PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

salik
18-03-2011, 07:32
Nas wczoraj instalator CO zmartwił że przy deskach na podłogówce dostaniemy warunek gwarancji na podłogę, mówiący że temperatura podłogówki nie może przekroczyć 26 stopni.
I w tej sytuacji podłogówka to może być za mało na ogrzanie 3 sypialni na poddaszu i być może trzeba będzie zrobić ogrzewanie ścienne.

salik
18-03-2011, 09:10
Anula - jak znajdziesz hydraulika to podziel się namiarami.
Ja dzwoniłem do kilku polecanych na forum, ale żaden nie wzbudził we mnie sympatii - na hasło o robieniu jakiegoś choćby szkicu instalacji CWU słyszałem teksty w stylu 'Panie, ja to sobie policzę na kartce i zrobimy tak żeby było dobrze'...

oldzia
18-03-2011, 11:48
z rozpędu wpisałam się w dzienniku:oops::o przepraszam.......

Elfir
18-03-2011, 12:08
anula - w deskach od dołu były rzeczywiście nawiercone otworki wypełnione betonem lub czymś takim. Na elektrycznej podłogówce temp lokalnie jest wyższa niż na wodnych, a gwarantowali że się nie rozeschnie.
Mówiąc szczerze, niespecjalnie się interesowałam, zanotowałam w pamięci jako ciekawostkę. No i macałam testową podłogę, gdzie pół było obłożone drewnem a pół kafelkami.

anula05
18-03-2011, 12:08
oldzia, witam i dziękuję:)
Plytki (croco i peau) http://www.rex-cerart.it/it/prodc-72-1.asp nie wiem ile kosztują w PL i gdzie można kupić, bo zamawiać będę (jeśli w ogóle) we Włoszech.
A wpis z Dziennika możesz wykasować, jeśli chcesz.

oldzia
18-03-2011, 12:42
oldzia, witam i dziękuję:)
Plytki (croco i peau) http://www.rex-cerart.it/it/prodc-72-1.asp nie wiem ile kosztują w PL i gdzie można kupić, bo zamawiać będę (jeśli w ogóle) we Włoszech.
A wpis z Dziennika możesz wykasować, jeśli chcesz.

już skasowane;) dziękuję za odpowiedź:)

olgusieniunieczka
18-03-2011, 13:46
Anula sorry za obsuwę w odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomogłam nieco.

BetaGreta
18-03-2011, 21:28
Anula, ja mam zapisanych kilka namiarów na hydraulików, polecanych na forum, ale żadnego sama nie sprawdzałam.
Oto lista:
- Napisał aniawmuratorze
Mogę polecić mojego
Robi też rekuperację , solary i odkurzacze centralne
p. Mirek 504 186 567
- Pan słowny, pracowity i szybki. Piotr Koźbiał 500 117 069 (emilus1)
- p. Grześ 500 241 046 - trochę wolno ale za to bardzo dokładnie i zawsze konsultuje wszystko z inwestorem (tomanio)
- Hydraulik - Jacek, 503 084 381 (Idylla Ramotki)
- 503 084 381 p. Jacek Gmurek (gaweł, Darcy)
- P. Maciej Tomaszewski 502 286 264

martahp
21-03-2011, 01:09
Anula, jakie będą te ''nietypowe rynny''? Pochwal się, co wymysliłaś. Mnie podobają się te o przkroju kwadratu.

rasia
21-03-2011, 07:51
Anula - jak znajdziesz hydraulika to podziel się namiarami.
Ja dzwoniłem do kilku polecanych na forum, ale żaden nie wzbudził we mnie sympatii - na hasło o robieniu jakiegoś choćby szkicu instalacji CWU słyszałem teksty w stylu 'Panie, ja to sobie policzę na kartce i zrobimy tak żeby było dobrze'...
Nie rozumiem... Nie hydraulik jest od projektu branżowego, tylko architekt.:rolleyes:

Cześć Anulko.:D

salik
23-03-2011, 11:39
Projektant nas zbył, mówiąc że wykonanie projektów instalacji nie było częścią umowy :(
W efekcie teraz musimy wykonać na własną rękę projekty wszystkich instalacji, a także np. wyliczenia zapotrzebowania energetycznego.

anula - raportuj jak tam prace, bo od kilku dni cisza i nie wiem czy chora jesteś czy idzie Wam tak dobrze/tak źle, że nie masz czasu pisać :)

efilo
23-03-2011, 12:07
Nie rozumiem... Nie hydraulik jest od projektu branżowego, tylko architekt.:rolleyes:

rasiu
tylko wtedy kiedy sie na to konkretnie umowisz i za to osobno zapłacisz. w skład postawowego projektu domu nie wchodzą projekty instalacji. przynajmniej z tego co ja wiem

Margula
23-03-2011, 20:42
rasiu
tylko wtedy kiedy sie na to konkretnie umowisz i za to osobno zapłacisz. w skład postawowego projektu domu nie wchodzą projekty instalacji. przynajmniej z tego co ja wiem

Efilo ;) zgadza się - jest tak jak piszesz - w skład podstawowego projektu, czyli projektu budowlanego na podstawie którego zostanie wydane pozwolenie potrzebne są dwie główne branże tj: architektura + konstrukcja. Natomiast z doświadczenia wiem,że różnie TO wygląda w praktyce. Zatem, to co jest wymagane w projekcie do pozwolenia na budowę ustala konkretny Urząd i ich zwariowane wymogi ;)

Margula
25-03-2011, 07:44
Projektant nas zbył, mówiąc że wykonanie projektów instalacji nie było częścią umowy :(
W efekcie teraz musimy wykonać na własną rękę projekty wszystkich instalacji, a także np. wyliczenia zapotrzebowania energetycznego.

anula - raportuj jak tam prace, bo od kilku dni cisza i nie wiem czy chora jesteś czy idzie Wam tak dobrze/tak źle, że nie masz czasu pisać :)

Salik - jeżeli mogłabym coś podpowiedzieć, to spokojnie z tymi projektami instalacji - gaz wiadomo - projekt być musi - chociażby do pozwolenia na budowę. Pozostałe jednak można zrobić nie koniecznie zlecając projekt - wystarczy DOBRY hydraulik i elektryk. Przedstawiasz im rozrysowane (tak by było najlepiej) miejsca podłączeń sanitarnych (wanna, wc, pralka, umywalka itp ), elektrykowi - wszystkie gniazda, włączniki itp a oni robią tak jak ma być, zgodnie z Twoimi wytycznymi :). Dodatkowo pracując w swoim fachu dłuższy czas bez problemu podadzą ile jakiego materiału będą potrzebować do położenia danej instalacji. W związku z powyższym SPOKOJNIE :) dacie radę bez projektu. Powodzenia

salik
25-03-2011, 08:06
Salik - jeżeli mogłabym coś podpowiedzieć, to spokojnie z tymi projektami instalacji - gaz wiadomo - projekt być musi - chociażby do pozwolenia na budowę. Pozostałe jednak można zrobić nie koniecznie zlecając projekt - wystarczy DOBRY hydraulik i elektryk. Przedstawiasz im rozrysowane (tak by było najlepiej) miejsca podłączeń sanitarnych (wanna, wc, pralka, umywalka itp ), elektrykowi - wszystkie gniazda, włączniki itp a oni robią tak jak ma być, zgodnie z Twoimi wytycznymi :). Dodatkowo pracując w swoim fachu dłuższy czas bez problemu podadzą ile jakiego materiału będą potrzebować do położenia danej instalacji. W związku z powyższym SPOKOJNIE :) dacie radę bez projektu. Powodzenia
To nie jest takie proste, obawiam się...
Mamy wszędzie rozplanowane ogrzewanie podłogowe, a do tego sporo innych instalacji (elektryka to akurat najmniejszy problem, jest jeszcze odkurzacz centralny, instalacja alarmowa, tv-sat, rekuperacja, sieć itp.).
Nie możemy 'po prostu' puścić gdzieś rurek albo kabli, bo zaraz się okaże że w tym miejscu miało być coś innego i potem się nie da czegoś zrobić.
Mając projekt w ręku możemy sprawdzić co i jak ułożyć i w tej sytuacji nawet lata doświadczeń 'Pana Janka' nie wystarczą.
Poza tym potrzebujemy także projekty przyłączenia domu do mediów w ulicy.

efilo
25-03-2011, 09:07
salik
piszesz tak bo jesteś przed budową. po budowie będziesz twierdził że projekty instalacji były wyrzuceniem kasy w błoto. chętnie się założę.

p.s. a Twoja wizja konfliktowego podejscia do siebie nawzajem wszystkich instalacji jest nieprawdziwa. rzadko kiedy te wszystkie instalacje w ogóle się 'widują'.

olgusieniunieczka
25-03-2011, 09:17
Salik my mieliśmy projekty razem z projektem, niestety nie do końca ustalone z nami...Hydraulika właściwie się nie zmieniła, dołożyliśmy tylko kaloryfery w garażu i gospodarczym, ale p elektryka to była jazda na całego. Projekt był podstawowy i na etapie elektryki okazało się, ze nijak nie pasuje do naszych potrzeb. Na szczeście arch. pyknął nam jeszcze jeden i tak nieco zmodyfikowany na placu budowy.
Reku też było rozplanowane, ale co wykonawca to nieco inny pomysł. U nas na przykład centrala miała być na strychu- nieogrzewanym, izolowana tylko podłoga- w końcu jest w garażu :)

Projekty przyłączy są wymagane- tego nie unikniesz, pozostałe jeśli przemyślane- ułatwią prace. No, ale to dodatkowy koszt- wcale nie mały, a i poprawek i zmian nie unikniesz. Prawdziwi fachowcy to nieźli praktycy- czasami mają naprawdę dobre pomysły i potrafią obnażyć słabe punkty pomysłów architektów.

salik
25-03-2011, 09:17
p.s. a Twoja wizja konfliktowego podejscia do siebie nawzajem wszystkich instalacji jest nieprawdziwa. rzadko kiedy te wszystkie instalacje w ogóle się 'widują'.
Może i masz rację co do tego 'przed budową', ale nie chcę potem sytuacji 'a gdzie ta rurka szła...'.
Co do krzyżowania się instalacji - elektryk powiedział że teraz się instalacje kładzie w podłodze, a nie po ścianach (a w podłodze będzie też podłogówka i odkurzacz centralny).
Ja nie mówię że to ma być robione w Autocadzie, bo szkic jak najbardziej wystarczy, ale nie rajcuje mnie jakoś opcja "ja Panu powiem ile i my te rury jakoś sobie położymy".

olgusieniunieczka
25-03-2011, 09:18
Może i masz rację co do tego 'przed budową', ale nie chcę potem sytuacji 'a gdzie ta rurka szła...'.
Co do krzyżowania się instalacji - elektryk powiedział że teraz się instalacje kładzie w podłodze, a nie po ścianach (a w podłodze będzie też podłogówka i odkurzacz centralny).
Ja nie mówię że to ma być robione w Autocadzie, bo szkic jak najbardziej wystarczy, ale nie rajcuje mnie jakoś opcja "ja Panu powiem ile i my te rury jakoś sobie położymy".

Z projektami czy bez- koniecznie obfotografuj dom przed tynkami i wylewkami!!! Ja już 2 razy korzystałam ze zdjęć :D

salik
25-03-2011, 09:26
Z projektami czy bez- koniecznie obfotografuj dom przed tynkami i wylewkami!!! Ja już 2 razy korzystałam ze zdjęć :D
Wiem, wiem - zdjęcia to podstawa ale w środku domu czasami ciężko (bo mała powierzchnia i szerokokątny obiektyw fałszuje), a poza tym na papierze łatwiej mi się czyta/przyporządkowuje :)

efilo
25-03-2011, 12:10
salik
my mielismy projekt full profi wszystkich instalacji razem z wentylacją. mysle że z rzeczywistością pokrywa się jakieś 40%. a jak czytam Twoje wypowiedzi to kropka w kropke to samo nastawienie. niestety życie wszystko weryfikuje. najważniejsze żeby przed zrobieniem instalacji mieć dokładnie rozplanowane pomieszczenia.

a tak na marginesie - u nas centrala miała być w garażu a jest na strychu :D a jak facet od reku zobaczył nasz projekt to sie zalamal i stwierdził że to trzeba wszystko przeliczyć od początku. a najlepsze jak spojrzał na autora i mówi... oooo... pan gienek. no był u nas na całej serii szkoleń ale chyba coś źle zapamiętał ;)

Margula
25-03-2011, 12:16
To nie jest takie proste, obawiam się...
Mamy wszędzie rozplanowane ogrzewanie podłogowe, a do tego sporo innych instalacji (elektryka to akurat najmniejszy problem, jest jeszcze odkurzacz centralny, instalacja alarmowa, tv-sat, rekuperacja, sieć itp.).
Nie możemy 'po prostu' puścić gdzieś rurek albo kabli, bo zaraz się okaże że w tym miejscu miało być coś innego i potem się nie da czegoś zrobić.
Mając projekt w ręku możemy sprawdzić co i jak ułożyć i w tej sytuacji nawet lata doświadczeń 'Pana Janka' nie wystarczą.
Poza tym potrzebujemy także projekty przyłączenia domu do mediów w ulicy.

;) Efilo już odpowiedź dała :) tak na marginesie - każda firma, której urządzenie będziecie mieli zamiar wykorzystać w waszym domu bez problemu przygotuje projekt montażu w waszym projekcie - jeżeli tylko o to poprosicie ;)

salik
25-03-2011, 12:29
Margula - ale mi właśnie o coś takiego chodzi.
Dla CO wszyscy mają jakiś problem i nikt nie chce mi tego rozrysować.
CWU, elektryka, WM - nie ma problemu.
U nas plus jest taki że my robimy projekt każdej instalacji do już wybudowanego budynku, więc nie powinno być tego problemu co u efilo, że nagle się okazuje że projekt sobie, a życie sobie :)

efilo
25-03-2011, 12:31
powiem tak. jak macie pełny projekt wnętrz to dopiero wtedy jest to 'życie'

salik
25-03-2011, 12:39
No właśnie projekt wnętrz się robi, podobnie jak pozostałe projekty (oczywiście te które nie są zależne od wnętrz - czyli np. gaz lub częściowo CO).

