PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

anula05
26-11-2010, 17:04
aniahubi, a jak Ci się sprawdza wykładzina dywanowa na podłogówce? Nie jest za zimno? Czuć ciepło pod stopami?

anula05
26-11-2010, 17:06
Buuuuuuuu :(

No właśnie :(
Minko, a co u Ciebie? Przestałaś się inspirować?:)

BetaGreta
26-11-2010, 21:33
Popatrzyłam na nowe zdjęcia domku.
Faktycznie wygląda jakby miał zupełnie płaski dach.

I co znalazłaś elektryka?
U nas tak na razie to jakiś pan z Łodzi wypadł najlepiej.
Tylko teraz czekamy na okna (na dzisiaj to termin między świętami a nowym rokiem) a później wejdzie elektryk.

rasia
26-11-2010, 23:13
Dzięki,
niestety okna po raz kolejny przełożone. Niby za każdym razem o dzien, dwa, ale w sumie to już tydzień. Mają zacząć w poniedziałek...
Ja siem bardzo cieszem!!! Bo siem spotkamyyyyy!!! :D :D :D

anula05
27-11-2010, 10:49
I co znalazłaś elektryka?
U nas tak na razie to jakiś pan z Łodzi wypadł najlepiej.
Tylko teraz czekamy na okna (na dzisiaj to termin między świętami a nowym rokiem) a później wejdzie elektryk.

Elektryka to działka męża i on kogoś namierzył - elektryka+elementy inteligentnego domu. Oby nie był za inteligentny:)

anula05
27-11-2010, 10:50
Ja siem bardzo cieszem!!! Bo siem spotkamyyyyy!!! :D :D :D

Nooo, ja teeeeeeż :cool: - obyśmy się zgrali czasowo, odezwę się we wtorek przed południem!

rasia
27-11-2010, 12:30
Podłoga betonowa jest rewelacyjna!!! Małgoś ma też taką u siebie w mieszkaniu.:) A podzielenie jej listewkami mi się ogromnie podoba! Tylko ja dałabym chyba listwy ze stali nierdzewnej.

BetaGreta
28-11-2010, 19:42
Podłoga betonowa jest rewelacyjna!!! Małgoś ma też taką u siebie w mieszkaniu.:) A podzielenie jej listewkami mi się ogromnie podoba! Tylko ja dałabym chyba listwy ze stali nierdzewnej.

Też to miałam napisać :)
Możesz ją pomęczyć, w końcu ma tytuł spec beton lady :)
Ja byłam u niej i jestem w 100% przekonana do takiej podłogi.
Ja też będę miała betonową na całości.
A możesz mi napisać jaki masz namiar?

anula05
29-11-2010, 09:58
floorsystems.pl i contractors
A gdzie ja znajdę tę Małgoś? :eek:

aniahubi
29-11-2010, 11:02
aniahubi, a jak Ci się sprawdza wykładzina dywanowa na podłogówce? Nie jest za zimno? Czuć ciepło pod stopami?
Za zimno nie jest, ale też nie czuć ciepła pod stopami, raczej jest neutralnie, przyjemnie. Zresztą tylko w łazience czuć ciepło podłogi, w innych pomieszczeniach jest neutralnie - chodzimy bez kapci i nogi nam nie marzną. Za to jak się stanie na podłogę nie ogrzewaną (w spiżarce), to mrozi w nogi, że aż strach ;)

anula05
29-11-2010, 11:12
Znalazłam Małgoś:)

Aniahubi, dzięki, a macie dodatkowo jakieś grzejniki czy w całym domu tylko podłogówka?

aniahubi
29-11-2010, 11:18
Tylko podłogówka. W łazienkach zrobiliśmy gniazdka na grzejniki-drabinki, ale tylko z grzałką, bez podłączania do podłogówki. Ponieważ jednak jest wystarczająco ciepło w obu łazienkach, to nie ma potrzeby kupować tych grzejników.

anula05
29-11-2010, 11:23
dzięki, my chcemy właśnie grzejniki podłączyć do co - żeby suszyć ręczniki...

aniahubi
29-11-2010, 11:54
Nam ręczniki bardzo dobrze schną na suszarko-stojaku, w jednym z ostatnich wpisów w dzienniku jest. Przy podłogówce i wentylacji mech. nie ma z tym żadnego problemu.

BetaGreta
29-11-2010, 12:12
Znalazłam Małgoś:)



To super!
Dzięki za namiary. Ten drugi też już mam zapisany.

Jeszcze ten wątek możesz sobie przejrzeć:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54575-editta-amp-kuba-zapraszamy-do-%C5%9Brodka/page130

BetaGreta
29-11-2010, 12:17
A, ja mam jeszcze taki namiar:
http://www.matexi.pl/oferta.php#posadzki_dekoracyjne
Jeszcze nie sprawdzałam, ale chyba czas się zabrać za wyceny.
Możesz mi zdradzić jakie Tobie podali ceny?

Tatarak
29-11-2010, 17:05
Podłoga betonowa jest rewelacyjna!!! Małgoś ma też taką u siebie w mieszkaniu.:) A podzielenie jej listewkami mi się ogromnie podoba! Tylko ja dałabym chyba listwy ze stali nierdzewnej.

Hej, czy możecie mi podrzucić linka do dziennika Małgosi? (jeśli taki ma?) albo miejsca, gdzie można obejrzeć zdjęcia jej "betonów" (jeśli jest takie miejsce)? Oglądam strony producentów, ale chciałabym zobaczyć coś "prawdziwego" :)

BetaGreta
29-11-2010, 18:53
Tu link do Małgosi:
http://forum.muratordom.pl/blog.php?u=46106&page=29
Do Analieny:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162301-Dziennik-wyka%C5%84czania-Analieny
I e-mól:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150611-SzaroCzarnaNagaJama

Tatarak
30-11-2010, 13:32
Dziękuję, BetaGreta!
I za wpis u mnie również :)

minkapinka
02-12-2010, 10:38
Ja tez myslę o żywicy, ale na piętrze w łazience, garderobie i pralni. Na dole bym się nie zdecydowała, podobno bardzo się rysuje. Beton zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu.
A jak okna?

Analiena
03-12-2010, 14:48
Anula, już po impregnacji (częściowo... ;) ) .

Podloga trochę się bardziej błyszczy, jak dla mnie jest ok, ale nie wiem czy dla ciebie - nie jest to lustro wody... Wiem, wiem wypadałoby się jakimiś fotami podzielić a nie tylko ględzić... Zrobię co w mojej mocy aby mieć coś wieczorem.

BetaGreta
03-12-2010, 14:51
O rany, robią się okna :) Super!
Niesamowicie okna zmieniają wygląd domu.
Montażyści nie mieli nic przeciw niskim temperaturom?

orvis
03-12-2010, 16:56
Ha, teraz dopiero będzie widać jaki to "szklany" Dom :)
Mimo wszystko poproszę o jakiś komentarz, wnioski i spostrzeżenia...

Zbigniew100
03-12-2010, 17:01
Szkoda ,że zima przeszkodziła w montażu okien.
Montaż jeszcze nie skończony, ale tych kotew to trochę za mało.
Proszę dopilnować.
Okna są duże .
Pozdrawiam i dalej podpatruję.;)

Tatarak
03-12-2010, 17:09
Ha, teraz dopiero będzie widać jaki to "szklany" Dom :)
.
to samo sobie pomyślałam! niech szlag trafi tę pogodę, miałam nadzieję, że zaraz będę piękne foty ssz :)

anula05
03-12-2010, 17:21
No więc tak, niech szlag trafi tę pogodę. Panowie zaczęli i przerwali w połowie. Nikt im nie kazał zaczynać, zrobili jak uważali za stosowne. Chyba ich skala tego ataku zimy zaskoczyła z lekka...
O ile nie ma problemu z kotwieniem nawet w mróz, o tyle jest problem z klejeniem fartuchów. Będzie trzeba zaczekać na ciepło. Może nawet do wiosny? Oby nie. Póki co zakotwią porządnie (Zbigniew 100 - kotew będzie o wiele więcej, to był początek, "przymierzanie"), obłożą szpary styropianem + pianką.
Profile generalnie wyglądają ładnie, lekko. Montażyści wydają się znać temat.
Ciąg dalszy wniosków i spostrzeżeń w przyszłym tygodniu - po wizycie Inspektora i dokończeniu montażu.

rasia
04-12-2010, 23:11
Teraz dopiero widzę jakie Ty masz ogromne i dosufitowe te przeszklenia!!!:jawdrop: Pogoda paskudnie i mi pokrzyżowała plany...:(
Wierzę, że w przyszłym tygodniu będzie lepiej i damy rade się spotkać.:)

Tatarak
06-12-2010, 11:44
Jeśli względy finansowe nie stoją na przeszkodzie, to głosuję na kamień, w drugiej kolejności na beton :)

Zbigniew100
06-12-2010, 12:48
ładny beton sssssstrasznie ciężko zrobić.
Jestem za kamieniem

anula05
06-12-2010, 16:45
Dzięki za głosy:) Właśnie wiem, że z tym betonem to trudna sprawa i to mnie powstrzymuje.
Kamień drogi, choć znalazłam jeden niezły w płytach 80x110 cm za cenę niewiele wyższą od płytek 45x90, więc kto wie... Muszę zobaczyć na żywo. I beton też:)

Tatarak
06-12-2010, 17:32
O rety, daj namiary na ten kamień w dobrej cenie! Pleeeaaaseee :)

anula05
06-12-2010, 17:57
wiesz co, w przypadku kamienia, dobra cena to pojęcie względne :cool:
tu patrzyłam:
http://www.marmurowe.pl/plytki-marmur-granit.html

Tatarak
06-12-2010, 19:03
ładnie to ujęłaś :) dziękuję!

Analiena
08-12-2010, 21:02
Anula, ja też mialam dylemat co do odkurzacza centralnego, ale w końcu mąż mnie przekonał, że warto chociaż zrobić instalację - znaczy te wszystkie rury w podlodze i gniazda w ścianach. Nie kosztuje do dużo a przynajmniej zawsze nadal mam wybor - mieć go czy nie mieć. Później niestety nie podkujesz podłogi żeby te rury schować.

rasia
08-12-2010, 21:41
Anula, gdzie jesteś?:rolleyes:

Spirea
09-12-2010, 06:00
Anula, ja też mialam dylemat co do odkurzacza centralnego, ale w końcu mąż mnie przekonał, że warto chociaż zrobić instalację - znaczy te wszystkie rury w podlodze i gniazda w ścianach. Nie kosztuje do dużo a przynajmniej zawsze nadal mam wybor - mieć go czy nie mieć. Później niestety nie podkujesz podłogi żeby te rury schować.

my planujemy podobnie, zrobić instalację, a samą centralę zawsze potem można dokupić.

Anula, niesamowite masz te okna :)

aniahubi
09-12-2010, 13:15
Sama instalacja to nie jest duży koszt, tylko dobrze policz odległości, zeby za wielu gniazdek ci nie wcisnęli. Ja ze swojego jednego właściwie nie korzystam. Tzn. mam na parterze 2 i każde wystarczy na swobodne odkurzenie całego dołu. Argument, że będzie niewygodnie jak będą meble się nie sprawdził. No ale cóż, mądry Polak po szkodzie.
I koniecznie szufelki w kuchni i wiatrołapie!

Polina
11-12-2010, 21:30
Anula piękne okna! Wygląda super. Nie mogę doczekać się kolejnych zdjęć!

Tatarak
12-12-2010, 12:13
ożesztyorzeszku! okna rzucają na kolana :)

anula05
12-12-2010, 12:16
Cześć wszystkim. Jestem, jestem. Rasiu, wybacz, że nie zadzwoniłam do Ciebie, żeby się umówić, ale uwierz mi, nie miałam kompletnie czasu, ledwie zdążyłam w piątek pojechać na budowę. Spotkamy się na spokojnie bliżej wiosny. A poza tym to nie wzięłam Twojego numeru:( A w W-wie jestem póki co bez netu.
Ta zima powoduje, że na budowie wytrzymuję max godzinę i biegam z językiem na brodzie z dzieckiem u nogi i drugim u szyi:) Muszę pomyśleć o jakiś tymczasowych barierkach, bo strasznie się stresuję, że ktoś spadnie.
W piątek udało nam się podjechać do sąsiedniej wsi, gdzie budują barrankik (pozdrawiam, jeśli czyta) i zobaczyć ich dom - chodziło głównie o dach, tynki i drewno.
Wstąpiliśmy też do sąsiada barranka obejrzeć betonową podłogę, ale o tym napiszę w kolejnej wolnej chwili.
Pozdrowienia dla wszystkich!!!

rasia
12-12-2010, 16:18
No hej! :D To jesteś jeszcze w Wawce?
Edit... już doczytałam;)
Okna rewelacja! :lol:
Fajnie, że udało Wam się tyle rzeczy dopiąć i zrealizować w tak krótkim czasie.:)
Wysłałam Ci sms-a z pytaniem, ale też nie byłam pewna, czy do Ciebie piszę.:rolleyes:

Analiena
12-12-2010, 16:47
Anula, pięknie :D. Bedziecie mieć piękny i jasny dom :D Gratuluję!

minkapinka
13-12-2010, 07:35
Cieszę się, ze w koncu udalo się z tymi oknami. Przeszklenia robią wrażenie :)
Czekam na wrazenia po ogladaniu betonowej podłogi.

