PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

anula05
20-05-2011, 21:38
Ładnie masz!
I na podjeździe nic nie wypada?

Moni_ta
20-05-2011, 21:40
nic nie wypada, nawet się nie rusza - a jeździmy dużymi samochodami:)

rasia
20-05-2011, 21:58
Po pierwsze, drzwi zewnętrzne bomba!:lol:
Po drugie, masz zapchaną skrzynkę.:(
Po trzecie, to mój pan ślusarz!;)
Po czwarte, płyty betonowe, to fajny pomysł:)

anula05
20-05-2011, 22:06
o, cześć, nagrałaś mi się, wiem, wiem, przepraszam, że nie oddzwoniłam, ale zapomniałam i nadal nie mam Twojego numeru.
Nie wiedziałam, że to Twój Pan ślusarz, zwracam honor:)
Architekt mówi, że płyty betonowe "be", coś mu nie leży w wizji naszego domu i mówi, że tylko kostka granitowa. Popatrzę jeszcze na te płyty.
Skrzynka - jak się ją opróżnia hurtowo, ale nie wszystko, tylko wybiórczo??? Trzeba wchodzić w każdą wiadomość i "kasuj"??? strasznie to upierdliwe.

Spirea
20-05-2011, 22:55
Anula, a na jaką firmę (drzwi zewnętrzne) zdecydowałaś się?

anula05
21-05-2011, 20:09
Na poleconą przez architekta wnętrz - robi stolarz a sprzedaje pośrednik z Katowic.

monika996
21-05-2011, 20:14
Anula bierz kostkę , bo w dobrej cenie. u mnie srutowana wyszła z robocizną 145 zł za metr kwadratowy. to było tanio. więc ten twoj granit tanio wchodzi. może u was w lesie płyty betonowe nie zdadzą egazaminu.
Drzwi zewnętrzne fajne. czekam na efekt białych w satynie.

kakusek
21-05-2011, 21:55
Anula w jakim systemie robicie elewacje zewnetrzna?Mozesz podać dokładnie na jaki klej przyklejany był styropian grafitowy?Też chce zakupić grafitowy i nie wiem który klej bedzie go dobrze trzymał (chciałabym robić bez kołkowania ) Widzę że Ty kołkowałaś-bałaś się że klej nie wystarczy?

rasia
21-05-2011, 23:56
o, cześć, nagrałaś mi się, wiem, wiem, przepraszam, że nie oddzwoniłam, ale zapomniałam i nadal nie mam Twojego numeru.
Nie wiedziałam, że to Twój Pan ślusarz, zwracam honor:)
Architekt mówi, że płyty betonowe "be", coś mu nie leży w wizji naszego domu i mówi, że tylko kostka granitowa. Popatrzę jeszcze na te płyty.
Skrzynka - jak się ją opróżnia hurtowo, ale nie wszystko, tylko wybiórczo??? Trzeba wchodzić w każdą wiadomość i "kasuj"??? strasznie to upierdliwe.
To zadzwonię jeszcze raz...;)
Otwierasz Wszystkie odebrane wiadomości, albo wysłane, zaznaczasz kwadracik po prawej stronie przy dacie i godzinie, tych kwadracików zaznaczasz ile chcesz, dochodzisz do dołu strony, klikasz: wybrane wiadomości, usuń, dalej... i już.:)
Kostka granitowa też cacy.:)

anula05
22-05-2011, 08:55
Rasia, dzięki, szukałam od zawsze przycisku KASUJ, dzięki raz jeszcze.
Kakusku styropianu Termoorganika nie polecam, majster mi pokazał jak jest krzywy - nie chciałam uwierzyć, że styropian może być krzywy, a jednak! Jest beznadziejny.
Tynk Ceresit, nie mam pojęcia jaki klej. Wiem, że mam trochę schrzanioną tę elewację przez te kołki (podobno źle powbijane), ale trudno, jest jak jest.

Spirea
22-05-2011, 09:04
o kurcze, przedwczoraj miałam właśnie dostawę Termoorganiki :( Anula, a na podłogę co dajesz? I ile masz mieć styropianu w garażu?

salik
22-05-2011, 09:38
Przy odbiorze styropianu najlepiej sprawdzić czy paczki nie są powyginane (beczka). Często się niestety zdarza, szczególnie jeśli styropian był źle przechowywany lub pochodzi od tańszych producentów. Jeśli dobrze pamiętam to norma wygięcia to 5%, jeśli coś jest bardzo krzywe, to można reklamować u producenta.

kakusek
22-05-2011, 10:17
W pierwszej wersji miałam zamówić własnie Termoorganike ale doczytałam włąsnie ze trafiają sie krzywe arkusze.Zamówie Autrotherma bo skłąd z tym materiałem mam dużo bliżej (mimo że ten styropian na zamówienie) i w razie reklamacji/wymiany bede miała wygodniej (Termoorganike musiałabym ściagać z sąsiedniego województwa ) Dzieki za informacje-kolejna osoba robiła systemem Ceresit-może faktycznie maja dobre kleje do tego grafitowego ;)

anula05
22-05-2011, 10:35
o kurcze, przedwczoraj miałam właśnie dostawę Termoorganiki :( Anula, a na podłogę co dajesz? I ile masz mieć styropianu w garażu?

Ba podłogę styropian twardy podłogowy (wcale nie jest taki twardy), ale nie pamiętam jaki, sprawdze jak będę. W projekcie miałam 10 cm na parterze (całym), ale wyszło 13 cm, w garażu na razie nie robię, bo mają tam skład wszystkiego, z poza tym anhydrytu nie chcę w garazu, bo nie wiem jeszcze co dac na wierzch. Nie chcę płytek , więc może jakaś farba / zacierka-posypka, a wtedy molę dac tradycyjną wylewkę. Nie wiem ile w końcu będzie tego styropianu, pewnie też ok. 13 cm.

Też chciałam reklamować ten styropian, ale on zamawiany, a Majster nie chciał czekać i tak już zostało. W każdej paczce na początku trafiało się kilka krzywych sztuk, potem już było ok.

monsanbia
22-05-2011, 10:54
Cześć
Przyszłam się*przywitać. Robiliśmy urodziny dziecku i 2 dni wyjęte z życia budowlanego :)
No ten styropian eps100 faktycznie wydaje się nie być za twardy. My tak jak się zaleca do garażu kupiliśmy eps200. Jak polożyli i zobaczyliśmy rónicę, to byliśmy w ciężkim szoku. Ta 200 to jak beton

Idę dalej

salik
22-05-2011, 10:58
Jak beton, to jest XPS, EPS to ciągle tylko styropian :)
U mnie jak wycinali przepust pod kanalizację w XPS-ie, to tak się nakleli że szok - nie mogli tego nawet rozwalić młotem udarowym :)

monsanbia
22-05-2011, 11:21
Salik, zapewne masz rację, nie, na pewno masz, ale że my nie mieliśmy xps, to ta 200-setka wydawała się*być*naprawdę mega twarda. Bynakmniej nie dało się w tym zrobić żadnego wgłębienia - nawet butem ze szpilką. W 100-tce, po zwykłych butach zostawały ślady. Dobrze, że mąż nie dotykał xps, bo znając jego zamiłowanie do wszystkiego co pożądne kazałby mi zamówić 200 na cały dom i xps do garażu.
Tak czy inaczej nasi wylewkarze powiedzieli, że rzadko mają do czynienia w domach z takim pożądnym styropianem jak ta nasza 100 Genderki (mężowi ulżyło, bo tydzień psioczył, że mógł wziąć 200 na cały dom)

Spirea
22-05-2011, 12:45
czyli do domu EPS100, a do garażu EPS200. A jaką firmę polecacie, bo teraz nie wiem, czy brać tę Termoorganikę. Na oko to żadnej beczki nie widziałam, ale nie wiem czy da się to zobaczyć gołym okiem czy dopiero po przyłożeniu do ściany.

salik
22-05-2011, 12:55
Spirea - widać to po paczkach, bo są wtedy widoczne wybrzuszenia.
Czasami niestety krzywe się trafiają też w środku - można je oczywiście zamontować, ale wtedy trzeba 'nacinać' styropian i nie ma już ciągłości ocieplenia + więcej roboty dla ekipy.
Anula - dawałaś u siebie 2 warstwy na zakładkę?
My u nas chcieliśmy XPS ze względu na wysoki poziom wody, ale nie wiem czy nie położymy spodniej warstwy z EPS-u, a górnej z EPS200/EPS100 (mamy sporo wylewki, więc wolałbym żeby się jednak styropian za bardzo nie ugiął pod ciężarem wylewki).
XPS ma jeszcze jedną wadę w stosunku do EPS-u (poza dużo wyższą ceną) - minimalne U jest na poziomie 0.038

Anula - trzeba było zrobić zdjęcia, można w ten sposób ponoć dochodzić rekompensaty nawet po zamontowaniu.

monsanbia
22-05-2011, 13:03
Spireo, ja się na styropianach nie znam, wybrałam Genderkę, bo akurat taka mi wpadła w oko i wydawała mi się być OK. Najpierw hydraulicy mówili że bardzo dobry, a potem wylewkarze powiedzieli mojemu mężowi że wybrał najlepszy styropian. Ale jak to się ma do rzeczywistości - nie wiem. Zamawialiśmy w icmarkecie

Salik, a na wysoki poziom wody, to chyba nie styropian xps tylko pożądna izolacja przeciwwilgociowa kilkuwarstwowa (na piach, na wylewkę, na styropian) Jak najlepsza nietania folia

anula05
23-05-2011, 15:33
Na podłodze mam taki:
https://lh4.googleusercontent.com/_hJtrPWAeV0A/Tdpr247KAiI/AAAAAAAADXE/7JsN2BKLdfo/IMGP0026.JPG
Między styropianem a folią mamy wilgoć:( Przestraszyłam się, ale wygląda na to, że to wilgoć z domu, tzn. ściany mokre i się skrapla. Nic innego nie przychodzi nam do głowy. Znalazłam taki wątek:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?87103-styropian-na-podloge-i-wilgoc-(/page3

olgusieniunieczka
23-05-2011, 15:51
Na wilgoć xps jest świetny, bo ma bardzo niską nasiąkliwość. Wiem coś o tym, bo swój niechcący przetestowaliśmy...

A co do wilgoci u Ciebie Anula, to jest pewnie tak jak piszesz. Macie szybkie tempo, etapy prac jedne po drugich i wszystko jeszcze nie doschło. U nas tynki dość długo do siebie dochodziły, a nie mamy ocieplonego domu, więc wilgoć mogła sobie dodatkowo uciekać przez mury.
Odpalisz reku i będzie po wilgoci :)

martahp
23-05-2011, 16:40
Witam wszystkich, Anula - jak tam kominek? Co wybraliscie?

anula05
23-05-2011, 18:57
Ciągle ustalamy, przestawiamy, rysujemy - Spartherm Arte albo 50 albo 70.

monika996
23-05-2011, 22:27
ach ci budowlańcy.zawsze coś im nie wyjdzie.:offtopic: aNULA POPRAWIAJ to szybko.jeszcze nie masz przecież ( chyba ) wylewek/

anula05
23-05-2011, 22:28
ale co mam poprawiać??

monika996
23-05-2011, 22:32
no tą kałuże. dlaczego tam jest?

anula05
23-05-2011, 22:36
nic się nie poprawi, po prostu w domu jest wilgotno, jak zerwiemy ten styropian i zetrzemy, to zaraz będzie to samo...
napisałam w dzienniku dlaczego tam jest:)

monsanbia
23-05-2011, 22:36
ale co mam poprawiać??