Margula
25-03-2011, 12:41
Margula - ale mi właśnie o coś takiego chodzi.
Dla CO wszyscy mają jakiś problem i nikt nie chce mi tego rozrysować.
CWU, elektryka, WM - nie ma problemu.
U nas plus jest taki że my robimy projekt każdej instalacji do już wybudowanego budynku, więc nie powinno być tego problemu co u efilo, że nagle się okazuje że projekt sobie, a życie sobie :)

SALIK
czyli masz odpowiedź - trzeba szukać dalej, jeżeli ktoś twierdzi,że ma z czymś problem ;) jak piszesz CWU, elektryka itd...tego problemu nie mają - czyli od CO się jeszcze właściwy nie znalazł ;)

efilo
25-03-2011, 12:45
częściowo CO? znaczy piec? wszędzie indziej najpierw wnętrza

salik
25-03-2011, 12:53
Częściowo CO, czyli podłogówka, piec, miejsca na zawory do podłogówki itd.
Na razie nie planujemy żadnych grzejników, a jak wyjdzie to zobaczymy po obliczeniach CO...

efilo
25-03-2011, 13:05
no to co mówisz że jeszcze nie macie projektu wnętrz jak już wiecie jakie będziecie mieć podłogi, gdzie się będą łączyć kafle z parkietem, jakie będą grubości desek itd :)

salik
25-03-2011, 13:11
no to co mówisz że jeszcze nie macie projektu wnętrz jak już wiecie jakie będziecie mieć podłogi, gdzie się będą łączyć kafle z parkietem, jakie będą grubości desek itd :)
Bo nie mamy projektu wnętrz.
Ale to nam nie przeszkadza wiedzieć rzeczy które wymieniłaś powyżej.
Wiemy gdzie będą kafle (jakie, to sprawa wtórna), gdzie będzie parkiet, jaki parkiet itd.
Tak samo jak nie zamierzamy przesuwać żadnych ścian po otrzymaniu projektu wnętrz i nasz projektant wnętrz o tym wie.

efilo
25-03-2011, 13:13
życzę żebyście dotrwali w tej wiedzy do wykonu :)

orvis
25-03-2011, 16:45
Projekty branżowe... największy SHIT jaki można sobie samemu zafundować i największa głupota jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Mam wszystkie: prąd, CO, wod-kan, odwierty pod PC, wentylacja mechaniczna, drenaże-odprowadzenie deszczówki, ozc itp itd Mój projekt budowlany to 15 cm grubości... Kierbud dziwnie na mnie patrzył jak mu klarowałem, że wszystko jest cacy i zapięte na ostatni guzik. Teraz zaczynam odkrywać znaczenie tego spojrzenia... i słowa GUZIK :)
Najbardziej zabolał "branżowy" wod-kan. Do dziś mam kupę rur, zbiornik na deszczówkę, które były ujęte w projekcie... Pięć minut na budowie zajęło mi i kierbudowi rozpracowanie tańszego, logicznego odprowadzenia deszczówki. Szkoda, że olśniło mnie tak późno, w końcu był projekt ;) Po etapie stropów... szkoda gadać, wydam majątek na przebijanie 20 cm zbrojonego betonu ;) Boję się co będzie dalej he he. Trzy ekipy od WM mają trzy różne wizje na temat wykonania, że nie wspomnę gdzie wg nich mam sobie wsadzić projekt "branżowy".
Nic nie zastąpi osobistego zaangażowania lub dobrego (przez duże "D") fachowca-praktyka. Papier przyjmie wszystko...

Anula, chyba nie będę robił bram zgodnie z projektem ;)

salik
25-03-2011, 16:49
Orvis - tylko jest pewna różnica między Twoją sytuacją, a tym co my chcemy.
My chcemy projekt od _wykonawcy_ danej instalacji.
W projekcie budowlanym nie było nic i pisałem już o tym wcześniej.
To jakby dwie zupełnie różne sytuacje, zresztą po co potrzebuję te projekty już też pisałem...

BTW: Stropu takiego jak Twój się nie przebija, tylko raczej wierci - wiertnicą.

orvis
25-03-2011, 17:00
Orvis - tylko jest pewna różnica między Twoją sytuacją, a tym co my chcemy.
My chcemy projekt od _wykonawcy_ danej instalacji.
W projekcie budowlanym nie było nic i pisałem już o tym wcześniej.
To jakby dwie zupełnie różne sytuacje, zresztą po co potrzebuję te projekty już też pisałem...

BTW: Stropu takiego jak Twój się nie przebija, tylko raczej wierci - wiertnicą.

Napisałem ogólnie na temat "branżówek", nie chciałem nikogo urazić... Natomiast jeśli chodzi o wykonawców, to tak jak wspomniałem o WM, mam kilka, zdecydowanie różnych "pomysłów" od firm wykonawczych ;)

Co do stropu oczywiście masz rację, wiercenie... diamenty utoną w g..nie ;)

salik
25-03-2011, 17:03
Natomiast jeśli chodzi o wykonawców, to tak jak wspomniałem o WM, mam kilka, zdecydowanie różnych "pomysłów" od firm wykonawczych ;)
Dlatego my najpierw wybraliśmy firmę, a potem z nią uzgodniliśmy projekt i przebieg kanałów :)

Margula
29-03-2011, 14:26
HALO...halo Anula, co tam u Ciebie ???
Dawno tutaj nie zaglądałaś...czekamy ;)

anula05
29-03-2011, 22:07
hej, zyję, ale jestem na wakacjach, odezwę się za kilka dni
POZDRO!

anula05
03-04-2011, 20:47
Hej, hej! Witam!
Na wakacjach było tak:) :cool:
https://lh4.googleusercontent.com/_E5KQowxxN9E/TZi2p_-4GBI/AAAAAAAALOU/u1MYy3K3hJY/IMGP9204.JPG

Zgadzam się z orvis, projekty branżowe prawie do niczego się nie przydają. Tez mam komplet: WM,wod-kan.,elektryka,co - wszystko wyszło inaczej... Także salik, nie przeceniaj ich...
Orvis, co z Twoimi bramami?

Co u mnie, a raczej co na budowie, napiszę w Dzienniku.

monika996
03-04-2011, 21:10
witaj. u nas też już niezła pogoda!!!!

e-mól
03-04-2011, 21:23
Kobieto wklej jeszcze chociaż kilka zdjęc SŁOŃCA, bo u nas co najwyżej słoneczko, Anula, na zdjęciu to Ty czy mąż? :lol:

anula05
03-04-2011, 22:03
taaa, trzech mam:)
https://lh4.googleusercontent.com/_E5KQowxxN9E/TZi2ouUd0NI/AAAAAAAALOQ/Sjh0k61syEU/IMGP9201.JPG

e-mól
04-04-2011, 08:41
No nie dość że mężowie cudnie opaleni, do zdjęć chcą pozować, to jeszcze pewnie ryby złowione gołymi rękoma do domu przynoszą :D

A gdzie to takie plaże, Karaiby?

salik
04-04-2011, 09:40
Ja stawiam na Karaiby albo wschodnie wybrzeże Afryki :)

anula05
04-04-2011, 10:17
to drugie, polecam:cool:

salik
04-04-2011, 13:19
Icopal ma chyba specjalne papy na dach.
My kładliśmy ich papę na fundamenty (Szybki Profil SBS) i to był naprawdę kaaawał wytrzymałej papy.
Ale u nas to było normalnie zgrzewane.
A ile miałabyś mieć cm tego styroduru?
My mamy jeszcze na budowie jakieś resztki 12cm, więc mogę wieczorem zerknąć jak się po tym chodzi.

monika996
04-04-2011, 13:44
anula piekna ta nowa łazienka. zdecydowanie bardziej ascetyczna. szkoda tylko tych krokodylich fliz. są piękne! może ta ściana przy kaloryferach?

anula05
04-04-2011, 13:53
monika, ależ krokodyle zostają!

monika996
04-04-2011, 13:57
no to super!!! bo mnie zaraziłaś ! idę zamawiać taką tapetę do gabinetu:)

martahp
04-04-2011, 14:30
Ooooo, fajnie, że wróciłaś, pełna sił na dalsze działania:)
Łazienka z nowa umywalka zdecydowanie lepiej się prezentuje.Będzie ta półka pod nią tak? Super, że krokodyl pozostaje, i lampa. Tylko cos mi ciągle w tym pomieszczeniu nie gra. Może ten kwadratowy kibelek wymienic na obły, pasujacy do umywalki? Sama nie wiem. A może fragment drewna też na podłodze?

Polina
04-04-2011, 20:56
Anula. welcome back ;))) 8)
Już myślałam że przeprowadziliście się do przyczepy... a to dla hyraulika aha ;)
Ale Ci zazdroszczę zaawansowania prac..... Ja składam wniosek o pnb Trzymaj kciuki

monika996
05-04-2011, 07:58
pierwsza piszę . piękna łazienka. architekt wnętrz ma dobry gust, czy to ty jako inwestor?
płytki praktyczne.dobrze ,że zrezygnowała z białej fugi, bo ona by ci się dopiero brudziła. ja mam takie porowate płytki u syna, ( Lazienka jeszcze nieużywana, ale już nawet pyłu budowlanego mniej widać niż na czarnych w saunie).
z drewnem ryzykuj:) po każdej kąpieli czeka was wycieranie do sucha , ale cóż efekt się liczy.:)

anula05
05-04-2011, 08:22
Ooooo, fajnie, że wróciłaś, pełna sił na dalsze działania:)
Łazienka z nowa umywalka zdecydowanie lepiej się prezentuje.Będzie ta półka pod nią tak? Super, że krokodyl pozostaje, i lampa. Tylko cos mi ciągle w tym pomieszczeniu nie gra. Może ten kwadratowy kibelek wymienic na obły, pasujacy do umywalki? Sama nie wiem. A może fragment drewna też na podłodze?

martahp, tak półka będzie. Miski będą oczywiście pasujące do umywalki:)

Polina Trzymam kciuki mocno!

monika to wypadkowa gustów architekta i naszych:)

e-mól
05-04-2011, 08:37
Co do łazienki na górze, bardzo fajna z kilkoma malutkimi "ale":
-bez szafki przy umywalkach zdecydowanie lepiej, zatem baterie w wannie bałabym na drugim końcu, a w słupku z forniru zrobiła szafki, ja poza tym leżąc w wannie wolałabym mieć głowę przy ścianie(ta szafka z drewna) niż na środku łazienki.
Możesz mieć kłopot ze znalezieniem takiej pięknej dłuuuugiej lampy nad lustro.
Nie wiem czy by Wam się przydała, ale fajnie by wyglądała ławeczka z długich desek drewnianych w kabinie wzdłuż jednej ściany. Słabo wygląda przycisk do spłuczki, może coś wymyślicie żeby mniej się rzucał w oczy.

Drewno przy wannie.
Pewniejsze rozwiązanie a nie mniej efektowne to płaszczyznę poziomą wokół wanny zrobić z białego kamienia, corianu, kwarcogranitu, a boki z drewna.

anula05
05-04-2011, 08:44
e-mól dzięki! Wanna będzie bez wylewki, napełniana przez przelew, ale już przerabialiśmy wersję z baterią na drugim końcu i odpadła. Węża nie chcę mieć poza wanną. Co do półek, to ja muszę mieć przy umywalce i kropka. Nad wanną w zabudowie od strony umywalki jest ukryta szafka cargo.
Długa lampa nad lustro jest, nie pamiętam teraz dokładnie nazwy, ale podpytam architekt.
ławeczki w natrysku nie potrzebuję, biorę prysznic 3 minuty:)
Przycisk do spłuczki właśnie nie wiem - biały czy chrom?

mayland
05-04-2011, 08:57
Hmm... nie zdecydowałabym się na tak zabudowany bidet. Przy obudowie bidetu będzie można z niego korzystać tylko.....tyłem. Przodem poprostu nie ma jak usiąść.

anula05
05-04-2011, 09:14
Hmmm... W sumie racja. Ale ten bidet na górze to przecież nie dla mnie (nie wiem czy uczestniczyłaś w zażartej dyskusji kilkanaście stron temu:), więc poradzę sobie - w końcu mam drugi bidet na dole :rolleyes:

mayland
05-04-2011, 09:19
Tak, ale mężczyźni też używają bidetu.....z przodu ;)
Wydasz pieniadze na ceramikę która nie bedzie pełniła swojej funkcji?

anula05
05-04-2011, 09:22
Wiesz co, nie wiem w jaki sposób i czy bidetu używa mój mąż, nie widziałam, ale zapytam:)

mayland
05-04-2011, 09:24
Dobrze, nie bedę dalej wnikac w temat bo to bardzo sobista sprawa.
W każdym razie ja ten temat omówiłabym jeszcze z projektantem. Moze zaproponuje inne rozwiazanie, równie efektowne a funkcjonalne.

olgusieniunieczka
05-04-2011, 10:05
Piękne wizualki :)
A kaloryfera na ręczniki w rodzinnej nie będzie? Pytam, bo może masz jakiś fajny patent na bezkaloryferową łazienkę. Mnie w jednej nijak taki jeden nie pasuje, a i u Ciebie w wizualce nie widzę.
Płytki w rodzinnej śliczne, myślałam o takich do naszej małżeńskiej. Nie wiem jak w utrzymaniu porowate, ale myślę, że kolor super w utrzymaniu.
Pomysł z drewnem przy kibelku i bidecie bardzo efektowny, ale wg mnie też się nie da korzystać z bidetu.