BetaGreta
13-12-2010, 09:32
Wow, pięknie wygląda dom z tymi oknami.

Gratuluję sprzedaży mieszkania. Podziwiam za tempo wizyty :)
A o tym betonie coś więcej napiszesz? Co Cię zaniepokoiło w podłodze betonowej u sąsiadów Barranków?

anula05
13-12-2010, 10:59
Cześć!!! Dziewczyny, napisałam o betonie. Czekam jeszcze na rozwój sytuacji u Analieny i kolejne fotki, ale to pewnie po Świętach, co?:)

BetaGreta
13-12-2010, 13:27
Przeczytam to co napisałaś o betonie w dzienniku.
Faktycznie temat nie jest łatwy.
Ja bym chciała beton zacierany. Podoba mi się beton, który ma maziaje.
Coś takiego:
33887

33888

Analiena
13-12-2010, 14:21
Cześć!!! Dziewczyny, napisałam o betonie. Czekam jeszcze na rozwój sytuacji u Analieny i kolejne fotki, ale to pewnie po Świętach, co?:)

Anula, czeka nas w tym tygodniu jeszcze jedna impregnacja... Oby ostatnia... Myślę że wrzucę przed Świetami :D

Analiena
13-12-2010, 14:44
Anula, a zaglądałaś do Malgoszy ? Z tego co pamiętam to ona na swoją juz zrobiona podłogę nanosiła jakis preparat firmy Sratwax ponieważ nie była zadowolona do końca z tego jak wyglada. Miała być bardziej błyszcząca. Po zastosowaniu tego preparatu było ok. Chyba e-mól robiła tak samo, malgos2 też :).

Wynika z tego że da radę uzyskac połysk :D

Analiena
13-12-2010, 14:52
Aaaa, i jeszcze był taki chłopak co remontował mieszkanie... Robert Skitek. Za*ebiste podłogi z żywicy :D

Tatarak
13-12-2010, 19:22
A ja już się pogodziłam z myślą, że będę mieć kafle Paradyża - 98 na 65 cm :) rektyfikowane, więc fuga 0,8 mm
Mąż betonu nie przeżyje :(

anula05
13-12-2010, 20:24
Tatarak, a ktore plytki oni maja w takim formacie i jaka jest cena?
Analiena, widzialam te betony z forum i nie do konca mi pasuja:( Chyba za wybredna jestem:(

Analiena
13-12-2010, 21:00
E tam wybredna... Szukasz czegoś do swojego domu a nie dla innych.

Tatarak
13-12-2010, 21:39
Tatarak, a ktore plytki oni maja w takim formacie i jaka jest cena?



Affron, gres szkliwiony, od 125 do 137 zł za m2 (zależy czy mat, czy pólpoler) - nie widziałam ich jeszcze na żywo, ale mam nadzieję, że nie są zbyt ciemne. wejdź sobie na paradyz.com.pl > oferta > salon i taras.

z tym że obawiam się, że dla najlepszego efektu trzeba by je układać mieszając z innymi formatami, tak jak na fotkach na tej stronie :/

anula05
14-12-2010, 15:13
Na zdjęciach wygląda całkiem OK, ale obawiam się, że to nie będzie mój typ:(
Pod tym podłogówka? Jeśli tak, to czytałam, że fuga musi mieć +/- 3 mm?

Tatarak
14-12-2010, 19:00
Pod tym podłogówka? Jeśli tak, to czytałam, że fuga musi mieć +/- 3 mm?
oj, to mnie zmartwiłaś. Chodzi o jakąś rozszerzalność pod wpływem temperatury? Myślałam, że gres jest dość stabilny pod tym względem. Chyba, że to fuga ma takie wymagania? Pamiętasz szczegóły?

minkapinka
15-12-2010, 07:08
Aaaa, i jeszcze był taki chłopak co remontował mieszkanie... Robert Skitek. Za*ebiste podłogi z żywicy :D

Podłaga w domu musi spełniac inne wymagania niz w mieszkaniu. W domu podłoga duzo bardziej się niszczy, częsciej wnosi sie do domu piasek na butach.

anula05
15-12-2010, 08:43
Tatarak, nie pamietam gdzie o tym czytałam, podejrzewam, że na forum. Poszukaj informacji w wyszukiwarce. Minka, a co Ty być sobie położyła w domu na podłogę w holu, kuchni i jadalni?

Tatarak
15-12-2010, 09:07
Anula - znalazłam ten wątek na FM i jeszcze rozmowę na jednym forum, ale już widzę, że trzeba się będzie skonsultować z jakimś prawdziwym fachowcem - najlepiej pewnie z producentem kafli/klejów/fug - bo co człowiek, to opinia :(

Ale dziękuję, że zwróciłaś mi uwagę na tę kwestię! :)

minkapinka
15-12-2010, 10:47
Anula, tez się zastanawiam jaką podłogę położyć. W jadalni na 100% drewno, a reszta nie wiem. Na pewno nie połozyłabym zywicy. Beton mi się podoba, ale nie widziałam na zywo. Jak juz pisałas z kamienia tylko granit, ale jest w ciapki... Chyba najbardziej praktyczne i pewne są płytki...

Tatarak
15-12-2010, 11:19
Ja doszłam do wniosku, że ewentualnie w sypialniach mogą być panele drewniane (deska barlinecka z dębu lub egzotyków może być układana na podłogówce) - ostatecznie jeśli się nawet rozeschną, to nie będzie to tak widoczne jak na dużej przestrzeni salonu.

anula05
15-12-2010, 11:42
Tak, u mnie całe piętro: sypialnie, hol też w desce warstwowej, jest duży wybór. Ale co na dół, nie mam pojęcia:( Takie panele drewniane są za mało wytrzymałe do holu, kuchni i jadalni. Poza tym ja chcę długie deski w salonie, więc nie dam sobie dookoła desek paneli:)
Jakieś lepsze płytki w dużym formacie, większym niż 60x60, kosztują bardzo dużo, a boję się, że efekt mnie nie zadowoli i będę kląć na fugi. No bo właśnie nie mam jasności, czy przy tak ogromnych płytkach mogą być takie minimalne fugi.

minkapinka
15-12-2010, 12:06
a co Wam ta architekt doradza?

anula05
15-12-2010, 12:18
nic jednoznacznie:( chyba wszyscy mają takie sam rozterki

aniahubi
15-12-2010, 17:48
Pracowałam trochę w salonie płytek ceramicznych i powiem Ci, że duży format płytek+minimalne fugi+podłogówka=pęknięcia. Wcześniej czy później ale jest b.duże ryzyko, że coś pęknie. Może z boku pod samym oknem, albo centralnie na środku - i wtedy to nawet nie bardzo jest jak taką płytkę wymienić. Do każdego formatu płytek jest zalecana minimalna szerokość fugi i tego należy się trzymać, zwłaszcza jak płytki trochę kosztują.

lidszu
15-12-2010, 18:07
Ja doszłam do wniosku, że ewentualnie w sypialniach mogą być panele drewniane (deska barlinecka z dębu lub egzotyków może być układana na podłogówce) - ostatecznie jeśli się nawet rozeschną, to nie będzie to tak widoczne jak na dużej przestrzeni salonu.
Tatarak, deski Barlineckiej nie kładź, bo to chłam. Wiele wypowiedzi na forum znajdziesz na jej temat.
Ja np. wybrałam na podłogówkę Finish Parkiet - deskę dwuwarstwową z 6 mm wierzchnią warstwą drewna. Dla przykładu deska 3-warstwowa tej wierzchniej warstwy ma tylko 3 mm, co daje możliwość tylko 1-2 cyklinowań.
A deskę dwuwarstwową będę mieć w salonie, gabinecie, jadalni i na całej górze w sypialniach i holu

http://vipparkiet.pl/sklep/?finishparkiet,64

anula05
15-12-2010, 18:11
Lidszu, ale z drugiej strony to 6 mm skuteczniej izoluje ciepło niż te 3 mmm, czy tak?
Aniahubi, właśnie tego jestem świadoma i to mnie skutecznie od płytek odstrasza:(
Co robić...?

aniahubi
15-12-2010, 18:19
Możesz zrobić większe fugi i nauczyć się z nimi żyć :rotfl:
Albo znaleźć beton idealny...

lidszu
15-12-2010, 18:23
Lidszu, ale z drugiej strony to 6 mm skuteczniej izoluje ciepło niż te 3 mmm, czy tak?
Aniahubi, właśnie tego jestem świadoma i to mnie skutecznie od płytek odstrasza:(
Co robić...?
wcale nie. Najbardziej chodzi o całkowitą grubość desek warstwowych, które kładzie się na podłogówkę. Większość firm robi deski o grubości 14-15 mm (deski dwu- i trójwarstwowe). Natomiast hydraulicy zalecają aby deska nie była grubsza niż 11mm. Mi akurat w finishparkiecie udało się znaleźć takie 11mm deski dwuwarstwowe. Wiem, że kilka osób na forum ma dwuwarstwówkę z finishparkietu i są zadowoleni. Nie mówię, aby zamawiać w tej firmie, ale na pewno warto pamiętać o całkowitej grubości deski

rasia
15-12-2010, 18:26
Możesz zrobić większe fugi i nauczyć się z nimi żyć :rotfl:
Albo znaleźć beton idealny...

Głosuję na to drugie. :lol:

Tatarak
15-12-2010, 19:15
Tatarak, deski Barlineckiej nie kładź, bo to chłam. Wiele wypowiedzi na forum znajdziesz na jej temat.
Ja np. wybrałam na podłogówkę Finish Parkiet - deskę dwuwarstwową z 6 mm wierzchnią warstwą drewna. Dla przykładu deska 3-warstwowa tej wierzchniej warstwy ma tylko 3 mm, co daje możliwość tylko 1-2 cyklinowań.
A deskę dwuwarstwową będę mieć w salonie, gabinecie, jadalni i na całej górze w sypialniach i holu

http://vipparkiet.pl/sklep/?finishparkiet,64

Szczerze mówiąc, to sama myśl o cyklinowaniu jakoś mnie odstrasza... ale trudno - twardym trzeba być nie miętkim ;). Dziękuję za ostrzeżenie przed barlinecką. Na stronie barlinka piszą, że ta ich deska obniża skuteczność ogrzewania o jakieś 2,6 stopnia. Mam wrażenie, że jeszcze jakiś parametr oprócz grubości ma znaczenie, ale mogę coś plątać. Na pewno z naszych gatunków najlepiej wybierać dąb. Muszę ten finish wziąć teraz pod lupę.

Tatarak
15-12-2010, 19:22
Pracowałam trochę w salonie płytek ceramicznych i powiem Ci, że duży format płytek+minimalne fugi+podłogówka=pęknięcia. Wcześniej czy później ale jest b.duże ryzyko, że coś pęknie. Może z boku pod samym oknem, albo centralnie na środku - i wtedy to nawet nie bardzo jest jak taką płytkę wymienić. Do każdego formatu płytek jest zalecana minimalna szerokość fugi i tego należy się trzymać, zwłaszcza jak płytki trochę kosztują.