:D
Ania nam zawału tu dostanie
Pytałaś*kierbuda? Sama jestem ciekawa co to i co on na to. Mój mąż, który z natury piernikuje na wszystkie takie sytuacje ze stoickim spokojem powiedzial że to chyba raczej nic wielkiego

monika996
23-05-2011, 22:41
no to suszcie jak macie wilgoć i wietrzcie!!!! jest bardzo ciepło powinno szybko się wysuszyć. my mieliśmy właczone ogrzewanie podłogowe i kaloryfery. ale była zima. Anula nie martw się.

anula05
23-05-2011, 22:46
:D
Ania nam zawału tu dostanie
Pytałaś*kierbuda? Sama jestem ciekawa co to i co on na to. Mój mąż, który z natury piernikuje na wszystkie takie sytuacje ze stoickim spokojem powiedzial że to chyba raczej nic wielkiego

No dziewczyny nie czytacie mojego Dziennika!!!:)
Napisałam co to prawdopodobnie (po konsultacji z Inspektorem). Kierbuda nie znam:)

monsanbia
24-05-2011, 01:31
No dziewczyny nie czytacie mojego Dziennika!!!:)
Napisałam co to prawdopodobnie (po konsultacji z Inspektorem). Kierbuda nie znam:)

Przeczytałam od razu po swoim poście.
Bo tak to jest z tymi komentami. Ja jak jestem w komentarzach i widzę nowe, to najpierw je czytam i dopiero z komentarzy wnioskuję że coś się zadziało w dzienniku

I tak dobrze, że jakoś to ogarniam. Na pocztku w ogóle nie umiałam się w tym odnaleźć

e-mól
24-05-2011, 09:22
ja mam drzwi do wewnątrz, a który inspektor ma nie odebrać takiego układu?
Na zewnątrz to oczywiście w obiektach użyteczności publicznej musi tak być.

monsanbia
24-05-2011, 11:34
Hej!
Jutro jest w Wawie facet od żywicy epoksydowej i spotykam się z nim u nas na budowie, bo chce zobaczyć nasze wylewki.
To tak gwoli informacji :)

anula05
24-05-2011, 11:53
To może daj mi numer, zadzwonię, albo dogadaj się z nim - ja jeszcze nie mam wylewek w garazu, więc mogę mu przygotować jak chce, napiszę Ci numer tel na prov, zadzwonisz do mnie po spotkaniu z nim?

anula05
24-05-2011, 11:54
ja mam drzwi do wewnątrz, a który inspektor ma nie odebrać takiego układu?
Na zewnątrz to oczywiście w obiektach użyteczności publicznej musi tak być.

Mój mówi, że nie wolno, nikt Ci się nie czepiał?

salik
24-05-2011, 12:17
Nam kilka roznych osob mowilo ze nie mozna do srodka i np. nadzor budowlany w razie kontroli nie przepusci.

Balbina200
24-05-2011, 12:19
Hej!
Jutro jest w Wawie facet od żywicy epoksydowej i spotykam się z nim u nas na budowie, bo chce zobaczyć nasze wylewki.
To tak gwoli informacji :)

Też jeszcze nie mam wylewek, więc mogę zrobić zgodnie z jego wskazówkami:-)

monsanbia
24-05-2011, 13:08
Tak dziewczyny, ja mu powiem co i jak.
Balbina, jaki masz ten garaż i gdzie w ogóle dom (napisz mi na priv jeśli nie chcesz tu)
Ja z nim to wszystko obgadam, zapytam co i jak i dam Wam znać

BetaGreta
24-05-2011, 14:55
Fajnie Ci już z tą podłogówką.
Nas czeka jeszcze jeden weekend walki z tymi rurkami i to w takim zagęszczeniu jak u Ciebie.

Spirea
24-05-2011, 18:52
sluchajcie, faktycznie z tą Termoorganiką jest coś nie tak. Wykonawca zgłosił mi dzisiaj, że po otwarciu paru paczek, po jednej sztuce są powyginane. Do tego są nierówne krawędzie i wychodzą szpary :( Zadzwoniłam do sprzedawcy. Mam przysłać maila i przyślą jakiegoś przedstawiciela.

anula05
24-05-2011, 19:02
Daj znać jaki efekt - a do kogo konkretnie zadzwonilaś? Może ja też zadzwonię.

Spirea
24-05-2011, 20:35
do człowieka, od którego kupiłam. Dzwoniłam tez do oddziału, ale było już późno i nikt nie odbierał. Zamówilam styropian 18 maja. Data produkcji to 19 maja chwilę po północy. Tego samego dnia styropian był już u mnie. Może za szybko pakują go w paczki?

monika996
24-05-2011, 21:47
ja mam 1 drzwi do środka. ale też w tej łazience drzwi balkonowe. Nadzor raczej nie przychodzi na odbiór domów jednorodzinnych, chyba,że z donosu:)
Anula daj rozwiązać sprawę elewacji twoim wykonawcą . Uwierz mi oni dadza sobie radę. Tylko ich trochę ponaciskaj. ja wiem z doświadczenia, że jedni zrzucają robotę na innych, i tamci znów na innych.

anula05
24-05-2011, 21:49
Chętnie dałabym rozwiązać tę sprawę, uwierz mi, tylko że oni jej rozwiązać nie chcą - rozwiązują ją ponad 2 miesiące i nic.

monika996
24-05-2011, 21:58
ponaciskaj. fakt za długo, ale coż widocznie im się nie śpieszyło.dla mnie powinni zrobić ci , którzy wykonują elewację drewnianą.
ja miałam montowane szkło w ceowniku i montowali go wykonawcy od szkła, a nie moj Pan ktory buduje dom.
to samo z żaluzjami zewnętrznymi. montaż podtynkowy też firma , która montuje żaluzje.

BetaGreta
24-05-2011, 21:59
Oj, niezbyt dobre wieści. Niestety w tej sprawie nie pomogę.
Natomiast jutro z Tobą chętnie poświętuję, bo ja też z 25 maja :)

monika996
24-05-2011, 22:04
moj syn z 24 maja . dziś miał 17 urodziny!!!

anula05
24-05-2011, 22:27
bliźniaki fajne są:)
Beta, zdrówka!

julianna16
24-05-2011, 22:50
Cześć julianna, w stelażu jest 12 cm wełny.

Aaa... no tak. Dziękuję za odpowiedź. Też marzę o elewacji drewnianej, ale mam już na budynku ocieplenie i kombinuję jak to teraz pogodzić ;). Dziękuję za odpowiedź i cieszę się, że elewacja powstaje mimo przejściowych na szczęście trudności :).

azakrzew
24-05-2011, 22:56
a propos otwierania drzwi na zewnątrz czy do wewnątrz - w domach jednorodzinnych w zasadzie nie ma problemu:

wejściowe dowolnie, bo zgodnie z przepisami par 236.4 rozp. w sprawie warunków technicznych...- Drzwi stanowiące wyjście ewakuacyjne z budynku przeznaczonego dla więcej niż 50 osób powinny otwierać się na zewnątrz. Wymaganie to nie dotyczy budynku wpisanego do rejestru zabytków.
czyli w jednorodzinnym nie ma problemu

tylko WC i łazienka - zgodnie z § 79 rozp. w sprawie warunków...:

1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m[2] dla dopływu powietrza.

2. W łazienkach i ustępach, z wyjątkiem ogólnodostępnych, dopuszcza się stosowanie drzwi przesuwnych lub składanych.

źródło: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690)

anula05
24-05-2011, 22:59
:)
to ja wiem, od Inspektora, ale dzięki:)

Tatarak
25-05-2011, 07:31
ja mam teraz drzwi do łazienki otwierane do środka, z tym że ja mam łazienkę ok, 19 m2 i wstawiałam te drzwi w ramach remontu, więc mi żadna kontrola nie groziła. w mniejszej łazience na pewno dałabym otwierane na zewnątrz.

salik
25-05-2011, 12:33
Anula - wszystkiego najlepszego :)

BetaGreta
25-05-2011, 13:04
I ode mnie też wszystkiego naj... (jak najmniej kłopotów w końcowym etapie zmagań budowlanych :) )
http://blog.euroflorist.pl/wp-content/malwy1.bmp

Mam nadzieję, że dzisiaj faktycznie świętujesz.
To sto lat! Wznoszę toast :)
http://i2.pinger.pl/pgr164/b653210c001c36534d455aff

dr_au
25-05-2011, 13:46
I ode mnie wszystkiego co najlepsze. A przede wszystkim zakończenia budowy w pełni władz umysłowych i fizycznych. I satysfakcji z tego, co wybudowałaś :)

monika996
25-05-2011, 14:13
wszystkiego najlepszego!!!!
relaksujesz sie na kanapie? dzieci w domu?

mariomili
25-05-2011, 15:09
Jak tam lody i seriale? Wszystkiego naj, naj

Spirea
25-05-2011, 16:08
to i ja dołączę :) wszystkiego najlepszego, w zasadzie na nowej drodze życia ;)

monsanbia
25-05-2011, 18:15
Anula chyba dziś porzuciła budowlane sprawy :p No, poza jedną, wylewkową, naszą, wspólną :)
Miło mi było Cię poznać i jeszcze raz wszystkiego dobrego. Lekkiego dokończenia domku przede wszystkim
PS. Mamy z Twoim mężem (może z wami obojgiem) kupę wspólnym znajomych (facebook rulez ;) )

Trzymaj się jubilatko!

dakula
25-05-2011, 18:30
Anula wszystkiego dobrego :)

Elewacja drewniana to temat bardzo trudny ale efekt bedzie na pewno świetny.

Madeleine
25-05-2011, 19:42
Mój mówi, że nie wolno, nikt Ci się nie czepiał?
a ja robię otwierane do wewnątrz. Jak coś, to się najwyżej okno wybije i do środka wejdzie. A będzie ładniej w korytarzu, tj. jednoliciej, i nikt w twarz drzwiami nie dostanie.

anula05
25-05-2011, 21:51
Dziękuję wszystkim za życzenia!
Właśnie nałożyłam lody i idę oglądać zaległe Usta Usta.
Los się nade mną dziś zlitował i: 1. pan od drewna obiecał jutro kogoś przysłać i pojechać ze mną do ślusarza 2. dzięki monsanbii mamy jasność co do posadzek w pomieszczeniach gospodarczych

Konieczki
25-05-2011, 21:59
No to i ode mnie Sto Lat :) a przede wszystkim szczęśliwego zakończenia budowy i radości z takiego pięknego domku

orvis
26-05-2011, 09:52
Sto lat, sto lat... :)

dr_au
26-05-2011, 10:13
orvis - co tam u Ciebie słychać? Czytałem twój dziennik i jestem bardzo ciekawy dalszych losów podkrakowskiej stodoły.

mazo
26-05-2011, 18:30
Wszystkiego najlepszego Anulo! niech ominą Cię budowlane kłopoty i wszystko wyjdzie, jak sobie wymarzyłaś! Ale najważniejsze - dużo szczęścia!

monika996
26-05-2011, 22:12
Anula za wcześnie na wariactwo. zostaw nerwy na pózniej. ja już mam kota:):) dziś znów cały dzień z ekipami. KOSZMAR!!!!!!ja jestem już jak 1000 rurek zakręcona. nawet dziś nie mogłam wyciągnąc kluczyka z auta...:) a mam automat i nie miAŁAM na P . ae się namęczyłam.dzień matki. zapomniałam o swojej mamie i mamie męża. dopiero 21 przyniosła OPAMIĘTANIE~!~
Anula do cholery co za wykonawcy z tych elewatorów!!!!
A ja mam cudną..... barierę szklaną.....całą porysowaną od montażu przy profilu. ja to mam pecha!!!!120 kilo wciągli na górę i dokumentnie spiprzyli. porysowali przy wkładaniu do profilu:bash: kurcze chce mi się wyć.

