobno stosować np. grzejniki kanałowe pod oknami. Tworzą coś w rodzaju kurtyny powietrznej ogrzewając szybę od wewnętrznej strony i minimalizują roszenie. Z tym, że kanałowe są kosmicznie drogie i mało wydajne. :-(
Pewnie ruszyłaś już z grzaniem u siebie, temperatury tez są niższe, napisz proszę jak to się zachowuje.
Dziękuję.

Witaj tafun,
na razie nic nie "rosieje". Miały być kanałowe, ale ostatecznie jest podłogówka.

anula05
23-11-2011, 15:12
Anula, mam prośbę, choć nie wiem, czy nie nazbyt śmiałą. Czy mogłabym zobaczyć na żywo te Twoje meteory, drzwi wewnętrzne i parkiet dębowy? To te z elementów, które sama planuję mieć w domu. O ile parkiet mogę zobaczyć gdzie bądź, o tyle meteora widziałam szt.1 na Bartyckiej, a drzwi lualdi tylko w necie. Wiem, że na weekend planujecie przewożenie mebli i nie chciałabym przeszkadzać, ale jeśli znalazłabyś z 20 min. na okazanie mi tych elementów - będę bardzo wdzięczna.

merenwen, drzwi wewnętrzne to mdf lakierowany, mnóstwo masz identycznych na Bartyckiej. Meteory też, zapytaj salika, gdzie oglądał. Drzwi lualdi nie mam - mam zwykłe proste drzwi lakierowane.
Może się umówimy jakoś po przeprowadzce, ale wybacz, póki co nie mam do tego głowy.

anula05
23-11-2011, 15:13
Ja tez z prośbą. Bardzo mi jest potrzebna dokładna fotka tych drzwi


zrobię fotkę obiecuję, jutro, jak nie zapomnę karty jak dziś

Lakier+hdf

monika996
23-11-2011, 15:39
Kamień był mokry, po impregnacji. I się zakisiło ;)
Będą froterować i jeszcze ponownie mpregnować. tak myślałam:(ale jak był zaimpregnowany, no może zabarwiło tylko górną warstwę.
u nas parapety z granitu się zabrudziły wapnem i cementem podczas robienia tynków wewn. ale niestety nie były impregnowane. trochę się doczyściły.:) ale odpuściłam i teraz nikt nie zwraca na te plamy uwagi:) oczywiści trzymam kciuki za pomyślne froterowanie
wyspa czad:wiggle:ale i te szafki górne niezłe

anula05
23-11-2011, 19:33
Dzięki za wszystkie info o karniszach i roletach. Niestety nie mogę znaleźć białego karnisza o długości 320-330 cm :(
I te rolety rzymskie - drogo mi to wychodzi, cholera, po co mi były takie okna ;)

e-mól
23-11-2011, 19:41
merenwen, drzwi wewnętrzne to mdf lakierowany




Lakier+hdf

To mdf czy hdf?

Odszczekuje to co kiedyś pisałam o wyspie, masz absolutnie rację, CZAD!!!!!

A ten karnisz ma być być w "jednym kawałku"?

anula05
23-11-2011, 19:46
hdf, to chyba taka twardsza wersja mdfu?

Spirea
23-11-2011, 19:49
Anula, i co tu jeszcze dodać po tych dwóch dniach zachwytów innych forumowiczów? :) Jest świetnie, na pewno poradzicie sobie z tymi drobnymi problemami. Kuchnia wychodzi rewelacyjnie, a wyspa-statek to świetny akcent wieńczący dzieło. Wielkie gratulacje za dopięcie spraw, mąż powinien Cię na rękach nosić ;)
No i trzymam kciuki za weekendową przeprowadzkę :)
I posiedź tu z nami jeszcze ...