Gdzieś wyczytałam w Muratorze w artykuleo płytkach rektyfikowanych, że minimalna grubość fugi wynosi właśnie 0,8 mm. A teraz jestem po lekturze art. o klejach i mam kilka istotnych informacji:
- na podłogówkę jako podłoże szczególnie wymagające zalecane są kleje wysoko odkształcalne (oznaczone C2 S2)
- płytka o wym. 60 na 60 cm pod wpływem temp. 60 stopni (powiedzmy ciemne na podlogówce i nagrzane w słońcu) zmieniają wymiary liniowe o 0,0288 mm.
- na podłogówce należy na pewno stosować fugi elastyczne

Więcej interesujących nas szczegółów nie było :(

anula05
15-12-2010, 20:36
Głosuję na to drugie. :lol:

ja też:)
płytki be

lidszu
15-12-2010, 21:32
Szczerze mówiąc, to sama myśl o cyklinowaniu jakoś mnie odstrasza... ale trudno - twardym trzeba być nie miętkim ;). Dziękuję za ostrzeżenie przed barlinecką. Na stronie barlinka piszą, że ta ich deska obniża skuteczność ogrzewania o jakieś 2,6 stopnia. Mam wrażenie, że jeszcze jakiś parametr oprócz grubości ma znaczenie, ale mogę coś plątać. Na pewno z naszych gatunków najlepiej wybierać dąb. Muszę ten finish wziąć teraz pod lupę.
ja chorowałam na orzech amerykański, ale cena metra mnie zabiła, więc do całego domu wybrałam dąb właśnie, tylko w różnych kolorach

monika996
15-12-2010, 22:03
ja w kuchni robię małą spiżarkę , 125x 310 . obudowaną frontami nieotwieranymi, w nich wlożę lodówę side by side i piekarnik oraz kawiarkę.
a jaką saunę planujecie\\\\\\\\\\/ ja mam mieć salon kąpielowy około 23 m kw.na jednej scianie 2 boxy sauna iprysznic ze szklanymi drzwiami.duża wanna obudowana jasnym drewnem

monika996
15-12-2010, 22:04
nie róbcie wiatrołapu , nie pasuje do tego domu

Analiena
16-12-2010, 12:09
I pomyśleć że kiedyś były tylko płytki i to w każdym mieszkaniu takie same... Wystane w kolejkach lub zdobyte po znajomości :)

anula05
16-12-2010, 19:40
ja w kuchni robię małą spiżarkę , 125x 310 . obudowaną frontami nieotwieranymi, w nich wlożę lodówę side by side i piekarnik oraz kawiarkę.
a jaką saunę planujecie\\\\\\\\\\/ ja mam mieć salon kąpielowy około 23 m kw.na jednej scianie 2 boxy sauna iprysznic ze szklanymi drzwiami.duża wanna obudowana jasnym drewnem

monika, a skąd wiesz, że ma być sauna? pisałam gdzieś?

czekam na Twoje fotki, 23metrowa łazienka to jest COŚ!

lidszu, mi się też podoba orzech amerykański - a jaka to cena? Z finishparkietu?

azakrzew
16-12-2010, 22:08
boski projekt,boskie inspiracje. Też chyba będziemy mieli okna Reynaersa, kto u Was zakładał (jakie jest największe?)? no i sauna też ma być chyba infrared bo żonka nie lubi fińskiej - jest za gorąca - myślimy o czymś takim http://www.alldoing.com/modern-futuristic-sauna-design-pictures-by-duravit/

tyle, że nie duravit, ale coś ciut większego ze szklaną ścianą i prysznicem tak jak duravit, przy infrared można sobie pozwolić na duże przeszklenie

Spirea
16-12-2010, 22:58
dziewczyny piszcie o tych wyborach co do podłóg, bo ja też nie wiem, na co się decydować. Najpierw rozważałam kafle, bo ma być podłogówka. Jak nie jest jednak włączona, to kafle są zimne. Potem drewno, ale z tym drewnem jest tak, że trzeba pielęgnowac itp., potem człowiek się wścieka, że są dziury od piasku, którego nie uniknie się przy tarasie zaraz przy salonie, albo takie problemy, o których np. Mysza pisała. Do paneli mam awersję, ale widziałam ostatnio takie szerokie i długie i wyglądały nieźle. Rozważałam też beton, ale naczytałam się i naoglądałam na forum i jak napisała Anula, ciężko zrobić to dobrze i żeby jeszcze efekt był zadowalający. I nie mam pojęcia co wybrać.

Tatarak
17-12-2010, 07:46
Spirea, co do zimnych kafli... zależy, czy lubicie latać na boso. Ja mam w tej chwili prawie cały dom w kaflach (duży hall, wielka łazienka, kuchnia, cały salon) i oprócz tych piekielnych fug, to nie mam zastrzeżeń. Mnie zawsze w stopy zimno (w sensie tak samu na tych kaflach jak u siostry na panelach czy u mamy na dywanach), więc zawsze chodzę po domu w kapciach albo grubych skarpetach. Może jak sobie zrobię podłogówkę, to przez zimę będę po niej latać boso, ale nie sądzę, żeby mi ich temperatura przeszkadzała w lecie. Moja siostra ma na przykład tzw. "syndrom gorących stóp" - zawsze jest jej w nie za ciepło :) chyba nie ma ani jednej pary grubych skarpet - szczęściara :) i ona u mnie zawsze lata na boso, bo wtedy jest jej przyjemnie.

aniahubi
17-12-2010, 08:12
Ja też mam na całym dole gres i podłogówkę. I cały rok chodzę na bosaka, albo w samych skarpetach, dzieci też i nie jest nam zimno. Więc z tymi zimnymi kaflami to bym nie przesadzała, ale tak jak Tatarak pisze, to chyba głównie zależy od osobistych preferencji temperaturowych.

anula05
17-12-2010, 13:03
boski projekt,boskie inspiracje. Też chyba będziemy mieli okna Reynaersa, kto u Was zakładał (jakie jest największe?)? no i sauna też ma być chyba infrared bo żonka nie lubi fińskiej - jest za gorąca - myślimy o czymś takim http://www.alldoing.com/modern-futuristic-sauna-design-pictures-by-duravit/

tyle, że nie duravit, ale coś ciut większego ze szklaną ścianą i prysznicem tak jak duravit, przy infrared można sobie pozwolić na duże przeszklenie

Największy fix chyba coś ok. 230 x 330 cm + nad tym jeszcze 60 x 330 cm. Kontakty mogę Ci przesłać na priv, z zaznaczeniem, że nie ręczę, tzn. ręczę, że cena atrakcyjna, ale montaż u mnie jeszcze nie dokończony no i nie mieszkam, więc nie mogę w 100% ocenić wykonawcy. Polecony z forum.
U nas sauna klasyczna, jak najmniejsza i najtańsza, bo nie jesteśmy wielkimi fanami, ale czasem fajnie będzie przy okazji imprezki wskoczyć do sauny i z niej prosto w śnieg:)? Zrobiliśmy wyjście na zewnątrz obok sauny.

anula05
17-12-2010, 13:06
W kwestii podłóg to ja się nie boję, że kafle zimne, tylko, że fugi brzydkie:)
A z drewnem boję się, że będzie za bardzo izolować ciepło, a nie że mi się coś tam zniszczy czy rozeschnie.
Nie wiem, czekam na natchnienie i wizję architekta.

Teraz muszę ogarnąć elewację - tynki i drewno.

azakrzew
17-12-2010, 13:31
W kwestii podłóg to ja się nie boję, że kafle zimne, tylko, że fugi brzydkie:)
A z drewnem boję się, że będzie za bardzo izolować ciepło, a nie że mi się coś tam zniszczy czy rozeschnie.
Nie wiem, czekam na natchnienie i wizję architekta.

Teraz muszę ogarnąć elewację - tynki i drewno.

można daś na podłoge jak największe slaby kamienne ok 2x3 m (fugi będą jak dylatacje w betonie) np slaby granitowe, trochę drogie, chociaz przy dużym zamówieniu na pewno da się utargować, ewntualnie z dobrego źródła brać kamień z Chin i zrobić badania próbki w instytucie od materiałów, co by określili jakie ma parametry. Całe nowe lotnisko Okęcie jest wyłożone chińskim granitem, a jakie tam jest natężenie ruchu! jeśli tam wytrzymał 2 lata, to w domu wytrzyma 50 lat.
Nawet chętnie z kimś wejdę w spółkę co by torchę takiego granitu kupić - najchętniej popielaty

Spirea
17-12-2010, 14:11
ja teraz mam kafle u siebie, ale bez podłogówki. Całą część dzienną mają rodzice, podłogówkę mają miejscami. Lubię chodzić bez kapci i może dlatego mi zimno. Dziecko w ogóle biega w skarpetach, bawi się na podłodze i u rodziców jest zawsze na tych kaflach zimno. Może to jeszcze kwestia ocieplenia od podłogi. Nie wiem, czy i ile mają tam jakiegoś styropianu. Fugi jako takie mi nie przeszkadzają, problem tylko jak są jasne. U nas część dzienna to ok. 60m2 i jest na tyle "zwarta" że najlepiej wziąć jeden materiał, a nie dzielić na np. salon o jadalnie w drewnie, a kuchnię o komunikację w kaflach.

anula05
17-12-2010, 15:07
Ooo, słuszna sprawa:lol2:
No to szukajmy, tylko ja potrzebuję w okolicach maja-czerwca
I najchętniej szary, ale nie w "ciapki", może być szaro-beżowy
Przejrzałam ofertę stoneconnection i niestety, wśród granitów nic takiego nie widzę, no ale to tylko zdjęcia, może w realu wyglądają inaczej. W marmurach coś tam jest, ale marmury na podłogi w kuchni podobno średnio się nadają:
http://www.stoneconnection.pl/images/stories/galeria_stone/img_pictures/selina_antico_57_20090407_1125560899.jpg
http://www.stoneconnection.pl/images/stories/galeria_stone/img_pictures/crema_barcelona_22_20090407_1527094707.jpg
http://www.stoneconnection.pl/images/stories/galeria_stone/img_pictures/vela_white_61_20090407_2052685959.jpg

anula05
17-12-2010, 15:09
ja teraz mam kafle u siebie, ale bez podłogówki. Całą część dzienną mają rodzice, podłogówkę mają miejscami. Lubię chodzić bez kapci i może dlatego mi zimno. Dziecko w ogóle biega w skarpetach, bawi się na podłodze i u rodziców jest zawsze na tych kaflach zimno. Może to jeszcze kwestia ocieplenia od podłogi. Nie wiem, czy i ile mają tam jakiegoś styropianu. Fugi jako takie mi nie przeszkadzają, problem tylko jak są jasne. U nas część dzienna to ok. 60m2 i jest na tyle "zwarta" że najlepiej wziąć jeden materiał, a nie dzielić na np. salon o jadalnie w drewnie, a kuchnię o komunikację w kaflach.

W takiej sytuacji tylko drewno/panele drewniane. Nie dałabym za nic w świecie kafli w salonie. Wyglądają okropnie i odbierają wnętrzu ciepło.
Ja mam w sumie ze 100 metrów, z czego 40 w salonie na 100% będą deski (nie ma tam podłogówki tylko grzejniki kanałowe).

lidszu
17-12-2010, 16:17
lidszu, mi się też podoba orzech amerykański - a jaka to cena? Z finishparkietu?
jeśli dobrze pamiętam, to cena orzecha za metr kształtuje się w okolicach 200 zł i więcej. Pewnie bym się na niego zdecydowała, gdyby nie to, że mojemu M w ogóle się nie podobał wizualnie i cenowo. Za to obydwojgu nam spodobał się dąb czarny z finishparkietu, który kolorystycznie bardzo orzecha przypomina

http://www.vipparkiet.pl/sklep/files/240/finishparkiet-dab-czarny-14-70-490.jpg

Spirea
17-12-2010, 23:01
W takiej sytuacji tylko drewno/panele drewniane. Nie dałabym za nic w świecie kafli w salonie. Wyglądają okropnie i odbierają wnętrzu ciepło.
Ja mam w sumie ze 100 metrów, z czego 40 w salonie na 100% będą deski (nie ma tam podłogówki tylko grzejniki kanałowe).

właśnie cały czas mamy dylemat jak to rozwiązać, siostra ma połączenie paneli z kaflami i mi się nie podoba, ale to może kwestia doboru kolorów i sposobu łączenia. Nie chcę takiej listwy łączącej dwa materiały. Dzisiaj jednak znalazłam rozwiązanie w nowym numerze Dom&Wnętrze. Jest dokładnie taki układ jak u nas i połączenie kafli z deską. Kafle w kuchni i komunikacji, deska na reszcie. Nawet kolorystyka mi odpowiada.

Madeleine
18-12-2010, 09:17
Spirea, na której stronie?

Płytki z panelami można połączyć centymetrową płaską listwą, naprawdę mało się to rzuca w oczy. Kwestia listwy.

Spirea
18-12-2010, 13:41
s. 48-54 art. Błysk stali, moc cegły. W kuchni i komunikacji są położone wzdłuż kafle - Impronta. Pasuje mi do Boulevard Betty albo Clint, ale nie jestem pewna. W salonie w poprzek deski dębowe. Są szerokie i długie dokładnie na szerokość, bo nie widzę łączeń.
Rzeczywiście, mało widać na zdjęciu. Nie pamiętam kto, ale chyba Rasia albo Efilo łączyły chyba silikonem. Muszę sprawdzić, bo nie zgłębiałam jeszcze kwestii łączeń.