Łazienka na parterze osobiście bardziej podoba mi się z płytkami niż z tapetą,ale z umywalką z nowszej wizualki :D

Co do stropodachów- witaj w klubie :D Aniu, a nie myślałaś o dachu zielonym? Zwłaszcza jeśli masz widok z okien na dach? No i w ogóle o konstrukcji odwróconej? Wejdź na stronę Icopala i sobie poczytaj. Ja dzwoniłam nawet do ich doradcy technicznego. Bardzo pomocny człowiek wtedy mi się trafił. Zadzwoń, poudawaj zatroskaną "blondynkę". Może coś Ci inżynier doradzi.
http://www.zielonydach.icopal.pl/

anula05
05-04-2011, 10:58
Kaloryfer będzie, po tej stronie, ktorej nie widać na wizualkach (w lewo od umywalki). Zwykły drabinkowy.
Kolor tych płytek trochę mylący, w rzeczywistości są sporo jaśniejsze, taka kawa z mlekiem. Trochę się ich obawiam.
Z tym bidetem dajcie już spokój:) Da się korzystać od tyłu, to najważniejsze:)
Łazienka tak jak piszesz, będzie mixem.
Stropodachy - nie chcę dachów zielonych. I dość mam zgrywania blondynki, choć nią jestem. Zielone ładne, ale trzeba o nie dbać. I są dużo droższe.

martahp
05-04-2011, 11:31
Druga łazienka dla mnie świetna w całej okazałości! Fakt, bez zabudowy okołoumywalkowej lżejsza, ale jesli ta zabudowa będzie płytka, też nie bedzie źle, a na pewno bardzo wygodnie. Nie zgodzę się z tym, że przycisk do spłuczki szpeci. Sigma50 jest wg mnie pod względem wzornictwa rewelacyjna, tez taką planuję. Do twojej łazienki wybrałabym przycisk biały lub w kolorze płytek, choc są też opcje z włozeniem tam każdego motywu graficznego, np. drewna. Jesli sigma, to stelaż geberit. Jest juz opcja z zastosowaniem w gebericie z sigmą dodatkowgo pojemnika na tabletkę odświeżającą - warto o tym pomysleć, bo do niedawna opcję z tabletką miał tylko grohe.

anula05
05-04-2011, 12:59
martahp dzięki za info

olgusieniunieczka
05-04-2011, 15:59
marta a kiedy należy się o tę wkładkę upomnieć. Bo moje geberity już stoją? Jak sprawdzić czy mają to cudo?

anula05
05-04-2011, 16:07
Możesz mieć kłopot ze znalezieniem takiej pięknej dłuuuugiej lampy nad lustro.


http://www.chors.pl/produkty/6080kwwwm.jpg
chors 60/80 k 120 cm

efilo
05-04-2011, 19:36
Ania

Co do czarnej łazienki. Twój komentarz to zapisane moje myśli zanim zdążyłam go przeczytać ;). Jak tylko zobaczyłam nowa wersje to sobie pomyślałam 'umywalka to jest TO, choć ja bym zostawiła tamte kafle' :)

Górna łazienka jakaś taka mdla mi się wydaje i cieżko mi przez to się do niej konkretnie odnieść (pewnie mnie zazdrość zżera ze takiej nie mam :))

efilo
05-04-2011, 19:47
A jeszcze a propos drewna. Nie mysleliscie o jakimś czeczocie? Albo bubindze? Co prawda kafle nie są gładkie ale widzę ze drewno zakladacie i tak wzorzyste?

Polina
05-04-2011, 19:54
Anula, łazienka rodzinna jest bardzo bardzo bardzo fajna. Nie zmieniaj bidetu - tak wyglada suuuuuper! I lustro, i wanna i prysznic - wszystko super. No i pikne okna z zaluzjami.... Ehhhhh... :)
Obawiałabym się też drewna przy wannie, ale zostaw tak bo prezentuje sie pięknie....

e-mól
05-04-2011, 19:55
Fajny ten chors, ale pisałam o tej wersji bez szafki, wtedy lampa by miała jakieś 1,5m chyba

Spirea
05-04-2011, 20:01
druga wersja łazienki bardzo ładna. I lampa dopasowa i ta umywalka.
Góra bardzo spokojna. Szafki - wiadomo muszą być i są ładnie wkomponowane. Trochę jakoś dziwnie kojarzy mi się wmontowanie wc i bidetu pomiędzy szafki/zabudowę. Czułabym się jak w poczekalni ;) Czy te szafki wyżej nie są za nisko?

anula05
05-04-2011, 20:02
Efilo, dzięki. Tych fornirów jest taka masa, że można zgłupieć, dlatego zdaję się na architekt, która proponuje do dolnej łazienki Sapeli Pommele; coś takiego:
http://www.egzodrew.com.pl/userfiles/image/forniry/sapeli.jpg

Ta bubinga też fajna.
http://www.egzodrew.com.pl/userfiles/image/forniry/bubinga.jpg

I czeczot też...

Ty masz w którejś z łazienek fornir?

anula05
05-04-2011, 20:04
druga wersja łazienki bardzo ładna. I lampa dopasowa i ta umywalka.
Góra bardzo spokojna. Szafki - wiadomo muszą być i są ładnie wkomponowane. Trochę jakoś dziwnie kojarzy mi się wmontowanie wc i bidetu pomiędzy szafki/zabudowę. Czułabym się jak w poczekalni ;) Czy te szafki wyżej nie są za nisko?

Te szafki wyżej są w licu ściany, w zabudowie.

monika996
05-04-2011, 20:54
forniry są piękne. jeżeli masz płytki gładkie bez maż to sprubój z tym drugim . czeczotem?

Madeleine
05-04-2011, 21:11
Anula, wkleiłabyś jeszcze raz linki? Bo z tymi coś się zepsuło i nie działają, a chętnie skorzystałabym. Co do bidetu i wc - mam podobne wrażenie do Spirei. Ale poza tym - ślicznie jest.

efilo
05-04-2011, 21:29
Mam fornir w agatowych lerablach. Jesionowy.

dakula
05-04-2011, 21:58
Anula zobaczyłam Twoją górną łazienkę i aż się uśmiechnęłam, bo moja jest do niej na tyle podobna, że mój mąż jak zobaczył ją na ekranie komputera stwierdził - o kolejna wersja naszej łazienki, fajna. Nawet lampę przy lustrze taką miałam. Oznacza to oczywiście, że bardzo mi się podoba. :)

Szafki to dobry pomysł, łazienka przy sypialniach ma być praktyczna i lepiej mieć szafki, niż później wszystko na wierzchu trzymać.

Odnośnie drewna to szczególnie ten panel za kranami oraz powierzchnia pozioma dookoła wanny mogą być problematyczne. Ja bym chyba nie ryzykowała i dała drewno jedynie na obudowie wanny.

Spirea
05-04-2011, 22:01
Te szafki wyżej są w licu ściany, w zabudowie.

a to tego nie widać, bardzo fajny pomysł, może sama wykorzystam. Na dole wkują mi się w ścianę ze stelażem, ale u góry są działówki, więc trzeba będzie robić obudowę, a nie chcę żadnych "gzymsów"

martahp
06-04-2011, 01:29
marta a kiedy należy się o tę wkładkę upomnieć. Bo moje geberity już stoją? Jak sprawdzić czy mają to cudo?

Ja przeczytałam o tym tutaj - można dokupić do sigmy
http://www.geberit.pl/geberit/inet/pl/wcmspl.nsf/pages/prod-now-18 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.geberit.pl%2Fg eberit%2Finet%2Fpl%2Fwcmspl.nsf%2Fpages%2Fprod-now-18)

Jeśli jeszcze ktoś nie kupił stelaża (Anula), pojawiła się kolejna nowość w temacie walki z przykrymi zapachami
http://www.geberit.pl/geberit/inet/pl/wcmspl.nsf/pages/prod-now-19 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.geberit.pl%2Fg eberit%2Finet%2Fpl%2Fwcmspl.nsf%2Fpages%2Fprod-now-19)

Ja niestety stelaż juz zakupiłam, więc duofresh odpada, ale na pojemnik na kostki na pewno się skuszę - nie znoszę wiszących kostek w pojemniczkach:rolleyes:

anula05
06-04-2011, 07:41
Rzeczywiście fajne, ciekawe ile ten DuoFresh kosztuje, wiesz może? W necie nie mogę znaleźć ceny.
Martahp, a tak w ogóle to ja mam pytanie - Ty budujesz dom? Wydawało mi się, że kiedyś pisałaś, że nie budujesz, a tu czytam, że stelaże zakupione :-?

Dakula pochwal się tymi wizualizacjami!

efilo
06-04-2011, 08:21
kibelek podłączony do prądu? matko czego ludzie nie wymyślą :D rozumiem że ten wentylatorek ma za zadanie przeciągnąć przez filtr powietrze z całej kubatury pomieszczenia? sprytne ;)

salik
06-04-2011, 08:43
Jak już jesteśmy w temacie wyziewów i zapachów - robiliście u siebie odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych?

efilo
06-04-2011, 08:45
oczywiscie. z tego co się orientuje jest to nawet uregulowane prawnie (ale nie czytałam zapisów dokładnie tylko obiło mi się o uszy więc musiałabym sprawdzić)

znalazłam:
Piony kanalizacyjne powinny być zakończone rurą wywiewną wyprowadzoną ponad dach.

Jeśli w budynku jest kilka pionów, rura wywiewna powinna się znajdować na pionie najbardziej oddalonym od przykanalika (w domu jednorodzinnym powinien to być pion najbardziej obciążony ściekami). Oprócz tego należy montować rurę wywiewną na co piątym (licząc od najbardziej oddalonego) pionie kanalizacyjnym. Reszta pionów może być wentylowana zaworami napowietrzającymi.

Podłączenie kilku pionów do jednej rury wywiewnej jest możliwe pod warunkiem, że pole jej przekroju jest równe co najmniej dwóm trzecim sumy przekrojów podłączonych pionów.

anula05
06-04-2011, 08:58
o rany, nie wiem - kto to robi - hydraulik czy od wentylacji???

efilo
06-04-2011, 09:04
hydraulik w komplecie z dekarzem

anula05
06-04-2011, 09:08
Zadzwoniłam, jest wyprowadzone
Nie straszcie mnie:)

anula05
06-04-2011, 09:21
Anula, wkleiłabyś jeszcze raz linki?
Nie, bo skopiowałam je z jakiegoś dziennika. Nie mam innej wersji.

mariomili
06-04-2011, 09:30
Cześć Anula,

Bardzo fajny projekt macie a po wizualizacjach widzać że i wnętrza będą piękne.
Gratulacje powrotu do kraju.

Przeczytałam w Twoim dzienniku że robicie najpierw ocieplenie poddasza a potem wylewki, co mnie zdziwiło bo my początkowo też tak chcieliśmy ale wszyscy nam ordadzali i mówili że trzeba ( tak by było najlepiej ) 1- wylewki 2- poddasze. Sam wykonawca od poddasza powiedział, że nie wchodzi jak nie będzie mniał wylewek, żebyśmy nie mieli do niego pretensji :rolleyes: No i czekamy na wylewki....

Pozdrawiam

anula05
06-04-2011, 09:36
Cześć,
U nas też najpierw wylewki.

salik
06-04-2011, 09:41
Anula - gratuluję powrotu :)
To teraz czekamy na codzienne raporty począwszy od 1 maja :-)

aneta s
06-04-2011, 10:50
Witaj Anula chyba mnie jeszcze u Ciebie nie bylo:rolleyes:
dziennik przejrzalam, z komentarzami bedzie gorzej bo sporo ich... Zapowiada sie piekny dom, bede podgladac i kibicowac;)Fajnie ze bedziesz nadzorowac wykonczeniowke to zaoszczedzi nCi sporo nerwow i pieniedzy

efilo
06-04-2011, 10:51
anula
a gdzie ta kitchen?

martahp
06-04-2011, 12:10
''Martahp, a tak w ogóle to ja mam pytanie - Ty budujesz dom? Wydawało mi się, że kiedyś pisałaś, że nie budujesz, a tu czytam, że stelaże zakupione :-?''

Anula- nie stelaże, tylko stelaż w liczbie 1:rolleyes:
O domu na razie marzę, może już wkrótce coś drgnie...Na razie przygotowuję się do remontu łazienki (i nie tylko) w mieszkaniu, którego nie planujemy się pozbywać:)

BetaGreta
06-04-2011, 12:10
Fajnie, że wracasz, gratuluję!
Może będzie okazja aby się spotkać.
To teraz czeka Cię pakowanie.

martahp
06-04-2011, 12:28
Nie znam niestety ceny duofresh. A swoją drogą szkoda, że przycisk w tym systemie odstaje od ściany. Myślę, ze nie wygląda to dobrze, choć to moja subiektywna, bo nie sprawdzona naocznie opinia.