Madeleine
23-11-2011, 19:50
Fakt, rolety rzymskie są potwornie drogie. Ja zamawiałam jakiś czas temu w stylus.pl , cenowo chyba porównywalnie z deccorią.
Karnisz chcesz widoczny czy szynę sufitową?

anula05
23-11-2011, 20:02
Spirea, dzięki. Madeleine, potrzebuję widoczny, do pokoju córki

monsanbia
23-11-2011, 20:06
A ja dziś byłam, widziałam na żywo :wiggle:
Ania narzuciła tempo i musiałam skumulować swoj czas na przyglądanie się i macanie :lol2:

Statek zabójczy. Mnie w kuchni najbardziej podobają się wiszące długie szafki. Zrobię takie na swojej pustej części kuchni :p

No ale sierściuch, i w ogóle gabinet - bjuuuuuti. Na zdjęciach wychodzi jakoś tak kremowo-beżowo, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej - szaro, superaśnie :yes:
Dzięki Ania i wpadam oglądać szczotę. Pewnie już zamieszkacie

Uporałaś się ze sprawą kamienia?

edit - aha, i cofam to co powiedziałam kiedyś o tapecie w samochody
Jest extra. Pokój A wyszedł taki spokojny, stonowany, ale właśnie chłopięcy, z charakterem. Świetnie

azakrzew
23-11-2011, 21:22
Dzięki za wszystkie info o karniszach i roletach. Niestety nie mogę znaleźć białego karnisza o długości 320-330 cm :(
I te rolety rzymskie - drogo mi to wychodzi, cholera, po co mi były takie okna ;)

wyjaśniam - aby ich nie zasłaniać :-)
przynajmniej tych od ogrodu

anula05
23-11-2011, 21:28
Nie, no ja nie zasłaniam na parterze tylko w sypialniach :)

pasie
23-11-2011, 21:28
Aniu ja białe karniszew IKEA widziałam

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00144876/

rasia
23-11-2011, 21:33
Anulka! Bomba!!!:cool: A statek... mrrrauuuu...:yes: No i przeprowadzka już:jawdrop::lol2:. Teraz same cudowne chwile przed Wami. Brawo!

adk
23-11-2011, 21:33
Nooo, statek faktycznie fajnie wychodzi.

anula05
23-11-2011, 21:36
Aniu ja białe karniszew IKEA widziałam

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00144876/

Nie takie długie, niestety:(

Magda 34
23-11-2011, 22:06
Nie takie długie, niestety:(



No i nie będę oryginalna i przytaknę wszystkim: pięknie wyszło:)

Margula
23-11-2011, 22:17
Witam, Anulka a karnisz Torino (białe też chyba ma i z tego co wiem, to dł 320 jest) zobacz na kufer-monia.pl Pozdrawiam...muszę bo nie wytrzymam WYSPA ODLOTOWA ;) super!!

Margula
23-11-2011, 22:19
i tu coś też jest http://bojanek.pl :)

kocimieta
23-11-2011, 22:21
Przytaknę i ja - wyszło zajefajnie a statek - kosmiczny :)
A może zamiast karniszy cienka linka

http://img194.imageshack.us/img194/858/368oknazdjecia1jpgzdjec.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/368oknazdjecia1jpgzdjec.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Wydaje mi się, że pasują do nowoczesnych wnętrz, tylko nie wiem, czy znajdziesz takie długie.

Tatarak
23-11-2011, 22:29
miałam takie linki z ikei - odradzam, po jakimś czasie zaczynają obwisać.

Anula - wyspa będzie piękna, a te długie szafki - jak już ktoś pisał - zabójczo piękne :)

Balbina200
23-11-2011, 23:00
A ja odszczekuję to co powiedziałam o wyspie.
Na wizualkach nie powalała, na zdjęciach nie mogę wyjść z podziwu!

minkapinka
24-11-2011, 09:44
Wow, jestem pod wrazeniem kuchni :) Czad.

arass
24-11-2011, 09:46
Witam,gratuluję pięknego domku,czy mogłabys mi powiedziec jakiej firmy jest umywalka ta przy lustrze w ktorym mam rozumieć jest zamontowana bateria?

anula05
24-11-2011, 09:59
Cześć! Dzięki za wszystkie miłe słowa:) Krytyka też jest potrzebna - co Wam się nie podoba? :-?

arass, to Duravit.