Madeleine
18-12-2010, 19:19
Silikon albo korek są chyba najdelikatniejsze, ale ponoć nie nadają się w przypadku podłogi pływającej. Dzięki za namiary dokładne, zerknę sobie.

anula05
18-12-2010, 20:27
Na pewno da się połączyć bezlistwowo. U mnie tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę, żadnych listew!!!!

Spirea
18-12-2010, 22:01
ja też chciałabym bezlistwowo, jeśli w ogóle ma być jakieś łączenie

monika996
19-12-2010, 10:33
no to szukajcie !!!! ja reż bym chciala bezlistwowo. Będę miała kuchnię w płytkach 60x60. prawie czarne taki grafit trochę maziaty ,żeby brudu nie było widać. Gres szkliwiony . salon deska barlinecka jeden lamel jesion kawa szczotkowany i wszędzie podlogówka
co do sauny nie wiem czy pisałaś Anula.,ale w dużym domu sauna jest przydatna.my będziemy mieć tradycyjną, też można nastawić na 40 stopni. my też mamy drzwi balkonowe w tej łazience:)

Spirea
19-12-2010, 13:00
Monika, mozesz podać dokładnie jakie kafle wybrałaś?

Edyta M
19-12-2010, 22:03
W te święta magiczne, życzenia (http://www.e-zyczenia.pl/) ślę liczne.
Pachnących jodełek z ogromem światełek.
Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka.
Prezentów pod choinką od Mikołaja z wesołą minką
Ciepła rodzinnego w Dzień Narodzenia Pańskiego.
Dużo jedzenia na stole,
NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ WESOŁE!!

Tatarak
20-12-2010, 07:41
n. Będę miała kuchnię w płytkach 60x60. prawie czarne taki grafit trochę maziaty ,żeby brudu nie było widać. Gres szkliwiony .

Monika, nie chcę Cię martwić, ale na czarnych kaflach na pewno będzie widać brud:( Mam w części kuchni i salonu ciemnobrązowe (taka gorzka czekolada) - 60*60 z takimi delikatnymi paseczkami i przysięgłam sobie, że nigdy więcej nigdzie nie położę ciemnej podłogi. Widać każdy pyłek, okruszek, koci kłak (nawet jak kot jest czarny) - mam porównanie z jasnymi kaflami i różnica jest kolosalna.

Kamka
20-12-2010, 10:22
wiesz co, w przypadku kamienia, dobra cena to pojęcie względne :cool:
tu patrzyłam:
http://www.marmurowe.pl/plytki-marmur-granit.html

anula zobacz tutaj, moze cos znajdziesz dla siebie
http://gran-mar.pl/stany_magazynowe,marmur,1.html

anula05
20-12-2010, 11:48
Dzięki,
znalazłam fajny kamień: piaskowiec Pietra Serena. Pokazałam w Dzienniku. Muszę się rozeznać ile kosztuje i czy jest dostępny.
Im bardziej się zagłębiam w te wnętrza, tym większy mętlik w głowie:( Myślałam, że będzie łatwiej.

rasia
20-12-2010, 12:22
Piękny ten piaskowiec! Oj piękny!!! :lol:

merenwen
20-12-2010, 13:19
Piękny ten dom :) Piaskowiec super, też jestem ciekawa jego dostępności i ew. ceny. Ja z betonowej podłogi musiałam zrezygnować na rzecz marazzi fusion, ale nic jeszcze nie kupiliśmy, więc kto wie, może znajdziemy coś innego? No nic, podglądam i kibicuję :)

Spirea
20-12-2010, 14:10
pietra serena bardzo ładny (-a).
Anula, a jak wygląda sprawa piaskowca itp. na podłogówce oraz takich wielkich płyt, jak są na zdjęciach - czy jest ryzyko pęknięcia np.? Wiesz coś może na ten temat?

anula05
20-12-2010, 14:26
W sprawie piaskowca może będę wiedziała coś więcej jutro. Nie sądzę, że może pękać, trzeba odpowiednio zrobić dylatacje i tyle. Kamien na podłogówkę jest idealny. Jedyna moja obawa, że trochę za matowy.
Merenwen a te marazzi fusion to imitują beton, tak? jaki format planujesz, są jakieś duże? i jak wygląda to cenowo?

minkapinka
21-12-2010, 09:24
Piekny ten piaskowiec. Nie jest za miękki na podłogę? Czym się go impregnuje? I jestem ciekawa ceny.

anula05
21-12-2010, 09:39
No więc piaskowiec kosztuje ok. 200 zł netto/metr w płytach około 250x150 cm, 2 cm grubości - do dalszego cięcia. Czyli jest dobrze:) Oczywiście dochodzi sporo kosztów: obróbka, impregnacja, położenie. Impregnuje się go po położeniu.
Z szarych fajnych kamieni jest jeszcze: granit padang dark, w plytkach 60x60 cm koszt około 145 zł netto/metr. Ale to mi się kojarzy z nagrobkiem.
I super kwarcogranit SILESTONE (gris expo), ale to juz masakra: ok. 520 zl netto. To raczej z myślą o blacie, wygląda o tak:
http://2.fimagenes.com/i/4/1/f6/vi_31559_610471_155821.jpg

minkapinka
21-12-2010, 10:11
POzwole sobie wkleić coś świątecznego :)
http://www.youtube.com/watch?v=vZrf0PbAGSk&feature=player_embedded

anula05
21-12-2010, 10:47
dobre:)
xoxo:)

monika996
21-12-2010, 13:42
jesli chodzi oblat to ten kwarcogranit 2 cm kosztuje około 950 zł. ( w Krakowie)

anula05
21-12-2010, 14:21
to drogo, mi powiedzieli 520 zl netto, ale w hurtowni

monika996
21-12-2010, 14:31
dlatego zrezygnowałam na rzecz granitu szczotkowanego 1050 minus 10 procent ( na razie robimy tylko parapety wewn>). kuchnia to dopiero luty

azakrzew
21-12-2010, 17:01
Piaskowiec na podłogę IMHO się nie nadaje. Ślicznie wygląda na zdjęciach, ale to nie jest materiał na posadzkę. Jest zbyt porowaty i miękki. Na poszadzkę do części dziennej najlepiej nadaje się granit, bazalt... np http://www.beltralinea.pl/pl/oriental-basalt-szlifowane-52.htm

najbardziej praktyczne są jednak nieco jaśniejsze odcienie i niejednolite najlepiej szlifowane - np w dobrej cenie granity new bianco cristal lub cashmere white - na takiej podłodze czy blacie nie widać paprochów

monika996
21-12-2010, 20:13
też się zgadzam. planuje gres polerowany , wygląda jak marmur, ciemno bardzo ciemno szary i nie jest jednolity. jednak ciemna podloga bardziej mi pasuje. myślę,że granity są dobre w utrzymaniu czystości, ale chyba najlepszy jest łupek

minkapinka
22-12-2010, 09:07
Piaskowiec na podłogę IMHO się nie nadaje. Ślicznie wygląda na zdjęciach, ale to nie jest materiał na posadzkę. Jest zbyt porowaty i miękki. Na poszadzkę do części dziennej najlepiej nadaje się granit, bazalt... np http://www.beltralinea.pl/pl/oriental-basalt-szlifowane-52.htm


znajomi mają bazalt i odradzają - wszystko na nim widać i źle się czyści.

monika996
22-12-2010, 20:19
Anula czy wiesz jaka ma być sensowna odległość między stelażami wc i bidetu( nie między zamontowanymi miskami),żeby koło siebie fajnie wyglądały? pytam się wszystkich, ktorzy coś wiedzą, bo jutro mam się zdecydować!!! mam 2 komplety pomiędzy jednym jest 43 cm( za dużo) chyba , a pomiędzy drugim 15 ( za małó)

malgos2
22-12-2010, 20:41
O matko, dziewczyno, gdzies Ty sie uchowala przede mna z tym betonem? ;) Ten, ktory pokazujesz w dzienniku jest niezly tylko go trzeba pociagnac jakims impregnatem dobrym albo lakierem poliuretanowym, bedzie dobrze... :)

lidszu
22-12-2010, 21:30
Niech te Święta, tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek,
niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada,
niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pchnie pięknie,
no i radość będzie wszędzie!

życzy lidszu z rodziną

http://www.ekartki.pl/cards_files/0/605_miasteczko.jpg

minkapinka
23-12-2010, 07:26
Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość


życzy Minka z rodziną

http://img130.imageshack.us/img130/5019/christmasta.jpg (http://img130.imageshack.us/i/christmasta.jpg/)

rasia
23-12-2010, 22:20
Wszystkiego najlepszego na Święta i po Świętach życzy rasia z rodzinką.:)
http://img222.imageshack.us/img222/1889/kartkaswiateczna2010.jpg

malgos2
24-12-2010, 01:07
Wesolych Swiat!

http://i621.photobucket.com/albums/tt294/malgos2/kartka.jpg

anula05
24-12-2010, 09:57
Dziękuję dziewczyny i wzajemnie spokojnych Świąt!

anula05
24-12-2010, 09:58
Anula czy wiesz jaka ma być sensowna odległość między stelażami wc i bidetu( nie między zamontowanymi miskami),żeby koło siebie fajnie wyglądały? pytam się wszystkich, ktorzy coś wiedzą, bo jutro mam się zdecydować!!! mam 2 komplety pomiędzy jednym jest 43 cm( za dużo) chyba , a pomiędzy drugim 15 ( za małó)

nie mam pojęcia moniko

Magda 34
24-12-2010, 11:21
Wesołych Świąt!!!:):)


http://foto2.m.onet.pl/_m/1ac175922b5a36a045eae96d7898079e,21,19,0.jpg

mazo
25-12-2010, 13:07
Wesołych Świąt Anulo!

http://www.guy-sports.com/fun_pictures/christmas_tree_venice.jpg

monika996
26-12-2010, 15:52
wesołych Swiąt!!!!
to chyba Migdałowiec szczepiony!

rasia
26-12-2010, 18:00
Migdałek szczepiony na pniu.:)
I żeby się spełniło... życzę Ci tego najgoręcej! :)

anula05
26-12-2010, 19:25
Dzięki!
A taki migdałek u mnie w lesie da radę???

monika996
27-12-2010, 07:58
będzie na pewno!!!

martahp
29-12-2010, 23:51
Cześć, jestem pod wrażeniem Waszego domu. Uwielbiam nowoczesne domy. Czytając o problemach z betonową podłoga miałam właśnie podpowiedzieć, żebyś skontaktowała się z małgoś2, ale widzę, że już się znalazłyscie :)
Odnośnie piaskowca - zdecydowanie nie nadaje się na podłogę!!! Polecam granit - może jednak uda ci się znaleźć zadowalający gatunek? Pozdrawiam i trzymam kciuki

barranki2
30-12-2010, 12:18
No dobra, ktoś to musiał zacząć :-)

http://www.zniknij.com/slides/Fotolia_28151194_XS.jpg

Samych sukcesów! I wróć już :-)

Spirea
01-01-2011, 20:10
http://img827.imageshack.us/img827/1580/happyxf.jpg

rasia
01-01-2011, 21:52
Spełnienia marzeń, realizacji planów oraz zdrowia,zdrowia i jeszcze raz pieniędzy... w Nowym Roku http://congee.pl/data/gfx/pictures/medium/6/4/2446_1.jpg życzy rasia.:lol:

BetaGreta
05-01-2011, 20:48
To i ja dołączam się do życzeń noworocznych.
Szczęśliwego Nowego Roku!

martzel
05-01-2011, 23:25
Fantastyczny ten Wasz domek! My niedługo mam nadzieję ruszamy z naszym ... pod wieloma względami bardzo podobnym, więc z dużą przyjemnością będziemy śledzić postępy w Waszym :) Pozdrawiamy!

anula05
08-01-2011, 12:46
Dzięki za życzenia i wzajemnie życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze w 2011! Bezstresowego, bezproblemowego, taniego i doskonałego budowania:)!
Martzel, ładny domek! Będę do Ciebie zaglądać.