Dopiero doczytałam, że wracasz. Fajnie, będzie wam łatwiej, choc i tak dzielnie sobie do tej pory radziliscie - gratulacje!:)
No to teraz sie będzie działo, drżyjcie ekipy!;)

malgol
06-04-2011, 13:14
hej :) pytałaś o balustrady szklane. Sprawdzona firma GROT - producent schodów, ale same balustrady też zrobią, oczywiście. Robią terminowo, bardzo dobrze i przygotowują przed montażem bardzo dokładne rysunki techniczne co dla mnie jest ich ogromnym plusem (współpraca na odległość :))
Co do stropodachów - zgodziłabym się z inspektorem nadzoru. Chyba na każdej budowie, na której miałam dach płaski odwrócony były z nim jakieś problemy.
Mam w łazienkach fornir z czarnego dębu - jak dotąd sprawuje się dobrze, chociaż nie mam tak zrobionej obudowy wanny a blat pod umywalką oraz fragmenty ścian.
W przypadku jasnego forniru - z resztą dość zbliżony do sapeli można zawsze zastosować teak - w desce przy wannie a fornirze na zabudowach - najbardziej odporne na wilgoć. Podoba mi się też wersja z jasną szafką w łazience rodzinnej - może szafka boczna, wykonana z takiego samego materiału byłaby "lżejsza"w odbiorze? a takie długie lampy ma spotline, w serii Q-line wall można je łączyć.

pozdrawiam :)

anula05
06-04-2011, 14:56
malgol dzieki!
efilo, wrzucę wieczorem, bo ciągle COŚ :mad:

dakula
06-04-2011, 15:49
Nie wklejałam u siebie bo ciągle walczę z kolorystyką. Układ spodobał mi się od razu, a kolory ciągle to nie to.

https://lh4.googleusercontent.com/_SNZW7ogiNYw/TZx79DlXHSI/AAAAAAAAAFk/U_MHmQMvo_4/lazienka.jpg

Twoje fajniejsze :)

Zmieniłam oświetlenie na takie po bokach lustra i dzięki temu zyskałam też płytką zamykaną półkę.
Jak już trafimy z kolorystyką to wstawię ostateczny efekt.

anula05
06-04-2011, 16:07
To się możemy zamienić, bo mi się Twoja bardziej podoba:) Lubię takie kolory.
Co to za drewno? I ile szerokości ma blat? Tą półkę to masz przy umywalce (jak u mnie?)

dakula
06-04-2011, 17:20
Blat ma 60x185 cm, drewno na wizualizacji to buk, a ta półka to tylko taki płytki schowek w obudowie lustra, która mieści też lampę – u ciebie jest pełnoprawna szafka. Zapomniałam jeszcze dopisać, ze rezygnuje z prawej umywalki, wolę jedną umywalkę i kawałek blatu. Na tej wizualce tej półki jeszcze nie widać ale widać już, ze lustro zostało podniesione i obudowane drewnem.

https://lh6.googleusercontent.com/_SNZW7ogiNYw/TZySk1tOnpI/AAAAAAAAAFo/rHsDyh4-Iic/lazienka2.jpg

anula05
06-04-2011, 17:54
Bardzo mi sie podoba. Super.
Ja chcialam koniecznie 2 krany, mam szer 140 cm i dwie umywalki nie weszly. Ile m2 ma twoja lazienka? Masz bidet?:)

malkul
06-04-2011, 19:20
Anula twoja mi się bardziej widzi:rolleyes:

dakula
06-04-2011, 19:45
To co widać nawcześniejszej wizualizacji to właśnie budet. Obok jest kibelek właściwie taki sam wizualnie tylko bez wcięcia na kran. Łazienka ma 11,4m2.

anula05
06-04-2011, 20:09
To tyle co moja:) Większa się wydaje. Prześlij link co to fajowy bidet.

e-mól
06-04-2011, 21:16
To ja generalnie może uprzedzę, że nie będę u Ciebie siała ochów i achów, bo wiadomo że projekty robią wrażenie, skupię się na konstruktywnej krytyce. Więc nie sądź, że tylko chcę deprymować, bo generalnie cuda pokazujesz, ale może na coś moje uwago Ci sie przydadzą.
Scięta wyspa mi sie nie widzi, chyba do niczego nie nawiązuje i tak barek ładnie się odcina bielą od forniru i dla mnie to wystarczy.
Lampy nad kwiatami dałabym raczej coś liniowego na długość sufitu, będziesz później miała większą dowolność co do aranżacji i masz już sporo "punkcików" na suficie taka linia by to przełamała.
Co to są te świecące kwadraty na ścianie?

Mam w domu próbkę blanco zeus z silestone wygląda fajnie-czysta biel, czy zżółknie to już Ci nie powiem, mam tez np z silestone z serii platinum szary jakby z opiłkami -kropeczkami stali, zależnie jak pada światło albo wydają się one czarne, albo lustrzane, efekt ciekawy ale chyba 400E za m2, blanco zeus 290E

Czy Ty masz 9szt szafek 40cm czyli blat prawie 4m? Jeśli tak to z kwarcu lub kamienia bez łączenia się nie da, przynajmniej ja nie dałam rady.

anula05
06-04-2011, 21:21
Czemu to cholerstwo jest takie drogie?
Z czego ładnego i trwałego zrobić biały/jasnoszary blat za <1000 pln/m???

Ścięta wyspa jest kontrowersyjna, to wiem, na początku w ogóle nie braliśmy jej pod uwagę, ale teraz coraz bardziej mi się podoba.

salik
06-04-2011, 23:54
Anula - czy Ty robiłaś projekty podpięcia do przyłączy wod-kan - w sensie to co trzeba ponoć w ZUD-zie składać?
Bo ja dostałem właśnie ofertę na wykonanie projektu tych przyłączy za 2.5k, podczas gdy myszonik pisała że zrobiła swoje za 400zł i teraz nie wiem czy to specyfika rynku warszawskiego, czy po prostu ten człowiek jest jednak tak drogi :(

martahp
07-04-2011, 01:23
No to teraz ja się powymądrzam;)
-zgadzam się z e-mól - mnie też nie podoba się ta wyspa, rozumiem, że miała stanowić taki mocniejszy, dynamiczny akcent w pomieszczeniu, ale uważam, że szybko się znudzi i zacznie drażnić
-a może fornir jesion bielony lub klon? Chociaż obecnie mam kuchnię z szafkami w fornirze z klonu i czasami, o zgrozo, dostrzegam w nim lekki róż, choc to zależy od kąta padania światła
-nie podobają mi się podwieszane (stopniowane) sufity, a w nich halogeny. Wg mnie to kiczowate rozwiązanie - sorry
- dobrze, że rezygnujecie z tych kwadratów w ściance
- wydłuzyłabym wąskie szafki tak, aby niemal dotykały ramy okna
-faktycznie dziwne te długie lampy nad kwiatami, ale na pewno coś ciekawego dobierzesz - zamiesciłas tyle świetnych lamp
(ile kosztuje Davide Groppi miss...? )
- wiem, że to tylko wizualka, ale aż boli mnie zawieszenie tej kompozycji ze zdjęciami w salonie tak blisko prawej strony:bash:
- odnośnie przycisków wc moje zdanie już znasz - sigma50:p

-wracając jeszcze do łazienki, ta Dakuli rewelacja!!! (Dakula-zazdroszczę!) bardzo w ''mojej'' kolorystyce- taka jasna, dla wielu mdła - fajna. Sądzę, że twoja będzie podobna w odbiorze, masz piękne duże okno. Choć ja osobiscie wybrałabym płytki białe.

efilo
07-04-2011, 07:05
anula
poza rurkami nad kwiatami (same w sobie są niezłe ale w tym miejscu wizualnie przeszkadzają) oraz kwadratami podoba mi się dosłownie wszystko. nawet wyspa-statek. oczywiscie że nijakie się mniej nudzi ale czy ja wiem czy to mnie przekonuje do tego żeby mieć wszystko nijakie? ;)

reszta na priw

Basia_KRK
07-04-2011, 09:03
Witaj anula05 :)
Strasznie żałuję, że dopiero teraz znalazłam Twój dziennik. Przeczytałam go w zasadzie jednym tchem - miałam wrażenie, że w dużej części jakbym czytała o sobie i moich dylematach na budowie. Teraz na bieżąco będę śledzić :)

Muszę też przebrnąć przez 68 stron Twoich komentarzy, bo szczególnie interesują mnie takie tematy:
- podłogówka w całym domu i ostateczny wybór podłóg i ogrzewania (też mamy pompę ciepła i wszędzie podłogówkę - zrezygnowaliśmy z gazu), nie znoszę płytek i czarnych fug - chciałabym wszędzie dębowe deski...
- wielkie okna i ich aranżacja :) też takie mamy :)
- dodatkowo: zabezpieczenie szybami hartowanymi górnych wielkich okien....
- elewacja drewniana domu,
- brama i drzwi wejściowe do domu - też będziemy robić z drewna i na zmówienie ....
- stropodachy,


Kuchnia nasza ma prawie 20m2. Niemal drugie tyle zajmuje jadalnia. Nie mam spiżarni, dlatego w założeniu w kuchni miało być dużo szafek i wyspa z hokerami "na poranne muesli". Układ niby prosty, ale jak się okazuje kłopotliwy.

Generalnie łazienka ma być w klimacie "klubowym", dość ciemna, z przytłumionym światłem i muzyczką w tle W przeciwieństwie do górnej, rodzinnej łazienki, ta może być mniej praktyczna, bo będzie mniej eksploatowana.
Haha, jakbym widziała moje słowa ;)

Zabieram się za lekturę komentarzy :)

anula05
07-04-2011, 09:05
Anula - czy Ty robiłaś projekty podpięcia do przyłączy wod-kan - w sensie to co trzeba ponoć w ZUD-zie składać?
Bo ja dostałem właśnie ofertę na wykonanie projektu tych przyłączy za 2.5k, podczas gdy myszonik pisała że zrobiła swoje za 400zł i teraz nie wiem czy to specyfika rynku warszawskiego, czy po prostu ten człowiek jest jednak tak drogi :(

Tak, robiłam, nie kosztowały 2.5 na pewno, ale 400 też nie. Z tego co pamiętam, to około 1-1.5k. Ale full wypas - czyli Pana nie widziałam na oczy, wszystko na tel., załatwił wszystkie papiery, formalności w gminie (droga gminna, ciągnęliśmy wodociąg 70m), zawiózł do kolegi z ZUDu i wszystko sobie pozałatwiali beze mnie.
Tak staram się ten dom budować - bez osobistego udziału:)

Basia_KRK
07-04-2011, 09:14
Niewykluczone, że płytki kupimy we Włoszech, będzie dużo taniej.

Ostatnio też miałam takie myśli... :) Nadal planujecie zakup w Italii ?


Zaczynamy też ustalać szczegóły elektryki i elementów inteligentnych. Wybór padł na dość prosty i tani system Siemens LOGO!. Oooo i o tym też muszę poczytać :)


IGN2566 to jedyna zamrażarka do zabudowy z kostkarką jaką znalazłam. A może ktoś zna inne?
Udało Ci się znaleźć jakiś inny model?

anula05
07-04-2011, 09:17
Wyspa-statek ma być fragmentem przełamującym monotonne pionowe układy w całym domu (widać ją z salonu, gdzie będą kilkumentrowe panele).
Fornir kuchenny będzie pochodną forniru użytego na panelach w holu i salonie. Mam już próbkę panelu z dębu modyfikowanego:
https://lh3.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/TZ10AExRZMI/AAAAAAAAC0I/ne9qEyNR4ys/s720/zdjęcie.jpg
choć na tym zdjęciu akurat wyszedł nieźle. W rzeczywistości jest bardziej żółty
i go odrzuciliśmy, wydaje nam się za sztuczny, sraczkowaty:), kojarzy nam się z meblościanką sprzed dekady lub dwóch. No więc teraz przygotowują nam próbkę dębu fladera (z usłojeniem) i może lekko wybielonego.

Sufit podwieszony musi być w części nad wyspą, bo tam idą rury wentylacyjne. Spróbujemy zlikwidować nad oknem. Szafki spróbujemy też wydłużyć do linii okna:)
Nie wiem ile kosztuje Davide Groppi miss... ALe podejrzewam, że majątek. Gdzie się da, będę szukać zmienników, bo designerskie lampy mają jak dla mnie zbyt wygórowane ceny.

Ja się tylko martwię blatem. Czy ktoś coś mi podpowie?:( Jak zmienimy na szary to szare szafki też będzie trzeba zmienić - na białe zapewne.
e-mól, mam pod oknem ok. 4,40 blatu (z wnęką w wysokiej zabudowie). Wiem, że nie da rady w jednym kawałku i trzeba będzie łączyć, jeśli kwarcyt. Ale pewnie nie kwarcyt. Dodatkowo blat ma 85 cm a nie standardowo 60, bo wchodzi w okno.
Niby 4,5 metra, myślałam, że 4,5 pomnożę przez koszt metra materiału, ale nie nie nie.. Nie może być tak łatwo. Jak mi doliczyli koszty wszystkich otworów, montażu, blatu wyspy z otworem oraz barek to wyszło zabójstwo. Muszę się ze wszystkim zmieścić w max max 10 tys.