Karnisze jakieś tam już namierzyłam - muszę pojechać i zobaczyć (dzięki Wam!). Czy to, że karnisz kosztuje 25 zł nie jest podejrzane??? :razz:

monika996
24-11-2011, 10:03
Ania mnie tylko to ,że ta kuchnia jeszcze nieskończona:) na prawdę wszystko mi się podoba. :)
no ja tylko drewnianych elewacji nie lubię, tzn sam ich bym nie chciała, ale u innych mi sie podobają:) lubię czysty tynk. ewentualnie kamień .ale albo to, albo to.nie w łączeniach.z drewnem jest za dużo zachodu- konserwacja.

e-mól
24-11-2011, 10:04
Trochę jest, ja kupiłam do dziewczyn biały w leroy'u taki z elementów składany z poszczególnych elementów, ale takich długaśnych to chyba nie było.

minkapinka
24-11-2011, 10:26
Ania mnie tylko to ,że ta kuchnia jeszcze nieskończona:) na prawdę wszystko mi się podoba. :)
no ja tylko drewnianych elewacji nie lubię, tzn sam ich bym nie chciała, ale u innych mi sie podobają:) lubię czysty tynk. ewentualnie kamień .ale albo to, albo to.nie w łączeniach.z drewnem jest za dużo zachodu- konserwacja.

Rozumiem :)Byłam napalona na elewacje z drewnem, a teraz się zastanawiam czy to dla nas - leniuchów się nadaje. Boje sie, ze nie bedzie nam się chciało bawic w konserwacje.

Asia**
24-11-2011, 10:27
Wyspa -czad! Ale jak to się będzie trzymać na tej ściance?

rasia
24-11-2011, 10:29
Cześć! Dzięki za wszystkie miłe słowa:) Krytyka też jest potrzebna - co Wam się nie podoba? :-?

arass, to Duravit.

Karnisze jakieś tam już namierzyłam - muszę pojechać i zobaczyć (dzięki Wam!). Czy to, że karnisz kosztuje 25 zł nie jest podejrzane??? :razz:
Ania, jak namierzysz taki 320cm lub dłuższy, to daj koniecznie znać.:D Albo od razu kup i dla mnie...:cool: Będę miała doskonały pretekst, żeby wreszcie do Ciebie się wybrać:D.

adk
24-11-2011, 11:30
Ania a naprawdę chcesz wiedzieć co się nie podoba? Ja tak wolałabym nie wiedzieć :).

koktajl
24-11-2011, 14:30
Cześć. bardzo podoba mi się odcień drewna w dużej, jasne łazience i na wyspie kuchennej. czy mogłabyś podać mi co to za drewno?(chciałabym takie drewno w kuchni jednak nie wiem jakie dokładnie wybrac bo wiadomo że na małych probkach nigdy nic nie widac )Z góry dzięki i gratuluję bardzo przemyślanych wnętrz. jedynie co to współczuję ci mycia okien na antresoli ale pewnie wymyslisz na nie jakis pomysl:-)

Katti
24-11-2011, 18:07
Witaj,

JAK PRZECHOWYWAĆ ZABAWKI KĄPIELOWE ? : )

Proponuję poszukać tzw. organizera na zabawki kąpielowe np.: http://www.tublu.pl/Myju_myju/Organizer_na_zabawki_do_kapieli_Tubby1.html
lub http://www.ceneo.pl/1168696

Powodzenia : )

arass
24-11-2011, 19:06
dzięki,ja mam identycznie prawie zamontowaną ale bez żadnego blatu,mam dylemat gdzie mam ustawic dozownik do mydła,boję się umieszczać go w lustrze ,no ale zobaczymy,a z szybą u mnie było podobnie ,przy pierwszym montazu pekla gdyz zle byl wymierzony otwor na baterie i wpychali za mocno...ja mam cała sciane lustro ,ladnie to wyglada ale teraz wiem ze praktycznie bedzie gorzej...:)

Polina
24-11-2011, 19:15
Ania, jest CUDNIE!!!!!!! Kuchnia już teraz wygląda genialnie ;)

kakusek
24-11-2011, 19:33
Anula sliczny macie ten domek i trzeba przyznac ze odwalilas kawal dobrej roboty:yes: Przygladalas sie moze jak ten okap byl mocowany? (juz keidys o to pytałam )
Mozesz podac wymiary tej obudowy (wys i szer ) i jaki tam dałas wyciag?Zastanawiam sie czy kupowac gotowca czy zamowic u stolazra obudowe-co wyjdzie taniej :-? Widze ze chyabporadziliscie sobie z kabelkiem pdo wyspa :yes: Wyspa statek jest tak oryginalna ze bedzie zwracala uwage kazdeego waszego goscia :yes:

pasie
24-11-2011, 19:41
Przygladalas sie moze jak ten okap byl mocowany? (juz keidys o to pytałam )
Mozesz podac wymiary tej obudowy (wys i szer ) i jaki tam dałas wyciag?Zastanawiam sie czy kupowac gotowca czy zamowic u stolazra obudowe-co wyjdzie taniej :-?