Balbina200
26-05-2011, 22:18
No to ciężka sprawa z tą elewacją:bash:. Jak pomyślę, że będę musiała zająć się naszą i przechodzić przez to co Ty to mi się odechciewa:-(
Może nie powinnam tego pisać, ale czytając o Twoich doświadczeniach z nowoczesną bryłą to zaczynam myśleć, że to, że nie dostaliśmy zgody na płaski dach będzie jednak naszym błogosławieństwem:roll:
Hmmm.. może nie doczytałam, ale dlaczego masz okablowaną ścianę?

monika996
26-05-2011, 22:24
no właśnie pierwszy raz widziałam podłogówkę na ścianie?

monsanbia
26-05-2011, 22:36
Ania, Ty jesteś wielka.
Jak Cie zobaczyłam, i te Twoje dwa szkraby. Jak Ty to wszystko z nimi załatwiasz. I mały uwieszony na szyi.
Powinnam się opamiętać i przestać narzekać na swój los, bo przecież ja 100 razy mniej mam zmartwień od Ciebie.
Mnie piasek przywoził pewien miły Pan, 470 pln za 15 ton. Pewnie 1/3 też*by przywiózł, tyle że nie za 1/3 ceny, ale to nie jakiś wielki wydatek. No bo powinien być to piasek sortowany, wiślany.
Ty, a może chcesz mój cement Ożarowski???? Zostało mi jakieś 15-20 worków po naszych wylewkach. Ma jeszcze ponad 30 dni przydatności do użytku :)

Pierwszy raz widzę rurki podłogówki na ścianach. Fajnie to wygląda :) Ale rur to macie. Ciekawe ile tego poszło metrów

No i widzę że macie nasz zestaw - Geberit wc+Tece bidet (chyba że to co innego) :)

salik
27-05-2011, 05:01
To nie tyle rurki podłogówki na ścianach tylko tzw. grzejniki ścienne.
Sporo ludzi je teraz montuje, szczególnie tam gdzie warunki ścianowe to umożliwiają (duża powierzchnia ściany).
Jest to normalnie obieg wodny i właściwie jedyny minus (poza ceną) to konieczność użycia wykrywacza wody przed jakimkolwiek wierceniem w takiej ścianie (rurki idą podtynkowo, czym może grozić ewentualne przewiercenie nie muszę chyba mówić :)

azakrzew
27-05-2011, 12:02
Dziękuję wszystkim za życzenia!
[...]2. dzięki monsanbii mamy jasność co do posadzek w pomieszczeniach gospodarczych

60 zł/mkw to chyba niezła cena, czy mogę dostac namiary? Będę oczywiście się dopytywał jak Wam się ta posadzka garażowa sprawdza.

Balbina200
27-05-2011, 12:16
60 zł/mkw to chyba niezła cena, czy mogę dostac namiary? Będę oczywiście się dopytywał jak Wam się ta posadzka garażowa sprawdza.

Jeszcze parę osób i cena będzie baaardzo ekstra:-)

monsanbia
27-05-2011, 12:37
Jeszcze parę osób i cena będzie baaardzo ekstra:-)

No, tylko oni nie są*za bardzo giętcy w schodzeniu z ceny

Salik, wszystko fajnie, ale to ciepło z tych "grzejników" i tak w większości ucieknie. No ale, zawsze coś

anula05
27-05-2011, 12:44
nie żadne grzejniki tylko zwykłe rurki jak na podłogówce. W sumie ze ścianą wyszło nam w domu 232 m2 podłogówki, przy czym powierzchnia użytkowa domu bez garażu to 240m2. Mamy rurki niemal wszędzie.... Aż zapytałam Pana czy może być za ciepło:) On sobie w domu tak gęsto zrobił, ma pompę ciepła i mówi, że w zimie chodziła na max 20 stopni, bo było gorąco.

anula05
27-05-2011, 12:46
Mnie piasek przywoził pewien miły Pan, 470 pln za 15 ton. Pewnie 1/3 też*by przywiózł, tyle że nie za 1/3 ceny, ale to nie jakiś wielki wydatek. No bo powinien być to piasek sortowany, wiślany.
Ty, a może chcesz mój cement Ożarowski???? Zostało mi jakieś 15-20 worków po naszych wylewkach. Ma jeszcze ponad 30 dni przydatności do użytku :)
No i widzę że macie nasz zestaw - Geberit wc+Tece bidet (chyba że to co innego) :)

Tak, to taki zestaw. Geberit musiałam ze względu na przyciski. A TECE bidet niemal połowę tańszy od Geberitu, a tu różnicy chyba nie ma??? Czy jest? Bo musze jeszcze na górę zamówić/ Z cementem i piaskiem się odezwę.

anula05
27-05-2011, 12:54
60 zł/mkw to chyba niezła cena, czy mogę dostac namiary? Będę oczywiście się dopytywał jak Wam się ta posadzka garażowa sprawdza.

chcesz już czy chcesz poczekać aż któraś z nas to przetestuje?

monsanbia
27-05-2011, 13:01
Tak, to taki zestaw. Geberit musiałam ze względu na przyciski. A TECE bidet niemal połowę tańszy od Geberitu, a tu różnicy chyba nie ma??? Czy jest?

No ja mam nadzieję że nie ma :)
Ja zamawiałam te TECE na allegro i dwa wyszły mnie taniej niż jeden Geberitowy. Moim zdaniem i zdaniem naszego hydraulika, w stelażu pod bidet nie ma żadnej filozofii by płacić za niego niespełna 700 pln, kiedy można 300

adk
27-05-2011, 19:18
Niestety z szacunkiem do klienta jest słabo w każdej branży. A wynika to wg mnie z braku kultury osobistej, to COŚ zanika wśród ludzi. I będzie jeszcze gorzej, bo nasze dzieci w szkole też są uczone, że jak ktoś cię zaczepia/szturchnie/bije to oddaj mocniej, jak komuś dzieje się krzywda to się nie wtrącaj bo dostaniesz, i walcz zawsze najpierw o siebie - a potem mamy samych egoistów i chamów.
A potem tacy ludzie świadczą różne usługi. I ich zachowanie powinien weryfikować wolny rynek, ciekawe dlaczego tak się nie dzieje. Mało takich fachowców i klienci zgadzają się na wszystko?

A na inny temat - piękna deska (to deska warstwowa?).
Mam jeszcze pytanie o ogrzewanie podłogowo-ścienne - skąd wynika taka duża ilość rurek. Bo dużo okien? Bo dużo otwartej przestrzeni?

anula05
27-05-2011, 20:39
A na inny temat - piękna deska (to deska warstwowa?).
Mam jeszcze pytanie o ogrzewanie podłogowo-ścienne - skąd wynika taka duża ilość rurek. Bo dużo okien? Bo dużo otwartej przestrzeni?

Warstwowa, 14 mm. Zagęszczenie rurek wynika z: kubatury, ilości przeszkleń (140m2), drewna na podłogówce i braku grzejników.

adk
27-05-2011, 21:00
Anula, dzięki za odpowiedź - u mnie też będzie dużo przeszkleń, więc muszę zapytać instalatora jakie on przewiduje zagęszczenie. Na ścianie się chyba nie uda położyć bo ma być z cegły.

azakrzew
27-05-2011, 21:32
chcesz już czy chcesz poczekać aż któraś z nas to przetestuje?

namiar chcę już, na gorąco, a zamówienie może na wiosnę, jak Ty przetestujesz to przez zimę :-)

salik
27-05-2011, 21:38
nie żadne grzejniki tylko zwykłe rurki jak na podłogówce.
Ale masz to wpięte w obwód podłogówki?
Na grzejniki ścienne podtynkowe (tak, tam też płynie woda) daje się chyba mniejszą średnicę rurek i trochę inne.
Daj znać jak już odpalisz cały układ, bo sam jestem ciekaw efektu :)

marek1910
27-05-2011, 21:49
Podbijam pytanie, czy to jest wpiete w podłogówkę?

monsanbia
27-05-2011, 21:49
namiar chcę już, na gorąco, a zamówienie może na wiosnę, jak Ty przetestujesz to przez zimę :-)

a zadzwonisz do Pana Przemka powołując się na mnie? Bo my tu dla forum o rabat duży walczymy :p

Spirea
27-05-2011, 21:53
a poza okolicami Warszawy też by zrobili?

anula05
27-05-2011, 21:54
Podbijam pytanie, czy to jest wpiete w podłogówkę?
No tak. Chyba, że coś pomieszałam...
salik, jak chcesz znać szczegóły to zadzwon do Pana Adama T.


http://77.237.4.136/posadzki/ pamiętaj, żeby powiedzieć, że jesteś od dziewczyn z W-wy:)

anula05
27-05-2011, 21:55
a poza okolicami Warszawy też by zrobili?


pewnie tak, bo są z Łodzi. Ale ludzie, nie napalajmy się, to kontakt z allegro, jeszcze nikt ich nie przetestował:) mam nadzieję, że to nie ja będę pierwsza :popcorn:

monsanbia
27-05-2011, 22:01
a poza okolicami Warszawy też by zrobili?

Spirea, tak :)
Mikiada dzwoniła i do niej samej mają pojechać

monsanbia
27-05-2011, 22:01
mam nadzieję, że to nie ja będę pierwsza :popcorn:

No nie, będziesz druga :p

anula05
27-05-2011, 22:30
No nie, będziesz druga :p

zobaczymy:) chcę działać na początku lipca, o ile wylewka wyschnie do tego czasu.

Spirea
27-05-2011, 22:41
no to poczekam i zobaczymy :)

monsanbia
27-05-2011, 22:48
zobaczymy:) chcę działać na początku lipca, o ile wylewka wyschnie do tego czasu.

No właśnie nie wiem czy dobrze p. Przemka zrozumiałam. Powiedział że to trwa 2 dni, ale że wolałby jednocześnie robić u mnie i u Ciebie.
Najwyżej poczekam te 2-3 tygodnie do lipca. Tyle mnie nie zbawi

mariomili
28-05-2011, 19:29
Aniu skąd bierzesz tyle sił do tych wszystkich wykonawców . Nie ma co ich głaskać po gówkach ma być zrobione i koniec. Ja bym chyba zwariowała mając tyle na głowie i jeszcze dzieci.

anula05
28-05-2011, 20:08
Myślę, że brakuje mi adrenaliny - od 4 lat jestem na urlopach macierzyńsko-wychowawczych, wcześniej intensywnie pracowałam. Budowa daje mi satysfakcję, ale fakt- przy dwójce dzieci i mężu "na odległość" zaczyna brakować mi sił - fizycznie.

GUMISIOWA
28-05-2011, 21:54
Chcialam sie przywitac jako cichy podgladacz i pogratulowac cudnej bryly i bardzo minimalistycznego domu!!!Bylo to nasze marzenie ale ze wzgledow wyzszych i gorskiego polozenia moglismy z mezem calkowicie zapomniec o tego typu budynku.Niemniej jednak podziwiamy z ukrycia.Jesli mozna chcialam zadac pytanie odnosnie blatu kuchennego-poszkuje snieznej bieli ale calkowicie juz sie nie lapie z tymi rodzajami blatow a u nas przedstawicieli jak na lekarstwo Anula prosze poradz cos-czego szukac.Jeszcze nie jestem zdecydowana czy polysk czy mat ale zdecydowanie sniezna biel.
Z gory bardzo dziekujemy

anula05
29-05-2011, 12:39
Cześć, witam. Jeśli nie miałabym ograniczeń finansowych wzięłabym kwarcyt Absolut Blanc. Jest absolutnie piękny.
http://wrimar.pl/wp-content/uploads/2010/11/Absolute-Blanc-płyta.jpg
Z mieszanych typu Corian - można przebierać, ale widziałam taki u koleżanki po kilu latach i zżółkł i zmatowiał, nie wiem, może przez nieprawidłową eksploatację i rak konserwacji, ale nie wyglądał ładnie.
Ja sama jestem w kropce i nie wiem z czego zrobię blaty.