Witaj Basia_KRK. Ja Cię podczytuję:) Jeśli masz jakieś pytania, pisz. Te tematy, które wymieniasz już przemaglowałam.

anula05
07-04-2011, 09:19
Basia, ostatecznie nie kupujemy płytek we Włoszech. Znalazłam dużo taniej w Polsce.
Inteligentny dom to działka męża. Ale mam sprytnych elektryków od tego, choć nie wiem czy pojadą do Krakowa. Zamrażarki innej nie znalazłam.

e-mól
07-04-2011, 10:46
Temat blatu ja wałkuję jakieś pół roku i nic nie wymyśliłam :(
Robię teraz taki mały eksperyment, ale raczej nie Twoje klimaty.
Zostaje Ci blat betonowy , może być jasnoszary, ale ja nie wierzę że da się go porządnie zaipregnować.
Laminat długości ponad 4m i szerokości chyba nawet do 1,2m, trwałość jak dla mnie świetna, mam próbniki lupusa, są tam dwa całkiem białe, połysk -zarysowałam go nożem i groszkowy wydaje się nie do zdarcia, jakby był taki czarny to bym go do siebie wzięła.
cena jakieś 100 - 200m2 spójrz u majkiego jak pięknie może się taki blat prezentować, tylko jest ryzyko że biały zżółknie.
http://img202.imageshack.us/img202/3375/006201.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/4064/004901.jpg

http://img547.imageshack.us/img547/1143/004301.jpg

No i zostaje Ci jeszcze klejonka drewniana, można by ją np. wybejcowac na całkiem szaro, albo dobrać kolor pod dąb, stolarz złączy Ci każdą ilość, cena fajna, można regenerować i zlew podwiesić, jak się ostatnio okazało.

podzielisz się namiarem na Rexy w Polsce

BetaGreta
07-04-2011, 11:14
Spróbuj z tematem blatu uderzyć do Irmy lub zuz@nki, może będą umiały pomóc.

malgol
07-04-2011, 12:59
oglądałam kuchnię - po (bardzo) drobnych zmianach, o których już tu pisano - super :) nie przekombinowana, wyspa - w tym kosmicznym kształcie też mi się podoba, świetnie gra z frezami na fornirowanych wyłogach ścian. Ja bym się zastanowiła nad okapem sufitowym, ale ten też mi nie przeszkadza :) co do blatu - można jeszcze użyć cristal white - to wysoko skrystalizowany, biały marmur, jednorodny, bez smug ale wtedy impregnacja, impregnacja, impregnacja....
pozdrawiam :)

monika996
07-04-2011, 17:48
anula fajnie. tak się spodziewałam. na poczatku ta wyspa byla dla mnie dziwna, juz mi się opatrzyła. jest fajnie!!! czekam na dalszy etap.

Margula
07-04-2011, 20:01
Hej, hej! Witam!
Na wakacjach było tak:) :cool:
https://lh4.googleusercontent.com/_E5KQowxxN9E/TZi2p_-4GBI/AAAAAAAALOU/u1MYy3K3hJY/IMGP9204.JPG

Zgadzam się z orvis, projekty branżowe prawie do niczego się nie przydają. Tez mam komplet: WM,wod-kan.,elektryka,co - wszystko wyszło inaczej... Także salik, nie przeceniaj ich...
Orvis, co z Twoimi bramami?

Co u mnie, a raczej co na budowie, napiszę w Dzienniku.

Ojojoj ;))) ale fajowe wakacjeee....ta plaża i to słońce i czekoladowy Pan... ;) no no no ;)
pozazdrościc ;)

anula05
07-04-2011, 20:03
Będę jeszcze sprawdzać te blaty:
http://www.kerrock.pl/
http://www.lupus.eu/w/blaty-28mm/225/Laminaty#galeriaZdjec
http://www.prodmar.pl/kamienie/?cmd=52
Marmur to może nie, dziękuję:)
e-mól rexy w gres.pl
Kuchnię majkiego znam, konsultowałam z nim praktyczny aspekt tych wysokich szafek, dzięki majki:)

Margula
07-04-2011, 20:05
Będę jeszcze sprawdzać te blaty:
http://www.kerrock.pl/
http://www.lupus.eu/w/blaty-28mm/225/Laminaty#galeriaZdjec
http://www.prodmar.pl/kamienie/?cmd=52
Marmur to może nie, dziękuję:)
e-mól rexy w gres.pl
Kuchnię majkiego znam, konsultowałam z nim praktyczny aspekt tych wysokich szafek, dzięki majki:)
Cześć Anula i jak tam wysokie szafki w praktyce się spisują?

anula05
07-04-2011, 20:09
podobno dobrze

Margula
07-04-2011, 20:22
;)...jeżeli chodzi o blaty, to może coś się przyda:
www.blatsystem.pl
www.hth.pl
www.bellacasa.pl
www.ramido.pl
:)

tutli_putli
07-04-2011, 22:02
Dobry wieczór
Ja tak na szybko napiszę szybko -cuuuuuuuuuuuuuuuuuudny będzie ten dom :))))))
Projekt jest genialny - a wykończony środek pewnie będzie jeszcze fajniejszy :)

Margula
08-04-2011, 21:51
;) wizki eleganckie - kuchnia wygląda ciekawie ;) Ja przemyślałabym jeszcze blat przy hokerach - może lepiej prezentowałby się wówczas, gdyby w swoim kształcie był powtórzeniem ściętej wyspy a jego noga zchodziłaby po skosie do białego odcinka ściany-tworząc trójkąt zamknięty. acha i okno - nie lepiej by zaczynało się licując z białymi szafami? Generalnie bardzo fajnie wygląda blat pod oknem, w który wcina się drewniany blat z kwiatami ;):rolleyes:

dakula
09-04-2011, 09:06
Anula kuchnia wyszła bardzo fajnie. Ja bym ją bardziej zamknęła od strony salonu ale to tylko z powodu mojego bałaganiarstwa. Poza tym zazdroszczę tak długiego blatu.

O bidet się dowiem.

anula05
09-04-2011, 09:23
witaj tutli-putli:) dzięki robię co mogę :rolleyes:
margula, wolę nie kombinowac z tym blatem, żeby nie przekombinować... nie wiem, czy w ogóle go sfrezuję. Okno będzie się licować, spoko spoko:) I szafki będę się zaczynać od razu nad oknem, bez przerwy.
dakula kuchnię z salonu będzie widać słabiutko, pod drodze mamy komin... o tu trochę widać, jak będzie widać:):
https://lh6.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/TShX2LVZEZI/AAAAAAAACSU/JUC2i4RJyJ0/s1024/stefanowo_salon%20schody%20v1%5B3%5D.jpg
tylko to jeszcze stara wersja, z innymi szafkami i teraz zlew jest bardziej w prawo

Basia_KRK
10-04-2011, 06:54
Basia, mam pytanie o wyspę. Widzę, że masz blat wyspy na jednej wysokości, bez barku, a jednak z wysokimi stołkami. Na jakiej wysokości jest blat w takim razie? Miotam się, bo chciałabym takie rozwiązanie, ale boję się, że te miejsca siedzące będą za blisko płyty, dlatego mam podniesioną linię barku na 110 cm chyba. Ale obawiam się z kolei czy to będzie wygodne (dla dzieci szczególnie), żeby coś zjeść.
Podaj mi swoje wysokości proszę. Nie obawiasz się tego siedzenia blisko gotujących się potraw?
Anula mamy 96 cm. Nie obawiam się tego, ale my mamy jeszcze stół 4-osobowy w kuchni, który jest docelowym miejscem siedzenia... Barek ma być jako taki "pomocnik" przy gotowaniu - jedna osoba gotuje, druga osoba przy nim siedzi i plotkuje, czy lub np. coś obiera, sieka - jakoś tak to widzę...

Spirea
12-04-2011, 10:43
Anula, możesz napisać coś więcej o tych balustradach mocowanych rotulami do profili okien? Mój wykonawca od ocieplenia sugerował własnie takie rozwiązanie i badam temat. Dzięki z góry.

rasia
12-04-2011, 11:06
Anula, super! :D Mkniesz do przodu pięknie!
Niech Ci się zajmą tymi stropodachami szybciutko. Ja mam jeden nad garażem i od razu miałam zaizolowany, a całą resztę zrobili mi panowie dekarze.
Co to za fajna siatka rheinzink?

salik
12-04-2011, 11:18
Anula - przypchała Ci się skrzynka wiadomości :)

anula05
12-04-2011, 12:40
Spirea, co chcesz wiedzieć konkretnie? Zrobi mi firma od okien - szkło mocowane rotulami do profili:) Chciałam jak najmniej widoczne. I dodatkowo nie trzeba kombinować z elewacją - montuje się je po wszystkich brudnych pracach.
Nie mam zdjęć i nie mogę znaleźć w necie, to zrobiłam u znajomych, ale mają profile, a ja będę miała rotule do profilu, i szkło normalne, nie mleczne:
https://lh4.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/TaQ60g5ZxuI/AAAAAAAADA8/fJUgFmerVzg/s720/zdjęcie%5B1%5D.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/TaQ65sEeNlI/AAAAAAAADBA/wdxzSdOXrvM/s720/zdjęcie%5B2%5D.jpg

Rasia, siatka nie wiem do czego służy, nie dałam rady nawet zajrzeć na ten dach:( Na materiał po stropodachy już pojechali, chyba poczuli presję Inwestorki:)

monika996
12-04-2011, 14:28
Anula zawsze tak bywa z płaskimi dachami , tarasami. trzeba dobrze zaizolowac. jedyne wyjście:)

dakula
12-04-2011, 15:59
hej anula

w lazience mam Starck X z firmy Duravit, choc nie wiem czy ostatecznie przejdzie, bo cenny maja troche z kosmosu, choc sam pomysl z klapa do bidetu fajny,

mariomili
12-04-2011, 17:57
Anula ale u Ciebie ruch na budowie, mam nadzieję że wszytko ogarniasz.
Na jakie tynki zdecydowaliście się?

BetaGreta
12-04-2011, 20:55
A hydraulik wart polecenia, bo i ja teraz poszukuję?

olgusieniunieczka
13-04-2011, 10:31
Anula, a czemu zdecydowaliście się na szambo? Macie widoki na kanalizację w krótkim czasie?

anula05
13-04-2011, 10:38
Tynk silikonowy Ceresit
Hydraulik OK, a na kiedy potrzebujesz? W maju zajęty:)
Mamy widoki, ale te widoki są już od 2 lat i nie wiadomo kiedy się urealnią, może za rok, dwa, więc szambo wstawić tak czy siak musimy, niestety:(((((

BetaGreta
13-04-2011, 11:00
Hydraulik OK, a na kiedy potrzebujesz? W maju zajęty:)


W zasadzie na już :)
Mąż miał się sam bawić ale jednak stwierdził, że prace własne zajmują dużo czasu więc trzeba zlecić prace wod-kan.

anula05
13-04-2011, 11:04
no to pewnie nie będzie wolny, ale prześlę ci namiar na priv

BetaGreta
13-04-2011, 11:49
no to pewnie nie będzie wolny, ale prześlę ci namiar na priv

Dzięki za info.
A jak wyceniają pracę hydraulicy? Z tynkami to prosto a u nich to chyba za całokształt, tak?

anula05
13-04-2011, 12:02
przeslij mu projekt i on wyceni mailem (robocizne i material)

monsanbia
13-04-2011, 12:06
Hej Anula, teraz ja witam się u Ciebie :)
Przebrnęłam przez dziennik i komentarze.
No cóż, jak chyba każdy napiszę że dom zapowiada się świetnie.
Fajnego macie architekta, wizualki idealne.
Zatargów na linii architekt-wykonawca nie zazdroszczę. My też mieliśmy z naszym ciężko (wykonawcą). Dobrze że ten etap już za nami. Mimo że do jakości wykonywanych prac (od początku do stanu surowego zamkniętego zadaszonego) nie mieliśmy żadnych zastrzeżen. Ale jeszcze wiele aspektów składa się na całokształt.

Twój dom będzie piękny i chyba muszę się koło Ciebie zakręcić :p bo w końcu do Lesznowoli mam rzut beretem :)

Podziwiam za tempo (szczególnie że to budowa na odległość)
Tydzień łaziłam za mężem i mu ględziłam jacy ludzie są zorganizowani :)

Ja muszę chyba zrobić projekt elewacji naszego domu. Nic fajnego sama nie wymyślę, a muszę zrobić coś z tym zewnętrzem, bo to co jest w standardzie nie podoba mi się. Może jakiś pomysłowy fajny projektakt, zna ktoś?

BetaGreta
Ja mogę polecić naszych hydraulików. Do końca tygodnia są u nas. Nie znam późniejszych ich planów ale zapytać nie zaszkodzi.
Są dobrzy i szybcy (słowa mojego męża, a on się na tym zna)

BetaGreta
13-04-2011, 12:42
BetaGreta
Ja mogę polecić naszych hydraulików. Do końca tygodnia są u nas. Nie znam późniejszych ich planów ale zapytać nie zaszkodzi.
Są dobrzy i szybcy (słowa mojego męża, a on się na tym zna)

To jak możesz to podrzuć mi namiary na PW :)

monika996
13-04-2011, 21:34
my zrezygnowaliśmy z cokołów. mamy kamyczki przy domu ( takie większe jak w Max Flizie do dekoracji).
Anula myślałam,że będzie biały dom.;)

anula05
13-04-2011, 21:44
prawie biały, złamana szarością biel, ten próbnik w komputerze wygląda na dużo ciemniejszy

monika996
13-04-2011, 22:01
no własnie. my też robimy biały ,ale wybraliśmy kreisela ( chyba tak się pisze). te białe mają tyle odcieni, koszmar. po całym dniu wybierania, wymiękłam. jeszcze wykusze mamy prawie czarne tzn. w kolorze ral 7016( jak okna , dach i drzwi , a nawet żaluzje fasadowe)

mayland
14-04-2011, 08:07
U mnie odprowadzenia z rynien robili brukarze razem z kostką. Koszt był lączny za kostke więc nie wiem ile ale nie sa to duże kwoty.

anula05
14-04-2011, 08:34
mayland, ale tą deszczówkę odprowadzasz gdzie?

salik
14-04-2011, 08:45
Właśnie miałem napisać - z deszczówką jest taki problem że trzeba ją odprowadzać do naturalnego cieku wodnego (potok, rzeka) albo wylewać na działkę albo... do studni na deszczówkę.

monika996
14-04-2011, 08:57
my mamy kanał burzowy w ulicy.

salik
14-04-2011, 09:53
my mamy kanał burzowy w ulicy.
I gmina pozwoliła Wam się tak po prostu do niego podpiąć?
No to fajnie macie...

mayland
14-04-2011, 10:33
Ja mam bardzo przepuszczalny grunt, żółty piasek. Mam 4 małe studnie chłonne. Wystarczają.