ooo to i ja się podpinam - mieszkam rok bez okapu i zaczyna mnie to wkurzać :bash:

anula05
24-11-2011, 19:42
Cześć. bardzo podoba mi się odcień drewna w dużej, jasne łazience i na wyspie kuchennej. czy mogłabyś podać mi co to za drewno?(chciałabym takie drewno w kuchni jednak nie wiem jakie dokładnie wybrac bo wiadomo że na małych probkach nigdy nic nie widac )Z góry dzięki i gratuluję bardzo przemyślanych wnętrz. jedynie co to współczuję ci mycia okien na antresoli ale pewnie wymyslisz na nie jakis pomysl:-)

kuchnia - dąb modyfikowany, łazienka góra - teak modyfikowany

anula05
24-11-2011, 19:43
Anula sliczny macie ten domek i trzeba przyznac ze odwalilas kawal dobrej roboty:yes: Przygladalas sie moze jak ten okap byl mocowany? (juz keidys o to pytałam )
Mozesz podac wymiary tej obudowy (wys i szer ) i jaki tam dałas wyciag?Zastanawiam sie czy kupowac gotowca czy zamowic u stolazra obudowe-co wyjdzie taniej :-? Widze ze chyabporadziliscie sobie z kabelkiem pdo wyspa :yes: Wyspa statek jest tak oryginalna ze bedzie zwracala uwage kazdeego waszego goscia :yes:


Przepraszam, zapomniałam, że miałam obserwować sposób montażu :( Nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnąć.
Okap obudowany wychodzi taniej. Poza tym białe są tylko 45 i 60 cm, ja potrzebowałam 90 cm, takie nie istnieją.
Wkład elektrolux, poszukam później i podam numer. Niestety dość głośny.

anula05
24-11-2011, 19:47
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA ZDAWKOWE ODPOWIEDZI LUB ICH BRAK, ALE PAKUJĘ KARTONY. MAM NADZIEJĘ, ŻE TO OSTATNIA PRZEPROWADZKA W MOIM ŻYCIU. Miałam ich ok. 20stu dotychczas i mam serdecznie dość.

Wkleję szybko zdjęcia dla e-mól, bo pozniej zapomnę:

https://lh3.googleusercontent.com/-BSMz2Mz_2s0/Ts6dvoNim2I/AAAAAAAAFVc/8YCdgqRJCPQ/s480/IMGP1884.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-x0MAmczLb2k/Ts6dwMYdOMI/AAAAAAAAFVs/jqGoeRevtaM/s480/IMGP1885.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-03wzBV7mdrs/Ts6dwF6N0UI/AAAAAAAAFV0/ELZFtI3Bvyc/s480/IMGP1886.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-rmFtUlSh6KE/Ts6dwhGCt1I/AAAAAAAAFV4/S42Eaeo0Hj0/s480/IMGP1888.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/--7VP2DyRqwc/Ts6dxLRSjqI/AAAAAAAAFV8/WM0TFLBu7fQ/s480/IMGP1889.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-mLryrRNUvDM/Ts6dxit3CQI/AAAAAAAAFWg/_wcmFxU_V2I/s480/IMGP1897.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-qpKfQfnQK8o/Ts6dx6sLDHI/AAAAAAAAFWI/TYrLoNk8lU8/s480/IMGP1899.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-jlBCsO69p4Q/Ts6dyPf5FuI/AAAAAAAAFWQ/0y_0RHn0sjY/s480/IMGP1901.JPG

Te otwierane do srodka, ale zlicowane z opaską od zewnątrz mają felc.