Asia**
29-05-2011, 19:39
Melduję się. Będę śledzić i podziwiać ten piękny dom. Zapowiada się "guściasto"!

salik
29-05-2011, 20:29
Bierzecie dąb w Allfloor, czy gdzie indziej?

anula05
29-05-2011, 20:51
a czemu pytasz?:)
witaj Asia

salik
29-05-2011, 21:09
Bo też chcemy dąb (bielony olejowany) i się zastanawiam gdzie robiłaś rozeznanie i wyszło najtaniej :)
(może być na priva)

GUMISIOWA
30-05-2011, 10:49
Anula,dziekuje bardzo za odpwiedz w sprawie blatu kuchennego!Niestety rowniez nie mam nieograniczen finansowych:bash:Jesli wpadniesz na jakis pomysl prosze napisz-ja mam czas z kuchnia do sierpnia a wysiadlam juz psychicznie;)Powodzenia w wykanczaniu pieknego domu!!!

BetaGreta
30-05-2011, 11:06
Boszsz..., to się masz z tą elewacją.
Myślałam, że już dogadałaś się z panem od drewnianej elewacji i teraz już tylko do przodu. Współczuję :(
Trzymam kciuki, aby to się dobrze skończyło.

BetaGreta
30-05-2011, 20:18
Anula, możesz mi podrzucić namiary na ślusarza?

Oliwka 29
30-05-2011, 21:02
Witam
gratuluje pieknego domu i szybkich postepow na budowie :)

adk
30-05-2011, 23:01
Anula współczuję. Wiem taka niekompetencja fachowców wkurza (i to mało powiedziane). Głowa do góry, i powtarzaj sobie jak mantrę: "jutro będzie lepiej". Na pewno wszystko w końcu będzie dobrze.
Trzymam za Ciebie kciuki. Alicja

BetaGreta
31-05-2011, 08:10
Anula nie pozostaje mi nic innego jak Cię tylko wirtualnie przytulić :hug:

efilo
31-05-2011, 08:22
anula
ten kwarcyt jest absolutnie piękny. naprawde koszt nie do przeskoczenia? my niestety właśnie ze względu na cenę musielismy zrezygnować z kamienia. nigdy nie żałowałam decyzji ale u mnie zmiana była że tak powiem drastyczna i końcowy efekt zupełnie inny.

anula05
31-05-2011, 08:41
Dzięki dziewczyny, Beta ślusarza podęlę w wolnej chwili, ale jak widzisz, też nie dotarł do mnie:(
efilo, nie przeskoczę, wszystkie blaty w tym absolucie wychodzą... 16 tys... Biały jest najdroższy ze wszystkich kwarcytów - generalnie im jaśniej tym drożej.
Hydraulik jedzie do nas przekładać rury, może się uda wylać te nieszczęsne wylewki w piątek. Wtedy w sobotę spadam na wakacje.
Jedyna rzecz, której czuję że nie podołam, tak serio, to te pieprzone ceowniki.

Jadę zaraz do kopalni żwiru. Co ja robię ;)

BetaGreta
31-05-2011, 08:46
Ok. Na namiary poczekam :)
A teraz życzę miłej podróży :)
I nadal trzymam kciuki aby udało się rozwiązać wszystkie problemy i abyś mogła spokojnie wyjechać na wakacje.

efilo
31-05-2011, 09:03
no to możemy sobie rękę podać. u mnie wycena sięgała 20-stu ale znalazł się taki co by za 12 zrobił - niemniej jednak przy tak drogim materiale raczej bym nie ryzykowała wykonawcy 'z nikąd'

mariomili
31-05-2011, 09:18
Anula mam nadzieję, że hydraulik podoła i będziesz miała wylewki jeszcze w tym tygodniu.

kocimieta
31-05-2011, 11:10
O żesz Anula, normalnie kłody pod nogi ale Ty dzielną kobietą jesteś. :yes: Dasz radę.
Czytam i mi słabo bo ja, póki co, utknęłam na etapie warunków zabudowy. A dokładnie - ich braku.

Balbina200
31-05-2011, 20:34
Anula! Naprawdę wszystkie nieszczęścia się na Waszej budowie zebrały:(
Podziwiam hart ducha w zmaganiu się ze specjalistami:)
Ale jesteś jak Superwoman, która rozwiązuje metodycznie jeden problem po drugim!
Przesyłam ciepłe myśli i dobrą energię.
Napisz jak wydarzy się coś pozytywnego...

bami
31-05-2011, 21:35
Anula,
przebrnęłam niemal "jednym tchem" przez Twój Dziennik... Serdecznie gratuluję domu, projektu, wytrwałości. Zapowiada się naprawdę pięknie. Nieczęsto można spotkać na Forum taką estetyczną perełkę.
Bardzo jestem ciekawa, co wybrałaś na podłogę na dole (kamień?) oraz bramy garażowej. Oraz drewnianej elewacji :-) Oraz WSZYSTKIEGO, bo mam bardzo zbliżone potrzeby i jestem pięć kroków za Tobą. Pozdrawiam i dziękuję za przecieranie szlaków, mam nadzieję, że podzielisz się namiarami na wykonawców tych wszystkich cudowności.

Spirea
31-05-2011, 22:09
Anula, trzymam kciuki. Mam nadzieję, że powoli, ale wybrniesz z tego impasu.

anula05
31-05-2011, 22:17
Dzięki dziewczyny. Luzik:)
bami, a gdzie Twój dziennik?

monika996
31-05-2011, 22:28
no Anula ty na pewno masz luzik z dwoma szkrabami!!!! moj już ma 17 lat!!!! i ja ledwo zipię!!!

anula05
31-05-2011, 22:34
A co on ma do tego, przecież pieluch mu nie zmieniasz:)
Dziś na budowie nasz majster mi zabawiał dzieci, bo inaczej nie dało się rozmawiać ze ślusarzem. Bawił sie z nimi w piasku do wylewek i gotowali zupę ogórkową ze styropianu
:stirthepot:

monika996
31-05-2011, 22:44
fajnie. nie do tego mówię.że mam z nim zajęcie. a wręcz przeciwnie nie mam z nim problemu. tylko ten remont mnie tak absorbuję,że ledwo zipię

tutli_putli
31-05-2011, 22:52
Będzie dobrze i wszystko się pomału wyprostuje zobaczysz Anula.
Co do drogości dachu płaskiego to my częściowo byliśmy tego świadomi... i nawet gdzieś napisałam, ze jak się chce mieć porządnie zrobiony dach płaski to wcale nie wychodzi tak tanio jak by się mogło wydawać...ale wtedy jakiś gość się bardzo obruszył...więc już się nie wypowiadam :D

Spirea
31-05-2011, 22:55
i super, do przodu :)
gdzie zamawiasz baterie itd. - przez internet?

Balbina200
31-05-2011, 22:59
W kwestii bawienia dzieci na budowie - mój bardzo fajny elektryk zajął się na chwilę moim dwulatkiem, gdy rozmawiałam z Robertem z Arm. Słyszę ciszę i odwracam się, a moje dziecię pięknie maluje kredką do zaznaczania instalacji po białych ścianach:cool:
Na szczęście jesteśmy przed tynkami, ale widać, że chłopak młody i nie ma jeszcze doświadczenia w niewyrabianiu złych nawyków;)

salik
31-05-2011, 23:26
Taaak - małe dzieci i cisza z reguły oznacza Problem :)
Zasada jest prosta - jeśli dziecko słychać to jest ok, jeśli nie słychać to należy iść (szybko) sprawdzić dlaczego dziecka nie słychać ;)

Anula - widzisz, sprawy zaczynają się powoli wyprostowywać.
Będzie dobrze :)

rasia
31-05-2011, 23:50
Dzięki dziewczyny. Luzik:)

O! I o to chodzi! Luuuzik! :lol: Anulka, kciuki zaciskam i kibicuję Ci z całego serca, chociaż na fm już wcale czasu nie mam zaglądać.
I zaległe życzenia urodzinkowe! http://pomyslynazakupy.pl/data/Image/sklep/kwiaty.jpg

Asia**
01-06-2011, 08:01
Kurczę Anula Ty masz czas budować dom, zajmować się dziećmi i jeszcze dziennik prowadzić.. Od dziś przestaję marudzić :)

bami
01-06-2011, 08:10
Dzięki dziewczyny. Luzik:)
bami, a gdzie Twój dziennik?

Mój dziennik.... hmmm ciężka sprawa. Tak naprawdę to ledwie starcza mi czasu na czytanie innych inspirujących dzienników (praca, dom, budowa, dzieci w tym 10-miesięczne). Poza tym wstyd się przyznać, ale nie udało mi się opanować sztuki wklejania zdjęć - a zawsze mi się wydawało, że dość kumata jestem. Jak mnie podszkolicie to może i dziennik zacznę pisać... Pozdrawiam

efilo
01-06-2011, 08:45
Taaak - małe dzieci i cisza z reguły oznacza Problem :)
Zasada jest prosta - jeśli dziecko słychać to jest ok, jeśli nie słychać to należy iść (szybko) sprawdzić dlaczego dziecka nie słychać ;)


Taaa... my zgodnie z tą zasadą zostawilismy w spokoju bawiące się radośnie dzieci na górze. Efekt - zalany parkiet w sypialni, łazienka po kostki w wodzie a bidet zatkany papierem toaletowym (dzieci kąpały plastikową świnkę peppę ;) )

monsanbia
01-06-2011, 10:31
Taaa... my zgodnie z tą zasadą zostawilismy w spokoju bawiące się radośnie dzieci na górze. Efekt - zalany parkiet w sypialni, łazienka po kostki w wodzie a bidet zatkany papierem toaletowym (dzieci kąpały plastikową świnkę peppę ;) )

Ooooo rzesz! :eek:
Ja mam w dorobku "tylko" cały sudocrem 250g rozmazany wszędzie gdzie się dało, włącznie z dywanem, narzutą, pościelą ... Pamiętam jak ryczałam z bezsilności a dziecko było białe i tłuste od stóp do głów

Anula, widzę że podołałaś wszystkiemu. Brawo! Mega babka!
A gdzie jedziesz na wakacje? Z dziećmi?
Też bym sobie pojechała. Tyle, że jak patrzę na swoje poczynania to zupełnie mi się nie należą :cry:

efilo
01-06-2011, 10:34
my z przyjaciółką jak poszłyśmy zrugać i przebrać dzieci (każda w innym pokoju) to wyszłyśmy uchachane. nasze dzieci były takie z siebie zadowolone i takie przejęte tym jak było czadersko że zamiast robić reprymendę nieźle się uśmiałyśmy. na szczęście po trzech tygodniach prób udało nam się odetkać bidet ;) niemniej mamy nauczkę że głośno nie znaczy odpowiedzialnie ;)

salik
01-06-2011, 10:34
No ale dziewczyny - przecież dzieci się nie zostawią z wodą i kremami/szamponami/olejkami :)
A przynajmniej z reguły zdarza się to tylko raz (my też mamy epizod z sudocremem :))

monika996
01-06-2011, 14:41
a mój syn gdy miał 2 latka był na urodzinach u rok starszej koleżanki . był najmłodszy. my mamy siedziałyśmy na dole przy kawie, a dzieciaki na gorze. tam była tylko sypialnia na poddaszu. dzieci się bawiły. po pewnym czasie wtedy 5 letnia ola zawołała mnie do Igora.... I wyobrażacie sobie on siedział na wykuszu( takim wcieciu w dachu przy jaskółce). moja koleżanka zostawiła okno u dzieci otwatre . oknobyło nisko osadzone 80 cm od podłogi. i moj mądry bąk tam wszedł. a na zewnątrz3 piętra !!!!!kurcze dzici potrafią dać czadu!!!!

martahp
02-06-2011, 07:30
Oj te dzieciaczki. I ich rodzice ;) Dzień po malowaniu ścian weszłam do pokoju, gdzie moja mała córeczka rysowała kredkami z wielkim przejęciem...na ścianie. Pomyślałam, że jak mąż wróci z pracy, dostanie zawału. A on zerknął na dzieło i zadowolony westchnął - jak ładnie już rysuje, nie będziemy tego w żadnym wypadku zamalowywać. I tak zostało na pół roku:D:D Tatus był nieugięty, a córeczka tatusia bardzo zadowolona.