anula05
14-04-2011, 11:44
Ja mam piasek, pod nim glinę i nie wiem co z tym zrobić. Takie odwodnienie (ze studniami chłonnymi) nie kosztuje chyba 10 tysięcy????? Tyle mi krzyknął jakiś oszołom :jawdrop:

salik
14-04-2011, 12:24
A nie masz jakiegoś strumyka albo rzeki w okolicy?
Bo w tej sytuacji pozostaje Ci studnia... (do kanalizacji nie możesz i nie chcesz - to może spowodować w przyszłości problemy zarówno dla Ciebie, jak i innych mieszkańców).
Pomijając że w tej chwili i tak masz tylko szambo.
Pozostaje Ci zbiornik - my u nas też go chcieliśmy robić, ale stanęło na tym że trzebaby wkopać taaaaaaaaaki zbiornik, co nie ma sensu bo i tak pewnie przy charakterze burz/deszczów w Polsce, szybko by się przepełnił :(

anula05
14-04-2011, 12:25
Mam nadzieję, że wystarczą studzienki chłonne jak u mayland...
To las, żadne z sąsiadów nie ma problemów z wodą na działce.

pwasylcz
14-04-2011, 13:44
czolem,

co do balustrad szklanych, moge polecic firme, ktora robila moje (co prawda zewnetrzne, ale z pewnoscia zrobia i w srodku) - Gabra z Bialegostoku. Szef chyba bywa czesto w okolicach Wawy, wiec nie powinno byc problemu z umowieniem sie na spotkanie na miejscu... Same pozytywne wrazenia: terminowo, super-dokladnie (nawet jak na moje wymagania :-) i cena uczciwa.

anula05
14-04-2011, 14:12
oo, dzięki,
zaraz dzwonię

anula05
14-04-2011, 15:38
pwasylcz, a Ty nie robiłeś swoich przypadkiem sam? :???:

monika996
14-04-2011, 15:44
anula przepraszam. jestem strasznie roztrzepana. i mam tak ze wszystkim :bash: niestety

anula05
14-04-2011, 16:54
spoko, tylko doślij tę cyferkę:)

78mysz
14-04-2011, 17:25
Anula przyszłam do Ciebie zobaczyć, bo taką smutną minkę zrobiłas u mazo. No to sie przywitam:)
Z własnego podwórka o studniach chłonnych to powiem tyle, ze ja mam u siebie dość wysoko glinę a pod nią iłły. Mam zrobione 4 studnie po 2 wielkie kregi odprowadzające wodę z rynien. Jakoś to działa, ale w sytuacjach ekstremalnych woda podchodzi wysoko w rury. Jak jest glina to woda ze studni ma problemy z rozsączeniem. Nie jestem pewna, ale coś mi kołacze w łebku, ze koszt tego był około 4 tysie 2 lata temu

salik
14-04-2011, 17:31
Anula - głowa do góry, jutro też jest dzień :)
(wiem - marne pocieszenie)

pwasylcz
14-04-2011, 18:55
hej,

ja robilem sam projekt i montaz balustrad, ale szklo robila Gabra. O ile wiem, oni moga podjac sie i calosci, jesli bedziesz chciala (mocowania+szyby+inne elementy metalowe - nie wiem, jak z drewnianymi, gdyby byly potrzebne)...

Jesli moge cos powiedziec o kosztach roboty, to rozsadnie jest liczyc 20 zl/godzine pracy czlowieka, ktory cos umie na budowie. Wiec np. jesli czterech ludzi robi cos przez dwa dni po 8 godzin, to daje 64 godziny czyli ok. 1300 zl. Plus oczywiscie materialy. Jesli cena za typowe prace (nie mowie o zaawansowanych technologiach) znaczaco przekracza te szacunki, to znaczy, ze ktos nas probuje naciagac...

Zycze dobrych nastepnych dni na budowie i nie tylko :-)

anula05
14-04-2011, 19:35
dzięki pwasylcz,
zdecydowanie próbuje naciągać :x

anula05
14-04-2011, 19:36
cześć 78mysz!
Miło mi powitać Szanowną Weterankę forum:) A ten drenaż to robił Ci brukarz czy kto - gdzie ja mam szukać człowieka?

monika996
14-04-2011, 19:54
anula ja też na dziś i cały tydzień mam dość:bash: chyba ta pogoda mnie dołuje. tak jest z fachowcami. dziś tynkarze zewn. mieli zrobić sprzatanie. siedzą na dole w gabinecie . I co :wiggle: nic. jutro znów dzień . do nich się mówi i nic. a ja już się modlę, zeby skończyli tynkować . jeszcze tydzień . i skończą.
jeszcze ten biały tynk. trudno znależć naprawdę biały:bash: koszmar. miałam wczoraj rajd po składach i hurtowniach. mam nadzieję,że znalazłam najbielszy. polecali mineralny, ale to jest niemyjące się. biały niemyjący to koszmar:)

mayland
14-04-2011, 20:35
Anula tak jak pisałam, robili mi odwodnienie brukarze. Nie mam drenażu, bo jest mi niepotrzebny. Od ujscia rynny pod kostką na podjeździe do studzienek są położone zwykłe rury kanalizacyjne. A moje studzienki to........ kilka pustaków stropowych które zostały po zrobieniu stropu :D wkopane w żółty piasek i nakryte krótkim krawężnikiem. N amoim gruncie to działa, nic więcej nie potrzeba. Cenowo to oni mi policzyli za to naprawde śmieszne pieniadze bo ile może kosztować wkopanie rury ze spadkiem i kilku pustaków? Jakieś kilkaset zł za kopanie łopatą ;)

mazo
14-04-2011, 20:39
Anulo! kuchnia przepiękna! aż głupio swoją pokazywać... A problemy? pociesz się, że inni mają gorzej:) My zaraz będziemy płacić krocie za malowanie elewacji, bo chyba nie mamy nigdzie zapisane, że to dwukrotne malowanie... i do tego malujemy z pośrednictwem dewelopera, zamiast zlecić to poza nim, bo to ponad standard... Zaraz się okaże, że taniej było wziąć silikonowy...

Będzie dobrze! tego musimy się trzymać:)

Szybkozłączka do szamba to dobry pomysł, też to mamy.

malkul
15-04-2011, 06:34
:rolleyes: Ania ja nietsety też wyceniałam w wielu firmach te same balustrady szklane mocowane do policzka i wyceny które dostałam były miażdzące. Po 10-tej rzędu ponad 40 tys. wiedziałam że to chyba nie jest żart.Niestety. My też mamy tego spro schody dwubiegowe i antresola.

e-mól
15-04-2011, 06:42
Dzień dobry,
życzę spokojniejszego dnia.

anula05
15-04-2011, 09:40
Dzień dobry:)
druga wycena już 25 tysi, więc można taniej... Szukam dalej.

Spirea
15-04-2011, 10:37
załamaliście mnie z tym odprowadzaniem deszczówki. Słyszałam, że do kanalizacji nie można (poza tym mamy szambo), ale nie, że to bardziej skomplikowane :(

Anula, dzięki za zdjęcia. Muszę coś wymyśleć, a wydaje mi się, że sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli.

anula05
15-04-2011, 12:33
Spirea, mam nadzieję, że doczytałaś, że te ceny to dotyczą szkła, a nie odwodnienia:)
Odwodnienie to dość prosta sprawa, pod warunkiem, ze nie masz twardej gliny... I masz kogoś, kto CI przekopie działkę.

Ja też mam coraz częściej wrażenie, że sprawy wymykają się spod kontroli:(

salik
15-04-2011, 13:07
Spirea, mam nadzieję, że doczytałaś, że te ceny to dotyczą szkła, a nie odwodnienia:)
Odwodnienie to dość prosta sprawa, pod warunkiem, ze nie masz twardej gliny... I masz kogoś, kto CI przekopie działkę.

To ja dodam jeszcze jeden warunek, który u nas pogrzebał studnie chłonne - należy też mieć stosunkowo niski poziom wód gruntowych.
U nas jest bardzo wysoko i woda po prostu nie miałaby jak odpływać...
Kobity - głowa do góry, lato idzie! :)

monsanbia
15-04-2011, 13:13
Czesc Anula w piątkowe miłe popołudnie :p
Widzę że tutaj napisałaś co Pan Wspaniały wymyślił. No, nieźle nieźle. Phi, waryjat!
Ja się na tym totalnie nie znam, nie wiem o co chodzi z tymi studniami itd.
Muszę liznąć temat. U nas podmokłe tereny, w zeszłym roku ludzie workami się zastawiali, u nas było sucho (na szczęście). Dobrze że nasz wykonawca miał głowę na karku i dom wyżej postawił. Nie widać tego ale woda nie podchodzi

Ceny balustrad też*piękne, nie ma co.
Ja idę swoje podłogi dalej przeżywać. Piona

salik
15-04-2011, 16:28
Sporo osób poleca http://www.kominkiikominy.pl/ oraz http://kominkizkrakowa.pl/

monsanbia
15-04-2011, 16:47
Salik, ja właśnie współpracuję z firmą kominyikominki
Poleciła mi ich zuz@nka i pierwsze wrażenia są świetne! Profesjonalna firma, podejście do klienta na wysokim poziomie, no i fajnie ceny.
Za kominek spartherm z pełnym montażem i zabudową granitową przyjdzie mi zapłacić niewiele więcej niż za sam wkład gdzie indziej

anula05
15-04-2011, 16:56
ooo, dzięki Wam, już do nich piszę :)

monsanbia
15-04-2011, 17:37
ooo, dzięki Wam, już do nich piszę :)

Napisz i zapytaj czy załapujesz się na promocję (miała być do 16 kwietnia) Zabudowa w cenie czy coś w tym stylu, nie pamiętam jak to miało być.
Za 3 dni dostajesz próbki kamieni, za chwilę profesjonalny projekt kominka wraz z wizualizacją, zwymiarowany i wycenę.
Podobno sam montaż też super (to słowa zuz@nki)

dakula
15-04-2011, 20:58
Anula,a ten kominek musi tak prostopadle do słupa stać? Trochę szkoda tej osi widokowej na ogród.

anula05
15-04-2011, 21:13
No niestety musi, ale on będzie inny, krótszy.
Już gdzieś tu pisałam, że wizualizacje architekta budynku nas zmyliły i wyszło jak wyszło. Widok z wejścia jest taki:
https://lh4.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/TPjCnE_vZoI/AAAAAAAACE8/7V0dNAwiLsQ/IMGP7957.JPG

A będzie taki ukłąd, tylko z płytszym kominkiem:
https://lh3.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/TShWP0KLyjI/AAAAAAAACRw/tOCnUFalvhE/stef_270004.jpg

Próbujemy robić co się da...

dakula
15-04-2011, 21:43
Ja czasami się zastanawiam po co mi ten cały kominek. Ja palić w nim nie będę, bo trzeba drewno przynieść, napalić,pilnować bo dzieci się poparzą, a później jeszcze posprzątać, mąż tym bardziej. W sumie to tylko taki drogi, ładny mebel.
Może jak prądu pół dnia nie będzie to można napalić i ciepło będzie :).

A u was o super czystość trzeba będzie szczególnie dbać,bo widok na przestrzał i jeszcze podświetlony od tyłu naturalnym światłem.
Oczywiście nie namawiam do rezygnacji z kominka. Teraz dom bez kominka, to już jakiś taki wybrakowany.

anula05
15-04-2011, 21:53
Oj wiesz co, też się nad tym zastanawiałam po co mi ten kominek.
Myślę, że to jakiś taki kompleks - że jak dom to i kominek musi być...
Mój mąż chce i już. Nie wiem czy i jak często będziemy w nim palić. Lubię siedzieć przy kominku, ale jak to będzie w praktyce... wyjdzie "w praniu".

monsanbia
15-04-2011, 23:07
Anula, a właśnie apropo tego, że on taki na przestrzał i wszystko będzie widać.
Czy od strony tego okna jest koniecznym by było widać kominek? Z tego co widzę, od tamtej strony nie ma miejsca z którego patrzyloby się na kominek (jadalni, salonu itp). Może mógłby być nie na przestrzał?

monika996
16-04-2011, 08:05
kominek właśnie my już zrezygnowaliśmy z kominka tradycyjnego. w starym domu rozpaliliśmy 2 razy w kominku przez cały okres mieszkania. kupujemy płaski biokominek na ścianę( presja kominekm musi być w domu). my mamy kominek w salonie pomiędzy sofą a jadalnią( stołem). ja najchętniej dałbym ogromne lustro np. Starcka . no cóż presja wygrała:) będzie ogień sztuczny

anula05
16-04-2011, 15:17
monsanbia, mógłby być, ale my włąśnie nie chcemy ograniczać tego widoku na działkę:) kiedy założysz dziennik?

monika, doślesz mi tę cyferkę do Pana z alu?

monika996
16-04-2011, 15:36
Anula wysłałam ci i do pana Sławomira szefa i do firmy do biura.
zrobię to jeszcze raz:yes:
Aluglass biura 0 12272- 34-50
Slawomir Szklarz 502 52 47 17

anula05
16-04-2011, 15:42
dzięki, wcześniej nic nie dostałam
ps. wrzuc jakieś fotki!

monika996
16-04-2011, 15:46
ok montaz szkla po malowaniu . ps cos stalo sie z klawatura, nie pisze po polsku.:rolleyes:
mysle, ze po 4 maja. i mam nadzieje juz mieszkac.

anula05
16-04-2011, 15:52
zdjecia po 4 maja czy malowanie?
mi chodzi o zdjecia w ogole domu:) a tej szyny/profilu od barierek to tez mozesz zrobic. postaraj się kobieto:)

monika996
16-04-2011, 15:54
nie cala szyba bedzie montowana po 4 maja.
szyne zrobi sie.

anula05
16-04-2011, 19:35
Czy ktoś z moich gości orientuje się ile kosztuje mniej więcej metr kleju pod parkiet? Tzn. ile muszę dodać do kosztu robocizny i materiału, aby uzyskac pełną cenę za m2?

e-mól
16-04-2011, 20:28
do 30zł, ok 1,5kg, zależy od podłoża, gruntu, klej do krajowych może być tańszy

a jaki parkiet wybrałaś?

dr_au
16-04-2011, 22:41
Anula - ja (trener trzeciej kategorii) w kwestii kominka.