kakusek
24-11-2011, 20:04
Ania 20 RAZY ????:jawdrop: U mnie 90 cm okap bedzie raczej za duzy (wyspa bedzie miala 180 cm) wiec przypatrze sie tym gotowcom 60 cm albo skoro mowisz ze wychodzi taniej zamowice obudowe przy pokazji robienia mebli.Nie chce Cie teraz meczyc ale jak sie juz wproadzicie poprosze o pdoanie odleglosci pomiedzy poszzcegolnymi oprawami swietlnymi nad wyspa -bardzo prosze:yes:

monsanbia
24-11-2011, 20:08
Ile razy???? Wow!!!!
To i ja Ci życzę żeby to było ostatni raz, albo przynajmniej na dłuuugi czas. Za parę lat zatęsknisz za budową i postawisz coś*nowego :yes:

MarJel
24-11-2011, 21:53
Anula ja króciutko, bo brak mi slów:jawdrop:

monika996
24-11-2011, 21:54
no ja myślę ,że za kilka na pewno. :) takie piękny dom wyszedł. a następny nie chcę myśleć:)
ania piękne ściany w pokoikach dla dzieciaczków:)
dziewczyno i siły do pakowania:)

orvis
24-11-2011, 21:55
Anula, CZADERSKA kuchnia, gratuluję konsekwencji :-)

monika996
24-11-2011, 22:02
Ania jeszcze zajrzałam do twojego dziennika. zaje....:) fajnie

Elena76
24-11-2011, 22:04
Anula, Twojej kuchni nie da się pomylić z żadną inną :cool: (przynajmniej na razie ;) )

MagdaZZZ
24-11-2011, 22:17
WYBITNIE:rolleyes: Czekam na info w sprawie stolarzy...

anula05
24-11-2011, 22:39
Dzięki, dzięki!
Magda, pan będzie jeszcze we wtorek

anula05
24-11-2011, 22:41
Policzyłam - od urodzenia to moje 23. m-ce zamieszkania...
Słabo? ;)

monsanbia
24-11-2011, 22:45
Co sobie wyobrażę Ciebie pakującą te pudła czuję podekscytowanie :)
Nie wiem dlaczego ...
Może podświadomie widzę siebie za chwile (ile trwa chwila?) w tej roli

Kuchnia jest bombowa. Podoba mi się wszystko (chociaż nadal uważam, że z prostą wyspą mogła by być równie fajna)
Co ma być na tym słupku? TV?

Przypomniałam sobie Twój garaż ...
Jak to możliwe że on jest totalnie pusty?
Pozbyliście się wszystkich szpargałów???
My jak zamontujemy kuchnię to i tak dalej mamy garaż*zawalony stertami rzeczy, wszystko do użycia.
Nie wiem jak Wy to zrobiliście

monsanbia
24-11-2011, 22:47
Policzyłam - od urodzenia to moje 23. m-ce zamieszkania...
Słabo? ;)

Musisz mi to opowiedzieć :yes:
A ile w dorosłym życiu? Powiedzmy od, 19-stki? (ja policzyłam że będę miała 7, od urodzenia)

pasie
24-11-2011, 22:48
Policzyłam - od urodzenia to moje 23. m-ce zamieszkania...
Słabo? ;)
Grubo:D

anula05
24-11-2011, 22:55
Musisz mi to opowiedzieć :yes:
A ile w dorosłym życiu? Powiedzmy od, 19-stki? (ja policzyłam że będę miała 7, od urodzenia)

W dorosłym? 12. To będzie 13.
Równo idę :) Kiedyś CI opowiem, mam burzliwe życie:)

Na słupku TV. Biały:)

Garaż pusty bo wszystko wywaliłam. Poza farbami, taczką, drabiną i takimi tam. Jakieś zaprawy zostały. Kilka płytek.

Madeleine
24-11-2011, 22:56
o matko, faktycznie sporo. Ja mam 16. Od 19-tki - teraz trzynasta przeprowadzka.

monsanbia
24-11-2011, 23:01
Kiedyś CI opowiem, mam burzliwe życie:)


No teraz to będziesz musiała :lol:

13 przeprowadzek ... To czasami więcej niż raz w roku. Nieźle

Na jakim etapie pakowania jesteś?
Skąd brałaś kartony?

anula05
24-11-2011, 23:06
Zaczęłam o 18tej:) Ciężko stwierdzić jaki to etap. A kartony mam z poprzedniej przeprowadzki (w maju:), niektóre nawet nie rozpakowane :yes:
Ale jutro podjadę do LM, podobno tam są.
No i wielkie wory na śmieci. Po prostu przerzucę co się da w worach, w końcu mam raptem 10 minut drogi.

monsanbia
24-11-2011, 23:08
Ale jutro podjadę do LM, podobno tam są.