BetaGreta
02-06-2011, 10:28
Dobrze, że hydraulik dał radę.
Trzymam kciuki za jutrzejsze wylewki.
Ja mam nadzieję, że moje będą w poniedziałek (też się uśmiecham o kciuki :) ).

Spirea
02-06-2011, 10:37
to ja trzymam za Was obie :)

BetaGreta
02-06-2011, 11:02
to ja trzymam za Was obie :)

Denerwuję się bardzo.
Nie chciałabym obsuwy, bo wtedy padną mi inne terminy.
Pan niby kontrolnie dzwonił ale jutro ma dopiero potwierdzić co i jak.

anula05
02-06-2011, 14:11
u mnie nie ma jutro wylewek
w ogole jest masakra, przesunęłam urlop
napisze wiecz. mam dosc

Balbina200
02-06-2011, 14:56
Anula! Bardzo Ci współczuję!
Co się stało?
Czy to zawalili wylewkarze? Jaka to firma?
Moi majstrzy mieli dzisiaj przyjść zrobić nieszczęsny komin i schody boczne do piwnicy z odwodnieniem.
Nie przyszli... A Andruszkiewicz nie zadzwonił, że ich nie będzie:no: A mnie elektryk dzisiaj pyta czy będziemy izolować jakąś tę podłogę w piwnicy, bo mamy nieszczelny basen:o Po wczorajszych opadach zalało nam piwnice z braku schodów i odwodnienia i cała woda wraz z piaskiem wlewała się nam pod drzwiami wprost do domu:jawdrop:
A Mariusz A. na to, że przyjdą w poniedziałek, do tego czasu nie powinno padać:offtopic:

salik
02-06-2011, 15:08
Przykro mi że coś Wam znowu wypadło :(
Miałem nadzieję że jak już się udało przełożyć rury to wylewka pójdzie bezproblemowo i pojedziecie na upragniony urlop...

BetaGreta
02-06-2011, 15:24
Naprawdę jestem w szoku. Już nie wiem co pisać. Wyobrażam sobie Twoje nerwy. Współczuję.
Przykro mi, że musiałaś przesunąć urlop.
Aż się boję jak to się u mnie skończy.

anula05
02-06-2011, 15:29
Anula! Bardzo Ci współczuję!
Co się stało?
Czy to zawalili wylewkarze? Jaka to firma?
Moi majstrzy mieli dzisiaj przyjść zrobić nieszczęsny komin i schody boczne do piwnicy z odwodnieniem.
Nie przyszli... A Andruszkiewicz nie zadzwonił, że ich nie będzie:no: A mnie elektryk dzisiaj pyta czy będziemy izolować jakąś tę podłogę w piwnicy, bo mamy nieszczelny basen:o Po wczorajszych opadach zalało nam piwnice z braku schodów i odwodnienia i cała woda wraz z piaskiem wlewała się nam pod drzwiami wprost do domu:jawdrop:
A Mariusz A. na to, że przyjdą w poniedziałek, do tego czasu nie powinno padać:offtopic:


Balbina! Skąd wzięłaś tego Pana M. A.? Ja z nim korespondowałam na etapie wyboru wykonawcy jakies 1.5 roku temu.. Jak się spisuje?
Od jutra rano ma padać.

BetaGreta
02-06-2011, 15:31
Balbina! Skąd wzięłaś tego Pana M. A.? Ja z nim korespondowałam na etapie wyboru wykonawcy jakies 1.5 roku temu.. Jak się spisuje?
Od jutra rano ma padać.
U mnie też był na liście wykonawców. Miałam wycenę, był u nas na budowie, ale jakoś nas nie przekonał.
Robił u kilku forumowiczek.
Ogłasza się też na forum.

anula05
02-06-2011, 15:34
Mój dziennik.... hmmm ciężka sprawa. Tak naprawdę to ledwie starcza mi czasu na czytanie innych inspirujących dzienników (praca, dom, budowa, dzieci w tym 10-miesięczne). Poza tym wstyd się przyznać, ale nie udało mi się opanować sztuki wklejania zdjęć - a zawsze mi się wydawało, że dość kumata jestem. Jak mnie podszkolicie to może i dziennik zacznę pisać... Pozdrawiam

bami
zdjęcia z netu - otwierasz w nowej karcie , kopiujesz adres, w oknie forum gdzie piszesz klikasz taką ikonkę "drzewko", wstawiasz tam ten link i już
a zdjęcia własne - załóż sobie album w sieci (np. picasa, fotosik czy cokolwiek), wrzucaj tam zdjęcia z karty, stamtąd to samo - otwierasz dane zdjęcie w nowej karcie (w pasku adres będzie miał rozszerzenie .jpg), kopiujesz ten adres i wklejasz na forum (po kliknięciu w ikonkę drzewko)

anula05
02-06-2011, 15:43
U mnie - na szybko - wczoraj wieczorem zadzwoniłam do wylewkarzy, o której będą w piątek i okazało się, że mają jakiś problem z czymś tam, nieistotne. Wkurzyłam się na maksa, bo po to z nimi wałkuję temat od miesiąca i umawiam się sto razy na ZAKONCZENIE PRACY przed 2.06, żeby mi teraz wykręcali takie numery.
Szybka interwencja u osoby, z której polecenia są, spowodowała, że dziś rano oznajmili, że będą jutro przygotowywać i wyleją w sobotę. Co nie zmienia faktu, że nie zdążę na samolot o 11 i wyjazd muszę przełożyć.

Do tego sto innych spraw - jutro rano spotkanie: architekt, dekarze, ślusarz, przypadkowy "tarasowy", w Gotharta nie wierzę, ale być powinien, jest tyle niedomówień i problemów, że szkoda gadac/

salik
02-06-2011, 15:43
Mariusz A. polecała m.in. Nefer (i była nim chyba zachwycona)
U nas jego wycena była sporo wyższa niż innych ekip.

Balbina200
02-06-2011, 15:54
Balbina! Skąd wzięłaś tego Pana M. A.? Ja z nim korespondowałam na etapie wyboru wykonawcy jakies 1.5 roku temu.. Jak się spisuje?
Od jutra rano ma padać.

Jak to skąd? Z Forum:)
Ja miałam od niego ceny na podobnym poziomie co od innych (no może ciut wyższe), ale pasowało mi, że załatwiał materiały - sprawdziłam jego ceny za materiały i były lepsze niż mi się udało znaleźć. Ale większość ekip ma naprawdę dobrych - przetestowałam trzy!
Jest "bezproblemowy": "wszystko będzie ok", a jak jest? Jest w moim Dzienniku.
Aż mnie zaniepokoiłaś tymi opadami. od razu zadzwoniłam, żeby przyjechał i zabezpieczył piwnice.
A potem sprawdziłam pogodę - ma być ładnie:-)
Ale dzięki! Przezornego Pan Bóg chroni:-)

monsanbia
02-06-2011, 17:41
Hej
Widzę, że dalej do d...y
Strasznie Ci współczuję tego, że musiałaś przekładać wylot. Leciałaś do T?
Dasz radę Anula, no bo kto jak nie Ty! :)

pwasylcz
03-06-2011, 07:52
Anula,

moje doswiadczenie jest takie, ze chyba nie ma co sie zbytnio przejmowac kolorem drewna na zewatrz, jesli chcesz cos jasnego. I tak po roku-dwoch wszystko zzolknie i zciemnieje - tak u mnie sie stalo z oknami - byla prawie naturalna sosna+profesjonalny lakier najjasniejszy, a teraz po dwoch latach sa jak dwa odcienie ciemniejszy lakier...

monsanbia
03-06-2011, 08:29
DzieńDOBRY :)

Byłam w dzienniku, jeśli chcesz jasną, bierz tę z lewej, reszta wydaje się być rudawa

Mnie zostało trochę łazienkowych rzeczy do dokupienia, ten pan z Wrocławia ma tylko baterie czy całe wyposażenie?
Podasz namiar?
Zamawiałaś u niego coś jeszcze i kiedy ma Ci to przywieźć?

salik
03-06-2011, 09:12
Anula zazdrości monsanbii, monsanbia anuli, ja zazdroszczę postępu prac Wam obu, a są tacy (pozdrowienia dla Tataraka) którzy zazdroszczą nam wszystkim :)
Trzymam kciuki za wszelkie dzisiejsze spotkania - u nas podobnie, też się dzisiaj sporo ludzi przewinie przez budowę.

monsanbia
03-06-2011, 09:19
Anula zazdrości monsanbii, monsanbia anuli, ja zazdroszczę postępu prac Wam obu, a są tacy (pozdrowienia dla Tataraka) którzy zazdroszczą nam wszystkim :)


:)
Salik, piona! :)
Wzięłam sobie do serca szczególnie ostatnią część :)

efilo
03-06-2011, 09:43
Anula
klamka 'inspiracja' to Olivari - stąd cena zwalająca z nóg.

Podobna do niej jest 1928 z TUPAI - to bardzo dobra firma produkująca klamki
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-1928-szyld-okragl_735.jpg

lub Link z Domina (wersja superniskobudżetowa)
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-link-szyld-okragl_1412.jpg

dla porządku wklejam też z rossetti klamke deplphi
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-delphi-r-szyld-ok_606.jpg

i Image z Tupai
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-image-2002-q-szyl_398.jpg
choć zakładam że nie o to ci chodziło

monsanbia
03-06-2011, 11:04
efilo, jesteś nieoceniona. Za każdym razem jestem pod wrażeniem (tylko nie obrastaj w piórka :p)

efilo
03-06-2011, 11:33
pewnie ani i tak nie przypadna do gustu bo to nie jest dokladnie ta sama klamka ;) pytanie na co akurat zwracala uwage przy wybosze tego pekińczyka

Spirea
03-06-2011, 13:21
Anula, trzymaj się dzielnie. Ten od elewacji jakiś nieprzytomny. Budowanie marki trwa latami, a mozna ją stracić przez ignorowanie jednej Klientki.
Da się te różnice poziomów jakoś wyeliminowac?
Z czego będziesz miała gięte parapety?

