PDA

Zobacz pełną wersję : Okna PCV czy drewniane???



Gierga
23-02-2004, 15:15
Każdy ma na ten temat odmienne opinie jedni mówią, że PCV tańsze i nie trzeba ich odmalowywać co jakiś czas, z kolei inni twierdzą, że drewniane mimo , że doroższe, to lepsze i solidniejsze.
Co jest lepsze wg Was zakładać okna drewniane czy okna z PCV ???

MarcinU
23-02-2004, 15:37
Z opinii które zebrałem decyduje się na PCV.

Gierga
23-02-2004, 16:12
PANIE MODERATORZE_ ADMINISTRATORZE proszę o wykasownie podwójnych odpowiedzi bo Gierga coś pokiełbasiła ;((((

prosciu
23-02-2004, 19:01
wpisałem drewniane bo takie bym chciał mieć jak będzie mnie stac oczywiście .

Gosc123
24-02-2004, 22:26
PCV z przymusu finansowego. Ale może się jeszcze przekonam do swojego wyboru ;)

stóweczka
24-02-2004, 22:53
U mnie też będą PCV z tego samego powodu. Chyba, że drewniane będą w tej samej cenie co PCV, to zdecydowanie drewniane. Ale na to nawet nie liczę.

Darob
25-02-2004, 10:00
Znam doswiadczenia kilkuletnie od użytkowników okien drewnianych i z PCV.
Jak na razie PCV prowadzi i to zdecydowanie :wink:

ara
25-02-2004, 10:05
Wybrałam piękne drewniane. :D

Hmm.. PCV? - mogłam mieć. W bloku.

Maluszek
25-02-2004, 10:07
Tylko drewniane :D - takie mam u siebie :D

Józia S.
25-02-2004, 10:35
PCV, bo jestem leniwa. :oops:

agula 212
25-02-2004, 13:52
z pcv. Mamy znajomego, ktory pracuje w firmie wykonujacej okna, wiec przede wszystkim wspolczesne okna wykonywane sa z pewnego rodzaju sklejki, poza tym trzeba je malowac co jakis czas bo inaczej szybciej sie rozpadna i brzydko wygladaja. Osobiscie jesli patrzec na estetyke wolalbym drewniane ale nie mam czasu na malowania ich. Widzialam okna z pcv - oklejane wygladaja cudnie ale troszke sie wacham, boje sie ze rowneiz nie sa trwale :-?

powodzenia

Gierga
26-02-2004, 15:53
Widzę, że moderator to super gość..nawet nie zmienił mojego błędu :evil:

Paty
28-02-2004, 08:37
PCV z firmy THERMOPLAST.

Jakie okna powinny decydować Panie. Przecież w większości to one je myją. Plastikową ramę wystarczy tylko lekko przetrzeć odpowiednim środkiem myjącym i jest gładziutka i czysta.
W tej chwili mam okna drewniane i przy padającym deszczu w trakcie lata "pięknie" wychlapywała się ziemia z kwiatowych donic ustawionych na parapecie. Umycie ram okna "do czyszta" graniczyło z cudem ( okna zakładane jakieś 6 lat temu ze średniej pólki cenowej -białe)
W nowym domu będę miała plastiki dla wygody.

Paty.

Alien
28-02-2004, 14:51
Poczytajcie ten link i wszystko będzie jasne
http://www.oknonet.pl/portal/idx/drew_pvc_idx.html

stóweczka
28-02-2004, 15:02
Tak oto Alien zakończył dyskusję na ten temat :wink:

thalex
28-02-2004, 15:32
Okno wewnątrz białe na zewnątrz okleina złoty dąb takie właśnie kupiłem i mam nadzieję że mnie przeżyje, natomiast drewno ma zupełnie krótszą żywotność i od strony zachodniej czy północnej niestety nie utrzyma się długo. A patrząc w mieszkaniu dookoła siebie to też widzę dużo sztucznego tworzywa więc drewniane okna dużo by nie zmieniły.

markus_gdynia
28-02-2004, 17:10
Zdecydowanie PCV. To nie wynika z opinii innych, ale dotychczasowego uzytkowania okien PCV przez ostatnie 8 lat.

nurni
28-02-2004, 17:15
Drewniane - bo tak. :o

MEDYK
29-02-2004, 07:16
Ja wybrałem drewniane. Też rozważałem pomiędzy PCV a drewnem i po wizytach chyba u wszystkich sprzedawców okien okazało się, że okna drewniane są tańsze (i to nawet o wiele) niż dobrej jakości PCV , np. 5-komorowe i jednostronnie brązowe, bo nie chciałem brać białych. A jeszcze jak się dostanie rabat ???? Nie trzeba koniecznie kupować okien z najdroższego mahoniu, ale np. z sosny, można wybrać lakier kryjący. Po lektórach na temat okien PCV i nawet po zwykłym obejrzeniu ich ochota na nie szybko mi przeszła. Zresztą mieszkałem w bloku gdzie były PCV i drewniane i to nie ma nawet porównania. PCV zaparowują, bo sa strasznie zimne, są bardziej szczelne pomimo nawiewników i w mieszkaniu czuje się wilgoć zresztą o ramę metalową lepiej się nie opierać, bo jest zimnnna, pod wpływem różnych temperatur PCV się rozszerza lub kurczy, też żółkną, a ramy trzeba myć,bo się brudzą, co w brązowych drewnianych nie grozi. Na temat wydzielania toksycznych składników przez PCV w czasie pożaru to już się nawet nie będę wypowiadał, w tym przypadku nie ma szans na przeżycie. Zresztą na zachodzie już nie wstawiają PCV, tylko drewno, bo to jest bubel, który wcisnęli takim krajom jak my. Co tu dużo gadać, kiedyś wstawiali okna drewniane i jakoś pozytywnie przetrwały one próbę czasu, a PCV czas pokaże za X lat.
Wybór mależy do CIEBIE !!! :wink:

bimer
29-02-2004, 09:46
Medyk widze że zaczynasz w branży okiennej i twój wybór padł na drewno jakiej firmy okna sprzedajesz? :wink:

Olsen
29-02-2004, 13:51
Ja wybrałem drewniane z Wołomina i jestem zadowolony a są unas 5lat.

Ulka
13-03-2004, 10:05
Wybrałam PCV złoty dąb od zewnątrz i białe od środka. Zadecydowały względy finansowe ale z drugiej strony pocieszam się, że ominie mnie później lakierowanie. Złoty dąb nie zżółknie więc ten problem odpada.
Ulka

MarcinF
13-03-2004, 18:52
My wstawiamy PCV coć woleli byśmy drewniane, niestety przesądziły koszty. Weżmiemy złoty dąb z dwoch stron.
Dla porównania: nasze okno na balkon ma wymiary 4x2,3m
okno drewniane podział na 3 cz. w tym jedna odsuwana 14K
okna do całego domu PCV 13K

Ula S
14-03-2004, 10:43
PCV bo są tańsze :oops: .Nie widzę powodu dla którego miałabym płacić więcej za drewniane nie wydają mi się lepsze.Pozdrawiam.

MEDYK
14-03-2004, 13:47
Medyk widze że zaczynasz w branży okiennej i twój wybór padł na drewno jakiej firmy okna sprzedajesz? :wink:
Drogi Bimer wcale nie zaczynam w branży okiennej, tylko troche ten temat rozpracowalem. Choć to niezły pomysł bo ztej medycyny to ciężko coś zaoszczędzić :P

modulor
14-03-2004, 14:42
o północy