1. To, czy robić kominek zależy od upodobań. Ja akurat lubię, palę i w ogóle, więc dla mnie zawsze było to must have. Jedna z większych atrakcji posiadani domu. Ale kominek, w którym się nie pali i WIDAĆ, że jest po prostu nieużywanym meblem, wygląda po prostu głupio, wręcz zabawnie. Więc rachunek sumienia jest wskazany. Jeżeli nie będziecie używac, to chyba lepiej odpuścić. Względnie przystosować wszystko do zrobienia w późniejszym terminie. Biokominki - proszę zainteresowanych o wybaczenie - uważam za nieporozumienie. Nie lubię rzeczy, które coś udają. Biokominki udają.

2. Ze względu na umiejscowienie kominka przemyślałbym rezygnację przeszklenia z trzech stron. Chociaż niewiem jak byś czyściła, zawsze szyba będzie trochę okopcona. Światło dzienne przeświecające przez przybrudzony kominek będzie w tym miejscu wyglądać fatalnie, zwłaszcza przy nowoczesnym i dosyć sterylnym wnętrzu. Może jednak taki przeszklony z dwóch stron, względnie nieco cofnięty do tyłu? Nie znam rzutów, więc trudno coś powiedzieć, ale będziesz narzekać ;).

monsanbia
17-04-2011, 08:55
Zgadzam się*w wielu kwestiach z dr_au.
Przy wnętrzu które prezentują wizualizacje ten przybrudzony kominek nie będzie wyglądał dobrze.
Anula, przemyśl tę sprawę. Nie da się tego kominka zrobić nie tak głębokiego? (spłaszczyć go jak się da, żeby nie przysłaniał drzwi tarasowych) z dwiema szybami?
Chyba też w swoim domu nie zrobiłabym biokominka, albo prawdziwy ogien z drew albo wcale. Ale każdy robi pod siebie.
Mam nadzieję że nasz kominek nie będzie się*palił tylko od święta. Może nie codziennie całymi dniami, ale chciałabym żeby nie skończył jako droga ozdoba salonu

anula05
17-04-2011, 09:07
Dzieki za uwagi.
Nigdy nie mielismy kominka, więc ciężko stwierdzić. Ale zapał mamy:) Może nie codziennie, ale jesteśmy mocno towarzyscy i myślę, że przy wszystkich okazjach będzie się paliło.
Co do umiejscowienia, jest z tym problem. Przy kominie jest ściana nośna, nijak się tego nie da obejść. Jest jeden pomysł, na taki pionowy kominek, ale mąż ma wątpliwości. Może poprosimy o dodatkową wizualizację.
CO do takiego trójstronnego, ma takowy znajomy, na środku salonu. I nie narzeka na nic:)
Mam tylko takie mini zdjęcie:
http://www.matexi.pl/gallery/000000168_0001.jpg

http://www.matexi.pl/gallery/000000172_0001.jpg

Barbara74
17-04-2011, 10:11
Anula trójstronne są bardziej lub mniej głębokie, ten na zdjęciu powyżej jest z tych bardziej głębokich.Z tego co się orientowałam bo się nad takim zastanawiam to brunner i spartherm takie ma w różnych rozmiarach i głębokościach.
Co do kominka to w poprzednim mieszkaniu miałam i sobie chwaliłam, teraz nie mam i mi brakuje, dom który buduje też będzie miał.
A co do opini że przybrudzony wygląda wygląda źle ... trzeba go umyć.Kuchnia brudna też wygląda źle brudna w takim domu a z niej nie rezygnujemy.
Musisz sama zadecydować , ale jak mąż chce to ja bym zrobiła...żeby z cudzego nie korzystał :)

anula05
17-04-2011, 10:23
:)
cześć Barbara74
wiem, że są płytsze, bierzemy teraz pod rozwagę najpłytszy (jeszcze nie mam wizualizacji)

mirka23
17-04-2011, 14:12
Witaj Anulko, postanowiłam zajrzeć do Ciebie :) i przy okazji odpowiedzieć na pytanie odnośnie tych desek, otwory były robione w desce a później deska była przybijana, można taki otwór ładnie obudować, ale to później :) drzewka mmm.... muszę zapytać małża on będzie może pamiętał :D


Fajny kominek na fotce, wiesz jak się otwiera taki do czyszczenia ? :)

monika996
17-04-2011, 17:15
jutro dopiero będę w domu. pamiętam o zdjęciach.pozwolili , było dużo formalności- projekt, podanie, czekanie, ale w mieście są burzówki

aneta s
17-04-2011, 17:19
Anula ja mam kominek na srodku salonu ale przeszklony z 2 stron, komin zaczyna sie od stropu, bylo z tym troche zachodu ale dalismy rade. Tez wczesniej nie mielismy kominka ale ja zmarzluch jestem i uwielbiam ogien wiec mam nadzieje, ze bedziemy z niego korzystac:)

salik
17-04-2011, 17:50
Aneta s - murowaliście komin z cegły czy systemowy?
I jaki macie strop - monolityczny czy jakąś Terivę?
Nam wszyscy zdecydowanie odradzali murować jakikolwiek komin od stropu, mając Terivę (co nie przeszkodziło naszemu projektantowi wrysować taki właśnie komin...).

e-mól
17-04-2011, 18:09
Anula a z czego znajomi mają tą czarna podłogę?

aneta s
17-04-2011, 18:58
Aneta s - murowaliście komin z cegły czy systemowy?
I jaki macie strop - monolityczny czy jakąś Terivę?
Nam wszyscy zdecydowanie odradzali murować jakikolwiek komin od stropu, mając Terivę (co nie przeszkodziło naszemu projektantowi wrysować taki właśnie komin...).

komin jest systemowy schiedel a od strychu dodatkowo obmurowany cegla, strop gestozebrowy - ceramiczny.dlaczego Ci odradzano?przeciez to tylko kwestia dobrych obliczen i dodatkowych stalowych belek. my mamy projekt indywidualny, konstruktorka nam to policzyla ala dla pewnosci konsultowalismy z jeszcze jedna, ma byc ok

salik
17-04-2011, 19:06
A gdzie macie w takim kominie wyczystkę?
Schiedla zdecydowanie odradzają z murowaniem od stropu, bo nie ma wtedy ani porządnej wyczystki ani odpływu skroplin.
U nas też konstruktor niby policzył, a potem stanęło że jednak te 1.2t komina to nie bardzo stojące na samym stropie.
Pewnie zależy też od konstrukcji samego stropu i tego np. jak idą żebra rozdzielcze.

aneta s
17-04-2011, 19:12
A gdzie macie w takim kominie wyczystkę?
Schiedla zdecydowanie odradzają z murowaniem od stropu, bo nie ma wtedy ani porządnej wyczystki ani odpływu skroplin.
U nas też konstruktor niby policzył, a potem stanęło że jednak te 1.2t komina to nie bardzo stojące na samym stropie.
Pewnie zależy też od konstrukcji samego stropu i tego np. jak idą żebra rozdzielcze.
my budujemy na odleglosc wiec kiepsko u mnie z wiedza na temat detali, nie wiem gdzie jest wyczystka...konstruktorzy odradzali nam sama cegle bo za ciezka i nawet jakies konsultacje z czlowiekiem z Schiedla byly i jeszcze jednej firmy produkujacej kominy systemowe.

anula05
17-04-2011, 20:46
e-mól, czyli 22 zł netto/m2 kleju to cena normalna? Parkietu jeszcze nie wybrałam - podoba nam się trójwarstwowy dąb caldos z Hajnówki, ale to rzadki produkt i trochę się boję. Całe piętro musi być w czymś 2 / 3 warstwowym, bo idzie podłogówka. Muszę jeszcze obejrzeć finishparkiet. Na dół chcę deskę warstwową 1 lamela, szeroką i długą, może coś z tarketta. Muszę pojechać do jakiegoś sensownego salonu w W-wie, czy ktoś może polecić mi jakieś miejsce? Chciałabym zobaczyć oferty Tarkett i Finishparkiet.

e-mól, znajomi mają żywicę w pełnym połysku, czarną.

mirka23, nie ma problemu z dostępem do szyb kominka od wewnątrz, wszystko się otwiera, choć początkowo znajomy chciał tam zamykać córeczkę, żeby czyściła od środka, bo nie wiedział, że się otwiera:)))

monika, Ty to masz gonitwę myśli:) nie nadążam, kto i na co się zgodził???

e-mól
17-04-2011, 21:39
Cena za klej nawet dobra, mi 30 ostatnio zawołali, w jednym salonie kobieta chciałam 20zł za kg i nieroztropnie podała nazwę kleju, w sieci 15zł.

I jak im się ta żywica sprawuje, nie rysuje się?

daj namiary na jakieś fajne wkłady póki na bieżąco jesteś

Allfloor
18-04-2011, 13:50
To ja mogę coś doradzić. Tak się składa, że dwa pierwsze linki prowadzą do mojej strony (taki miły zbieg okoliczności :rolleyes: ). Z tego co widzę jednym z Pani pomysłów jest położenie Tarkett Viva do sypialni. Osobiście odradzam taki zabieg bo Tarkett Viva jest bardzo cienkim materiałem, a w jego cenie można dostać prawdziwą trójwarstwową deskę zdecydowanie lepszą oraz trwalszą i taką, która w przyszłości będzie można cyklinować - tej się nie da bo ma za małą warstwę ścieralną. W tej cenie mogę Pani polecić deskę np [usunięto]

W imieniu wszystkich parkieciarzy proszę Panią tylko o wybranie odpowiedniego drewna i wyliczenie grubości (klej + mata + klej + deska) a dopiero później rozpoczęciu układaniu gresu. To jest bardzo częsty błąd, z którym w salonie co chwile się spotykam. Klienci przychodzą i komunikują mi, że gres jest np. tylko 12-13 mm wyżej niż jastrych, a klient chce położyć deskę... W przypadku gdy jastrych nie jest idealnie równy trzeba będzie także wykonać niwelację za pomocą masy samopoziomującej - np. przy użyciu masy Uzin NC 170 - ważne by miała odpowiednią klasy wytrzymałościowe (do desek zalecane co najmniej C30 i F7).

W razie pytań o podłoże i drewno proszę pisać - chętnie odpowiem.

Pozdrawiam i życzę zbudowania swojego domu, takiego jak Pani sobie zamarzy :)

monika996
18-04-2011, 14:20
;)miasto się zgodziło na podłączenie do kanału burzowego.
Anula może coś Ci pomogę z tymi szklanymi barierkami. głebokośc profilu 12 cm, a szerokośc na szkło ( 3 cm). i trochę zdjęc, dziś miałam słabe dojście, ponieważ robią gładzie.53017 widok od przodu
53018 widok z gory
53019 widok od przodu( już po dołożeniu od czoła suchego tynku)

Polina
18-04-2011, 19:20
Anula, a moze na tą scianę (lub obie) dasz jakąś fajną tapetę? Albo obraz/grafika/zdjęcie??
pa:)

BetaGreta
19-04-2011, 09:00
Co do lamp nad kwiatkami to mi te z wizualizacji (te długie) bardzo się podobają. Te z ostatniego zdjęcia też.
Natomiast słup między jadalnią a kuchnią zostawiłabym biały. Ewentualnie zegar bym tam powiesiła. Jakoś te półki mi nie leżą.
A ta ściana w salonie bardzo mi się podoba.

monsanbia
19-04-2011, 11:08
Anula, a ja bym tam w tym słupku (gdyby to był mój dom) wbudowała szafki fajne (coś w stylu tych kwadratowych wpuszczanych w ścianę, które ma Efi u siebie na granicy kuchni i jadalni) i byłyby to szafki na .... szlachetne trunki :p ;)
Ja mam z tym problem, nie wiem gdzie umieścić taki fajny barek, jak to wkomponować ...

Aha, zleciliśmy wykonanie naszego przyłączenia do szamba i odpowietrzenia naszemu hydraulikowi. Zaproponował cenę 2,5 tys i to też dlatego że szambo było... używane (a trzeba do środka wejść). Współczuję mu (mimo że szambo było wybierane)

ania_j
19-04-2011, 15:09
W sprawie kominka mogę z czystym sumieniem polecić firmę kominki.net. Mam Spartherm 80RLh. Jeśli chcesz to podam więcej szczegółów na priv.

anula05
19-04-2011, 19:13
czesć,
kominki.net i kominyikominki.pl już w obrotach. Będzie dobrze:)

O barku na słupie myślałam... Muszę rzucić temat mężowi i architekt.

Czy ktoś może mnie oświecić gdzie powinnam szukać kabiny prysznicowej, o wymiarach 120cm x 135cm z czego 70 cm to drzwi, kabina ma być bez profilu...
Ile to może kosztować? Bo mam wycenę na 5400... :jawdrop:

monsanbia
19-04-2011, 21:55
5400 to zawsze mniej niż ponad 6 za ronala 90x120 w opexie!!! :jawdrop:

e-mól
20-04-2011, 13:54
:jawdrop:

Też tak zrobiłam jak usłyszałam wycenę na swoją kabinę i powiesiłam zasłonkę.

mayland
20-04-2011, 14:03
Na All jest firma która robi kabiny i drzwi. Mają szkło, wsporniki, uszczelki, zawiasy. Moze zrobią na taki wymiar. Cenowo....napewno taniej ;)

aneta s
20-04-2011, 15:05
Warto pewnie poszukac, ja mialam zacmienie i mija kabina mocno mnie zrujnowala....

anula05
20-04-2011, 15:16
mayland, a podasz nick?