O widzisz ... i już wiem :)
Będziecie potrzebować jakiejś firmy przeprowadzkowej? Czy dacie sobie radę sami?

kakusek
24-11-2011, 23:09
Anulka moze Ty scigana listem gonczym byłaś:lol2:;) Po tylu przeprowadzkach masz pewnie taka wprawe ze w 3 godziny spakujesz sie dobytek:D

anula05
24-11-2011, 23:10
O widzisz ... i już wiem :)
Będziecie potrzebować jakiejś firmy przeprowadzkowej? Czy dacie sobie radę sami?

No co Ty, to żart?
Jacy sami, SAMA! Z pomocą kolegów:)

Idę spać, dobranoc. Popakuję jutro.

e-mól
24-11-2011, 23:10
Aniu, dziękuję bardzo za fotki.
Kuchnia jest faktycznie ZAJ... wyszło genialnie, nawet na tych kiepskich fotkach.
Pytałaś może o servo dla mnie?

marek1910
24-11-2011, 23:13
jezusiczku 23 przeprowadzka - szok.Teraz na ten temat będzie wiecej gadania :-) niz zachwytów nad kuchnią.Wiem, ze kiedys była juz na ten temat debata- ale co bedzie jako przedłuzenie blatu- z boku okna ? Wyspa czad :-

Madeleine
24-11-2011, 23:16
O kurde, a myślałam, że to tylko ja jestem taka pomylona, że mąż w delegację - a ja przeprowadzkę robię. Powodzenia w takim razie! I to prawda, kartony są w castoramach itp.

monsanbia
24-11-2011, 23:25
No co Ty, to żart?
Jacy sami, SAMA! Z pomocą kolegów:)


Nie no, raczej pytałam o samochod i takie tam

mikiada
24-11-2011, 23:59
Ała jak tu pięknie!!!! Żałuję że wcześniej do Ciebie nie wpadłam:( szybciutko przeleciałam Twój dziennik, Ty chyba już/ w trakcie przeprowadzki jesteś - życzę żeby szybko i miło przebiegła. Pozwolę sobie jednak zawrócić Ci głowę prośbą o informacje - gdzieś tam wypatrzyłam że masz takie drzwi zlicowane ze ścianą - właśnie stolarz nam zrobił takie drzwi i niestety u nas wypadają one na drzwi od wiatrołapu - szkoda że wcześniej nie poczytałam o takich drzwiach - kurka u mnie wyszły jak drzwi do szafy - nie wiem czy to wina stolarza.. jak u Ciebie są one zrobione? czy wypełnienie to standardowe drzwi - u mnie stolarz zrobił na płycie mdf i wygląda to naprawdę na drzwi do szafy - załamana jestem, chyba będziemy je wymieniać, jak w końcu twixy mi pozwolą pstryknę jakąś fotę.. jeju ale się rozpisałam a Ty pewnie w takim radosnym nastroju jesteś..
Niech Ci się dobrze mieszka w nowym domku i obyś tam dłużej pomieszkała:)

Agi75
25-11-2011, 09:16
Anula niesamowita kuchnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Wiem, że masz teraz gorączkę przeprowadzkową ale napisz proszę jaką głębokośc i szerokość maja Twoje szafki nad długim oknem. Pięknie...BRAWO za konsekwencję!

monika996
25-11-2011, 09:40
o matko, faktycznie sporo. Ja mam 16. Od 19-tki - teraz trzynasta przeprowadzka. ja podobnie:)

monika996
25-11-2011, 09:43
Ania popakowałaś wszystko!!! podziwiam :) wiem jak to jest . my może 11 razy:) ale ty masz małe dzieciaczki , to dopiero jazda:eek:

dodazdrowia
25-11-2011, 10:11
cud!!!!, miód!!!, malina!!!...................wow!!!!!!!!!