BetaGreta
03-06-2011, 13:31
Czekam na wieści z placu boju.
Co do kolorów elewacji to faktycznie trudny wybór.
Na próbniku wygląda to inaczej niż na tych Twoich deseczkach.
Jeśli patrzeć i na próbnik i na deseczki to najbardziej mi się widzi ten górny.

anula05
03-06-2011, 17:20
Wpadłam na szybko - proszę napiszcie mi ile Wasz kosztuje / kosztował metr wylewki na gotowo (robocizna+materiał) za średnio 5-6 cm wylewki.
To pilne. Dzięki.

Madeleine
03-06-2011, 19:13
Anula, mogłabyś podesłać namiary na pana od armatury z Wrocławia?

anula05
03-06-2011, 21:05
Odpowiem na wszytsko jutro
Dziś miałam masakryczny dzien - Adaś o 6 rano spadł z krzesełka okiem w ramę łóżka - rozcięty łuk brwiowy, karetka na sygnale, szpital, szycie. O wydarzeniach towarzyszących nie wspomnę (z kim zostawić śpiącą 3 latkę?)

Wylewkarze o 18 podali taką kwotę za wylewki (które mieli wylać jutro rano), że ostatecznie zrezygnowaliśmy.
Nie wiem kto nam to zrobi i jak - na klasyczne wylewki chyba mamy za mało miejsca.

Na spotkanie "ceownik" nie zdążyłam - ustalili, że ceowników nie będzie, zrobią jakieś improwizacje z blachy.

Oczywiście jutro nigdzie nie lecę.

Idę spać.

adk
03-06-2011, 21:56
Boże - Dziewczyno Ty to masz przejścia.
DUŻO DUŻO ZDROWIA DLA DZIECIAKÓW I ZDROWIA I SIŁY DLA CIEBIE!!!!!
Przytulaczki :hug:

monsanbia
03-06-2011, 22:23
Anula, tylko się nie łam!
Faktycznie, słyszałam dziś w Twoim głosie przygnębienie. Wcale się nie dziwię!
Jaka jest w końcu cena za te wylewki? Może coś jest nie tak, wyczuli blondynkę, albo co?
Nie wiem co Ci powiedzieć żeby Cię pocieszyć :(

salik
03-06-2011, 22:39
Anula - dużo głasków dla dzieci!
Wyślę Ci na priva namiary na wylewkarza, może coś doradzi albo pomoże.

sheenaz
04-06-2011, 00:08
Jezu Anula, strasznie wspolczuje.
Gdy sie tak nawarstwia to chce sie tylko wyc.
MAm nadzieje, ze po szwach sladu nie bedzie. Trzymaj sie cieplo!

Madeleine
04-06-2011, 06:54
Anula, współczuję :(

Co do wylewek - takiej grubości mogą być też klasyczne, jeśli wylewkarz dobry. Pytanie, jak równe jest podłoże. Ja też byłam nastawiona na anhydrytowe, ale zostałam przekonana do tradycyjnych, tylko cienkich. W najcieńszym miejscu ma być 5cm (w najwyższym więcej wyjdzie, bo jednak nierówno mam chudziaka).

KWG
04-06-2011, 07:48
Wpadłam na szybko - proszę napiszcie mi ile Wasz kosztuje / kosztował metr wylewki na gotowo (robocizna+materiał) za średnio 5-6 cm wylewki.
To pilne. Dzięki.


my mamy płacić 28 za metr z materiałem, namiar od Huberta (tynki, elewacje)
K.

bami
04-06-2011, 09:29
Odpowiem na wszytsko jutro
Dziś miałam masakryczny dzien - Adaś o 6 rano spadł z krzesełka okiem w ramę łóżka - rozcięty łuk brwiowy, karetka na sygnale, szpital, szycie. O wydarzeniach towarzyszących nie wspomnę (z kim zostawić śpiącą 3 latkę?)

Wylewkarze o 18 podali taką kwotę za wylewki (które mieli wylać jutro rano), że ostatecznie zrezygnowaliśmy.
Nie wiem kto nam to zrobi i jak - na klasyczne wylewki chyba mamy za mało miejsca.

Na spotkanie "ceownik" nie zdążyłam - ustalili, że ceowników nie będzie, zrobią jakieś improwizacje z blachy.

Oczywiście jutro nigdzie nie lecę.

Idę spać.

Współczuję Anula, jak mało kto wiem, o czym mówisz :-( U mnie podobnie, może nie tak dramatycznie, ale mały ma ostre zapalenie ucha, nic nie jestem w stanie załatwić, a wszyscy czegoś chcą, telefon dzwoni co chwila. Wyczekany urlop odwołany (częściowo, mąż i starszy synek lecą sami), umowa kredytowa nie podpisana...
Życie. Pozdrawiam

dakula
04-06-2011, 10:54
Anula, jesteś bardzo dzielna, że wszystko to ciągniesz sama. Dzieciaki, szczególnie w ilości większej niż jedno, potrafią ostro dać w kość. Mam nadzieję, że mały o upadku i szpitalu szybko zapomni, a szwy będą mało widoczne.

anula05
04-06-2011, 11:19
Dzieki, dzis juz mi troche lepiej, choć jestem lekko zdołowana faktem, że musze szukać wylewkarzy i że może być z tym problem. Chodzi o to, że musze mieć chyba 4,5 cm nad rurką w klasycznej wylewce, i mam za mało miejsca, bo liczyliśmy, żeby było 3,5 w anhydrycie. I kamieniarz mi każe napisać oświadczenie na piśmie, że te 4,5 jest - inaczej jest ryzyko pękania. Nie zaryzykuję kamienia... Nie wiem co robić. Rozmawiałam z jeszcze jedną firmą od anhydrytu, mają przyjechać i zobaczyć, ale dopiero we wtorek. Generalnie z anhydrytem jest tak, że podają cenę za m2 - np. 36 zł (na gotowo), ALE to jest cena przy grubości 4 cm. Jęsli chudziak jest nierówny, a u mnie jest bardzo nierówny, to różnice (górki i dołki) powodują, ze miejscami jest np. 8 cm, a gdzie indziej 4. Oni to mierzą bardzo, bardzo dokładnie, co metr rozstawiają coś tam i wyliczają średnią. I po tej średniej liczą materiał. No i u mnie wyliczyli na kwotę... uwaga: 14800 zł. Słabo?

Salik dzięki za namiar, już wcześniej do tego Pana dzwoniłam.
Spirea, parapety i wszystkie obróbki idą z tytan -cynku, takiego jak dach.
Efilo, dzięki za klamki - jesteś niesamowita z tą Twoją orientacją w detalach - przyjrzę się im.
Namiary na Pana z Wrocławia Wam powysyłam na privy w wolnej chwili.
Beta-Greta, a Tobie kto robi wylewki? Wojtek z forum?

monsanbia
04-06-2011, 11:45
14800, no nie tanio, ale ile Ty masz m2 tych wylewek.
My zapłaciliśmy 6tys, ale za 220m2 i za mixokretowe.
Może ta druga firma będzie tańsza, tego Ci życzę

monika996
04-06-2011, 21:47
Anula bardzo mi przykro z powodu małego. na pewno swoje przeszłaś. dziewczyno bierz wszystko na spokojnie , bo za 2 dni wszystko wyda Ci się głupstwem. najwazniejsze są dzieciaki i zdrowie. Dom i tak powstanie, jak nie ta ekipa to inna.ja już prawie jestem po wszystkim. dziś 1 dzień bez " obcych " w domu.

sheenaz
04-06-2011, 22:30
Anula, ja tez poprosze o namiar na Pana od baterii.

I przy okazji - jest cos podobnego i tanszego do tej klamki (usmiecham sie zwlaszca do efilo

http://styloweklamki.pl/media/catalog/product/cache/1/image/265x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/image_68048.jpg
Klamka mnie urzekla, cena mniej - z rozeta kosztuje 400zl :(

Jest to model Colombo Design Tool.

lidszu
04-06-2011, 22:57
Anula, współczuję ostatnich przejść. Mam nadzieję, że synek już dobrze się czuje. Wiem, co przeszłaś, bo moja młodsza córcia 2 lata temu też rozcięła sobie łuk brwiowy u znajomych na schodach. Obyło się całe szczęście bez szycia, a tylko na przyklejonych specjalnych plasterkach.

A z ceną wylewek panowie przesadzili chyba. Ja co prawda robiłam normalne, ale koszt z tego co pamiętam 6 tyś (tylko nie pamiętam, czy z materiałem, czy bez). Zmierzcie dokładnie jaka wam wychodzi grubość wylewek, bo może jednak uda się położyć normalne wylewki

anula05
05-06-2011, 07:59
Dzięki, myślę, że czuje się dobrze, ale wygląda to strasznie. Bardziej powieka niż łuk brwiowy, ze 4 mm od oka...

Jak już jesteśmy przy klamkach - takie cudo:

http://static-mpc.assaabloy.com/lockwoodfile/Fetchfile.aspx?id=669&ft=.jpg&mh=153&mw=299

monsanbia
05-06-2011, 10:58
Cześć Anulka, co tam słychać, jak humorek? Fajny lakier do paznokci ;)
Nie za rudy ten kolor? Wspominałaś że chcesz coś jasnego

Fajnie, że jakaś wreszcie normalna ekipa. To budujące. Mnie zauroczyli panowie od kominka

sheenaz
05-06-2011, 21:11
Anula, a ile kosztuje to cudo??

monsanbia, kto ci robil kominek?

monsanbia
05-06-2011, 21:13
Sheenaz, sławetne kominy i kominki. Załapałam się na zimową promocję więc tym bardziej jestem zadowolona

BetaGreta
05-06-2011, 21:23
O rany, co za przeżycia :(
Współczuję.
U mnie posadzki z betonu zacieranego - firma PETU.
A Eimunda polecanego na forum zahaczałaś?
Mogę Ci podesłać namiary?

efilo
06-06-2011, 07:39
cena za wylewki rzekłabym dość spora. nie pamietam jaka masz powierzchnie ale zakladam ze malo prawdopodobne zeby duzo wiecej niz u mnie. ja za miksokreta dałam 4,5 tys. z tym że u nas nie było parcia na wysokość - wycyrklowalismy miedzy 5-8 cm. u nas chudziak byl baaaaardzo nierówny (różnice do 15 cm) ale to wyrównywaliśmy styropianem

efilo
06-06-2011, 07:50
klamki poniżej sryliona (choć poza vds nie za darmo):

candix vds
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-candix_1713.jpg

millennium ecostile
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-millenium-kolor-c_1905.jpg

2253 tupai
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-2253-szyld-okragl_7063.jpg

salik
06-06-2011, 07:55
u nas chudziak byl baaaaardzo nierówny (różnice do 15 cm) ale to wyrównywaliśmy styropianem
Ej - Wy tak serio z tym chudziakiem?
U mnie cały chudziak miał 15cm grubości...

efilo
06-06-2011, 08:05
salik no ale chyba nie masz podłogówki co?

dla uściślenia podawałam wysokość nad rurkami ogrzewania

salik
06-06-2011, 08:55
Jeszcze nie mam.
Myślałem że miałaś 15cm różnicy na chudziaku pod styropianem :)

monsanbia
06-06-2011, 09:24
Myślałem że miałaś 15cm różnicy na chudziaku pod styropianem :)

Też tak pomyślałam :jawdrop:
Efilo, ale cena, 4,5 tys za tyyyyle metrów? My za robociznę na 220 daliśmy 3,5, z materiałami 6. I podobno to nie jest drogo

Cześć Anulka, co u Was? Jak mały?

efilo
06-06-2011, 12:45
monsabia - pewnie liczy sie też czas - moje wylewki już dawno wyschły ;)

monsanbia
06-06-2011, 14:07
monsabia - pewnie liczy sie też czas - moje wylewki już dawno wyschły ;)

:p no ale żeby 2 lata (no tyle mniej więcej?) i taka różnica?

anula05
06-06-2011, 18:35
Też tak pomyślałam :jawdrop:

Cześć Anulka, co u Was? Jak mały?