Czy ktoś z Was ma/ planuje tynki zewn. silikonowe (jakiej firmy?)

monika996
08-01-2011, 16:06
witam. czy na zewnątrz będziecie mieć elewację tylko z tynkow akrylowych? czy planujecie też jakis inny materiał/ drzewo, kamień> ja szukam albo trespy albo plyt Euronit natura

anula05
08-01-2011, 16:16
tynk silikonowy+drewno

monika996
08-01-2011, 16:26
ok. fajne połaczenie. drewno tylko trzeba impregnować średnio co rok. ale efekt fajny

anula05
08-01-2011, 16:30
Architekt namawiał nas na prodemę, ale jakoś do nas nie przemawia. Może gdyby dom był w mieście, poszlibyśmy na to, ale w lesie wyglądałoby wg nas zbyt sztucznie. Trudno, będziemy olejować, aż tak dużo tego drewna na elewacji nie mamy.

monika996
08-01-2011, 16:35
czy prodema to są płyty takie jak trespa? może drzwi z tego zróbcie!

anula05
08-01-2011, 16:42
nie wiem czy takie same
http://www.prodema.pl/prodema.html

jakoś nie widzę drzwi w sztucznej okładzinie a obok drewna na elewacji, ale może się mylę - zobaczę co powie architekt

monika996
08-01-2011, 17:22
podobna technologia. teraz zostanie tylko znależc przedstawiciela w Krakowie. i porównwnie cen:)fajnie ,że robią w dowolnej palecie ral. dziękuję
u nas w Krakowie jest dom zrobiony z tych płyt drwenianych. wejdz na gratkę jest do sprzedazy. krakow krowodrza albo zwierzyniec Inteligentny dom albo biuro posrednictwo Zawadzki

anula05
08-01-2011, 17:27
dzieki, widzialam na żywo domy w tej okładzinie i nie jestem przekonana:(

monika996
08-01-2011, 17:37
no wiem. każdy ma swoje preferencje. na projekcie jest super!!! drzwi pytajcie u stolarza. ja widziałam takie drzwi w hotelu Starym W Krakowie. wyglądają jak ze stuletniego drzewa. oni mają też takie drzwi wewnętrzne . piękne . pasują do nowocz\esnych loftOw. bo styl hotelu też jest taki beton, piaskowiec, marmury i stare drzewo

Spirea
08-01-2011, 21:08
piękne te drzwi z podanych przez Ciebie linków.

BetaGreta
08-01-2011, 21:54
Faktycznie ciężka sprawa z tymi Twoimi drzwiami.
Nie widziałam u nas jeszcze takich.

martahp
09-01-2011, 09:13
A widziałaś propozycje tej firmy? Robią drzwi 3/4...na wzór urbanfront, które już dawno temu mnie zachwyciły!!!
http://www.hostal.pl/galeria_wnetrze05.html

anula05
09-01-2011, 10:31
Tak widzialam, a wiesz ile one kosztuja?:)
poza tym takie zawiasy w naszym klimacie sie nie sprawdza.

martahp
10-01-2011, 00:46
Podobno ok.13 tys. :( Widzę, że temat zgłębiony! A mogę Cie prosić o szczegóły? Dlaczego w naszym klimacie sie nie sprawdzą? Moja kolezanka takie planujw s swoim domu (obecnie jeszcze stan surowy)

anula05
10-01-2011, 07:53
oj, te drzwi ze zdjęcia to nie 13, duużo więcej:(
Takie zawiasy uniemożliwiają dobrą izolację skrzydła od dołu, więc będzie wiało:( Jakby co mam namiar na firmę, która zrobi coś alternatywnego (nie będzie widać zawiasów), ale cena też nie do przyjęcia (dla mnie).

minkapinka
10-01-2011, 12:40
Podobno ok.13 tys. :( Widzę, że temat zgłębiony! A mogę Cie prosić o szczegóły? Dlaczego w naszym klimacie sie nie sprawdzą? Moja kolezanka takie planujw s swoim domu (obecnie jeszcze stan surowy)

Drzwi ze zdjęcia koszowały 25 tys.

minkapinka
10-01-2011, 12:41
Widziałam wizualizacje fajne, tylko jak na kazdej wizualizacji nie ma listew przypodłogowych, a to duzo zmienia :)

anula05
10-01-2011, 18:58
Dzięki. Myślisz minko, że dużo zmienią? Ja mam tak mało ścian... a listwy damy jak najbardziej dyskretne.
Ciekawa jestem opinii osób zaglądających do mojego dziennika na temat koncepcji wnętrza, szczególnie tych krytycznych opinii:)!

minkapinka
10-01-2011, 19:29
wydaje mi się, ze zmienią, miałabym problem z wyborem :) Jakie będa żródła światła, w salonie nie widzę?

anula05
10-01-2011, 19:34
światło się planuje, skomplikowane, bo część parteru jest z sufitami podwieszonymi, a część nie (salon nie)

minkapinka
10-01-2011, 19:42
jestem ciekawa jak pani architekt połączy te częśc podwieszoną i co wymyśli :) o oświetleniu nie mam pojęcia, więc chętnie zobaczę :)
Chyba widzę w salonie kawałek lampy Arco :)

monika996
10-01-2011, 20:50
pięknie. jaśniutko. w holu będą białe drzwi?z czego je zrobicie?
modnie!!! teraz bialy kolor króluje.

anula05
10-01-2011, 21:16
tak, ale już jej nie chcę:), bo robi się strasznie popularna

jestem ciekawa jak pani architekt połączy te częśc podwieszoną i co wymyśli :) o oświetleniu nie mam pojęcia, więc chętnie zobaczę :)
Chyba widzę w salonie kawałek lampy Arco :)

anula05
10-01-2011, 21:17
nie lubię białych drzwi, więc jeszcze nie wiem czy takie będą, to dopiero wstępna koncepcja

pięknie. jaśniutko. w holu będą białe drzwi?z czego je zrobicie?
modnie!!! teraz bialy kolor króluje.

Spirea
10-01-2011, 21:26
Anula, ciekawie wygląda to oświetlenie przy suficie. Całość prezentuje się bardzo ładnie. Świetnie wyszła podłoga. Wiesz już jak uzyskać coś takiego w realu? Ładny wzór desek. Świetny projekt drzwi wejściowych z tym doświetleniem. Podobają mi się też drzwi wewnętrzne (też chcę takie proste, białe).
Chciałaś też uwagi krytyczne :P
Niezbyt podoba mi się to coś białego w salonie - nie wiem, czy to będzie kominek (wtedy chyba biokominek, bo tam jest chyba jakaś płyta w środku) czy może akwarium. Wygląda jednak na taką gablotę u jubilera albo w muzeum. Jakoś nie pasuje mi do reszty. Kolejna rzecz to rozmieszczenia kominka (jeśli to kominek) i telewizora. Podobno te dwa elementy nie powinny ze sobą konkurować, czyli być na jednej ścianie. Nie wiem, czy taka reguła jest zasadna, ale pamiętam, że gdzieś o tym czytałam. Tutaj niby nie ma jednej ściany, ale są jednak po jednej stronie. Jeśli chodzi o miejsce na tv, to jeśli będziecie chcieli coś typu kino domowe, to zorientuj się co do rozmieszczania głośników. Niezbyt trafiają do mnie też te te lampy nad stołem. Może to kwestia perspektywy, bo jak tak się patrzy, to ma się wrażenie, że jedna odnoga jest krósza.

anula05
10-01-2011, 21:41
Anula, ciekawie wygląda to oświetlenie przy suficie. Całość prezentuje się bardzo ładnie. Świetnie wyszła podłoga. Wiesz już jak uzyskać coś takiego w realu? Ładny wzór desek. Świetny projekt drzwi wejściowych z tym doświetleniem. Podobają mi się też drzwi wewnętrzne (też chcę takie proste, białe).
Chciałaś też uwagi krytyczne :P
Niezbyt podoba mi się to coś białego w salonie - nie wiem, czy to będzie kominek (wtedy chyba biokominek, bo tam jest chyba jakaś płyta w środku) czy może akwarium. Wygląda jednak na taką gablotę u jubilera albo w muzeum. Jakoś nie pasuje mi do reszty. Kolejna rzecz to rozmieszczenia kominka (jeśli to kominek) i telewizora. Podobno te dwa elementy nie powinny ze sobą konkurować, czyli być na jednej ścianie. Nie wiem, czy taka reguła jest zasadna, ale pamiętam, że gdzieś o tym czytałam. Tutaj niby nie ma jednej ściany, ale są jednak po jednej stronie. Jeśli chodzi o miejsce na tv, to jeśli będziecie chcieli coś typu kino domowe, to zorientuj się co do rozmieszczania głośników. Niezbyt trafiają do mnie też te te lampy nad stołem. Może to kwestia perspektywy, bo jak tak się patrzy, to ma się wrażenie, że jedna odnoga jest krósza.

Dobre!!!:D:D:D
Kominek, kominek...
http://www.nkominki.pl/galerie/w/wklad-kominkowy-axis-epi_333.jpg
Dzięki za uwagi Spirea. Niestety, tak został zaprojektowany dom, że komin jest akurat w tym miejscu. Telewizora też nie ma gdzie postawić poza tym miejscem pod schodami. Schody i komin determinują układ wnętrza. Niby prosty, ale trudny układ. Kominek trochę przytłacza. Niestety, na etapie projektu domu zmyliły nas wizualizacje architektów, na których kominek był wiszący, delikatny, lewitował sobie w przestrzeni... Niewykonalne niestety:(
Gdybym wiedziała, że w efekcie kominek będzie tak wielki i będzie zastawiał drogę do okna tarasowego, to bym się na to nie zgodziła. Ale nie ma co płakać...

Lampy nad stołem bardzo umowne - ot taka luźna koncepcja. Ja myślę czy czegoś nie puścić od dachu, bo tam nad częścią jadalni jest pustka. Ale tylko nad częścią:( Więc znowu mały problem. Stąd pomysł na taką lampę.
Podłoga to żywica, choć jeszcze się miotamy - szukamy kamieni i płytek.

Wrzuciłam w dzienniku jeszcze jedną wizualkę z innej perspektywy. Będzie lepiej widać o co chodzi z kominkiem.

Czekam na więcej cennych uwag!

Spirea
10-01-2011, 21:46
wrzuciłaś nowe zdjęcie. Teraz widzę, że to kominek. Z tej perspektywy wygląda bardzo ładnie, od salonu jednak wygląda mniej atrakcyjnie. Piękne schody będziecie mieć. Mnie się marzyły jednobiegowe, ale nie ma szans na takie.

monika996
10-01-2011, 21:51
kominek fajny. wszystko wpasowane.schody piekne. fajny pomysl z tymi scianami obkladanymi drzewem przy schodach.

rasia
10-01-2011, 22:09
Nooooo, no, no...:D
Bardzo podobają mi się podłogi i to samo drewno w salonie i na ścianie za schodami.:)
Trochę mniej widzę ten kamień, bo drewno to chyba nie jest, chociaż samo wyodrębnienie brył, ścianki tv i przykominkowej - super!

anula05
10-01-2011, 22:19
rasiu, to fornir nie kamień:yes:

Nooooo, no, no...:D
Bardzo podobają mi się podłogi i to samo drewno w salonie i na ścianie za schodami.:)
Trochę mniej widzę ten kamień, bo drewno to chyba nie jest, chociaż samo wyodrębnienie brył, ścianki tv i przykominkowej - super!

e-mól
10-01-2011, 23:32
Jak prosisz o uwagi również te krytyczne to mnie rażą te panele drewniane w holu(wrażenie sztucznego przepychu we mnie wywołują), zdecydowanie bym to zastosowała w strefie białych drzwi, zwłaszcza, że pisałaś że nie przepadasz za takowymi.
Nie wiem co się dalej dzieje z sufitem, ale z tej wizki wynika, że mogłoby fajnie wyglądać gdyby ten fornir z drzwi i ściany przeciągnąć górą na pasek sufitu podwieszanego.

rasia
10-01-2011, 23:57
Jak prosisz o uwagi również te krytyczne to mnie rażą te panele drewniane w holu(wrażenie sztucznego przepychu we mnie wywołują), zdecydowanie bym to zastosowała w strefie białych drzwi, zwłaszcza, że pisałaś że nie przepadasz za takowymi.
Nie wiem co się dalej dzieje z sufitem, ale z tej wizki wynika, że mogłoby fajnie wyglądać gdyby ten fornir z drzwi i ściany przeciągnąć górą na pasek sufitu podwieszanego.