Madeleine
25-11-2011, 11:10
i jeszcze męża chorego, to dopiero wyczyn. Brawo, Anula! Dokonałaś niesamowitego.

dr_au
25-11-2011, 11:49
Anula - patrzę i podziwiam. Wyszło naprawdę pięknie. Ale i tak najbardziej podziwiam perfekcyjną logistykę.

Spirea
25-11-2011, 14:25
Anula, jest pięknie i po raz kolejny gratulacje i życzę ukojenia we własnym domu po tych 23 przeprowadzkach :)

salik
25-11-2011, 15:20
Anula - gratuluję i zazdroszczę domu gotowego do przeprowadzki :)
Mam nadzieję że po przeprowadzce uda Ci się jeszcze strzelić kilka zdjęć łazienek 'na gotowo' :)
Wyspa wygląda całkiem nieźle, pomimo tego że mi się bardziej podobała klasyczna :)
A na wyciszenie okapu może pomóc spowolnienie/wymiana wentylatora (o ile nie spowoduje to utraty gwarancji i zauważalnego obniżenia wydajności okapu).
Trzymam kciuki za przeprowadzkę i podziwiam jak Ty sobie z tym wszystkim sama radzisz ;-)

koktajl
25-11-2011, 16:11
Dzięki bardzo za informację w sprawie drewna!pozdrawiam

tofee
25-11-2011, 16:30
Wyspa pomimo kiepskiego zdjęcia wygląda tak jak myślałam, odlotowo ... oby teraz co druga na forum nie była statkiem na wzór ;)

I też bardzo chętnie poznam patent na uporządkowanie tego co człowiek w czasie budowy robi z garażem :rotfl:, na chwilę obecną nie wyobrażam sobie że uprzątniemy to za milion lat ...

aneta s
25-11-2011, 21:25
Anula super wszystko wyglada - kuchnia poprostu kosmiczna, piekna. powodzenia w pakowaniu!

acca5
26-11-2011, 06:42
Niestety nie widać żadnych fotek , dlaczego? tez bym poogladała

salik
26-11-2011, 07:18
acca5 - zdjęcia są w dzienniku Anuli.

Basia_KRK
26-11-2011, 11:02
Anula, niesamowite, że już powoli wielkimi krokami zbliża się dzień przeprowadzki... super! A jeszcze niedawno, był tam plac budowy.... :D

Wyspa statek i w ogóle kuchnia wyglądają czadresko!

malkul
26-11-2011, 11:19
Anula :eek: no coż szczęka opada, schludnie, gustownie i prosto i szlachetne materiały.BOMBOWO.

Aggula
26-11-2011, 15:16
Anula, cudnie! A jako że Twój dom w realu wygląda jeszcze sto razy ładniej niż w necie, to dosłownie nie mogę sobie wyobrazić tego efektu na żywo :D Na pewno kuchnia się sprawdzi, wygląda na bardzo funkcjonalną.

23 przeprowadzki też mi ugięły kolana :eek: Ja się przeprowadzałam dopiero 11 razy, a po przeprowadzce do domu planuję tam mieszkać jakieś 20 lat :D Ale te 23 razy trochę tłumaczą Twoje bezbłędne zorganizowanie ;)

Trzymam kciuki za męską pomoc, blaty we wtorek i pierwszą noc w nowym domu :) Podobno trzeba pamiętać, co się przyśni ;) Powodzenia!

anula05
26-11-2011, 19:17
Dzięki wszystkim za miłe słowa!!!!
Jedną nogą już jesteśmy TAM!
4 kursy (niektóre na 3 auta:) i większość rzeczy przewieziona. Najwięcej bylo... dziecięcych zabawek ;)

monsanbia
26-11-2011, 19:28
Wow!!!

anula05
26-11-2011, 19:30
co wow?:)

e-mól
26-11-2011, 19:31
Stół niewiele widać poza tym ze wielki czyli jeden ogromny plus.
Za to schowko-parapety genialne i piękne.
A kartony cóż ... obrzydliwe, nienawidzę pakowania rozpakowywania, dzielna z ciebie kobita i tyle.