Czy ktoś z Was użytkował wannę napełnianą przez przelew? (bez baterii)

I drugie pytanie - czy ktoś miał do czynienia z deszczownią montowaną do sufitu (jakby podtynkowo), czymś takim:
http://megalazienki.pl/img/produkt/16757/750x500,27251LS0.jpg

mazo
20-04-2011, 15:25
Anulo - ponoć podłogi tarkett są w dużym wyborze w Komforcie.

A kabiny - u szklarza, jak już dzisiaj w innym miejscu pisałam:)

I tak przy okazji polecam Wam różne wątki z fotoforum Wnętrza na gazecie, jest tam dziewczy o nicku Womysia, zajmuje się projektowaniem wnętrz, jest fanką tarketta i kahrsa, ma obcykane tematy co gdzie i za ile kupić, ma w Warszawie swoich ulubionych fachowców od zabudowy kuchennej, szaf bezramkowych i pewnie szlarza też - myślę, że na priva podaje ich namiary.

Irma
20-04-2011, 15:43
mayland, a podasz nick?

Czy ktoś z Was użytkował wannę napełnianą przez przelew? (bez baterii)

I drugie pytanie - czy ktoś miał do czynienia z deszczownią montowaną do sufitu (jakby podtynkowo), czymś takim:
http://megalazienki.pl/img/produkt/16757/750x500,27251LS0.jpg

wanne napelnianą przez przelew mam i użytkuje- super sprawa, przynajmniej dla takiej niezgraby jak ja co sie wiecznie nadziewała na wylewkę
to drugie - nie znam

mayland
20-04-2011, 18:29
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=2237759
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=11635543

Oni mają osprzęt i szkło. Jeden robi napewno drzwi na wymiar a drugi nie wiem, zapytaj.

anula05
20-04-2011, 20:12
Dzięki.
Mazo, wątek Domysi jako-tako już znam:), ale dzięki.
Irmo, czy to musi być jakaś specjalna wanna? Czy jakieś są lepsze do tego systemu? Wiem, że trzeba zakupić coś takiego:http://www.excellent.com.pl/produkty/produkty/52,systemyodplywowe.html Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Irma
20-04-2011, 20:27
systemy odpływowe ma każda lepsza firma z bateriami, ja mam exafil z hansgrohe, kludi ma coś hansa też, mc Alpine podobno mają niezłe.
Inny zestaw kupuje się do wanny która ma odpływ na środku a inny do takiej co ma z boku. Mc alpine nie za bardzo pasuje do Kaldewei o czym się ostatnio przekonałam, poza tym wszystko jest w miarę ustandaryzowane i poza odległością otworu względem odpływu nic nie trzeba barc pod uwagę, chyba,z ę cenę i wygląd korka. Kludi ma chyba najbrzydsze, ale mogę się mylić. Ot i tyle wiem. Moj exafil kupowałam w zestawie i miał niezłoą cenę. I teraz to juz naprawde wszystko.

mirka23
20-04-2011, 22:14
Anula drzewka to świerki szczepione

mayland
21-04-2011, 15:50
Cieszę sie, ze mój cynk okazał sie owocny ;)
Spokojne święta będą bo aż 2 sprawy z głowy :D

dakula
21-04-2011, 21:01
Anula, a macie miękką wodę? U mnie masakrycznie kamień na bateriach się osadza.

monika996
21-04-2011, 21:23
Anula kontaktowałaś się z \Aluglassem? i co?
moje piekne barierki z Alu ( w oknach malowane na ral 7016 , czyli grafit) panowie tynkarze porysowali jawdrop:Pan Sławek będzie walczył z nimi( to znaczy naprawiał porysowania po weekandzie majowym)

anula05
21-04-2011, 21:41
mirka, dzięki!
dakula, nie wiem... Ale to baterie do gościnnej łazienki, będą używane dość rzadko.
monika, rozmawiałam z Panem, mieli przysłać ofertę, ale na razie cisza. Niech mi spróbują okna porysować... będą wymieniać.

monika996
21-04-2011, 21:46
łatwo powiedzieć . mi porysowali barierki panowie od tynków zewnętrznych. chcieli wyczyścić ramy okienne i barierki:offtopic: i poczyścili . dobrze ze z 6 poprzeczek tylko 2 porysowali. niestety wymienić się nie da , bo utopione w ociepleniu. Może pan Sławek poczaruje!! aluglass to porządna firma. dzwoń poświętach i przypomnij się.
jeszcze czarodzieje zatarli na jednej ścianie zle tynk, zasechł im( bo zabrakło i potem chcieli dorobić) . tu mamy problem, bo ściana ogromna bez okien. będą musieli poprawiać.

e-mól
21-04-2011, 22:21
Dziewczyny i chłopaki też, czy ktoś ma pomysł, wie gdzie szukać, wie czego się wystrzegać ..
otóż chcę zrobić w kilku miejscach na elewacji a'la żaluzję drewnianą coś jak to
http://muratordom.pl/s/photos/c6/ff/e6/c6ffe60d5a371a6b.jpg


jak to najładniej, najtaniej, najpoprawniej zrobić,
małe ALE:
jesteśmy po tynkach, gdzieś znajdę schematy montażu?

monika996
22-04-2011, 07:23
dziewczyny szukam fajnych kontaktów. zastanawiam się na Berkerem, bo fajne i w fajnej cenie ( a u nas masa kontaktów i gniazdek). najbardziej podobał mi się kolor antracyt prawie czarny, ale chyba odpadnie w większości. będą białe ściany:jawdrop: sa jeszcze szaro-srebne , albo białe w połysku. doradzcie coś

efilo
22-04-2011, 07:27
monika
osobiście uważam że kontakty im jest ich więcej tym lepiej jak są mało widoczne

efilo
22-04-2011, 07:27
Wszystkiego dobrego na Święta
od efilo z rodzinką

http://www.zsznr5.bialystok.pl/photo/kurczaczki.jpg

anula05
22-04-2011, 08:25
monika, kontakty będziemy mieli najprostsze Berkera jakieś kwadraty czy coś, białe. Nie znam się, nie zależy mi na drogich, więc nie pomogę. Bierzemy to co w miarę tanie i przyzwoite
e-mól obawiam się, że wszystkie takie na elewacji należy robić przed tynkami, żeby ukryć mocowania. Nie jestem fachowcem, nie pomogę, sama mam jazdę z drewnianymi elementami na elewacji i jak skonczą to może będę mądrzejsza w temacie i będę mogła polecić wykonawcę.

Wam również Wesołych Świąt. Ja Świąt nie mam, bo się pakuję:(

78mysz
22-04-2011, 08:35
Wesołych Świąt
http://img708.imageshack.us/img708/5487/kurczakwielkanocny.jpg
życzy Mysza

kakusek
22-04-2011, 09:35
http://img685.imageshack.us/img685/4398/kartkawielkanocm.jpg (http://img685.imageshack.us/i/kartkawielkanocm.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

mayland
22-04-2011, 09:46
Anula zobacz serie
http://allegro.pl/listing.php/search?string=karre+&category=0&sg=0&order=t
Bardzo ładnie wykonana bo mialam w rece a tańsza.

monsanbia
22-04-2011, 11:51
Anulko, pysznych, pachnących i pogodnych Świąt!

Allfloor
22-04-2011, 15:06
Piszę tutaj, bo tutaj Pan Grzegorz zajrzy
To może i ja się wybiorę na tę Listopadową ... jakbym wybrała coś dla siebie to może by nam mili Panowie jakiś wspólny mega rabacik zaproponowali
Ja chcę fajny lity dąb do salonu i sypialni, do łazienek na podłogówkę jakiś egzotyk i do pokoi dzieci i gabinetu trójwartwówkę (finishparkiet jesion bielony, oglądałam też baltic wood jesion bielony, jest ładniejszy)
Podwójny klient w pakiecie, a my ładne dziewczyny som (co nie Anulka?)

Przepraszam ze nie zauwazylem ze w dzienniku sie nie pisze :jawdrop: po ilosci postów mam nadzieje ze Pani Anulka mi wybaczy :rolleyes: Co do Pani ktorej tekst powyzej zacytowałem to prosze pamietac ze nie wszedzie mozna polozyc litą deskę. Wymagany jest bardzo twardy jastrych (ścinanie 1,5 kN) i w 99% idealnie wykonana wylewka samopoziomujaca o bardzo duzej wytrzymalosci np. Uzin NC 170, Uzin NC 172 Bi-turbo (bo jastrych nie jest nigdy az tak rowny - a wyrownanie klejem jest 6krotnie drozsze).

Co do łazienki to musi Pani wybrać drewno teakowe nie ze względu na to, że nie pracuje ale ze wzgledu ze nie gnije. Drozszy jest tez system podłogowy. Na poczatku trzeba równe już podłoże należy pokryć żywicą odcinającą wilgoć (zalecam materiał Uzin PE 460), następnie mata Multimoll Vlies i klej poliuretanowy - najlepiej dosc tani i powszechny Uzin MK 92 S. Ponadto z tego co słyszałem jest możliwość ułożenia takiej podłogi (ale tylko w małych łazienkach) bez maty i zamiast kleju MK 92 S zastosowac klej Uzin MK 95.

Co do pokoju dzieci i gabinetu to oczywiscie Finishparkiet pasuje. Moze sie rowniez Pani zastanowic nad drewnem Tarketta trójlamelowym (także trójwarstwówka). Poniżej też wypisałem deski w podobnym zasięgu cenowym (dostępne w połysku i matcie). Ceny tam sa podane brutto. W zakupie z montażem zamiast 23% to 8%VAT.

http://www.allfloor.pl/pl/p/Tarkett-Rumba-Naturalny-jesion-2525mm-7941003-polysk-Ultraloc-1m/178
http://www.allfloor.pl/pl/p/Tarkett-Salsa-Naturalny-jesion-2525mm-7954002-mat-Ultraloc-1m/126

Co do cen zawsze istnieje jakaś możliwość negocjacji cen - w szczegolnosci przy kompleksowej obsłudze :)

Tak marginesem chciałem tylko napomnieć o jednym materiale na podlogi, o którym mało kto mówi. Najpierw zdjęcia:

http://www.allfloor.pl/realizacje/imitacje/kuchnia.jpg
http://www.allfloor.pl/realizacje/imitacje/salon.jpg
http://www.allfloor.pl/realizacje/imitacje/pokoj.jpg

To są płytki pcv imitujące drewno/ceramikę. Akurat wysłałem Państwu produkty Tarketta i Amtico (w swojej ofercie ma również podobny materiał Forbo). W kuchni ten materiał jest zdecydowanie lepszy od ceramki (w rodzinnej kuchni była już ceramika, wykladzina pcv a teraz są płytki pcv). Człowiek po płytkach się ślizga (w szczególności małe dzieci), a przedmioty takie jak kombinerki potrafią na nie spaść(np. po roku użytkowania) i nowa płytka jest już w innym odcieniu co powoduje pojawienie się uciążliwego dywanika (własne doświadczenie).

Płytki pcv są w cenie lepszej glazury (106 zł netto) ale mają jeszcze dwie wielkie zalety: są cieplejsze, a fugi pomiędzy nimi się nie brudzą. Nawet jak na podłoge rozleje się kłopotliwy sok z czarnych porzeczek to fuga po zmyciu dalej trzyma swój kolor - bo to jest wykładzina pcv.

Co do zdjęć salon.jpg i pokoj.jpg to także imitacje - tym razem drewna - czyli to wszystko co leży w sklepach typu H&M, Smyk, Mango i wielu innych (sami byliśmy wykonawcą tych zleceń). Materiał ten jest bardzo wytrzymały. W sklepie gdzie ludzie chodzą tymi samymi ścieżkami (pomiędzy półkami) gdyby leżała prawdziwa deska to co miesiąc trzeba było taki sklep zamykać na tydzień by rozmontować półki, wycyklinować, polakierować, poczekać aż wyschnie i zamontować z powrotem półki. Płytki te w celu pielęgnacyjnym można co kilka lat pokryć akrylem - koszt operacji sporo mniejszy niż lakierowanie.

Mam nadzieje ze pomogłem i wszystkim życzę Wesołych Świąt

anula05
22-04-2011, 15:15
monsanbia, to kiedy jedziemy na Listopadową do Pana Grzegorza na zakupy? Proponuję 4.05

salik
22-04-2011, 15:59
Anula - jak nie znajdziesz nikogo w UK to daj znać.

mayland
22-04-2011, 18:42
Rokoko mieszka w UK i nie wiem czy lasche też.... Zapytaj bo lasche teraz do Polski sie wybiera.

lidszu
22-04-2011, 19:45
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

http://ozdoby.net.pl/wp-content/uploads/2010/08/ozdoby-wielkanocne.jpg

Magda 34
23-04-2011, 00:09
http://foto3.m.onet.pl/_m/b1e243c8ce70fbddf3280604274b5943,21,19,0.jpg

rasia
23-04-2011, 09:48
http://img607.imageshack.us/img607/491/jajo.jpg

mirka23
23-04-2011, 10:52
http://www.ekartki.pl/cards_files/3/3422__kartka989.JPG

Radosnych Świąt

tutli_putli
23-04-2011, 16:03
https://lh3.googleusercontent.com/_rI_-_j0BlTk/TbLmvojiCVI/AAAAAAAADLI/DXuNFNht-ek/s640/Obraz%20134.jpg

Spirea
23-04-2011, 16:17
http://img705.imageshack.us/img705/9228/jajo2w.jpg