Popieram...:), dokładnie to samo mi się nasunęło, tylko ja jeszcze się bałam, że to kamień.:)

minkapinka
11-01-2011, 07:15
Schody wyglądają pięknie, ale jestem ciekawa jak ma być zamontowana szyba. Co do kominka,zgadzam się, ze trochę przytłacza to wnętrze.

anula05
11-01-2011, 13:17
Jak prosisz o uwagi również te krytyczne to mnie rażą te panele drewniane w holu(wrażenie sztucznego przepychu we mnie wywołują),


Seri macie takie wrażenie? Jak dla mnie to dość proste wnętrze. W holu chodzi o to, że są 3 otwory: drzwi środkowe (białe) i dwa wejścia do garderób. I ten panel to są drzwi przesuwne na specjalnym systemie - szynie - która nie wystaje poza szerokość drzwi.

anula05
11-01-2011, 13:20
jestem ciekawa jak ma być zamontowana szyba.
jak już się zdecydujemy, czy ta koncepcja jest słuszna, to będziemy myśleć o mocowaniu - jest kilka sposobów

mayland
11-01-2011, 13:20
Mi sie podobają :)
Mam tylkoobiekcje co do tv.... gdzie ukryjecie reszte sprzętu np. jakieś kino, dekoder. Być moze bedzie tylko sam tv z czytnikiem kart odrazu?

anula05
11-01-2011, 13:23
cześć mayland,
pod TV będzie półka wysunięta lekko w prawo, mam ją na rysunkach przekrojów

rasia
11-01-2011, 13:24
Seri macie takie wrażenie? Jak dla mnie to dość proste wnętrze. W holu chodzi o to, że są 3 otwory: drzwi środkowe (białe) i dwa wejścia do garderób. I ten panel to są drzwi przesuwne na specjalnym systemie - szynie - która nie wystaje poza szerokość drzwi.
Ha! To zmienia postać rzeczy! Wyglądały te dwa panele, jak ozdoba holu... teraz to mnie przekonuje, zwłaszcza z tymi niewidocznymi szynami...:D No i w takim razie musisz się pogodzić z białymi drzwiami...;)

e-mól
11-01-2011, 18:58
faktycznie to już inna bajka, a możesz sie podzielić namiarem na te szyny

monika996
11-01-2011, 21:36
rzeczywiście nie ma pólki pod telewizor.Może wmontujcie ją w sciane, albo zrobcie z tego forniru co Sciana będzie mało widoczna.
rozjaśniłaś mi co tych paneli w holu, nawet jak by tam nie było drzwi i tak byłyby fajne. Te szyny to coś takiego ,że wyskakują i wysuwają się na ścianę. mój stolarz mówił,że to około 4 tys, 9 KOSZT SYSTEMU)

BetaGreta
12-01-2011, 08:11
Propozycje wnętrz bardzo ciekawe. Szczególnie kolorystycznie. I aż się prosi o podłogę z żywicą epoksydową i zostawić z drewnem wpadającym w szarość. Pięknie :)
Jak pod TV masz zaplanowaną półkę to ok. Ja sobie tak uświadomiłam, że u mnie będzie z tym problem.
Nie wiem czy sam kominek nie jest za duży. A co jest za kominkiem (kominem)? Komin pełni jeszcze jakąś funkcję? Jeśli masz z tyłu kuchnię to może lepiej by pasował kominek dwustronny (na przestrzał)?

minkapinka
12-01-2011, 09:29
Nie wiem czy sam kominek nie jest za duży. A co jest za kominkiem (kominem)? Komin pełni jeszcze jakąś funkcję? Jeśli masz z tyłu kuchnię to może lepiej by pasował kominek dwustronny (na przestrzał)?

Kominek jest dwustronny, ale nie wychodzi na kuchnię.
A patent z szynami świetny, warto wiedzieć, ze coś takiego jest.

BetaGreta
12-01-2011, 10:17
Kominek jest dwustronny, ale nie wychodzi na kuchnię.


Właśnie chodziło mi o to aby kominek umieścić w tej ścianie co komin i żeby był widoczny i z kuchni i z salonu. Wtedy na pewno by nie dominował tak jak teraz.

mazo
12-01-2011, 10:29
Bardzo mi się podoba, nie mam jakichś krytycznych uwag, jedynie kominek wydaje się taki dostawiony przypadkowo, ale może to tylko takie wrażenie. Będzie bardzo minimalistycznie i tak światowo :)

anula05
12-01-2011, 13:29
Nie, nie wyskakują
Prześlę Ci na priv

rzeczywiście nie ma pólki pod telewizor.Może wmontujcie ją w sciane, albo zrobcie z tego forniru co Sciana będzie mało widoczna.
rozjaśniłaś mi co tych paneli w holu, nawet jak by tam nie było drzwi i tak byłyby fajne. Te szyny to coś takiego ,że wyskakują i wysuwają się na ścianę. mój stolarz mówił,że to około 4 tys, 9 KOSZT SYSTEMU)

anula05
12-01-2011, 13:31
Właśnie chodziło mi o to aby kominek umieścić w tej ścianie co komin i żeby był widoczny i z kuchni i z salonu. Wtedy na pewno by nie dominował tak jak teraz.

Z kominkiem jest ten problem, że on przylega do słupa nośnego.... Właśnie stąd cały kłopot. Mam wrażenie, że architekci zaprojektowali sobie kominek, a potem okazało się, że gdzieś trzeba tam wylać słup i wyszło jak wyszło:(
Nie załamujcie mnie, bo jestem bliska rezygnacji z kominka.

monika996
12-01-2011, 15:13
Anula sorry z rozpędu napisalam w twoim dzienniku, nie da sie tego usunąc?

monika996
12-01-2011, 15:16
podlogę zrobiłabym z dużych płyt gresowych 1m na 1m albo jeszcze większy rozmiar. Beton jest teraz modny , nie wiem za kilka lat się nie znudzi. teraz sa fajne płyty z gresów polerowanych.

anula05
12-01-2011, 15:29
podlogę zrobiłabym z dużych płyt gresowych 1m na 1m albo jeszcze większy rozmiar. Beton jest teraz modny , nie wiem za kilka lat się nie znudzi. teraz sa fajne płyty z gresów polerowanych.

taaa, ale cena takich, ktore mi się podobają powaliła mnie na łopatki:(

wpis możesz usunąć, ja tego nie mogę zrobić niestety

BetaGreta
12-01-2011, 19:08
Z kominkiem jest ten problem, że on przylega do słupa nośnego.... Właśnie stąd cały kłopot. Mam wrażenie, że architekci zaprojektowali sobie kominek, a potem okazało się, że gdzieś trzeba tam wylać słup i wyszło jak wyszło:(
Nie załamujcie mnie, bo jestem bliska rezygnacji z kominka.

Absolutnie nie rezygnuj z kominka!
Możesz podpytać projektanta czy coś lżejszego w konstrukcji nie może Ci zaproponować.
Poza tym jak Wam się podoba to nie ma się nad czym zastanawiać.

anula05
12-01-2011, 19:34
Monika "edytuj post" i "usuń"

Anula sorry z rozpędu napisalam w twoim dzienniku, nie da sie tego usunąc?

monika996
12-01-2011, 20:48
udało się:) Anula przeslij mi te szyny do drzwi .
gres taki widziałam w markecie albo w leroy merlin albo w Castoramie w dobrej cenie w granicy 100 zł za metr ciut wiecej. sprawdz. w wyższej cenie były u nas w max flizie w beżu nie są takie drogie. droższe są ciemniejsze. my szukamy ciemnych grafitowych.
aha moj mail [email protected]
dzieki

Spirea
12-01-2011, 21:19
Anula, z kominka oczywiście nie rezygnuj. Niech się pogłowią nad inną obudową albo nad innym modelem. Jeśli okaże się to być poważny problem, to jest jeszcze opcja kominków wolnostojących. Nie musisz mieć wymurowanego komina. Zobacz sobie w dzienniku Irmy, Malgoszy.
Co do Twojego komentarza w moim dzienniku, to mogę zapytać kolegę. Wydaje mi się jednak, że jak będziesz miała dobrych dekarzy (Rasia polecała swoich, a Ty chyba budujesz w pobliżu), to nie będziesz miała problemów. Do tego kierownik budowy, którego jak widzę po swoich doświadzeniach, trzeba wykorzystywać, bo jest w końcu po naszej stronie (przy założeniu, że to my go wybieraliśmy, a nie wykonawca).

Analiena
13-01-2011, 14:39
Dopiero zajrzałam do Twojego dziennika. Ależ dużo światła :D Pięknie.

Mam tylko jedną uwagę: brakuje mi trochę jakiś szafek, konsolek, komódki czy czegoś takiego na przechowywanie różnych rzeczy. Też jestem zwolenniczką niezagracania przestrzeni ale z perspektywy mieszkania przez tylko 1 miesiąc juz widzę że przydała by się jakaś komoda w jadalni na obrusy, swieczki, wazony itp.

Polina
13-01-2011, 18:16
Pięknie!!! Podoba mi się że jest tak jasno i przestronnie. Piękne te forniry... Mi białe drzwi się podobają i pasują do Twojego wnetrza.

Mam 2 uwagi: co do kominka - też wydaje mi się że trochę przytłacza, i co do brku jakiś mebelków np w przedpokoju przydaje sie stoliczek, na który wrzucisz klucze, rękawiczki, torebkę jak wracasz do domu. Ale to pewnie efekt tego że to dopiero pierwsze wizualizacje :)

anula05
13-01-2011, 19:17
Dzięki dziewczyny!
Tak, to pierwsze koncepcje i dlatego brak szczegółów, dodatków. Generalnie ma być jak najwięcej zabudowanych schowków. Te pierwsze drzwi-panel to wejście do takiej garderoby "na wszystko": torebki, buty, parasole... - pewnie cały czas wejście będzie otwarte i będzie taki "pokoik", ale jak trzeba będzie zachować formę:) to się przesunie drzwi i porządek jest:)

anula05
13-01-2011, 19:19
W kwestii kominka, to niewiele się da wymyślić - on nie może być zupełnie płaski, bo rura musi jakoś dojść do komina - zrobimy to maksymalnie płasko, ale rura nie może iść zupełnia poziomo:( Nie chcę biokominka. Jeszcze nad tym popracujemy. Inny wkład też nic nie da - ten typ jest optymalny - jakby go zabudować z którejś strony byłoby tylko ciężej.

Spirea
14-01-2011, 23:03
Tego linku w dzienniku chyba nie ma sensu zapisywać, takich stołów się nie zapomina ;)

ja mam tam jeszcze łóżko upatrzone Tylko, że chcę bez zagłówka.

olgusieniunieczka
16-01-2011, 16:54
Ja znalazłam takie, niestety widziałam na żywo tylko jedną płytkę, ale jeśli w całości ma to wyglądać jak na zdjęciu- to oznajmiam, że się zakochałam ;)

http://lh6.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/TTMhkQINxLI/AAAAAAAABSo/RojPAEdlVAc/Casalgrande_Padana_Inox_Lapatto.jpg

Cena trochę powala niestety... ale to jest to czego szukałam, efekt polerowanego betonu z płytek.

anula05
16-01-2011, 18:15
Cześć, fajne! Napiszesz co to za firma i jaka cena? (może być na priv) Tylko ja zdecydowanie wolałabym większe. Mają?

anula05
16-01-2011, 18:20
Doczytałam w Twoim dzienniku - mają. I cenę znam.
Czy to w rzeczywistości się tak błyszczy jak na tym zdjęciu?

olgusieniunieczka
16-01-2011, 18:51
Trochę lipa, że max wymiar to 60x60. Za taką cenę mogliby się postarać o coś większego... Błyszczy się, ale tak fajnie się błyszczy, tzn naturalnie, zupełnie inaczej niż gres polerowany. Mniej, delikatniej, inaczej, tak jakby nierównomiernie na całej powierzchni i to daje odczucie jakieś "naturalności".
Cena mnie trochę onieśmieliła, oj muszę przeanalizować finanse dokładnie :D

anula05
16-01-2011, 19:04
Niestety, jak coś jest fajne, to kosztuje.
A co ja mam powiedzieć, jeśli mam do położenia na części parteru ok. 80m2? :bash:

Analiena
16-01-2011, 19:47
Fajne te płytki, przydałyby się jednak trochę większe ;).

My cały czas czekamy na ponowną impregnację i doczekać się nie możemy...