Madeleine
26-11-2011, 19:36
Oj tak, podobnie jak Wy, mamy znaczną część rzeczy w kartonach, nierozpakowaną po poprzedniej przeprowadzce w lipcu. Zaglądałam ostatnio do schowka - daję słowo, połowa to rzeczy dziecięce.
Aż mnie wzruszenie chwyciło, jak zobaczyłam te kartony. Pewnie padacie ze zmęczenia. Śpicie jeszcze na starym? pewnie tak. Jedna rzecz mi nie leży, białe gniazdka w sypialni na tle ciemnej tapety. Do wymiany pójdą czy za dnia wygląda to lepiej?

monsanbia
26-11-2011, 19:38
co wow?:)

wow, że to już!
Razem się budowałyśmy, razem wykańczałyśmy. Rusza mnie to

e-mól
26-11-2011, 19:38
Zgadzam się z madeleine co do gniazadek, zreszta nie wiem jak to zrobiłam ale byłam przekonana ze macie zwierza w sypialni.

Tatarak
26-11-2011, 19:45
Anula, dajesz radę! i jeszcze masz chwilę i siłę, żeby na fm wejść - naprawdę jesteś dzielna :) czekamy na cd fotorelacji.

Margula
26-11-2011, 22:20
No to ja również nie będę oryginalna...kuchnia...KOZACKA!!! zgadzam się z resztą i również popadam w zachwyt :)...Anula,pewnie gdzieś masz info na temat białych drzwi i tych piknych klamek...nie moge sie doszukać-napiszesz raz jeszcze dla mnie :) please!

minkapinka
27-11-2011, 12:34
Kuchnia super, chętnie wezmę namiary na stolarza :)

merenwen
27-11-2011, 16:11
merenwen, drzwi wewnętrzne to mdf lakierowany, mnóstwo masz identycznych na Bartyckiej. Meteory też, zapytaj salika, gdzie oglądał. Drzwi lualdi nie mam - mam zwykłe proste drzwi lakierowane.
Może się umówimy jakoś po przeprowadzce, ale wybacz, póki co nie mam do tego głowy.

Trudno, po przeprowadzce nie będę Ci już zawracać głowy. Dom zamieszkały chyba jest już zbyt osobisty, abym śmiała wpraszać się na oględziny. W końcu jestem Ci obca. Najbardziej zależało mi na drzwiach lualdi ( w Twoim dzienniku była ich nazwa wymieniona pod zdjęciami, zrozumiałam, że je zamawiasz, a to inspiracja - tak?), ale skoro to nie te masz, to sprawa jest nieaktualna. A z ciekawości zapytam, jakie w końcu założyliście? Teraz chętnie zanotuję, a za pół roku zapytam o opinię :) Wiem, że pełno jest na rynku białych drzwi, ale mi chodzi o to, aby znaleźć takie, które są trwałe, łatwe w utrzymaniu, mają dobre zawiasy, itp....
Przy okazji dodam, że kuchnia wygląda imponująco, wyspa robi naprawdę duże wrażenie.

monika996
27-11-2011, 20:00
anula cały czas jestem i patrzę z niekłamanym podziwem:)

Polina
27-11-2011, 20:39
Aniu, jest cudnie!!!! Wiem - powtarzam sie :) No i ubrania już w szafach! Ekstra!!!
Przejeżdżałam dzisiaj mialam wpaść, ale nie chciałam przeszkadzać. Tym bardziej że miałaś gości :)
Zapamiętaj pierwszy sen, który Ci się przyśni w Waszym DOMKU!
pa

anula05
27-11-2011, 21:15
No to ja również nie będę oryginalna...kuchnia...KOZACKA!!! zgadzam się z resztą i również popadam w zachwyt :)...Anula,pewnie gdzieś masz info na temat białych drzwi i tych piknych klamek...nie moge sie doszukać-napiszesz raz jeszcze dla mnie :) please!

Drzwi na zamówienie, lakier Bialy w palety NCS, płyta hdf.
Klamki Manital blade.

monika996
27-11-2011, 21:15
Ania czy już swietlana ci nie pomaga???
trochę może odpuśc to sprzatanie. na pewno wyrabiasz 200 procent normy.

anula05
27-11-2011, 21:15
Kuchnia super, chętnie wezmę namiary na stolarza :)

Minkapinka, a Ty w koncu coś budujesz?