Hej, dzięki, dobrze, koło piątku zdjęcie szwów może.

anula05
06-06-2011, 18:36
:p no ale żeby 2 lata (no tyle mniej więcej?) i taka różnica?

W W-wie chyba zawsze drożej wychodzi:(

monsanbia
06-06-2011, 18:50
W W-wie chyba zawsze drożej wychodzi:(

Kochana, to jest mit jakich wiele. Tu jest taka konkurencja, że nie ma szans.
Do każdego etapu szukaliśmy ekip między innymi z naszego rodzinnego Radomia, za każdym razem wycena była rażąco wyższa. Znajomy spod Wrocławia buduje ten sam projekt co my i posądza nas o oszukiwanie kiedy mówimy mu ile co kosztuje (wylewki, tynki, elektryka ...)

salik
06-06-2011, 19:03
Ty to się kobieto wykończysz na tej budowie!

monsanbia
06-06-2011, 19:55
Ty to się kobieto wykończysz na tej budowie!

Ale gdzie tam, Ona jest lepsza od niejednego faceta

Anula, fajnie że będziesz mieć w końcu te wylewki!

anula05
06-06-2011, 20:10
Taa, syna urodziłam, dom zaraz skończę, jeszcze drzewo posadzę i tylko mi wiadomo czego brak... Wcale nie jestem zadowolona z takiej sytuacji i chętnie poleżałabym, popachniała, pochodziła w szpilkach i takie tam... oj chętnie...

monsanbia
06-06-2011, 20:13
Taa, syna urodziłam, dom zaraz skończę, jeszcze drzewo posadzę i tylko mi wiadomo czego brak... Wcale nie jestem zadowolona z takiej sytuacji i chętnie poleżałabym, popachniała, pochodziła w szpilkach i takie tam... oj chętnie...

Ty sobie pomyśl jaką będziesz miała za rok satysfakjcję. Ludzie (uśmiecham się tu do Ciebie) będą chodzić po Twoich pięknych wnętrzach, a Ty pachnąca i w tych szpilkach będziesz mogła powiedzieć, że ten dom to w całości Twoja robota. To jest kurde coś!

salik
06-06-2011, 20:14
Będziesz leżała i pachniała jak dom wybudujesz!
A teraz do roboty żwawo - raz, raz, raz! :)

monika996
06-06-2011, 21:28
tak, tak potem będzie nuda!!!

Spirea
06-06-2011, 21:44
Anula, dajesz radę i dasz do końca. Jednak współczuję, bo budowa to spore wyzwanie. Ja przynajmniej nie muszę jeździć z dzieckiem. Problem to godzenie budowy z pracą i zebranie siły, aby poświęcić czas dziecku jak ląduję w domu ok. 18-19. Od pewnego czasu łudzę się, że jak już się przeprowadzimy, to się sytuacja zmieni.

W związku z tym, że rozmawiacie o wylewkach - jaki macie u siebie stosunek styropianu do wylewki, czyli ile styropianu i ile wylewki?

anula05
06-06-2011, 21:50
Ja mam różnie - styropianu między 9 a 13 na dole i między 5 a 7 na piętrze, a wylewki wyjdzie ok. 6 cm, ale miejscami sporo więcej a gdzieniegdzie trochę mniej.
Straszny bajzel:(

salik
06-06-2011, 21:53
Spirea - ile masz w sumie cm na całość nadchudziakową?
Tak będzie łatwiej coś doradzić.

monsanbia
06-06-2011, 21:53
U nas jest wszędzie 7cm wylewki i 10 cm styropianu (eps 100 w całym domu, eps 200 w garażu)

anula05
06-06-2011, 22:01
U nas jest wszędzie 7cm wylewki i 10 cm styropianu (eps 100 w całym domu, eps 200 w garażu)

I tak powinno byc prawidlowo
Ja mialam w projekcie 10 cm + 6 wylewki na parterze. Ale to wszystko tez zalezy od tego gdzie masz punkt zero i co ostatecznie dajesz na warstwe wykonczeniową.

salik
06-06-2011, 22:07
Pozwolę się nie zgodzić - nie ma czegoś takiego jak 'jedyna słuszna grubość' :)
Ilość styropianu na gruncie w dużym stopniu odpowiada za straty do gruntu.
Im więcej styropianu, tym mniejsze straty i dom dobrze zaizolowany.
W domach energooszczędnych się daje z reguły 15cm, w pasywnych od 20cm w górę.
Spirea buduje dom energooszczędny, stąd moje pytanie 'ile cm ma do dyspozycji'.
Z reguły grubość wylewki determinuje grubość styropianu jaką można dać.
I jeszcze jedno - oznaczenia 'EPS100', 'EPS200', to oznaczenia twardości styropianu, nie jego lambdy.
Może być styropian EPS100 0.040, a może być też 0.032
Oczywiście - w garażu się daje twardszy, w domu - zależy :)

salik
06-06-2011, 22:12
My dawaliśmy Synthos XPS na fundamenty.
Kiedyś m3 kosztował 360zł brutto, teraz podobno podchodzi pod 450zł.
Ale sam produkt bez zastrzeżeń :)

monsanbia
06-06-2011, 22:33
Pozwolę się nie zgodzić - nie ma czegoś takiego jak 'jedyna słuszna grubość' :)
Ilość styropianu na gruncie w dużym stopniu odpowiada za straty do gruntu.
Im więcej styropianu, tym mniejsze straty i dom dobrze zaizolowany.
W domach energooszczędnych się daje z reguły 15cm, w pasywnych od 20cm w górę.
Spirea buduje dom energooszczędny, stąd moje pytanie 'ile cm ma do dyspozycji'.
Z reguły grubość wylewki determinuje grubość styropianu jaką można dać.
I jeszcze jedno - oznaczenia 'EPS100', 'EPS200', to oznaczenia twardości styropianu, nie jego lambdy.
Może być styropian EPS100 0.040, a może być też 0.032
Oczywiście - w garażu się daje twardszy, w domu - zależy :)

A kto powiedział, że pisząc o twardości styropianu, ma na myśli jego ciepłotę ???? Nie rozumiem
Żaden styropian, nawet 50 cm i lambda 0,030 nie zatrzyma ciepła które idzie do góry i ucieka szkłem i słabo zaizolowanym dachem

monsanbia
06-06-2011, 22:38
W domach energooszczędnych się daje z reguły 15cm, w pasywnych od 20cm w górę.


i na deser coś, co to wyklucza, czyli kilkaset m2 szyb i jeszcze w ramach z aluminium

salik
06-06-2011, 22:38
Ale przez grunt ucieka bardzo dużo ciepła, a do dachu daleko.
Natomiast zdecydowanie nie zgadzam się że "10cm to w sam raz" :)
Wszystko zależy od konkretnego domu i tego co chcemy osiągnąć.

salik
06-06-2011, 22:41
i na deser coś, co to wyklucza, czyli kilkaset m2 szyb i jeszcze w ramach z aluminium
A rozmawiamy o jakimś konkretnym domu?
Bo nie przypominam sobie żeby Spirea miała aluminiowe okna i kilkaset m2 szyb...
I w ogóle jeszcze nie widziałem kogoś kto by budował dom pasywny i wstawiał aluminiowe profile o bardzo dużych połaciach (inna sprawa że na dużych przeszkleniach, powierzchnia profilu w stosunku do powierzchni szyby nie jest tak dużo i przez to okno nie jest wcale jakieś super zimne) :)

monsanbia
06-06-2011, 22:54
A rozmawiamy o jakimś konkretnym domu?


Oczywiście, że nie! (i żeby nie było nie myślałam w tym momencie o domu Spirei!)
Po prostu często spotykam się z określeniem dom energooszczędny i taką właśnie sytuacją. Albo jedno albo drugie. Te dwie rzeczy w parze ze sobą nie idą bo nie ma takiej fizyki
Okno zawsze jest zimne, zespolone, 3 szybowe, z powłoką niskoemisyjną - dalej ucieka tędy najwięcej ciepla

Zamiast w styropian (gruby i ciepły) inwestować grubą kasę na pewno lepiej dołożyć i zakupić najlepszą*na rynku ocieplinę dachu. To że do dachu jest wysoko, nie ma znaczenia. Tzn ma, bo im wyższe pomieszczenie tym ciepło jeszcze szybciej ucieka!

Tyle w temacie. Zaśmiecamy Anuli wątek.
Sorry Ania

salik
06-06-2011, 23:01
Faktycznie robi się off-topic, aczkolwiek nie zgadzam się zupełnie z opinią 'lepiej w dach niż w podłogę'.
W domach energooszczędnych/pasywnych należy izolować wszelkie przegrody - dach, ściany i podłogę.

Spirea - to ile masz cm pod oknami?

Spirea
07-06-2011, 01:24
ups, zrobiło się zamieszanie (przepraszam Anula). Na parterze mam 23 cm, a możliwe, że 24, bo okna chyba ciut wyżej zamontowane. Na poddaszu 12 cm i tu może być problem, bo na etapie projektu nie planowaliśmy podłogówki na całości. Potem już tak, ale jakoś wydawało się, że wystarczy.
Ile trzeba liczyć grubości na kafle+klej i panele?

Kiedyś czytalam wypowiedź Janzara (i usiłuję ją znaleźć), że musi być jakaś proporocja między grubościa styropianu a wylewką. Inaczej może zacząć pękać czy coś takiego.

Pytałam tez o EPS do garażu - jedni mówią, że brać EPS200 a inni, że wystarczy EPS100.

BetaGreta
07-06-2011, 10:35
Czyli u Ciebie też dzisiaj wylewają.
To dobrze, że udało się dogadać.

anula05
07-06-2011, 16:28
ups, zrobiło się zamieszanie (przepraszam Anula).


Luzik, dyskutujcie sobie, to już mnie na szczęście nie dotyczy, bo bym się zestresowała. Salik, tak tylko napisałam, że tak jest "prawidłowo", nie wiem jak jest prawidłowo, każdy robi inaczej.

monsanbia
07-06-2011, 17:36
No, to chyba inwestorka ma dobry humor :)
Przy takich temperaturach ktoś musi tylko to zlewać dobrze. My straciliśmy na podlewanie posadzek całe święta i jeszcze jeden dzień. To ważne, szczególnie że też*kładziesz na nie drewno (jak schną na sucho nie mają takiej "mocy")
No i co nie chciałaś mojego cementu ożarowskiego, pałko!

anula05
07-06-2011, 17:52
nie wiem kto to ma podlewać,
ja jadę
cement przywiezli swój, zamówiłam usługę z materiałem

salik
07-06-2011, 18:00
Niech Ci monsanbia podlewa ;-)

BetaGreta
07-06-2011, 19:05
Jak dobrze, że udało się wykonać wylewki.
Wygląda dobrze.
Obróbka okna też mi się podoba.
Mój mąż ostatnio wymyślił, że zrobimy drewniane wykończenie z tych desek co elewację. Nie wiem jak, ale dogadał się z panem od elewacji i mówił, że będzie dobrze (oczywiście mąż chce robić sam elewację drewnianą).

Madeleine
07-06-2011, 19:23
Salik, dalej offtopując o stosunku wylewki do styropianu - czy mógłbyś mi doradzić? mam przewidziane 20 styro i 5-6 wylewki. Czy to jest ok?