BetaGreta
18-01-2011, 21:00
Co do żaluzji to miałam u siebie takie namiary:
od Irmy: http://www.idea.waw.pl/ekrany_przesuwne.php
i Aneczkab (to chyba ten system co u Ciebie): http://www2.hunterdouglascontract.com/pl-PL/home/index.jsp
Kiedyś chciałam bardzo takie żaluzje ale zrezygnowaliśmy.

anula05
18-01-2011, 21:31
Dzięki. Spróbuję jutro w tej Idei. A czemu zrezygnowaliście?

monika996
18-01-2011, 21:46
anula elewacja cudna!!!! ja też jestem na etapie ocieplenia i szybko muszę sie decydować co dać na elewację. poszalałabym z tymi płytami cementowo- jakimiś tam - link dostałam od ciebie, ale rusztowanie trzeba robić przed steropianem i chyba nie znajdę Zadnej firmy. Rozpańszczyli się . interesują ich tylko ogromne elewacje . u mnie byłoby max. 60 m.kw. to im się nie opłaca:( dlatego zostanę przy Zaluzjach jako ozdoba:( kamienna fasad też odpada ( 9m do góry)
aha znalazłam w Krakowie te płytki , które przesLal ci ktoś do komentarzy Metallica . u nas 280 zl za m.kw - jakiś 10% upust. Fajne:yes:
Umywalka jak dla mnie za awangardowa:yes:przebolejesz.chyba nie warta sauny

Spirea
18-01-2011, 22:05
cześć Anula, co do bramy, to masz wymiar już przemysłówki, więc przez to już będzie droższa, nie wspominając o drewnie. To drewno ma iść na ich panele czy chcecie, aby na indywidualne zamówienie robili już z tego drewna? Robią w ogóle takie zlecenia? Jak interesowałam się bramą to najlepsza to podobno Normstahl Euro - wszystkie modele. Nie ma odpowiednika w Hormanie.

Co do płyty, to taką podłużną ma Efilo.

martahp
19-01-2011, 06:30
Ten dom bedzie piekny !!! Utwierdzają mnie w tym kolejne twoje wybory i plany...Super! Z ''manufaktury drewna'' (stoły) powinnas być zadowolona, kontakt z włascicielami naprawdę rzetelny. Ja zastanawiam się jeszcze nad stołem i krzesłami tej projektantki - może coś ci wpadnie w oko. Warto obejrzeć wszystkie produkty, może nie bardzo awangardowe, ale przeważnie minimalistyczne. Mnie urzekły ''dropsy''.
http://www.sklep.meble.pl/p22588,krzeslo-soft-line-minimalizm-i-piekno-iwona-kosicka.html

Zastanawiałam się na twoim kominkiem - nie wiem, czy to mozliwe ze wzgledów technicznych, ale może takie coś jak w ''doskonalym'' z pracowni ''domy z wizją''? (nie wkleja mi się zdjęcie więc przesyłam link pracowni, a może ktoś pomoże i wklei kominek z ''doskonalego''?)

http://www.domyzwizja.pl/

I schody podobne:) :)

BetaGreta
19-01-2011, 07:47
Dzięki. Spróbuję jutro w tej Idei. A czemu zrezygnowaliście?
W zasadzie to stwierdziliśmy, że trochę za mały ten nasz domek na te żaluzje. Poza tym musieliśmy ciąć koszty :(

annNS2
19-01-2011, 08:05
mam plyte 90x50 cm, ale indukcyjna. 'przeprowadzilam' sie ze standardowej 4palnikowej 50cm kuchenki i baaardzo mi odpowiada ten 'rozmach' :)

martahp
19-01-2011, 08:31
Anula, zajrzyj proszę do swojej skrzynki, wysłałam priva.

mayland
19-01-2011, 08:38
My mamy brame przemysłową w domu 2,75x5m. Była drozsza ale i parametrry ma lepsze od tych domowych.

monika996
19-01-2011, 08:42
my mieliśmy bramę Hormanna i teraz też się decydujemy . Cena dobra i jakość też . Cicha . mieliśmy twoj wymiar, teraz mamy 3m też Hormann , jeszcze nie zamontowana. zastanow się nad białą, tez do was pasuje

olgusieniunieczka
19-01-2011, 10:51
Bry,
umywalka- marzenie, cudo, nawet nie szukam ile kosztuje :D
My mamy tynki gipsowe bez gładzi, takie było założenie. Warunek, musi je położyć dobra firma. Wszyscy, którzy nas odwiedzają mówią, że są super. Chociaż, to się pewnie okaże dopiero po malowaniu.
Bramę mamy też Hormanna, ale największy standard czyli 475x225 białą. Wiem, że Majki z łódzkiego forum zamawiał swoją w firmie POLTAU, oni się specjalizują w takich przemysłowych. Wiem, że już ją użytkuje i jest baaardzo zadowolony. Może warto porównać.
Ale Ci zazdroszczę drewna na elewacji. My zrezygnowaliśmy, bo lenie jesteśmy i nie chce nam się tego później konserwować...

Drzwi wejsciowe- a może jakiś sprawdzony, zdolny stolarz Wam takie zrobi w rozsądnej cenie. AnetaS np zamawiała swoje drzwi u stolarza na odległość :)

anula05
19-01-2011, 12:11
anula elewacja cudna!!!! ja też jestem na etapie ocieplenia i szybko muszę sie decydować co dać na elewację. poszalałabym z tymi płytami cementowo- jakimiś tam - link dostałam od ciebie, ale rusztowanie trzeba robić przed steropianem i chyba nie znajdę Zadnej firmy. Rozpańszczyli się . interesują ich tylko ogromne elewacje . u mnie byłoby max. 60 m.kw. to im się nie opłaca:( dlatego zostanę przy Zaluzjach jako ozdoba:( kamienna fasad też odpada ( 9m do góry)
aha znalazłam w Krakowie te płytki , które przesLal ci ktoś do komentarzy Metallica . u nas 280 zl za m.kw - jakiś 10% upust. Fajne:yes:
Umywalka jak dla mnie za awangardowa:yes:przebolejesz.chyba nie warta sauny

monika996, sprobuj w firmie Aluniko (aluniko.pl) - robia elewacje z płyt

anula05
19-01-2011, 12:12
cześć Anula, co do bramy, to masz wymiar już przemysłówki, więc przez to już będzie droższa, nie wspominając o drewnie. To drewno ma iść na ich panele czy chcecie, aby na indywidualne zamówienie robili już z tego drewna? Robią w ogóle takie zlecenia? Jak interesowałam się bramą to najlepsza to podobno Normstahl Euro - wszystkie modele. Nie ma odpowiednika w Hormanie.
Co do płyty, to taką podłużną ma Efilo.

Dzięki, właśnie od Efilo ściągam:) Brama ma być ich przystosowana do obłożenia drewnem.

anula05
19-01-2011, 12:14
martahp dzięki za info o kamieniu. Nie jestem pewna, czy to ten marmur, bo wygląda zupełnie inaczej, smoke ma takie delikatne żyłki... Ale nieistotne, marmuru nie położę.
Chyba musze na poważnie przeglądać płytki :(

anula05
19-01-2011, 12:16
Bry,
umywalka- marzenie, cudo, nawet nie szukam ile kosztuje :D
My mamy tynki gipsowe bez gładzi, takie było założenie. Warunek, musi je położyć dobra firma. Wszyscy, którzy nas odwiedzają mówią, że są super. Chociaż, to się pewnie okaże dopiero po malowaniu.
Bramę mamy też Hormanna, ale największy standard czyli 475x225 białą. Wiem, że Majki z łódzkiego forum zamawiał swoją w firmie POLTAU, oni się specjalizują w takich przemysłowych. Wiem, że już ją użytkuje i jest baaardzo zadowolony. Może warto porównać.
Ale Ci zazdroszczę drewna na elewacji. My zrezygnowaliśmy, bo lenie jesteśmy i nie chce nam się tego później konserwować...

Drzwi wejsciowe- a może jakiś sprawdzony, zdolny stolarz Wam takie zrobi w rozsądnej cenie. AnetaS np zamawiała swoje drzwi u stolarza na odległość :)

olusienieczka dzięki, a możesz mi na priv przesłać namiar na ludzi od tynków i cenę za m2?
Sprawdzę ten Poltau. I zapytam AnetęS o stolarza.

Tak w ogóle to wszystkim Wam dziękuję za cenne informacje i za to, że mnie odwiedzacie. Ja też do większości z Was zaglądam:yes:

Analiena
19-01-2011, 15:32
Anula, co raz bardziej mi się Twój domek podoba :)

Te zdjątka z betonową podłogą boskie - nadal kocham to rozwiazanie, szkoda że na chwilę obecną nie kocham jeszcze mojej podłogi... :(

monika996
19-01-2011, 15:35
Anula ja robię tynki wewn, cementowe czyli tradycyjne. dla mnie gipsowe są za miękkie , w użytkowaniu to się odbija . znaki od uderzeń na ścianie. Gipsowe też bardzo chłoną wilgoć.
Dzięki za namiary, będę próbować
Płyta Teki jest Sliczna , też ją chyba kupię, przeszkadza mi tylko ,że jest ramka ( chyba ,że zle widze). piekarnik i mikrofala Teki w czarnym kolorze sa super

Spirea
19-01-2011, 19:31
Anula! Wrzuć mi link bezpośredni do tych zdjęć, które wrzuciłaś. Widzę tam schody ze spocznikiem metalowe, a takie coś myślimy zrobić.

rasia
19-01-2011, 19:35
Popatrz co znalazłam:

szare posadzki betonowe chyba pasują do tematu:

http://beton-dekoracyjny.pl/posadzki/superfloor/murator/Superfloor_IFS_5.jpg
http://beton-dekoracyjny.pl/posadzki/superfloor/murator/Superfloor_IFS_4.jpg
http://beton-dekoracyjny.pl/posadzki/superfloor/murator/Superfloor_IFS_1.jpg
http://beton-dekoracyjny.pl/posadzki/superfloor/murator/Superfloor_IFS_18.jpg

anula05
19-01-2011, 20:33
Anula! Wrzuć mi link bezpośredni do tych zdjęć, które wrzuciłaś. Widzę tam schody ze spocznikiem metalowe, a takie coś myślimy zrobić.

http://www.architizer.com/en_us/projects/view/rechter-house/17330/?utm_source=facebook_rechter_11811

anula05
19-01-2011, 20:37
rasiu witaj, dziękuję Ci,
znam tę firmę, mam od nich wycenę, ale ja widzę ogromna różnicę, między tym:
http://beton-dekoracyjny.pl/wp-content/gallery/beton-dekoracyjny/posadzka_superfloor87.jpg

a tym:
http://www.architizer.com/mediadata/projects/022011/r990x990/1a13856d.jpg
:(

ja nie chcę efektu lastryko :eek:

ada_Lipków
19-01-2011, 20:49
Przeglądam, czytam i podziwiam
i tak sobie przypominam moje betonowe dylematy
i w końcu stanęło na płytkach gresowych z firmy APAVISA seria BETON GREY (45x90) - w połączeniu z dechami z merbau wyszło OK
wejdź na ich stronę www.apavisa.com albo zapraszam do mnie na wizję

anula05
19-01-2011, 20:49
PrĻbuję ściągnąć tego Pana z IFS do moego wątku na pogawędkę, może nam pomoże w dylematach (mi i kilku moim gościom)... Zobaczymy, czy nas odwiedzi.

anula05
19-01-2011, 21:09
Przeglądam, czytam i podziwiam
i tak sobie przypominam moje betonowe dylematy
i w końcu stanęło na płytkach gresowych z firmy APAVISA seria BETON GREY (45x90) - w połączeniu z dechami z merbau wyszło OK
wejdź na ich stronę www.apavisa.com albo zapraszam do mnie na wizję

ada_Lipków witaj, szkoda że nie masz dziennika. Czemu ostatecznie zrezygnowałaś/eś:) z betonu?
Przejrzałam stronę Apavisa i rzeczywiście wygląda ciekawie, szczególnie formaty są zachęcające:) Możesz mi przesłać jakieś zdjęcie jak to u Ciebie wygląda w rzeczywistości? Jak się użytkuje?

Spirea
19-01-2011, 21:17
http://www.architizer.com/en_us/projects/view/rechter-house/17330/?utm_source=facebook_rechter_11811


dzięki wielkie :)

Spirea
19-01-2011, 21:24
Przeglądam, czytam i podziwiam
i tak sobie przypominam moje betonowe dylematy
i w końcu stanęło na płytkach gresowych z firmy APAVISA seria BETON GREY (45x90) - w połączeniu z dechami z merbau wyszło OK
wejdź na ich stronę www.apavisa.com albo zapraszam do mnie na wizję

bardzo ładne. Podpisuję się pod prośbą o zdjęcia. Gdzie kupowałaś te płytki?

BetaGreta
20-01-2011, 08:27
PrĻbuję ściągnąć tego Pana z IFS do moego wątku na pogawędkę, może nam pomoże w dylematach (mi i kilku moim gościom)... Zobaczymy, czy nas odwiedzi.
Ja już wysłałam priva.
Jak się tutaj pojawi to na pewno zasypiemy tego Pana pytaniami :)

olgusieniunieczka
20-01-2011, 09:31
Płytki superowe, kosztują widzę podobnie do Casalgrande, czyli 300 zł, ale przynajmniej rozmiary jakieś fajniejsze...
również przyłączam się do prośby o zdjątka tym bardziej, że również rozważamy podłogę merbau lub lapacho :)

olgusieniunieczka
20-01-2011, 09:37
http://www.architizer.com/mediadata/projects/022011/r990x990/1a13856d.jpg
:(

ja nie chcę efektu lastryko :eek:

kurcze, to wnętrze zjadłabym w całości:) Świetne schody i super miejsce na biblioteczkę za nimi. Przepiękny sufit z odciśniętymi dechami, o podłodze to już w ogóle nie wspominam :) piękne przeszklenia, ekstra drzwi. No pyszności po prostu.

ada_Lipków
20-01-2011, 10:04
bardzo ładne. Podpisuję się pod prośbą o zdjęcia. Gdzie kupowałaś te płytki?

Zdjęcia - pstryknę w weekend to wrzucę, muszę poodsłaniać kartony.
Ułożyłam je w częściowo w jadalni/ w kuchni/wiatrołapie i przejściu garaż - kotłownia
Płytki fajne, bo duże (i orto chodziło, bo dość miałam 60x60)
choć tanie nie były, ale jestem zadaowolona :)
a kupowałam w zaprzyjaźnionym sklepiku na Bartyckiej (polecam i mogę przesłać namiar na prv.)

anula05
20-01-2011, 10:08
super, czekamy!

olgusieniunieczka
20-01-2011, 12:02
Anula drzwi raczej po tynkach, a i tak radzę ofoliować strechem albo czymś tam zabezpieczyć, bo wiadomo fachowcy pchają się z drabiną, wnoszą płytki itp. My chyba zamkniemy drzwi, nie damy klucza i każemy włazić przez garaż albo wejściem gosp.

BetaGreta
20-01-2011, 14:41
Ja właśnie przekładałam montaż drzwi, bo też sobie uświadomiłam, że przecież trzeba po tynkach.
Gdybyś się decydowała na samo aluminium, to pewnie nie byłoby problemu.

dr_au
20-01-2011, 16:06
Anulo - pierwsza sprawa - dom naprawdę piękny. Sam bym chciał coś takiego, ale niestety plan zagospodarowania wymusza dach stromy. Zobaczymy jak architekt poradzi sobie przy istniejących ograniczeniach.

Twój dziennik poczytuję od jakiegoś czasu, więc cieszy mnie, że zajrzałaś do mojego :). A korzystając z zaproszenia w dzienniku CybexHouse mam od razu małe pytanko - gdzie zamawiałaś okna?

ada_Lipków
20-01-2011, 16:09
Anula drzwi raczej po tynkach, a i tak radzę ofoliować strechem albo czymś tam zabezpieczyć, bo wiadomo fachowcy pchają się z drabiną, wnoszą płytki itp. My chyba zamkniemy drzwi, nie damy klucza i każemy włazić przez garaż albo wejściem gosp.

Zalecam na bazie doświadczenia wpuszczać garażem, a drzwi wejściowe ofoliować stretchem + folia bąbelkowa i owinąć klamki też.
U nas dzięki temu przetrwały robienie elewacji/ kładzenie kafelek parkietów etc.
I są cudne - czyste i bez rys :)

anula05
20-01-2011, 19:07
Anulo - pierwsza sprawa - dom naprawdę piękny. Sam bym chciał coś takiego, ale niestety plan zagospodarowania wymusza dach stromy. Zobaczymy jak architekt poradzi sobie przy istniejących ograniczeniach.

Twój dziennik poczytuję od jakiegoś czasu, więc cieszy mnie, że zajrzałaś do mojego :). A korzystając z zaproszenia w dzienniku CybexHouse mam od razu małe pytanko - gdzie zamawiałaś okna?

wysylam na priv

LKJ
21-01-2011, 22:10
Czesc,

Dawno do ciebie nie zaglondalem, Gratulacje wszystko wyglonda cudnie !!!

P.S.
Czy stemple sa jeszcze aktualne?
Jesli tak to jakiej sa wysokosci?

Pozdrawiam
Leszek

anula05
22-01-2011, 20:40
czesc LKJ, stemple sprzedane. Co u Ciebie?:)

Madeleine
23-01-2011, 21:42
Widzę, że mamy podobny dylemat. Też mam w projekcie okno nad blatem, też 60cm - i jednak chyba szafek wiszących nie będzie. Fajnie wyglądają, ale w sumie miejsca wystarczy mi w dolnych. Argumenty - jak u Ciebie. Jestem niska, więc dolna krawędź nawet na 150cm to dla mnie sporo. W grę wchodziłyby wyłącznie szafki poziome.

dr_au
23-01-2011, 21:52
Mnie jakiś czas temu spodobało się takie rozwiązanie:

http://farm6.static.flickr.com/5004/5381799531_1bca42206a.jpg

Czylu szafki o małej głębokości, kończące się stosunkowo nisko, kwadratowe, normalnie otwierane drzwiczki. Pozwalają wygodnie gotować zarówno osobom niewysokim, jak i tym trochę wyższym.

anula05
23-01-2011, 21:54
A mi mało miejsca:( zmywarka, młynek, kosz - to zajmuje sporo. My z tych często gotujących jesteśmy... Czyli co nad oknem - ściana? półka?


dr_au no tak, tylko ja w tych szafkach mam trzymać tonę szklanek, kieliszków, cukrow etc. Jak mi przyjdzie wkadać po 5 szklanek do każdej szafki to zwariuję

dr_au
23-01-2011, 22:07
dr_au no tak, tylko ja w tych szafkach mam trzymać tonę szklanek, kieliszków, cukrow etc. Jak mi przyjdzie wkadać po 5 szklanek do każdej szafki to zwariuję

A to w takim razie większego sensu nie ma. Ja zachowałem sobie to na okoliczność szafek do przechowywania ziół, iluśtam rodzajów octu, oliwy itp. rzeczy, które powinny być pod ręką.

Spirea
23-01-2011, 22:21
Anula, my też z tych gotujących i tych, co mają okno równo z blatem. Okno było szykowane na ewentualne górne półki, ale raczej ich nie chcemy. Z tego względu zdecydowaliśmy się na spiżarnię, gdzie będzie sporo rzeczy przechowywanych. Część będzie w słupku z piekarnikiem i mikrofalą. Przyprawy, oliwy, octy itp. (w formie cargo) mają być w okolicy płyty na wyspie. Talerze, sztućce w zabudowie pod oknem. Zostają właśnie te nieszczęsne szklanki, kubki itd. Na dzień dzisiejszy myślę o szafce podobnej do Efilowej białej sześcianowej. Bardzo mi się podoba. Aczkolwiek ona ma chyba tę szafkę częściową schowaną w zabudowie i nie widać tych 30 cm szerokości.

Madeleine
24-01-2011, 07:33
A mi mało miejsca:( zmywarka, młynek, kosz - to zajmuje sporo. My z tych często gotujących jesteśmy... Czyli co nad oknem - ściana? półka?


dr_au no tak, tylko ja w tych szafkach mam trzymać tonę szklanek, kieliszków, cukrow etc. Jak mi przyjdzie wkadać po 5 szklanek do każdej szafki to zwariuję

Na rzeczy rzadziej używane wysokie półki są ok (no, z wyjątkiem ściągania z wysokości np. maszyny do chleba czy innego grzmota). Na wazę, pięćset rodzajów kieliszków czy zapas herbaty. Do częstego użytkowania - może być średnio. Ja do półki na h=160 sięgam nie do końca: sprawdza się na talerzyki, bo one mieszczą się w jednym rzędzie, ale już nie na filiżanki, bo do tyłu półki daleko.
Rozrysuj sobie bardzo dokładnie, co gdzie będziesz trzymać, nie tylko tak pi razy oko - i będziesz wiedziała, na czym stoisz.

Analiena
24-01-2011, 09:50
Anula, na projekcie jest Twoja cała zabudowa kuchenna? Jeśli tak to rzeczywiście by sie szafki wisząca przydaly choć ja bym zostawiła ścianę pustą nad tym oknem, ewentualnie półka.

Co do szklanek / kubków ja planuję trzymać w szufladach. Z szafek wiszących mam tylko jedną - obok lodówki (i tak lodówka jest wysoka więc szafka kończąca się na wysokości lodówki zamyka mi przestrzeń).

Mąkę, cukier trzymam w spizarni. Herbarty też chcę mieć w szufladach.

olgusieniunieczka
24-01-2011, 09:51
Anula jeśli jesteś niska to szafki otwierane do góry mogą być problematyczne jeśli chodzi o ich zamykanie, trzeba wtedy dość wysoko sięgnąć żeby je zamknąć. W starej kuchni miałam i szafki klasyczne i otwierane do góry, ale w nowej będą już tylko klasyczne...No i wiszące szafki to były 90 czyli wysokie. Na górne półki wrzucałam rzeczy sporadycznie używane, bo zeby je dostać potrzebne było krzesło i tak wspinałam się na blat żeby coś tam wygrzebać albo sprzątnąć. Ale i tak uważam, ze to było dobre rozwiązanie jak na bloki.
Miało nie być wiszących, ale mamy tyle szkła, że głowa boli a w jadalni miejsca raczej brak na jakąs witrynkę na kieliszki.

anula05
24-01-2011, 10:17
Nie, to nie jest cała kuchnia. Jest jeszcze część z wysoką zabudową, lodówką i sprzętem. Nie mam spiżarki - chyba jednak błąd... Jestem wysoka, a mąż bardzo wysoki.

myslalam o takim systemie przy poziomych:
http://www.peka.pl/zdjecia/body/oferta/04_szafki_gorne/04_03/04_03_HUWILIFT2_01_duze.jpg

a podobaja mi sie takie - pionowe i smukłe:
http://lh4.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TTykEYm2M8I/AAAAAAAACYs/nUTWSrpCPqY/897_z_verve_zoom_01_b.jpg
pytanie brzmi, czy takie szafki - glebokosc np. 30 cm i szerokosc 40 cm będą praktyczne - mając na uwadze trzymanie tam szkła i mając na uwadze nasz wysoki wzrost
A może zrobić szersze (70-80 cm), ale z parą drzwiczek...?

Analiena
24-01-2011, 10:46
Ja bym zmierzyła przeciętne talerze, zrobiła symulację z ustawieniami kubków i wtedy wybrała szerokość. Choć przy takich pionowych to z zewnątrz nie było by widać że szafka jest 2 drzwiowa (przy braku uchwytów) więc wizualnie to nie ma różnicy, a chyba praktyczniejsze takie szersze - zawsze mozna coś wiekszego schować :D

Tatarak
24-01-2011, 11:06
Anula, czytałam w jakimś mądrym piśmie, że zawsze pakowniejsze są 2-3 szersze szafki niż 5-6 wąskich zajmujących tę samą długość ściany - z tej prostej przyczyny, że nie tracisz centymetrów na ścianki boczne szafek. Weź pod uwagę, że taki bok ma pewnie ok 1, trzeba jeszcze dodać parę milimetrów luzu między bokiem a naczyniem, bo trudno szklanki wstawiać na ścisk :), pomnóż przez liczbę szafek i półek w szafkach, a dowiesz się, ile przestrzeni tracisz. Skoro oboje jesteście wysocy (szczęściarze!), to stawiałabym na te szafki poziomie - i szerokie. w tej koncepcji, której rysunek pokazałaś na poprzedniej stronie, jest moim zdaniem za dużo podziałów pionowych w górnym pasie szafek - dla mnie to wprowadza jakiś niepokój. ale to naturalnie kwestia gustu :)

olgusieniunieczka
24-01-2011, 11:30
Jeśli planujesz trzymać tam też kieliszki to wąskie będą mało praktyczne, na 40cm zmieścisz może 2 goblety, na głębokość -pewnie jeden, bo zawiasy też zajmują z 2 cm w głąb szafki. To samo dotyczy np kieliszków koktajlowych itp Szeroka szafka, ale z podwójnym drzwiami będzie bardziej pojemna. Talerze osobiście wolę trzymać w szufladzie ;)

Spirea
24-01-2011, 14:21
odradzam trzymanie kubków/szklanek w szufladach - siostra tak ma i mało wygodne i praktyczne.