Aha, i przede wszystkim, bo z tym przyszłam: faktycznie szybcy panowie od wylewek. Oby tak dalej. I jeźdźcie na ten urlop, przyda się Wam zdecydowanie (ze szczególnym uwzględnieniem Ciebie, Anula - ja wiem, że mąż pracuje i dlatego sama to ciągniesz, i bardzo dobrze znam - i dlatego życzę urlopu z dziećmi przyklejonymi do taty, a mamie drinka z palemką na leżaku)

monsanbia
07-06-2011, 19:35
Niech Ci monsanbia podlewa ;-)

To może salik :P

salik
07-06-2011, 19:39
To może salik :P
Ja chętnie, tylko zanim dojadę na południowy koniec świata, to obawiam się że tam nie będzie już czego podlewać :)

monsanbia
07-06-2011, 19:49
Ja chętnie, tylko zanim dojadę na południowy koniec świata, to obawiam się że tam nie będzie już czego podlewać :)

Podlewa się dopiero 24h po wylaniu, także wszędzie dasz radę w tym czasie dotrzeć :p

anula05
07-06-2011, 20:25
Oby tak dalej. I jeźdźcie na ten urlop, przyda się Wam zdecydowanie (ze szczególnym uwzględnieniem Ciebie, Anula - ja wiem, że mąż pracuje i dlatego sama to ciągniesz, i bardzo dobrze znam - i dlatego życzę urlopu z dziećmi przyklejonymi do taty, a mamie drinka z palemką na leżaku)


Ale my na urlop bez taty....:(

monsanbia
07-06-2011, 20:33
Ale my na urlop bez taty....:(

A ja myślałam, że do taty ...
Jedziecie w trójeczkę?

anula05
07-06-2011, 20:35
Niestety:( Tzn. na miejscu jest dużo znajomych, ale tata tym razem nie może.

Madeleine
07-06-2011, 21:05
uuu, to już mniej zazdroszczę. Ale i tak. Odpoczywaj w każdym razie, ile się da.

Miałam jedne wakacje życia - naprawdę zmęczona wychowawczym, przeprowadzką itd. I pojechaliśmy w miłe miejsce, a tam synek, po półtora roku wiszenia na matce, nagle odkrył tatę. Dwa tygodnie dziecka nie było.

anula05
07-06-2011, 21:08
Mieliśmy jechać razem, ale tak się po składało, że albo lecę sama z dziećmi albo nie lecimy wcale. Pewnie nie wypocznę z dwójką maluchów, ale dzieci będą miały radochę wśród innych dzieci, a ja się ze znajomymi napiję chociaż wina wieczorem :yes:

BetaGreta
07-06-2011, 21:14
Udanego urlopu.
Zasłużyłaś jak mało kto.
A jak i dzieci i Ty będziecie mieli towarzystwo to na pewno wypoczniesz.
Tylko nie myśl w tym czasie o budowie.

Spirea
07-06-2011, 21:47
Anula, gratulacje z okazji wylewek :)
Możesz zdradzic ile płaciłaś za metr z materiałem? Jestem własnie przed negocjacjami. Dzięki za fotki obróbki przy oknach - to ja pytałam.
Jedź na urlop, ach zazdroszczę Ci. Ja w tym roku chyba nie będę mogła sobie na jakikolwiek pozwolić :(
Madeleine, Twoje proporcje raczej są "zaburzone", biorąc pod uwagę wpisy Janzara. Ale najlepiej spytać wylewkarzy na forum (Janzar i chyba Jarekkur) czy wykonawcę.

monsanbia
07-06-2011, 21:54
Ania, podobno tak nie można. Tak się robi, ale nie powinno. Wylewka się zadusza, a chodzi o to żeby chłonęła i schła, chłonęła i schła, chłonęła ....
Po przykryciu folią potrafi się za chwilę zaglonić
My tak chcieliśmy zrobić, żeby pojechać do rodziny spokojnie na święta, ale inspektor wybił nam z głowy i powiedział że nie ma mowy. No tośmy posłuchali.

Okropnie Ci zazdroszczę tego urlopu!!!
Gdzie wybywasz? (i jak to się robi, że można tak sobie przełożyć na spokojnie lot i miejsce urlopowania na inny termin)

anula05
07-06-2011, 22:00
Monia, powiem tak, jakby Twój mąż się postarał, to też byś mogla:) A miejsca nie zmieniłam, Francja.

Spirea, ja zapłaciłam sporo w porównaniu z innymi na forum, bo 30 zł/m2 z materiałem, ale normalna cena to chyba 28. Nie targowałam się, bo zrobili "na cito", z dnia na dzień, o 17 decyzja o 7 rano wchodzą. Normalnie jak dzwoniłam to sama robocizna 12-14 zł/m2, więc do tego powinnaś dążyć.

monsanbia
07-06-2011, 22:10
Monia, powiem tak, jakby Twój mąż się postarał, to też byś mogla:)

Nie nie, u nas jest czysto biznesowa sprawa. Żadnych wejść w liniach


A miejsca nie zmieniłam, Francja.

Ale termin już musiałaś
Cudownie!!!
Zazdroszczę jeszcze bardziej


Wylewki, wcale nie tak drogo, 2 pln więcej za "na już"
Upomniałaś się o włókno i plastyfikator?

Spirea
07-06-2011, 22:15
identyczne ceny podali mi potencjalni kandydaci.

anula05
07-06-2011, 22:15
No to przecież piszę, że jakby się postarał - w sensie zmienił pracę:)

O jakie włókno? Plastyfikator to oczywiste, wylewka jest zbrojona, co za włókno?

monsanbia
07-06-2011, 22:35
No to przecież piszę, że jakby się postarał - w sensie zmienił pracę:)

Aaaaa, nie no, przy naszym kredycie to niech lepiej grzeje miejsce w tutejszej


O jakie włókno? Plastyfikator to oczywiste, wylewka jest zbrojona, co za włókno?
Włókno polipropylenowe dodaje się do wylewek na podłogówkę. My z kolei się upominaliśmy bo zależało nam żeby wylewka wytrzymała nasze dechy (zobaczymy czy coś to da). To takie białe włoskiu w puklach

sheenaz
07-06-2011, 23:44
2253 tupai
http://www.handles.pl/galerie/k/klamka-2253-szyld-okragl_7063.jpg


efilo dzieki zwlaszcza za ta :)

salik
08-06-2011, 00:25
Ja wiem że chyba jestem jednym z dwóch zaglądających tu facetów, ale temat klamek mnie zmobilizował do pewnej refleksji.
Dla większości facetów, wybór klamki takiej czy owakiej jest... nieistotny :)
Ma być klamka, dawać się łatwo złapać i otwierać/zamykać :)
Jednakże jako że kobiety to estetki, to wybieracie, dobieracie, wymyślacie, cudujecie :)
A potem narzekacie że ten wybór taki trudny ;)
Ja bym za klamki nie dał więcej niż 20zł/szt, za to głośniki do kina domowego jak najbardziej mogą kosztować swoje :P

efilo
08-06-2011, 07:01
No to przecież piszę, że jakby się postarał - w sensie zmienił pracę:)

O jakie włókno? Plastyfikator to oczywiste, wylewka jest zbrojona, co za włókno?

włókno to zbrojenie rozproszone - zamiast siatek, mat

anula05
08-06-2011, 11:42
Ja wiem że chyba jestem jednym z dwóch zaglądających tu facetów, ale temat klamek mnie zmobilizował do pewnej refleksji.
Dla większości facetów, wybór klamki takiej czy owakiej jest... nieistotny :)
Ma być klamka, dawać się łatwo złapać i otwierać/zamykać :)
Jednakże jako że kobiety to estetki, to wybieracie, dobieracie, wymyślacie, cudujecie :)
A potem narzekacie że ten wybór taki trudny ;)
Ja bym za klamki nie dał więcej niż 20zł/szt, za to głośniki do kina domowego jak najbardziej mogą kosztować swoje :P

Wielu facetów tu zagląda, wiem to, tylko rzadko piszą.
Mój mąż przywiązuje wagę do detal i klamki to on wybiera:) Do kina itp to ja nawet nie śmiem się dotknąć:)

Nie mam włókna, mam siatkę.
Wylewki już dość twarde, mam nadzieję, że równe...

rasia
08-06-2011, 12:14
Mimo że bez Taty, to udanego urlopu życzę.:D Jak dzieci mają towarzystwo większe to i wypocząć się da.:D Gratuluję wylewek. Opij/oblej je na tym urlopie porządnie, to będą twarde jak skała.:lol:

monsanbia
08-06-2011, 12:28
Mój mąż przywiązuje wagę do detal i klamki to on wybiera:) Do kina itp to ja nawet nie śmiem się dotknąć:)

:popcorn:

Salik, jak widzisz są faceci i faceci :P
Mój też lubi ładne rzeczy i też zwraca uwagę na to jaka klamka, jaka listwa, jaki uchwyt itd

Ania, znalazłaś kogoś*do zraszania posadzek?

salik
08-06-2011, 12:36
:popcorn:

Salik, jak widzisz są faceci i faceci :P
Mój też lubi ładne rzeczy i też zwraca uwagę na to jaka klamka, jaka listwa, jaki uchwyt itd

I pewnie dlatego napisałem 'dla większości', a nie 'dla wszystkich' :)
No i fajnie by było gdybyś potraktowała tę wypowiedź z lekkim przymrużeniem oka...

monsanbia
08-06-2011, 12:39
I pewnie dlatego napisałem 'dla większości', a nie 'dla wszystkich' :)
No i fajnie by było gdybyś potraktowała tę wypowiedź z lekkim przymrużeniem oka...

A skąd wiesz jak potraktowałam?

krzysztof5426
08-06-2011, 14:59
Zaglądają. Ba nawet czytają !!!

monsanbia
08-06-2011, 15:02
A dlaczego faceci zwykle nie mają avatarów?
Upominam się

efilo
08-06-2011, 15:36
Mój luby w takim razie tez należy do tej większości 'inaczej' bo detale są dla niego istotne. Oczywiście to nie wyklucza fiola hifi. Ale nie ma na to monopolu u nas w domu :)

salik
08-06-2011, 15:51
Mój sztandardowy avatar się trochę zdeaktualizował, a nie mam czasu się postarać o nowy :)
Może jak mi stuknie 1000, to sobie jakiś wrzucę ;)

salik
08-06-2011, 15:56
No dobrze już, dobrze!
To ja jestem dziwny, bo mnie nie interesują klamki i inne pierdoły :)
Za to piszę tutaj, prowadzę dziennik itd.
Coś za coś, nobody's perfect ;)

adk
08-06-2011, 16:04
A mój nie zwraca szczególnej uwagi na detale. Przynajmniej takie mam wrażenie. Choć czasami mnie zaskakuje zauważając mój powrót od fryzjera :-).

Tatarak
08-06-2011, 16:18
Adk - pewnie jak Cię dłuuuugo nie ma i wszystko wyje z lodówki, to zauważa, że Cię nie ma i zauważa, że wróciłaś :D :D :D (mam głupawkę ze zmęczenia :D)

monsanbia
08-06-2011, 16:22
A mój nie zwraca szczególnej uwagi na detale. Przynajmniej takie mam wrażenie. Choć czasami mnie zaskakuje zauważając mój powrót od fryzjera :-).

adk, to się*może dopiero okazać
Mój też nie wykazywał tych cech a wręcz przeciwnie.
Do czasu, kiedy zaczęliśmy się wykańczać

adk
08-06-2011, 16:25
:-D

PS. Zmieniłam podpis bo jednak nie lubię być tylko pseudonimem :-)

robert skitek
08-06-2011, 19:29
Ja też zaglądam, czytam, kibicuję i nawet avatar mam...
Udanego wypoczynku!